Esileht Pereelu ja suhted Meesisiksus ajab närvi

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Meesisiksus ajab närvi

Mehega koos 7a, kaks väikest last. Kokkuvõtteks on asi nüüd selline, et kogu mehe isiksus ajab närvi. See, kuidas räägib, kuidas sööb, kuidas istub, mida küsib, kuidas küsib…. Kõikvõimalikud asjad häirivad. On sellest võimalik välja tulla? Ratsionaalselt võttes on mees täitsa normaalne, ilma sõltuvuste ja ebanormaalsete kiiksudeta, aga samas on väga paljud asjad järsku häirima hakanud.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naisisksus lihtsalt ei armasta enam oma meesisiksust. Sellest on võimalik välja tulla küll. Kui sa tahad. Aga kui sa oled sellest koolkonnast, et “tunded lihtsalt tekivad ja kaovad, ei mina tea kuidas”, siis ei oska sa nagunii oma emotsioone juhtida ja ei saa.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:19; 18.08 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sul üksi on võimalik olla või olete kogu aeg koos? Sest kui liiga palju ühe inimesega koos olla ja oma aega ei ole, siis lähebki lõpuks närv püsti ja tekib viha. Ja teine sage põhjus on see, et inimene on sind tegelikult millegagi välja vihastanud, aga sa ei taha või ei saa selle viha põhjusega millegipärast tegeleda või te ei saanud seda tüli omavahel ära arutatud. Armastuse kadumine on muidugi ka loogiline põhjus, “Anna Kareninas” juba kirjeldati, kuidas Annale ei meeldinud, kuidas Vronski kohvi joob, kuigi Anna oli oopiumisõltlane ka, nii et võib-olla oli lihtsalt võõrutusnähtude pärast närviline.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:24; 18.08 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb üle mingi aja pärast. Pea vastu! Pärast hea meel, et lahku ei läinud. Selliseid “kopp mehest ees” tundeid tuleb ikka mingi aja pärast taas. Võimalik, et mehel sinu suhtes sama nõme tunne vahel peal. Kui muidu ikka ok mees ja hea isa, siis ela üle.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:27; 16.08 23:17; 17.08 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirg kadunud ja rutiin peal lihtsalt. Ei pruugi see armastus kuskile lõplikult kadunud olla, lihtsalt olmeeluga ja lastega elus muud prioriteedid olnud. Soovitan pereteraapiat, ausalt. Lahku minna jõuab alati, aga ka uues suhtes tuleb rutiiniga toime tulla. Pereteraapia ja teadlik kahekesi koos veetmiseks aja leidmine, isegi kui see alguses on kunstlik ja igav ja ei oskagi muust kui lastest rääkida (selle soovitaks lausa kokku leppida, et lastest ei räägi), aga paari korraga harjub ja ajapikku tuleb lausa seegi meelde, miks kunagi teineteist valitud sai.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:03; 30.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seitsmendal kooseluaastal pidigi esimene suurem kriisiaeg olema. Siis tuleb veel suurem 12 aastal.
https://www.elu24.ee/289167/koige-tosisem-abielukriis-saabub-parast-12-aastast-kooselu

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:27; 16.08 23:17; 17.08 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rutiin ja vähe omavahel olemist. Ja seks puudub üldse või on liiga vähene. Pean silmas väärtuslikku, head seksi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehega koos 7a, kaks väikest last.

Soovitan üks väike laps veel juurde teha.
Siis pidi paremaks minema.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:39; 17.08 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonid möllavad sul väikelapse emana… Või oled jälle rase järsku… Tavaline on see, kui rasedale naisele käib ta mees närvidele, aga miks mitte ka (imetavale) väikelaste emale, ega keha niisama kiirelt taastu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravimid võetud?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirg kadunud ja rutiin peal lihtsalt. Ei pruugi see armastus kuskile lõplikult kadunud olla, lihtsalt olmeeluga ja lastega elus muud prioriteedid olnud. Soovitan pereteraapiat, ausalt. Lahku minna jõuab alati, aga ka uues suhtes tuleb rutiiniga toime tulla. Pereteraapia ja teadlik kahekesi koos veetmiseks aja leidmine, isegi kui see alguses on kunstlik ja igav ja ei oskagi muust kui lastest rääkida (selle soovitaks lausa kokku leppida, et lastest ei räägi), aga paari korraga harjub ja ajapikku tuleb lausa seegi meelde, miks kunagi teineteist valitud sai.

Ära pane pahaks, aga ma mõtlen siin Perekoolis alatasa selliseid postitusi lugedes, et kas Eestis inimesed tõesti käivadki massiliselt pereterapeutide juures või soovitatakse lihtsalt mingit klišeed, mille kohta ollakse kuskilt kunagi kuuldud, et sellest võiks abi olla? Kas sina ise oled pereterapeudi juures käinud? Või oled sa äkki hoopis ise pereterapeut, kes endale kliente otsib? 🙂
Ma tean ise päris mitut pereterapeuti, nõustajat jne, kes kõik on pidevalt hädas sellega, et tööd ei jätku, kliente ei jätku, pidevalt peab ise ennast kuidagi reklaamima ja pildil olema ja meedias sõna võtma jne. Ega nad ei pruugigi muidugi mingid oma ala kõige paremad olla, aga siiski – kui soovijaid oleks väga palju, leiaksid ka need keskpärasemad nõustajad pidevalt rakendust. Aga nad ei leia ja siis selle asemel pühenduvad rohkem koolituste tegemisele jms – et koolitada välja veelgi rohkem pereterapeute, keda keegi eriti ei vaja jne. Et siis selline surnud ring.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meestest pole sinna terapeudi juurde minejat ju.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 22:27; 16.08 23:17; 17.08 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane pahaks, aga ma mõtlen siin Perekoolis alatasa selliseid postitusi lugedes, et kas Eestis inimesed tõesti käivadki massiliselt pereterapeutide juures või soovitatakse lihtsalt mingit klišeed,

Loomulikult, kanad soovitad mingit kišeed.
Selge see, et nad ise seal ei käi. See soovitus on lihtsalt nende viis üleolekut tunda.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:39; 17.08 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikvõimalikud asjad hakkavad mind mehe juures häirima siis, kui olen üleväsinud või midagi olulist tegemata ja sellest stressis.
Lahendus on puhkamine ja selle stressitekitava asja kordasaamine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane pahaks, aga ma mõtlen siin Perekoolis alatasa selliseid postitusi lugedes, et kas Eestis inimesed tõesti käivadki massiliselt pereterapeutide juures või soovitatakse lihtsalt mingit klišeed

See on ämeerika filmidest võetud klišee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane pahaks, aga ma mõtlen siin Perekoolis alatasa selliseid postitusi lugedes, et kas Eestis inimesed tõesti käivadki massiliselt pereterapeutide juures või soovitatakse lihtsalt mingit klišeed

See on ämeerika filmidest võetud klišee.

Täpselt. Seal maal on see hea tulus äri, aga meie inimesed pole siiski ikka veel harjunud oma probleeme lahendama kuskil nõustaja või psühholoogi juures. Väga raske on ennast avada ja oma muredest ja tunnetest rääkida, kui oled kasvanud sellise mentaliteedi keskel, et inimene peab ise endaga toime saama ja mehed ei nuta jms. Ja ausalt öeldes, kui nüüd paari lausega kokku võtta kogu see nõustamise värk, siis põhineb ju asi ideel, et inimene saaks just nimelt ennast tühjaks rääkida, ära kurta oma mured, ja siis ISE hakata lahendusi otsima. Nõustaja ei tohi midagi ette öelda ega lahendusi välja pakkuda. No teate, kui ma ise lahendusi leiaksin, siis poleks ju vajagi seda nõustajat. Vaja on ju just inimest, kes kõrvalt näeb, kus on viga ja näitab selle mulle kätte.
Loomulikult on olemas igasugused erinevad võtted ja teraapiad jne, aga selline tavapärane jutt (nagu ma olen kuulnud ja aru saanud) käib nii, et nüüd on mõlemal abikaasal ülesanne – nt mees peab nädal aega naisele igal õhtul midagi ilusat ütlema ja naine peab nädal aega mitte näägutama, vaid armastavalt komplimentidele vastama. Ja nii edasi. Enamik inimesi meil ilmselt peab sellist asja mõttetuks, ükskõik siis, mis selle asja sügavam eesmärk on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane pahaks, aga ma mõtlen siin Perekoolis alatasa selliseid postitusi lugedes, et kas Eestis inimesed tõesti käivadki massiliselt pereterapeutide juures või soovitatakse lihtsalt mingit klišeed

See on ämeerika filmidest võetud klišee.

Aga see on hea mõte selles mõttes, et mõlemad saavad oma tundeid avada ja terapeut peaks oskama sekkuda, kui minnakse liiga süüdistavaks või ebakonstruktiivseks ja ehk jõutaks nii probleemida lahendamisele lähemale kui lihtsalt omavahel jaurates või üldse omaette mossitades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:24; 18.08 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terapruti on vahel vaja ka ligtsalt sinna ruumi istuma, et see omavaheline jutuajamine karjumiseks ja tüliks üles ei keriks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:19; 18.08 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samas on väga paljud asjad järsku häirima hakanud

Kui paljud asjad häirivad, siis on sul stress ja üleväsimus, Siis käibki kõik närvidele: teiste juures, enda juures, elu üldiselt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 15:31; 19.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogu see nõustamise värk, siis põhineb ju asi ideel, et inimene saaks just nimelt ennast tühjaks rääkida, ära kurta oma mured, ja siis ISE hakata lahendusi otsima. Nõustaja ei tohi midagi ette öelda ega lahendusi välja pakkuda. No teate, kui ma ise lahendusi leiaksin, siis poleks ju vajagi seda nõustajat. Vaja on ju just inimest, kes kõrvalt näeb, kus on viga ja näitab selle mulle kätte.

Selle jaoks on sõbrad ja sõbrannad olemas, kui oled normaalne inimene.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+1 väsimusele. Kui arvad, et objektiivselt on need pisiasjad, siis organiseeri endale nädalane periood, kus saad magada 8h päevas ja lastest päev puhkust + paar tundi iga päev endale. Kui pärast seda need asjad endiselt häirivad, tuleb suhet lähemalt vaadata/teraapia jne.

Eks selline nädal on üsna keeruline korraldada, aga kui su tunded on väsimusest, siis väikelapse emana võin öelda, et alternatiivid (teraapia, lahkuminek) sind ka tegelikult kuidagi ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina astun sellesse leeri, kes arvab, et ei tule sellest enam välja. Raske uskuda, et armastus veel alles on, kui inimest häirib juba see, kuidas teine istub, sööb ja räägib. Need pisiasjad, mis kurnatuse ja tüdimuse puhul närvidele käima hakkavad, on pigem need, mida teine teeb või tegemata jätab. Mitte nii, et vaatad peale ja juba on vastik. Ja siis soovitatakse veel rohkem omavahel olla?

Hormoonid möllavad sul väikelapse emana… Või oled jälle rase järsku… Tavaline on see, kui rasedale naisele käib ta mees närvidele, aga miks mitte ka (imetavale) väikelaste emale, ega keha niisama kiirelt taastu.

Need lapsed võivad vabalt 6 ja 4 olla. Mis hormoonid seal enam.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske uskuda, et armastus veel alles on, kui inimest häirib juba see, kuidas teine istub, sööb ja räägib. Need pisiasjad, mis kurnatuse ja tüdimuse puhul närvidele käima hakkavad, on pigem need, mida teine teeb või tegemata jätab. Mitte nii, et vaatad peale ja juba on vastik.

Minul võib stressirohkel ajal olla nii, et mind häirib juba mingi köhatus või valjem hingamine, vahet pole, kas tegu on mehe, ema-isa, venna-õe, koera, kassi või parima sõbraga. Ma ei kannata siis iseennast ka välja. Ma ei taha kedagi kuulda ega näha, hoidke eemale! Ja muidugi on kõige vastikum siis see,kes on kõige lähemal ja kellest on raskem eemalduda, olgu füüsiliselt või emotsionaalselt.
Üleväsimus ja kuhjunud, lahendamata pinged on asja nimi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 15:31; 19.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske uskuda, et armastus veel alles on, kui inimest häirib juba see, kuidas teine istub, sööb ja räägib. Need pisiasjad, mis kurnatuse ja tüdimuse puhul närvidele käima hakkavad, on pigem need, mida teine teeb või tegemata jätab. Mitte nii, et vaatad peale ja juba on vastik.

Minul võib stressirohkel ajal olla nii, et mind häirib juba mingi köhatus või valjem hingamine, vahet pole, kas tegu on mehe, ema-isa, venna-õe, koera, kassi või parima sõbraga. Ma ei kannata siis iseennast ka välja. Ma ei taha kedagi kuulda ega näha, hoidke eemale! Ja muidugi on kõige vastikum siis see,kes on kõige lähemal ja kellest on raskem eemalduda, olgu füüsiliselt või emotsionaalselt.

Üleväsimus ja kuhjunud, lahendamata pinged on asja nimi.

Ma just eile õhtul ütlesin oma mehele, et ära hinga nii kõvasti, sest see häirib mind ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane pahaks, aga ma mõtlen siin Perekoolis alatasa selliseid postitusi lugedes, et kas Eestis inimesed tõesti käivadki massiliselt pereterapeutide juures või soovitatakse lihtsalt mingit klišeed, mille kohta ollakse kuskilt kunagi kuuldud, et sellest võiks abi olla? Kas sina ise oled pereterapeudi juures käinud? Või oled sa äkki hoopis ise pereterapeut, kes endale kliente otsib? ????
Ma tean ise päris mitut pereterapeuti, nõustajat jne, kes kõik on pidevalt hädas sellega, et tööd ei jätku, kliente ei jätku, pidevalt peab ise ennast kuidagi reklaamima ja pildil olema ja meedias sõna võtma jne. Ega nad ei pruugigi muidugi mingid oma ala kõige paremad olla, aga siiski – kui soovijaid oleks väga palju, leiaksid ka need keskpärasemad nõustajad pidevalt rakendust. Aga nad ei leia ja siis selle asemel pühenduvad rohkem koolituste tegemisele jms – et koolitada välja veelgi rohkem pereterapeute, keda keegi eriti ei vaja jne. Et siis selline surnud ring.

Minu meelest on nii, et need kes käivad, need soovitavad, aga see ei tähenda, et soovitusi kuulda võetaks. On ju palju põhjusi, miks ka tahtmise korral minna ei saa: teine pool ei taha minna, teenus on üsna kallis jms, rääkimata siis sellest, et paljudel on kompleksid, et mis ma ikka teiste ees oma musta pesu pesen, hoiak, et kes see ikka peale meie endi meid aidata saab jne.

Mina ise olen käinud ja väga palju abi saanud. Kuigi meil on kaaslasega tõesti hea sobivus ja on ülim juhus, et kokku sattusime, on ajapikku, näiteks mõlema tundliku närvisüsteemi tõttu (aga on ka muid tegureid nagu pingeline elu, lapse saamine jms) tekkinud päris suuri raskuseid ja usun, et terapeudi abita ei oleks meie suhtest praegu eriti midagi alles või ei oleks üldse enam koos. Oleme olnud ka selles faasis, kus iga teise liigutus või tegu ajab närvi jne jne jne.

Meie terapeudil on pigem ajad täis, ei ole seda, et kliente pole ja tuleb end ise kuskile meediasse pressida. Meediasse ju ka kutsutakse, palutakse kommentaare jne, ei ole päris nii, et igaüks end ise pakub. Võib-olla mõni pakub kah, ei oska öelda. Iga terapeut ilmselt tõesti superhea pole, samuti ei sobi iga paar iga terapeudiga, aga meil vedas ja leidsime kohe sobiva. Õigemini esmalt käisime selle terapeudi mingil lühiloengul/seminaril (ei olnud tema enda korraldatud, vaid kutsutud esinema), kus saingi aru, et ta võiks meile sobida KUI peaks vaja minema, ja nii ka läks.

Eks keskpäraste terapeutidega võigi olla teistmoodi. Ikka ju enne minekut otsitakse, kuulatakse soovitusi jne ja valitakse parim. Mina oma terapeuti soovitan väga julgelt edasi. Isiklikult tean vaid ühte paari, kes ka terapeudi juures käinud on (hoopis teises kohas) ja nemad said oma suhte korda. Hetk, kus nad terapeudi juurde läksid, oli selline, et nad olid juba lahku läinud, üks pool ei tahtnud üldse enam koos olla, samas oli neil laps. Jõudsid selleni, et periooditi tundub, et tegu vastarmunutega, kõik sujub hästi, samuti soovivad elu koos jätkata, teevad pikaajalisi plaane, ei kahtle oma suhtes, vaid töötavad selle toimimise nimel. Ehk siis – ilmselt õppisid lihtsalt paremini suhtlema ja teist ära kuulama, muud maagilist seal polegi.

Kes ei taha otseselt veel teraapiasse minna, aga seda kaalub, siis Vikerraadios on selline saade nagu “Peresaade” – sealt tasub ka neid osi järelkuulata, mille teemad kõnetavad. Selle terapeudiga isiklikku kogemust pole, aga mõne väga hea saate otsa olen küll sattunud. Aitab ka oma suhte peale hoopis teistmoodi mõelda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 23:03; 30.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Meesisiksus ajab närvi