Esileht Pereelu ja suhted Mehe arvukad partnerid ja abikaasa haigused (palun mitte tõsta terviseteemasse)

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Mehe arvukad partnerid ja abikaasa haigused (palun mitte tõsta terviseteemasse)

Postitas:
Kägu

Paljud mehed kardavad meestearsti juurde minna, sest on loodud müüt mingist hirmsast protseduurist. Ausalt, see pole ebamugav. Kui mees läheb suguhaiguste testile, siis võetaksegi ainult proov esmajoauriinist. Harvem ka verest.

Mingid asjad (klamüüdia?) võetakse vatipulgaga ka noksi seest. Ja see pidi olema pisut valulik ja pärast kipitama.

Ohh neid õrnakesi, nummikesi küll – pisut valulik ja kipitab pole mingi argument. Valulik on ilmselt juba sellepärast, et ongi klamüüdia, sest see põhjustab kusitipõletikku ja naistel emakakaela põletikku. Klamüüdia võib kulgeda ka ilma sümptomiteta ja põhjustada tõsiseid munandipõletikke ja potentsile väga laastavalt mõjuda ja see on kindlasti palju tõsisem probleem, kui pisut valulik.

Kas sulle tundus, et ma õigustan mehi, miks nad ei peaks arsti juures käima? Või mis see “õrnakesed, nummikesed” iroonia minu kommentaari all peaks tähendama? Mina vastasin kellelegi, et mingite proovide võtmine võib olla ebamugav või valulik küll. Tean, sest oma mees käis ka kunagi proove andmas. Ja ei imesta, kui mõni mees jätabki selle pärast minemata. Lisaks on mehi, kelle mõtteviis ongi selline, et nemad ei luba oma “aaret” kellelgi torkida… Minu kommentaar aga ei tähenda, et ma kuidagi õigustaks mehi, et nad ei peakski arsti juurde minema, sest valus ja paha on…

Imelikku juttu ajad siin teemas…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lugesin ka hiljuti siin perekoolis, kuidas koos mehega on kadunud ka igasugu terviseprobleemid. Mul küll on juba 10 aastat sama mees, aga oli periood, mil ma olin tohutult hädas põiepõletik-tupeseen-herpes lõputu ringiga, mis ei tahtnud kuidagi ravile alluda. Ma küll täpselt ei mäleta, aga vist kestis selline periood veidi üle aasta. Tol ajal arvasin, et tegu on suuresti minu kehva vaimse tervise põhjustatud probleemiga.. mõjutab ju vaimne pool ka veidi seda, kas ja kui palju haigused välja löövad.

Nüüd, kui tagasi vaadata, siis minu probleemid lõppesid enamvähem siis, kui lapseootele jäin. Olen hakanud kahtlema, et ehk oli siis minu mehel ka kõrvalsuhe ja lõpetas selle, kui sai teada rasedusest? Viimase 4 aasta jooksul ei ole mul nii intensiivselt selliseid hädasid enam esinenud. Aga tõesta sa siis, et kaaslane petnud on, kui millestki kinni võtta ei ole. Ei teagi, mis seisukohta võtta.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oma noorus ja lollus tuleb meelde. Esimese abikaasaga olin mõnda aega kaugsuhtes. Seened, sügelused ja põiepõletikud mis arvasin, et kuuluvadki suguelu juurde Aga siis läks asi päris hulluks. Olin vaid 21 kui tekkis bakteriaalne vaginoos, see oli nii õudne. Arsti juurde pidin minema ja sain kohe mitu diagnoosi. Lisaks bakteriaalsele vaginoosile ka mükoplasma ja positiivne HPV.

Teemast välja, aga see millest ma kunagi aru ei saa, on mu ema reaktsioon. Kuigi ma polnud oma emaga isiklikest ja intiimsetest asjadest rääkinud, siis sellest rääkisin. Olin šokis ja õnnetu. Ema lohutas mind, et selline see naiste elu kord on. Ma olin nii noor ja rumal, mulle oli see nagu tõukeks mehele andestada. Seesama mees muidugi ise ei tunnistanud midagi, aga ma tean.

Ma ei saa lubada, et oleksin mehe maha jätnud kui ema oleks seda soovitanud. Aga ma ei suuda mõista ema reaktsiooni. Isegi kui ma poleks ema sõnade peale meest maha jätnud, tunneksin praegu vähemalt, et mu ema hoolib minust. Olin vaikne neiu ja ema suurim hirm oli, et uut meest ei leia.

Jätkasin tolle mehega liiga kaua, aga tagantjärele ja elukogemusega mõistan, et selline episood näitab nii täpselt inimese tegeliku loomuse ära, et oleksin pidanud tookord verinoorena rõõmustama, et mehe loomus ilmsiks tuli. Küll valulikul moel, ilma haigusteta poleks ma petmisest teada saanud.

Aga mina lammas läksin ta juurde tagasi, iseenda ema õnnistus kaasas.

Õnneks sai see jube suhe ükskord läbi ja tekkis uus armastus. Mul oli nii täpselt meeles see häbitunne kui arst mulle tookord diagnoosid ette luges. Ütlesin uuele mehele, et suguelu alustame siis kui ta on arsti juures kontrollis käinud. Hoolimatum mees oleks selle soovi peale minema tõmmanud, nii et jälle üks kindlustus, et tegemist mõistva ja hooliva inimesega. Meestel on nende proovide võtmine ka päris ebamugav protseduur.

Mees oli terve ja oleme tänaseni koos ja terved.

Minu meelest näitas su ema reaktsioon hoopis seda, kui õnnetu inimene ta ise suhetes on olnud, tema peale solvuda selle pärast pole põhjust.

Mis mehe arsti juurde saatmist puudutab, siis see peaks ju olema täiesti elementaarne, et enne suhtes selle sammu tegemist käivad mõlemad partnerid kontrollis ära. Kahjuks vist on palju mehi, kes seda elementaarseks ei pea, aga seni on minu partnerid küll nägusid tegemata ja vastu vaidlemata ilusti ära käinud.

Kahjuks see suguhaiguste pakett-test enne suhet ei ole ka mingi garantii, et terveks jääda. Herpest neis näiteks ei testitagi ja kuna 80% nakatunutest ei koge elu jooksul mingeid sümptomeid, kuid viirust levitavad ikkagi, siis on seda väga kerge edasi anda. HPV-d ka minu teada siiani meestel ei testita. Mõlemad on ravimatud haigused.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paljud mehed kardavad meestearsti juurde minna, sest on loodud müüt mingist hirmsast protseduurist. Ausalt, see pole ebamugav. Kui mees läheb suguhaiguste testile, siis võetaksegi ainult proov esmajoauriinist. Harvem ka verest.

Mingid asjad (klamüüdia?) võetakse vatipulgaga ka noksi seest. Ja see pidi olema pisut valulik ja pärast kipitama.

Ohh neid õrnakesi, nummikesi küll – pisut valulik ja kipitab pole mingi argument. Valulik on ilmselt juba sellepärast, et ongi klamüüdia, sest see põhjustab kusitipõletikku ja naistel emakakaela põletikku. Klamüüdia võib kulgeda ka ilma sümptomiteta ja põhjustada tõsiseid munandipõletikke ja potentsile väga laastavalt mõjuda ja see on kindlasti palju tõsisem probleem, kui pisut valulik.

Kas sulle tundus, et ma õigustan mehi, miks nad ei peaks arsti juures käima? Või mis see “õrnakesed, nummikesed” iroonia minu kommentaari all peaks tähendama? Mina vastasin kellelegi, et mingite proovide võtmine võib olla ebamugav või valulik küll. Tean, sest oma mees käis ka kunagi proove andmas. Ja ei imesta, kui mõni mees jätabki selle pärast minemata. Lisaks on mehi, kelle mõtteviis ongi selline, et nemad ei luba oma “aaret” kellelgi torkida… Minu kommentaar aga ei tähenda, et ma kuidagi õigustaks mehi, et nad ei peakski arsti juurde minema, sest valus ja paha on…

Imelikku juttu ajad siin teemas…

Ma olengi irooniline inimene aga see pole ka mingi täiskasvanud meesterahva suhtumine, et võib pisut ebameeldiv ja valus olla ja siis arsti juurde ei lähe. Kui ma kuuleks mõne mehe suust juttu, et tema riist on lausa “aare”, siis ma ei teaks vist isegi, mida selle peale vastata (see ei käinud sinu kapsaaeda, ma mõistan küll, mida sa sellega öelda tahtsid). Sellise suhtumisega mehe käest tahaks lausa küsida, et mis saab siis, kui see aare otsast ära mädaneb või enam ei funktsioneeri, sest arsti juures ei käida. Mehega on sul siis vedanud, et ise otsustas end testida, kujuta ette, kui oleksid pidanud sellel teemal hullult kemplema hakkama.

Naistearsti juures käimine pole samuti meeldiv tegevus aga kui on vaja, siis on vaja. Käiaksegi selleks, et olla terved või terveks saada.

Põhjus on vist tõesti meeste väheses informeerituses suguhaiguste ja näiteks HPV teemadel. Noorte tüdrukute puhul ikka  emad räägivad sellel teemal aga poiste puhul ilmselt on teemakäsitlus teistsugune. Iseenesest kurb.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

HPV-d ka minu teada siiani meestel ei testita.

Loomulikult testitakse, kust selline rumal jutt? Kusitist võetaks proov umbes 3-4 cm sügavuselt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

HPV-d ka minu teada siiani meestel ei testita.

Loomulikult testitakse, kust selline rumal jutt? Kusitist võetaks proov umbes 3-4 cm sügavuselt.

Ma ei ole öelnud, et meestel HPV-d üldse ei testita. Ma räägin sellest, et kui mees läheb arsti juurde sooviga teha suguhaiguste paneel, siis HPV-d sellest kusitist võetavast proovist ei analüüsita. Test tehakse ainult siis, kui mehel on kondüloomid või muud kaebused või ta seda eraldi küsib.

Nii on kogu aeg olnud ja kui viimase paari aastaga on selles osas midagi muutunud, siis on muidugi hästi, aga ma julgen selles kahelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Need probleemid on sul kadunud, sest sa ei seksi enam!!

Tupeseen ja põiepõletik tekib naistel ka mehe kehvast hügieenist. Minul pole elus tupeseen ja põiepõletik iseenesest tulnud, ikka peale seksi on tekkinud. Tupeseenele aitab hästi punkti panna juues nt Actimeli ja teisi piimhappebaktereid sisaldavaid tooteid. Peale seksi kindlasti käia pissil! Neid asju otseselt ei saa panna petmiste süüks, sest teiste meestega seksinud sa ju pole ja ei tea kas ikka oleksid hädas samade asjadega;)

0
-1
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Esileht Pereelu ja suhted Mehe arvukad partnerid ja abikaasa haigused (palun mitte tõsta terviseteemasse)