Esileht Pereelu ja suhted Mees maksab kõik kinni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Mees maksab kõik kinni

Postitas:
Kägu

Kuidas teil, kui kohtamas käite? Kas lasete mehel kõik kinni maksta? Mul kavaler, alati, kui kusagil käime maksab kõik kinni. Isegi kui koju minekuks taksot vaja, tellib oma äpist.
Vahel ostan talle külla minnes miskit kaasa. Korra tõin talle apteegist rohtu, mille eest maksin.
Kuidas teil?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kohtamas ei käi, aga kui keegi kuskile tasulisele üritusele või välja sööma kutsub, vastan, et kahjuks ei saa ma seda rahapuudusel lubada (ja see on tõsi). Kui kutsuja on mõelnud kutset nii, et tema maksab ja nii ka ütleb, siis lähen. Ise kutsun kedagi vaid siis, kui tean, et vajadusel suudan ka tema eest maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna meil mees teenib u 3x rohkem kui mina, siis väljas käies maksab tema kõige eest. Ka meie reisid maksab tema ja suuremad ostud, kodumasinad ja mööblitükid. Mina ostan vahel süüa, lastele riideid ja oh õudust, ostan vahel riideid ka mehele 🙂 Tal on nõudlik töö, pole aega poodides kolistada. Minul aga on võimalik tööajal pause teha. Töötan kesklinnas ja teinekord polegi tööl midagi teha, siis teen ajaviiteks ringi kaubamajas ja kui miskit kena lastele või mehele silma jääb, ostan ära.
Ma olin noore neiuna suur võrdõiguslane ja eks olen muus osas edasi, aga peres oleks imelik rahaga võrdset panustamist taga ajada, kui ühe sissetulekud on palju suuremad kui teisel. Võin enda kaitseks öelda, meie suhte algusaastatel teenisin mina rohkem ja meie esimese auto maksin enamuses mina kinni. Samuti tegin tol perioodil mehele välja ühe reisi, kuhu mul endal polnud võimalik minna. Tundsin ennast seda tehes suuremeelselt ja hästi 🙂 Seega pole mul probleemi nüüd lasta mehel tunda ennast suuremeelselt ja hästi.
See iga hinna eest iseseisvuse taga ajamine on ka väsitav ja tülikas. Näiteks minu ema on selline, et talle viidud piimapaki eest topib ka vägisi 75 senti pihku. Teatrisse viime, pileti maksab kinni. Restorani ei saa minu ema viia, sest ta tahaks ju ise maksta ja miks tekitada vanainimesele selliseid kulutusi? Hoopis mõnusam on mehe emaga. Tema laseb silma pilgutamata endale kõik välja teha ja meile meeldib tema eest hoolitseda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei nimetaks oma mehega väljas käimisi enam kohtinguteks, aga siis, kui tõepoolest kohtamas käisin (nii 15-30 a tagasi), proovisin teha nii, et maksmine oleks kordamööda. Vähemalt pakkusin välja. Mõni mees oli nõus, mõni tahtis ise kindlasti maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma oma mehega kohtamas niimoodi eriti ei käinudki, et see oleks raha nõudnud, aga ta vist tegi ikkagi välja küll. Tavaliselt käisime botaanikaaias, koos rattaga sõitmas, õppisime koos (tudengid olime), viibisime üksteisel külas (vanematekodudes).
Nüüd maksan enamasti mina, sest ma teenin rohkem, aga kuna meil on ühine rahakott, siis pole üldse vahet. Vahel kuu lõpus teen lihtsalt tema arvelt enda omale ülekande, kui vaja või siis palun tal mulle sularaha mingi summa hankida.

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Üldiselt jälgin olukorda, kui vaja olen valmis ise maksma. Teisele kohtingule tüübiga, kellele rüütellikus oluline pole kindlasti ei lähe.

Kõige hullem juhus oli kui tüüp, kes kohvile kutsus, hakkas kassas arve maksmisel taskust sente otsima ja neid kokku lugema. Maksin kiiresti mõlema eest ja tegin sääred.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult. Ei kujuta teisiti ettegi. Pole kunagi pakkunud, et maksan omaenda kohtingu kinni ja ju siis enamik mehi peab seda siiski loomulikuks, et välja kutsuv härra tasub arved.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole elusees lubanud kellelgi omale välja teha või midagi osta. Kord sattus mingi jorss, kes maksis kogu arve, mille peale ma jätsin oma tarbitud summa ulatuses ettekandjale lihtsalt tippi. Rohkem me ei kohtunud, ei talu, kui minu “EI” ei tähenda mitte midagi, jube alandav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult. Ei kujuta teisiti ettegi. Pole kunagi pakkunud, et maksan omaenda kohtingu kinni ja ju siis enamik mehi peab seda siiski loomulikuks, et välja kutsuv härra tasub arved.

Minule õpetas omal ajal vanaema, et kes teise välja kutsub, see ka teisele välja teeb. Kui kutsud sõbranna kohvikusse, siis sina ka maksad mõlema eest. Kui mees kutsub sind kohvikusse/kohtama, maksab kulud loomulikult mees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin noore neiuna suur võrdõiguslane ja eks olen muus osas edasi, aga peres oleks imelik rahaga võrdset panustamist taga ajada, kui ühe sissetulekud on palju suuremad kui teisel.

Äkki ajad siis võrdset tööpanust taga, kui võrdõiguslane oled?
Ise ju nendid, et mehel on kiireloomiline ja pühendumist nõudev töö ja ise sa ei tee tööl midagi kasulikku peale poeskäimise. Loomulikult on palk väiksem.
Perekoolika võrdõiguslikkus = siis, kui see on talle kasulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kogemus ainult oma mehega, kellega ühist teed juba 15aastat.
Mina olengi ülalpeetav, mees maksab 90% kõik koduga seotud kulud ja väljaminekud. Kunagi sai nii kokku lepitud. Tema tööpäevad pikad ja töised, minu peal siis enamasti lapsed ja muu kodune elu.
Muidugi st et ma üldse ei töötaks. Töötasin küll aastaid poole kohaga, raha on mu eralõbu(juuksurid, kosmeetikud, riided jne), hetkel lähen teise lapsega uuesti dekreeti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

22 aastat abielu on ja maksab see, kelle on rahakott näpu vahel – vahel mina, vahel mees. Teenin piisavalt ja ei sõltu mehe sissetulekutest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina maksan enda eest ise, aga liigun ka seltskonnas kus kõik on heal järjel ja erudeetitud inimesed. Samas kui mõne mehe ise välja kutsun pole kunagi eeldatud et mina tasun arve. Ma ei tea miks mees peaks alati välja tegema kust see tottrus tulnud on. Äkki peaks käime veel poest läbi ja soetab mulle uued toaletid ka 😂😂😂😂. Samas ex vahest üllatab ja pannud resto kinni mina ostnud meile pileteid aga need on nii tühised summad mille pärast teemat tekitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib nii öelda küll. Me ei ela koos, elame erinevates linnades. Oleme koos nädalavahetustel minu või tema pool, vahel hoopis kolmandas kohas. Meile meeldib reisida.
Kui koos oleme, siis tema maksab. Nipet-näpet ostan ise ka aga alati küsib, kas sul raha on?
Mida mul on, sest käin tööl ja teenin normaalselt. Ütleb, et tahab minu peale kulutada. Alguses oli raske sellega harjuda. Olin 12a abielus inimesega, kes ei jagas kõik võrdselt või minu kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin raamatut, meestest ja naistest. Seal oli toodud, et on mehelikud ja naiselikud energiad. Osadel meestel ja naistel on äärmus 100% naine või mees. Hea on, kui tavaelus ei ole need energiad alati põhjas. Aga paarisuhtes on hea, kui kohtud ja tahad, et romantiline armastus ei kaoks, lasta mehel naise eest hoolitseda. Kui maksad ise arve, tekib sõbratasand, mees ei tunne siis sinu kõrval mehena. Samuti, kui sa ei lase tal ust avada jne. Toodud oli ka, et tõmbuvad vastandid. Kui oled 50/50 siis tõmbad ka sellist meest. Aga ei tasu loota, et kirg seal suhtes kaua on. Keegi ütles veel hästi, et kui sa ei lase mehel mehe kombel enda eest hoolitseda, tahad ise uksi avada ja kõik arved pooleks teha, näitad sa igal võimalusel mehele, et sul pole teda vaja. Mehel on aga vaja tunda ennast mehena ja kasulikuna. Tähtis on paarisuhtes polaarsust hoida.
Eks muidugi on raske, kui mõlemad teenivad keskmist palka koos elades. Aga miks naiselikud naised leiavad endale üldiselt jõukad mehed, ongi see polaarsus. Mehelik alfaisane on üldiselt edukas ja tahab oma lillekest naist parima saagiga kostitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selgub, et ma olen 22 aastat valesti elanud oma mehega, et ei lase temal enda peale kulutada. Uksi avab, mantli aitab selga – aga see on elementaarne viisakus, mida õpetan ka oma pojale.
Minu arust see, et mees peab alati välja tegema, naisele kulutama, temale raha andma – on kullakaevajate eneseõigustus. Minu arust jätab see mulje, et ostetakse naise tähelepanu.
Sõbranna emal oli õigus, kui ütles, et naine peab olema haritud, et kui ta leiab halva mehe ja jääb üksi – siis suudaks ennast ja lapsi ülalpidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina maksan enda eest ise, aga liigun ka seltskonnas kus kõik on heal järjel ja erudeetitud inimesed. Samas kui mõne mehe ise välja kutsun pole kunagi eeldatud et mina tasun arve. Ma ei tea miks mees peaks alati välja tegema kust see tottrus tulnud on. Äkki peaks käime veel poest läbi ja soetab mulle uued toaletid ka 😂😂😂😂. Samas ex vahest üllatab ja pannud resto kinni mina ostnud meile pileteid aga need on nii tühised summad mille pärast teemat tekitada.

Tottrus? Toaletid? Erudeeritud tõesti 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tottrus? Toaletid? Erudeeritud tõesti 🙂

See on tõesti “tase”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selgub, et ma olen 22 aastat valesti elanud oma mehega, et ei lase temal enda peale kulutada. Uksi avab, mantli aitab selga – aga see on elementaarne viisakus, mida õpetan ka oma pojale.

Minu arust see, et mees peab alati välja tegema, naisele kulutama, temale raha andma – on kullakaevajate eneseõigustus. Minu arust jätab see mulje, et ostetakse naise tähelepanu.

Sõbranna emal oli õigus, kui ütles, et naine peab olema haritud, et kui ta leiab halva mehe ja jääb üksi – siis suudaks ennast ja lapsi ülalpidada.

Eks seda võib võtta nii, kuidas ise soovid. Kui antakse, tasub ju vastu võtta. Mina ei arva, et mehele midagi võlgnen, kui ta mu eest maksab ja hoolitseb. Eriti, kui tal see võimalus on. Ma pole koos temaga raha pärast. Mulle lihtsalt meeldib, et ta on tark ja ta teeb tööd, mis talle meeldib ja mille eest makstakse väga hästi. Ma oma kaks eelnevat pikemat suhet ilmselt hävitasin sellega, et ma ei pidanud meest endast targemaks. Ma kastreerisin nad piltlikult. Praeguse mehe, vastu tunnen austust, tunnen, et ta on tark, tasakaalus ja ausalt, vaatan talle alt üles. Ja selle kõige juures tunnen ennast naisena. See ei tähenda, et ma ei käiks tööl ja teeniks raha. Aga jah, ta tahab maksta ja lasen seda teha. Kui king hõõrus, jättis mu restorani toolile istuma ja jooksis plaastrit tooma. Kui hakkame välja minema, sätib kingad mulle tooli ette. Kui mul käekotis oli palju asju, võttis ta selle naiseliku koti enda kanda. Ta on lihtsalt nii mees, et see minu käekott ei muuda teda vähem meheks.
Ok, mis ta minult vastu saab selle eest. Selle, et tema nägemine paneb mind särama, ma kuulan teda, ei arvusta. Võin teda masseerida kasvõi terve öö, kui ta selg kange. Ma lihtsalt armastan teda.
Olen ka teinud otsuse, et kui peaksime abielluma, siis olen valmis olema rohkem kodune, et kui tal on vaba aeg, saaksin temaga rohkem koos olla. Tal on graafikuga töö. 3 nädalat tööd eri kohtades maailmas ja siis 9 päeva kodus. Praegu võimalusel reisin paaril nädalavahetusel tema juurde. Vahel tal paari kuu tagant töö ka siin. Tean, et selline suhe keeruline, aga suhte ja armastuse nimel olen valmis ka koduperenaine olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohtamiste ajast meenub selline seik. Meie suhe oli sel ajal alles väga õrnas faasis. Vaieldav, kas meil tollal üldse oli juba suhe või mitte? Meil olid aeg-ajalt koos mingid tööasjad ajada. Nii me tuttavaks saimegi. Aga tulime siis koos tööasjade ajamise käigus läbi kaubamaja ja ma ütlesin, et oota, ma ostan endale kiiresti uue lõhna, vana sai otsa! Mul oli enne juba välja valitud, isegi mäletan: Laura Biagiotti Laura. Võtsin selle riiulilt ja läksin kassasse, maksin kiiresti ära. Siis alles märkasin, et tema seisab minu kõrval, rahakott ka näpus. Pärast ütles väga solvunult: ma oleksin ise tahtnud sulle selle osta! Minu viga muidugi, et ma üldse seda ostu koos temaga tegema hakkasin. Aga minu jaoks sel ajal meie suhe ei olnud üldse veel mingi suhe ja teiseks, minu jaoks igasugused väljategemised olid täiesti tume maa. Mul ei tulnud lihtsalt pähe, et mehe jaoks see võib olla delikaatne olukord, kui naine hakkab tema nina all sellist ostu sooritama. Aga ta oli jah südamest solvunud ja seda olen edaspidi ka meeles pidanud, et mehed tõesti tahavad naistele kinke teha. Miks seda soovi siis maha suruda? Pealegi mõistan seda soovi väga hästi. Mulle endale ka meeldib kallitele kinke teha ja võin kingi tegemisest saada rohkem rõõmu, kui kingi saamisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie suhe oli sel ajal alles väga õrnas faasis. Vaieldav, kas meil tollal üldse oli juba suhe või mitte?

Sel ajal on tavaliselt mõistlik veel ka poole jalutamise pealt teatada, et kle, me jõudsime mu vanatädi elukohani, et ma lähen teen kiirelt vahepeal ühe kohvi, polegi tal ammu külas käinud.
Ole hea, oota senikaua siin pingil…

Või, et ohoo, lähme muidugi hoopis sinna kohta sööma, seal saan kõrvale ka oma mantli keemilisse anda. Et poleks mitu korda käimist.
Jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Erudeeritud seltskond ja tOaletid ja totTrus???
Erudeeritud heal järjel seltskonnas tegelikult maksavad härrad arveid, nii on kombeks.
Nii labaseid kirjavigu ei tee muidugi ei naised ega mehed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Erudeeritud seltskond ja tOaletid ja totTrus???

Erudeeritud heal järjel seltskonnas tegelikult maksavad härrad arveid, nii on kombeks.

Nii labaseid kirjavigu ei tee muidugi ei naised ega mehed.

Hulganisti puuduvaid komasid ka sekka.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Selle teemaga seoses meenus mulle tüüp, kellega läks asi lörri just nimelt seepärast, et ta tegi mulle liiga palju välja. Mina olin siis tudeng, käisin kooli kõrvalt tööl, ning olin uhke, et suutsin end ise majandada. Tüüp oli minust dekaad vanem, väga edukas ärimees. Ja ta liikus tollal minu jaoks nn kõrgseltskonnas, kuhu kuulusid kallid veinid, mereannid, golfimäng, über-diipid kultuuriüritused ja kunstinäitused. Ja tema koguaeg maksis kõige eest, kategooriliselt! Nii et lõpuks tundsin ma end nagu mingis äraspidises tuhkatriinuloos, kus prints koguaeg sajalistega liputab. Muidugi ei olnud see tema süü – selline oli tema elu; lihtsalt mina tundsin end selles nagu võõrkeha ning ei suutnudki end lõdvaks lasta. Ja nii see aia taha läkski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle teemaga seoses meenus mulle tüüp, kellega läks asi lörri just nimelt seepärast, et ta tegi mulle liiga palju välja. Mina olin siis tudeng, käisin kooli kõrvalt tööl, ning olin uhke, et suutsin end ise majandada. Tüüp oli minust dekaad vanem, väga edukas ärimees. Ja ta liikus tollal minu jaoks nn kõrgseltskonnas, kuhu kuulusid kallid veinid, mereannid, golfimäng, über-diipid kultuuriüritused ja kunstinäitused. Ja tema koguaeg maksis kõige eest, kategooriliselt! Nii et lõpuks tundsin ma end nagu mingis äraspidises tuhkatriinuloos, kus prints koguaeg sajalistega liputab. Muidugi ei olnud see tema süü – selline oli tema elu; lihtsalt mina tundsin end selles nagu võõrkeha ning ei suutnudki end lõdvaks lasta. Ja nii see aia taha läkski.

Kuna ma ise sain alles hiljuti teada, et dekaad ei tähenda eesti keeles mitte kümmet aastat, vaid kümmet päeva, siis mõtlesin seda teadmist siin jagada 🙂 Üldse mitte paha pärast. Et noh, äkki on mõnel sellest teadmisest tulevikus kasu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüüp oli minust dekaad vanem, väga edukas ärimees. Ja ta liikus tollal minu jaoks nn kõrgseltskonnas, kuhu kuulusid kallid veinid, mereannid, golfimäng, über-diipid kultuuriüritused ja kunstinäitused. Ja tema koguaeg maksis kõige eest, kategooriliselt! Nii et lõpuks tundsin ma end nagu mingis äraspidises tuhkatriinuloos, kus prints koguaeg sajalistega liputab

Las ma arvan. Ta sponsoreeris sind ja ilmselt oli teie vahel ka intiimsuhe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa, viimane vastaja, ainult osaliselt tsiteerid? Või sa ei oska lugeda?

Sama inimene kirjutas ka:

Mina olin siis tudeng, käisin kooli kõrvalt tööl, ning olin uhke, et suutsin end ise majandada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka hoopis teine asi, kui peresiseselt niiöelda “maksab mees”, sest kui on ühine rahakott, siis on see raha ju kõik ühine ja isegi kui mees teenib 90% pere sissetulekust, siis on see ikkagi pere sissetulek ja mõttetu on rääkida kellegi isiklikust rahast. See näitab lihtsalt kas vaikivat või ka suusõnalist kokkulepet, et üks osapool peres panustab rohkem karjäärile ja teine koduse harmoonia hoidmisele.
Siinkohal tuleb muidugi selle sissetulekuta poolena olla veidi ettevaatlik – kas haigekassa ja pensionikindlustus on olemas jne.

Aga kohtingufaasis suhtes… minu meelest pole see üldse nii, et kui mees maksab, siis ta justkui hoolitseks naise eest. Raha välja käimine ei ole kindlasti ainuke ja see õige näitaja ning seda saab ju ikka võrdsemalt ka kulutada, siiski teineteise eest hoolitsedes (orgasm on näiteks hoopis olulisem, minu meelest :)). Mulle meeldib, kui mulle tehakse üks või kaks korda välja, aga sellest edasi läheb juba endal piinlikuks, et teine peab nii palju kulutama. Siis üritaks juba minna kohtadesse, kus raha ei kulugi või kuidagi teistmoodi kasvõi varjatult ise maksta, kui teine tõesti ei taha, et ma tema nina all rahakotti vibutan.
Minu meelest on see ka äge tunne, teistele välja teha ja kui endal raha on, siis teen seda hea meelega. Miks peaksid mehed naiselt selle hea tunde ära võtma ja kõik väljategemised endale hoidma? Kui tahavad hoolitseda, siis hoolitsegu ka selle eest, et naine saab end ühisesse lõbusse panustajana tunda :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna ma ise sain alles hiljuti teada, et dekaad ei tähenda eesti keeles mitte kümmet aastat, vaid kümmet päeva, siis mõtlesin seda teadmist siin jagada 🙂 Üldse mitte paha pärast. Et noh, äkki on mõnel sellest teadmisest tulevikus kasu.

Dekaad on eluaeg tähendanud ka eesti keeles kümmet aastat.

See kui EKI tibid taaskord mingi lolluse välja mõtlevad, EI TÄHENDA, et nii ongi.

Las istuvad oma rekadega (veoauto), tankidega (vedelikumahuti) jne omaette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Dekaad on eluaeg tähendanud ka eesti keeles kümmet aastat.

See kui EKI tibid taaskord mingi lolluse välja mõtlevad, EI TÄHENDA, et nii ongi.

Las istuvad oma rekadega (veoauto), tankidega (vedelikumahuti) jne omaette.

Siis tähendab dekaad veel ka kümme korda suuremat arvu. Olenevalt kontekstist, muidugi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Pereelu ja suhted Mees maksab kõik kinni