Esileht Pereelu ja suhted Mees muutub vanadusega kummaliseks

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Mees muutub vanadusega kummaliseks

Postitas:
Kägu

Kui sureb see inimene, kelle nimel konto on, on raha kinni kuni pärimisprotsessi lõpuni.

Ja mis siis? Pärimisega saab üleelanud abikaasa ju nagunii (vähemalt osa raha) omanikuks, kui teine pool pole just kellelegi x-isikule või organisatsioonile testamenti teinud. Aga seda vaevalt et juhtub peres, kus on raha osas sellised kokkulepped tehtud ja üksteist nii palju usaldatakse.

Kui peres on lapsed, siis saavad nemad pärimisega oma osa ja üleelanud abikaasa oma osa. Kui seal tekibki mingisugune proportsionaalne ebavõrdus, siis vaevalt, et lapsevanemal oma laste suhtes mingit kadedustunnet tekib ja kahju hakkab, et kogu raha ei saanud. Normaalsel juhul lapsed loobuvad elus oleva lapsevanema kasuks sellisest rahast. Vähemalt meie vennaga tegime küll nii, kui ema suri. Oli ju teada, et vanal isal võib endal seda raha varsti vaja minna põetamiseks ja hooldamiseks.

Ja nii palju vast teenib ikka iga töölkäiv inimene, et suudab see 3-4 kuud, mis pärimisprotsess toimub, jooksvast palgast ära elada.

Kle seda sulle just eelnev postitaja selgitas ju, et konto pärib esimene ring (kui see on) ja abikaasa vaid nende KÕRVAL. Abikaasa ise pole esimese ega ka mitte teise ringi pärija.

Osad paarid elavad üldse vabas kooselus, siis on elus olev abikaasa kogu kontost ilma muide.

Ja kui on surnud osapoolel varasemast kooselust lapsi, kasvõi juhulapsi, saavad ka nemad roomsalt sinu, vohivoora naise, rahast osa. Ja sa ise lepid 50% konto seisuga.

Ja lahku minekul saab konto omanik ilma sinu nõusolekuta konto endale võtta. Oma õiguse teoreetilist tagaajamist saad teha vaid kohtu kaudu.

Jah, me kõik arvame, et partner on jube usaldusvaarne ja peast moistlik surmani. Aga ei ole. Inimesed muudavad meelt ka peale 40 aastast kooselu, ma advokaat ja seda 100 korda näinud.

Seega väga rumal soovitus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on ikka üks pere (ja mõtlen siin päriselt ka perekonda, mitte suhteid, kus vahetatakse partnerid iga paari aasta tagant välja) ja mõlemad on raha ning selle kulutamise suhtes vastutustundlikud inimesed, siis on ideaalne omada ühist rahakotti.

Väga halb nõuanne. Ühist pangakontot ei saa Eestis avada. Kui sureb see inimene, kelle nimel konto on, on raha kinni kuni pärimisprotsessi lõpuni. Ja mis päris perekonnast räägite, kui te ise ka lahutasite? Imede ime, et te suutsite veel paar kuud teineteist taluda, mitte üks oma pangakontoga kohe minema ei tõmmanud uue ja põnevama elu täielikus lummuses. Väga vga halb nõuanne. Ühine rahakott võib väga hästi toimida kasutades mõlema inimese pangakontot, nii et kumbki ei jää juriidiliselt nõrgemasse seisu.

Meil on ühine konto, mis on minu nimel, aga mehel on selle konto kaart. Samas ei jookse sellele kontole kummagi meie palgad, vaid kanname sinna iga kuu terve kuu pere kulutusteks vajaliku summa. Abielus ei ole. Kui nüüd peaksin mina surema, siis tōesti läheks see pangakontol olev jooksva kuu summa hoopis lastele mineva pärandvara hulka, aga ma arvan, et minu surma korral oleks see mu mehe väikseim mure (meil on väikesed lapsed).

Jah, ja sinu vähim normaalne liigutus oleks teha testament, kus vähemalt 50% sellest kontost pärandaksid otse mehele, kui väikesed lapsed tema Suureks kasvatada jaavad, 100%. Juriidikas ei ole kohta suurimatele muredele, vahimatele muredele, need on emotsioonid.

Raha ei ole emotsioon. Juriidika peaks iga inimese elus korras olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teise arve seisu ei tea ja enda arvel raha ei ole, siis ei osteta seda kallimat asja. Vaevalt, et see hädavajadus on.

Miks ei või osta? Kui teisel seda raha ei peaks olema, siis ta lihtsalt ütleb, et tema nimel oleval arvel praegu nii palju ei ole. Miks peaks ainult hädavajalikke asju ostma. Pere raha, kõik pereliikmed peaksid saama peale hädavajaliku ka lusti ja soovi järgi meeldivaid asju. KUI raha on. Kui ei ole perel seda raha, siis ei ole. Suured ostud nagu autod ja eluase, nagu öeldud, muidugi arutame detailides ja ka rahaliselt. Arved peavad olema tasutud. Sööki peab olema. Paar puudutamata krediitkaarti kiireteks hädajuhtudeks (pole ette tulnud), investeeringud peavad olema. Ülejäänu – täitsa kama – pole nii kitsi me kumbki, et teine ei võiks arvet kasvõi tühjaks teha, kui on kindel uut raha päeva-kahe pärast peale viskab. Ühine raha, kumbki kasutab, nagu soovib, kui vajalikud asjad tehtud. Usalduse värk.

Valus boheemlaselu. Ma ei suudaks päevagi nii elada… Lihtsalt meie peres on need summad nii suured ka jooksvatel kontodel, et ma ei kujuta ette, kui mu mees lihtsalt võiks minu kontolt kuni saldo 0 kõik endale küsida või vastupidi, mina temalt:))))

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas küsime sageli teineteiselt, et kas teine vajab sula, kui seda on kätte üle paarisaja kogunenud.

Mida see tähendab? Milleks te seda sula vajate ja kuskohast see teile üldse ‘kätte koguneb’?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka meil on ühine rahakott, aga kummalgi on ikka oma konto. Maksame arved, ajaga on välja kujunenud, kes mis arvete eest vastutab ja ei, need ei ole jaotatud senti saagides ega võrdselt. Miks need peaks võrdselt olema. Mina maksan rohkem asju, aga enamasti teenin ka mõneti rohkem. Siis ostame vajalikku, ostame süüa, täpselt kes esimesena rahakoti välja tõmbab. Kui ühel hakkab raha väheks jääma, ütleb teisele ja teine kannab-annab juurde. Investeerimisotsused teeme koos ja maksab taas see, kel rohkem raha või suudab esimesena öelda, et mina maksan. Ja rahaga, mis pangaaarvel pärast vajalikke makseid on, teeb kumbki seda, mida tahab. Pärast seda, kui kõik selle kuu arved ja ostud on sooritatud. Selles mõttes, et me ei arutle ega raporteeri, mida kumbki oma arvel oleva rahaga teeb, sest mis tähtsust sel on. Nii et on vabalt võimalik ühine rahakott ilma tugeva rahalise kontrollita, kui on usaldus. Mul pole vähimatki aimu, palju abikaasal raha arvel on, kas 40 või 40 000 eurot. Ega temal minust. Samas küsime sageli teineteiselt, et kas teine vajab sula, kui seda on kätte üle paarisaja kogunenud.

Minu arust ka see ei ole ühine rahakott, vaid lihtsalt ühine majandamine.

Kuidas saab rahakotti ühiseks nimetada, kui sul pole mingit aimu, kui suur on mehe palk, kas ja kui palju tal on sääste, kas tal üldse on midagi konto peal? Ja kui te peate üksteiselt raha küsima. See, et te lahkelt üksteisele raha annate, kui üks küsib, ei tähenda, et teil on ühine rahakott. See on tavaline, loomulik peresisene arveldamine. Eraldi rahakottidega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks iga inimene korraldab oma rahaasjad nii, nagu talle meeldib. Aga sinu variant mulle kuigi mugav ei tundu.

Aga sa ju ei osalegi selles. Meie “pärisime” selle meetodi minu vanema venna perest ja mu mehe vanematel oli umbes samasugune mudel. St kõik sama, aga toimetasid nad ainult sularahaga. Meil hästi sõbralikud ja üksteist hoidvad pered, suure usaldusega, mida pole petetud. Kõigepealt mõtlevad kõik teistele ja siis alles iseendae.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisele mõtled sa siis, kui sa ei küsi tema käest raha. Kui küsid, et endale “kallimat asja” osta, mõtled sa vaid iseendale.

Tegemist ei ole usaldusega, vaid elustiiliga, et “ehk läheb ka seekord õnneks”.

Mu emal olid sellised naabrid. Mingi hetk käisid mõlemad vanemad iganädalaselt mu emalt raha laenamas. Aastaid. Täiesti vabalt küsiti nt, et kas paar tuhat krooni on, uus wc pott on vaja osta. Isegi nende kassi pidi mu ema toitma, sest neil polnud mingit planeerimis-ega finantsoskust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisele mõtled sa siis, kui sa ei küsi tema käest raha. Kui küsid, et endale “kallimat asja” osta, mõtled sa vaid iseendale.

Tegemist ei ole usaldusega, vaid elustiiliga, et “ehk läheb ka seekord õnneks”.

Mu emal olid sellised naabrid. Mingi hetk käisid mõlemad vanemad iganädalaselt mu emalt raha laenamas. Aastaid. Täiesti vabalt küsiti nt, et kas paar tuhat krooni on, uus wc pott on vaja osta. Isegi nende kassi pidi mu ema toitma, sest neil polnud mingit planeerimis-ega finantsoskust.

See on sinu tõlgendus, kus sa ei suuda mõista sooja südamega andmise printsiipi ja juhindud kadedusest.. Tegelikult on nii, et mul on siiralt hea meel, kui mees ostab endale midagi ägedat, mis on tema hobideks vajalikud. Kuna tavaliselt teenin mina rohkem, siis ka küsin mina sagedamini, et kas sa rahasüsti tahad. Sagedamini…st ehk 2x aastas.

Seda, et vajalikud ostud ja arved ja investeeringus korraldame enne mõnu-ostlemist ära, kirjutasin vähemalt 3 korda.

Ja kust sa selle raha laenamise jutu võtad? Ah selge, oma koemustest. Meil pole juba 16 aastat ühtki laenu. Viimane autoliising oli 5 kuuks. Meil on piisavalt investeeringuid elu lõpuni. Majas ei saa midagi lagudneda ootamatult, kuna nautlev eluviis nõuab, et kõik masinavärgid jne oleksid pidevalt kaasajastatud. Ehitusisenerist mehega ja tehnikaspetsialistist naisega peres seda vast ei juhtu ka. Raha pole pidanud laenama küll alates tudengieast. Sisse. Välja on ikka laenatud aegajalt, pere rahast. Mehe arvel oleva meie raha numbrit ma ei tea, aga võiksin kohe teada saada. Küsides. Huvi pole, aga sinu jaoks võin ju küsida. Minu nimel oleval perekonna raha arvel on 228, sulas kuskil 190, palk homme. Viimase naudinguostu tegin eile veebist.
Eluaegne koonerdamine pole olnud soov.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

400 eurot arvel enne palgapäeva ongi “ehk läheb õnneks”. See pole tõlgendus. Ma tõesti ei pea seda kadetsema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

400 eurot arvel enne palgapäeva ongi “ehk läheb õnneks”. See pole tõlgendus. Ma tõesti ei pea seda kadetsema.

Aktsiate müügiga läheks tõesti kolm päeva, kuni raha laekub. Kas ma poleks neljapäeval pidanud meie perele neid juurde ostma?

Raha peaks jooksval arvel seisma?

Vaat kui finantskirjaoskajalik soovitus. Ja meie pere raha on ka ju abikaasa nimel oleval arvel. Aga no need krediitkaardid, mida eales ei ole pidanud kasutama, need vast pole aegunud.

Kadestamist tõesti ei pea. Mingit põhjust pole sul meid kadestada, igas peres oma meetod, oma usaldus ja oma soov teisele anda pariat, mis võimalik. Meie jälle ei kadesta rottimist ja üksteise ostude kullipilgul jälgimist elu lõpuni.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab rikkusega kiitlema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab rikkusega kiitlema?

Üldse ei kiitle, pole ju rikas. Päriselt ka pole rikas. Äsja öeldi ju, et sootumaks vaene, kui ainult 400eur rahakotis ja arvati, et selle eluviisiga peab pidevalt raha laenama. Lihtsalt mõnus ühine pereelu ja üksteise hoidmine ja ühine rahakott 🙂

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis imeline finatsoskus on aktsiad või krediitkaart? Ootad kord aastas “imedividende”, millelt veel tulumaksu maksad. Müügil, no jajah, ilnselgelt on just sinu aktsia teinud imetõusu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees muutub vanadusega kummaliseks