Esileht Pereelu ja suhted Mees muutub aina lohakamaks

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Mees muutub aina lohakamaks

Postitas:

18 a abielu.
Koos elama hakates olid mehel mõned häirivad harjumused, aga nagu suhte alguses ikka, sai üksteise nurki maha silutud. Loobusin mina mõnest asjast, mis teda häiris ja vastupidi. Üldiselt on elu rahulikult kulgenud, suuri tülisid pole olnud.
Viimased paar aastat on, aga mitmed teemad hakanud suhet pingestama. Käisin üksi ka terapeudil, sest korraga ei saanud aru, mis viga on. Teema on põhiliselt selles, et minu kallis abikaasa ei pea enam lugu ei puhtusest ega ka üldistest kommetest.
Lisan veel, et tööl on ta üsna kõrgel ametikohal, mis nõuab palju suhtlemist jne viks ja viisakas olemist. Seal vist pole probleemi.
Mõned näited: ei viitsi enam igal õhtul dusi all veega ennast üle lasta, peseb vaid hambad ja ronib linade vahele. Kodus õues olles nuuskab nina sõrmedega. Paneb käidud sokid koju tulles kingade sisse ja võimalusel hommikul need sealt jalga. Joob köögis otse kraanist, sööb potist või pannist. Kodus käib kortsus riietega, kui teen märkuse, et triigiksin ikka ära, kui just seda tahab kanda, siis vihastab. Elutoas istub jalad diivanilaual, kui arvab, et keegi ei näe.

Mind ajab ennastki see kiri praegu naerma, nagu seebiooper. Aga olen tõsiselt hämmingus, mis mu mehega lahti on.

+3
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus käib kortsus riietega, kui teen märkuse, et triigiksin ikka ära, kui just seda tahab kanda, siis vihastab.

Kas su mees on Matz Topkin, et sa sellist “märkust” teed?
Või, mismõttes? Sa oled teda 18a kätetuna nö oma jaoks sobivaks kasvatanud ja nüüd tahad järsku, et talle ikkagi käed kasvaksid (triikraua hoidmiseks), sest sa enam ei viitsi?

Kogu ses loos jookseb mingi totaalerror sisse.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 15:19; 12.05 17:18; 14.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su mees siis haiseb ja näeb kole välja?
Tegelikult pole asi mehe räpakuses, vaid et sa oled temast tüdinud ja tema sinust.
Kui te teineteisest hooliksite, siis oleksite ammu omavahel need asjad selgeks rääkinud, mees oleks teinud oma käitumises korrektuurid ja sina annaksid talle mõned pisiasjad andeks. No mida see kraanist joomine peaks kedagi häirima, kui muidu olete õnnelikud? Või jalad laual istumine, kui kedagi ei näe?

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida see kraanist joomine peaks kedagi häirima, kui muidu olete õnnelikud?

Gordon Ramsay`t olevat isegi telekast nähtud, et maitseb midagi otse pannilt.
Krdi räpakas mees on.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 15:19; 12.05 17:18; 14.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned näited: ei viitsi enam igal õhtul dusi all veega ennast üle lasta, peseb vaid hambad ja ronib linade vahele. Kodus õues olles nuuskab nina sõrmedega. Paneb käidud sokid koju tulles kingade sisse ja võimalusel hommikul need sealt jalga. Joob köögis otse kraanist, sööb potist või pannist. Kodus käib kortsus riietega, kui teen märkuse, et triigiksin ikka ära, kui just seda tahab kanda, siis vihastab. Elutoas istub jalad diivanilaual, kui arvab, et keegi ei näe.

Et ma ei tee füüsilist tööd, siis mina ei ole kunagi end igal õhtul dušiga üle lasknud. Õues nuuskan sõrmedega. Looduses sporti tehes ka. Sokke just kingade sisse ei pane, aga võin mitu päeva samade sokkidega käia. Kui ei viitsi uut tassi võtta, siis joon otse kraanist. Tervet söögikorda otse pannilt just ei söö, aga vahest möödaminnes võin sealt midagi võtta. Ei triigi üldiselt üldse oma riideid (paar asja välja arvatud) ja käin järelikult triikimata riietega pidevalt, ka kodust väljaspool. Elutoas ei ole diivanilauda, aga kui oleks, istuksin jalad laual ka siis, kui keegi näeb.
Naine. Ei pea end eriti räpakaks.

+28
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 18:05; 14.05 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on ta terve elu oma loomu poolest selliste harjumustega või nende sooviga olnud aga seni lihtsalt pingutanud ja enam ei viitsi mingil põhjusel.
Ja no kui inimene ei saa ennast oma kodus ka nii vabalt tunda et võiks kortsus särgiga käia või kraanist juua, siis kus veel.
Kehvasti ongi siis kui elad koos inimesega kellega korraharjumused ei sobi ehk taaskord valdkond kus tegelikult ei maksa endast suhte alguses paremat muljet jätta kui reaalsus on, sest nagu kõigi muude isikuomadustega, ei jaksa ka selle osas ükski inimene elu lõpuni teeselda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalad üleval istuda on tervislik.
Köib kodus triikimata riietega? Right, siis on sul tõesti teraapiat vaja.
Ma mõtlesin, et kuu aega jutti käib samade riietega ja paar nädalat järjest ei pese end…

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehel on selline naine, siis ma ei taipa, kuidas ta üldse leidis oma kapist riided, mis on triikimata?
Ehk oled ise laisaks muutunud, naine?

PS: tänapäeva triiksärgid on paljud sellised, mis ei vajagi tiikimist vaid vajuvad riidepuul seistes sirgeks. Ma pole 10 aasta jooksul näinud oma meest triiksärke triikimas, kuigi need on ta lemmikriideesemeed nii tööl kui kodus. Kui teie peres on nö custom made riided, siis peab ka perenaine või koduabline tubli triikija olema…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vau. Sul on ikka väga kõrged standardid puhtuse osas. Enamik inimesi ei suudaks nende standardite järgi iga päev käituda. Väga tore, et sul on mees, kes juba 18 aastat suutnud nende nõuete järgi toimida, aga ilmselt hakkab ära väsima ja mott on maas pingutada. Kui talle oleks sinu standardid loomuomased, mitte peale surutud harjumus, siis ta jätkaks automaatpiloodil, sest nii on lihasmälus mitte kraanist juua või sokid pessu panna. Väga tublid, et nii pikalt koos olete olnud, aga mis teist edasi saab, ei tea.

Mina isiklikult sinu standardite järgi elada ei suudaks, kuigi nagu ka end päris räpakaks ei pea. Aga mind tõsiselt üllatab perekoolis, et nii palju naisi on lausa obsessiivsed puhtuse suhtes. Pestud nõud tuleb üle pesta, mitu korda päevas pestakse põrandaid, hambaid pestakse peale igat söögikorda jne. Sinnajuurde on veel aega ja tahtmist käterätte triikida, toitu nullist valmistada, jõutakse turule puhast talukraami ostlema, lapsi huvialade vahet arendamas käia, ennast kaunilt naiselikus vormis hoida. Ikka metsik tahtejõud ja energia ikka. Ei teagi, kas imetleda või kaasa tunda.

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevalt nii mõnestki eespool vastajast leian mina, et ei ole palju tahetud, et mees ennast enne voodissetulekut peseks. Ka sokke ja särke on elementaarne igapäevaselt vahetada. Vee joomiseks tuleks siiski suuta võtta klaas, söömiseks nuga-taldrik-kahvel ja nuuskamiseks taskurätik. Eriti juhul, kui mees ise ei peagi pesema kõiki neid nõusid ja pesu.

Kui tavaliselt puhas ja korralike kommetega mees on pärast pikka abielu äkitselt selliseks põrsaks muutunud, kahtlustaksin tal depressiooni, mõnda hiilivat haigust või energiapuudust muul põhjusel, näiteks liiga suurest koormusest tööl. Või siis abielutüdimust.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu säästev, peamiselt vett säästev eluviis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei pese iga õhtu, 2-3 nädalas on piisav v.a. suvel palavaga ja kui teen füüsilist aiatööd. Kraanist joon ja pannilt söön, lakun vargsi ka taldrikut, kui sinna mingit head sousti jäänud on. Sokid panen tossude sisse, kui käin nädalavahetusel poes ja sokid on jalas tund-paar. Metsas nuuskan ka nina näpu vahel ja jalad laual istume mehega mõlemad. Koduseid riideid ei triigi kunagi.
Loodan, et mees nüüd terapeudi juurde ei ole aega kinni pannud.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et päriselt ka selline teemaalgataja sugune inimene on olemas. Need on normaalsed asjad, mida mees teeb.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsas nuuskan ka nina näpu vahel

Ma olen alati mõelnud, et kuidas küll inimesed sellise asja üldse ära õpivad? Kes õpetab või kus nad neid nii palju näevad, et tehnika selgeks saada. Vaatan, mõni tulistab lausa viiemeetrise kaarega. Kodus vanemad õpetavad või? Sõbrannad?

Kui ei ole suurt higistamist ega näiteks pikemat pidu tulemas, siis minu mees käib duši all kaks korda nädalas. Ta on väga vähese ihulõhnaga inimene ja ma ei teagi pärast 20+ aastat kestnud abielu, mismoodi mu mehe higi lõhnab.

Ise käin duši all samamoodi 2x nädalas, sest trennis ei käi ja raskusi ei tõsta, aga nii kodus kui ka tööl tualetis kasutan iga kord käsidušši. Mees ka, vähemalt suurema häda korral. Tööl oleme kumki vahetusjalatsitega, st jalad pole päev otsa kinnises kingas.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:01; 14.05 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3121516:
Metsas nuuskan ka nina näpu vahel

Ma olen alati mõelnud, et kuidas küll inimesed sellise asja üldse ära õpivad? Kes õpetab või kus nad neid nii palju näevad, et tehnika selgeks saada. Vaatan, mõni tulistab lausa viiemeetrise kaarega. Kodus vanemad õpetavad või? Sõbrannad?

Mulle õpetas isa 🙂
Just seepärast, et kuskil looduses olles ja/või sportides pole aega seda rätti pidevalt kuskilt koukida. Olen selle oskuse eest eriti tänulik mäesuusareisidel. Ei kujuta ette, et keset laskumist pidurdaks ja hakkaks ninarätti otsima. Ikka sõidu pealt. Tõsi – veendun, et keegi kohe päris tagant ei tuleks.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 18:05; 14.05 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud, et kuidas küll inimesed sellise asja üldse ära õpivad? Kes õpetab või kus nad neid nii palju näevad, et tehnika selgeks saada.

Perekoolikad ikka mõtlevad selliste “elutähtsate probleemide” peale. ‘

Tegelikult sa ju oskad, kui oled isegi viiemeetri-meest oma silmaga näinud.
Sa lihtsalt teed siin nüüd tähtsalt nägu, et kes õpetas.
Mind pole keegi õpetanud, ega see pole ujumine või rattasõit, et peab keegi kõrval olema.

Jaotseloomulikult pole sa kunagi kuulnud ka mõistatust, et mis see on, mille rikas mees võtab kaasa, aga talumees viskab võimalusel maha?
Ei ole kuulnud.
Nii tubli oled. Minesta nüüd vahepeal, et aju raskest perekoolist puhkust saaks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 15:19; 12.05 17:18; 14.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka inimestel probleemid. Tegelt ongi paras seebiooper, muud midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud, et kuidas küll inimesed sellise asja üldse ära õpivad? Kes õpetab või kus nad neid nii palju näevad, et tehnika selgeks saada.

Perekoolikad ikka mõtlevad selliste “elutähtsate probleemide” peale. ‘

Tegelikult sa ju oskad, kui oled isegi viiemeetri-meest oma silmaga näinud.

Sa lihtsalt teed siin nüüd tähtsalt nägu, et kes õpetas.

Mind pole keegi õpetanud, ega see pole ujumine või rattasõit, et peab keegi kõrval olema.

Jaotseloomulikult pole sa kunagi kuulnud ka mõistatust, et mis see on, mille rikas mees võtab kaasa, aga talumees viskab võimalusel maha?

Ei ole kuulnud.

Nii tubli oled. Minesta nüüd vahepeal, et aju raskest perekoolist puhkust saaks.

Mis sul juhtus?

Ja ei, ei ma ei oska. Käisin nimelt trepil proovimas, ei oska 🙂 Aga kas sa käsu peale röhitseda oskad? Mina oskan. Üks sugulane õpetas. Kasulik, kui gaasid kõhus keeravad ja ei taha välja tulla. No nagu tatise ninaga 🙂 Vanasõna röhitsemise kohta tead?

Või mida jaurad üldse, mina küsisin viisaka küsimuse, sain viisaka vastuse, mis sinul siin tänitada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:01; 14.05 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen elanud nii endast pedantsema kui veidi räpakama tüübiga ja pean ütlema, et räpakamaga on mõnusam ja lihtsam (kui tegu pole väga suure räpakotiga). Palju kergem on mõne asja puhul silm kinni pigistada kui ise olla mingite asjade üle kraaksumise objektiks.
Teemaalgataja poolne kurtmine (kortsus kodupluusi, otse kraanist joomise jne üle) on minu jaoks juba kergelt patoloogia valdkonda kuuluv.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemusest võin öelda, et kui sellised pisiasjad häirima hakkavad, on asja tuum hoopis mingis muus, kui lihtsalt lohakuses ja räpakuses. Kas siis aastatega kogunenud lahendamata lahkhelid või pettumus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei viitsi enam igal õhtul dusi all veega ennast üle lasta, peseb vaid hambad ja ronib linade vahele.

Kas su “üsna kõrgel” ametikohal töötav mees on ehitaja, hauakaevaja, tehasetööline vms, et igaõhtune üle keha küürimine kohustuslik on? Minu meelest piisab pintsaklipslasel üleni pesust paar korda nädalas, ülejäänud ajal on oluline, et käed, pea ja p…e pestud on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su “üsna kõrgel” ametikohal töötav mees on ehitaja

Ilmselt siis kraanajuht.
Sõrmedega ninanuuskamine on ka minumeelest ebameeldiv asi. Taskurätik on iga jope taskus ja kui puud lehes leiab alati mõne puulehe kuhu nuusata.
Muud on selline nii ja naa probleemid. Alati saab millestki end häirituna tunda teise käitumises, kui kohe ei leia siis otsitakse.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see näpu vahelt nina nuuskamine on puha matslikkus, samuti kusagile tänavale tati rögistamine, näppude lakkumine, avalikult peeretamine ja jumal teab mida veel.
Arvan lihtsalt et abikaasa kodune tuba tuli nii väljs kuna ei viitsi enam pingutada.
Varsti luristab suppi ja lakub taldrikut.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sellised pisiasjad häirima hakkavad, on asja tuum hoopis mingis muus kui lihtsalt lohakuses ja räpakuses

Just. Ma toon näite oma elust: kui mul on pingeline periood, siis iga asi ärritab, ma ise ka käin endale närvidele. Kui kõik on hästi, siis ei ärrita peaaegu miski.
Ärritust põhjustab ka nt B-vitamiinide puudus organismis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

18 a abielu.

Koos elama hakates olid mehel mõned häirivad harjumused, aga nagu suhte alguses ikka, sai üksteise nurki maha silutud. Loobusin mina mõnest asjast, mis teda häiris ja vastupidi. Üldiselt on elu rahulikult kulgenud, suuri tülisid pole olnud.

Viimased paar aastat on, aga mitmed teemad hakanud suhet pingestama. Käisin üksi ka terapeudil, sest korraga ei saanud aru, mis viga on. Teema on põhiliselt selles, et minu kallis abikaasa ei pea enam lugu ei puhtusest ega ka üldistest kommetest.

Lisan veel, et tööl on ta üsna kõrgel ametikohal, mis nõuab palju suhtlemist jne viks ja viisakas olemist. Seal vist pole probleemi.

Mõned näited: ei viitsi enam igal õhtul dusi all veega ennast üle lasta, peseb vaid hambad ja ronib linade vahele. Kodus õues olles nuuskab nina sõrmedega. Paneb käidud sokid koju tulles kingade sisse ja võimalusel hommikul need sealt jalga. Joob köögis otse kraanist, sööb potist või pannist. Kodus käib kortsus riietega, kui teen märkuse, et triigiksin ikka ära, kui just seda tahab kanda, siis vihastab. Elutoas istub jalad diivanilaual, kui arvab, et keegi ei näe.

Mind ajab ennastki see kiri praegu naerma, nagu seebiooper. Aga olen tõsiselt hämmingus, mis mu mehega lahti on.

Tegelikult ei pea end iga päev pesema, kui aga oleks valida, kas mees peseks end enne voodisse linade vahele pugemist või siis hommikul, siis valiksin esimese. Puhta mehega on mõnusam voodis nahistada. Samas vahel olen ise ka õhtuks nii väsinud, et tõesti ei jaksa muud, kui pesen hambad ja kerin end teki alla kerra.
Sokkide igapäevane pesemine ei ole vajalik, juhul kui jalad ei higista, jääb rohkem vett ja pesuainet alles. Võib-olla on tegemist tema lemmiksokkidega, mis on tal jalas lihtsalt mugavad.
Otse kraanist joomine võib olla selle tulemus, et kui tassi võtab jääks see kusagile lauale või kraanikausi servale vedelema ja siis järgmine ja järgmine.
Triikimine on ülehinnatud, kui võtad nöörilt või pesukuivatist puhta särgi ei ole seda alati vaja triikida.
Nina sõrmedega nuuskamine viitab sellele, et teil ei ole kättesaadavas kohas taskurätte. Või siis on tegu sportlasega ja see on saanud harjumuseks.
Potist või pannist söömine võib jah viidata depressioonile, mässumeelsusele või väsimusele igasugu ühiskonna eetikanõuete vastu, ühtlasi ka söömishäirele. Võib-olla on ta oma tööst väsinud, seal peab sirgelt istuma, viisakalt käituma (ka vastu tahtmist) ning kodus siis teeb kõike vastupidi. Võib-olla on tal probleem kehakaaluga ning dieeditamine annab tagasilööke ja selleks et oma söömasööstu rahuldada, võtab otse potist lõuatäie (mida toidupäevikusse kirja ei pane).
Jalad söögilaual on imelik, ostke jalgade alus või koht, kuhu saaks jalad väsitavast päevast kõrgemale tõsta. Istuv töö väsitab jalgu ning soodustab jalaveenide tursumist.

Igale asjale on lahendus või seletus, kui kõrvalt vaadata, iseasi, kas need pisiasjad sind tegelikult häirivad, või on asi milleski muus?

Tundub, et su mees on ka väsinud, kas tööst, teie suhtest või millestki, mida ta seletada ei oska.

Vajate puhkust argielust.

Ma ütlen alati, et selleks et argimuredest pääseda, tuleb minna kohta, kus ei ole nii mugav nagu me harjuud oleme, siis tagasi tulles oskad väärtustada seda mis sul on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned näited: ei viitsi enam igal õhtul dusi all veega ennast üle lasta, peseb vaid hambad ja ronib linade vahele. Kodus õues olles nuuskab nina sõrmedega. Paneb käidud sokid koju tulles kingade sisse ja võimalusel hommikul need sealt jalga. Joob köögis otse kraanist, sööb potist või pannist. Kodus käib kortsus riietega, kui teen märkuse, et triigiksin ikka ära, kui just seda tahab kanda, siis vihastab. Elutoas istub jalad diivanilaual, kui arvab, et keegi ei näe.

Et ma ei tee füüsilist tööd, siis mina ei ole kunagi end igal õhtul dušiga üle lasknud. Õues nuuskan sõrmedega. Looduses sporti tehes ka. Sokke just kingade sisse ei pane, aga võin mitu päeva samade sokkidega käia. Kui ei viitsi uut tassi võtta, siis joon otse kraanist. Tervet söögikorda otse pannilt just ei söö, aga vahest möödaminnes võin sealt midagi võtta. Ei triigi üldiselt üldse oma riideid (paar asja välja arvatud) ja käin järelikult triikimata riietega pidevalt, ka kodust väljaspool. Elutoas ei ole diivanilauda, aga kui oleks, istuksin jalad laual ka siis, kui keegi näeb.

Naine. Ei pea end eriti räpakaks.

täpselt sama siin! Tunnen end kodus mugavalt!
Ok, taskurätita ma ei nuuska, aga kõik muu käib minu kohta ka!
Ja terve mu pere käib korralikult vannis end küürimas 2 x nädalas. Lisaks sellele peseme end dushi all vaid siis, kui tehtud sporti, mingit füüsilist tööd vms….
Riideid ka kusjuures iga päev ei vaheta! Milleks?! Riie ei lähe ühe päevaga mustaks, juhul kui loomulikult automehhaaniku tööd ei tehta…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga päev dušši all käimine on kahjulik nii tervisele kui loodusele. Piisab strateegilised kohad puhtad hoida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käite kodus triigitud triiksärkidega? Vau. Ilmselt naftamagnaat siis, kellel teenijad ees ja taga. Ma ei osta poest selliseid riideidki kunagi, mis üleüldse triikimist vajavad. Kodus võib valgete sokkidega käia põrandal ja maja on puhas, aga triikimist meie peres ei ole tihemini kui ehk kord-paar kuus. Mehe triiksärgid on kõik non-iron. Meil muudki ajaga teha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees muutub aina lohakamaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.