Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab veel lapsi, mina enam ei taha.

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Mees tahab veel lapsi, mina enam ei taha.

Postitas:

mees teadustas, et järgmisel aastal võiks juba hakata järgmist planeerima. Esimene laps on nüüd 4 aastane ja ausalt, tundsin juba esimese lapse raseduse ajal, et see on ainus kord elus, kui seda kõike teha tahan ja nii ka nüüd.
Sünnitamist enam küll kogeda ei tahaks, see oli väga õõvastav kogemus, imetada ma ei suutnud, üritasin lapse pärast 10 päeva aga vaimselt ei pidanud vastu ja lõpetasin siis ära. Kõik see titendus algusest peale on minu jaoks liiga suur vastutus ja liiga piirav, tunnen seda nüüd eriti, kui olemasolev laps on juba vahva kaaslane ja vestluspartner.
Armastan ka oma meest väga ja ei tea mida teha, sest tean, et tema tahab veel lapsi ning on pm keeldumas uskumast, et ma lapsi ei taha rohkem (iga naise unistus on ju emakssaamine!)
MIDA TEHA? Kas ma olen üldse normaalne naine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 18:31; 11.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidugi oled normaalne, oled lihtsalt selline, kes rohkem lapsi ei taha. üks on sul ju olemas.
mees peaks ikka sellega arvestama. kuidas see lapse titaiga siis möödus? kas mees siis ei näinud, et see asi sulle ei sobi hästi? võibolla oleks alternatiiv, et mees jääb ise lapsega koju kui sa imetada nagunii ei kavatse. aga kui juba rasedus vastumeelt, siis pole midagi teha.
mina ka ei taha rohkem lapsi, aga praegusel mehel lapsi ei ole, nii et olukord veel raskem. minul eelmisest suhtest lapsed olemas.
tunnen kohe, et ei taha ei rasedust ega sünnitust ega vastutust veel uute inimeste ees. mu elus isegi juba palju inimesi, kelle vahel ennast jagama pean. lisaks majanduslik külg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on loomulik, et kardad sünnitust ja eks ka lapse eest hoolitsemine on täiskohaga töö.
Kõik naised on elanud üle ka järmised sünnitused. Kui palju sa käisid ennem loengutes ja trennis? See on väga tähtis, et teed oma mõttemaailma ja kehaga tööd siis on ka sünnitus kergem.
Kui sinus on tegelikult pisikenegi soov veel üht last saada siis hirm on kõige väiksem asi. Enne seda tee palju tööd endaga.
Kui sa tõesti ei soovi siis ütlegi mehele nii nagu asi on. Usun, et ta mõistab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kurgike kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kõik naised on elanud üle ka järmised sünnitused. [/tsitaat]
Mis jahu sa ajad?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kurgike kirjutas:[/small]

Mis jahu sa ajad?![/tsitaat]

no kui naine last soovib siis ta elab üle 1, 2, 3 ja ka kõik järgmised sünnitused. On ju nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tunnen, et jah, ma pigem lihtsalt ei taha ja see tunne on väga tugev. Aga ma kardan, et ka võimalus selleks, et mees jätab mu maha, kui ma lapsi ei taha, on suur.
Ta on alati olnud selline, et no mis sa räägid, sa pole kindlasti võibolla praegu valmis, aga küll lapsi tahtma hakkad.
1 lapse emana näen selgelt ette, et elu 2 lapsega on kordades raskem: on siis ju kaks väikest inimest, kelle elurütmiga peab arvestama, alguses väiksema rütmiga rohkem, enda tegemisteks ei jää üldse aega jne, rääkimata paarisuhte hoidmisest. Teistel on võibolla seda jõudu aga minu mees on selline, et olgem ausad, tal on alatiii olnud oma hobid ja sõbrad ja asjad, millega aja sisustamisel ta ei ole olnud nõus cutbacke tegema ka minujaoks kõige raskematel aegadel, Ses osas tean küll, et ükskõikmis, aga uue lapsega oleksin ikka mina see, kes öösiti üleval istub, pudrud keedab, põetab jne. Muidugi ma usun, et armastaksin ka teist last kogu hingest, aga samas kardan, et mul ei oleks inimesena talle endam midagi anda, sest mu hing on tühi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 18:31; 11.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lükka otsustamist mõned aastad edasi, see uue lapse isu võib ootamatult peale tulla.

Samas on laps ikkagi kahe inimese projekt. Mees ei saa nõuda ega eeldada, et sa ise kogu koorma enda peale võtad. Peate sellest tõsiselt rääkima. Sul peab olema ka oma puhkus ja kvaliteetaeg. Hoidku vahepeal ise lapsi või palgaku sulle abiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kurgike kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kurgike kirjutas:[/small]

no kui naine last soovib siis ta elab üle 1, 2, 3 ja ka kõik järgmised sünnitused. On ju nii.[/tsitaat]

Ei ole, ka tänapäeval surrakse vahel sünnituslaual. Mitte küll eriti tihti, aga juhtub ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kurgike kirjutas:[/small]

Ei ole, ka tänapäeval surrakse vahel sünnituslaual. Mitte küll eriti tihti, aga juhtub ikka.[/tsitaat]

ärge ajage hirmu nahka. arvasin, et kui ennast igatpidi harin ja tugev olen siis saan ikka rahulikult hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Muidugi ma usun, et armastaksin ka teist last kogu hingest, aga samas kardan, et mul ei oleks inimesena talle endam midagi anda, sest mu hing on tühi.
[/tsitaat]
seda sa kardad asjata. lisaks veel see, et 2 last on minu meelest kergem kasvatada kui ühte.
aga see selleks, kui ikka tunne õige ei ole, siis ei peaks seda asja ette võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 19:56; 11.06 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kurgike kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

ärge ajage hirmu nahka. arvasin, et kui ennast igatpidi harin ja tugev olen siis saan ikka rahulikult hakkama.[/tsitaat]
naljatilk, kas sa arvad, et vanasti naised surid sünnitusel harimatusest ja laiskusest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 19:56; 11.06 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et sa ei taha last, kuna mees soovib lapse kasvatamist nö kõrvalt vaadata. Ma ei saa aru, kuidas sa üldse sellega siiamaani leppinud oled. Kus on sinu hobid ja sõbrad? Kas oled saanud nendesse sama palju aega panustada kui mees? Küsi mehelt otse, kas ta on valmis lapsehoolduspuhkusele jääma, või vähemalt täielikult oma elustiili muutma. Kui ei, siis unustagu ära. Nüüd ja tulevikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kurgike kirjutas:[/small]

naljatilk, kas sa arvad, et vanasti naised surid sünnitusel harimatusest ja laiskusest?[/tsitaat]

ei ei.
sain aru, et teemaalgataja kardab sünnitust ja tahtsin seda öelda, et kui kõik on hakkama saanud saab ka tema ning teadmine mis täpselt sünnitusel toiimub annab kindlust.

Aga kuna teemaalgataja last ei soovi siis eks peab mehega sellest rääkima.
Ma ei usu et mees sellise asja pärast maha jätaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka vahepeal arutlemisel teise lapse saamine. Kuid mina olen sellele vastu. Praegu tüdruk peaaegu kuue aastane ja läheb sügisel eelkooli. Mina ise käin tööl ja naudin seda-no ausalt kohe:) Ma ei suudaks elusees enam 2-3 aastat lapsega kodus istuda:S
Mina ütlesin mehele ära, et kui ta tõesti nii väga tahab teist last, siis olen valmis selle lapse sünnitama, kuid lapsega paariks aastaks koju peaks jääma tema. See plaan talle eriti ei meeldinud.
Mul oli sünnitus suht kiire ja kerge, negatiivseid meenutusi sellega seoses ei ole. Aga ma ei suuda lihtsalt lapsega mitu aastat kodune olla. On ka selliseid naisi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil oli ka vahepeal arutlemisel teise lapse saamine. Kuid mina olen sellele vastu. Praegu tüdruk peaaegu kuue aastane ja läheb sügisel eelkooli. Mina ise käin tööl ja naudin seda-no ausalt kohe:) Ma ei suudaks elusees enam 2-3 aastat lapsega kodus istuda:S
[/tsitaat]

Karjäär on tähtsam kui peresuhted ja lapsed… Eks ole… Sinusuguste pärast see Eesti demograafia nii pees ongi. Loodan, et laps Sinule vastavalt käitub ning täiskasvanu eas välismaalasele naiseks läheb ja ühtlasi Eestist minema kolib. Mehest on muidugi kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ricimer kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Karjäär on tähtsam kui peresuhted ja lapsed… Eks ole… Sinusuguste pärast see Eesti demograafia nii pees ongi. Loodan, et laps Sinule vastavalt käitub ning täiskasvanu eas välismaalasele naiseks läheb ja ühtlasi Eestist minema kolib. Mehest on muidugi kahju.[/tsitaat]

Oli ju nõus last saama, kui mees lapsega koju jääks. Miks sa meest ei süüdista demograafia põhjalaskmises? Miks peaks just naine aastaid kodus istuma, kui see talle vastumeelt on, ja miks on mehe karjäär olulisem kui naise oma? Välismaalasele mehele minnakse muide mitte ema kiusuks, vaid just sinusuguste eesti meeste suhtumise pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead mehele meenutama, et järgmist last on soovinud ainult tema ja sina oled seepeale kogu aeg öelnud, et sina rohkem lapsi ei soovi.

Arvamus, et su seisukoht muutub, on olnud tema soovmõtlemine ja sa pole talle lootust andnud ega teda petnud. Tal ei ole ju põhjust sind maha jätta, kui oled kogu aeg samal seisukohal olnud. Lihtsalt tema ei suuda oma unistusest loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ricimer kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Karjäär on tähtsam kui peresuhted ja lapsed… Eks ole… Sinusuguste pärast see Eesti demograafia nii pees ongi. Loodan, et laps Sinule vastavalt käitub ning täiskasvanu eas välismaalasele naiseks läheb ja ühtlasi Eestist minema kolib. Mehest on muidugi kahju.[/tsitaat]

Oot, aga miks mehele on karjäär tähtsam kui peresuhted ja lapsed? Mees tahtis ju last, aga mitte temaga koju jääda! Selliste meeste pärast meil iibeprobleemid ongi!
Oletame, et naine ohverdabki karjääri pere nimel. Siis lööb mehele millalgi piss pähe ja tormab noorema tibi manu. Ja naine hakkab saama väiksemat pensioni, kuna oli valmis end pere nimel ohverdama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 15:19; 12.06 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee mehele tõsine ettepanek, et tema jääb lapsehoolduspuhkusele koos kõigi koduste majapidamiskohustustega (st. sa ei tule töölt talle süüa tegema ja koristama, vaid ta teeb need tööd päeva jooksul).
Siis ei mõju see sinupoolse keeldumisena, mida mehel on raske mõista.
Tegelikult ma arvan, et sul tekib ikkagi millalgi soov, võib-olla 10 aasta pärast:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

see pole sugugi haruldane, et naine rohkem lapsi ei taha.
Ka mina tundsin, et titendus pole minu jaoks. Kuigi oma lapsega hea ja terve suhe, siis tõeliselt nautima hakkasin lapsevanemaks olemist alles siis, kui laps mingi 13-14.
Nii et kui oleks saanud kohe valmis teismelised, oleks võinud ka 2 või 3 last olla meie peres:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenutan ka oma esimest sünnitust ja sellele järgnevaid kuid kui õudusunenägu. Hingeline trauma oli nii tugev, et sattusin paanikasse ainult sünnitusele mõeldes. Minul läks see koledus meelest kolme aastaga ja siis olin veel ühe lapse saamiseks valmis. Raseduse ajal saabus rahu-mõtlesin, et paanitseda pole mingit mõtet, see laps peab välja tulema. Valmistusin moraalselt kõige hullemaks.
Tegelikkuses tuli mu teine poja ilma suuremate valudeta ja ainult kahe tunniga. Sünnitus oli kui nii võib öelda, ilus kogemus. Imetamine läks kenasti ja paar esimest nädalat beebi ainult magas ja sain ise puhata.
Oma jutuga tahtsin öelda, et teine sünnitus võib olla hoopis midagi muud kui esimene. Tõenäoliselt oli sul sünnitusjärgne depressioon ka. Selleks võid ka ette valmistuda ja teadlikum olla. Laste saamine on mehe ja naise ühine otsus. Aseta ennast mehe olukorda, mõtle kuidas sina ennast tunneksid kui tahaksid kangesti last ja mees ei tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meenutan ka oma esimest sünnitust ja sellele järgnevaid kuid kui õudusunenägu. Hingeline trauma oli nii tugev, et sattusin paanikasse ainult sünnitusele mõeldes. Minul läks see koledus meelest kolme aastaga ja siis olin veel ühe lapse saamiseks valmis. Raseduse ajal saabus rahu-mõtlesin, et paanitseda pole mingit mõtet, see laps peab välja tulema. Valmistusin moraalselt kõige hullemaks.
Tegelikkuses tuli mu teine poja ilma suuremate valudeta ja ainult kahe tunniga. Sünnitus oli kui nii võib öelda, ilus kogemus. Imetamine läks kenasti ja paar esimest nädalat beebi ainult magas ja sain ise puhata.
Oma jutuga tahtsin öelda, et teine sünnitus võib olla hoopis midagi muud kui esimene. Tõenäoliselt oli sul sünnitusjärgne depressioon ka. Selleks võid ka ette valmistuda ja teadlikum olla. Laste saamine on mehe ja naise ühine otsus. Aseta ennast mehe olukorda, mõtle kuidas sina ennast tunneksid kui tahaksid kangesti last ja mees ei tahaks. [/tsitaat]

Naine on ju täiesti nõud rase olema ja sünnitama, kui lapsega jääb koju mees. Milles probleem ometi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 15:19; 12.06 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rohkem lapsi ei soovi, siis asi mutt ja pane see teema lukku.Kedagi ei saa millekski sundida.See on ikkagi sinu keha ja sinul õigus otsustada enda elu üle.Kui mees normaalne ja mõistab, siis saab sellest üle.See pole ju maailmalõpp kui sul üks laps vähemalt olemas.Mõned ei saa üldse lapsi kahjuks.
Mul endal ka 2 olemas ja teema lõpetatud.Iga naine elab rasedust ja sünnitust omal moel üle.Iga rasedus oleks kui esimest korda.
Mehed ei pruugi seda kunagi mõista, sest nad pole pidanud 9 kuud last kandma, arstide vahet jooksma, sünnitama jne…Mõne inimese jaoks kulgeb kõik kergelt, teise jaoks on need 9 kuud nagu õudusunenägu+ sünnitus.Kuna mul endal on kõik kergelt läinud, siis võiksin ju aga takka kiita, et anna minna aga ma ei saa ju.Sinu keha, sinu otsus.Ole tugev ja pane ennast maksma kui vaja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS.Minul kodus 2,6 a tüdruk ja 7 kuune poiss.2-last võimalusel kohe saada järjest oli mu kindel otsus. 2 on max.Ei kujutaks ette, et hakkan mingi 10 a pärast veel ühte tahtma, vanust ka juba piisavalt.Kuidas kellelegi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisele mehele, nagu teemaalgatajal, ei hakkakski lapsi rohkem sünnitama. Laste saamine tähendab, et nii naine kui mees panustavad sellesse koos-ühiselt, mitte et naine istugu kodus ja mees elagu ja nautigu oma elu. Mees pole ise lastesaamiseks valmis, kui ta ei saa aru, et naine soovib ka auru välja lasta ja pole mingi kodumamma ning ühtlasi võimaldab seda naisele. Neljaaastasega võib mees vabalt terve nädala kodus olla ja Sina sõbrannaga soojale maale puhkama. Tagasitulles ei taha see mees enam teist last 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi on see, et kahe lapsega ongi kordades raskem, kui ühega. Viimasel ajal paneb iga teine siin diagnoosi \”sünnitusjärgne depressioon\”. Lapsed on ju ometi nii toredad, kuidas üldse teisiti saab arvata. Reaalne elu on aga hoopis midagi muud, ma vahel loen pereajakirjadest vanemate ilusaid valesid ja mõtlen, miks ometi püütakse jätta muljet, et väikese lapsega kodusolemine on üks lust ja lillepidu. Ei ole, see nõuab sinult kordades rohkem pingutamist, röövib uneaega, jätab ilma isiklikust ajast ja piisavast puhkusest, lasteaias käimise harjutamisperioodi tulemus võib vabalt olla töökohast ilmajäämine, sest kes tahab töötajat näha vaid kuus nädal või kaks? Jne, jne.

Kui mees ei toeta ja sa ise pole valmis, siis mina ütlen küll, et ei tasu teist last saada. Ma jätaksin samuti mehe esimese lapsega pikemaks kahekesi, kuigi isegi see pole päris see. 4-aastane on juba päris mõistlik tegelane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks ka, et sellise suhtumisega nagu teemaalgatajal ei tasu teist last saada. Aga teisest küljest: pange tähele, et teemaalgataja kirjutab, et tal on suur hirm, et mees jätab ta selle pärast maha. Ja ei saa eitada, et selline võimalus on olemas, mu enda tutvusringkonnas on mitu juhtumit, kus just sellel põhjusel vahetati naine välja ja uue naisega on saadud trobikond lapsi.
Ei oskagi muud öelda, et kahju, kui sellised asjad enne pere loomist läbi on jäänud rääkimata. Ideaalis võiksid pere luua ikka sarnaste ootuste ja unistustega inimesed, muidu jääb tahes-tahtmata üks partneritest alati midagi muud igatsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab veel lapsi, mina enam ei taha.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.