Esileht Koolilaps meh

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: meh

Postitas:
Kägu

Mida teeksite minu asemel. Alustasin gümnaasiumis. Üks vanast ajast tuttav seltskond ütleb mulle halvasti, ignoreerib mind, peidab asju. Klassijuhatajalt ja koolipsühholoogilt tuli enam-vähem ühesugune jutt, et lase ühest kõrvast sisse, teisest välja ja võib-olla neil on raske elu ja nad vajavad abi. Ei saanudki aru, kes neid siis aitab, aga mina igatahes olen küll täiesti abita jäetud. Aidake. Ma lasteabisse ja koolikiusutelefonile ei taha helista, sealt kindlasti samasugune blabla, et lase ühest kõrvast sisse, tesest välja. Päästke.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealkirja ei saanud panna, vabandan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teeksite minu asemel.

Otsiks uue seltskonna.

Öeldakse halvasti – ütleks midagi naljakat vastu, nii et nali on nende kulul.

Ignoreeritakse – enam nendega ise suhtlema ei läheks.

Peidetakse asju – ütleks peitjale nimeliselt, et ärgu käitugu alaarenenult.

Küsiks nõu oma vanematelt.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh, et sa vastasid. See kius piinab mind, varem ma alati magasin pikalt nädalavahetusel.

Ma sain psühholoogi jutust ka aru, et ignoreeri ja ära võta hinge ja ju siis neil on mured.

 

Äkki ma olen siis väga imelik  inimene psühholoogi arust, sest mulle ausalt teeb see kius haiget ja ma vahel nutan. Ma saan aru, et ei tohiks haiget teha. No eks ma ignoreerin, aga ikka tualetis käin nutmas. Ei ole naljatuju ja ei tule isegi pähe mida naljakat öelda, sest nii valus on. Mõte ei liigu, kui valus on.

 

Ignoreerimisega on see ka, et tegelikult ma ju tahan ka sõber olla ja suhelda. Ma õpin palju ja käin trennis, mul ei jää aega mujalt sõpru otsida nagu psühholoog ütles.

 

Vanematega räägin palju. Vanemad ütlevad, et selliseid halva lastetoaga matslikult käituvaid inimesi kohtab elus tihti ja peab harjuma. Nad helistasid ka kooli ja suhtlesid, aga sellest polnud kasu. Pakkusid koolivahetust, aga see gümnaasium on mulle huvipakkuva kallakuga ja asub lähedal. Teeme perega vabal ajal palju koos ja vanematega on hea olla.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ütleb mulle halvasti, ignoreerib mind, peidab asju.

Asjade peitmist ja solvamisi saab vältida nii, et lähed hiljem klassi, oled siis kasvõi kooli puhvetis, wcs, teisel korrusel vahepeal. Vahetult enne kella saabud klassi. Paljud introverdid aajatavad nii eemal ja isegi, kui sa ekstravert, siis see nipp tõsiselt toimib. Ignoreerivad siis ignoreerivad, selliste norijate ja varastega pole mõtet sulanduda. Otsiks üldse sõpru teiste klasside seast. Tavaliselt nooremate klasside omad on sõbralikumad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad helistasid ka kooli ja suhtlesid, aga sellest polnud kasu.

Õpetajad hakkavad pooli valima, on lõpuks ka nende poppide laste vanemad kaebamas ja sõimamas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele. Ma ei tea, mulle tundub järjest rohkem, et mu soov klassis rahulikult õppida ja sõpru leida on ebanormaalne. Et ma peangi mööda seinaääri käima, sest see on ainus kaitse kiusamise eest. Pean end painutama kellekski, kes ma pole. Kas te kõik olete siis nii teinud või? Mulle ei meeldi nii. Ma vist ei sobi siis sellesse maailma oma ebanormaalsete soovidega. Kui teist keegi on psühholoogi juures käinud, kas ongi nii, et lihtsalt räägid oma jutu ära ja ongi kõik? Mis kasu sellest on? Miks mind ei aidata? Kas ma pole abi väärt?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele. Ma ei tea, mulle tundub järjest rohkem, et mu soov klassis rahulikult õppida ja sõpru leida on ebanormaalne. Et ma peangi mööda seinaääri käima, sest see on ainus kaitse kiusamise eest. Pean end painutama kellekski, kes ma pole. Kas te kõik olete siis nii teinud või? Mulle ei meeldi nii. Ma vist ei sobi siis sellesse maailma oma ebanormaalsete soovidega. Kui teist keegi on psühholoogi juures käinud, kas ongi nii, et lihtsalt räägid oma jutu ära ja ongi kõik? Mis kasu sellest on? Miks mind ei aidata? Kas ma pole abi väärt?

Psühholoog ei tohi niisama õpilaste asju laterdada. Kui suitsiidsetest mõtetest räägid, küllap teavitatakse klassijuhatajat ja siis vanemaid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oota psühholoogilt laterdamist, ma ootasin ja ootan, et kool teeb nii, et mul oleks turvaline oma klassis käia. Ma mõtlesin, et kui ma oma murest koolis räägin, siis ka tehakse midagi. Mul ei ole suitsiidne, aga mulle ei meeldi, et mind on murega üksi jäetud. Peaks ka tegema nagu kliimaaktivistid ja end koolipingi külge kinni kleepima või toitu millegi väärtusliku pihta loopima, et äkki hakkavad siis asjad liikuma? Ma ikka ootaks abi kõigepealt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, aga mis liim see on, mida nad kasutavad? Toiduga loopimine pole minulik. Pigem liim, aga kas see kahjulik pole? Vanemad niikuinii seda heaks ei kiida, aga kui ma end tõesti liimiks kinni, siis äkki õpetajad saaks aru, et mul pole koolis hea olla ja aitaks mind? Huvitav, kust nad seda liimi saavad. Kas see kuidagi kahjulik pole?

 

Ok, ma lähen õue ja saan vana sõbraga kokku, aga vastan teile ikka. Aitäh kõigile, kes on minust hoolinud ja vastanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

asjade peitmine? kui alates 14eluaastast asju peidab siis on see ikkagi pm. nagu vargus. ei? minu lapse asju ka peideti, tegin avalduse politseisse. aitas, enam ei peidetud-saadi aru.

meil ka kiva kool, null abi ja toetust kooli poolt.

äärelt kurb lugeda, kallistan sind tugevalt!!

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kujutan küll ette paljusid asju, mida psühholoog/sotsiaalpedagoog/klassijuhataja saaks lisaks ära kuulamisele ja soovitusele ära kannatada teha. Mitte kiusajate karistamiseks, vaid üldise meeldiva koostöise õhkkonna loomiseks klassis (et saaks teiste seast sõpru ja ei peaks üksi kiusajaid kannatama). Kõikvõimalikud team building harjutused, rollimängud jpm.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tundud väga äge ja arukas noor! Kõik sinu soovid ja mõtted on õiged. Väga kurb, et oled jäänud abi ja toeta! Uskumatu, noor inimene otsib abi ja täiskasvanud ei suuda aidata ????????‍♀️
Lisan omi mõtteid, ehk on abiks. Oluline on leida koolis “oma” seltskond, kellega saad aega veeta, kes sind mõistavad jne. Mingid ühised huvid vms. Minu ühel tuttaval nt oli hoopis kooliväline sõpruskond ja see aitas koolipäevad kuidagi üle elada ning oma vabal ajal oli tal omad inimesed, kellega sai olla ja aega veeta.
Lisaks parim kaitse bully’de ees on sinu kõrge enesehinnang, oskus enda üle naerda. Ole enesekindel, tea oma väärtust. Soovin sulle edu ja ole hoitud!!!!

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest seltskonnasr tuleb kiiresti lahkuda teise kooli. Sa lähed hulluks selle kiusuga.

Tegelikult on kool kohustatud sulle tagama kiusuvaba keskkonna. Mina helistaks ja seejärel kirjutaks Haridus- ja teadusministeeriumisse, küll siis kooli psühholoog ja juhtkond võtavad ka jalad tagumiku alt välja.

Lihtsalt ära kannatada (nagu enamik sulle siin nõu annab) ei tohi!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ma peangi mööda seinaääri käima, sest see on ainus kaitse kiusamise eest. Pean end painutama kellekski, kes ma pole. Kas te kõik olete siis nii teinud või? Mulle ei meeldi nii. Ma vist ei sobi siis sellesse maailma oma ebanormaalsete soovidega. Kui teist keegi on psühholoogi juures käinud, kas ongi nii, et lihtsalt räägid oma jutu ära ja ongi kõik? Mis kasu sellest on? Miks mind ei aidata? Kas ma pole abi väärt?

Jah, sul on mõnes asjas õigus. Mingil määral peame kõik ennast painutama kellekski, kes me pole, et paremini keskkonda sulanduda. Sa ei saa kunagi meeldida või klappida absoluutselt kõikide inimestega. Alati on keegi või mingi kamp, kellele sa lihtsalt ei meeldi. See on nii koolis, tööl, poliitikas, beebiemade gruppides, suguvõsades jne. Alati pead sa mõne inimesega niimoodi laveerima, et väldid kokkusaamist ja proovid mitte hinge võtta halvasti ütlemisi. Ma ei taha nüüd maalida pilti, et maailm ongi üks jube kole koht. Aga see pole ka selline nunnu roosamanna nagu multikates näha.

Leevenduseks on leida need inimesed, kellele sa meeldid sellisena nagu sa oled ja kellega sul ongi tore olla ilma pingutamata. Selliseid sõpru võib leida huviringidest, teistest klassidest või kasvõi internetist. Kooliklass on selles mõttes elu kõige karmim koht, et sinna on kokku pandud ju täiesti suvalised inimesed. Edasises elus satud kohtadesse, kuhu tulevad kokku rohkem sinu moodi inimesed (ülikooli eriala, huvialad, töökohad) ja hakkab olema palju lihtsam leida inimesi, kellele sa meeldid täitsa ilma pingutamata.

Enamus inimeste jaoks pole see gümnaasiumi aeg mingi filmilik high school experience, vaid pigem kolm aastat, mis tuleb tuimalt õppida ja ära kannatada. Edasine elu läheb palju ägedamaks ja paremaks. Kiusajate tipp ongi keskkooliaeg ja nemad jäävad neid aegu heldimusega meenutama. Ülejäänud kehitavad õlgu, et oli mis oli, ei jää oma klassikaaslastega suhtlema ja liiguvad elus edasi paremate asjade poole.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ma peangi mööda seinaääri käima, sest see on ainus kaitse kiusamise eest. Pean end painutama kellekski, kes ma pole. Kas te kõik olete siis nii teinud või? Mulle ei meeldi nii. Ma vist ei sobi siis sellesse maailma oma ebanormaalsete soovidega. Kui teist keegi on psühholoogi juures käinud, kas ongi nii, et lihtsalt räägid oma jutu ära ja ongi kõik? Mis kasu sellest on? Miks mind ei aidata? Kas ma pole abi väärt?

Jah, sul on mõnes asjas õigus. Mingil määral peame kõik ennast painutama kellekski, kes me pole, et paremini keskkonda sulanduda. Sa ei saa kunagi meeldida või klappida absoluutselt kõikide inimestega. Alati on keegi või mingi kamp, kellele sa lihtsalt ei meeldi. See on nii koolis, tööl, poliitikas, beebiemade gruppides, suguvõsades jne. Alati pead sa mõne inimesega niimoodi laveerima, et väldid kokkusaamist ja proovid mitte hinge võtta halvasti ütlemisi. Ma ei taha nüüd maalida pilti, et maailm ongi üks jube kole koht. Aga see pole ka selline nunnu roosamanna nagu multikates näha.

Leevenduseks on leida need inimesed, kellele sa meeldid sellisena nagu sa oled ja kellega sul ongi tore olla ilma pingutamata. Selliseid sõpru võib leida huviringidest, teistest klassidest või kasvõi internetist. Kooliklass on selles mõttes elu kõige karmim koht, et sinna on kokku pandud ju täiesti suvalised inimesed. Edasises elus satud kohtadesse, kuhu tulevad kokku rohkem sinu moodi inimesed (ülikooli eriala, huvialad, töökohad) ja hakkab olema palju lihtsam leida inimesi, kellele sa meeldid täitsa ilma pingutamata.

Enamus inimeste jaoks pole see gümnaasiumi aeg mingi filmilik high school experience, vaid pigem kolm aastat, mis tuleb tuimalt õppida ja ära kannatada. Edasine elu läheb palju ägedamaks ja paremaks. Kiusajate tipp ongi keskkooliaeg ja nemad jäävad neid aegu heldimusega meenutama. Ülejäänud kehitavad õlgu, et oli mis oli, ei jää oma klassikaaslastega suhtlema ja liiguvad elus edasi paremate asjade poole.

Kahjuks ei vasta see PK klishee, et pärast läheb kergemaks, tõele.

Küll öeldakse nii gümnaasiumikiusamise kohta, küll põhikoolikiusamise kohta. Tegelikult eksisteerib ja vohab meil ka ülikoolikius (tänapäeval poliitilistel põhjused – liberaalid hävitavad konservatiive), töökius,ametnikukius,  perekius, suguvõsakius jne jne.

Mitte keegi ei pea ennast painutama ühegi kiusaja suunas.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ütleb mulle halvasti, ignoreerib mind, peidab asju.

Asjade peitmist ja solvamisi saab vältida nii, et lähed hiljem klassi, oled siis kasvõi kooli puhvetis, wcs, teisel korrusel vahepeal. Vahetult enne kella saabud klassi. Paljud introverdid aajatavad nii eemal ja isegi, kui sa ekstravert, siis see nipp tõsiselt toimib. Ignoreerivad siis ignoreerivad, selliste norijate ja varastega pole mõtet sulanduda. Otsiks üldse sõpru teiste klasside seast. Tavaliselt nooremate klasside omad on sõbralikumad.

Palun ära seda soovitust küll kuulda võta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teeksite minu asemel. Alustasin gümnaasiumis. Üks vanast ajast tuttav seltskond ütleb mulle halvasti, ignoreerib mind, peidab asju. Klassijuhatajalt ja koolipsühholoogilt tuli enam-vähem ühesugune jutt, et lase ühest kõrvast sisse, teisest välja ja võib-olla neil on raske elu ja nad vajavad abi. Ei saanudki aru, kes neid siis aitab, aga mina igatahes olen küll täiesti abita jäetud. Aidake. Ma lasteabisse ja koolikiusutelefonile ei taha helista, sealt kindlasti samasugune blabla, et lase ühest kõrvast sisse, tesest välja. Päästke.

See küll gümnasisti kirjutis ei ole.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahetagu külakool G5 kooli vastu.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ära seda soovitust küll kuulda võta.

Kiusajaid motiveerib tähelepanu. Mis tuleb ära võtta. Inimesi ümber ei kasvata, õpetajad nagunii ei taha vanemate kättemaksu tunda, sellistel ju sama tüüpi vanemad ja õpetajad hoiavad seetõttu eemale. Mina ausalt ei tea koolipsühholoogi ülesandeid ja mis tänapäeval tema roll koolikiusajate suhtes on. Kui keegi psühholoog annaks täpsemat nõu, mida teha.

Minu soovitus toimib suurepäraselt. Ei pane asju lauale kui alles kella helisedes. Ei vii koolikotti laua juurde 15 minutiks ootama. Ning muide täiskasvanud introverdid rakendavad samu meetmeid. Istuvad fuajees diivanil, sulgevad kabineti ukse, lähevad wcsse peitu jne. No nad ka ei hakka ekstravertidega võitlema.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ära seda soovitust küll kuulda võta.

Kiusajaid motiveerib tähelepanu. Mis tuleb ära võtta. Inimesi ümber ei kasvata, õpetajad nagunii ei taha vanemate kättemaksu tunda, sellistel ju sama tüüpi vanemad ja õpetajad hoiavad seetõttu eemale. Mina ausalt ei tea koolipsühholoogi ülesandeid ja mis tänapäeval tema roll koolikiusajate suhtes on. Kui keegi psühholoog annaks täpsemat nõu, mida teha.

Minu soovitus toimib suurepäraselt. Ei pane asju lauale kui alles kella helisedes. Ei vii koolikotti laua juurde 15 minutiks ootama. Ning muide täiskasvanud introverdid rakendavad samu meetmeid. Istuvad fuajees diivanil, sulgevad kabineti ukse, lähevad wcsse peitu jne. No nad ka ei hakka ekstravertidega võitlema.

Küsimus ei ole ekstra- ega introvertsuses. Küsimus on vägivallas, mis kestab nii kaua, kui keegi ned loomad kõrgemalt poolt peatab.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole ekstra- ega introvertsuses. Küsimus on vägivallas, mis kestab nii kaua, kui keegi ned loomad kõrgemalt poolt peatab.

Koolikiusuvaba kool….missugune kool selline on? Politsei peatab. Vargus on tõestatav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele. Ma ei tea, mulle tundub järjest rohkem, et mu soov klassis rahulikult õppida ja sõpru leida on ebanormaalne. Et ma peangi mööda seinaääri käima, sest see on ainus kaitse kiusamise eest. Pean end painutama kellekski, kes ma pole. Kas te kõik olete siis nii teinud või? Mulle ei meeldi nii. Ma vist ei sobi siis sellesse maailma oma ebanormaalsete soovidega. Kui teist keegi on psühholoogi juures käinud, kas ongi nii, et lihtsalt räägid oma jutu ära ja ongi kõik? Mis kasu sellest on? Miks mind ei aidata? Kas ma pole abi väärt?

Kiusamine on täna popp, keegi ei aita. Kui tähelepanelikult ringi vaatada kiusavad ka täiskasvanud, ütlevad halvasti jne. Loe siit perekoolistki. Päris kole aeg.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleks nagu minu kirjutatud aga lapsevanema poolt vaadatuna.
Kui sa tõesti oled alustav gümnasist, siis hämmastava analüüsivõimega ja väga arukas. Sind ootab kindlasti suur tulevik.
Tood kenasti välja olukorra, mis tänapäeva koolis on väga tavaline. Kuidas vanemad ja õpetajad on kiusu suhtes abitud ja ohvrilt oodatakse, et tema peab end kiusu suhtes kohandama. Tahaks aidata aga see on praktiliselt võimatu.
Kui sa kooli ei soovi vahetada, siis ainuvõimalus on leida endale teised sõbrad ja ignoreerida (kuigi see on raske). Kui sind lohutab, siis hämmastavalt paljudest koolis kiusatutest kasvavad omaala tegijad, just selle paksu naha tõttu, mis nad koolis kasvatavad.
Seni aga ära jää enda murega üksi ja jaga seda enda vanemata, koolipsühholoogi ja abitelefoniga. Ka rääkimine aitab ja annab kinnitust, et viga ei ole sinus vaid kiusajates.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiusajaid motiveerib tähelepanu. Mis tuleb ära võtta.

Nõustun maksimaalselt 50% ulatuses. Ühest küljest on see küll tõsi, kuid teisest küljest motiveerivad neid ka kambavaim ja karistamatuse tunne (keegi ei astu vahele ning ebameeldivaid tagajärgi pole). Süües kasvab isu ning sellised inimesed võivad ignoreerimisest hoopis hoogu juurde saada. Pealegi on gümnaasiumis tänapäeval päris palju rühmatöid, seega ignoreerimine on vahel võimatu. Rühmi ei saa vahel ise valida, vaid õpetaja määrab loosiga.

Teemaalgataja, kuna käid 10. klassis, soovitaks mina pöörduda mõne 12. klassis käiva õpilasesinduse liikme poole. Tihti on nende nimed kooli kodulehel olemas. Võid talle näiteks Messengeris kirjutada. Julgen loota, et sotsiaalselt aktiivne vanem koolikaaslane suudaks rohkem sekkuda võrreldes mõne koolitöötajaga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://peaasi.ee/avaleht/peaasjade-keskus/#noorte-noustamine

Ehk saad siit abi.

Kiusajatega on see asi, et me ju kõik teame, miks nad kiusavad. Jah, neil on võimu, sest nad tekitavad ebamugavust, hirmu, aga nende võim ainult sellel põhinebki. Mitte sellel, et nad oleksid teistest paremad, targemad, ilusamad, andekamad… Vastupidi. Neil on kompleksid, nad lunivad tähelepanu, nad kannatavad selle all, et tunnevad, et neid ei armastata / et neid ei armastatagi… Et kui saaks selle kuidagi vastupidi pöörata, samas on ka alaealiste näol sisuliselt tegu lastega, st ei taha ka nende elu jäädavalt kahjustada. Äkki oleks mõttekas mingi selline lüke, et juhul kui sa tead, kes on nende ninamees/-naine, siis saad temaga kahekesi kokku (mitte ei kirjuta meili, sotsmeedias jne) ja alustad väga empaatiliselt, et kuule, sul on vist mingi jama kodus, me kõik näeme, et sul on vaja abi ja tähelepanu… kas su vanemad kohtlevad sind ikka hästi jne? …Et võib-olla ta siis saab aru, et okei, sellega, et ta SINULE nii palju aega pühendab, näitab ta ju tegelikult, et ta tahaks, et TEMALE pühendatakse aega/tähelepanu jne. Ta võib tunda, et ta ei taha, et see (tema nõrkus, kehv olukord) välja paistaks.

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi on gümnaasiumis tänapäeval päris palju rühmatöid, seega ignoreerimine on vahel võimatu. Rühmi ei saa vahel ise valida, vaid õpetaja määrab loosiga.

Tunnis ju ei kiusata enamasti ja õpetajad jälgivad töö vaömimist. Kui aga rühmatöö toimub kodutööna ja kalkarid lasevad ohmul töö ära teha üksinda, siis nad ise tulevikus kahetsevad, et ei õppinud elus hakkamasaamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju inimesi on minu peale mõelnud ja häid sõnu ja mõtteid kirjutanud. Mõned saavad minust nii hästi aru ja on minu poolt, see on väga hea tunne. Ma olen kuidagi nii rõõmus, et te olete vastanud ja vist sellepärast oli mul ka koolis täna palju parem olla. Mul oli vähemalt täna nagu ükskõik nende käitumisest. Suur aitäh, olete väga lahked.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ka kiusati koolis. Kiusati vähem, pigem olin tõrjutud. Ei kutsutud sünnipäevadele ega muudele koostegemistele. Aga ka veidi kiusati. Nt oli mul üks väga veniv pullover, mida siis üks klassiõde armastas õla pealt alla tõmmata, nii et pool rinnahoidjat ka paistis. Praegu mõtlen, et oleks pidanud talle otsa vaatama ja rahulikult küsima “Miks sa nii teed?” ja kindlasti vaatama talle otsa vastust oodates. St et ta saaks aru, et polnud retooriline küsimus.

Katsu leida endale kasvõi üks sõber. See muudab kohe olukorda. Teiseks mõtle, et sa jõuad elus kindlasti kaugemale, kui need nõmedikud. Mina vähemalt jõudsin. Kiusajad said kohe pärast kooli või juba kooliajal lapsed. Nüüd on nad paksud Kalevipoegade abikaasad madalapalgalistel töökohtadel.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja tundub tõesti intelligentne, mõtlev inimene. Paljud ei jõua sellele tasemele, samas mõtlev inimene on tundlikum, ketrab olukorrad kordi ja kordi peas läbi ja kannatab ühte valu mitu korda. Võiks proovida mõelda nii (mind aitas), et see, mis keegi ütleb, ei muuda sind kuidagi – sa oled ikka see, kes hommikul ärgates olid. Tasub sukelduda veelgi enam õppimisse, haridus on ainus asi, mida ära võtta ei saa, kõike muud saab (no välimus muutub ajaga, kaaslased on ebatruud jne).

Mind ka ignoreeriti koolis, mõnikord ka kiusati füüsiliselt, otseselt mul traumat ei olnud, sest ma vist mingil määral autist – no ma sain aru, et ega ma popp ole ja tundun imelik, aga väga ka ei häirinud. Üks kiusajaist vabandas aastaid hiljem mu ees ühe teise tuttava kaudu, ma omas peas mõtlesin, et kas peaks tänulik olema, et ta sai südant kergendada? Ausalt öeldes mul üsna ükskõik tema vabandusest.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps meh