Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mees raiskab liialt raha

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Mees raiskab liialt raha

Postitas:

Mul tuli mõte, et uuest aastast (ma lihtsalt varem ei viitsi) uurida/proovida, et kui ma teen mehega ühise konto, kuhu me mõlemad kanname mingi x summa, siis kas seda kontot saab vaadata ka kaks erinevat inimest erinevatest telefonidest? Et mees logib oma smart-id’ga sisse ja mina enda omaga? Tundub lolli küsimusena, aga no pole varem sellist infot teada ka vaja olnud, aga äkki, kui ta ise saaks vaadata palju raha alles on, et siis tuleb mingigi mõistus koju.

Eestis konto saab olla ainult ühe inimese oma, aga teise saab lisada kasutajaks kõiki internetipanga toiminguid tegema + tema nimele lisakaart. Meil on abikaasaga selline konto ühisteks kuludeks üsna suhte algusest peale. Mõlemad kanname sinna raha iga kuu. Teistmoodi ei kujutaks ettegi – kuidas muidu oleks mõlemal ülevaade ja kuidas muidu majandada koos. Lisaks on mõlemal isiklikud kontod ja isiklik raha, mida kumbki võib “laristada” millele soovib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arveid peab kuu lõpus maksma, kui need saabuvad kuu lõpus. Ma ju ei saa midagi teha, et üüri maksmine toimub kuu lõpus ja makse tähtaeg kohe kuu viimane päev.

Kas sa ilma arveta ei tea, kui suur su igakuine üürimakse on? Või sa oled sellest põlvkonnast, kes ühistu prügi- ja küttearveid üüriks nimetab (vanemad inimesed kipuvad seda arvet üürilipikuks nimetama)? Isegi siis on ju suurusjärk teada ja saab ette ära maksta.

Ma tean kui suur mu üür on ja umbkaudu ka kommunaale. Ma panengi kuu algul selle summa eraldi hoiusele seisma ja ei puutu seda. Hoiuselt võtan raha välja kui üüri- ja kommunaalarve on tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 00:34; 21.12 09:06; 21.12 12:25; 21.12 16:20; 21.12 21:01; 21.12 22:00; 22.12 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arveid peab kuu lõpus maksma, kui need saabuvad kuu lõpus. Ma ju ei saa midagi teha, et üüri maksmine toimub kuu lõpus ja makse tähtaeg kohe kuu viimane päev.

Kas sa ilma arveta ei tea, kui suur su igakuine üürimakse on? Või sa oled sellest põlvkonnast, kes ühistu prügi- ja küttearveid üüriks nimetab (vanemad inimesed kipuvad seda arvet üürilipikuks nimetama)? Isegi siis on ju suurusjärk teada ja saab ette ära maksta.

Ma tean kui suur mu üür on ja umbkaudu ka kommunaale. Ma panengi kuu algul selle summa eraldi hoiusele seisma ja ei puutu seda. Hoiuselt võtan raha välja kui üüri- ja kommunaalarve on tulnud.

Ettemaks ei ole ju keelatud! Järgmsiel kuul saab teha tasaarvelduse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arveid peab kuu lõpus maksma, kui need saabuvad kuu lõpus. Ma ju ei saa midagi teha, et üüri maksmine toimub kuu lõpus ja makse tähtaeg kohe kuu viimane päev.

Kas sa ilma arveta ei tea, kui suur su igakuine üürimakse on? Või sa oled sellest põlvkonnast, kes ühistu prügi- ja küttearveid üüriks nimetab (vanemad inimesed kipuvad seda arvet üürilipikuks nimetama)? Isegi siis on ju suurusjärk teada ja saab ette ära maksta.

Ma tean kui suur mu üür on ja umbkaudu ka kommunaale. Ma panengi kuu algul selle summa eraldi hoiusele seisma ja ei puutu seda. Hoiuselt võtan raha välja kui üüri- ja kommunaalarve on tulnud.

Ettemaks ei ole ju keelatud! Järgmisel kuul saab teha tasaarvelduse.

Järgmisel kuul saab jälle ette maksta, niiöelda. Ma usun, et üürileandja ei pane väga pahaks, kui senise kuu viimase päeva asemel hakkate edaspidi jooksva kuu üüri maksma teisel kuupäeval või millal teemaalgataja mehel palgapäev ongi.

Või siis võib mees samamoodi teha endale lisaarve, kanda sinna kohe palgapäeval selle summa eraldi seisma ja sealt maksta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 19:57; 22.12 10:43; 25.12 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmisel kuul saab jälle ette maksta, niiöelda. Ma usun, et üürileandja ei pane väga pahaks, kui senise kuu viimase päeva asemel hakkate edaspidi jooksva kuu üüri maksma teisel kuupäeval või millal teemaalgataja mehel palgapäev ongi. Või siis võib mees samamoodi teha endale lisaarve, kanda sinna kohe palgapäeval selle summa eraldi seisma ja sealt maksta.

Mina küll üürileandjana ei soovi endale lisakohustust, et hakata pidevalt arvutama, palju maksma pidi ja kui suure ettemaksu on teinud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oeh tuleb kohe pilt silme ette kuskilt eestimaa karuperse alevikust.

Miks siis nii? Mu sugulased elavad Tallinnas ja kui nad veel mõlemad töötasid (nüüd on üks pensionär), siis said mõlemad miinimumpalka ja ei saanud isegi kahe peale 1000 eurot kuus kätte.

Ma ei saa ka aru, mis siia puutub väike asula? Nagu Tallinnas polekski miinimumpalga või natuke suurema palga saajaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tuttav perekond samamoodi hädas, ainult, et mõlemad süüdistavad teist, et too laristab. Mees kulutab toidupoes rohkem kui vaja ja naine muudkui tellib “asju” mehe meelest rohkem kui vaja. Ja mõlemad kindlad, et kui teine lõpetaks rahaga halvasti ringikäimise, saaks osta seda ja teist ja kolmandat. Ja mõlemad ühesugused, ei saa aru, et teisel on õigus ja ise pole nõus enda vajadusi koomale tõmbama.

Minust ja minu mehest räägid vist. 🙂 Tegelikult nii hull ka asi pole, aga mul mees samasugune laristaja ja just toidule. Käib kogu aeg kuskilt burksi võtmas ja toidupoes kulub ka suur summa igasugustele krõpsudele ja snäkkidele. Mina olen pigem selline asjade (riiete jms) ostja ja ostan ka rohkem kui vaja oleks, aga ikkagi säästan ka raha – kuigi jah, alati saaks rohkem. Mees jällegi ei suuda sisuliselt üldse midagi kõrvale panna, kogu aeg on tal raha käest kadunud. Meil küll rahakotid eraldi, aga kuna plaanime lähiaastatel ühist kodu osta, siis teeb pisut murelikuks küll, sest selliste tarbimisharjumustega meil midagi osta võimalik ei ole. Mees ei taha sellest nagu väga aru saada, et kinnisvara soetamiseks on ikka rohkem kui paartuhat eurot sissemaksu raha vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on ka selline, kellel raha arvel ei püsi. Kui midagi kogunema hakkab, siis tekib kohe vajadus kulutada. Ma ei saa ütelda, et ta ostaks ebavajalikke asju, aga kohati kipub ta ostma asju, mis on küll väga funktsionaalsed ja kvaliteetsed, aga mille asemel oleks saanud osta ka vähem funktsionaalse asja ja ülejäänud raha hoida millegi suurema ja tähtsama jaoks. Ta on enda probleemist teadlik ja üritab seda lahendada nii, et peale iga palgapäeva jätab enda kaardiga seotud kontole summa, millega majandaks kuu lõpuni kenasti ära ja ülejäänu liigub teise panka, et sinna kogunev summa pidevalt silma all ei oleks. Aga noh, kui ikka summa juba soliidne seal teises pangas, siis hakkab nagu sügelema kohe, et vaja seda ja toda.

Kunagi suhte alguses, kui ka rahateemad jutuks tulid, siis ta imestas, et mul kogu raha ühel arvel, et miks mul kogumiskontot pole. Mina jälle ei mõistnud selle vajadust. Minul võib kontol olla viiekohaline summa ja mul ei teki sellest teadmisest vajadust kohe nüüd midagi ostma hakata, eriti kui olen otsustanud, et kogume näiteks kodu sissemaksu jaoks raha.

Meie peres käib majandamine nii, et mees maksab ära kõik suuremad püsikulud (kodulaen, kommunaalid, laste trennide, lasteaedade jms tasud), toidupoes käib see, kes parasjagu saab või tahab minna. Kuu lõpuks on mehe arve tühi ja minul on suurem osa alles, ülejääk liigub kogumiskontole. Elame põhimõttel, et esmalt teeme tühjaks mehe arve ja siis minu oma. See on toiminud nii 17 aastat. Selle aja jooksul oleme soetanud esmalt koduks korteri ja hiljem maja. Kuivõrd oleme abielus ja meil on ühisvara, siis on minul kogunev raha nagunii ka mehe raha.

Registreerimata kooselu puhul sellist lahendust ma ei soovita, aga põhimõtteliselt on võimalik koguja-tüüpi inimesel ka laristaja-tüüpi inimesega õnnelikult koos elada. Lihtsalt eesmärk peab olema selline, millega mõlemad nõus on ja peab olema võimalik omavahel kokku leppida, mis moodi selle eesmärgi poole liigutakse. Kui üks tahab soetada kinnisvara ja teine soovib elada hetkes, siis selline kooselu probleemideta ei toimi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arveid peab kuu lõpus maksma, kui need saabuvad kuu lõpus. Ma ju ei saa midagi teha, et üüri maksmine toimub kuu lõpus ja makse tähtaeg kohe kuu viimane päev.

Siin ilmselt ongi probleem, kuna raha pangakontol tekitab tunde, et “on ju küll raha” ja see on jube petlik tunne. Tehke omale kõrvale teine konto ja kogu arvete summa kandke kohe kuu alguses sinna. Kuu lõpuks maksategi selle rahaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et probleem on väga väikestes sissetulekutes, mitte laristamises.

Kui üürika/kommunaalide ja muude püsikulude raha maha lahutada, kui palju siis teemaalgatajal üldse raha üle jääb?

Tuleks koos maha istuda ja vaadata – mis on veel sellised kulud, mida vaja osta –

majapidamistarbed, hügieenitarbed, rohud, riided, jalanõud ning siis vaadata mis toidupeale üldse järgi jääb ja vaadata mis see päevas teeb ja kas on võimalik midagi säästa.

Tuleks koos maha istuda ja arvutada ning teha eelarve. Tuleb aru anda endale, et  miinimumpalk tähendabki ainult väga odava toidu söömist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elamegi nagu teemaalgataja mees. Sügavkülmikus on pelmeene ja meeletult omakorjatud seeni-marju. Isetehud supipõhju ja mõni kana ja hakkliha. Riiulis on isetehtud mahlu ja kurke. On kott kartuleid, on riisi, kaerahelbeid, on taluporgandeid. Ise kasvatasin suvikõrvitsaid, küüslauku, veidi ube, tomateid ja mingi 8 kilo sbulat sain ka. Jah, see võtab oma aja seda korilust teha, aga hea asja nimel 🙂 Ravimtaimi korjasime, teematerjali on. Mee, porgandid ja kartulid saime talust vahetuskaubana selle eest, et käisime 3 päeva tal abis kartulit võtmas kolme inimesega umbes 4,5 tundi päevas.

Kuu alguses ostame, mida hing ihaldab ja natuke midagi kappi ikka varuks ka, riisi, kohvi, mõne kala, võipaki, kapsa või hakkliha näiteks. Söömegi kuu esimesed 15 päeva, mida hing ihaldab. Angerjat, tallekarreed, veisekeelt, wakame salateid või kalamarja, mida iganes keegi himustab.

Ja edasi söööme hautisi, ühepajatoitu, risottot, ahju-juurvilju, putru, toormoosiga röstsepikut, juurviljakotlette, seenekotlette, praeleiba maitsetaimedega, salateid, omletti. Suitsutame mõne kana, mida saab poest teinekord 2 euroga kilost. Kergemalt, oluliselt odavamalt ja ka veidi taimsemalt sööme. Harrastame seda eluviisi juba üle 25 aasta ja kavatseme jätkata. Inimene peab saama süüa ka seda, mida hing ihaldab. 30 päeva kokku hoida on vastuvõetamatum kui sama summa eest 15 päeva nautida ja 15 päeva ülikoonerdada.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 20:07; 26.12 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuu alguses ostame, mida hing ihaldab ja natuke midagi kappi ikka varuks ka, riisi, kohvi, mõne kala, võipaki, kapsa või hakkliha näiteks. Söömegi kuu esimesed 15 päeva, mida hing ihaldab. Angerjat, tallekarreed, veisekeelt, wakame salateid või kalamarja, mida iganes keegi himustab. Ja edasi söööme hautisi, ühepajatoitu, risottot, ahju-juurvilju, putru, toormoosiga röstsepikut, juurviljakotlette, seenekotlette, praeleiba maitsetaimedega, salateid, omletti. Suitsutame mõne kana, mida saab poest teinekord 2 euroga kilost. Kergemalt, oluliselt odavamalt ja ka veidi taimsemalt sööme. Harrastame seda eluviisi juba üle 25 aasta ja kavatseme jätkata. Inimene peab saama süüa ka seda, mida hing ihaldab. 30 päeva kokku hoida on vastuvõetamatum kui sama summa eest 15 päeva nautida ja 15 päeva ülikoonerdada.

Huu, sinu nautimismenüüd lugedes olen ma puha õnnelik, et ma võin 30 päeva ülikoonerdada, kui tahan.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 19:57; 22.12 10:43; 25.12 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huu, sinu nautimismenüüd lugedes olen ma puha õnnelik, et ma võin 30 päeva ülikoonerdada, kui tahan.

Pole kordagi arvanud ega väitnud, et meie pere nautimismenü peaks igühele meeldima. Miks nii tige 🙂 Olen täiesti teadlik, et on inimesi, kelle unistuste toit on hoopis midagi muud. Ja ülikoonerdada võime me kõik, kui tahame. Või kui muud varianti pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 20:07; 26.12 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mida ta siis ostab, mille peale laristab? et ostab 2 senti kallima piima v vorsti? või lihtsalt ostab asju palju ja siis jääb söömata?

Tema meil jah harrastab osta kalleimaid tooteid (juust, vorst, pasteet jms). Väga heal juhul ja minu peale käimisel sööb ta need ka ära, aga rohkem viskab ta pooled tooted minema, sest “see on külmikus kolm päeva lahtisena seisnud”. Sama muster kordub ka karastusjookidega ja nn rämpsuga (kommid, krõpsud, küpsised). Toit tuleb siis ära visata, kui kuupäev pakendil on möödas ja kõik. Ma ei väidagi, et kõik kõlbab peale kuupäeva süüa, aga asja peab individuaalselt vaatama ja siis otsustama.

Ta on küll jah pärit vaesemast perest ja seega võiks nagu eeldada, et ta ei vali, mida sööb ja võiks mõista olukorda, aga oh ei. Ilmselt nüüd tahab omale lubada kõike ja korvata seda, mida kunagi ei saanud.

Kindlasti asi pole selles, et nüüd süüdistame üksteist laristamises või mina ise ka tegelikult laristan, aga keeldun seda tunnistamast. Ei. Muidugi ma tahaks omale asju osta, aga minu südametunnistus ei luba kui ma ei tea, kas ma suudan kuulõpuni ära elada. Kuigi…kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis ma vist annan talle liiga kergelt järele s.t luban osta, mida ta tahab, sest nii ma väldin konflikti ja see on mulle kergem. See on kindlasti kivi minu kapsaaeda ja seda peab muutma kuidagi. Kuidas? Kuidas ennast kehtestada?

Ja samas on mul silme ees hoopis suuremad eesmärgid. Tulevikus tahaks ikkagi ju oma kodu ja ma olen väga nõus end tagasihoidma ja koonerdama selle nimel, tema meil räägib ka kuidas tahaks oma päris kodu, aga vot raha selle jaoks peaks kuskilt taevast alla sadama ja siinkohal räägin ma ikkagi omaosalusest mitte sajast tuhandest. Mul on välja arvatud, et kaks-kolm aastat ja see paganama sissemakse oleks olemas, aga ei.

Mõnikord mõtlen ma ise hoopis, et olen peast nii loll ja nii haige koonerdaja, et asi ongi minus.

EDIT:

Raha ma tema kätte ei usalda (ka ta enda oma). Siis oleks juba praeguseks ajaks kogu raha lihtsalt otsas. Meenus veel ka see, et tervise tõttu pidi ta töökohta vahetama ja sellega kaotas ta palgas märgatavalt, et äkki pole veel suutnud mõista, et 1000 asemel saab ainult pool sellest?

Juust, vorst ja pasteet on kallid tooted, mis ei peaks tavapärasesse toidukorvi kuuluma…? Really???

Muus osas – see meesterahvas on sulle ju pigem lapse eest, mine lahku, kui ei sobi ja pead ise peale maksma, et temaga koos elad.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 02:00; 27.12 02:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Ega ma ju sunniviisiliselt ei võtagi mehelt raha ära. Ta ise kannab selle minu arvele täiesti vabatahtlikult. Meil on kujunenud nii, et mina maksan üüri ja kommud ning ülejäänu ja tema raha eest läheb toit ja kõik muu. Ma saaksin aru, kui me saaksime mõlemad head Eesti keskmist palka kätte jne, siis muidugi, tehku oma rahaga mida hing ihkab. AGA me ju ei saa!! Hetkel saame kahepeale vaevu 1000 kätte.

Enne minuga tutvumist sai mees väga hästi hakkama. Väidetavalt lausa kogus raha (selle kadumist ma lahkama ei hakka), aga kas ka päriselt kogus või on/oli see rohkem jutt ilustamiseks seda ma ei tea. Samas sai ta ka siis rohkem palka, elas soodsamas üürikas jne. Kuigi kui ma mõtlen ta eemisele suhtele, siis oli tema see, kes pidas oma tüdrukut üleval (ostes talle kõike jne), siis hetkel on justkui vastupidi (natuke).

Kuueelarve on olemas. Aga mõtlesin isegi sinna mõlemale nn enda “taskuraha” lahtri lisada, aga mis summa see olla võiks kuus, selles pole ma kindel. Sissetulekud on ju hetkel küllaltki väiksed või ei ole kahe inimese jaoks?

Kaks tervet noort täiskasvanut käivad mōlemad täiskohaga tööl ja saavad 1000.- eurot palka???

Omg. Kus kohast te sellised töökohad leiate, et 500.- kuus palk? Isegi miinimumpalk kõrgem.

Sellise olematu raha juures rääkida mingist taskurahast on ulme.

Muus osas tundub mulle, et pead oma jorssi üleval, muud midagi. Sinu kanda kõik oluline, tal vaid toit, mis ilmselgelt pole nii palju kui muu. Peab ikka väärt jorss olema nelja seina vahel, et niiviisi teda doteerima nõus oled.

aga mida ta siis ostab, mille peale laristab? et ostab 2 senti kallima piima v vorsti? või lihtsalt ostab asju palju ja siis jääb söömata?

Tema meil jah harrastab osta kalleimaid tooteid (juust, vorst, pasteet jms). Väga heal juhul ja minu peale käimisel sööb ta need ka ära, aga rohkem viskab ta pooled tooted minema, sest “see on külmikus kolm päeva lahtisena seisnud”. Sama muster kordub ka karastusjookidega ja nn rämpsuga (kommid, krõpsud, küpsised). Toit tuleb siis ära visata, kui kuupäev pakendil on möödas ja kõik. Ma ei väidagi, et kõik kõlbab peale kuupäeva süüa, aga asja peab individuaalselt vaatama ja siis otsustama.

Ta on küll jah pärit vaesemast perest ja seega võiks nagu eeldada, et ta ei vali, mida sööb ja võiks mõista olukorda, aga oh ei. Ilmselt nüüd tahab omale lubada kõike ja korvata seda, mida kunagi ei saanud.

Kindlasti asi pole selles, et nüüd süüdistame üksteist laristamises või mina ise ka tegelikult laristan, aga keeldun seda tunnistamast. Ei. Muidugi ma tahaks omale asju osta, aga minu südametunnistus ei luba kui ma ei tea, kas ma suudan kuulõpuni ära elada. Kuigi…kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis ma vist annan talle liiga kergelt järele s.t luban osta, mida ta tahab, sest nii ma väldin konflikti ja see on mulle kergem. See on kindlasti kivi minu kapsaaeda ja seda peab muutma kuidagi. Kuidas? Kuidas ennast kehtestada?

Ja samas on mul silme ees hoopis suuremad eesmärgid. Tulevikus tahaks ikkagi ju oma kodu ja ma olen väga nõus end tagasihoidma ja koonerdama selle nimel, tema meil räägib ka kuidas tahaks oma päris kodu, aga vot raha selle jaoks peaks kuskilt taevast alla sadama ja siinkohal räägin ma ikkagi omaosalusest mitte sajast tuhandest. Mul on välja arvatud, et kaks-kolm aastat ja see paganama sissemakse oleks olemas, aga ei.

Mõnikord mõtlen ma ise hoopis, et olen peast nii loll ja nii haige koonerdaja, et asi ongi minus.

EDIT:

Raha ma tema kätte ei usalda (ka ta enda oma). Siis oleks juba praeguseks ajaks kogu raha lihtsalt otsas. Meenus veel ka see, et tervise tõttu pidi ta töökohta vahetama ja sellega kaotas ta palgas märgatavalt, et äkki pole veel suutnud mõista, et 1000 asemel saab ainult pool sellest?

Juust, vorst ja pasteet on kallid tooted, mis ei peaks tavapärasesse toidukorvi kuuluma…? Really???

Muus osas – see meesterahvas on sulle ju pigem lapse eest, mine lahku, kui ei sobi ja pead ise peale maksma, et temaga koos elad.

 

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 02:00; 27.12 02:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks oli alatasa võlgades ( kiirlaenud, sõpradelt laenatud, trahvid jne), töötas soomes ehitajana, sai 4 tuhat palka ning ikka kurtis, et raha vähe. Probleem, ei olnud tema alkoholismis ning pillavas elustiilis vaid lastes jne jne. Pikk jutt. Enam koos ei ole. Õnneks ma temaga rahalisi kohustusi ei jaganud, kuigi palus liisida talle auto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mees raiskab liialt raha