Esileht Pereelu ja suhted Mees tähistab töö juures aga ei tähista kodus

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Mees tähistab töö juures aga ei tähista kodus

Postitas:

Kuidas on puhkus töökaaslastega seotud asi?

Mitte puhkus, vaid puhkusele minek. Osades töökohtades on kombeks, et see, kes läheb puhkusele justkui lohutab koogi ja kohviga neid, kes peavad samal ajal edasi töötama.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üldse puhkuse algust tähistada, siis just nimelt pere seltsis.

Kas sa ise oled kunagi tööl käinud? Puhkus veedetakse koos perega ja soovi korral võib koju ka muidugi pudeli osta:), aga puhkusele minekut tähistatakse traditsiooniliselt ikka töö juures koos töökaaslastega.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 21:21; 22.02 13:35; 22.02 13:40; 26.02 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel võib olla stress ja paha tuju või raske, aga krt võtaks, lähedased ei tohi muutuda su emotsionaalseks prügikastiks.

Selles loos tundub vastupidi – mehe paha tuju tekkis naise “olin pahane” suhtumisest.

Arvata võib, et edaspidi see mees enam naisele ei räägi, kui sünnipäeval või enne puhkust töö juurde tordi viib.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 21:21; 22.02 13:35; 22.02 13:40; 26.02 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja selle väljategemise mõte ongi, et sai raha, puhkuseraha ehk praktiliselt kahe kuu palk. Ma igaks juhuks mainin, et pole tark mõte see kohe laiaks lüüa, sest sellega peab siis ka kaks kuud elama…

Kas keegi veel tänapäeval võtab puhkuseraha ikka ette?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 21:21; 21.02 23:36; 22.02 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ajast kodustega puhkusele minekut tähistatakse?? ????
Ju neil siis töö juures kombeks puhkusele minekut tähistada. Mees ei tahtnud kehvem olla!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgataja pahameelt põhjustas see, et tema mees ei tähista kodus üldse mitte midagi! Ja see tekitab tunde, et töökaaslased on tähtsamad kui oma pere.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees viis tööle puhkuse alguse puhul tordi.

Kas sa oleksid ka torti tahtnud?
Ilmselgelt algab puhkus ka sinul või vähemalt algab aeg, mil mees on rohkem kodus. Tee siis hunnik võileibu, saada mehele tööle SMS “too miskit head magusat ja veini ka”, kui ta sul muidu ka unustama kipub.

Ja siis tähisategi koos teie ühist puhkust, tema toob kooki ja jooki, sina paned parema põlle ette, kammid pea ära ja teed teile mõlemale midagi lauale. Katad laua, lina, klaasid sobilikud. Nii näitad sina ka, et sa hoolid.
Kui sa pidu tahad, pead sa ju näitama, et sa suudad seda nautida ja oled valmis ka panustama. See pole ju mehe üksi pidu. Teil on koos ühist aega nüüd nädalat kaks, et teineteist nautida.

Mine, kata ilus laud, naine ja ära kiunu. Kiluvõileibade, jõhvikamorsi, verivorsti, kapsasalati või juustusaiade jaoks pole ka mingit tohutut eelarvet vaja.

Te ju tähistate TEIE ÜHIST puhkust, eksju? Usu mind, järgmisel aastal tuleks mees juba koju ka tordiga, teades, et sa oled omalt poolt juba valmis pidulauda istuma, laud pidulikumalt kaetud ning midagi kasvõi pisikest maitsvat ka lauale pannud.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 12:46; 25.02 15:14; 26.02 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees viis tööle puhkuse alguse puhul tordi.

Kas sa oleksid ka torti tahtnud?

Ilmselgelt algab puhkus ka sinul või vähemalt algab aeg, mil mees on rohkem kodus. Tee siis hunnik võileibu, saada mehele tööle SMS “too miskit head magusat ja veini ka”, kui ta sul muidu ka unustama kipub.

Ja siis tähisategi koos teie ühist puhkust, tema toob kooki ja jooki, sina paned parema põlle ette, kammid pea ära ja teed teile mõlemale midagi lauale. Katad laua, lina, klaasid sobilikud. Nii näitad sina ka, et sa hoolid.

Kui sa pidu tahad, pead sa ju näitama, et sa suudad seda nautida ja oled valmis ka panustama. See pole ju mehe üksi pidu. Teil on koos ühist aega nüüd nädalat kaks, et teineteist nautida.

Mine, kata ilus laud, naine ja ära kiunu. Kiluvõileibade, jõhvikamorsi, verivorsti, kapsasalati või juustusaiade jaoks pole ka mingit tohutut eelarvet vaja.

Te ju tähistate TEIE ÜHIST puhkust, eksju? Usu mind, järgmisel aastal tuleks mees juba koju ka tordiga, teades, et sa oled omalt poolt juba valmis pidulauda istuma, laud pidulikumalt kaetud ning midagi kasvõi pisikest maitsvat ka lauale pannud.

Mul ei ole hetkel puhkust. Mehel ka ainult 7p ehk lühike periood. Ma ei tea, kust sul see idee, et me ühist puhkust tähistame. Töökaaslastega ta ka ühist puhkust ei tähistanud. Kui ma tahan pidu, siis ma PEAN NÄITAMA, et ma suudan seda nautida? Et nagu eelarvamus on, et ma ei naudi seda või peab pere nahast välja pugema, selleks, et mehel meeles püsida? Ei, aitäh.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 19:20; 21.02 20:33; 24.02 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma tahan pidu, siis ma PEAN NÄITAMA, et ma suudan seda nautida? Et nagu eelarvamus on, et ma ei naudi seda või peab pere nahast välja pugema, selleks, et mehel meeles püsida? Ei, aitäh.

Oota, su mees peaks olema selgelnägija, et sa soovid torti esmaspäevade, reedete ja puhkuse alguste puhul? Mina ei tuleks iial selle peale. Ütle talle, püha taevas küll.

Milleks sulle siis tort, kui sa niikuinii ära lähed. Sa tahad, et teine inimene tooks SULLE torti, kuna tema läheb puhkusele.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 12:46; 25.02 15:14; 26.02 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, missugune närviline naine… Ütle talle siis otse, et sulle käib närvidele, et ta SULLE midagi ei tee ega too, aga küll teeb seda teiste heaks. Räägi nii, kuidas asi on, mitte ära sae mingi tordi kallal, mida sa vist siis ei tahagi. Ütle siis ausalt, mis sul probleem on, et mees pingutab teiste ja mitte sinu heaks.
Ja jah, puhkuse alguse tähistamine töökollektiivis on päris üldlevinud komme.
Mehel on ikka vedanud, 7päevasest puhkusest tubli poole saeb naine närvide kallal, miks ta töökaaslastega torti sõi. Tekitab kohe isu sinuga midagi tähistada, kas pole? Või hoopis tekitab tahtmise puhkuselt võimalikult kähku tagasi tööle varjuda…

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 23:52; 25.02 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole hetkel puhkust. Mehel ka ainult 7p ehk lühike periood. Ma ei tea, kust sul see idee, et me ühist puhkust tähistame. Töökaaslastega ta ka ühist puhkust ei tähistanud. Kui ma tahan pidu, siis ma PEAN NÄITAMA, et ma suudan seda nautida? Et nagu eelarvamus on, et ma ei naudi seda või peab pere nahast välja pugema, selleks, et mehel meeles püsida? Ei, aitäh.

Teema kokkuvõtteks – puhkuse tähistamise osas tööl reageerisid tõesti üle. Sinu probleem või ärrituse põhjus peitub ju mujal – et mees “kunagi omaalgatuslikult kodus midagi ei tähista”.
Sünnipäeva osas ka minu meelest ei tohiks solvuda – võiks ometi olla igaühe enda otsustada, kas ta soovib tähistada või mitte.
Mis puudutab teie ühist aastapäeva (kas on vale eeldada, et tegelikult oled kõige rohkem solvunud selle pärast?), siis selle osas võiksid mehega sobival hetkel neutraalselt teema üles võtta ja jah, tõepoolest anda mõista, mida sina ootaksid ja sooviksid sellel tähtpäeval. Kui sa ütlesid “omaalgatuslikult”, siis sa ju tegelikult mõtlesid – miks ta ei tee nii, nagu sina soovid, eks? Tegelikult võiks ühiste tähistamise kuju olla siiski mõlema poole eelistusi arvestav kompromiss, miks mees peab nahast välja pugema, et sinu nägemust täita?
Kahju tõesti, et ta pole meeles pidanud, aga seda ei saa ka sõnadeta eeldada.
Rääkige rohkem, õigel ajal, õigetest asjadest.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 16:00; 26.02 16:30; 27.02 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt siinsete vastajate meelest poleks ka imelik, kui ma ntx 24. Veebruaril endale pudeli shampat ja tordi ostan ja neid siis üksinda EV aastapäeva puhul naudin. Abikaasa pole eestlane, nii, et mis see tähtpäev teda puudutab eksju 😀

Teemaalgataja, ei sa ei reageeri üle.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt siinsete vastajate meelest poleks ka imelik, kui ma ntx 24. Veebruaril endale pudeli shampat ja tordi ostan ja neid siis üksinda EV aastapäeva puhul naudin. Abikaasa pole eestlane, nii, et mis see tähtpäev teda puudutab eksju ????

Teemaalgataja, ei sa ei reageeri üle.

Aga teemaalgataja mees ei tähistanud ju üksi. Ta tähistas oma tööelu sündmust koos töökaaslastega. Nagu teemaalgataja ISE ütles, see puhkus polnud neil niikuinii ühine ega seetõttu mingi peresündmus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 12:46; 25.02 15:14; 26.02 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselt siinsete vastajate meelest poleks ka imelik, kui ma ntx 24. Veebruaril endale pudeli shampat ja tordi ostan ja neid siis üksinda EV aastapäeva puhul naudin. Abikaasa pole eestlane, nii, et mis see tähtpäev teda puudutab eksju ????

See on ikka väga imelik, kui mitte öelda absoluutselt mööda analoog.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 16:00; 26.02 16:30; 27.02 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja selle väljategemise mõte ongi, et sai raha, puhkuseraha ehk praktiliselt kahe kuu palk. Ma igaks juhuks mainin, et pole tark mõte see kohe laiaks lüüa, sest sellega peab siis ka kaks kuud elama…

Kas keegi veel tänapäeval võtab puhkuseraha ikka ette?

Mõnes töökohas ei anta valikut vaid makstakse ette töötajalt küsimata. Valdavalt suurtes ettevõtetes ja riigiasutustes tehakse nii, aga ka mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes töökohas ei anta valikut vaid makstakse ette töötajalt küsimata. Valdavalt suurtes ettevõtetes ja riigiasutustes tehakse nii, aga ka mujal.

Võib-olla mõni väiksem ettevõte maksab tõesti töötajalt küsimata, aga suurtes ettevõtetes ja riigiasutustes täidab inimene tööle asudes vormi, kus määrab ära, millal ta puhkusetasu saada soovib. Või teeb vastava valiku RTIP-is puhkusetaotlust esitades.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 21:21; 22.02 13:35; 22.02 13:40; 26.02 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla mõni väiksem ettevõte maksab tõesti töötajalt küsimata, aga suurtes ettevõtetes ja riigiasutustes täidab inimene tööle asudes vormi, kus määrab ära, millal ta puhkusetasu saada soovib. Või teeb vastava valiku RTIP-is puhkusetaotlust esitades.

Lugupeetud riigiasutuse töötaja loodetavasti ikka teab, et ette maksmine pole mitte “mõne väiksema ettevõtte” teadmatus, vaid vaikimisi seadusest tulenev.
Jah, kokkuleppel võib maksta hiljem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 16:00; 26.02 16:30; 27.02 09:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees tähistab töö juures aga ei tähista kodus