Esileht Koolilaps meh

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: meh

Postitas:
Kägu

“Miks sa nii teed?” ja kindlasti vaatama talle otsa vastust oodates.

Kui on koos naisega, siis on homo, kui suhtes mehega, siis bi või hetero. Teatud asjades saab vastuse hiljem tuletada.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meie riigis on see suhtumine täiskasvanute poolt sellistesse tegudesse alla igasugust arvestust. Nii visalt asjad liiguvad, et see on sama hea, kui paigalseis. Eriti allakäinud kujud süüdistavad veel ohvreidki.
Kui keegi midagi ei usu ega kuula ega tegele ja antakse koolist mõttetuid nõuandeid, siis tuleb ise midagi ette võtta. Kas sul ei ole kedagi, kes ise neile kiusajatele lakooniliselt ja ühemõtteliselt ütleks sõnumi – hoidke eemale, see lõpeb teil kohe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah aga ma ikka ei saa aru MIKS ma pean taluma klassikaaslaste ebaviisakat käitumist. MIKS ma pean selle teemaga üldse tegelema. Aja- ja energiaraisk. Päriselt ei saa aru. Miks täiskasvanud mind sellisesse positsiooni suruvad. Ja kuhu jääb abi? Täiesti mõttetu on see klassijuhataja, psühholoog takkapihta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ma aga niikuinii olen sunnitud koolikiusuga rinda pistma, siis ma ikka tahaks “go big” selle asjaga. Minu jaoks on igas päevas ebameeldivaid hetki ja miks mina üksi pean kannatama? Kuidas seda teha? Kirjutan ajalehte? Mis kasu sellest oleks? Aga millest oleks kasu, kuidas minna teemaga suureks? Teen plakati “Appi, kiusatakse!” ja seisan koolitrepil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ma aga niikuinii olen sunnitud koolikiusuga rinda pistma, siis ma ikka tahaks “go big” selle asjaga. Minu jaoks on igas päevas ebameeldivaid hetki ja miks mina üksi pean kannatama? Kuidas seda teha? Kirjutan ajalehte? Mis kasu sellest oleks? Aga millest oleks kasu, kuidas minna teemaga suureks? Teen plakati “Appi, kiusatakse!” ja seisan koolitrepil?

Kui käid Tallinnas koolis, helista Tallinna Haridusametisse ja räägi oma mure ära. Kui mujal, helista Haridus- ja teadusministeeriumisse ja räägi oma mure ära.

Ajalehtede peale ära küll looda, need toodavad vaid partei- jm globaalsete kontorite uudiseid.

Kool on kohustatud sulle tagama kuisamisvaba keskkonna. Selle jaoks palugi abi HTM-ilt, sest kool ise ei taha midagi teha probleemi lahendamiseks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee kõik, mis sinu võimuses.  Kui oled selle läbi käinud ja abi küsinud vajalikud kohad ja pole saanud – siis oleks õige teha ajalehte avalik lugu, kus nende asutuste nimed kirjas, kuhu pöördsusid.  Mõtle ise – kui seesama koolidirektor peaks iga päev tööle tulles taluma töökaaslaste poolt sedasama, mida tema teeks? Mis oleks tema õigused? Aga alaealistega peaks olema ju kordades ja topelt see probleemi lahendamine kiiremas korras?
Kõigil, kes ignoreerivad, pisendavad ja keeravad selja ja loobivad suust   – saa üle, ära tee VÄLJA jna mõttetusi, neil puudub oskus teiste tundeid ja probleeme näha ja kuulata ja mõista.
Igasuguse kiusamise puhul, mis tahes vanuses ja mis tahes suuruses asjaga, peavad täiskasvanud oskama näha kardinate taha. Neil on ju kogemus. Eriti aga juhutdel, kus neile on juba vihje antud või esmane aimdus olemas.
Vaatasin telekast uuesti hiljuti seda filmi “Klass”.  Koolis elukogenud õpetajad, klassijuhataja. Kes ei oska skaala järgi isegi nullpunktist midagi märgata, kes on klassis liidrid tagares irvendamas päevast päeva ja kes istub hirmunud ja allasurutud ilmega. Kui tuli klassi, siis kordi oli üks ja sama inimene  – Joosep – kuskil olukorras, kus oli just piki pead ja jalgu saanud, ehk isegi käpuli maas alles. Õpetaja vaid imestab – oi, mida sina siis korraldad vms. Häirekell ei löö isegi hiljem. Kui hull tegu toimunud, ka siis  mitte keegi ilma ütlemata aru ei saanud, miks ja kes midagi üldse tegid. Seose leidmine kooli poolt null.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägiksin esimese asjana enda vanematele. Las nemad võtavad kohe ûhendust kiusajate vanematega.  Tavaliselt tuleb välja see, et vanemad pole oma tupsununnude halbadest kalduvustest ûldse teadlikudki ja ûldjuhul suudavad vanemad oma lapsi mõjutada koolis normaalselt käituma. Keegi neist ju ei taha tegemist teha noorsoopolitsei ega lastekaitsega.
Samuti kasutada kamba kiusajate puhul otsest pöördumist, näiteks kui keegi neist teeb sulle midagi, siis vaatad otsa ja kûsid nimeliselt, näiteks “Paul, miks sa mulle nii teed?”
Ûldjuhul panustan ikkagi eelkõige vanematele. Räägi neile kõik kohe ära ja las nad hakkavad tegutsema! Kiusamine ei lõpe peaaegu kunagi iseenesest ära, vaid läheb edasi.
Soovin sulle ilusat kooliaega ja olen kindel, et kõik saab korda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varematel aegadel oli koolikiusamine palju karmim. Minu arvamus on, et kius-vägivald lihtsalt peidetakse ära, mitte see ei kao. See vanemate kaudu asjaajamine on kõige parem mõte. Kui see ei tööta tuleb kooli vahetada.

Süsteemi vastu minek väga enamikel juhtudel ei tööta. Näiteks täiskasvanutel, kui tööjuures kiusatakse, siis tööinspektsioon aitab. Samas inimene saab õiguse, aga töökoht on ikkagi läinud. Inimesele ei anna see võit suurt midagi, ta pigem vajab tööd ja elatist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klassijuhatajalt ja koolipsühholoogilt tuli enam-vähem ühesugune jutt, et lase ühest kõrvast sisse, teisest välja ja võib-olla neil on raske elu ja nad vajavad abi. Ei saanudki aru, kes neid siis aitab, aga mina igatahes olen küll täiesti abita jäetud. Aidake. Ma lasteabisse ja koolikiusutelefonile ei taha helista, sealt kindlasti samasugune blabla, et lase ühest kõrvast sisse, tesest välja. Päästke.

Ei, sa ei ole ebanormaalne inimene ning see ei on normaalne, et tegelikult tahaksid sa rahulikku kooli, kus keegi ei kiusaks. Samuti ei ole see, et sa kiusamisest nii kurvastatud oled olnud, et nutnud,  otseselt ebanormaalne. Aga paraku on see, et sa oled kiusamist südamesse võtad, just see, mida kiusajad tahavad.

Kahjuks on nii, et mitte kellelgi pole võimalik iga õpilase juurde, kes jälle midagi teravat ütlema hakkab, politseinikku, kes iga kord röögataks: “No kuule – ära ütle seda!”. Samuti pole võimalik käia kogu aeg kellegi järel ja käskida: “Palun ärge teda ignoreerige”. Jah, korraks on võimalik õpetajal või kellelgi käskida: “Võtke ta kampa, tehke midagi temaga koos” – aga kui teised on nõuks võtnud ajada kiusu, siis nad järgmisel päeval ju ignoreerivad edasi. Ja nähvamine ja ignoreerimine on sellised asjad, mille eest pole võimalik ju inimesele mingit ränka karistust (vangi panemine) ka määrata, eksole?

Ehk siis jah, klassijuhataja ja koolipsühholoog on lihtsalt REALISTID. Koolilaste omavahelisi suhteid pole võimalik täiskasvanute poolt 100% korraldada, et keegi midagi ei ütleks, midagi ei mõtleks jne.

Ehk siis peab üles ehitama ikkagi mingi enesekaitse. Kui ei taha seda negatiivsust ja kiusamist enda hingele liiga lähedale lasta, siis öelda endale mõttes: “See on nende pori ja kuulub neile – see ei kuulu mulle.” Või kui näit kisutakse asju (mida ei pea otselt lubama), siis käratada tülpinud toonil: “Mis kisute mu asju? Appike, kui tüütu see on!” Kui keegi ütleb midagi teravat, võib vahtida teda tülpinud pilguga ja kehitada õlgu. Või irooniliselt öelda: “Oi-oi, hakkan nüüd nutma – uu-uu-uuu!”.

Muul ajal, kui kiusajad parasjagu teravusi ei ütle, siis mitte välja teha neist ja suhelda nende klassikaaslastega,  kes ei pruugi olla just südamesõbrad, aga vähemalt ei kiusa.

Mul oli vähemalt täna nagu ükskõik nende käitumisest. Suur aitäh, olete väga lahked.

Novot – tubli! Koerad hauguvad (ja nad on vahel maru tüütud), aga karavan läheb edasi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru. Nad kiusavad sind, samas tahad nendega suhelda ja probleemiks, et ignoreeritakse? Minuarust sellises olukorras on ignoreerimine parim lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru. Nad kiusavad sind, samas tahad nendega suhelda ja probleemiks, et ignoreeritakse? Minuarust sellises olukorras on ignoreerimine parim lahendus.

Jaa, psühholoog ja õpetaja põhimõtteliselt soovitasid sama. Ma ei tea, tahan jah, et klassis oleksid viisakad normaalsed suhted. Tunneksin end viisakate inimeste seas paremini. Ignoreerimine võtab palju energiat. Ma tahaks selle energia õppimisse suunata.

 

Aitäh, kes andsid konkreetseid soovitusi. Neid lauseid ma proovin kasutada.

 

Aga no ikkagi, ma ei taha olla selles olukorras ja tegeleda sellega. Mulle ei meeldi. See hakkab mind vihastama, et mind sellega tegelema sunnitakse. Ma mõtlesin, et õpetajad lahendavad selle asja ära. Viha tekib nende vastu ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin, et õpetajad lahendavad selle asja ära. Viha tekib nende vastu ka.

Sa oled peaaegu täiskasvanud inimene ja ootad, et õpetajad lahendavad Sinu eest asju ära? Sinu suhteid omaealistega? Millal Sa siis ise elama hakkad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole ülikoolis õpetajaks/psühholoogiks õppinud. Nemad on õppinud ja peaksid hakkama saama kiusajatega, mitte mind tanki lükkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teeksite minu asemel. Alustasin gümnaasiumis. Üks vanast ajast tuttav seltskond ütleb mulle halvasti, ignoreerib mind, peidab asju. Klassijuhatajalt ja koolipsühholoogilt tuli enam-vähem ühesugune jutt, et lase ühest kõrvast sisse, teisest välja ja võib-olla neil on raske elu ja nad vajavad abi. Ei saanudki aru, kes neid siis aitab, aga mina igatahes olen küll täiesti abita jäetud. Aidake. Ma lasteabisse ja koolikiusutelefonile ei taha helista, sealt kindlasti samasugune blabla, et lase ühest kõrvast sisse, tesest välja. Päästke.

Tean perekoolist juhtumit, kus lasteabist on väidetavalt päriselt abi olnud. Äkki ei ole blaa- blaa? Igatahes pole midagi kaotada, kui sealt küsida.
Kui elu koolis ikka väljakannatamatu ja probleemid ei lahene, siis äkki koolivahetus? Ühe võimaliku  valikuna pakun ka täiskasvanute gümnaasiumit.  See kool päästis mu eneseväärikuse ja hariduse. Elu lõpuni tänulik.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan sinu muret.

Enamasti on tõesti nii, et kiusatav on “tanki lükatud”.

Ma arvan, et võiksid paluda klassijuhatajal/psühholoogil rääkida samuti kiusajatega, kas koos vōi ilma sinuta. Siis on ka kiusajatel mingigi konkreetne tegevus, mis nende ebameeldivale käitumisele järgneb. Ja kui õpetaja/psühholoogi hüpotees peab paika (et kiusajal on endal mingi mure), siis ehk saabki ta sealt kaudu abi.

Oled igal juhul vâärtuslik inimene, kel õigus omandada haridust turvalises seltskonnas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga no ikkagi, ma ei taha olla selles olukorras ja tegeleda sellega. Mulle ei meeldi. See hakkab mind vihastama, et mind sellega tegelema sunnitakse. Ma mõtlesin, et õpetajad lahendavad selle asja ära. Viha tekib nende vastu ka.

Elu sunnib, jah. Nagu sunnib elu paljusid inimesi (eriti täiskasvanuid, kes ei ole enam vanemate selja taga ja kaitse all), tegelama ka mittemeeldivama poolega, vähestel on täiesti roosa elu. Jah, ma mõistan, et kui sul on seni olnud väga tore perekond (mis on tõesti suur väärtus) ja kõik ja puha, siis võivad ebameeldivused koolis tulla külma dushina ja tekitada palju protesti. Ja noor inimene on kirglik oma suhtumises nii halba kui heasse – kui noor pooldab kedagi/midagi, siis kirglikult, kui ei salli kedagi/midagi, siis kirglikult  (ütlemine: “noor ja vihane (mees)” – no kaldub olema, jah!

Aga tuleb õppida ka mõõdukust, rahulikumat ja nö. filosoofilisemat suhtumist asjadesse. Elus ei saa alati rusikaga lauale lüüa ja nõuda, et lahendagu teised kõik see, mis mulle ei meeldi, minu eest ära ja muutku minu elu meeldivaks  – ja kohe! Sest mina tahaks tegeleda vaid meeldivate asjadega – muidu ma ei mängi.

On ütlemine: “Anna mulle tarkust eristada neid asju, mida ma saan ise muuta ja neid, mida ma muuta ei saa ning rahulikku meelt leppida sellega, mida ma muuta ei saa”. Ehk siis ei tasu kulutada energiat vihast vahutamiseks nende asjade peale, mis ei meeldi, aga mille muutmine ei ole enda võimuses. Ja viha (mõttes) suunamine õpetaja peale on ka oma viha täiesti vale suunamine.Oleks sa ise õpetaja nahas, mõtleksid sa, et see on ebaõiglane, sisuliselt nõuab õpilane sinult,et oleksid võlur, aga sa ei ole, sinu käsutuses ongi ainult need ebatäiuslikud võimalused – rääkimine jms. Nii et see õpetaja vihkamine… see ei tasu ära, arvan ma.

Antud juhul kiusajaid sina muuta ei saa. Muuta saad oma suhtumist asjasse (suhtud rahulikumalt, ükskõiksemalt) või siis minna koolist ära. Kui muud plussid kaaluvad koolivahetuse üles – siis kõige mõistlikum on võtta võimalikult rahulikult ja keskenduda koolielu positiivsemale poolele – et hiljem jääksid mälestused mitte ainult “Kuidas kooliajal Marit ja Mia mind kiusasid ja kuidas ma seda vihkasin – samas, alles peale kooli lõpetamist klassikokkutulekul hakkasin mõtlema, et Marili, Berit ja Rosanna olid ju normaalsed ja miks ma neid kooliajal nii vähe märkasin ja läbi käisin”, vaid rohkem ” Marit ja Mia olid see tõrvatilk, aga ma püüdsin seda võtta võimalikult ükskõikselt ja Marili, Beriti ja Rosannaga sai palju toredaid asju koos tehtud”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/120101508/laps-istus-vannitoas-ziletitera-kaes-onneks-helistas-ta-enne-viimase-sammu-tegemist-lasteabisse

 

Oleks mul ka selline isa nagu sellel artikli-Maril. Minu isa on rahulik viisakas arst… ja kahjuks ei käituks nagu artikli-Mari isa. Vaesed lapsed, keda õpetajad pole aidanud, see žiletijutt on õudne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul oleks tõesti tahtmist võidelda ja see tee lõpuni käia ja sa leiaksid endla ka täiskasvanute seast toetajaid ja abilisi, kes ei nämmuta ega targuta, vaid reaalselt teevad asju ja teil oleks suur võitlusvaim. Sa võiksid minna sellega lõpuni. Nii, et kooli vahetavad nemad, mitte sina. See nõuab paljut. Isegi advokaati ehk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjuta Liina Kersnale, päriselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps meh