Esileht Pereelu ja suhted Mees ülistab oma last

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Teema: Mees ülistab oma last

Postitas:
Kägu

Tegelikult on pere tuumik ikkagi naine ja mees, mitte isa ja laps.

Ja kärgperes? Siis on peredünaamika HOOPIS teistsugune, kui mees-naine oma lihaste lastega.

Kuna lahkuminek toimus ja sinu kokkukolimine? Kui on alles värske, andke lapsele aega, aga samas ei pea ka alandlikult roomama ja kõike lapse tahtmise järgi tegema.

Ilmselt ebapopulaarne arvamus siin, aga kui lapse kõrvalt pole aega/võimalust uue naisega/mehega normaalset pereelu elada, siis polegi vaja uude suhtesse ronida. Ei pea need uued kaaslased hakkama igasugu veidrusi taluma. Näitab lihtsalt, et inimene pole suhteks veel valmis. Tegelegu oma lapsega, mitte ärgu tassigu naisi koju kuskile tagatuppa üksi magama.

raske uskuda, et uus naine vastu tema enda tahtmist kuhugi tassitud on ja küllap oli ka lapse olemasolu enne kokku kolimist teada.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

raske uskuda, et uus naine vastu tema enda tahtmist kuhugi tassitud on ja küllap oli ka lapse olemasolu enne kokku kolimist teada.

Seda küll. Samas lapse eest vastutab ikka mees, mitte uus naine. Uus naine ehk armus ära ja kõik reaalsus polnud veel avalikuks tulnud (nt et ta peab üksi kuskil tagatoas magama).

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahutus toimus juba 4 a tagasi ja koos oleme elanud 2 a. Pean tunnistama, et ei osanud toesti oodata sellist lapse hellitamist ja soovide täitmist. Kõik mis lapsel pähe tuleb läheb enamjaolt täitmisele. Kogu lapse nädal täis lapse lôbustusi ja käimisi, kohustused lapsel puuduvad. Kooli kohustused on.

Tegelikult on pere tuumik ikkagi naine ja mees, mitte isa ja laps.

Ja kärgperes? Siis on peredünaamika HOOPIS teistsugune, kui mees-naine oma lihaste lastega.

Kuna lahkuminek toimus ja sinu kokkukolimine? Kui on alles värske, andke lapsele aega, aga samas ei pea ka alandlikult roomama ja kõike lapse tahtmise järgi tegema.

Ilmselt ebapopulaarne arvamus siin, aga kui lapse kõrvalt pole aega/võimalust uue naisega/mehega normaalset pereelu elada, siis polegi vaja uude suhtesse ronida. Ei pea need uued kaaslased hakkama igasugu veidrusi taluma. Näitab lihtsalt, et inimene pole suhteks veel valmis. Tegelegu oma lapsega, mitte ärgu tassigu naisi koju kuskile tagatuppa üksi magama.

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahutus toimus juba 4 a tagasi ja koos oleme elanud 2 a. Pean tunnistama, et ei osanud toesti oodata sellist lapse hellitamist ja soovide täitmist. Kõik mis lapsel pähe tuleb läheb enamjaolt täitmisele. Kogu lapse nädal täis lapse lôbustusi ja käimisi, kohustused lapsel puuduvad. Kooli kohustused on.

Lapse isa lihtsalt armastab oma last kogu südamest. Nii nagu peakski olema. Siin muidu loed vaid teemasid, et lapse isad ei hooli ning ei maksa elatisraha jne. Mul endal 7 aastane laps ja olen ka tema isast lahus, juba raseduse ajast. Laps näeb oma isa küll harvem, enamasti koolivaheajal, aga siis ka isal on terve programm ja tegevused ning millegi arvelt kokku ei hoita. Lapse isal on uus elukaaslane ja on öelnud, et laps on prioriteet nr 1 ning kui ta peaks valima enda elukaaslase ja lapse vahel, siis ta valiks lapse. Laps ollakse vaid kord elus ning lapsele on selline 50:50 elustiil nagunii väga raske. Isegi täiskasvanud inimestele on oma vanemate lahutus raske, rääkimata lapsest. Aeg läheb ruttu, varsti on pubekas ja siis juba teised asjad.

Kui sulle on vastumeelt enda elukaaslase tunded oma lapse vastu, siis paraku neid muuta sa ei saa. Muuta saad vaid iseennast. Või valida lahkumineku ning võibolla kohtad inimest, kellel ei ole lapsi ning kogu tähelepanu on 100% sinul.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähemalt saad kindel olla, et kui lapsi tahad, siis oled hea mehe lastele isaks valinud.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps on iga vanema jaoks esikohal. Kaaslasest minnakse ikka lahku (isegi kui ühised lapsed on), aga laps jääb esikohale. Kui teil ühine laps oleks ja see isa kõrval tahaks magada, ei oleks sul sellega kaugeltki sellist probleemi kui praegu. Võib-olla ära koli teise inimese koju sisse kui ei suuda tema pereliikmeid aktsepteerida?

seepärast tihti lahku minnaksegi, et laps pannakse esikohale (tavaliselt ema paneb)

psühholoogid väidavad, et parim peremudel lapsele on see, kus inimene seal esikohale ennast, teisel kohal on kaaslane ja alles kolmandal kohal on laps. kui vanemad on nii ise kui ka koos õnnelikud, siis on ka laps õnnelik.

ükski laps ei ole õnnelik, kui üks või mõlemad vanemad on õnnetud, sest siis pole mingist pereharmooniast juttugi

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähemalt saad kindel olla, et kui lapsi tahad, siis oled hea mehe lastele isaks valinud.

No ei pruugi see mingi näitaja olla. Perekoolis neid lugusid küll, kus häda, et mehe esimene laps A ja O ning uus pere teisejärguline. Kuidas üldse see peredünaamika üldse välja peaks nägema, kui pereisa pool aega tütre juures magab?

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei pruugi see mingi näitaja olla. Perekoolis neid lugusid küll, kus häda, et mehe esimene laps A ja O ning uus pere teisejärguline. Kuidas üldse see peredünaamika üldse välja peaks nägema, kui pereisa pool aega tütre juures magab?

Sel juhul tekib tõesti küsimus, et mis hea pärast üldsegi lahku mindi?

Ei taha targutada, aga kohati tundub, et tänapäeval minnakse lahku liiga kergekäeliselt. Eks siin ole oma osa ka kõiksugu vaimse tervise ekspertide soovitustel, et kohe, kui miski ei meeldi, eemalda see inimene pauhti oma elust ja astu aga uhkelt edasi! Vahel tõesti on lahutus põhjendatud, kui üks pool on vägivaldne, sõltlane, ei hooli, koos olemine on juba ammu muutunud piinaks jne. Aga mitte alati. Ei taheta teadvustada, et lahutus võib omakorda kaasa tuua hulgaliselt uusi probleeme, mitte kõike lahendada.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps on iga vanema jaoks esikohal. Kaaslasest minnakse ikka lahku (isegi kui ühised lapsed on), aga laps jääb esikohale. Kui teil ühine laps oleks ja see isa kõrval tahaks magada, ei oleks sul sellega kaugeltki sellist probleemi kui praegu. Võib-olla ära koli teise inimese koju sisse kui ei suuda tema pereliikmeid aktsepteerida?

seepärast tihti lahku minnaksegi, et laps pannakse esikohale (tavaliselt ema paneb)

psühholoogid väidavad, et parim peremudel lapsele on see, kus inimene seal esikohale ennast, teisel kohal on kaaslane ja alles kolmandal kohal on laps. kui vanemad on nii ise kui ka koos õnnelikud, siis on ka laps õnnelik.

ükski laps ei ole õnnelik, kui üks või mõlemad vanemad on õnnetud, sest siis pole mingist pereharmooniast juttugi

Olen su jutuga tegelikult päri. Samas näiteks sotsiaalametnikud sellest küll aru ei saa, nemad lõikavad lapse alati perekonnast n-ö lahti ja väidavad, et ainus, mis olevat tähtis, olevat “lapse parim huvi” (nii ümmargune kui see siis ka pole). Ema-isa võivad olla õnnetud, kas või enesetapu äärel, küsivad abi, aga see ei huvita kedagi. Siis pole ime, et ka laps eriti õnnelik ei ole, aga spetsialistid niisuguse ilmselge seose peale tulla ei oska. See siis teile kasulikuks teadmiseks, kui peaksite lahutuse tõttu ametnike poole abile pöörduma.

+2
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahutus toimus juba 4 a tagasi ja koos oleme elanud 2 a. Pean tunnistama, et ei osanud toesti oodata sellist lapse hellitamist ja soovide täitmist.

Enne sissekolimist ei näinud, mis suhe isal oma lapsega on? Sisse kolides ka ei näinud? Ära koli teise inimese pinnale, kelle pereliikmeid sa ei salli. Sinu asi uue naisena ei ole öelda, et ole kehvem isa.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mingis osas mõistan teemaalgataja küsimust. Minu elukaaslasel on samuti laps, enam-vähem sama vana, meil on küll vähem, elab teises linnas. Aga kui meie juures on, siis käib kõik lapse rõõmuks, alates söögist ja lõpetades õhtul telekast tulevaga. Päevad loomulikult täis tulevärki. Ja ma saan aru, et mees tahabki lapsele hästi palju rõõmu teha, sest nad ei saa igapäevaselt koos olla,  nii et mul pole suurt midagi selle vastu. Ka lapsega magamisest saan aru, aga vb tänu sellele, et kuigi mees läheb lapsega koos tema tuppa magama (ja nii mõnigi kord ka uinub seal), hiilib ta mingil hetkel minu juurde. Ja kui vaja, siis läheb lapse juurde tagasi, nii et kokkuvõttes ei tunne keegi end kõrvalejäetuna.

Minu mõttekoht on hoopis selles, et kohati tundub mulle, et sellise ülihoolivuse ja nunnutamise ja peaaegu kõige lubamisega tehakse liiga lapse emale. Tema elab lapsega igavat igapäevaelu, kus ei käida iga päev spas või kinos, ei või süüa õhtusöögiks kommi ega vaadata lõputult multikaid. Loomulikult meeldib lapsele meie juures, aga ma ei tea, ma isiklikult eelistaks rohkem korda ja rutiini. Ja et laps tahaks isaga koos olla tema enda pärast, mitte sellepärast et isa juures on lõputult lõbustusi.

Ja kui see peaks kuidagi oluline olema, siis maja, kus elame, on minu oma ehk mees kolis minu juurde, mitte mina ei kolinud mehe koju.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mõttekoht on hoopis selles, et kohati tundub mulle, et sellise ülihoolivuse ja nunnutamise ja peaaegu kõige lubamisega tehakse liiga lapse emale. Tema elab lapsega igavat igapäevaelu, kus ei käida iga päev spas või kinos, ei või süüa õhtusöögiks kommi ega vaadata lõputult multikaid. Loomulikult meeldib lapsele meie juures, aga ma ei tea, ma isiklikult eelistaks rohkem korda ja rutiini. Ja et laps tahaks isaga koos olla tema enda pärast, mitte sellepärast et isa juures on lõputult lõbustusi.

See on jah, reaalne probleem. Peredes, kus pole lahus, on ka nii, et üks keelab ja teine lubab ja kuna olen ise laps olnud, siis tean, et see, kes putitab mitte isegi rahaliselt, vaid tähelepanu ja ajaviitega, temasse suhtud paremini.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mingis osas mõistan teemaalgataja küsimust. Minu elukaaslasel on samuti laps, enam-vähem sama vana, meil on küll vähem, elab teises linnas. Aga kui meie juures on, siis käib kõik lapse rõõmuks, alates söögist ja lõpetades õhtul telekast tulevaga. Päevad loomulikult täis tulevärki. Ja ma saan aru, et mees tahabki lapsele hästi palju rõõmu teha, sest nad ei saa igapäevaselt koos olla, nii et mul pole suurt midagi selle vastu. Ka lapsega magamisest saan aru, aga vb tänu sellele, et kuigi mees läheb lapsega koos tema tuppa magama (ja nii mõnigi kord ka uinub seal), hiilib ta mingil hetkel minu juurde. Ja kui vaja, siis läheb lapse juurde tagasi, nii et kokkuvõttes ei tunne keegi end kõrvalejäetuna.

Ja kui see peaks kuidagi oluline olema, siis maja, kus elame, on minu oma ehk mees kolis minu juurde, mitte mina ei kolinud mehe koju.

Tegelikult tehakse sellise ülehellitamisega liiga hoopis lapsele endale, sest lapsel peavad olema mõistlikud piirid ja eakohased koduseid kohustused, kasvõi näiteks enda asjade ise ära koristamine ja oma mustade nõude laualt ära viimine, jne. Ja veel üks asi – kui peres on reeglid, siis need peavad kehtima kõigile ühtmoodi, eakohaselt muidugi.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

koos oleme elanud 2 a

Ja kogu aeg on nii olnud? Kas laps magab siis kogu aeg tema kaisus (ja magas ka enne sind- arusaadav, lahutuse ajal oli ta siis 4!), kui seal on, või on halva une korral vms?

Ma arvan, et on kindlasti võimalik, et isa süütundest hellitab last üleliia ja lubab liiga palju, oleks aeg mingid piirid ja väiksed nõudmised lapsele sisse seada, asi pole enam lahutusega harjumises jne. Samas ei ole sina vist kõige õiglasem hindaja, mis on eakohane või liiast, sul endal lapsi pole. Ja lisaks olete just sellises etapis, et suur armumine hakkab üle minema ja väikesed asjad, millest arvasid üle olevat, hakkavad üha rohkem häirima.

See ei ole eluterve olukord, kui naine ja laps hakkavad omavahel võistlema mehe tähelepanu pärast, põhimõtteliselt kolmunrk “keda issi kõige rohkem armastab ja täna kaissu võtab”! Sina oled täiskasvanu ja suudad sellest võistlusest vast väärikalt väljuda.  Ja ei jää see laps eluksajaks issi kaissu magama, hiljemalt paari aasta pärast on ta teismeline.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui meie juures on, siis käib kõik lapse rõõmuks, alates söögist ja lõpetades õhtul telekast tulevaga. Päevad loomulikult täis tulevärki.

Minu mõttekoht on hoopis selles, et kohati tundub mulle, et sellise ülihoolivuse ja nunnutamise ja peaaegu kõige lubamisega tehakse liiga lapse emale. Tema elab lapsega igavat igapäevaelu, kus ei käida iga päev spas või kinos, ei või süüa õhtusöögiks kommi ega vaadata lõputult multikaid.

See oli mõtlemapanev kommentaar. Miskipärast ei ole need lahutatud perede lapsed suurest tulevärgist hoolimata ise ka väga õnnelikud. Teiseks, mida peavad tegema need lapsed, kelle vanemad ei olegi lahus? Siis seatakse piire ja elatakse tavapärast igapäevaelu, vanemad armastavad teineteist, eks aeg-ajalt pidu ja tulevärki saab ka, aga mitte 2 nädalat jutti iga päev järjest.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on vähemalt sama jabur väide, kui see vana “hea” “kuidas mees käitub oma emaga, nii kohtleb ta ka tulevikus sind”. Pole absoluutselt tõde, mõni mees jätab oma ema jumaldamise kõrvalt naise täiesti unarusse jnejne.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on vähemalt sama jabur väide, kui see vana “hea” “kuidas mees käitub oma emaga, nii kohtleb ta ka tulevikus sind”. Pole absoluutselt tõde, mõni mees jätab oma ema jumaldamise kõrvalt naise täiesti unarusse jnejne.

Siinsete vastajate arust ju juba ideaalne mees, kes pool aega trallitab esimese lapsega ringi ning siis ülejäänud pereliikmed imegu näppu. Ülejäänud pereliikmetel olgu teised reeglid ja ka kohustused.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siinsete vastajate arust ju juba ideaalne mees, kes pool aega trallitab esimese lapsega ringi ning siis ülejäänud pereliikmed imegu näppu. Ülejäänud pereliikmetel olgu teised reeglid ja ka kohustused.

Minu arust on teemaalgataja mure igati õigustatud, selline elu ebanormaalne ning ise pakiks asjad kokku ja lahkuks.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida arvata asjast kui mees täidab kõik oma lapse soovid? Laps eelmisest suhtest 8a 50:50 jagatud. Pidevalt tahab laps issi kõrval magada ja issi muidugi kohe nõus. Magavad siis teises toas. Minu küsimise peale vastus, et laps tahab lähedust. Kas tõesti lapsele päeval pakutud lähedusest ei piisa? kas see on normaalne?

Mina ei teeks väljagi. Laps on 8-aastane ja paari aasta pärast lõpetab ise selle kaisus magamise ära. Võibolla tüdineb ka ära sellest 50:50 edasi-tagasi jõlkumisest ja valib endale ühe kindla elukoha.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapse isa lihtsalt armastab oma last kogu südamest. Nii nagu peakski olema. Siin muidu loed vaid teemasid, et lapse isad ei hooli ning ei maksa elatisraha jne. Mul endal 7 aastane laps ja olen ka tema isast lahus, juba raseduse ajast. Laps näeb oma isa küll harvem, enamasti koolivaheajal, aga siis ka isal on terve programm ja tegevused ning millegi arvelt kokku ei hoita. Lapse isal on uus elukaaslane ja on öelnud, et laps on prioriteet nr 1 ning kui ta peaks valima enda elukaaslase ja lapse vahel, siis ta valiks lapse. Laps ollakse vaid kord elus ning lapsele on selline 50:50 elustiil nagunii väga raske. Isegi täiskasvanud inimestele on oma vanemate lahutus raske, rääkimata lapsest. Aeg läheb ruttu, varsti on pubekas ja siis juba teised asjad.

Kui sulle on vastumeelt enda elukaaslase tunded oma lapse vastu, siis paraku neid muuta sa ei saa. Muuta saad vaid iseennast. Või valida lahkumineku ning võibolla kohtad inimest, kellel ei ole lapsi ning kogu tähelepanu on 100% sinul.

tekitab trotsi küll, et kui laps siis ühel hetkel on piisavalt vana, siis kõlban mina jälle? Muul juhul vaadaku pealt ja oodaku oma aega?

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

tekitab trotsi küll, et kui laps siis ühel hetkel on piisavalt vana, siis kõlban mina jälle? Muul juhul vaadaku pealt ja oodaku oma aega?

vot see on juba lapsik. Lapsik 8a laps on normaalne, lapsik täiskasvanud naine on veidi hale eksemplar. Kui sa tõesti nii mõtled, siis mine juba lahku.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kärgpere elu ei saagi kunagi olema nagu tavalistes kahe vanema ja ühiste lastega peredes. Võta või jäta.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks, siin on muidugi koos ise lapsevanemad ja emad ja abielus või eksidega naised, sellega tuleb vastuseid selekteerides arvestada. Loomulikult eeldavad nad, et isa jääb isaks ka lahku minnes. Nüüd on üks mees just selline, et on kõigepealt isa oma lapsele ja lisaks mees oma uuele naisele. Aga naisel pole sellest küllalt, ta tahab 100% tähelepanu, 50% on kaugelt vähe. Selle pärast lapsega vägikaigast vedama ja võistlema hakata näitab oma ebaküpsust. Kui ei suuda leppida, tee teene ja lahku, see mürgitab ka sinu suhte lapsega (tulevase) võõrasemana.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida arvata asjast kui mees täidab kõik oma lapse soovid? Laps eelmisest suhtest 8a 50:50 jagatud. Pidevalt tahab laps issi kõrval magada ja issi muidugi kohe nõus. Magavad siis teises toas. Minu küsimise peale vastus, et laps tahab lähedust. Kas tõesti lapsele päeval pakutud lähedusest ei piisa? kas see on normaalne?

Mina ei teeks väljagi. Laps on 8-aastane ja paari aasta pärast lõpetab ise selle kaisus magamise ära. Võibolla tüdineb ka ära sellest 50:50 edasi-tagasi jõlkumisest ja valib endale ühe kindla elukoha.

Mis sa mõtled, et see on lapse otsustada või? Et laps ise otsustas neljaselt, et elaks nädala siin ja nädala seal?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa mõtled, et see on lapse otsustada või? Et laps ise otsustas neljaselt, et elaks nädala siin ja nädala seal?

Neljaselt muidugi ei otsustanud, miks sa ajad jaburat juttu. Aga suuremana saab laps ikka iseenda eelistusi ka väljendada, natuke vanemana võtab juba kohuski arvesse lapse soovi. Ja vanemad omavahel saavad lapse elukorraldust muuta, kui neil on ok läbisaamine.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot see lause prindi omale välja ja pane kuskile kindlasse kohta tulevikku ootama. Ühel päeval kui sul endal on laps ja mees tähelepanu või seksi nõuab, saad endale meelde tuletada, et laps ei tohi suhtes midagi muuta ja mehe-naise vahel peab kõik olema nii nagu oli ka enne last. Sest muidu võib mehel samuti tekkida küsimus, et “tekitab trotsi küll, et kui…”

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot see lause prindi omale välja ja pane kuskile kindlasse kohta tulevikku ootama. Ühel päeval kui sul endal on laps ja mees tähelepanu või seksi nõuab, saad endale meelde tuletada, et laps ei tohi suhtes midagi muuta ja mehe-naise vahel peab kõik olema nii nagu oli ka enne last. Sest muidu võib mehel samuti tekkida küsimus, et “tekitab trotsi küll, et kui…”

no aga see pole ju TA laps, laps ei saanud suhet muuta kui ta juba enne olemas oli. Mees ei ole lihtsalt osanud oma aega võrdselt jagada et naine ka rahul oleks ja naise tass täidetud. Kui seksi ei saa siis naised pididki vinguma.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Neljaselt muidugi ei otsustanud, miks sa ajad jaburat juttu. Aga suuremana saab laps ikka iseenda eelistusi ka väljendada, natuke vanemana võtab juba kohuski arvesse lapse soovi. Ja vanemad omavahel saavad lapse elukorraldust muuta, kui neil on ok läbisaamine.

Mul ausalt öeldes ei ole suurt usku sellesse, et vanemad, kes last 50-50 solgutavad, tema arvamust arvesse võtma hakkavad. Vaevalt et see laps ise kohtusse läheb, eksole.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

armukadedustundega toime tulla.

Nüüd siis teame, miks lademetes üksikvanemaid. Kaisutavad lapsi kodus. Loomulik ju, et kaaslane hakkab lähedust väljaspoole kodu otsima. Pärast teevad suuri silmi, pettis. Petmine tõesti endi põhjustatud enamusel. Pikalt abielus ja lastel on oma voodid

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ausalt öeldes ei ole suurt usku sellesse, et vanemad, kes last 50-50 solgutavad, tema arvamust arvesse võtma hakkavad. Vaevalt et see laps ise kohtusse läheb, eksole.

Ema peab ka saama tööl käi. Mis solgutamine? Et tuleb teeb tite ja siis ütleb, et 100% ajast oled temaga. Mis mõttes nagu!

0
-5
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 82 )

Esileht Pereelu ja suhted Mees ülistab oma last