Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mees Soomes Eesti firmas tööl, kuidas talitada?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Mees Soomes Eesti firmas tööl, kuidas talitada?

Postitas:

Tere,

Minul on juba mitu pikka nädalat peas keerelnud mitu küsimust ning ei oska, kuidas talitada. Ehk keegi Teist oskab natuke nõu anda.
Nimelt mees on mul aasta aega Soomes Eesti firmas tööl olnud, seega maksab mingid maksud Eesti ja mingid maksud Soome. Mina olen aga 9ndl rase ning ei tea, kuidas edasi talitada- Kas hakata kibekiirelt asju ajama ning Soome kolida mehe juurde (Henkilö ja Kela ning maistraat läbi käia) või jääda Eestisse niikauaks, kuniks VH-d makstakse? Nimelt kuna minu palk on palju väiksem, kui mehe oma, siis arutasime, et võiksime VH mehe nimele võtta, siis oleks see natuke ikka suurem. Aga mees käiks sellel ajal ikka tööl edasi, mina oleksin lapsega kodus. Sellega oleme kursis, et tema saab sel ajal ainult miinimumi. Aga millest aru ei saa, on see, et kuidas arvutada mehe VH, kui osad maksud siia, osad Soome maksab..
Või kui kolida Soome, siis kui jõuan enne kui 180 päeva rasedust täis kõik asjatamised tehtud, olles Soomes seaduslik kodanik, hakkaksin saama sealt miinimum VH? Ning mis summast siis oleks juttu, kas keegi oskab aidata?
Oehh,pea nii pulki täis, ei tea mida teha..
Samas siin Eestis ei hoia meid miski kinni, tegelikult oli ammu plaan siit juba ära kolida, aga kuna nüüd ootan last, siis ei teagi, kas oleks mõtekas praegu see kolimine ette võtta või siis, kui VH Eestis juba läbi? Asi ei ole ainult rahas, aga samas kui selleta ka kuidagi ei saa, siis loomulikult ma uurin kõiki võimalusi..

Kellel natukenegi teadmist ja viitsimist, ehk kirjutab siia enda kogemustest või teadmistest..Suur suur aitäh!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 12:44; 21.10 22:57; 22.10 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin küll väga naiivsena tunduda. Kuid ma ei saa sellest aru, kuidas saaks mees vh ja käiks tegelikult tööl edasi? Mingi nipiga oleks see vb isegi võimalik aga enne lapse 70 päeva vanuseks saamist kindlasti mitte. Uuri siit http://ensib.ee/vanemahuvitis/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle, sellist asja ei saa olla, et mingid maksud eestisse ja mingid maksud soome. Tehke kõigepealt endale selgeks kuhu riiki mees makse maksab, aga eeldan, et kui eesti firma, siis ikka eestisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html

Isa võib töötada min kuupalga eest ju küll??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 12:44; 21.10 22:57; 22.10 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu matemaatika ütleb nii: kui mees VH-l – hüvitis ja min palk on ju sama , mis mees tööl ja sina VH-l. Lisaks on sul olemas tervisekindlustus, kui oled VH saaja.
Parandage mind, kui valesti väidan. Ei saa aru, millist kasu annaks isa VH-le jätmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et VH ei vähendataks, tohib kuus sotsmaksustatud TÖIST tulu saada kuni VH miinimumMÄÄR st 278,02 bruto/kuus.

Miinimummäär ei ole sama mis miinimumpalk(vähemalt mitte 2012.a).

Kui ema ei naase tööle vaid jääb koju, siis puudub tal ravikindlustus(Haigekassa) riigi poolt, see on VH saaval vanemal st isal.

Seega variant, et ema saab miinimumVH (kui eelmisel aastal pisutki töötas, siis miinimumpalk 290 bruto/kuus, kui ei siis miinimummäär 278,02 bruto/kuus) ja isa oma endist palka on rahaliselt sama, lisaboonuseks aga riigipoolne ravikindlustus emal ka.

Iseasi, kui isa töötab siiski suurema palga eest ja KOKKU VH=vähendatud + palk on suurem kui VH+miinimum…
ja
naisele taotlete ravikindlustuse mehe ülalpeetava pereliikmena…või maksaste ise (kindlustusmakse suurus ühe kalendrikuu eest on 2012. aastal 109 eurot, kvartalimakse on 327 eurot ja aastamakse 1308 eurot).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

või maksaste ise (kindlustusmakse suurus ühe kalendrikuu eest on 2012. aastal 109 eurot, kvartalimakse on 327 eurot ja aastamakse 1308 eurot).

oot, oot, Kohalik. Kust sellise asja kohta lugeda saab? Palun viidet.
Ette tänades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa kodulk on olemas:

Kindlustatule -Kindlustuse taotlemine- Vabatahtlik kindlustus
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/vabatahtlik/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kohalik!
Tänu Sulle sain palju targemaks ning teame ka nüüd, kuidas edasi talitada:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 12:44; 21.10 22:57; 22.10 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu teemaalgatus.

Elada tuleb seal, kus meeldib elu ja ümbrus ja loodus ja keelekeskkond ja kus on sõbrad-tuttavad.
Kui selgub, et rahapuudus sunnib tööd otsima ehk siis ennast müüma, siis ikka võiks valida sellise koha, kuhu saab mõistliku ajakuluga kodust käia.

Aga enne töökoha ja pärast elukoha valimine tekitab kohe küsimuse, et kas siis töö on tähtsam kui elu? Kui palju sul neid elusid on, et võid ühe mingi töökoha pärast ära raisata-rikkuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mees Soomes Eesti firmas tööl, kuidas talitada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.