Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mees raiskab liialt raha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Mees raiskab liialt raha

Postitas:

Tere,

Kuidas õpetada täiskasvanud mehele rahaga ümberkäimist? Ta raiskab palju raha toidupoes, sest ta ei vaata hindu, vaid ostab seda, mida hing ihkab, kuigi ta teab väga hästi, et rahaline olukord on meil raske ning iga sent loeb.
Arve on meil ühine. Mõtlesin talt pangakaardi ära võtta ja hakata andma taskuraha, aga koos poes käies ta ikka võtab seda mida tahab ja reaalselt solvub kui ma midagi osta ei luba. Vahepeal on päriselt tunne, et ma olen väikse lapsega koos poes.

Kogu see situatsioon hakkab mõjuma ka meie suhtele halvasti.

+12
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 00:34; 21.12 09:06; 21.12 12:25; 21.12 16:20; 21.12 21:01; 21.12 22:00; 22.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis tuleb ühine “arve” teha eraldi arveteks. Kuna sa räägid pangakaardi ära võtmisest, siis oletan, et tegu on sinu pangakontoga, millele te mõlemad raha kannate ja millele mehele lisakaart on tehtud? Siis lihtsalt jagage praegune saldo kaheks, kanna mehele tema osa üle ja tühista ta kaart/volitus sinu kontole ära. Las ostab oma raha eest kalleid hõrgutisi. Muidugi peale seda kui on palgapäeval oma poole kohustuslikest arvetest ära maksnud.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 00:47; 21.12 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean sulle kahjuks ütlema, et seda on võimatu muuta. Laristaja jääb laristajaks

Võid teda isegi kuskile “finantsvaba koolitustele” viia, aga ta ütleb ikka, et mis mõtet saada see 30% aasta tootlust see ju mõttetu.

Igasugused trikid maksku enda pangakaardiga vms…lõõpude lõpuks kui elate koos ja on ka lapsed juba…siis niivõrd kuivõrd on rahakotid ikka koos.  Need trikid ei tööta, sest mees laristab lihtsalt oma raha kiirelt maha ja siis sina ostad perele elamise, auto, söögid jt asjad.

 

Laristamine on nagu narkosõltuvus. ja olen aru saanud, et paljudel ka lapsepõlves see kinni. On elatud vaestes oludes ja siis tahetakse prassida nn endale lubada.

 

Ma soovitaks kaaluda lahkuminekut-sest kui raha suhtes on 2-l inimesel hoopis erinevad väärtushinnangud, siis läheb see meeskond ikka lõpuks kraavi. Sa ei jõua enam lapsehoidjat mängida ja teda õpetada

 

Ma tean paari, kus oli ka laristajast mees ja olukorrale sai kuidagi siis piir panna, kui ta pea kogu oma palga naisele andis ja elas siis nn taskurahast. Aga paljud mehed ei anna oma raha naise kätte

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 01:14; 21.12 12:11; 21.12 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tuttav perekond samamoodi hädas, ainult, et mõlemad süüdistavad teist, et  too laristab. Mees kulutab toidupoes rohkem kui vaja ja naine muudkui tellib “asju” mehe meelest rohkem kui vaja. Ja mõlemad kindlad, et kui teine lõpetaks rahaga halvasti ringikäimise, saaks osta seda ja teist ja kolmandat. Ja mõlemad ühesugused, ei saa aru, et teisel on õigus ja ise pole nõus enda vajadusi koomale tõmbama.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mida ta siis ostab, mille peale laristab? et ostab 2 senti kallima piima v vorsti? või lihtsalt ostab asju palju ja siis jääb söömata?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 07:57; 21.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mida ta siis ostab, mille peale laristab? et ostab 2 senti kallima piima v vorsti? või lihtsalt ostab asju palju ja siis jääb söömata?

Tema meil jah harrastab osta kalleimaid tooteid (juust, vorst, pasteet jms). Väga heal juhul ja minu peale käimisel sööb ta need ka ära, aga rohkem viskab ta pooled tooted minema, sest “see on külmikus kolm päeva lahtisena seisnud”. Sama muster kordub ka karastusjookidega ja nn rämpsuga (kommid, krõpsud, küpsised). Toit tuleb siis ära visata, kui kuupäev pakendil on möödas ja kõik. Ma ei väidagi, et kõik kõlbab peale kuupäeva süüa, aga asja peab individuaalselt vaatama ja siis otsustama.

Ta on küll jah pärit vaesemast perest ja seega võiks nagu eeldada, et ta ei vali, mida sööb ja võiks mõista olukorda, aga oh ei. Ilmselt nüüd tahab omale lubada kõike ja korvata seda, mida kunagi ei saanud.

Kindlasti asi pole selles, et nüüd süüdistame üksteist laristamises või mina ise ka tegelikult laristan, aga keeldun seda tunnistamast. Ei. Muidugi ma tahaks omale asju osta, aga minu südametunnistus ei luba kui ma ei tea, kas ma suudan kuulõpuni ära elada. Kuigi…kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis ma vist annan talle liiga kergelt järele s.t luban osta, mida ta tahab, sest nii ma väldin konflikti ja see on mulle kergem. See on kindlasti kivi minu kapsaaeda ja seda peab muutma kuidagi. Kuidas? Kuidas ennast kehtestada?

Ja samas on mul silme ees hoopis suuremad eesmärgid. Tulevikus tahaks ikkagi ju oma kodu ja ma olen väga nõus end tagasihoidma ja koonerdama selle nimel, tema meil räägib ka kuidas tahaks oma päris kodu, aga vot raha selle jaoks peaks kuskilt taevast alla sadama ja siinkohal räägin ma ikkagi omaosalusest mitte sajast tuhandest. Mul on välja arvatud, et kaks-kolm aastat ja see paganama sissemakse oleks olemas, aga ei.

Mõnikord mõtlen ma ise hoopis, et olen peast nii loll ja nii haige koonerdaja, et asi ongi minus.

EDIT:

Raha ma tema kätte ei usalda (ka ta enda oma). Siis oleks juba praeguseks ajaks kogu raha lihtsalt otsas. Meenus veel ka see, et tervise tõttu pidi ta töökohta vahetama ja sellega kaotas ta palgas märgatavalt, et äkki pole veel suutnud mõista, et 1000 asemel saab ainult pool sellest?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 00:34; 21.12 09:06; 21.12 12:25; 21.12 16:20; 21.12 21:01; 21.12 22:00; 22.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene asi – teil on vaja mingi rahakogumissüsteem sisse seada. Mingi hoius, kuhu mõlemad raha kannate palgapäeval, mitte kuu lõpus. Kui mehel on finantsdistsipliiniga raksusi, peaks see hoius olema sinu hallata. Lepite kokku vastavalt võimalustele summa, mille kumbki igal palgapäeval sinna kannab – olgu see siis 10 eurot, 50 eurot või 500 eurot – aga peaasi, et alati mingi miinimumsumma sinna läheb.

Selle hoiuse kallale igakuiselt ei lähe, vaid ainult mingite suuremate kulutuste jaoks. nt reis, mingi kodumasina ost, ootamatu autoremont vmt. See vähendab natuke pingeid, kui siis pärast raha sinna kandmist allesjäävat kulutab.

Teine asi, just sellises olukorras on tegelikult hea, kui teil on üks ühine majapidamisraha. Avate täiendava arve, ühise arve, kuhu igakuiselt kannate prognoositava majapidamisraha. Nt kui kuu eelarve võiks olla 500, siis kumbki kannab 250 või vastavalt sissetulekute proportsioonile – mis teie perele sobib. Enne peate aga kokku leppima selle raha kasutuse – näiteks, et maiustusi ei osta, alkoholi/suitsu/riideid (sh sokke) , näokreeme ei osta selle raha eest jne – ise teete oma kokkulepped.

Kui selline arve on olemas, siis kõik muud kulud, mis selle ühise arve alla ei kuulu, teeb igaüks oma pangaarvelt ja nii nagu tahab.

Nii on see meie peres ja toimib väga hästi- Meil on olemas mõlemal ülevaade, kui palju meil koguaeg “söögiraha” on ja ma ei pea põdema, kui ostab endale nt uue käekoti, et kui ma oma pangaarve nüüd tühjaks tõmban – huvitav, kas mehe arvel toiduraha on piisavalt.

Muidugi oleks hea käia poes alati nii, et eelnevalt on menüü läbimõeldud, toidunimekiri koostatud ja riiulist valid siis soodsamat kaupa ning muud kõrvalist ei osta (sh ka maiustamise soovil on need ostud enne juba nimekirja lisatud, mitte ei vali poes silmadega). Aga kui mees ei suuda sellest nimekirjast kinni pidada, siis paremini mõjub tihti just see konkreetne üks majapidamisraha arve, millelt ta siis ise ka näeb mingi hetk, et oko, kuu lõpus pole enam raha, et süüa osta ja ehk hakkab aru saama, et midagi vaja muuta. Esimesed kuud muidugi tulebki valmis olla, et kuu lõpus viimane nädal on arve tühi, kohanemine võtab aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie teeme nii, et käime poes kord nädalas ja konkreetselt nimekirja alusel.

nädalavahetusel istub terve pere maha ja teeme ndala menüü. kõik saavad kaasa rääkida.

ja veel, mis aitab on e-shoppamine. teen ise poetellimusi, siis ei pea kedagi poodi kaasa ostma. ja enne poest ei telli, poodi ei lähe kui kõik otsas.

minul nii stressi vähem.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 07:57; 21.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha ma tema kätte ei usalda (ka ta enda oma). Siis oleks juba praeguseks ajaks kogu raha lihtsalt otsas. Meenus veel ka see, et tervise tõttu pidi ta töökohta vahetama ja sellega kaotas ta palgas märgatavalt, et äkki pole veel suutnud mõista, et 1000 asemel saab ainult pool sellest?

Kuidas mees enne sinuga tuttavaks saamist elatud sai? Te olete ju täiskasvanud inimesed; ma ei kujuta hästi ette seda pangakaardi ära võtmise situatsiooni. Mis selle mehe elu mõte siis üldse on?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 11:08; 21.12 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kippus sarnane teema olema – tema leidis, et aegajalt peab endale midagi lubada saama ja eriti vajalikuks muutus see siis, kui eelarve seis mingil põhjusel kriitiliseks kippus. Eraldi rahakotid ka ei aidanud. Kui avastada, et ühes pajas eri servades eri paksusega suppi keeta ei saa ja see siis kahte patta jagada, siis ühes on jah puder, aga teise jääb vaid vesi. Kaasalt raha käest ära võtta kipub vägisi majandusliku vägivalla teemaks. Kujutage ette, et teie mees samal ettekändel teilt teie palga igal palgapäeval ära tahaks võtta ning soostuks sealt teile vaid jaopärast taskuraha andma. Väga ei tahaks nii elada, ega ju. Eriti naljakas oli see hetk, kui ta leidis, et raha on vaja säästa – tema paneb olulise osa oma palgast kõrvale. Poes käitumist aga ei muutnud. Lihtsalt minul tuli enamus pere kuludest kanda koos tema himudega. Ühel hetkel olid temal säästud ja minul krediitkaardi võlg, sest egas minu palgast ka lõputult ei jagu.

Meil läks asi paremasse rööpasse siis, kui rahakotid jäid eraldi ja kaasa võttis enda kanda mõned olulisemad regulaarsed kohustused. Kui tema need omast palgast pärast palgapäeva ära maksab, ei jää lõviosa kohustustest minu kanda ja ei saa tema oma palka tervenisti himudele kulutada. Nii ei ole tal muljet, et mina talt raha ära võtan ja talle vaid taskuraha annan. Tema täidab oma kohustused, mina omad. Kui tema tahab poodi kaasa tulla ja hakkab kärusse himu järgi asju laduma, siis arve maksab ka ise. Nii saan mina kindlustunde, et vähemasti minu arvel jagub raha terve pere jaoks järgmise palgapäevani ja jääb igaks juhuks natuke ülegi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa ka aru, miks erineva finantskäitumisega inimesed ühist arvet peavad, see tundub väga ebaturvaline.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa piirad mehe ligipääsu rahale, siis kuidas ta peaks selle kasutamist õppima. loomulikult on tal nälg kulutamise järele, kui seda teha ei tohi!

tehke kuueelarve ja jagage sellel oleva read ära, kumbki maksab neid oma kontolt ja oma sissetulekust.

kommunaalid ühele

autoliising teisele

kodulaen ühele

lasteaiatasu teisele

kumbki 20 eurot hoiupõrsasse

jne

kui pärast seda jääb mingi summa üle, võib seda laristada nii nagu süda lustib

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav käis isegi mingil koolitusel…raha kasvatamises vms…

jutu käigus tuli välja, et ta kogub raha deposiithoiusele vms AGA tal on ajutised krediitkaardivõlad!

Ehk hoiuselt ta teenib närusad 1% krediitkaarti maksab 18%-selle asemel, et võlad ära maksta…

 

See on ehtne näide, kus nn koolituselt pole midagi õpitud.

Ja ma pole elus näinud ühtegi inimest, kes oleks laristajast koonriks muutunud. See peab mingi eluline pauk olema, et inimesed oma väärtushinnanguid muudavad. A la lapsel vähk ja vaja raha ravile panna.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 01:14; 21.12 12:11; 21.12 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Ega ma ju sunniviisiliselt ei võtagi mehelt raha ära. Ta ise kannab selle minu arvele täiesti vabatahtlikult. Meil on kujunenud nii, et mina maksan üüri ja kommud ning ülejäänu ja tema raha eest läheb toit ja kõik muu. Ma saaksin aru, kui me saaksime mõlemad head Eesti keskmist palka kätte jne, siis muidugi, tehku oma rahaga mida hing ihkab. AGA me ju ei saa!! Hetkel saame kahepeale vaevu 1000 kätte.

Enne minuga tutvumist sai mees väga hästi hakkama. Väidetavalt lausa kogus raha (selle kadumist ma lahkama ei hakka), aga kas ka päriselt kogus või on/oli see rohkem jutt ilustamiseks seda ma ei tea. Samas sai ta ka siis rohkem palka, elas soodsamas üürikas jne. Kuigi kui ma mõtlen ta eemisele suhtele, siis oli tema see, kes pidas oma tüdrukut üleval (ostes talle kõike jne), siis hetkel on justkui vastupidi (natuke).

Kuueelarve on olemas. Aga mõtlesin isegi sinna mõlemale nn enda “taskuraha” lahtri lisada, aga mis summa see olla võiks kuus, selles pole ma kindel. Sissetulekud on ju hetkel küllaltki väiksed või ei ole kahe inimese jaoks?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 00:34; 21.12 09:06; 21.12 12:25; 21.12 16:20; 21.12 21:01; 21.12 22:00; 22.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Ega ma ju sunniviisiliselt ei võtagi mehelt raha ära. Ta ise kannab selle minu arvele täiesti vabatahtlikult. Meil on kujunenud nii, et mina maksan üüri ja kommud ning ülejäänu ja tema raha eest läheb toit ja kõik muu. Ma saaksin aru, kui me saaksime mõlemad head Eesti keskmist palka kätte jne, siis muidugi, tehku oma rahaga mida hing ihkab. AGA me ju ei saa!! Hetkel saame kahepeale vaevu 1000 kätte.

Enne minuga tutvumist sai mees väga hästi hakkama. Väidetavalt lausa kogus raha (selle kadumist ma lahkama ei hakka), aga kas ka päriselt kogus või on/oli see rohkem jutt ilustamiseks seda ma ei tea. Samas sai ta ka siis rohkem palka, elas soodsamas üürikas jne. Kuigi kui ma mõtlen ta eemisele suhtele, siis oli tema see, kes pidas oma tüdrukut üleval (ostes talle kõike jne), siis hetkel on justkui vastupidi (natuke).

Kuueelarve on olemas. Aga mõtlesin isegi sinna mõlemale nn enda “taskuraha” lahtri lisada, aga mis summa see olla võiks kuus, selles pole ma kindel. Sissetulekud on ju hetkel küllaltki väiksed või ei ole kahe inimese jaoks?

Tule maa peale. Te ei saa olla verinoored, kui juba suhtest suhtesse käidud on.
Sellise palga juures mõtleks kas ümberõppele või elukohavahetusele (või mõlemat korraga). Kuni teil (veel) lapsi ei ole, on võimalik elus veel kerge vaevaga kannapööre teha; lastega on see palju keerulisem.
Õnneks ei anna ka ükski pank miinimumpalga saajale korteri ostuks laenu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 11:08; 21.12 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahepeale mehega 1k kuus?

 

oeh tuleb kohe pilt silme ette kuskilt eestimaa karuperse alevikust.

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 01:14; 21.12 12:11; 21.12 14:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

kahepeale mehega 1k kuus?

oeh tuleb kohe pilt silme ette kuskilt eestimaa karuperse alevikust.

Miks siis nii?

Mu sugulased elavad Tallinnas ja kui nad veel mõlemad töötasid (nüüd on üks pensionär), siis said mõlemad miinimumpalka ja ei saanud isegi kahe peale 1000 eurot kuus kätte. Nüüd saavad veel palju vähem. Korralikud inimesed, ühel kõrgharidus, teisel keskharidus, aga ühel tervise tõttu enamus tööd sobimatud ja teisel haridus aegunud ning iseloomuomadustelt ei sobinud valdkonda nagunii, tuli ära, läks lihttööle ja 10 a pärast muud teha ei suutnudki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahetaks mehe välja. Saan aru, et olete noored ja lapsi pole. Mul üks sarnane lohe kodus ja no ei jõua enam. Oleks ma paarkümmend aastat tagasi aru saanud, et armastusest ei piisa äraelamiseks…ütleme nii, et rahaasjus peab olema sarnane vaade. Väga raske on muidu.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et ma paha pärast, aga see on iseenesest väga huvitav teema. Inimestel ikka huvi, kuidas teised majandavad, saab endaga võrrelda ja nähtust õppida.

Teisalt aga on mul tunne, et miski siin ei klapi.

Jutust lähtub, et mees varemalt oskas majandada küll ja isegi nii, et investeerimiseks kogus ülejääkigi. Mis siis nüüd ühtäkki juhtus selle mentaliteediga? Ei hakanud toimima see asi, mille jaoks kogus, andis lihtsalt alla ja nüüd meeleheitest elab üle oma võimete (elab nii, nagu lootis elada, olgugi et loodetud raha ei tulnud)? Just nagu kellegi või millegi kiuste lausa… Äkki on asi milleski muus?

Kas piirdub asi ainult “toiduga” või kulutab liigselt ka muudele asjadele?

Või äkki tõesti lihtsalt valetas oma unistused reaalsuseks ja nii elab ainult selle varjus end maha tehes?

 

See tunne, et miski ei klapi, tuleneb sellest, et tunnen end tolles mehes preagu ennastki pisut ära. Kogun ka raha (kellele palju, kellele vähe – positiivne rahavoog €4.500/kuus ja aastast aastasse kasvav ka veel), kuludelt elan nagu mees metsas (“soodsam”ast soodsam ajutine elaspind, logudikust transpordivahend, jne – rahadega äärmiselt kitsi), ainult otseselt posit. rahavoo kasvatamise tarbeks ja selle kaitsmiseks vajalik on mõistlikkuse piires kõrgemat klassi kulu (selle kulutuse puhul rakendub juba psühholoogiline mehhanism “eneseõigustamine”, sest ka seda saaks minimaalsete kulutustega võrdväärselt ellu viia). Pole lihtsalt jõudnud veel sinnamaani, kus vara on kogunenud nii palju, et julgeks lõpuks öelda: “Jah, nüüd võib reaalselt endale elama hakata.”

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja jälle.

Vot kuskil väikses alevikus me ei ela. Tallinnas elame hoopis.

Mees läheb sügisel kooli ja hakkab oma haridust omandama ja täiendama ja mis kõik veel. Ma täiega pooldan seda ja toetan teda ning innustan. Ma mõistusega saan aru, et ta ei saagi sügisest sellist panust anda rahaliselt meie pere ellu nagu mina ja ma olen sellega rahul, aga senikaua võiks ju pingutada ja koguda mingisugunegi “puhver” sügiseks?

Ma ise lähen uuest aastast tööle ja juba praegu õudusega mõtlen, et nüüd raiskame VEEL rohkem raha ära 🙁 Kuigi jah, plaan on oma palgast võimalikult palju kohe kuhugi mujale ära kanda ja kuidagi ikkagi edasi elada selle tuhandega kuus.

Mul tuli mõte, et uuest aastast (ma lihtsalt varem ei viitsi) uurida/proovida, et kui ma teen mehega ühise konto, kuhu me mõlemad kanname mingi x summa, siis kas seda kontot saab vaadata ka kaks erinevat inimest erinevatest telefonidest? Et mees logib oma smart-id’ga sisse ja mina enda omaga? Tundub lolli küsimusena, aga no pole varem sellist infot teada ka vaja olnud, aga äkki, kui ta ise saaks vaadata palju raha alles on, et siis tuleb mingigi mõistus koju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 00:34; 21.12 09:06; 21.12 12:25; 21.12 16:20; 21.12 21:01; 21.12 22:00; 22.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma julgen oma kogemusest väita, et seda olukorda muuta ei õnnestu. Kui teetegi eraldi arved, tema arve, sinu arve ja ühine arve, siis mees teab, et kui tema ja ühine arve on mõlemad nullis, siis sinu arvel ju ikka raha on ja nälga te ei jää.

Mu mees on samasugune, aga meie olukord on erinev, me teenime mehega mõlemad väga hästi ja kuskilt puudu ei jää. See aga ei tähenda, et erinev suhtumine rahasse pingeid ei tekitaks. Ühist rahakotti kui sellist pole meil kunagi olnud ja ei hakka tulema ka. Püsikulud oleme omavahel ära jaganud. Poes käin reeglina mina, seega kontrollin mida koju ostetakse ja mida mitte. Kui mehega koos poes käime, siis maksab alati tema, siis kahmab mida hing ihaldab ja pärast imestab, et kuidas jälle pea 100 eurot arve tuli. Samuti ei ole tal mingit probleemi sellega, et lapse jõulukink maksab pea 500 eurot. No siis mees ostabki. Tean täpselt, et kui vaba raha ei oleks, siis ei morjendaks see teda mitte kõige vähematki ja käiku läheks krediitkaardid.

Mul on omad säästud, millest ma mehele ei räägi. Mul on vaja seda kindlustunnet, et kui ma töö peaks kaotama, elan pool aastat sama elustandardiga ära, seda langetades kauemgi. Aga tean täpselt, et kui üks meist ka töö kaotama peaks, ei mõjutaks see mu mehe suhtumist rahasse mitte karvavõrdki. Õnneks on kinnisvara minu oma, kodulaen minu oma, abielus me ei ole, seega ei pea muretsema, et tema võimalikud rahalised probleemid mind peaks kuidagi puudutama. Aga kas see on hea ja õige niimoodi elada? Ei. Kas ma suudan oma meest ümber kasvatada? Kindlasti mitte.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan panustada teil haridusse, käia koolis, leida tasuv töökoht. Siis ei pea toidupoes pingsalt hindasid vaatama ja selle pärast kodus hiljem kraaklema.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ju sunniviisiliselt ei võtagi mehelt raha ära. Ta ise kannab selle minu arvele täiesti vabatahtlikult. Meil on kujunenud nii, et mina maksan üüri ja kommud ning ülejäänu ja tema raha eest läheb toit ja kõik muu. Ma saaksin aru, kui me saaksime mõlemad head Eesti keskmist palka kätte jne, siis muidugi, tehku oma rahaga mida hing ihkab. AGA me ju ei saa!! Hetkel saame kahepeale vaevu 1000 kätte.

Äkki oleks mõistlikum vastupidi – et mees maksab üüri ja kommud ja muud sellised ühekordsed asjad (mis oleks kokku siis umbes pooltest pere kuukuludest) kohe oma palgast ära ja siis saab ülejäänut rahus laristada nagu soovib, ja sina ostad igapäevase toidu (kui mees tahab midagi lisaks, siis ostab oma rahast)?

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 19:57; 22.12 10:43; 25.12 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli mõte, et uuest aastast (ma lihtsalt varem ei viitsi) uurida/proovida, et kui ma teen mehega ühise konto, kuhu me mõlemad kanname mingi x summa, siis kas seda kontot saab vaadata ka kaks erinevat inimest erinevatest telefonidest? Et mees logib oma smart-id’ga sisse ja mina enda omaga? Tundub lolli küsimusena, aga no pole varem sellist infot teada ka vaja olnud, aga äkki, kui ta ise saaks vaadata palju raha alles on, et siis tuleb mingigi mõistus koju.

Minu teada ei paku Eestis hetkel ükski pank “tõelise” ühise konto teenust. No selline nagu nt UK-s on “joint account”, et mõlema nimi on kontol ja mõlemal osapoolel on täpselt sama suur seaduslik õigus sellele rahale. Hetkel ikkagi vaid see võimalus Eestis mis teil vist niigi hetkel kasutuses on, et konto on ainuisikuliselt ühe inimese oma, aga teine inimene on lisatud volitatud kasutajaks, kellele on tehtud ka pangakaart. Konto omanikul on võimalus konto kinni panna, volitatud kasutaja eemaldada, konto tühjaks teha jne mida “tõelise” ühise arve puhul ei saaks teha (vähemalt nii nagu UK-s “joint account” töötab oleks nendeks toiminguteks mõlema konto-omaniku nõusolekut vaja). Volitatud kasutaja peaks minu teada konto saldot ikka nägema, vähemalt arvutist vaadates ma ikka nägin (telefonipanka/mobiilirakendust tol ajal ei kasutanud kui mul selline arve oli).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 00:47; 21.12 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ju sunniviisiliselt ei võtagi mehelt raha ära. Ta ise kannab selle minu arvele täiesti vabatahtlikult. Meil on kujunenud nii, et mina maksan üüri ja kommud ning ülejäänu ja tema raha eest läheb toit ja kõik muu. Ma saaksin aru, kui me saaksime mõlemad head Eesti keskmist palka kätte jne, siis muidugi, tehku oma rahaga mida hing ihkab. AGA me ju ei saa!! Hetkel saame kahepeale vaevu 1000 kätte.

Äkki oleks mõistlikum vastupidi – et mees maksab üüri ja kommud ja muud sellised ühekordsed asjad (mis oleks kokku siis umbes pooltest pere kuukuludest) kohe oma palgast ära ja siis saab ülejäänut rahus laristada nagu soovib, ja sina ostad igapäevase toidu (kui mees tahab midagi lisaks, siis ostab oma rahast)?

See oleks väga hea lahendus, kui arveid ei peaks kuu lõpus maksma. Mees ei suudaks seda summat niisama oma kontol lihtsalt hoida.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 00:34; 21.12 09:06; 21.12 12:25; 21.12 16:20; 21.12 21:01; 21.12 22:00; 22.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks arvatakse, et selline käitumine on seotud eelneva vaesusega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ju sunniviisiliselt ei võtagi mehelt raha ära. Ta ise kannab selle minu arvele täiesti vabatahtlikult. Meil on kujunenud nii, et mina maksan üüri ja kommud ning ülejäänu ja tema raha eest läheb toit ja kõik muu. Ma saaksin aru, kui me saaksime mõlemad head Eesti keskmist palka kätte jne, siis muidugi, tehku oma rahaga mida hing ihkab. AGA me ju ei saa!! Hetkel saame kahepeale vaevu 1000 kätte.

Äkki oleks mõistlikum vastupidi – et mees maksab üüri ja kommud ja muud sellised ühekordsed asjad (mis oleks kokku siis umbes pooltest pere kuukuludest) kohe oma palgast ära ja siis saab ülejäänut rahus laristada nagu soovib, ja sina ostad igapäevase toidu (kui mees tahab midagi lisaks, siis ostab oma rahast)?

See oleks väga hea lahendus, kui arveid ei peaks kuu lõpus maksma. Mees ei suudaks seda summat niisama oma kontol lihtsalt hoida.

Miks arveid PEAB maksma kuu lõpus? Maksmisega ei pea ju ootama kuni arve tähtajani, võib kohe ära maksta, kui arve olemas.

Meil on ühine arve mehega (st on tehtud minu nimele üks lisakonto, mees on kasutaja). Me pole küll kumbki otseselt laristajad, aga kippus ikkagi nii juhtuma tihti, et kuu lõpus sai ühiselt arvelt raha otsa, sest poes käime mõlemad ja mees ühise arve saldot enamasti ei kontrolli. Samuti ei teadnud ta, mis arved veel maksmata on. Mina üritan meie ühiseid kulusid enamvähem kontrolli all hoida, mitte rahapuuduse pärast, aga lihtsalt ei pea mõistlikuks väga suuri summasid söögi peale kulutada, lisaks planeerimata söögi ostmine tekitab tihti olukorra, kus palju sööki läheb lihtsalt raisku (ka TA-l sama olukord), mis on ju eriti mõttetu, kuna raha on kulutatud, aga süüa saite ikkagi vähema raha eest. Igatahes, oli meil ka selline olukord, et raha kippus kontolt kuu lõpuks otsa saama, samas oli osa arvetest veel maksmata. Kuna kõik arved lähevad püsikorraldusega pangakontolt, siis vähemalt Swedis saab teha sellise valiku, et arved makstakse üsna kohe peale arve internetipanka jõudmist ära (teised valikud olid vist, et makstakse arve kuupäeval või 2 päeva enne). Meie kasutatavate teenusepakkujate arved jõuavad panka suhteliselt kuu alguses ja seega ongi tavaliselt umbes 10. kuupäevaks kõik arved makstud. Ja isegi kui kuu lõpus hakkab ühiselt kontolt raha otsa saama, tean et vähemalt on kōik arved makstud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arveid peab kuu lõpus maksma, kui need saabuvad kuu lõpus. Ma ju ei saa midagi teha, et üüri maksmine toimub kuu lõpus ja makse tähtaeg kohe kuu viimane päev.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 00:34; 21.12 09:06; 21.12 12:25; 21.12 16:20; 21.12 21:01; 21.12 22:00; 22.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mehega palgad enam-vähem võrdsed ja mõlemal ligipääs ainult oma isiklikule kontole.

Igal palgapäeval kannab mees mulle kindla summa. Mina maksan kõik kodukulud ja käin 80% juhtudel toidupoes (või tellin nädala kraami koju). Mees käib poes siis kui tuleb millegi järgi isu. Aga seda teeb ta nö oma raha eest. Sest üldine panus majapidamisse on juba antud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arveid peab kuu lõpus maksma, kui need saabuvad kuu lõpus. Ma ju ei saa midagi teha, et üüri maksmine toimub kuu lõpus ja makse tähtaeg kohe kuu viimane päev.

Kas sa ilma arveta ei tea, kui suur su igakuine üürimakse on? Või sa oled sellest põlvkonnast, kes ühistu prügi- ja küttearveid üüriks nimetab (vanemad inimesed kipuvad seda arvet üürilipikuks nimetama)? Isegi siis on ju suurusjärk teada ja saab ette ära maksta.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mees raiskab liialt raha