Esileht Pereelu ja suhted Mees norskab

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Mees norskab

Postitas:
Kägu

Oeh see perekool on ikka õelaid inimesi täis. Ma pöördun murega siia ja lihtsalt sarkastiliselt õiendatakse, nagu nendest kommentaaridest oleks meile mingit abi. Ma olen kindel, et kui ma nendele kommenteerijatele näost näkku räägiksin oma murest, siis oleksid kõik armsad ja mõistvad aga anonüümselt võib ju rahumeeli kibestunud olla. 😀 Kahju teist. Mees ei saa midagi teha, et norskab aga mina ei saa midagi teha, et ma halva unega olen. Kui lapsi veel ei olnud, siis võis mootorratas ka kõrva ääres karjuda, ma ei kuulnud midagi, aga kui lapsed sündisid, siis läks ka uni palju kehvemaks. Ja kui vanem laps mõned korrad isaga ühes toas on maganud siis on ta kas hullult nihelenud või lõpuks täitsa oma tuppa/minu juurde tulnud. Te ei kujuta ette kui kõvasti mu mees norskab, see on tõesti häiriv. Igatahes mina siia rohkem neid kommentaare lugema ei tule, sain juba piisavalt vastuseid, aitäh kõigile toredatele inimestele kes jagasid viisakalt soovitusi, küll me nüüd mingi lahenduse leiame. 🙂 Ja vōite nüüd neid miinuseid mu kommentaarile toppida, nagunii mina enam ei näe neid. 😀

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh see perekool on ikka õelaid inimesi täis. Ma pöördun murega siia ja lihtsalt sarkastiliselt õiendatakse, nagu nendest kommentaaridest oleks meile mingit abi. Ma olen kindel, et kui ma nendele kommenteerijatele näost näkku räägiksin oma murest, siis oleksid kõik armsad ja mõistvad aga anonüümselt võib ju rahumeeli kibestunud olla. ???? Kahju teist. Mees ei saa midagi teha, et norskab aga mina ei saa midagi teha, et ma halva unega olen. Kui lapsi veel ei olnud, siis võis mootorratas ka kõrva ääres karjuda, ma ei kuulnud midagi, aga kui lapsed sündisid, siis läks ka uni palju kehvemaks. Ja kui vanem laps mõned korrad isaga ühes toas on maganud siis on ta kas hullult nihelenud või lõpuks täitsa oma tuppa/minu juurde tulnud. Te ei kujuta ette kui kõvasti mu mees norskab, see on tõesti häiriv. Igatahes mina siia rohkem neid kommentaare lugema ei tule, sain juba piisavalt vastuseid, aitäh kõigile toredatele inimestele kes jagasid viisakalt soovitusi, küll me nüüd mingi lahenduse leiame. ???? Ja vōite nüüd neid miinuseid mu kommentaarile toppida, nagunii mina enam ei näe neid. ????

Tore, et said abi-aitab kahekorruseline maja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uurida võib küll, aga nö raviks on vaid aparaat, mis sunnib hingama. See ka põriseb ja on raske sellega magada. Patsiendile endale muidugi on abiks, sest aitab paremini välja puhata. Aga partner peab ikka oma lahenduse leidma, kas läheb teise tuppa magama või muretseb kõrvatropid. Ravida saab ausalt öeldes ainult siis, kui norkamist põhjustavad mingid anatoomilised iseärasused. Näiteks suur ülekaal, kui rasv blokeerib hingamisteed, siis maha võtmine aitab küll. Aga muidu ravi suhteliselt puudub.

No kui PAP aparaadi vaikne sahin häirib nii palju, et kaaslane peab teise tuppa magama minema või kõrvatropid muretsema, siis peaks see kaaslane ka arsti külastama.

200% nõus! Olen ise apnoe tõttu PAP aparaadi kasutaja ja võin kinnitada, et näiteks õhksoojuspump teeb rohkem lärmi kui see masin. Neile aga, kes väidavad, et PAP aparaadi kasutaja kõrval ei saa magada:

1. Nagu juba soovitati- pöördu mõne arsti poole;

2. Ei ole vaja targutada kui asjadest tegelikult midagi ei tea, oma tühised eelarvamused hoia endale.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mäletan, et isa norskas nii, et maja värises. Ma mõista, kuidas mu ema suutis temaga ühes toas 20a koos magada. Lapsena vihkasin neid üritusi, kus pidime kõik koos ühes toas ööbima. Mees mul ka norskab ja magame eraldi tubades. Peale lapse sündi magan üldse ainult kõrvatroppidega, ilma enam ei saagi. Lohutada ei oska. Uni on nii oluline,et tuleb lihtsalt mingi süsteem sul välja mõelda. Kōrvatropid/klapid ning eraldi magamistoad vist ongi ainuke lahendus. Maga elutoas koos beebiga ja hangi mingid ülihead müra summutavad klapid, et mees hommikul sind üles ei ajaks. Palu mehel hommikuti pisut vaiksemalt toimetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees norskas meeletult. Lõpuks võttis end kokku ja käis nn unearsti juures. Tehti paar uuringut, pandi uneapnoe diagnoos ja saadeti otse opile. Lõigati ära mandlid ja jupike pehmest suulaest. Taastus paar nädalat, tervis korras nüüd ja enam EI NORSKA peaaegu üldse, ainult õrnalt nohiseb ja paar pisikest urinat teeb vahest, magab nagu beebi. Soovitan seega kõigil norskajatel arsti poole pöörduda, suur norskamine on terviseprobleem, sest ajus tekib hapnikupuudus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… siin ükski operatsioon, ega arst kahjuks. Suurem elamine ja eraldi toad, muidu lähed hulluks lihtsalt …

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… siin ükski operatsioon, ega arst kahjuks. Suurem elamine ja eraldi toad, muidu lähed hulluks lihtsalt …

Aitab. Minu norskoloogist mehele tehti ka pehme suulae plastika.
Arstiga tasub igal juhul konsulteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norskamise põhjusi võib olla erinevaid, kuid tõenäoliselt kõik raskemad juhtumid, millest ka siin kirjutatakse, mingite ninaspreide või ninaoppidega ei lahene. Plärinat tekitab meie hingamisteede neelupiirkond mis kas osaliselt või täielikult kinni vajub kui neelulihased une ajal lõtvuvad.

Üks tõhusamaid ja lihtsamaid lahendusi on ikkagi seesama PAP/CPAP aparaat mis hoiab kogu aeg hingamisel rõhku taga ja õigel hetkel tõstab/langetab rõhku. Keegi kirjutas, et mehele ei istunud see maskiga magamine. Aga sellega harjub ära. Tõsi, alguses on veidi ebamugav, aga sellega harjub.

Oleneb võibolla masinast, aga korralikud teevad ainult kerget sahinat. Nii et teravama kõrva ja erksama unega naised tunnevad end nagu printsess Leaana kes on Darth Vaderiga voodis:) Aga sellega harjub ning väike õhusahin on igatahes parem variant kui tunne nagu magaks laeva mootoriruumis.

See eri tubades magamine pole lahendus ja pole ka mugav. Ning see lahutuse pakkuja võiks ikka hommikuti rohud ära võtta enne kui siia kirjutama hakkab.

Arstide osas niipalju ehk  kirjutaks, et ei tasu oodata lihtsaid lahendusi. Reeglina põhjustab raskekujulist norskamist ja hingamistakistust neelu eripära ning nagu eespool ka kirjutatud,  pole paljudel juhtudel tegemist mingite silmnähtavate probleemidega ülekaalus või muus liikumises. Osadel meist on lihtsalt geneetiline hingamisteede ehitus selline, et vanemaks saades selles olevad lihased lõtvuvad ja tekitavad nii plärinat kui ka hingamispause. Ja need pausid on tõesti tervisele ohtlikud. Proovige ehk ise iga viie minuti tagant hoida hinge minuti jagu kinni . Pole just kõige meeldivam.

Teemaalgatajale aga sama soovitus et unearsti kaudu teha uuring kas on ainult plärinas probleem või on mehel ka hingamispausid. Ja tõenäoliselt siis võib proovida CPAP aparaati. Ja kui on pausid sees, siis tuleb norskamise ja hingamisega tegeleda. Sõltub kui palju neid on ja kui pikalt, aga kui näiteks öö jooksul koguneb neid pause juba tunni jagu siis ei pea mingi hiromant olema, et aru saada et see on ohtlik kui keha ja eriti aju ei saa hapnikku vahepeal pea üldse.

CPAP masina üks hea pool on veel selles et ta kirjutab kogu magamise aja hingamise graafiku omal mälukaardile, nii et arvutis saab siis järgi vaadata kogu oma magamise graafiku. Samuti näha kas on olnud hingamispause ja millal ning kuipalju.

Apnoe ehk pauside osas saab masina graafikul aimu, kuipalju tegelikkuses neid on ja millal. Ja kui pikad need on. Ehk siis saab järeldusi teha. See jutt et norskajatel mingit väsimuse tunnet pole, ei pea tegelikkuses paika. Paljud peavadki oma kehva enesetunnet täiesti normaalseks, kuna neil on iga hommik see selline. Ja kui sellisele norskajale näidata tema öögraafikut , kus ta on pea pool aega hingamispeetusega, siis tõenäoliselt enam nii laia naeratust näole ei teki.

Tasub siiski teada, et raskemakujulise norskamise/apnoe puhul võib juhtuda, et ka masinaga saab seisakuid vähendada kuid ei saa neid seisakuid täiesti välistada. Mõnedel lihtsalt vajub hingamistee nii kinni, et ka masin ei jõua seda alati lahti puhuda. Sel juhul on juba lisaabinõud mida unearstid pakuvad. Samas norskamise võtab masin küll ära.

Ja masinaid on erinevaid. Näiteks soovitati hoopis Resmedi naiste varianti mitte meeste oma. See pidavat veidi hellemalt õhku pumpama.

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees norskab