Esileht Pereelu ja suhted Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks

Näitan 10 postitust - vahemik 181 kuni 190 (kokku 190 )

Teema: Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks

Postitas:
Kägu

Ma juhiks tähelepanu, et selles artiklis mees ikkagi tegi kõiki neid asju, lihtsalt kirjeldas oma segaseid tundeid. Ma ei loe küll välja, et ta oleks ennast lihtsalt perekonnast välja lülitanud. Selge see, et beebiaeg ei ole ainult roosamanna ja selline avameelsus on minu meelest austust väärt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ergo räägib nii: Ma ei olnud tegelikult kohal ja loomulikult muserdas see Gretet. Talle tundus, et ta elab koos lapse ja mingi mehega, kes isa funktsiooni suhteliselt kehval moel täidab. Ja tagantjärele mõeldes ilmselt nii oligi.

Ta tunnistabki, et oli alguses suht kehv isa, ja oleks võinud juhtuda sama nagu teemaalgatajal, et närv ei pea vastu ja mees visatakse välja. Õnneks neil nii ei läinud. Selleks ka see artikkel, et olge ometi kannatlikumad, ei tule kõik nii iseenesest. Ärge lõhkuge peret, kõik võib tasapisi laabuda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu


Ta tunnistabki, et oli alguses suht kehv isa, ja oleks võinud juhtuda sama nagu teemaalgatajal, et närv ei pea vastu ja mees visatakse välja. Õnneks neil nii ei läinud. Selleks ka see artikkel, et olge ometi kannatlikumad, ei tule kõik nii iseenesest. Ärge lõhkuge peret, kõik võib tasapisi laabuda.

[/quote]

Asi on väga erinevas suhtumises, kui Sul on tahe aidata, toetada, teha, aga sa ei oska, oled ebakindel ja isegi hädas.

Või sa oled üleolev, ükskõikne.

Osades suhetes on esimene var. kus mõlemad on seesmiselt hädas veidi (beebiga), aga tahavad seda olukorda lahendada, nad loodavad, et läheb paremaks ja hoolivad südames osapooltest nii palju, et see ületab enda ebamugavustunde. Nad ei suudaks lähedast hätta jätta reaalselt.

Elus on neid hetki tegelikult igapäevaselt, sa teed palju ebamugavaid, tüütuid, ka vastikuid asju, osasid ei oska, ikkagi teed, ja proovid, sest loodad, et homme on sellest parem, mugavam. Sa õpid sellest, arened ja muutud tugevamaks ja enesekindlamaks, kuni uued ja tundmatud asjad, või vastikud on juba lihtsad ja kukepead.

Nii käituvad arenemisvõimelised, aga on ka neid, kes ebamugavust tundes viskavad püssi põõsasse, jorr tuleb peale, midagi tundmatut proovida ei taha, hakkamasaamise, õppimise ees on hirm… Nad ei õpigi elus eriti, kalpsavad siia-sinna. Nad proovivad ka kuidagi ära elada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta, kuidas Sul läheb? Kas oletegi nüüd lapsega kahekesi? saate ilusti hakkmaa ja olete rahul?

 

Olen sinuga samas seisus, mees on peale lapse sündi nagu ära vahetatud. Ma poleks iial uskunud et minu mees saab olla nii õel ja vastik. Oleks ta ükskõike, suudaks veel taluda, aga ta on otseselt pahatahtlik minu vastu. Ma tõesti ei tea mida teha ja kaua ma jaksan.

Kunas on õige aeg otsustada et nüüd aitab? kas ma saan üksi hakkama?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta, kuidas Sul läheb? Kas oletegi nüüd lapsega kahekesi? saate ilusti hakkmaa ja olete rahul?

Olen sinuga samas seisus, mees on peale lapse sündi nagu ära vahetatud. Ma poleks iial uskunud et minu mees saab olla nii õel ja vastik. Oleks ta ükskõike, suudaks veel taluda, aga ta on otseselt pahatahtlik minu vastu. Ma tõesti ei tea mida teha ja kaua ma jaksan.

Kunas on õige aeg otsustada et nüüd aitab? kas ma saan üksi hakkama?

Kindlasti saad üksi hakkama ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks ammu korraliku kisa üles tõstnud ja ilmselt ka lahkumineku jutuks toonud. Mu viimane laps ei maganud üldse. Kes siin ütlevad, et mis selle titega ikka nii väga tegeleda, siis saage aru, et kõik lapsed pole ühesugused. Ma u esimesed 7 kuud panin tundide kaupa last magama. Kiigutasin, kussutasin, tissitasin, mähkisin sisse, jalutasin vankriga, kõhukotiga, linaga jne. Siis ta magas lõpuks 10 minutit ja 20 minuti pärast jälle kisas. Rahustas teda ainult rind, aga samal ajal oli 2 kuud tissistreik, nii et iga päev panin 7 tundi karjuvat ja streikivat last tissi otsa, et ta 10 minutiks magama saada. Ja nii kuude, nädalate ja tundide kaupa. “Ööunne” jäi ta alguses u 5-6 vahel hommikul, paari kuu jooksul juba 2-3 öösel. Ma olin söömata, joomata, pesemata, magamata kuude kaupa. Vetsus käisin, titt tissi otsas. Kui ma oleksin teda 2-3h tagant söötnud, nagu siin soovitatakse, oleks ta ilmselt juba surnud. Mul oli reaalselt peale esimest nädalat tunne, et ma lihtsalt lähen minema ja kõik. Lisaks oli igemepõletik ja sain kaelale külma, pead pööratagi ei saanud, nii et elasin valuvaigistite najal, pidevalt oli migreen. Kui mu mees oleks TA mehe moodi olnud, siis oleks ilmselt kindel lahutus.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Teine pool mehe vabast ajast oleks siis mehe nö. oma aeg, kus ta kodu/beebiga hõivatud pole ja võib tõesti puhata kodus, minna trenni vms.

See viimane ootus on minu arvates kõigiti õigustatud.

Just nimelt! Mõlemal lapsevanemal on õigus peale tööpäeva (kas siis kodus või kontoris) paariks tunniks jalad seinale visata ning kumbki pool ei saa eeldada, et teine pool peab 24/7 töötama.

Kahjuks sellest teemastki tuleb välja, et mõned ikkagi peavad õigeks, et puhkust saab ainult töölkäiv lapsevanem – kodus beebiga olemine on aga kodus olija “hobi” ning vaadaku, kuidas ise hakkama saab – mingit puhkeaega töölkäiv pool temale võimaldama (ehk u. poolt puhkeaega omal poolt lapse/majapidamise heaks kasutama) ei peagi.

Edasi läheb sageli nii, et see, kes jäeti vanemapuhkuse ajal puhkeajast nagu muuseas ilma, ka siis, kui vanemapuhkus otsa saab ja ta tööle tagasi läheb, kodus puhkeajast ilma. Tulevad lapsevanemad mõlemad töölt. Seejärel asub issi puhkama. Emme hakkab tegema kodutöid ja kantseldama lasteaiaealist last – sest, niikuinii, tema ongi neid töid kogu aeg teinud, tema teab lapseasju jne.

Aga see kodusolija saab ometi riigipoolt lausa palka kodus olemise eest. Kodus ei ole ülemust, kes käsutaks, kodus ei ole vaja olla täpne, kiire, alati hea suhtleja nagu peab tööl olema, keegi ei saa sind vallandada. See kes käib reaalselt töölt, tema ju väsib oma tööst rohkem ära, kui kodus olija Kui seda meest ei oleks, siis peaksite oma imikuga ju ikkagi üksi kodus olemas, kas te siis ka nagu heidate ette kuidas toad on sassis, mähkukott ootab uksel. Siin teemast ma loen koguaeg nagu naine ei osaleks üldse koduses elus, osalevad beebi ja mees. Naine ei söö, ta ei aja tube sassi, ta on koguaeg väsinud. Aga kas mees ei ole töölkäimisest väsinud, äkki ta tuleks töölt ära ja siis passite mõlemad kodus ja nimekirja alusel viite läbi kodutöid, aga kuskohast perele raha tuleb?

Üldiselt piisab paarist päevast lastega kodus olemisest, et mees saaks aru, et tööl on päris mõnus ja see ei väsitagi nii väga.

Lastega kodus olemine, eriti mitme lapsega järjest on tihti vaimselt ruineeriv. Laps võib ise kuitahes armas olla, aga samad lasteraamatud, mängud, kiikumine, mähkmevahetus, söögijärgse segaduse koristamine jne päevast päeva ei ole emale vaimsel tasandil kuigi arendav. Ja see väsitabki.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin äsja Delfis avaldatud lugu, kuidas kolmikutega rase olnud naine, äsja sünnitanud, beebid inkubaatorites, üritas haiglas abielu päästa. Abielulahutuse põhjustest seal täpsemalt ei räägitud aga mul tekkis küll küsimus, mis mees see selline on, kes nii kriitilisel ajal äsjasünnitanud naisega abielu heaolu küsimuse alla seab? Olen ise lastetu naine, aga loen teiste lugusid, kuulan sõbrannade ja sugulaste kogemusi ning olen nii pettunud nendes värsketes isades, kellest mingit tuge ega abi ei ole.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin äsja Delfis avaldatud lugu, kuidas kolmikutega rase olnud naine, äsja sünnitanud, beebid inkubaatorites, üritas haiglas abielu päästa. Abielulahutuse põhjustest seal täpsemalt ei räägitud aga mul tekkis küll küsimus, mis mees see selline on, kes nii kriitilisel ajal äsjasünnitanud naisega abielu heaolu küsimuse alla seab? Olen ise lastetu naine, aga loen teiste lugusid, kuulan sõbrannade ja sugulaste kogemusi ning olen nii pettunud nendes värsketes isades, kellest mingit tuge ega abi ei ole.

Just nii, enamus mehi just sellised ongi. Sellepärast on mõistlik tänapäeval naisel saada laps spermadoonoriga. Oled ise 100% vastutaja ja tead, et loota on ainult iseenda peale. Põhi teema on selles, et need samad laste isad hakkavad lapsi endale nõudma, kui lapsed nende jaoks mugavamas vanuses on, siis on hea rind kummis oma õigusi nõuda, võrdõiguslikus ju. Las naine möllab beebi ja väikelapse eas ära ja siis tuleb ISA, fööniksina tuhast tõusmas.

+6
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja huvitav veel kuidas laste sünnitamist ja kasvatamist ainuõigeks peetakse.

Aga miks ma peaks oma lastele sellist elu ja issit ja raskusi soovima?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 181 kuni 190 (kokku 190 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees muutus pärast lapse sündi kasutuks