Esileht Pereelu ja suhted Mees teatas, et ta on monarh

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Mees teatas, et ta on monarh

Postitas:
Kägu

Oleme koos olnud peaaegu aasta. Umbes aasta pärast plaanime ka leivad ühte kappi panna. Muidu on kõik tore ja ilus, va see, et ta kipub natuke võimutsema. Tihti püüab mind õpetada, mulle oma arvamust peale suruma, vaidlema jne. Küllap mul endal ka vastav iseloom, mis seda kõike soodustab.

Mees on tihti öelnud, et ei poolda võrdõiguslikkust. Tema arvates nt köögitoimkond on puhas naiste töö. Ta ütles, et sinna tema toimetama kunagi ei lähe. Meil on olnud selle pärast ka mitu tüli, kus ta lõpuks on nõusse jäänud, et aitab mind koristamises. Tundub nagu mõistaks, et mingi tööjaotus peab olema. Olen teatavaks teinud, et ma orjaks talle ei hakka. Tema siis väidab, et ta seda ei tahagi.

Praegu käin tal tihti külas, siis ta küll valmistab mulle õhtusöögi, poes ja mujal maksab alati tema. Ta ei salli naisi, kes pooldavad võrdõiguslikkust. Täiesti vanaaegse ellusuhtumisega mees, kus naine istub lastega kodus, vaaritab ja koristab, mees käib tööl ja toob raha majja. Mul endal on elus natuke teised eesmärgid, tahan ka karjääri teha jms. Ükskord ta küsis ka slle peale \”miks?\” ja nähes minu reaktsiooni, tegi ruttu juttu teisest teemast.

Siiamaani olen üritanud ennast veenda, et ehk ta praegu lihtsalt unistab kõigest sellest, et püksid on vaid tema jalas jne. Ehk kooselu jooksul ta suhtumine pisut muutub?

Eelmine nädalavahetus teatas ta joogise peaga, et tema tahab monarhiat ja kavatseb olla monarh. Põhimõtteliselt tegi ta teatavaks, et soovib perekonnas ainuvõimu.

Ma ei teagi mida nüüd arvata. Ei taha leida end ükskord sellisest olukorrast, kus mul on kaks last ja olen avastanud, et ei taha enam temaga koos elada.

On kellelgi olnud kogemusi taoliste meestega? Mis mind võiks tõenäosusteooriat arvesse võttes ees oodata?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
kaarel

RE: Mees teatas, et ta on monarh

palju õnne.
kirjelduse järgi on sul 2 varianti:
1. teed nii, nagu tema tahab.
2. lähete lahku.

Please wait...
Postitas:
antimode

90% tõenäosusega läheb asi leibade ühte kappi panemisel oluliselt hullemaks, 5% tõenäosusega jääb samaks ja 5% tõenäosusega muutub paremaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saad endale terroristi, kes sinu selja elab. Kui kokku kolite, ei liiguta ta enam lillegi, hakkab sinu tegemisi piirama ja hea kui asi füüsiliseks vägivallaks ei lähe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Endal kogemus puudub. Aga sinu juttu lugedes, siis tekiks küll kahtlus temaga kooselu alustamise suhtes. Praegu, kus ainult külastate alles üksteist, teeb ta sulle juba selgeks, et soovib ainuvõimu. Anna andeks, aga ta teeb ju sinust orja omale. Selles ei ole kahtlustki. Hoia nii kaugele, kui vähegi võimalik. Muidu mõne aja pärast jälle teema, kuidas orjapidajast mehe käest pääseda. Elu on liialt lühike, et sellise türanni peale üldse aega raisata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees on vähemalt aus. Ta ei peta sind enne. Ei tee nägu, et on nõus. Nii et selles osas on sul vedanud. Kui nõustud temaga ja asud koos elama, siis olen nõus ja valmis rõõmuga seda rolli täitma. Pea ühte asja meeles, mehi muuta ei ole võimalik. Eriti veel selles suunas nagu sina tahad. Kõik iseloomu kiiksud vanusega alati suurenevad ehk siis arenevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa võid ka oma nõudmised siis lagedale tuua. Et kui palju peaks mees siis raha teenima ja sulle andma, et sa nõus oleks ainuisikuliselt kokkama ja koristama jne. Nii pole et mees muudkui nõuab ja vastu midagi ei paku. Meil on turumajandus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuule. Kui mees ikka selgesõnaliselt sulle ÜTLEB, milline ta on, miks sa siis teda ei usu? Sul ei saa tema selliste avalduste juures ju mingit kahtlust tekkida? Kokku kolimine ja pere loomine inimesega, kelle põhimõtted sulle ei sobi lootes, et küll ta muutub, on ikka äärmiselt naiivne.

Jah, mul on kogemusi selliste meestega. Kuna nende nägemus kodusest elust ja soorollidest minu omaga kuidagi kokku ei läinud, siis lahkusin kärmel kapakul teises suunas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna sina ju ei ole selline naine nagu tema nõuab, köögis kokk, seltskonnas daam ja voodis lits, siis saab teil kooselus olema lakkamatu võimuvõitlus, mis päädib sellega, et lähete lõpuks lahku, või sina annad kodurahu huvides alla.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[small]antimode kirjutas:[/small]
[tsitaat]90% tõenäosusega läheb asi leibade ühte kappi panemisel oluliselt hullemaks, 5% tõenäosusega jääb samaks ja 5% tõenäosusega muutub paremaks.[/tsitaat]
Nimelt. Enamjaolt hoiavad inimesed oma halbu harjumusi kurameerimisperioodil üsna vaos ja lasevad need valla alles siis, kui tunnevad ennast suhtes täiesti mugavalt ja kindlalt. Näiteks siis, kui on juba saadud laps ja sõlmitud ühine kinnisvaralaen. Kui juba praegu nii räigeid asju näidatakse, siis ei ole küll lootust, et asi hiljem paremaks läheb.

Please wait...
Postitas:
Lady_Red

Hehee, no siis tee talle teatavaks, et monarhid kinkisid üldiselt oma naistele suured maavaldused ja kõik ehted, riided jm mida naise hing ihaldas. Loomulikult, ei tee ükski õige monarhi naine ka selliseid alandavaid töid nagu koristamine ja kokkamine, vaid tegeleb ainult kaunite kunstidega ning enensearendamisega. Laste imetamise jaoks on amm ning õpetamise jaoks muud koduõpetajad. Seega, kui tahab olla kuningas, siis kohelgu sind, kui kuningannat. Tänapäeva tingimustes võiks see välja näha näiteks sedasi:
– sinu nimel ja ainuomandis on vähemalt 1 maja ning 1 auto (ehk olemas on maavaldus ja võimalus ringi liikuda), mis on tema rahaga muretsetud.
– teie ühist kodu koristab koduabiline, mitte sina.
– teile süüa teeb kokk või siis käite väljas söömas. Iga päev. Tema raha eest.
– teie tulevastele lastele on palgatud lapsehoidja puhuks, kui sina peaksid ennast väsinuna tundma. Tema raha eest loomulikult.
– sina tegeled enesearendamisega (näiteks õpid ülikoolis, täiendad ennast kasvõi doktorikraadiga). Loomulikult jällegi tema raha eest.
– sinu teenitud raha (näiteks hakkad ettevõtjaks, aga siis kindlasti tema annab sulle algkapitali) on sinu isiklik, mille sa raiskad kindlasti ainult enda äranägemise järgi ja loomulikult tegeled ka ilusti heategevusega nagu monarhi naisele kohane, mitte ei pea majapidamist üleval.
– ja kindlasti ei pea ma mainima, et muud elamist ja ülalpidamist reguleerivad küsimused ning ARVED on tema kanda.

Ühesõnaga, kui ta soovib printsessi, siis peab olema piisavalt mees, et suudaks endale ka printsessi lubada 🙂 Ma arvan, et see ülemine nõudmiste nimekiri talle kindlasti väga meeltmööda ei ole ja kindlasti hakkab õige kähku võrdõiguslikkust tahtma 🙂

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kuule. Kui mees ikka selgesõnaliselt sulle ÜTLEB, milline ta on, miks sa siis teda ei usu? Sul ei saa tema selliste avalduste juures ju mingit kahtlust tekkida? Kokku kolimine ja pere loomine inimesega, kelle põhimõtted sulle ei sobi lootes, et küll ta muutub, on ikka äärmiselt naiivne.

Jah, mul on kogemusi selliste meestega. Kuna nende nägemus kodusest elust ja soorollidest minu omaga kuidagi kokku ei läinud, siis lahkusin kärmel kapakul teises suunas. [/tsitaat]
absoluutselt nõus selle kommentaariga. pikaajaline suhe tasub luua ainult selle inimesega, kes algusest peale on vastuvõetav kõikide tema kiiksudega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Run, bitch, run!
Jube. Ma ei räägiks sellise mehega enam sönagi, kokku kolimine ei tuleks köne allagi.
Vöib-olla ka asi selles, et olen iseseisev naine, mitte kodukalts. See mees aga vördleb iseseisvust feminismiga:S

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]

Siiamaani olen üritanud ennast veenda, et ehk ta praegu lihtsalt unistab kõigest sellest, et püksid on vaid tema jalas jne. Ehk kooselu jooksul ta suhtumine pisut muutub?
[/tsitaat]

Muidugi muutub. Vananedes läheb ta veel kangekaelsemaks ja võimukamaks. Kogu edaspidine suhe saab olema üks paras võimuvõitlus ja sinu nõrkusperioode (rasedus, sünnitusjärgne aeg, eriti lapsega kodusolemise aeg, mil sa temast rahaliselt sõltud) kasutab ta ära nii räigelt kui võimalik, pingutades maksimaalselt selle nimel, et sul näiteks kodusolekuperiood võimalikult pikk oleks ja et sa ei üritakski enam iseseisvuda. Nii et kui tahad lõvitaltsutamist harjutada, soovitan pingutada isikliku rahatagavara nimel, et sa temast sõltuma ei peaks. Ja lastest saab muidugi sinu eralõbu. Kui issil väga hea tuju juhtub olema, viib ta nad ehk mõnel pühapäeval parki jalutama, et sa sel ajal kodus koristada saaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

parem monarh kui onarh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eluski ei abielluks (ega ka ei elaks koos) mehega, kes nädalavahetuseti \”joogise peaga on\”.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]
Vöib-olla ka asi selles, et olen iseseisev naine, mitte kodukalts. See mees aga vördleb iseseisvust feminismiga:S[/tsitaat]

Puhtterminoloogilisest seisukohast ongi iseseisev naine feminist – kui sa usud, et naistel peaks olema õigus valimistel osaleda, autojuhilube saada ja ise otsustada, millist eriala nad õppida soovivad (isegi kui see on mõni \”hirmus mehelik amet\”, nagu arhitekt või insener), oledki sa feminist. See, et ameerika meikimata rinnahoidjapõletajad selle sõna tähenduse ära on lörtsinud, ei muuda asja, feminismil on sama palju voole kui ristiusul, kus ka luterlane ja katoliiklane paljus ei nõustu, aga usklikud on ikka mõlemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu puhul 100% välistatud, ma ei suudaks sellise inimesega isegi sõbra tasandil suhelda. Isegi vist seltskonnas ei suudaks sellise tuttava puhul viisakaks jääda.

Oleneb, kui tugev naine ise oled. Mul on sõbranna moslemiperest mehega abielus (mees ise ei ole usklik). Alguses ma ütlesin sõbrannale ka, et issand mis elu, jookse kuidas saad. Mees oli täielik nr 1, ei küsinud milleski naise arvamust, pettis, ähvardas lapse ära võtta jne.

10 aastat on möödunud, hoopis sõbranna on perepea ja mees see, kes pidevalt arvamust küsib, muretseb, et ega sõbranna ära ei lähe jne. Nagu teine inimene. Tundub, et nad on õnnelikud. Nii et iial ei tea. Aga mul on sõbranna karmi käega mutt ka, abiellus väga noorena, nüüd on täiskasvanuks saanud ja oma sõna maksma pannud.

Üldiselt ma arvan, et selliste veendumustega inimest 100% ümber ei kasvata. Kui asi on nii, et suuga on kõva monarh, aga tegudes paindlikum, siis võib-olla mõnda ei häiri. Nagu ma juba alguses ütlesin, ma ei suudaks sellise inimesega isegi tutvuse tasandil suhelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eluski ei abielluks (ega ka ei elaks koos) mehega, kes nädalavahetuseti \”joogise peaga on\”.[/tsitaat]

Olime restoranis ja jõime veini. See on hoopis teine teema.

Tänan kõiki kaasa mõtlemast. Arvatavasti lähiajal teen teatavaks, et mulle absoluutselt ei sobi tema seisukoht. Kui talle ei sobi, et mulle ei sobi, siis tuleb kindel lahkuminek. Millegipärast arvan, et ta püüab mind veenda, et ta siiski muudab oma suhtumist mõningal määral, aga kas ta seda ka reaalselt teeb, seda ma ei saa vist enne teada, kui pole kooselu proovinud. Nii paganama raske on teha see otsus, sest muidu on kõik ju hea, va need sõnad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võin sulle rääkida milline on elu sellise mehega, seni kuni sa majandad end ise ja teenid töötad, on enam vähem stabiilne. Aga kui peaksid jääma temast sõltuvusse, rasedana, väikese lapsega kodus olles jne. Siis alles näed ta tõelist palet, sinu arvamus ei loe siis enam mitte midagi, oled ori ja kalts. Süstemaatiliselt hakatakse sind alla suruma, et ennast upitada jne.

On kogemus ja toibun siiani, mis sest et sai lahku mindud.

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]

Eelmine nädalavahetus teatas ta joogise peaga, et tema tahab monarhiat ja kavatseb olla monarh. [/tsitaat]

no vâga tore idee ju! kes pole tahtnud lapsepôlves printsessiks saada?! ja nyyd saad lausa kuningannaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

selline mõtteviis saab tulla vaid lapsepõlvekodust. Seega vaata, milline on tema ema positsioon, kuidas käitub isa, kas ja kuidas õed- vennad omavahel läbi saavad jne. Sealt peaks kooruma tõde ka sinu võimaliku tuleviku kohta.
Põhimõtteliselt võib mees siiski natuke muutuda, seda juhul, kui ta sind väga armastab ja tahab. Seega, ole pikalt kättesaamatu, las pingutab. Kui peab vastu, on lootust.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat]selline mõtteviis saab tulla vaid lapsepõlvekodust. Seega vaata, milline on tema ema positsioon, kuidas käitub isa, kas ja kuidas õed- vennad omavahel läbi saavad jne. Sealt peaks kooruma tõde ka sinu võimaliku tuleviku kohta.
Põhimõtteliselt võib mees siiski natuke muutuda, seda juhul, kui ta sind väga armastab ja tahab. Seega, ole pikalt kättesaamatu, las pingutab. Kui peab vastu, on lootust. [/tsitaat]
selline härglemine võib vablt tuleneda nt isa allasurutud positsioonist perekonnas. või siis hoopis mingitest enda arusaamadest. nt kui isa teeb kodus nö naistetöid, aga poeg suureks kasvades leiab, et kartulikoorimine on alandav, kuna ema on teda käskinud seda teha. või siis on sõprade seisukohtadel ja eludel suur osa … väga keeruline on selline tagajärg-põhjuse seose otsimine inimkäitumise puhul. mina oma vaba ja õnnelikku noorust selle peale ei kulutaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

arvatavasti loodab mees, et kui lähed tööle- oled iseseisev, siis on see sinu valik ja teed veel ka kodus kõik kodutööd üksi ära.
sul on valida:, kas oled töölkäiv, iseseisev kodu ori või kodus istuv , mehe ülalpeetav/tallaalune kodu ja mehe ori. mõlemad variandid on s..tad ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul pidas isa ennast kunniks. ma pole kedagi nii vihanud kui teda. kodus midagi ei teinud, kogu raha lõi enda ja litside peale laiaks, terroriseeris ema.

kui meie, lapsed, millegagi hakkama saime, siis ei öelnud ta meile midagi. ootas, kuni ema koju tuli ja hakkas saagima.

jäle inimene oli, mürgitas meie lapsepõlve.

ära parem selliste põhimõtetega inimesega lapsi saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lahkuks sellest suhtest nii kiiresti kui jalad kannavad. Kui mehele on vastik ja vastuvõtamatu naise (ja naiste üldisemalt) võrdväärseteks inimesteks pidamine, siis peaks igal normaalsel ellujäämisinstiktiga naisel see kogu armatuurlaua punaselt särama lööma. Selline suhtumine mitte ei viita ohule, vaid karjub. Väga loll oleks selliste märkide ilmnemisel jätkata ja loota, et midagi muutub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Käggu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no vâga tore idee ju! kes pole tahtnud lapsepôlves printsessiks saada?! ja nyyd saad lausa kuningannaks!

[/tsitaat]
täpselt. kuuluta end kuningannaks ja ära standardit alla lase. las plekib ja sebib siis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

jookse ja ära tagasi vaata.
mul on selline isa. alguses ei olnud ta üldse selline, aga sinu mees ütleb juba seda juba praegu.
minu isa võis teha kõike, mis pähe tuli. ema ei võinud. kui talle tema riided ei meeldinud, siis võis need ka kohe lõhki tõmmata. riided olid emal seljas, mina olin selles samas toas.
isa andis kogu raha emale ära. ta ei käinud poes, sest see on ju naiste asi. käis poes õlut ostmas. jah-jah, võttis ema rahakotist raha ja läks. ta ju ei tea, mis asjad maksavad. kui mingi probleem oli, siis oli ema süüdi, et ei oska majandada. aga isa oli ja on joodik. kuidas sa majandad, kui kõik maha juuakse!? isa võis ema lüüa, võis mind ka lüüa, aga mitte nii õudsalt nagu ema.
sõpradele mängis korralikku inimest. emale valis sõbrannasid. lõpuks ei suhelnud ema enam kellegagi.
emale rääkis, et see ongi norm elu, tülitsed ja siis lepid ära. no mida!?

nüüd on nad lahku läinud, sest pärast minu äraminekut oli isa eriti vägivaldseks läinud.
isa arvab senini, et tal on õigus ja et ema on reetur. ta arvab, et nii peabki olema ja vigu ei näe.

ma kordan – JOOKSE JA ÄRA TAGASI VAATA!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkisin temaga sellel teemal. Ta ütles, et monarh oli öeldud lolli peaga. Ta tahab pigem võimu äris jne. Ta ei poolda võrdõiguslikkust sellisel kujul, et leivariiulid on eraldi, arved poes jne tasutake pooleks. Kuid mis puudutab võimu, siis arvab, et mees on perekonna pea ja peaks tegema suuremad otsused ise. Samas pooldab ta ka kompromisse. Ütles mulle, et ta on minuga nõus, ja et ma ei muretseks liiga palju ja ei mõtleks üle. Igatahes tegin teatavaks, et ma jälgin teda ja kui olen veendunud, et ta siiski ei taha muutuda või ei suuda, siis on lahkuminek. Pikendan kasvõi seda kokkukolimise aega , et võimalikult palju kindel olla vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]. Kuid mis puudutab võimu, siis arvab, et mees on perekonna pea ja peaks tegema suuremad otsused ise. Samas pooldab ta ka kompromisse. Ütles mulle, et ta on minuga nõus, ja et ma ei muretseks liiga palju ja ei mõtleks üle.[/tsitaat]

hea kompromiss jah, et mees otsustab.

ja et ära sina oma pisitillu naise aju nüüd selliste keeruliste asjadega vaeva?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Esileht Pereelu ja suhted Mees teatas, et ta on monarh

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.