Esileht Pereelu ja suhted Mees teatas, et ta on monarh

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: Mees teatas, et ta on monarh

Postitas:
Kägu

RE: Mees teatas, et ta on monarh

rahustas su lihtsalt korraks maha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hea kompromiss jah, et mees otsustab.

ja et ära sina oma pisitillu naise aju nüüd selliste keeruliste asjadega vaeva?[/tsitaat]

Ta on selline mees, kes vajab argumente või fakte. Kui ma ilusti ära seletan, miks teine asi parem on, siis ta teeb nii nagu mina ütlen. Kui ta arvab, et tema lahendus on ikkagi õigem, ega ta siis mind ei kuula. Nt kui ma tahan osta põhjendamatult kalli asja, kui mujalt saaks odavamalt vms. Ma peaks ära tõestama, et see asi on oma hinda väärt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ta on selline mees, kes vajab argumente või fakte. Kui ma ilusti ära seletan, miks teine asi parem on, siis ta teeb nii nagu mina ütlen. Kui ta arvab, et tema lahendus on ikkagi õigem, ega ta siis mind ei kuula. Nt kui ma tahan osta põhjendamatult kalli asja, kui mujalt saaks odavamalt vms. Ma peaks ära tõestama, et see asi on oma hinda väärt. [/tsitaat]

Siis on ju lihtne. Tõestad, et lähed ära kui tema ei paindu. Kui pole tema meelest piisav tõestus, siis lähedki ära.
Minu meelest tänapäeva konstekstis saaks tõesti asi töötada ainult nii nagu ülemine kasutaja rääkis – majad, autod, teenijad, enesetäiendused, hobid. Seda, et üks naine põhitöö kõrvalt võtaks endale täiskohaga vastutuse kodu ja laste eest, on täiesti jabur ja keskaegne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

. Nt kui ma tahan osta põhjendamatult kalli asja, kui mujalt saaks odavamalt vms. Ma peaks ära tõestama, et see asi on oma hinda väärt. [/tsitaat]

ausalt, kõlab nagu laps, kes peab issilt luba küsima. Huvitav kas tema sulle ka näiteks oma ostud ära põhjendab ja enne nõusolekut küsib?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ta on selline mees, kes vajab argumente või fakte. Kui ma ilusti ära seletan, miks teine asi parem on, siis ta teeb nii nagu mina ütlen. Kui ta arvab, et tema lahendus on ikkagi õigem, ega ta siis mind ei kuula. Nt kui ma tahan osta põhjendamatult kalli asja, kui mujalt saaks odavamalt vms. Ma peaks ära tõestama, et see asi on oma hinda väärt. [/tsitaat]

tema raha eest ostad või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

tema raha eest ostad või?[/tsitaat]

Ütlesingi talle, et kui mulle asi meeldib, siis võin oma raha eest osta mida tahan. Ja sõbrannasid ta ka mulle ei vali. Kuigi üritab seda juba vaikselt teha vist. Üks sõbranna pidi olema liiga litsakas ja temaga ta mind ei usalda. Siiamaani pole keelanud, ainult proovigu. Ühesõnaga võtsin täna kõik asjad ette ja rääkisime kõigest. Ütleb küll, et saab aru jne, aga kahtlus on ikka suur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rumal tüdruk. See ongi juba ju sinuga manipuleerimine. Sina pead tõestama. Sina pead põhjendama. Sest muidu oled teinud vale valiku. Ja kui tema on ostustanud, et mis on õige, siis nii ongi.
Tead, mul on tunne, et sa norid ikka oma vigadest valuliselt õppimist. Eks sa ise tead.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rumal tüdruk. See ongi juba ju sinuga manipuleerimine. Sina pead tõestama. Sina pead põhjendama. Sest muidu oled teinud vale valiku. Ja kui tema on ostustanud, et mis on õige, siis nii ongi.
Tead, mul on tunne, et sa norid ikka oma vigadest valuliselt õppimist. Eks sa ise tead.[/tsitaat]

Saan väga hästi aru, et see on tema loomuses ja kui palju ta ei tahaks seda muuta, see on vist võimatu. Kui see oleks absoluutselt alati nii, siis me oleks ammu lahus. Alati ei peagi ju minule õigus jääma, seda ma ka ei taha. Õnneks oleme palju kordi jõudnud erinevates asjus kompromissideni, ta on ka palju kordi öelnud, et mul on/oli siiski õigus. Selle põhjal ma olengi endale ja talle lootust andnud. Tegudega ei olegi ta suurt paanikat minus külvanud, vaid nende sõnadega. Käitumine on tal täiesti tavaline, ma ütleks. Olen hullemaid kohanud. Ta tihtipeale ütleb rohkem, kui mõtleb. Aga siiski leian, et parem olla ka nende sõnadega ettevaatlik, ehk tõesti tulevikus hakkab ka sõnade järgi tegutsema. Kas kahtluste pärast saaks inimese päeva pealt maha jätta? Ehk ma ikkagi siiski vaataks veel, kuidas asjad sujuvad? Ei ole nii vana ka, et ei saaks uuele ringile pärast minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata muidugi, ega enne teada ei saa, kui pole proovinud. Lihtsalt hoia taganemistee vamis. Et sul oleks töö ja oma raha, koht kuhu minna. Ja lastetegemise lükkaks nii kaugele kui kannatab. Lastega ära minna on juba palju keerulisem.

Please wait...
Postitas:
evq_77

Monarh, my ass..
Järjekordne kompleksides rullnokk, kes nüüd vist teemaalgataja näol ka \”õukonna\” (loe: ümmardaja) leidis.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Ses suhtes müts maha mehe ees, et ei mängi seda, kes ta pole (kukununnu). Naisel on avatud kaardid nina all. Mina käitusin vabana samuti – kogu s…a laotasin kohe mehele nina alla. Armunud inimene on reeglina nõus kõigega. Kui armunud inimene ei ole enam laps, mõtleb ta mitte südamega, vaid peaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest on sinus, teemaalgataja, rohkem \”kunni\” kui sinu mehes. küll sa ta paika paned ja elu veereb kui hernes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Piibuga naine

[tsitaat]Oleme koos olnud peaaegu aasta. Umbes aasta pärast plaanime ka leivad ühte kappi panna. Muidu on kõik tore ja ilus, va see, et ta kipub natuke võimutsema. Tihti püüab mind õpetada, mulle oma arvamust peale suruma, vaidlema jne. Küllap mul endal ka vastav iseloom, mis seda kõike soodustab.

Mees on tihti öelnud, et ei poolda võrdõiguslikkust. Tema arvates nt köögitoimkond on puhas naiste töö. Ta ütles, et sinna tema toimetama kunagi ei lähe. Meil on olnud selle pärast ka mitu tüli, kus ta lõpuks on nõusse jäänud, et aitab mind koristamises. Tundub nagu mõistaks, et mingi tööjaotus peab olema. Olen teatavaks teinud, et ma orjaks talle ei hakka. Tema siis väidab, et ta seda ei tahagi.

Praegu käin tal tihti külas, siis ta küll valmistab mulle õhtusöögi, poes ja mujal maksab alati tema. Ta ei salli naisi, kes pooldavad võrdõiguslikkust. Täiesti vanaaegse ellusuhtumisega mees, kus naine istub lastega kodus, vaaritab ja koristab, mees käib tööl ja toob raha majja. Mul endal on elus natuke teised eesmärgid, tahan ka karjääri teha jms. Ükskord ta küsis ka slle peale \”miks?\” ja nähes minu reaktsiooni, tegi ruttu juttu teisest teemast.

Siiamaani olen üritanud ennast veenda, et ehk ta praegu lihtsalt unistab kõigest sellest, et püksid on vaid tema jalas jne. Ehk kooselu jooksul ta suhtumine pisut muutub?

Eelmine nädalavahetus teatas ta joogise peaga, et tema tahab monarhiat ja kavatseb olla monarh. Põhimõtteliselt tegi ta teatavaks, et soovib perekonnas ainuvõimu.

Ma ei teagi mida nüüd arvata. Ei taha leida end ükskord sellisest olukorrast, kus mul on kaks last ja olen avastanud, et ei taha enam temaga koos elada.

On kellelgi olnud kogemusi taoliste meestega? Mis mind võiks tõenäosusteooriat arvesse võttes ees oodata?[/tsitaat]
Jookse, kullake, jookse – sa kavatsed koos elama hakata türanniga.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Teemaalgatajale sobiks tuhvlialune mees.Öeldakse,et 2 kõva kivi head jahu ei tee.Kui mõlemad tahavad olla võimukad,siis head suhet ei tule.Vähemasti kui pole võimupiire ära jagatud,või tugevaid reegleid enne seatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tahab monarhiat ja kavatseb olla monarh. Põhimõtteliselt tegi ta teatavaks, et soovib perekonnas ainuvõimu.[/tsitaat]

Ma arvan, et see sõna, mida ta tegelikult mõtles, on patriarh ja patriarhaat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähemalt ära abiellu temaga ja lapsed ei tule kõneallagi!

See asi läheb aina hullemaks, paremaks ei lähe enam midagi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, hoia parem temast kaugele eemale.
Minu mehel ka väiksemat sorti meeste- ja naistetöö kiiks. Natuke olen suutnud teda mõjutada – võtab juba ise potist süüa.
Aga vot kui meil laps sündis (hapnikupuudulikkuse tõttu veel väga närviline ja pidevalt nuttev), siis ta ennast ei liigutanudki, kuna LASTEGA TEGELEMINE ON NAISTE TÖÖ!
Nt läksin ma du¨¨i alla, juba pestes kuulsin, et laps röögib meeletult. Lõpetasin kiirustades ja väljudes võtsin voodis hingetuks röökinud lapse. Mees vaatas rahulikult telekat. Kui küsisin, miks sa last sülle ei võtnud, lämbub veel okse kätte ära, siis viskas ainult üle õla, et lapsed on naiste rida.
Kusjuures lapse saime tema soovil, mina oleks veel paar aastat oodanud.
Ja ta on üsnagi jäik oma põhimõtetes. Kusjuures, kui me veel abielus ei olnud, oli ta üsnagi normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei muutu mitte keegi kooselus sada protsenti teistsuguseks inimeseks. Keegi ei muuda täiskasvanuna oma peamiseid põhimõtteid. Kui sulle ei sobi olla köögikata, kes tööl käia ei tohi, siis sa ei saa selle mehega peret luua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tead, hoia parem temast kaugele eemale.
Minu mehel ka väiksemat sorti meeste- ja naistetöö kiiks. Natuke olen suutnud teda mõjutada – võtab juba ise potist süüa.
Aga vot kui meil laps sündis (hapnikupuudulikkuse tõttu veel väga närviline ja pidevalt nuttev), siis ta ennast ei liigutanudki, kuna LASTEGA TEGELEMINE ON NAISTE TÖÖ!
Nt läksin ma du¨¨i alla, juba pestes kuulsin, et laps röögib meeletult. Lõpetasin kiirustades ja väljudes võtsin voodis hingetuks röökinud lapse. Mees vaatas rahulikult telekat. Kui küsisin, miks sa last sülle ei võtnud, lämbub veel okse kätte ära, siis viskas ainult üle õla, et lapsed on naiste rida.
Kusjuures lapse saime tema soovil, mina oleks veel paar aastat oodanud.
Ja ta on üsnagi jäik oma põhimõtetes. Kusjuures, kui me veel abielus ei olnud, oli ta üsnagi normaalne.[/tsitaat]

Palun ütle, et sa selle mölakast sadistiga enam koos ei ela!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sulle anti head nõu. Vaata, kuidas käituvad tema vanemad, kuidas tema isa ema kohtleb ja kuidas nende pere toimib. mehed võtavad üle oma isa käitumise. Kui tema isa ema ei austa, ei pruugi ta ka naisterahvast austada.
Võimalik, et mehel on eelnevad suhted tema iseloomu tõttu otsa saanud ja nüüd on avameelne, et sa teaksid, kelle endale võtad.
Inimesed on võimelised muutuma, kui nad seda ise tahavad.
Teekond üksmeelse kooseluni võib olla pikk ja käänuline. Palju endasse vaatamist, ümberõppimist mõlema poolt.
Kõik on võimalik, aga eeldab suurt tööd, tahtmist, arukust, kannatlikku meelt ja aega.
Jällegi anti sulle head nõu. Kas oled valmis oma nooruse aega ja energiat selle peale panema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga otsene soovitus oleks, et kui sul paarist aastast kahju pole, hakka temaga koos elama. Mõtlen, ühist ruumi, argipäeva jagama. Siis selgub enamus probleeme. Aga lastesaamisega tasuks niikaua oodata, kui esmane lummus üle läinud on. Tee kindlaks, kas ta on see inemne, kellega elu jagada tahad.
Kodu peaks olema koht, kus end turvaliselt tunda, kus on kõige parem olla. Kui saabud rusutud argipäevast koju, suled ukse ja perega koos olles võid unustada kõik mured.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole tänulik, et ta on piisavalt aus ja sulle juba praegu oma elunägemuse selgeks tegi. Usu seda, mida inimesed sulle räägivad endast. Küllalt on neid, kes enne oma tõelist palet ei avalda, kui juba abielus ollakse. Praegu on sul harukordne võimalus nii kiiresti kui võimalik teise suunda jooksu panna ja mitte kunagi tagasi vaadata. Inimesed ei muutu nii põhjalikult, isegi kui me seda uskuda tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isa jättis nad maha peale 15 aastat abielu emaga. Tahtis poissi enda juurde, aga poiss polnud nõus. Ta ema on mulle öelnud, et mees oli suhteliselt sama iseloomu, kui poegki. See tegi mind juba siis murelikuks, sest see kõlas u nii: \”pead oma uhkuse maha suruma, kui tahad rahulikku pereelu elada.\” Nägin siis ema esimest korda ja mulle tundus see pigem hoiatusena. Tal on ka sõprade seas vaidleja staatus. Muidu ema ta hoiab ja aitab alati. Kuulab tema nõuandeid jne.

Kõige pikem suhe on tal olnud 6 kuud, mõlemad katkesid selle tõttu, et vahemaa on olnud liiga pikk. Kes ei saanud viisat, kes pidi oma kodumaale tagasi kolima jne.

Mul on endal ka üks pikk kooselu selja taga, mis kestis 5 aastat. Selle tõttu näen, et tal on ikkagi palju häid omadusi. Annan talle ja endale võimaluse, sest mul on rohkem võita, kui kaotada. Need paar aastat minu elus, peaksid olema siis järjekordne õppetund. Ma olen alles 20ndates ja võin minna uude suhtesse uue kogemuse võrra rikkamana. Võimalus on ka, et me kasvame kokku ja see stsenaarium ei olegi nii hull, kui ma siin ette olen mõelnud.

Lapsi kindlasti ei tee lähima viie aasta jooksul. Ja hoian tagumised uksed ka lahti. Tänan soovitamast ja nõu andmast.

Yxikmehele võin öelda, et ei, ma ei ole naine, kes tahaks endale tallaalust meest. Ma ei kannataks seda välja. Samas ma ei soovi elada täieliku patriarhaadi võimu all. Midagi võrdõiguslikkuse ja patriarhaadi vahelist oleks minu jaoks ideaalne. Kui ma olen vahest mehelt küsinud, et kas sina tahaksid elada sellist elu, nagu vanasti elati, et mees oli perekonnapea ja naine ei tohtind suudki lahti teha, siis ta on öelnud, et ei teeks paha jah. Iga iseseisev naine muutuks murelikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks ennast ja meest piinata? Selleks ju \”käimise\” periood ongi, et kindlaks teha, kas sobite teineteisele. Kindlasti on naisi, kes tahavadki kodused prouad olla. Las ta otsib niisuguse. Ja sina otsi omale mees, kes sinuga samu vaateid jagab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ole tänulik, et ta on piisavalt aus ja sulle juba praegu oma elunägemuse selgeks tegi. Usu seda, mida inimesed sulle räägivad endast. Küllalt on neid, kes enne oma tõelist palet ei avalda, kui juba abielus ollakse. Praegu on sul harukordne võimalus nii kiiresti kui võimalik teise suunda jooksu panna ja mitte kunagi tagasi vaadata. Inimesed ei muutu nii põhjalikult, isegi kui me seda uskuda tahaks.[/tsitaat]

Peale eilset jutuajamist lükkas ta mulle vastumeelsed põhimõtted tagasi ja ütles, et annab endast parima meie nimel. Seletasin talle pikalt ja laialt enda nägemusest, ütles, et saab aru ja ei taha, et ma oleks õnnetu jne. Kui ta oleks öelnud jätkuvalt, et on monarh jne, siis polekski enam pikemat juttu. Tundus seekord, et ta tõesti mõistab ja tahab meie nimel pingutada. Tal ei ole kooselu old ega pikka suhet, ehk ta tõesti maalinud endale mingi kujutelma ideaalsest kooselust ja on kombanud piire, kas mulle ka see ikka sobib. Nagu ta ise ütleb, kõik selgubki alles kooselu käigus. Ütleb ausalt, et midagi garanteerida ta ei saa, sest pole kogemusi. Kuna raske leida normaalset meest tänapäeval, kes sobiks nii seest kui väljast, siis ma ikkagi annan talle selle võimaluse. Kõik muud asjad on ju korras. Ta on väga hooliv, huvitav, tark, ilus, puhas, arukas… Temaga ei ole kunagi igav, koguaeg mõtleb midagi huvitavat välja, mida teha, kuhu minna. Kunagi ei tule tühjade kätega ja toob alati ka mu emale midagi jne. Ainult selle võimuvajadusega on natuke üle pingutanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Milleks ennast ja meest piinata? Selleks ju \”käimise\” periood ongi, et kindlaks teha, kas sobite teineteisele. Kindlasti on naisi, kes tahavadki kodused prouad olla. Las ta otsib niisuguse. Ja sina otsi omale mees, kes sinuga samu vaateid jagab.[/tsitaat]

Enamus vaateid jagabki. Kõigest see 1 vaade. Ja seda ka siiamaani tegudega pole ta nii karmilt välja näidanud. Minu otsustega on ka nõustunud või oleme kompromissi saavutanud. Sõnades on ta jah teistsugune.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

kas tal pole äkki olnud mkingi varasema suhtega probleemi, et naine üritab teda tuhvli alla suruda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas tal pole äkki olnud mkingi varasema suhtega probleemi, et naine üritab teda tuhvli alla suruda?[/tsitaat]

Ühe korra ütles, et sai aru, et kui olla naise vastu liiga hea, siis ta laseb jalga. Kuna ta suur psühholoogia ja raamatute huviline, siis on igast jama ka kokku lugend, et heade meeste juures ei püsigi naised kaua. Samas liiga pahade meeste juures ka mitte. Vb üritabki raamatutarkuse järgi toimida miskit.

Please wait...
Postitas:
kagu3

Enne kui midagi otsustad, loe palun raamatut \”Miks ta seda teeb?\” autor Lundy Bancroft. Peale lugemist peaks selge olema, mida teha. Edu Sulle!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Paar päeva oli kõik korras. Läksime üleeile pisut poliitika teemal vaidlema, sest tal on natuke liiga karmid vaated. Leppisime kokku, et ei aruta enam poliitikat üheskoos, et mitte vaielda ja tülitseda. Täna helistas mulle skypes, küsis, mis ma teen. Vastasin, et loen presideni pöördumist Eesti rahva poole. Küsis, et miks ma seda loen. Ütlesin, et iga eestlane peaks seda lugema. Vastuseks sain, et miks PEAB? Kas teil seal kapitalism, kas ta on opositsioonis, usud ka teda jne? Ütlesin talle, et iga normaalne eestlane, kes huvitub kultuurist ja oma riigi käekäigust, loeb huviga, mis presidendil kord aastas öelda on. Vastuseks sain, et ma olen natsist jne. Ma olen ausalt öeldes siiani shokis. Ma ütlesin, et ma ei soovi enam rääkida ja lõpetasin kõne ära. Olen shokis. Tundub, et mis puudutab poliitikat, ta rahulikult rääkida ei oska. See pole esimene kord, kui sõimab mind erinevate ilusate poliitiliste nimetustega, mis minu arvates on täiesti seosetud.

Eelnevalt ei maininud, et me oleme kasvanud erinevates kultuurikeskkondades ja olen tema jutust palju kordi lugenud ridade vahelt eestivastasust, mis mind väga ärritavad, olgugi, et mu enda soontes ei voola eestlase verd.

Poliitilised vaated üldjuhul klapivad, aga ma lihstalt ei kannata kuulata selliseid fraase: \”tugevad peavadki nõrgematelt võimu ära võtma\” , mis mulle alati seostub vihjetena, et Eesti on mingi tühi koht, kõigile lükata tõmmata. Ma tean isegi, et me oleme väike riik, mis on enamus ajast olnud võõrvõimu all ja tõenäoliselt mitte viimast korda, aga mul ei ole sellegipoolest seda meeldiv kuulata.

Mul on selline tunne, et kui üks probleem saab näiliselt lahendatud, tuleb uus kohe asemele. Kas on mõtet? Nii kurb olen, sest mul on tunne, et ma pean selle suhte lõpetama, aga ometi mu süda nutab, sest ta on esimene inimene, kellega mul on koos tõesti hea olla. Ma tunnen, et ta hoolib minust, armastab mind ja tahab minuga koos veeta kogu ülejäänud elu. Kahju, et erinev kultuur ja maailmavaade saavad vist sel korral saatuslikuks 🙁

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Esileht Pereelu ja suhted Mees teatas, et ta on monarh

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.