Esileht Lapse ootamine Mees lhp ja käib tööl edasi

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Mees lhp ja käib tööl edasi

Postitas:
Kägu

Tere!

Uurin juba varakult maad, et teha kasulikum otsus. Postitan siia alateemasse, sest siin juba on koos ootajad ja keegi äkki veel samas olukorras.

Kui mehe palk on kõrgem ja tuleks kasulikum määrata VH mehele ja tema käiks tööl edasi, mina oleksin kodus lastega, siis ainuke erinevus vastupidises olukorras on asjaolu, et minul tuleks osta endale tervisekindlustus, eks? Kes seda juba teinud või plaanis, siis kui palju see maksab iga kuu? Ja mida täpselt see hõlmab, kas täpselt samu asju nagu Haigekassagi? Kas on veel erisusi?

 

Aitäh vastajatele ????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled siis töötu või?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.haigekassa.ee/inimesele/ravikindlustus/vabatahtlik-kindlustus

Maksad kvartali eest korraga ja sama summa, mis muidu tööandja. Tegemist siis sama asjaga, lihtsalt ise maksad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled siis töötu või?

Ei, kodune. Kirjutas ju.

Töötuna arvel olles on tarvis asju teisiti lahendada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli Iizi kindlustus. 57.- kuu.  Ma ei käi ega lähe ka tööle ametlikult.   Eesti haigekassat ma ei soovita.  Istud järjekorras ja maksad mõttetult. Ma ei pidanud kunagi järjekorras ootama. Võtsin kindlustusest nende aktsepteeritud arsti ja sain muredele kohe lahenduse. Sellisel juhul ei pea ise arveid ette tasuma.  Kui aga lähed oma arsti juurde siis saad arve,tasud selle ära ja edastad kindlustusele. Läks 2 nädalat et raha tagasi saada.

Raha eest saab Eestis ainult normaalset arstiabi. Isegi rasedana valisin seekord erakliiniku. Suhtumine ja abi on 110% erinev sellest mis riigipoolt pakutav teenus.  Ma pole ühegi rasedusega sellist huvi ja pühendumust näinud kui erakliinikus.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli Iizi kindlustus. 57.- kuu. Ma ei käi ega lähe ka tööle ametlikult. Eesti haigekassat ma ei soovita. Istud järjekorras ja maksad mõttetult. Ma ei pidanud kunagi järjekorras ootama. Võtsin kindlustusest nende aktsepteeritud arsti ja sain muredele kohe lahenduse. Sellisel juhul ei pea ise arveid ette tasuma. Kui aga lähed oma arsti juurde siis saad arve,tasud selle ära ja edastad kindlustusele. Läks 2 nädalat et raha tagasi saada.

Raha eest saab Eestis ainult normaalset arstiabi. Isegi rasedana valisin seekord erakliiniku. Suhtumine ja abi on 110% erinev sellest mis riigipoolt pakutav teenus. Ma pole ühegi rasedusega sellist huvi ja pühendumust näinud kui erakliinikus.

See kindlustus katab samad protseduurid mis haigekassa või midagi on välistatud ka?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled siis töötu või?

Ei, kodune. Kirjutas ju.

Töötuna arvel olles on tarvis asju teisiti lahendada.

Ei pidanud silmas ametlikult töötu, vaid et pole lapsehoolduspuhkusel. “Kodus lastega” ei tähenda, et töökohta pole.
Aga selge siis!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli Iizi kindlustus. 57.- kuu. Ma ei käi ega lähe ka tööle ametlikult. Eesti haigekassat ma ei soovita. Istud järjekorras ja maksad mõttetult. Ma ei pidanud kunagi järjekorras ootama. Võtsin kindlustusest nende aktsepteeritud arsti ja sain muredele kohe lahenduse. Sellisel juhul ei pea ise arveid ette tasuma. Kui aga lähed oma arsti juurde siis saad arve,tasud selle ära ja edastad kindlustusele. Läks 2 nädalat et raha tagasi saada.

Raha eest saab Eestis ainult normaalset arstiabi. Isegi rasedana valisin seekord erakliiniku. Suhtumine ja abi on 110% erinev sellest mis riigipoolt pakutav teenus. Ma pole ühegi rasedusega sellist huvi ja pühendumust näinud kui erakliinikus.

See kindlustus katab samad protseduurid mis haigekassa või midagi on välistatud ka?

Ilmselgelt mitte. Vaevalt, et see tavalist luumurdugi katab, infarktist rääkimata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled siis töötu või?

Ei, kodune. Kirjutas ju.

Töötuna arvel olles on tarvis asju teisiti lahendada.

Ei pidanud silmas ametlikult töötu, vaid et pole lapsehoolduspuhkusel. “Kodus lastega” ei tähenda, et töökohta pole.

Aga selge siis!

Ei olnud tõesti arusaadav, et küsimusega, kas oled siis töötu või, mõtled, et pole lapsehoolduspuhkusel.

Jah, lapsehoolduspuhkusel ei saa siis olla. Sest nii ei saa, et üks on lhp-l ja teine saab hüvitist. Peab töölt lahkuma (et päriselt kodune olla ja lapsi kasvatada) või võib ka tööle minna ja sel juhul siis keegi kolmas vaatab lapsi. Nii saab, et kumbki pole lhp-l, käivad tööl ja üks saab ka vanemahüvitist. Aga soovitan sel juhul lähemalt uurida, kuna seal on palgapiir, alates millest hakkab vanemahüvitis vähenema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel ja laps on alla 2aastane. Uus laps on plaanis järgmine aasta kui praegune laps on 3aastane ja natuke peale.

Minul küll kehtiv tööleping olemas hetkel aga kui ma ei plaani tööle naasta, siis lihtsalt leping lõppeb praeguse lapse 3a sünnipäeval eks ja ongi kõik.

Aitäh vastajatele ????

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel ja laps on alla 2aastane. Uus laps on plaanis järgmine aasta kui praegune laps on 3aastane ja natuke peale.

Minul küll kehtiv tööleping olemas hetkel aga kui ma ei plaani tööle naasta, siis lihtsalt leping lõppeb praeguse lapse 3a sünnipäeval eks ja ongi kõik.

Aitäh vastajatele ????

Automaatselt ei lõppe leping, ikka üks pool peab lepingu lõpetamise algatama. Lapse 3-aastaseks saamine pole otseselt alus lepingu lõpetamiseks, see on kokkuleppe küsimus

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kui ta lapse 3a saamise hetkel tööle ei ilmu, läheb kirja tööluus  ja sealt edasi 3 noomitust, käskkirja ja vallandamine.  Targem vast oleks ikka ise see töösuhe lõpetada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot sa pole rasegi veel? Kas sa mitte ei mõtle waaayyyy ahead praegu?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kui ta lapse 3a saamise hetkel tööle ei ilmu, läheb kirja tööluus ja sealt edasi 3 noomitust, käskkirja ja vallandamine. Targem vast oleks ikka ise see töösuhe lõpetada.

Seda tõesti juhul kui ta lihtsalt peale lapse 3-aastaseks saamiseks tööle ei ilmu. Aga kui ta vahepeal rasedaks jääb ja hoopis mees lhp-le jääb, siis TA lhp puhkus katkeb sel hetkel kui mehe oma algab, korraga ema ja isa lhp-l olla ei saa. Sellisel juhul peaks ta tööle ilmuma kohe kui tema lhp lõpeb, mitte alles siis kui laps 3-aastaseks saab.

Samas tasuks meeles pidada ka seda, et isegi kui mees jätkab tööl käimist lhp ajal, siis kui ta teenib kuus rohkem kui 2021 eur bruto (mis on umbes 1500 eur neto), hakkab vanemahüvitis selle võrra vähenema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Minu meelest ongi mõistlik mõelda ette, mitte siis ärgata kui olukord käes juba. Vastasel juhul saaks ju keegi jälle etteheita, et miks õigel ajal ei mõelnud ja kus sa siis olid? ????

Igatahes.. mina eeldasin, et kui abikaasa hakkab saama vanemahüvitist ja käib samal ajal tööl edasi, pean mina ostma kohe endale tervisekindlustuse kuid just praegu avastasin haigekassa lehelt, et lapseootel naisele kehtib riigipoolne ravikindlustus nii raseduse ajal kui ka kuni 3 kuud ämmaemanda/arsti poolt määratud sünnitustähtajast hiljem.

Ja teiseks leidsin samalt lehelt info, et üheks variandiks on ka võimalik kasutada ülalpeetava abikaasa tervisekindlustust kui peres on vähemalt üks alla 8a laps. Seega sellisel juhul ei peakski ju ma ostma endale igakuist ravikindlustust?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülalpeetav abikaasa, kes kasvatab lapsi

Õigus riigipoolsele ravikindlustusele on seaduslikus abielus oleval ja kindlustatud inimese ülalpeetaval abikaasal, kes kasvatab:

  • vähemalt ühte alla 8-aastast last
  • 8-aastast last kuni I klassi lõpetamiseni
  • vähemalt kolme alla 16-aastast last

​Ülalpidaja peab olema kindlustatud töötajana, võlaõigusliku lepingu alusel töö- või teenustasusid saava isikuna, juriidilise isiku juhtimisorgani liikmena või füüsilisest isikust ettevõtjana.

NB! Pane tähele, et kui töötav abikaasa saab samaaegselt ka vanemahüvitist, ei ole sul võimalik tema töötamise läbi ravikindlustust saada. Lisainfo leiad siit

 

 

Haigekassa lehelt. Seega kui mees saab VH, siis sa ei saa tema kaudu HK.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte lapsehoolduspuhkusel ühest ettevõttest olles, ei saa sa seal samal ajal ju edasi töötada? Või olen millestki valesti aru saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte lapsehoolduspuhkusel ühest ettevõttest olles, ei saa sa seal samal ajal ju edasi töötada? Või olen millestki valesti aru saanud.

Jah, valesti oled aru saanud seda, et ainult lhp-l olija saab vanemahüvitist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte lapsehoolduspuhkusel ühest ettevõttest olles, ei saa sa seal samal ajal ju edasi töötada? Või olen millestki valesti aru saanud.

Loomulikult ei saa üheaegselt samas töökohas olla lhp-l ja töötada. Teemaalgataja ei tea vist, et VH saamiseks ei pea üldse lhp-le jääma st VH saab ka töötades?

Aga, jah, kui isa saab VH, olgu töötades või lhp-l olles, siis ema lhp-l olla ei saa st tal tuleb tööle minna või töösuhe lõpetada.

Ravikindlustust abikaasana ka ei saa, kui abikaasa saab VH, muidu saaks.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa, teemaalgataja, tahad alles teise lapse saades vanemahüvitist mehel lasta võtta? Saan aru, et hetkel oled sina lhp-l ja saad vanemahüvitist. Kui laste vahe on alla 3 aasta, saad ju kõike samamoodi edasi. Kasulik lhp katkestada enne sünnituspuhkusele jäämist.

Ja kui asi on selles, et ntks mees saaks 2x rohkem vanemahüvitist, kui sina oma palga eest (ja see jääb lubatud piiresse ehk VH ei vähene), siis sel juhul ju tasub ära ise enda haigekassa ostmine. Kuigi, jah, töölt pead lahkuma, kui reaalselt jääd sina koju laste eest hoolitsema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel ja laps on alla 2aastane. Uus laps on plaanis järgmine aasta kui praegune laps on 3aastane ja natuke peale.

Minul küll kehtiv tööleping olemas hetkel aga kui ma ei plaani tööle naasta, siis lihtsalt leping lõppeb praeguse lapse 3a sünnipäeval eks ja ongi kõik.

Aitäh vastajatele ????

Kas sa sellele oled mõelnud, et kui sa tööl ei käi, siis ei saa ka sünnitushüvitist vaid hakkab kohe vanemahüvitis? Ehk kokkuvõttes saad lühema perioodi vältel riigilt raha. Kui lapsed jääksid 3 aasta sisse, siis saaksid n.ö tööle naasta ja kohe sünnituslehe võtta. Pikema vahe puhul see vist väga ei õnnestu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laste vahe on alla 3 aasta, saad ju kõike samamoodi edasi. Kasulik lhp katkestada enne sünnituspuhkusele jäämist.

Neil tuleb laste avhe rohkem kui 3 aastat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Olen teadlik, et kui dekreeti ei jää ja lapse sünnist hakkab VH jooksma, siis saab seda kokku 18 kuud. Dekreet+VH on kokku 19 kuud.

Ei soovi alla 3a vahega järgmist last, sest kui VH saajat muuta, siis olen aru saanud, et mehe tulevane VH arvestatakse sama perioodi tasude alusel mis minulgi on arvestatud ehk siis aastatagune aeg kus mehel ei olnud hea sissetulek. Hetkel aga juba mitu aastat on.

Kui abikaasa palk on oluliselt kõrgem kui minu aastatetagune palk, siis tuleb kasulikum VH mehele määrata, sestap ei soovi ise dekreeti jääda ning VH saama hakata. Jään ise sel juhul töötuna koju ja hoolitsen laste ning kodu eest. Ja ostan endale ravikindlustuse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei soovi alla 3a vahega järgmist last, sest kui VH saajat muuta, siis olen aru saanud, et mehe tulevane VH arvestatakse sama perioodi tasude alusel mis minulgi on arvestatud ehk siis aastatagune aeg kus mehel ei olnud hea sissetulek. Hetkel aga juba mitu aastat on.

Jumal küll, ehk vaataks pisut kaugemale ja planeeriks lapsi selle järgi, millised üldse elu-olu plaanid, kuidas oleks neil hea kasvada, kui vanad on lähikondsed jne, mitte selle alusel, kuidas oleks maksimaalne sissetulek need poolteist aastat
Ega sa igaveseks koduseks jää. Jaajaa, saame aru, et mehel hea sissetulek, aga kui pikki aastaid ta siis üksinda tööd rabama peab jääma?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele vastajale: hea on ka naise enda kehale anda rohkem puhkust ja suurem vanusevahe seda ka võimaldab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele vastajale: hea on ka naise enda kehale anda rohkem puhkust ja suurem vanusevahe seda ka võimaldab.

Tõsi, aga siin oli ekstra välja toodud, et vahe lükatakse suuremaks konkreetselt suurema vanemahüvitise saamiseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei soovi alla 3a vahega järgmist last, sest kui VH saajat muuta, siis olen aru saanud, et mehe tulevane VH arvestatakse sama perioodi tasude alusel mis minulgi on arvestatud ehk siis aastatagune aeg kus mehel ei olnud hea sissetulek

Valesti oled aru saanud. Eelmisega sama VH (st sama perioodi eest arvestatut) saab vanem(olgu ema või isa) juhul, kui ta ka eelmise lapsega sai VH.

Kui eelmise lapsega sai VH ema ja uue lapsega taotleb isa, siis isa ei saa selle aasta keskmist, mis oli aluseks emal I lapsega vaid ikka, nagu seadus ütleb, sellele rasedusele (9k) eelnenud 12k keskmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Lapse ootamine Mees lhp ja käib tööl edasi