Esileht Pereelu ja suhted Mehe aina süvenev alkoholism või siiski mitte?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mehe aina süvenev alkoholism või siiski mitte?

Postitas:

Oleme jõudnud oma suhtega tupikusse. Oleme koos olnud 4 aastat, oleme suhteliselt noored, üle 20. Viimasel ajal on meie pereelu hakanud segama mehe joomine. Talle meeldis varemgi pidudel käia koos oma sõpradega, aga see ei olnud nii tihti ja ma teadsin, kus ta on. Nüüd viimasel ajal on hakanud need peod toimuma liiga tihti. Nädala sees ei joo mees üldse, aga kui oma kodulinna nv läheb ja sõpradega kokku saab, hakkab joomine pihta ja seda mitu päeva. Mul ei oleks muidu midagi sõpradega olemise vastu, kui need ei muutuks alati mitmepäevasteks joominguteks ja mees ei valetaks mulle. Nende joomistega on ta hakanud valetama ja lubama igasuguseid lubadusi (tulen õhtuks koju, homme pean ju tööle minema), kuid neid ei täideta. Siis tullakse koju ja palutakse andeks. Kui ma aga julgen olla pahane mitu päeva selle peale, siis olen mina vinguja ja temal on kopp ees minu vingumistest.
Eelmisel nv oli sama teema. Tookord tõstsin juba tema riided kapist välja ja olin valmis kõigeks, kuid siis jõudsime kokkuleppele, et ta läheb otsemaid ravile, kui midagi sellist peaks veel korduma. Nüüd siis see nv taas mina muretsen kodus, kus mu elukaaslane on, ei mingit telefonikõnet ega miskit. Homme tööpäev. Nüüd ma ei teagi enam, mida ette võtta. Loomulikult muretsen, et äkki on midagi juhtunud, kuid kui on ta lihtsalt koomas kuskil, siis olen ma tõsiselt väsinud sellest muretsemisest ja hingepiinadest.
Usun, et kui nüüd kodus jälle ravi teema üles võtan, siis sinna ta siiski ei lähe. MIs lahendust teie näete sellel olukorral või kuidas inimene alkoholismi ravile üldse saada? Kas Wismari haiglas vastuvõtt on kindlustatutele tasuta? Või ei pea te iga nädalavahetust pidutsemist alkoholismiks?
Raske olukord, lahku ei tahaks minna, tahaks et inimene terveks saaks, sest ma siiski armastan teda kogu südamest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 23:58; 23.04 04:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli kägude kindel soovitus on-Jäta nii kiiresti maha kui võimalik!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No käisin mehel nüüd öösel järgi. Õigust jäi veel ülegi, et tema ei ole midagi valesti teinud ja mina olen halb, et jälle vingun, et mulle selline olukord ei sobi. Sõimas ka veel. Nüüd tõesti mõtlen, et miks ma lasen endaga niimoodi käituda, olen tõeliselt loll. Aga ma siiski armastan teda väga ja tahaks teda aidata. Eks homme pärast tööd saab täpsemalt rääkida, kas ta on nõus mingit ravi ette võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 23:58; 23.04 04:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega siin ei olegi midagi, kas läheb ravile või jätkub kõik samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me võime siin miljon korda rääkida, et ära otsi elukaaslast baarist või kõrtsist, aga ikkagi on juhmakaid, kes kõrtsist suvalise poldi endale sisse lasevad.
Otsi raamatukogust, internetist, hobitegevusest, kuskilt sellisest kohast, kus inimesed kained on ja ise ka kaine oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on kindlasti alkoholismi algfaasiga, mis süveneb. kahjuks ei lõpeta ükski alkohoolik joomist, kui ta ise probleemist aru ei saa ja selle lõppemist ei soovi. Wismaris ei ole enam midagi tasuta, ikka päris kopsakalt tuleb maksta. Sama kehtib ka psühholoogide kohta. Endal pikaaegne kogemus alkohoolikuga ja ainus soovitus on tõesti – lõpeta see suhe. Armastus ei pea niikuinii vastu, ise lihtsalt kaotad väärtuslikku aega oma elust. kui oled ta maha jätnud, selgub tõde – kui tõepoolest sind armastab, siis jõuab talle pärale. Kui aga juba liiga sügavale langenud, siis ei jõua midagi pärale. Olin alkohoolikuga koos 7 aastat (tal käis algul ka periooditi, hiljem kukkus ikka täiesti pudelisse), pärast mahajätmist on ta järgmised 7 aastat samamoodi edasi joonud. Ei kahetse oma otsust suhe lõpetada.
Kindel ohumärk on mitmepäevased, regulaarsed joomingud. See tähendab, et selline \”lõõgastumisviis\” on talle meelepärane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 10:41; 23.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära emmeta seda meest. Niimoodi sa soosid alkoholismi.
Ära käi tal järel, kui ta joob. Ära otsi teda. Ära lepi sellise asjaga. Sinu käitumine on juba täiesti väljakujunenud kaassõltuvus. Kaassõltlased on võimaldajad.

Kui sa temast hoolid, siis esita ultimaatum – kas kaine elu, või lahku – ja jää endale kindlaks. Parem on minna lahku ja anda mehele sellega selge signaal, et joomine ei ole elustiil. Ehk ta siis mõtleb asja üle järele ja läheb ravile.

Kui sa aga emmetamist jätkad, saab ta signaali, et joomine on täiesti aktsepteeritav ja hakkab veel hullemini jooma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, rotsikul õigus – miks sina muretsed, kas ta jõuab tööle või mitte? See on tema kohustus ja vastutus. Kui lahti lastakse, ongi hea – siis näeb ka ise, kuhu tema teguviis viib. Ära ürita tema tagajärgi teise ees siluda. See on kõige suurem kahju, mida teha annab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 10:41; 23.04 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me võime siin miljon korda rääkida, et ära otsi elukaaslast baarist või kõrtsist, aga ikkagi on juhmakaid, kes kõrtsist suvalise poldi endale sisse lasevad.
Otsi raamatukogust, internetist, hobitegevusest, kuskilt sellisest kohast, kus inimesed kained on ja ise ka kaine oled.[/tsitaat]
Kaineid mehi ju ei taheta.Mina olen kaine ja üle 7aasta üksi ja otsin naist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small][/small]

Kaineid mehi ju ei taheta.Mina olen kaine ja üle 7aasta üksi ja otsin naist.[/tsitaat]

Sa oled jälle muidu imelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selle poolt, et alkoholism on selline haigus, mille puhul tänitamine, ähvardused (maha jätta), lubaduste välja pinnimine (nende uskumine) jms ei aita. Pigem see tõukab inimest veel rohkem alkoholismile.
Aidata võib ainult ignoreerimine ja veidikese aja jooksul jälgimine, kas inimene ise teeb otsuse enda muutmiseks. See osus ja tahe paraneda/muutuda peab tulema inimese enda seest ainult.

Ükski mees (ega ka naine) ei jäta/vähenda joomist põhjusel, et mu naisele/mehele ei meeldi. Võibolla väikeseks perioodiks, trotslikult, kuid siis tuleb suurema tuhinaga tagasi see soov minna ja juua ning seda isegi rohkem kui varem.

Soovitan siis ignoreerida mingi aeg ja kui ei funka, siis lahku minna, v.a kui leiad, et sulle sobib elada koos selle mehega sellistel tingimustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks on alkoholism ravimatu haigus

on muidugi igasuguseid tasulisi meetmeid olemas – tsüklist välja aitamine, igasugused ennetavad meetmed (ampullid jms) psühholoogi nõustamine jms, aga need ei anna ka mingit garantiid

mõned on maha jätnud joomisi kui nad on jõudnud arusaamisele, et nad nii enam edasi elada ei taha, kahjuks elukaaslase näägutamine selle veendumuseni jõudmisele eriti kaasa ei aita, osadel ei aita isegi surmahirm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 14:29; 25.04 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kaineid mehi ju ei taheta.Mina olen kaine ja üle 7aasta üksi ja otsin naist.[/tsitaat]
Nagu sinule kombeks, sõidad suvaliselt JÄLLE ja JÄLLE teiste teemasse oma halaga sajaga sisse. Kuigi sulle on MILJON JA MILJON korda räägitud, et asi ei olegi selles, et sa alkoholi või suitsu ei tarbi. Tsiiiiiisas, ausalt oksele ajab juba. Parem ole tõesti alkohoolik kui 100 muud häda mis sul küljes on. ok, kompu sa pole, aga mingil määral seda annab parandada(stiil, juuksur vms). Kui sul on 7 last ja sa tahad neid juurde, sinu arvamust ja \”fakte\” naistest teame ka, samuti tema mis otstarbel sul naist vaja on. Ning mida abosluutselt veel kõik siin foorumis teavad, milline see naine peab olema ja kõigile nendele ultimaatumitele pakud sina AINULT: ma ei joo ja ei suitseta… jube asi küll

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sama teema. Pidu toimub küll harvem…kord kuus või paari kuu jooksul, aga ma olen selles täiesti kindel, et kui mind ei oleks, siis jooks ta iga nädalavahetus. Ja need summad…
Ta jõudis isegi ravile. Kuulas 3h arsti juttu, aga siis otsustas, et ei…tema ikka ei lase end ravida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 20:51; 25.04 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kaineid mehi ju ei taheta.Mina olen kaine ja üle 7aasta üksi ja otsin naist.[/tsitaat]
no sa oled ju selline õppimisvõimetu juhm ka, et selline on minu arust veel hullem kui alkohoolik. No kesse tahab sellist meest, kes lapsi terve ilma täis vorpinud on ja uhkelt teatab, et lapsed uude suhtesse kaasa ei tule. Oksele ajab selline mõtteviis. Kuigi ma pean tunnistama, et on mitmeid teemasid, milles on su arvamused täitsa arukad, oled sa kooseluks ja tunneteks täeiseti kõlbmatu isend. Üksikud inimesed ongi sellepärast üksi, et nende maailmapilt on nihkes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kretiint kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

no sa oled ju selline õppimisvõimetu juhm ka, et selline on minu arust veel hullem kui alkohoolik. No kesse tahab sellist meest, kes lapsi terve ilma täis vorpinud on ja uhkelt teatab, et lapsed uude suhtesse kaasa ei tule. Oksele ajab selline mõtteviis. Kuigi ma pean tunnistama, et on mitmeid teemasid, milles on su arvamused täitsa arukad, oled sa kooseluks ja tunneteks täeiseti kõlbmatu isend. Üksikud inimesed ongi sellepärast üksi, et nende maailmapilt on nihkes. [/tsitaat]
Miks kooseluks sobimatu?Ma just olen pereeluks loodud.Piditsemiseks ma ei sobi,reiskaaslaseks ei sobi,aga pereinimeseks just sobin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevalt enamustest eelpool kommenteerijatest mina ei arva, et su mees oleks alkohoolik. Tavaline noor poiss, kel veel meri põlvini, elu elamata, peod pidamata. Sinu jaoks, teemaalgataja, vahet tegelikult pole. Kas liiga noor või alkohoolik, tulemus on sinu jaoks sama. Sul on kaks varianti, kas sa võtad ennast kokku, lõpetad muretsemise, otsid nädalavahetusteks endale ka miskit tegevust. Või lõpetad selle suhte.
Miks ma ei pea seda alkoholismiks? Sest ma olen oma mehe sõprade pealt seda kõike u 15 a tagasi näinud. Kui ma oma mehega kohtusin, siis tema oli 24 ja sõbrad 21-22, kuna minu mees oli veel vene kroonus käinud, siis ta oli teistest natuke vanem. Just nii neil see eluke käis, iga ndvahetus oli sõpradega pidu. Erinevus oli küll, et nende pidudel olid enamasti pruudid ka kampa võetud. Aga erinevaid pruute igal poisil jõudsin ma sel perioodil näha mitmeid.
Nüüd aastaid hiljem pole neist keegi alkohoolik. Kõik on tublid pereisad. Pruutidest on peale minu sellest perioodist veel üks naine samaks jäänud. Minu õnn oli, et mu mees oli teistest natuke vanem ja väga enam ei viitsinud sel ajal.
Sellistes teemades mind alati häirib, et perekooli käod hakkavad kooris alkoholismist kaagutama. Ja me ei tea, mis tegelikult ühel või teisel juhul on. Iga nooruse sarvede mahajooksmine ei ole veel alkoholism. Eriti kui kutt nädala sees ei võta tilkagi.
Aga teemaalgataja, nagu ütlesin, teie suhte seisukohalt pole vahet, millega tegu. Ma arvan, et asja teie suhtest ei saa. Võta vabalt ja lepi sellega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kaineid mehi ju ei taheta.Mina olen kaine ja üle 7aasta üksi ja otsin naist.[/tsitaat]

aga miks need eelmised naised su maha jätsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 14:29; 25.04 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

aga miks need eelmised naised su maha jätsid?[/tsitaat]
Sest neile ei sobinud rahulik pereelu,vaid otsisid teravaid elamusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sest neile ei sobinud rahulik pereelu,vaid otsisid teravaid elamusi.[/tsitaat]

vale vastus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Erinevalt enamustest eelpool kommenteerijatest mina ei arva, et su mees oleks alkohoolik. Tavaline noor poiss, kel veel meri põlvini, elu elamata, peod pidamata. Sinu jaoks, teemaalgataja, vahet tegelikult pole. Kas liiga noor või alkohoolik, tulemus on sinu jaoks sama. Sul on kaks varianti, kas sa võtad ennast kokku, lõpetad muretsemise, otsid nädalavahetusteks endale ka miskit tegevust. Või lõpetad selle suhte.
Miks ma ei pea seda alkoholismiks? Sest ma olen oma mehe sõprade pealt seda kõike u 15 a tagasi näinud. Kui ma oma mehega kohtusin, siis tema oli 24 ja sõbrad 21-22, kuna minu mees oli veel vene kroonus käinud, siis ta oli teistest natuke vanem. Just nii neil see eluke käis, iga ndvahetus oli sõpradega pidu. Erinevus oli küll, et nende pidudel olid enamasti pruudid ka kampa võetud. Aga erinevaid pruute igal poisil jõudsin ma sel perioodil näha mitmeid.
Nüüd aastaid hiljem pole neist keegi alkohoolik. Kõik on tublid pereisad. Pruutidest on peale minu sellest perioodist veel üks naine samaks jäänud. Minu õnn oli, et mu mees oli teistest natuke vanem ja väga enam ei viitsinud sel ajal.
Sellistes teemades mind alati häirib, et perekooli käod hakkavad kooris alkoholismist kaagutama. Ja me ei tea, mis tegelikult ühel või teisel juhul on. Iga nooruse sarvede mahajooksmine ei ole veel alkoholism. Eriti kui kutt nädala sees ei võta tilkagi.
Aga teemaalgataja, nagu ütlesin, teie suhte seisukohalt pole vahet, millega tegu. Ma arvan, et asja teie suhtest ei saa. Võta vabalt ja lepi sellega. [/tsitaat]

Ma arvan, et sinu mees ei joonud ka mitu ööd ja päeva jutti.
Pidutsemisel ja pidutsemisel on vahe. Kui seda tehakse 1 õhtu ja 1 öö ja hommikuks ollakse kodus, siis mina ei näe ka probleemi. Aga kui see öö muutub hommikuks ja hommik jälle õhtuks ja terve see aeg ollakse jooma peal, siis minu arvates on tegu alkoholismiga.
Mina siis see kägu, kelle mees jõudis ka ravile…vähemalt juttu kuulama.
Ka see arst oli kindel, et see on alkoholismi algfaas. Mis siis, et seda tehakse 2 kuu tagant korra. Kui inimene piiri pidada ei oska, siis on probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 20:51; 25.04 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]:[/small]

Sest neile ei sobinud rahulik pereelu,vaid otsisid teravaid elamusi.[/tsitaat]

Ja Sina oled muidugi mingi über-ullike, kes mitu korda sama reha otsa jooksis?
Ja elamusi hakkasid kõik Su naised, nagu kokku lepitult, otsima alles pärast seda, kui nad sinuga lapsed olid saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe aina süvenev alkoholism või siiski mitte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.