Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Meeste spermaanalüüsi tulemused

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Meeste spermaanalüüsi tulemused

Postitas:

Oskab keegi kommenteerida?
SEEMNERAKKUDE LIIKUVUS
A. Kiiresti liikuvad 6%
B. Aeglaselt liikuvad 63%
C. Kohapeal liikuvad 8%
D. Liikumatud 23%
Edasiliikuvad seemnerakud (A+B) 69%
Edasiliikuvate hulk 38

SEEMNERAKKUDE MORFOLOOGIA
Ideaalse väliskujuga 3%
Ebanormaalse väliskujuga 97%
Peaosa defekt 97%
Keskosa defekt 18%
Sabaosa defekt 13%
Tsütoplasma tilk 0%
TZI 1.32
All oli kirjas nii:
Viitavad kergele seemnerakkude morfoloogia probleemile. Ümarrakkude kontsentratsioon ületab normiväärtust, mis võib viidata põletikule suguteedes. MAR IgG test negatiivne. Seemnerakke saab kasutada kehavälise viljastamise protseduuridel. Kas loomulikul teel siis pole võimalik, milline näitaja veel halb on? Aitäh ette

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli eraldi märgitud:
Loomulikul teel EI
IVF EI
IVF ICSI meetodil JAH

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Keeruline kommenteerida, sest minu mehel (ITK) on need tulemused veidi teisiti kirjeldatud. Lisaks on tal veel andmeid, mida siin kirjeldatud ei ole. Lõpus on samamoodi, nagu eelmisel käol: soovitused (minul mehele olid IVF/ICSI, loomulikul teel “ei”). Aga targem oleks hetkel mitte numbreid võrdlusesse tuua, sest kui on teisiti kirjeldatud, siis ei pruugi tulla õigeid võrdlusi ja see võib asjatut muret tekitada Teile. Kõige parem oleks Teie mehel arstilt saada nüüd tagasiside nende numbrite kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Analüüsi all olevas kommentaaris oli mainitud ümarrakkude kontsentratsiooni – palju see tal oli siis?
Targemad – mida see ümarrakkude kontsentratsioon tähendab?
Mul mehel kõik muud näitajad tiptop, ainult see: Ümarrakud 7,3 (Piirnorm <1).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 06:38; 20.07 10:40; 31.07 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda mees pole veel spermaanalüüsile jõudnud, aga hoian ise ka juba teemal silma peal. Nagu ma aru olen saanud, siis ümarrakud ongi need, kes ei liigu edasi ja ühesõnaga ei jõua sinna, kus vaja oleks (võin eksida). Aga seletuses on ju kirjas, et tõenäosus on põletikule, mis on kenasti ravitav ja mille ravi järgselt on ilmselt ka rasestumise tõenäosus suurem nii loomulikul teel kui ka IVFiga. 🙂

Olen siin kuulnud/näinud palju hullematest tulemustest (elujõulisi munarakke vaevu nt 1-2% ainult, millega ei pääse isegi IVFile enamik juhtudel), kuid peale paari kuud vitamiine süües ja elustiili muutes (alkoholi, kuumade saunade ja vanniskäikude vähendamine/loobumine jne) on saadud need numbrid juba poole võrra suuremaks. Põletiku puhul piisab ilmselt lühemast ravist, kuid tasub samuti neid tervislikke eluviise harrastada ja vitamiine süüa ning seemnerakkudele kahjulikku üleliigset kuuma vältida.

Eks kõige täpsemalt loomulikult oskab kõige kohta seletada arst ja nende näitajatega midagi ette võtta, aga mina usun, et need näidud pole kõige hullemad ning natukene ravi/vitamiinide söömist ja varsti ootavad teid ühed prisked triibud! 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ennist kirjutasin, siis mehel kõik muud näitajad tiptop.
Jäi silma ainult see ümarrakkude 7,3…

Kommentaarid analüüsi juures:
Tulemused on normaalsed.
MAR IgG test on negatiivne.
IL-6 jääb normi piiresse ega viita põletikule suguteedes.
Võimalik viljastamine loomulikul teel.
Seemnerakke saab kasutada kehavälise viljastamise protseduuridel.

Minu viljatusarst kirjutas veel ülegi eraldi, et analüüsid meil mõlemal korras.

Ei teagi nüüd, mida arvata?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 06:38; 20.07 10:40; 31.07 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Upitan siin teemat, sest muudes teemades jääb küll ja küll silma, et mehed käivad arstil, aga siia ei taha keegi midagi kirjutada kahjuks..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 06:38; 20.07 10:40; 31.07 17:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Meeste spermaanalüüsi tulemused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.