Esileht Pereelu ja suhted Mehe aeg

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Mehe aeg

Postitas:

Ja kui ta helistaks kell 6 hommikul või südaööl, oleks sina unine ja tige.
Teil ongi erinevad unerütmid. Ja sina tahad, et tema end muudaks.
Ei muuda.
Ja seda kolme last peab ju kuidagi ülal pidama? Majas, mis on pärapõrgus, kus tal tööd pole. Mis on sinu lahendus?

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 13:08; 16.03 15:37; 17.03 12:38; 17.03 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majas, mis on pärapõrgus, kus tal tööd pole. Mis on sinu lahendus?

Selles see asi ongi, et Eestis ei ole olemas sellist kohta nagu pärapõrgu.
Aga see-eest ON olemas seltskond, kes arvab et töökoht peab olema kodu kõrval. (max. 3km)
Kui sellist kohta ei ole või ukse taha pakkuma ei tulda – siis on nende järeldus see, et kodukandis tööd ei ole.

Heaks näiteks oleks kasvõi üks eileõhtuse Roaldi saate külalistest – noormees, it spetsialist, oli Eestisse tööle tulnud kuskilt Bangladeshist vms, ühesõnaga pisut tõmmu.
Elas kuskil Mustamäe taga, TPI kandis, aga tööl käis Jüris, ABB-s.
Roald küsis, et kuidas sulle siin meeldib, kui nii kaugel pead tööl käima ja Tallinnas on ummikud jne.
Vastus oli umbes selline, et ostke omale ummik, see 4-5 autot ei ole ummiku lapski. Ja mul kulub tööleminekuks VAID 30minutit, see tähendab meie mõistes, et elangi sisuliselt töökoha kõrval…Ma oleks vabalt ka nõus tunni kulutama.

Aga kui eestlane elab kuskil omastarust pärapõrgus, näiteks Peipsi ääres Mustveel, siis Jõgevale tööleminek on liiga kauge, see on ju 40km ja ma suren vahepeal ära.

Ainuke koht, kus eestlane järeleandmisi teeb, on Tallinna kesklinna jõudmine. Tipptunni ajal Rannamõisast, Viimsi lõpust, Raplast, ükskõik, kust, see võtab tunni. Aga siis see on okei.
Ilmselt Tartu ümbruses toimib samuti.
Aga kõik muu on “pärapõrgu” ja aega kulutada ei ole sobilik.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.03 19:36; 15.03 22:56; 16.03 09:27; 16.03 13:39; 16.03 20:33; 17.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laene meil ei ole. Viimane lõppes, kui mina veel käisin tööl, minu palk, mis ei olnud väga väike, täitsa Eesti keskmine ???? läks täielikult iga kuu laenumakseteks.

Mehel on oma privaatsus olemas, ei ela nii nagu eelpool kõnelenud ning see välismaal töötamine pigem tema enda soov ( kuna elame täitsa maal Ja siinkandis tal tööd ei oleks), rohkem tulu see meile ei too, seal ju ta maksab kõige eest ning poes kulub tal kordades rohkem.

Siis ei kompenseeri seda vähest aega perele ju isegi mitte korralik teenistus.

Ma usun küll, et kui mehel just mõnda tõsist tervisehäda ei ole, siis on ta lihtsalt üks mugav sell, kes end väsimuse jutuga kõigest, sh suhtlus perega, teadlikult välja lülitab. Kirjutad ju ise ka, et mees on ka kodus alatasa väsinud, kui just sõbrad kuhugi ei kutsu või te ise kodunt välja ei lähe.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 21:42; 16.03 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majas, mis on pärapõrgus, kus tal tööd pole. Mis on sinu lahendus?

Selles see asi ongi, et Eestis ei ole olemas sellist kohta nagu pärapõrgu.

Aga see-eest ON olemas seltskond, kes arvab et töökoht peab olema kodu kõrval. (max. 3km)

Kui sellist kohta ei ole või ukse taha pakkuma ei tulda – siis on nende järeldus see, et kodukandis tööd ei ole.

Heaks näiteks oleks kasvõi üks eileõhtuse Roaldi saate külalistest – noormees, it spetsialist, oli Eestisse tööle tulnud kuskilt Bangladeshist vms, ühesõnaga pisut tõmmu.

Elas kuskil Mustamäe taga, TPI kandis, aga tööl käis Jüris, ABB-s.

Roald küsis, et kuidas sulle siin meeldib, kui nii kaugel pead tööl käima ja Tallinnas on ummikud jne.

Vastus oli umbes selline, et ostke omale ummik, see 4-5 autot ei ole ummiku lapski. Ja mul kulub tööleminekuks VAID 30minutit, see tähendab meie mõistes, et elangi sisuliselt töökoha kõrval…Ma oleks vabalt ka nõus tunni kulutama.

Aga kui eestlane elab kuskil omastarust pärapõrgus, näiteks Peipsi ääres Mustveel, siis Jõgevale tööleminek on liiga kauge, see on ju 40km ja ma suren vahepeal ära.

Ainuke koht, kus eestlane järeleandmisi teeb, on Tallinna kesklinna jõudmine. Tipptunni ajal Rannamõisast, Viimsi lõpust, Raplast, ükskõik, kust, see võtab tunni. Aga siis see on okei.

Ilmselt Tartu ümbruses toimib samuti.

Aga kõik muu on “pärapõrgu” ja aega kulutada ei ole sobilik.

Ja Bangladesh oma ummikutega ja kahetunnise töölesõiduga peaks meile ideaal olema? Sinnapoole peaks meiegi püüdlema? Või mis on su jutu mõte?

Jah, normaalses inimest väärtustavas ühiskonnas on ebanormaalne uhada 40 km tööle ja tagasi. Igas mõttes.

+4
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 13:08; 16.03 15:37; 17.03 12:38; 17.03 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks saadaks mehe arstile. Tehku vereproovid ära. Just borrelioosi oma, see tekitab jubadat väsimust.
Kui proovid korras, siis selge, et lihtsalt ei viitsi su hala ja laste vadistamist kuulata.
Või magabki kohe peale tööd hilisõhtuni, öösel vahib arvutis ja siis ongi jälle peale tööd väsinud ja ei jaksa sinuga rääkida. Võimalikud variandid.
Uuri järgi!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, normaalses inimest väärtustavas ühiskonnas on ebanormaalne uhada 40 km tööle ja tagasi. Igas mõttes.

Ega sa juhuslikult pole tööpäeva hommikul kell 7.00 kuhugi Saksamaa kiirteele sattunud?
Vist mitte.
Ega sa juhuslikult pole kursis, kui palju on mäiteks Londoni läbimõõt km-tes?
Või kui pikk on ringtee ümber Londoni? (üle 200km oli kindlasti)

Mõte oli, et need ühiskonnad, kus inimesed üsna pikki vahemaid töölkäimiseks läbivad, ilmselt ka väärtustavad oma inimesi.
Ja vastupidi. Erinevalt näiteks sinust.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.03 19:36; 15.03 22:56; 16.03 09:27; 16.03 13:39; 16.03 20:33; 17.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab iga päev rääkima? Oma päevast ülevaadet andma või? Miks?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta tegeleb füüsilise tööga 8 h järjest, siis mina saan täitsa aru, et inimene on väsinud. Tuleb töölt, sõõb ja tukastab mis selles imeliku on. Ei ela kodus, sõõb jumal teab mida, stressis elukorraldusest- pole nagu palju vaja, et olla väsinud. Loodetavasti ei ole tegemist läbipõlemise algega. Näägutamisest igatahes sellisel puhul abi pole.

Oot, enamik inimesi käib tööl (ka füüsilisel!) ja lisaks kasvatab veel lapsi, temal on ju kogu tööväline aeg vaba!

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 07:19; 17.03 07:22; 17.03 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel välismaal nagu Soomes? Vöi muus riigis fyysilisel ehitustööl? Ei käi need kella ajad just nii. Söidule läheb aega. Istud ummikus väsinud, unisena. Kodus (ööbimiskohas) sööb, vötab ölle ja magab. Ja alustab hommikul jälle kell 6 vöi isegi varem, olenevalt kui kaugel on objekt. Mees on sul yleväsinud, mitte ei peta sind. Lihtsalt yritab peret yleval pidada.

Väga paljud naised käivad samuti tööl. Lisaks tegelevad nad veel lastega.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 07:19; 17.03 07:22; 17.03 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majas, mis on pärapõrgus, kus tal tööd pole. Mis on sinu lahendus?

Selles see asi ongi, et Eestis ei ole olemas sellist kohta nagu pärapõrgu.

Aga see-eest ON olemas seltskond, kes arvab et töökoht peab olema kodu kõrval. (max. 3km)

Kui sellist kohta ei ole või ukse taha pakkuma ei tulda – siis on nende järeldus see, et kodukandis tööd ei ole.

Heaks näiteks oleks kasvõi üks eileõhtuse Roaldi saate külalistest – noormees, it spetsialist, oli Eestisse tööle tulnud kuskilt Bangladeshist vms, ühesõnaga pisut tõmmu.

Elas kuskil Mustamäe taga, TPI kandis, aga tööl käis Jüris, ABB-s.

Roald küsis, et kuidas sulle siin meeldib, kui nii kaugel pead tööl käima ja Tallinnas on ummikud jne.

Vastus oli umbes selline, et ostke omale ummik, see 4-5 autot ei ole ummiku lapski. Ja mul kulub tööleminekuks VAID 30minutit, see tähendab meie mõistes, et elangi sisuliselt töökoha kõrval…Ma oleks vabalt ka nõus tunni kulutama.

Aga kui eestlane elab kuskil omastarust pärapõrgus, näiteks Peipsi ääres Mustveel, siis Jõgevale tööleminek on liiga kauge, see on ju 40km ja ma suren vahepeal ära.

Ainuke koht, kus eestlane järeleandmisi teeb, on Tallinna kesklinna jõudmine. Tipptunni ajal Rannamõisast, Viimsi lõpust, Raplast, ükskõik, kust, see võtab tunni. Aga siis see on okei.

Ilmselt Tartu ümbruses toimib samuti.

Aga kõik muu on “pärapõrgu” ja aega kulutada ei ole sobilik.

Ja Bangladesh oma ummikutega ja kahetunnise töölesõiduga peaks meile ideaal olema? Sinnapoole peaks meiegi püüdlema? Või mis on su jutu mõte?

Jah, normaalses inimest väärtustavas ühiskonnas on ebanormaalne uhada 40 km tööle ja tagasi. Igas mõttes.

Aga kodust sadade kilomeetrite kaugusel, perest eemal olla on normaalsem? Miks?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 07:19; 17.03 07:22; 17.03 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlane on naljakas jah. Vinguja. Kodus vingutakse kõige üle, küll on töökoht kaugel, ise elatakse pärapõrgus. Aga pudrumägede välismaal saadakse paarsada eurot rohkem (soomlased on juba statistikat teinud ja muretsevad, sest palgavahe on nii väike, et eestlased on hakanud tasapisi koju tagasi töölegi tulema ja soomlastel ei ole enam orjatööjõudu piisavalt), elatakse mitmekesi kuskil äärelinnas pagulaste keskel, ja sõidetakse tööle kauem kui kodus sõidetaks, aga ollakse ju ikkagi VÄLISMAAL. Kodus saab uhke näoga teatada, et töötatakse välismaal, palk on hea (keegi ei saa ju kontrollida), tööandja on tore, mind hinnatakse seal, sest olen nii tark ja tubli ja töökas. Kodus töötamine pole ju üldse nii tore, sest naaber näeb, et viilin ja ei viitsi teha eriti. Lisaks muidugi see, et pere eest pole vaja hoolitseda, oled ise enda peremees ega pea kellegagi arvestama seal peale iseenda. Võid igal õhtul oma harjakapis õlut libistada ja arvutimänge mängida, las naine mässab 3 lapsega üksi.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 11:26; 17.03 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majas, mis on pärapõrgus, kus tal tööd pole. Mis on sinu lahendus?

Selles see asi ongi, et Eestis ei ole olemas sellist kohta nagu pärapõrgu.

Aga see-eest ON olemas seltskond, kes arvab et töökoht peab olema kodu kõrval. (max. 3km)

Kui sellist kohta ei ole või ukse taha pakkuma ei tulda – siis on nende järeldus see, et kodukandis tööd ei ole.

Heaks näiteks oleks kasvõi üks eileõhtuse Roaldi saate külalistest – noormees, it spetsialist, oli Eestisse tööle tulnud kuskilt Bangladeshist vms, ühesõnaga pisut tõmmu.

Elas kuskil Mustamäe taga, TPI kandis, aga tööl käis Jüris, ABB-s.

Roald küsis, et kuidas sulle siin meeldib, kui nii kaugel pead tööl käima ja Tallinnas on ummikud jne.

Vastus oli umbes selline, et ostke omale ummik, see 4-5 autot ei ole ummiku lapski. Ja mul kulub tööleminekuks VAID 30minutit, see tähendab meie mõistes, et elangi sisuliselt töökoha kõrval…Ma oleks vabalt ka nõus tunni kulutama.

Aga kui eestlane elab kuskil omastarust pärapõrgus, näiteks Peipsi ääres Mustveel, siis Jõgevale tööleminek on liiga kauge, see on ju 40km ja ma suren vahepeal ära.

Ainuke koht, kus eestlane järeleandmisi teeb, on Tallinna kesklinna jõudmine. Tipptunni ajal Rannamõisast, Viimsi lõpust, Raplast, ükskõik, kust, see võtab tunni. Aga siis see on okei.

Ilmselt Tartu ümbruses toimib samuti.

Aga kõik muu on “pärapõrgu” ja aega kulutada ei ole sobilik.

Ja Bangladesh oma ummikutega ja kahetunnise töölesõiduga peaks meile ideaal olema? Sinnapoole peaks meiegi püüdlema? Või mis on su jutu mõte?

Jah, normaalses inimest väärtustavas ühiskonnas on ebanormaalne uhada 40 km tööle ja tagasi. Igas mõttes.

Aga kodust sadade kilomeetrite kaugusel, perest eemal olla on normaalsem? Miks?

Sest talle ei meeldi see pere?
Nii lihtne see ongi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 13:08; 16.03 15:37; 17.03 12:38; 17.03 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, normaalses inimest väärtustavas ühiskonnas on ebanormaalne uhada 40 km tööle ja tagasi. Igas mõttes.

Ega sa juhuslikult pole tööpäeva hommikul kell 7.00 kuhugi Saksamaa kiirteele sattunud?

Vist mitte.

Ega sa juhuslikult pole kursis, kui palju on mäiteks Londoni läbimõõt km-tes?

Või kui pikk on ringtee ümber Londoni? (üle 200km oli kindlasti)

Mõte oli, et need ühiskonnad, kus inimesed üsna pikki vahemaid töölkäimiseks läbivad, ilmselt ka väärtustavad oma inimesi.

Ja vastupidi. Erinevalt näiteks sinust.

London on ühiskond?
Tead, ma ei ole küll kuulnud, et keegi kiidaks Londonit, kui suurepärast elukeskkonda. Kõik jama kannatatakse ära vaid raha pärast.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 13:08; 16.03 15:37; 17.03 12:38; 17.03 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

London on ühiskond?
Tead, ma ei ole küll kuulnud, et keegi kiidaks Londonit, kui suurepärast elukeskkonda. Kõik jama kannatatakse ära vaid raha pärast.

Said aru küll, mida ma “Londoni” all silmas pidasin.
Ära teeskle funklugemisoskuse puudumist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.03 19:36; 15.03 22:56; 16.03 09:27; 16.03 13:39; 16.03 20:33; 17.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab iga päev rääkima? Oma päevast ülevaadet andma või? Miks?

Lapsed tahavad isaga suhelda. See tunduski olevat põhiprobleem, et lapsed ootavad väga isaga rääkimist, aga isa ei viitsi. Kui peres on väikesed lapsed, siis selline suhtlus ikkagi väga vajalik. Saab ju ka videokõnesid teha, laste elus osaleda, aga kui mehel on energiat ainult siis, kui sõpradega väljas käia, ülejäänud aeg väidab end väsinud olevat, siis on seal peres küll väga suur probleem.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 21:54; 16.03 10:44; 17.03 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Visiitisuhe on täpselt nagu kärgiperendus – laias laastus jumala mõttetu.

Miks sa sellise mehega ometi 3 väikest last said, masohist oled? Loomulikult ei taha sul mees koju tulla, ma ka ei tahaks kui aus olla. Seal on kogu palk endale kulutamiseks, mõnus poissmeheelu ja suure tõenäosusega ka noor armuke. Peaks olema hull, kui koju 3 tite ja väsinud naise juurde tuleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajab ka naerma, kui räägitakse Eestis tohututest vahemaadest, tegelikult sõidad paari tunniga ühest otsast teise (v.a. saared). Minul käib õemees tööl – 110 km üks otsa. Talvel bussiga, hea tukkuda – suvel autoga + tööandaga kokkuleppel on 5 päeva kuus kodukontor.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe aeg

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.