Esileht Pereelu ja suhted Mees peab eksi üleval…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )

Teema: Mees peab eksi üleval…

Postitas:
Kägu

Kellel olnud selline olukord, võiks sõna võtta ja oma arvamust avaldada. Asi selles et mehe exnaine ei tule rahaliselt toime, sai juba korteri mehelt omale, aga lapsele riideid asju pole raha osta. Suitsu alkoholile on. Ja lapse isana mees plekib ka kõik kinni ise. On see normaalne w?

+3
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühekordne suurem tugi lahkuminel on normaalne. Kui aidatakse näiteks korteriga või uut elu sisse seada. Sealt edasi ei ole enam normaalne.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole hetkel teema. Kui ex ei suuda võtta majanduslikult vastutust, siis ei ole see endise abikaasa mure enam. Las mees siis kasvatab ise last. Temal raha on, siis teab täpselt, et kuhu iga sent kulub.
Ei ole siin mõtet ex-i materdada. Tuleb lihtsalt ise võtta vastutus. Teemaalgataja, kui võtsid lapsega mehe, siis ole ka valmis selleks, et kasvatate seda last koos. Sinu roll aga ei ole see, et sa käid Perekoolis antud teema osas ussitamas ja halamas, et saada kinnitust, et kui paha ja parasiit see sinu partneri endine abikaasa on ning sinul on tegelikult õigus mehe rahade osas otsustada. See sinu kaaslane on temaga kunagi lapse saanud, nii on, ei saa sina olukorda muuta, ka ei ole sul õigus neid õpetata nii elama, nagu sina tahad või pead õigeks 🙂

+31
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on rahast kahju jah? See on mehe enda otsus, mis sellega raha teeb, kui ta peab seda vajalikuks siis nii on. Siin pole summadest juttu, aga kui laps elabki peamiselt emaga siis maksabki ju lapse ülalpidamiskulud ka kinni. Sellega “plekib” ta ju ka lapse vajadused kinni. Aga võtke laps enda juurde – kuigi enamasti uued pigem ei taha eelnevast elust miskit teada, eelmisest naisest ei taha miskit kuulda, lapsele ei või raha anda, veel hullem kui laps veel ühisesse koju elama tuleb.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel olnud selline olukord, võiks sõna võtta ja oma arvamust avaldada. Asi selles et mehe exnaine ei tule rahaliselt toime, sai juba korteri mehelt omale, aga lapsele riideid asju pole raha osta. Suitsu alkoholile on. Ja lapse isana mees plekib ka kõik kinni ise. On see normaalne w?

Aga mis sinu asi on?

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sai juba korteri mehelt omale

Muster on järmine, see on mu enda leiutatud salatiretsept, et nii see on.  Kinnitage või lükake ümber.  Kokku saavad kaks teineteile täiesti võõrast inimest. Luuakse perekond. Sünnivad laps/lapsed.  Ehitatakse oma elu taevapoole, üles, kõrgustesse. Antakse lubadusi. Mingi hetk võib kõik muututa, siis kui üks neist hakkab teiste linade vahel magamas hakkab käima. Siis ei kasvata ega tõusta enam kõrguse poole, vaid lugu valgub laiali, lugu rasvub, ei ole enam hea olla. Antud teemas mees leidis uue ahvatluse, ta oli valmis jätma absoluutselt kõik, korterid, majad, autod sellele eks- kooselule, sest ta arvas/arvab naiivselt, kujutab ette, et uus tahab ainult teda ja tema muna. Mees lootis, et uue tutiga ta ehitab kõik uueks. Aga uus tahab ju ka keha lisaks varandust ja raha. Siis kui mees selle ära taipab, tahab koju tagasi minna või otsib jälle uue.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi selles et mehe exnaine ei tule rahaliselt toime, sai juba korteri mehelt omale, aga lapsele riideid asju pole raha osta

No mees peabki lapsele elatist maksma. Sa arvad, et kui korteri sai, siis ema peaks üksi lapse edasised kulud katma? Ei, ei pea, elatist peab ikka maksma. Kui sulle ei sobi, vali lastetu mees. Kui mehel on laps, siis on ka kohustused.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea elatist, pool aega ema juures pool isa. Ja kinkis korteri et et ema ei nõua elatist kuna korter ka maksis midagi. Ema ostab ainult poest suitsu ja alkoholi aga last ei jõua yleval pidada. Isale ka last ei anna.

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea elatist, pool aega ema juures pool isa. Ja kinkis korteri et et ema ei nõua elatist kuna korter ka maksis midagi. Ema ostab ainult poest suitsu ja alkoholi aga last ei jõua yleval pidada. Isale ka last ei anna.

Kas inimesed ei tea või ei tunne seadust? Oled jälle suutnud mingi poripõrsa endale üles korjata. Mees ei saa kinkida, arvates, et seadused siis teda ei puuduta. Kingitused ja elatis on kaks eri asja. Mees jättis kõik naisele ja lapsele, et jälle uut ringi teha. See soga, mis ta sulle ajab, no anna kannatust. Küll ta teadis, mida tegi! Saada selline parem koju tagasi.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana laps elab selle emaga kes alko peale raha kulutab? Kulutamine selle peale on üks asi, aga ta ju tarbib ka seda. Nii elabki laps joodiku juures.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana laps elab selle emaga kes alko peale raha kulutab? Kulutamine selle peale on üks asi, aga ta ju tarbib ka seda. Nii elabki laps joodiku juures.

Kust see uus naine teab, et ainult alkoholi ja suitsu? Jälitab teda või?

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel olnud selline olukord, võiks sõna võtta ja oma arvamust avaldada. Asi selles et mehe exnaine ei tule rahaliselt toime, sai juba korteri mehelt omale, aga lapsele riideid asju pole raha osta. Suitsu alkoholile on. Ja lapse isana mees plekib ka kõik kinni ise. On see normaalne w?

Vôtke laps omajuurde elama.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vôtke laps omajuurde elama.

See on iga ema kõige suurem hirm. Mees paremal järjel ja saabki lapse endale

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea elatist, pool aega ema juures pool isa. Ja kinkis korteri et et ema ei nõua elatist kuna korter ka maksis midagi. Ema ostab ainult poest suitsu ja alkoholi aga last ei jõua yleval pidada. Isale ka last ei anna.

Kui laps ei on pool aega isaga ja pool emaga, siis ei pea kumbki pool elatist maksma. Korteri kinkimine ei puutu mitte kuidagi sellesse. Mehel on tüielik õigus teha kingitusi kellele ta soovib. Kui ta soovis oma lapse emale korteri kinkida, siis nii ongi. Kui nüüd laps on pool aega ema ja pool aega isaga, siis peaks mõlemad vanemad võrdselt lapse kulud katma. Eeldatavasti ema ikka lapsele süüa annab sel ajal kui laps tema juures on. Aga keegi ei saa keelata isal lapsele riideid ja muid asju osta. See on mehe enda valik kuidas ta oma raha kulutab. See on täiesti normaalne, et mees oma lapse eest hoolitseb ja ei pea oma uut naist lapsest tähtsamaks.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleksin sedasi, et igaühel on õigus teha oma rahaga, mida ta tahab. Pole teiste asi öelda, on see normaalne või mitte. Sina tee enda rahaga, mida tahad ja mees teeb enda rahaga, mis tema tahab. Suht lihtne.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea elatist, pool aega ema juures pool isa. Ja kinkis korteri et et ema ei nõua elatist kuna korter ka maksis midagi. Ema ostab ainult poest suitsu ja alkoholi aga last ei jõua yleval pidada. Isale ka last ei anna.

Kas see eks on mingi alkass, et pidevalt seda alkot ja suitsu nimetad või on see pigem kontekstis, et Sulle ei mahu pähe, et inimene endale kord nädalas ehk pudeli veini ja paki sigarette ostab? Kui see naine siiralt ongi joodik, siis kas mees ja Sina olete siis samasugused või kuidas nad kokku sattusid ja selle lapse said? Kui te samasugused ei ole, võtke lihtsalt laps endajuurde, milles küsimus.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps kannatab, sest ema joob? On ta seda maininud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla mees tunneb süütunnet, et naise ja lapse uue pärast maha jättis ja proovib neid toetada. Võib-olla eksnaine on depressioonis, sellepärast ei käi tööl, vahel joob veini. Minu arust ei sobi sellises olukorras uuel naisel küll kaagutada, et miks sa lapsele asju ostad või eksile raha annad. Mida kiiremini eksnaine toibub, seda kiiremini kõik normaalseks läheb.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa ta toibub juba aastaid sellest depressioonist, meil kõigil on. Vb. Minul ka. Alko pole lahendus, mine tõõle, aga kui laiskus on, siis milleks kui endine üleval peab. Terve igaviku see kestnud juba 10a.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks oleneb. Olin ka ise vahepeal suhtes mehega, kellel naine läks ise uue mehe juurde. Sellest hoolimata maksis (väidetavalt) eksnaisele iga kuu miinimumelatise+ tegelikult ostis lapsele ise veel juurde kõik riided ja muu vajaliku. Seega ilmselt võiks päris suur summa eksnaisele minna. Laps oli 50/50 mõlema juures.

Minul aga samuti laps 50/50 mõlema vanema juures. Lapse isa maksab osad lapse arved (nt trenn), elukoha tõttu peab ta kaugemale last trenni sõidutama, ostab osad riided ise jne. Lisaks mulle maksab iga kuu 50 eurot pangaarvele.

Samas kui nüüd mõelda, et tahaks selle mehega uut pere luua, siis on nii, et eksnaine ei kuluta tegelikult üldse lapsele midagi, võib öelda, et mees lausa maksab peale. Ehk siis oleks nii, et meie pere hakkab seda eksnaist üleval pidama (vähemalt mul oli selline tunne). Mina küll ei taha veremaik suus tööl rügada ja siis mõelda, et nt 600+ eurot meie pere eelarvest läheb iga kuu mehe eksnaisele (samas see inimene teeb juhutöid, lendleb ühe mehe juurest teise juurde jmt). Ise olen hakkama saav ja oma eksmeest n-ö paljaks ei tee.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks oleneb. Olin ka ise vahepeal suhtes mehega, kellel naine läks ise uue mehe juurde. Sellest hoolimata maksis (väidetavalt) eksnaisele iga kuu miinimumelatise+ tegelikult ostis lapsele ise veel juurde kõik riided ja muu vajaliku. Seega ilmselt võiks päris suur summa eksnaisele minna. Laps oli 50/50 mõlema juures.

Minul aga samuti laps 50/50 mõlema vanema juures. Lapse isa maksab osad lapse arved (nt trenn), elukoha tõttu peab ta kaugemale last trenni sõidutama, ostab osad riided ise jne. Lisaks mulle maksab iga kuu 50 eurot pangaarvele.

Samas kui nüüd mõelda, et tahaks selle mehega uut pere luua, siis on nii, et eksnaine ei kuluta tegelikult üldse lapsele midagi, võib öelda, et mees lausa maksab peale. Ehk siis oleks nii, et meie pere hakkab seda eksnaist üleval pidama (vähemalt mul oli selline tunne). Mina küll ei taha veremaik suus tööl rügada ja siis mõelda, et nt 600+ eurot meie pere eelarvest läheb iga kuu mehe eksnaisele (samas see inimene teeb juhutöid, lendleb ühe mehe juurest teise juurde jmt). Ise olen hakkama saav ja oma eksmeest n-ö paljaks ei tee.

Aga siis võta mees, kel pole eelmise elu makseid. Või koori ise oma endiselt abikaasalt sada nahka. Elu ei olegi õiglane, pole seda kunagi olnud ja ei saa ka seda olema. Mida varem seda mõistad, seda kergem on elada. See et sina lõvi ära ei söönud, see ei tähenda, et tema sind ära ei söö. Sa saad ise alati paremini elada, kuid ebaõiguse pärast haletsust otsides või teisi kritiseerides ei lähe midagi paremaks. Miks kogu seda negatiivset sappi endasse koguda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleksin sedasi, et igaühel on õigus teha oma rahaga, mida ta tahab. Pole teiste asi öelda, on see normaalne või mitte. Sina tee enda rahaga, mida tahad ja mees teeb enda rahaga, mis tema tahab. Suht lihtne.

Jaa mina panen oma raha elamise peale ja tema oma kulutab exnaisele andmisele. Kas nii? Exil oma mees olemas, küsigu temalt mille iganes jaoks vaja mitte oma vana mehelt.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks oleneb. Olin ka ise vahepeal suhtes mehega, kellel naine läks ise uue mehe juurde. Sellest hoolimata maksis (väidetavalt) eksnaisele iga kuu miinimumelatise+ tegelikult ostis lapsele ise veel juurde kõik riided ja muu vajaliku. Seega ilmselt võiks päris suur summa eksnaisele minna. Laps oli 50/50 mõlema juures.

Minul aga samuti laps 50/50 mõlema vanema juures. Lapse isa maksab osad lapse arved (nt trenn), elukoha tõttu peab ta kaugemale last trenni sõidutama, ostab osad riided ise jne. Lisaks mulle maksab iga kuu 50 eurot pangaarvele.

Samas kui nüüd mõelda, et tahaks selle mehega uut pere luua, siis on nii, et eksnaine ei kuluta tegelikult üldse lapsele midagi, võib öelda, et mees lausa maksab peale. Ehk siis oleks nii, et meie pere hakkab seda eksnaist üleval pidama (vähemalt mul oli selline tunne). Mina küll ei taha veremaik suus tööl rügada ja siis mõelda, et nt 600+ eurot meie pere eelarvest läheb iga kuu mehe eksnaisele (samas see inimene teeb juhutöid, lendleb ühe mehe juurest teise juurde jmt). Ise olen hakkama saav ja oma eksmeest n-ö paljaks ei tee.

Aga siis võta mees, kel pole eelmise elu makseid. Või koori ise oma endiselt abikaasalt sada nahka. Elu ei olegi õiglane, pole seda kunagi olnud ja ei saa ka seda olema. Mida varem seda mõistad, seda kergem on elada. See et sina lõvi ära ei söönud, see ei tähenda, et tema sind ära ei söö. Sa saad ise alati paremini elada, kuid ebaõiguse pärast haletsust otsides või teisi kritiseerides ei lähe midagi paremaks. Miks kogu seda negatiivset sappi endasse koguda.

Kus ma haletsust otsin? Tõin lihtsalt välja, et asjal võib olla mitu tahku. Ongi siis otsus, et kas oled nõus sellise mehega jätkama või mitte. Ilmselt pole maailm nii must-valge, et on vaid oma eksnaisi üle kuldavaid või siis üldse mitte aitavaid mehi. Mina kedagi koorima ei hakka, lapse vaimne heaolu on tähtsam kui võimalus, et saab kedagi ära kasutada. Minu näite puhul oli paraku neil ka laps närviline.

Sellise mehe omale võtad, siis peabki arvestama, et siis saad mehe kulul elava eksnaise kaasa. Ilmselt hakkad kaudselt ka mehe eksnaist üleval pidama. Mina otsustasin suhet mitte jätkata (tegelikult oli mitu põhjust, aga see oli üks neist). Jäi mulje, et kõik tiirles ikka selle eksnaise ümber. Nüüd elu palju rahulikum :). Olen pigem üksi, kui hakkan kellegi eksnaise järgi elama.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks oleneb. Olin ka ise vahepeal suhtes mehega, kellel naine läks ise uue mehe juurde. Sellest hoolimata maksis (väidetavalt) eksnaisele iga kuu miinimumelatise+ tegelikult ostis lapsele ise veel juurde kõik riided ja muu vajaliku. Seega ilmselt võiks päris suur summa eksnaisele minna. Laps oli 50/50 mõlema juures.

Minul aga samuti laps 50/50 mõlema vanema juures. Lapse isa maksab osad lapse arved (nt trenn), elukoha tõttu peab ta kaugemale last trenni sõidutama, ostab osad riided ise jne. Lisaks mulle maksab iga kuu 50 eurot pangaarvele.

Samas kui nüüd mõelda, et tahaks selle mehega uut pere luua, siis on nii, et eksnaine ei kuluta tegelikult üldse lapsele midagi, võib öelda, et mees lausa maksab peale. Ehk siis oleks nii, et meie pere hakkab seda eksnaist üleval pidama (vähemalt mul oli selline tunne). Mina küll ei taha veremaik suus tööl rügada ja siis mõelda, et nt 600+ eurot meie pere eelarvest läheb iga kuu mehe eksnaisele (samas see inimene teeb juhutöid, lendleb ühe mehe juurest teise juurde jmt). Ise olen hakkama saav ja oma eksmeest n-ö paljaks ei tee.

Aga siis võta mees, kel pole eelmise elu makseid. Või koori ise oma endiselt abikaasalt sada nahka. Elu ei olegi õiglane, pole seda kunagi olnud ja ei saa ka seda olema. Mida varem seda mõistad, seda kergem on elada. See et sina lõvi ära ei söönud, see ei tähenda, et tema sind ära ei söö. Sa saad ise alati paremini elada, kuid ebaõiguse pärast haletsust otsides või teisi kritiseerides ei lähe midagi paremaks. Miks kogu seda negatiivset sappi endasse koguda.

Kus ma haletsust otsin? Tõin lihtsalt välja, et asjal võib olla mitu tahku. Ongi siis otsus, et kas oled nõus sellise mehega jätkama või mitte. Ilmselt pole maailm nii must-valge, et on vaid oma eksnaisi üle kuldavaid või siis üldse mitte aitavaid mehi. Mina kedagi koorima ei hakka, lapse vaimne heaolu on tähtsam kui võimalus, et saab kedagi ära kasutada. Minu näite puhul oli paraku neil ka laps närviline.

Sellise mehe omale võtad, siis peabki arvestama, et siis saad mehe kulul elava eksnaise kaasa. Ilmselt hakkad kaudselt ka mehe eksnaist üleval pidama. Mina otsustasin suhet mitte jätkata (tegelikult oli mitu põhjust, aga see oli üks neist). Jäi mulje, et kõik tiirles ikka selle eksnaise ümber. Nüüd elu palju rahulikum :). Olen pigem üksi, kui hakkan kellegi eksnaise järgi elama.

No just, sa oled ühe väga olulise õppetunni selgeks teinud, et on asju, mida muuta ei saa. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltuvus. Kuidas ma ei anna raha, tal ju pole lapsele ka süüa anda …

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltuvus. Kuidas ma ei anna raha, tal ju pole lapsele ka süüa anda …

Eriti kui seda meest on lihtne ära rääkida. Helde südamega. Mees laenab exile raha, et lapsele asju osta aga tegelikkus on hoopis midagi muud. Pole asju ega raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Kas laps kannatab, sest ema joob? On ta seda maininud?

Laps on ise rääkinud kui väiksem oli. Nüüd ema ära keelanud sellest rääkida. Küsida siis on vaikus eetris.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa ikka 100% kindel selles, et mees annab raha oma joodikust eksnaisele?

Miks sa sellest lapsest lastekaitsesse juba teatanud ei ole, kes peab elama töötu joodiku juures, kes iga kuu 600 euro eest alkoholi ja sutsu ostab?

Sellise jutu peale tundub, et korter on mingi selline, mille turuväärtus on umbes 1000 eurot, kui sedagi, et nagu mingi maarajoonide kurbelu teil seal. Mees vbla juba sebib hoopis uut tibi ja ostab sellele kingitusi, mitte ei anna eksile nii palju raha, nagu sa endale ette kujutad. Või siis lihtsalt valetab sulle, et annab eksile, aga tegelikult kulutab enda peale.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi selles et mehe exnaine ei tule rahaliselt toime, sai juba korteri mehelt omale, aga lapsele riideid asju pole raha osta

No mees peabki lapsele elatist maksma. Sa arvad, et kui korteri sai, siis ema peaks üksi lapse edasised kulud katma? Ei, ei pea, elatist peab ikka maksma. Kui sulle ei sobi, vali lastetu mees. Kui mehel on laps, siis on ka kohustused.

Kohustuste hulka kuulub ka siis exnaise ülal pidamine w? Kui talle ka raha antakse elamiseks

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohustuste hulka kuulub ka siis exnaise ülal pidamine w? Kui talle ka raha antakse elamiseks

Ei. Aga kindlasti ei tähenda korteri kinkimine vabastust elatisrahast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 151 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees peab eksi üleval…