Esileht Pereelu ja suhted Mehe arvukad partnerid ja abikaasa haigused (palun mitte tõsta terviseteemasse)

Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )

Teema: Mehe arvukad partnerid ja abikaasa haigused (palun mitte tõsta terviseteemasse)

Postitas:

Paljud mehed kardavad meestearsti juurde minna, sest on loodud müüt mingist hirmsast protseduurist. Ausalt, see pole ebamugav. Kui mees läheb suguhaiguste testile, siis võetaksegi ainult proov esmajoauriinist. Harvem ka verest.

Mingid asjad (klamüüdia?) võetakse vatipulgaga ka noksi seest. Ja see pidi olema pisut valulik ja pärast kipitama.

Ohh neid õrnakesi, nummikesi küll – pisut valulik ja kipitab pole mingi argument. Valulik on ilmselt juba sellepärast, et ongi klamüüdia, sest see põhjustab kusitipõletikku ja naistel emakakaela põletikku. Klamüüdia võib kulgeda ka ilma sümptomiteta ja põhjustada tõsiseid munandipõletikke ja potentsile väga laastavalt mõjuda ja see on kindlasti palju tõsisem probleem, kui pisut valulik.

Kas sulle tundus, et ma õigustan mehi, miks nad ei peaks arsti juures käima? Või mis see “õrnakesed, nummikesed” iroonia minu kommentaari all peaks tähendama? Mina vastasin kellelegi, et mingite proovide võtmine võib olla ebamugav või valulik küll. Tean, sest oma mees käis ka kunagi proove andmas. Ja ei imesta, kui mõni mees jätabki selle pärast minemata. Lisaks on mehi, kelle mõtteviis ongi selline, et nemad ei luba oma “aaret” kellelgi torkida… Minu kommentaar aga ei tähenda, et ma kuidagi õigustaks mehi, et nad ei peakski arsti juurde minema, sest valus ja paha on…

Imelikku juttu ajad siin teemas…

Ma olengi irooniline inimene aga see pole ka mingi täiskasvanud meesterahva suhtumine, et võib pisut ebameeldiv ja valus olla ja siis arsti juurde ei lähe. Kui ma kuuleks mõne mehe suust juttu, et tema riist on lausa “aare”, siis ma ei teaks vist isegi, mida selle peale vastata (see ei käinud sinu kapsaaeda, ma mõistan küll, mida sa sellega öelda tahtsid). Sellise suhtumisega mehe käest tahaks lausa küsida, et mis saab siis, kui see aare otsast ära mädaneb või enam ei funktsioneeri, sest arsti juures ei käida. Mehega on sul siis vedanud, et ise otsustas end testida, kujuta ette, kui oleksid pidanud sellel teemal hullult kemplema hakkama.

Naistearsti juures käimine pole samuti meeldiv tegevus aga kui on vaja, siis on vaja. Käiaksegi selleks, et olla terved või terveks saada.

Põhjus on vist tõesti meeste väheses informeerituses suguhaiguste ja näiteks HPV teemadel. Noorte tüdrukute puhul ikka  emad räägivad sellel teemal aga poiste puhul ilmselt on teemakäsitlus teistsugune. Iseenesest kurb.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.02 18:00; 19.02 18:04; 19.02 20:03; 21.02 21:44; 21.02 21:50; 23.02 13:30; 23.02 13:31; 23.02 13:39; 25.02 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV-d ka minu teada siiani meestel ei testita.

Loomulikult testitakse, kust selline rumal jutt? Kusitist võetaks proov umbes 3-4 cm sügavuselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV-d ka minu teada siiani meestel ei testita.

Loomulikult testitakse, kust selline rumal jutt? Kusitist võetaks proov umbes 3-4 cm sügavuselt.

Ma ei ole öelnud, et meestel HPV-d üldse ei testita. Ma räägin sellest, et kui mees läheb arsti juurde sooviga teha suguhaiguste paneel, siis HPV-d sellest kusitist võetavast proovist ei analüüsita. Test tehakse ainult siis, kui mehel on kondüloomid või muud kaebused või ta seda eraldi küsib.

Nii on kogu aeg olnud ja kui viimase paari aastaga on selles osas midagi muutunud, siis on muidugi hästi, aga ma julgen selles kahelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 03:35; 26.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need probleemid on sul kadunud, sest sa ei seksi enam!!

Tupeseen ja põiepõletik tekib naistel ka mehe kehvast hügieenist. Minul pole elus tupeseen ja põiepõletik iseenesest tulnud, ikka peale seksi on tekkinud. Tupeseenele aitab hästi punkti panna juues nt Actimeli ja teisi piimhappebaktereid sisaldavaid tooteid. Peale seksi kindlasti käia pissil! Neid asju otseselt ei saa panna petmiste süüks, sest teiste meestega seksinud sa ju pole ja ei tea kas ikka oleksid hädas samade asjadega;)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 61 kuni 64 (kokku 64 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe arvukad partnerid ja abikaasa haigused (palun mitte tõsta terviseteemasse)