Esileht Pereelu ja suhted Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks

Näitan 10 postitust - vahemik 151 kuni 160 (kokku 160 )

Teema: Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks

Postitas:
Kägu

Kui mees elaks üksi, peaks ka pärast tööpäeva koristama, oma pesud masinasse ja kappi saama ning toidu lauale, seega asugu heaga tegudele, kooselus saab poole vaevaga – ABIelu seda tähendabki (olenemata sõrmustest ja lubadustest).

Miks peaks üksielav inimene peale tööpäeva koristama? Kes tal selle elamise segi ajab tema tööloleku ajal?

Kui ma üksi elasin, koristasin kord nädalas (tolmuvõtt, põrandapesu jne) siis pesin ka nädala nõud. Eriti palju neid ei tekkinudki, sest enamasti sõin poest ostetud valmistoitu otse karbist.

Praegu on mul pere, lapsed juba teismelised, aga ka praegu ei korista keegi meist iga päev ja peale tööpäeva lõppu kohe kindlasti mitte. Ikka vabal päeval (kui just muud põnevamat teha pole 😉 Kui lapsed väikesed olid, kasutasin nende magamisaega ka ise magamiseks, mitte ei tormanud kodutöid tegema. Ja mitte midagi hirmsat ei juhtunud, ausõna! Kellegi und ei seganud mõni tolmurull diivani all või must taldrik kraanikausis..

Nõusid peseb nüüd masin, aga süüa ei tee me ikkagi iga päev vaid ostame suht palju valmistoitu, tellime pitsat või teemegi õhtuks sooje võileibu vms

Ma lihtsalt ei saa aru inimestest, kes ise enda elu keeruliseks elavad iga tolmukübet lapiga taga ajades, pidevalt süüa vaaritades jne. Elus on palju muudki huvitavat teha kui mingid müstilised kodutööd!

Kui mees TA peres ei söö karbist viib oma nõud ise ja teeb operatsioonid, mis vaja. Kui toob joogipudeleid (mõtlen mingit karastusjooki), kogub ise pärast pudelid kuhugi ja viib ära, kui mõõt(koht) täitub ja nii kõige muuga…

Mina ei korista samuti iga päev (ok, põrandaid pesen, sest ma ei salli purusi jala all, teen, ei oota teistelt), aga kui koristatakse kord nädalas, vabal päeval, siis mees teeb sellest osa kui enese järelt hoolitsemise ja naine osa samal põhimõttel. Minu arvates pole see naise (suureline) aitamine.

Mugavustega linnakorteris on see vähemalt nii, sest kui tulevad uued kapid, paneb need kokku töömees, toaremondi teeb töömees – ja makstakse koos (kui mitte naised ei maksa)… Mees ei panusta ei kodu soetamisse remontimisse, autoparandusse rohkem, ega üksi tänapäeval… sest igaks asjaks on spetsialistid. Naised tasuvad nende teemade eest samuti… Kui kuulan sõbrannasid, siis üllatuslikult tihti ja üllatuslikult paljude asjade eest maksavad naised, korteri ostis naine, selle ja teise teenuse ostis naine…

Ja kui saab elada mehe majas, peab ikka naine ise enda eest hoolitsema, mingi korteri või elupaiga hankima, sest ega mees kindlustunnet ei paku.

Igaüks peab enda eest hoolitsema ja seda ka igapäevaselt kodus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõusid peseb nüüd masin, aga süüa ei tee me ikkagi iga päev vaid ostame suht palju valmistoitu, tellime pitsat või teemegi õhtuks sooje võileibu vms

Ma lihtsalt ei saa aru inimestest, kes ise enda elu keeruliseks elavad iga tolmukübet lapiga taga ajades, pidevalt süüa vaaritades jne. Elus on palju muudki huvitavat teha kui mingid müstilised kodutööd!

Nõusid ja pesu peseb masin, aga see ei korja neid ise kokku, ega säti pärast kappi. Vähemalt minul pole niisuguseid masinaid.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul teine abielu. esimene mees lasi mul peale synnitust mitu ndl voodis pikali olla, soitis oosel turvahälliga ringi , vahetas mul isegi sidemeid kui ma pysti seista ei suutnud, tõstis mu potile ja vanni. teine mees on samasugune lõvimees. Ehitas yksi maja ja ei lasknud mul isegi hekki rasedana pygada. Syya tegi enamasti ise, terve maja ahjud kyttis ise. Nyyd laps tulemas, ytles kohe et kui ma piima pudelisse orgunnin, siis voib ta lapsega koik muu ise ara teha ja ma võin peole minna.

Mis sellest esimesest heast lõvist siis sai, et teine abielu?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõusid ja pesu peseb masin, aga see ei korja neid ise kokku, ega säti pärast kappi. Vähemalt minul pole niisuguseid masinaid.

Kas tõesti nõude kappi tõstmine on nii kurnav töö? Proovi nõusid paar päeva käsitsi pesta ja siis vaata, kas on ikka kurnav puhtaid ja kuivatatud nõusid kappi tõsta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti nõude kappi tõstmine on nii kurnav töö? Proovi nõusid paar päeva käsitsi pesta ja siis vaata, kas on ikka kurnav puhtaid ja kuivatatud nõusid kappi tõsta.

Seda enam võiks ka mees olla võimeline nõudega tegelema. Aga näe, mõnel vist ikka kukuvad käed otsast ära.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ausalt ei jõua ära imestada…kodune ema- lebotab päevad läbi niisama, magab beebiga samas rütmis..ja isegi nii väikesi asju nagu paar nupuvajutust ja asjade kappi tõstmine ei suuda ise tehtud??? Minul oleks olnud väga piinlik töölt tulnud ja väsinud meest kamandama hakata.

Tema ei saanud ju magada nii kaua kui tahtis, pidi vara ärkama, erinevalt minust.  Mina ärkasin siis kui laps/lapsed, mitte kell 6 hommikul.

Tema ei saanud keset tööpäeva mitu korda lõunauinakut teha, telekat vaadata, sõpradega telefoniga lobiseda, kohvitada või ringi jalutada…tema pidi konkreetselt tööd tegema ja ainult ettenähtud pauside ajal sai natuke hinge tõmmata.

Need vähesed asjad, mida just sel päeval tõesti hädasti vaja teha oli, nt pesu pesemine, olid mul tema kojutuleku ajaks ammu tehtud. Enamasti ka mingi kiire õhtusöök siiski valmis.  Usun, et tal oli hea tulla koju, kus talle kohe mingite absurdsete nõudmistega selga ei lennatud vaid rahulikult tööpäevast puhata sai..

Samas kui mina tahtsin õhtul ilma lapseta/lasteta kuhugi minna, oli ta alati nõus ja hoidis lapsi alati.

Võib-olla sellepärast meie abielu nüüdseks juba 26 aastat kestnud ongi…

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ausalt ei jõua ära imestada…kodune ema- lebotab päevad läbi niisama, magab beebiga samas rütmis..ja isegi nii väikesi asju nagu paar nupuvajutust ja asjade kappi tõstmine ei suuda ise tehtud??? Minul oleks olnud väga piinlik töölt tulnud ja väsinud meest kamandama hakata.

Tema ei saanud ju magada nii kaua kui tahtis, pidi vara ärkama, erinevalt minust. Mina ärkasin siis kui laps/lapsed, mitte kell 6 hommikul.

Tema ei saanud keset tööpäeva mitu korda lõunauinakut teha, telekat vaadata, sõpradega telefoniga lobiseda, kohvitada või ringi jalutada…tema pidi konkreetselt tööd tegema ja ainult ettenähtud pauside ajal sai natuke hinge tõmmata.

Need vähesed asjad, mida just sel päeval tõesti hädasti vaja teha oli, nt pesu pesemine, olid mul tema kojutuleku ajaks ammu tehtud. Enamasti ka mingi kiire õhtusöök siiski valmis. Usun, et tal oli hea tulla koju, kus talle kohe mingite absurdsete nõudmistega selga ei lennatud vaid rahulikult tööpäevast puhata sai..

Samas kui mina tahtsin õhtul ilma lapseta/lasteta kuhugi minna, oli ta alati nõus ja hoidis lapsi alati.

Aga vot siin sa eeldad et teiste lapsed magavad… minu lapsed olid rinnasültlased ja kaaliteemade tüttu ei saanud unekooli ka teha. Sõid max iga kahe tunni tagant öösel ja pudelit ei võtnudki. Hommikul juba enne 6 silmad lahti ja päev algas…

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemapuhkusel oleva ema põhitegevus ongi lapse eest hoolitsemine. Kodu koristamine ja läikima nühkimine on teisejärguline. Selleks, et emal asjatut stressi ei tekiks, ongi vaja ema poolt prioriteedid kindlaks määrata – mis on oluline ja mis ei ole nii oluline. Kui hakata iga tolmurulli pärast stressama, siis kannatab lapse eest hoolitsemine. Beebiga kodus olles ei saa kodu nii segamini minna, et kogu aeg koristada vaja. Pesu peseb masin, heal juhul ka nõusid peseb masin, veel paremal juhul korjab robot ka tolmurullid kokku (muideks, ka 100-eurone robot teeb selle töö ära), söögitegemisel saab appi võtta küpsetusahju või multikeetja. Päev kulgeb niikuinii beebi rütmis, sinna ei saa midagi parata, ja mida vähem stressi on emal, seda rahulikum on ka beebi. Mees peab arvestama sellega, et kodu ei pruugi olla nii läikiv, nagu enne beebit ja ta ei pea ka tööpäeva õhtul ise koristama hakkama, kui ta just mingi eriline puhtusefriik pole. Solidaarsust naisega muidugi võiks välja näidata, mitte vedeleda terve õhtu teleka või arvuti ees. Aga kui te mõtlete emadele aastaid 20-40-80 tagasi, siis praegune elu on ju lausa lillepidu – ei pea käsitsi mähkmeid, pesu ja nõusid pesema, riik maksab beebi hoolitsemise eest hüvitist, mehed on kaasatud juba enne lapse sündi jms. Kõige olulisem on prioriteedid paika saada ja mitte nõuda endalt ja elult liiga palju.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tema ei saanud ju magada nii kaua kui tahtis, pidi vara ärkama, erinevalt minust. Mina ärkasin siis kui laps/lapsed, mitte kell 6 hommikul.

Need vähesed asjad, mida just sel päeval tõesti hädasti vaja teha oli, nt pesu pesemine, olid mul tema kojutuleku ajaks ammu tehtud. Enamasti ka mingi kiire õhtusöök siiski valmis. Usun, et tal oli hea tulla koju, kus talle kohe mingite absurdsete nõudmistega selga ei lennatud vaid rahulikult tööpäevast puhata sai..

Sina äkki olidki kodune ema. Palju õnne sulle. Vanemahüvitist saavad emad on imikute eest hoolitsevad emad, see on midagi muud. Selleks ajaks kui lapsed ‘lihtsaks’ muutuvad, ja naised ‘kodusteks emades’ mutuuvad, on enamik naisi tänapäeval tagasi tööl. Ilmselgelt oledki oma koduste emmede kambas ‘üles kasvanud’, kui te saite omavahel päeval telefoniga helistada ja kohvitada ja lapsed juba magasid.

Minu laps magas kuni aastani paari tunni kaupa öösel ja 30 minuti kaupa päeval. Hommikune äratus kell 5. Mees magas lõuad laiali kella 6.30ni, tal vaja tööks välja puhata. Tööle läksin tagasi kui laps oli 15 kuud. Kolm kuud täpselt sain magada inimese moodi rohkem kui 6 tundi öösel enne tööle tagasi minekut. Ja sellel ajal tõesti tegin süüa ja koristasin, kirjutasin magistritöö lõpuni ning kandideerisin uuele kõrgema palgaga tööle.

Sõbrannadega kohvitamine ja telefonikõned – minu sõbrannad käisid ka tööl. Sel ajal, kui mul oli aega olid nemad tööl. Õhtuti olid neil pered ja tööd ja trennid ja mul vaja laps magama panna. Ja tööl on ikka tõeline lillepidu. Iga päev on ette nähtud pausid, lõunapaus kindlal ajal. Keegi ei oksenda sulle peale ega pea tundide kaupa lörtsis kõndima, et tita magaks natukenegi kauem.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kyll ma olen tubli ikka…9

+2
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 151 kuni 160 (kokku 160 )

Esileht Pereelu ja suhted Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks