Esileht Tööelu, raha ja seadused. meesülemuse poolt vaimne vägivald

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: meesülemuse poolt vaimne vägivald

Postitas:

olen murest murtud ja ei tea mida hakata peale ülemusega. ausalt öeldes hakkan juba pisut hirmu tundma, sest tundub et ta ei taju enam asju adekvaatselt.

kõik asjad, mida ettevõttes head olen teinud või mis projektidega hakkama saanud, kirjutab ta oma nimele ja räägib neist suurustlevalt. kui aga on mingi probleem, ajab ta selle minu kaela. kui talle midagi räägin (näiteks tervisemuredest) paneb ta sinna oma liialdused otsa ja räägib sellest avalikult.

kui ma sellekohase märkuse teen, siis ta solvub, mõtleb üle ja hakkab mind töövälisel ajal süüdistama ja FB-s kirjadega pommitama. kui ma ei vasta, peab mind ülbeks. kui vastan ja ennast kaitsen, siis peab seda rünnakuks.

ütleb, et usaldab mind ja miks ta sama vastu ei saa.

olukord on selline, et ma ei soovi enam tööle minna, pean hakkama jälle temaga psühhoanalüüsi tegema ja pole harvad ka korrad kus ta tõstab mu peale häält.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 14:18; 20.10 17:47; 20.10 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta on ettevõttes kõige kõrgem ülemus või allub ta kellelegi?

Kui ta on ettevõttes kellegi alluv, siis ma räägiks personalijuhiga või ta otsese juhiga. Tooks konkreetseid näiteid ja tõendeid. Sellised inimesed ei peaks juhtivatel kohtadel töötama.

Kui aga kõige kõrgem ülemus, siis tuleb ilmselt uut töökohta otsima hakata, sest muidu kahjustad vaid iseennast. Kui jaksu on, siis võib alati ka lepingu üles öelda erakorraliselt tööandjapoolse rikkumise tõttu (tööandja on kohelnud töötajat ebaväärikalt ja Su vaimne tervis on seetõttu ohus). Sel juhul saad hüvitist kolme kuu keskmise töötasu ulatuses. Ilmselt pead olema valmis tuge otsima Tööinspektsioonilt. Kindlasti on vaja tõendeid, milleks sobivad kirjavahetused ja teiste kolleegide tunnistused.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline pole see, et tegu on mehega. Oluline on hetkel, et teil peaks olema ametialane suhe…aga tundub olevat midagi muud.

Ära sega tööd ja eraelu (hilja ilmselt juba, tehtud, tuleb parandada) st tõmba tagasi igasugune tööväline suhtlemine- ära ole FB-s sõber, ära räägi talle isiklikke asju (sh tervisest) ja ära kuula tema isiklikke probleeme e distanseeru.

Ülemusega räägid tööl ja tööga seotud teemadel.

 

Kõik oma nn töösaavutused presenteeri ise, selgelt n ö allkirjastades st räägi täpselt, et tegid sina (millal, mida). Kui tehakse etteheiteid, palu viisakalt aga kindlalt õigust avalikult asju selgitada (kas, kes, millal tegi eksisammu). Vajadusel n ö kogu tunnistajaid (lase ülesandeid anda n ö avalikult, samuti tee aruanne tehtust koosolekul vms.

 

Viimase võimalusena kogu tõendeid ja lahku, sest vaimne tervis on ohus (vt eelmist soovitust).

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei karda tööst ilma jääda ja saad perearstiga hästi läbi, siis võta haigusleht, põhjuseks tööstress. Saad kuni 4 kuud kodus olla, keegi ei saa sind vallandada. Vahepeal saad tööle tagasi minna ja siis uuesti haiguslehele jääda. Seni otsi aga usinalt uut tööd.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 14:50; 20.10 14:52; 20.10 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli tööl sarnane olukord ja minu otsene ülemus jõudis meie kõige suuremale ülemusele juba kärbseid pähe ajada, ja kõige kõrgem ülemus oli minu ülemuse poolel, seega mul polnud kusagilt toetust saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 14:50; 20.10 14:52; 20.10 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paistab, et TA’l on olnud oma meesülemusega mingi suhe

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui talle midagi räägin (näiteks tervisemuredest) paneb ta sinna oma liialdused otsa ja räägib sellest avalikult.

Miks sa talle oma tervisemuredest räägid? Ära räägi ometi sellisele latatarale! Minu teada ei tohi üldse terviseinfot niimoodi levitada, aga kas selle eest ka mingi karistus on ette nähtud, seda ma ei tea. Igal juhul on see jube käitumine.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 17:45; 20.10 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui talle midagi räägin (näiteks tervisemuredest) paneb ta sinna oma liialdused otsa ja räägib sellest avalikult.

Miks sa talle oma tervisemuredest räägid? Ära räägi ometi sellisele latatarale! Minu teada ei tohi üldse terviseinfot niimoodi levitada, aga kas selle eest ka mingi karistus on ette nähtud, seda ma ei tea. Igal juhul on see jube käitumine.

kui ma töölt puudun, pean ju ometi ütlema, kas teen tööluusi või olen haige

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 14:18; 20.10 17:47; 20.10 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui talle midagi räägin (näiteks tervisemuredest) paneb ta sinna oma liialdused otsa ja räägib sellest avalikult.

Miks sa talle oma tervisemuredest räägid? Ära räägi ometi sellisele latatarale! Minu teada ei tohi üldse terviseinfot niimoodi levitada, aga kas selle eest ka mingi karistus on ette nähtud, seda ma ei tea. Igal juhul on see jube käitumine.

kui ma töölt puudun, pean ju ometi ütlema, kas teen tööluusi või olen haige

Ütledki, et oled haige. Saab ju arstilt haiguslehe ka siis. Midagi rohkem ei pea ütlema, et kas kuskilt lekib või valutab või mis viirus täpselt kallal on vms.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 17:45; 20.10 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik asjad, mida ettevõttes head olen teinud või mis projektidega hakkama saanud, kirjutab ta oma nimele ja räägib neist suurustlevalt. kui aga on mingi probleem, ajab ta selle minu kaela.

See on ju enamuse ülemustega nii.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei karda tööst ilma jääda ja saad perearstiga hästi läbi, siis võta haigusleht, põhjuseks tööstress. Saad kuni 4 kuud kodus olla, keegi ei saa sind vallandada. Vahepeal saad tööle tagasi minna ja siis uuesti haiguslehele jääda. Seni otsi aga usinalt uut tööd.

haiguslehe ajal saab juba üle 10 aasta töölepingut lõpetada, kui põhjus leitakse, nt koondada. haiguslehel saab olla ka rohkem kui 4 kuud, kuid makstakse 180 päeva eest ning teatud ajast pikema lehe peab andma eriarst (nt psühhiaater), perearsti lehel on ajapiirang. kui töötaja on 12 kuu jooksul rohkem kui 4 kuud haiguslehel, siis võib tööandja seda põhjuseks tuua ja lepingu lõpetada viitega töötaja kehvale tervisele

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamine on ka ilmselt kasulik, sest siis saab pool aastat raha 🙂

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 14:50; 20.10 14:52; 20.10 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui talle midagi räägin (näiteks tervisemuredest) paneb ta sinna oma liialdused otsa ja räägib sellest avalikult.

Miks sa talle oma tervisemuredest räägid? Ära räägi ometi sellisele latatarale! Minu teada ei tohi üldse terviseinfot niimoodi levitada, aga kas selle eest ka mingi karistus on ette nähtud, seda ma ei tea. Igal juhul on see jube käitumine.

kui ma töölt puudun, pean ju ometi ütlema, kas teen tööluusi või olen haige

Ütledki, et oled haige. Saab ju arstilt haiguslehe ka siis. Midagi rohkem ei pea ütlema, et kas kuskilt lekib või valutab või mis viirus täpselt kallal on vms.

Näha on, et sa pole selliste ülemustega kokku puutunud.

Kui küsib, et mis haigus mul on ja ma vastan, et ei ütle, siis ta ütleks midagi sellist: noh, mis sul on siis koroona või mõni muu tripper, muhhahaa.

Ja räägiks teistelegi oma vaimukat nalja.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 14:18; 20.10 17:47; 20.10 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui talle midagi räägin (näiteks tervisemuredest) paneb ta sinna oma liialdused otsa ja räägib sellest avalikult.

Miks sa talle oma tervisemuredest räägid? Ära räägi ometi sellisele latatarale! Minu teada ei tohi üldse terviseinfot niimoodi levitada, aga kas selle eest ka mingi karistus on ette nähtud, seda ma ei tea. Igal juhul on see jube käitumine.

kui ma töölt puudun, pean ju ometi ütlema, kas teen tööluusi või olen haige

Ütledki, et oled haige. Saab ju arstilt haiguslehe ka siis. Midagi rohkem ei pea ütlema, et kas kuskilt lekib või valutab või mis viirus täpselt kallal on vms.

Näha on, et sa pole selliste ülemustega kokku puutunud.

Kui küsib, et mis haigus mul on ja ma vastan, et ei ütle, siis ta ütleks midagi sellist: noh, mis sul on siis koroona või mõni muu tripper, muhhahaa.

Ja räägiks teistelegi oma vaimukat nalja.

Ja kui ausalt pikalt-laialt oma tervisehädad talle laiali laotad, siis laterdab ju samamoodi, ainult et õiget diagnoosi kasutades.

Kui tegemist väikese erafirmaga ja ülemus=omanik, siis tuleb lihtsalt uus töö leida. Mingi neljakuise kodusistumisega pole ka mõtet lollitada – laseb su päevapealt lahti ja kui lähed töövaidluskomisjoni, siis maksab selle ühe kuu palga sulle välja ja adjöö.

Suuremas (rahvusvahelises) ettevõttes ja riigiasutuses peaks lihtsam olema: ütled, et Aivar Mäe vist lõikusel käinud ja nägu muutnud ning oma onuheinonaljadega meie organisatsiooni imbunud…Küll siis ülemused võtavad midagi käbedalt ette.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et see meesülemus on sinusse armunud. Ootab sinu poolt mingit sammu ja on meeleheitel, et sa tema tunnetele ei vasta või ei reageeri. Sellest ka see liialdatud tähelepanu ja sinusse emotsionaalne suhtumine.
Kui on vana, paks ja kole siis saan su tülgastusest aru. Muidugi võib olla, et sinu kohta on kangesti kellelegi teisele tarvis ja kangutab sind vaikselt lahti, aga sa ju ütled, et uhkustab ka sinu saavutustega, siis asi ei saa olla selles.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 09:26; 28.10 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näha on, et sa pole selliste ülemustega kokku puutunud. Kui küsib, et mis haigus mul on ja ma vastan, et ei ütle, siis ta ütleks midagi sellist: noh, mis sul on siis koroona või mõni muu tripper, muhhahaa. Ja räägiks teistelegi oma vaimukat nalja.

No sa ometi ei arva, et teised teda usuvad? Eeldatavasti on teised sinu moodi normaalsed inimesed ja lihtsalt taluvad seda nõmedikku.
Sel juhul (arusaadav, et raske teha, aga) ära lihtsalt tee nendest nõmedatest kommentaaridest välja, järjekindlalt keskendu vaid tööalasele suhtlusele.
Kui ülejäänud kollektiiv on sarnased, siis pole küll pikalt mõelda ja hakka uut kohta vaatama. Sa oled enamat väärt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik asjad, mida ettevõttes head olen teinud või mis projektidega hakkama saanud, kirjutab ta oma nimele ja räägib neist suurustlevalt. kui aga on mingi probleem, ajab ta selle minu kaela.

See on ju enamuse ülemustega nii.

alati inimestel on mingi stereotüüp, et ülemus loll, alluv ülitubli geenius ja ülemus va loll laisk tõbras “varastab” alluva töövõite. kui ülemus on sellise tubli targa inimese ise palganud, võimaldanud talle soodsa ja meeldiva töökeskkonna, annab talle jõukohaseid tööülesandeid, mille puhul on kindel, et töötaja need filigraanselt ära teeb, siis on tegelikult ülemusel igati õigustatult uhkust tunda ja osa edust ka omaenda nimele kirjutada. muidugi tark ülemus tunnustab ka alluvat, sest pikas perspektiivis see ju ergutab alluvat veel tublim ja produktiivsem olema.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik asjad, mida ettevõttes head olen teinud või mis projektidega hakkama saanud, kirjutab ta oma nimele ja räägib neist suurustlevalt. kui aga on mingi probleem, ajab ta selle minu kaela.

See on ju enamuse ülemustega nii.

alati inimestel on mingi stereotüüp, et ülemus loll, alluv ülitubli geenius ja ülemus va loll laisk tõbras “varastab” alluva töövõite. kui ülemus on sellise tubli targa inimese ise palganud, võimaldanud talle soodsa ja meeldiva töökeskkonna, annab talle jõukohaseid tööülesandeid, mille puhul on kindel, et töötaja need filigraanselt ära teeb, siis on tegelikult ülemusel igati õigustatult uhkust tunda ja osa edust ka omaenda nimele kirjutada. muidugi tark ülemus tunnustab ka alluvat, sest pikas perspektiivis see ju ergutab alluvat veel tublim ja produktiivsem olema.

Kui ülemusel on komme tõsiste asjade (nt tervis) nalja heita, ja sa tead, et ta on üks suur lobamokk, kes kohe peab kõik edasi rääkima, suu ei pea ube ka kinni,
miks sa siis talle räägid neid asju ja hiljem vihane oled?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 09:26; 28.10 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks nõu tööinspektsioonist https://www.ti.ee/et/node/9646

Ja kogu tõendeid: kõik kirjavahetused hoia alles, võimalusel ka lindista teie vestluseid, kuigi kohtus vist ei arvestata seda, sest lindistamiseks peaks olema teise poole nõusolek – totter teema, sest ahistaja ei ahista, kui diktofon nina all…
võid ka alati peale intsidenti võimalikult detailselt kirja panna, mis toimus ja mis ajal.

Ise otsiks sellise asja peale uue töö, aga teisalt ei tahaks jätta asja nii ka, et teine pääsebki karistamatult. Võib-olla ta provotseeribki, et sa ise lahkuks, sest sedapidi on firmale rahaliselt kasulikum, kui näiteks koondamine või mingi sundraha maksmine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub kangesti minu kunagise ülemuse moodi. Ega ta eesnime algus Al. ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. meesülemuse poolt vaimne vägivald