Esileht Pereelu ja suhted Mehe käitumine alkoholijoobes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Mehe käitumine alkoholijoobes

Postitas:

Elame mehega suhtes läbi väga rasket perioodi. Oleme üritanud ikka kokku jääda (koos 20+ aastat). Koos oldud aja jooksul on ette tulnud mõlemalt poolt inetut käitumist ja ütlemist, meil on mõlemal lühike süütenöör, kuid oleme üle saanud ja edasi rühkinud. Viimasel ajal on mees alkoholi mõju all aga muutunud väga kiuslikuks ja vägivallatseb. Miks ma siis siia kirjutan? Sest tema väitel ta pole ei kiuslik ega vägivaldne. Vajan kolmandat arvamust.

Näiteks tuleb ta peale mind magama ja hakkab voodis meie suhteprobleeme minuga arutama. Läbi une kuulen ja pobisen, et palun räägime homme, ma magan hetkel ja pean vara tõusma. Tema aga ei jäta, muudkui nõuab oma vastuseid ja minu osalust vestluses. Peale korduvate palumiste, vestelda päeval värske peaga ta välja ei tee. Lõpuks lähen lihtsalt toast välja ja sean end sisse elutoa diivanil. Ja siis see algab – vaimne terror. Kord meelitades, kord ähvardades nõuab ta mind enda kõrvale, sest seal on naise koht ja kui ma ei tee nagu tema ütleb, siis kirjutan meie suhte lõppemisele alla. Ja mitte 1-2x, vaid vahelduva eduga magamistoa ja elutoa vahet käies 3,5 tundi. Üle mõne minuti istub mu kõrval ja muudkui ketrab oma nõudmisi. Ise on ta alkoholijoobes. Juba selle pärast ei soovi temaga samas voodis olla ja jään endale kindlaks, et magan elutoas. Teen pidevalt selgeks, et räägin temaga, kui ta on kaineks saanud ja magan selle öö diivanil, proovin ka lihtsalt vait olla, et äkki väsib ära. Tema käimised kestavad kuni joodud alkohol ta magama paneb.

Teine olukord, kus käisin lastega maal, olles eelnevalt temaga läbi rääkinud. Jäime +1 päevaks, millest andsin ka talle teada. Olime õues, toas näen, et telefonis mitu vastamata kõnet. Teatab, et kuna tema mind kätte ei saa, teatab politseisse, et ma hoian tema lapsi tema teadmata enda juures. Nõuab täpset kellaaega, millal nad koju tulevad. Maalt aga ju päris kella peale ei tule, ikka kuidagi jooksvalt vaatad, kui tegemised tehtud. Ja niimoodi jälle saeb oma tahtmist. Korduvalt helistab. Selle päeva jooksul oli tema poolt mulle 29 kõnet, nii öösel kui päeval, osad vastamata, osad vastu võetud.

Näiteid on veel. Olen täiesti nõutu. Tema väidab, et mina ei vasta enam naise standardile, olen vägivaldne (et tema juurde keeldun voodisse minemast või et ütlen välja, et ta haiseb alkoholi järele, on kasimata). Kas see ei ole mingi algav psüühiline probleem hoopis tema poolt või mis see olla võib? Ei tunne enam inimest ära, keda olen üle poole elu tundnud ja kalliks pidanud. Nõuanne, et mine lahku, ei aita. Äkki on kellelgi midagi sarnast elus juhtunud ja jagab kogemust.

+10
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholijoobes inimene on nagu rikkis robot või jonnituuris väikelaps. Midagi ratsionaalset ei ole mõtet ette võtta ega seletada. Ta ei saa aru või ei mäleta. Kavalusega katsu oma tahtmist saada. Ja kui oskad nii, et vahele ei jää, salvesta seda temapoolset soigumist. Ja kui kaineks on saanud, arutage.
Purjus inimesele seletada, et sa tahad magada või et tema haiseb, on nagu vastu voolu ujuda.
Kui sa juba magad, siis magagi. Ära vasta ega alusta dialoogi. Mängi “surnut”. Niimoodi voodi ja diivani vahet traavides sa küll rohkem magada ei saa.
Ja rääkige kaine peaga. Mis tal siis öelda on oma käitumise kohta?

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest tema väitel ta pole ei kiuslik ega vägivaldne.

Tema meelest muidugi ei ole. Ta on selles klubis üksinda, aga kui mees nii ütleb, siis nii ka on. Muidugi pole vaja lahku minna. Ma ei saa ainult aru, miks sa siis mehega arutada ei taha suhteküsimusi, võiks ju ikka arutada, teil on ju, mida arutada. See, et ta natuke võtnud on, pole ju mingi probleem. Võta ise ka, siis häirib veel vähem. Ja see on ka suur probleem, et sa ei vasta ta naisestandardile, võiksid ikka pingutada. Ja mis mõttes sa ei oska öelda, millal sa koju saabud? Ime, et mees sedasi sind üldse kodust välja lubab. Kell 1.00 öösel ikka oled ju kodus? Siis ütlegi juba minnes, et hiljemalt kell 1.00  öösel oleme kodus. Ja las ta siis teatab politseisse, kui tahab, paar korda teatab, siis nad juba tunnevad teda, kui nad üldse sellise asja õnge esimene kordki lähevad.

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 09:15; 14.04 19:06;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sest tema väitel ta pole ei kiuslik ega vägivaldne.

Tema meelest muidugi ei ole. Ta on selles klubis üksinda, aga kui mees nii ütleb, siis nii ka on. Muidugi pole vaja lahku minna. Ma ei saa ainult aru, miks sa siis mehega arutada ei taha suhteküsimusi, võiks ju ikka arutada, teil on ju, mida arutada. See, et ta natuke võtnud on, pole ju mingi probleem. Võta ise ka, siis häirib veel vähem. Ja see on ka suur probleem, et sa ei vasta ta naisestandardile, võiksid ikka pingutada. Ja mis mõttes sa ei oska öelda, millal sa koju saabud? Ime, et mees sedasi sind üldse kodust välja lubab. Kell 1.00 öösel ikka oled ju kodus? Siis ütlegi juba minnes, et hiljemalt kell 1.00 öösel oleme kodus. Ja las ta siis teatab politseisse, kui tahab, paar korda teatab, siis nad juba tunnevad teda, kui nad üldse sellise asja õnge esimene kordki lähevad.

Täis oled vä?

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks te lahku ei või minna. Ausalt see magada mitte lubamine on juba füüsiline vägivald. Joodikuga ei ole mõtet koos elada, tema ei muutu ja süüdi oled sina.

+27
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 09:21; 05.04 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ka on teil vägivaldne suhe. Nii vaimselt kui füüsiliselt. Sellisega küll koos elada ei saa nagu sa kirjeldad.

TA – pöördu nõustamisele.

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ju proovida temaga rääkida, kui ta on kaine. Ütled, praegu oled kaine, räägime! Tulid eile öösel minu und segama, kui ma juba magasin, ja tahtsid rääkida. Ma ei soovi rääkida, kui juba magan ja pean hommikul vara tõusma, pealegi kui sina oled veel purjus ka. Aga praegu sa oled kaine, mina ei maga, nii et räägime nüüd!

Aga ega sellest tõenäoliselt abi ei ole. Su mees on kinni jooksnud, temas olevad negatiivsed jooned on välja löönud. Ilmselt need ajaga vaid süvenevad. Võid ju minna temaga psühholoogile, aga seda pigem selleks, et tulevikus pärast lahkuminekut ei peaks mõtlema, et äkki oleksid saanud veel midagi teha. Tõenäoliselt ootab teid ikka lahku minek.

Kui vanad olete? See, mis oma mehe kohta räägid, sobiks ehk 70-aastase vanamehe kirjelduseks. Kui tegemist on 40-50-aastasega, siis võib isegi kergete (algavate) vaimsete häiretega tegu olla.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholideliiriumi on kontrollitud?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, et kaaperdan teise teemat. Aga mul on küsimus, kas seda võib pidada vaimseks vägivallaks, egotsemiseks või tujukuseks? Igatahes, mu kaaslasel on väga tundlik uni. Küll segavad autot, linnud, kõrvalkvartali naabri trampimine jm. Ning kuna mina olen kõige lähemal, siis minu nohisemine ka une ajal. Ma ei norska, tean seda väga hästi, aga hingan sügavalt nagu ikka inimene kui ta magab. Ja kui ta ei saa magada, siis ta koguaeg öö jooksul äratab mind üles, et ma lõpetaks sügavalt hingamise ja ta saaks magama jääda. Või siis olen süüdi, et end öö jooksul keeran just siis, kui tema “hakkab magama jääma”. Ja nii on mul pidevalt öösiti uni häiritud. Ma olen väga vihastanud ja teinud tagasi, olen ignoreerinud ja samas rütmis hingamist jätnud, olen rahulikult arutanud (oleneb parasjagu, milline mu enda kannatus on). Ei aita need silmaklapid ja kõrvatropid und tal paremaks teha. Niigi magan pea teisel pool, et siis oleks vähem kosta mu kuradi hingamist.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, et kaaperdan teise teemat. Aga mul on küsimus, kas seda võib pidada vaimseks vägivallaks, egotsemiseks või tujukuseks? Igatahes, mu kaaslasel on väga tundlik uni. Küll segavad autot, linnud, kõrvalkvartali naabri trampimine jm. Ning kuna mina olen kõige lähemal, siis minu nohisemine ka une ajal. Ma ei norska, tean seda väga hästi, aga hingan sügavalt nagu ikka inimene kui ta magab. Ja kui ta ei saa magada, siis ta koguaeg öö jooksul äratab mind üles, et ma lõpetaks sügavalt hingamise ja ta saaks magama jääda. Või siis olen süüdi, et end öö jooksul keeran just siis, kui tema “hakkab magama jääma”. Ja nii on mul pidevalt öösiti uni häiritud. Ma olen väga vihastanud ja teinud tagasi, olen ignoreerinud ja samas rütmis hingamist jätnud, olen rahulikult arutanud (oleneb parasjagu, milline mu enda kannatus on). Ei aita need silmaklapid ja kõrvatropid und tal paremaks teha. Niigi magan pea teisel pool, et siis oleks vähem kosta mu kuradi hingamist.

Teie peaksite küll eraldi magama. See on ju täielik piin mõlema jaoks. Minu mees norskab kohutavalt ja mina kolisin teise tuppa magama, sest ma ei saa niimoodi magada. See põrin on nii hull, et koer ka temaga koos ei suuda magada.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, et kaaperdan teise teemat. Aga mul on küsimus, kas seda võib pidada vaimseks vägivallaks, egotsemiseks või tujukuseks? Igatahes, mu kaaslasel on väga tundlik uni. Küll segavad autot, linnud, kõrvalkvartali naabri trampimine jm. Ning kuna mina olen kõige lähemal, siis minu nohisemine ka une ajal. Ma ei norska, tean seda väga hästi, aga hingan sügavalt nagu ikka inimene kui ta magab. Ja kui ta ei saa magada, siis ta koguaeg öö jooksul äratab mind üles, et ma lõpetaks sügavalt hingamise ja ta saaks magama jääda. Või siis olen süüdi, et end öö jooksul keeran just siis, kui tema “hakkab magama jääma”. Ja nii on mul pidevalt öösiti uni häiritud. Ma olen väga vihastanud ja teinud tagasi, olen ignoreerinud ja samas rütmis hingamist jätnud, olen rahulikult arutanud (oleneb parasjagu, milline mu enda kannatus on). Ei aita need silmaklapid ja kõrvatropid und tal paremaks teha. Niigi magan pea teisel pool, et siis oleks vähem kosta mu kuradi hingamist.

Me magame eraldi, kuna uinun raskelt ning kui mees õhtul hiljem magama tuleb, piisab voodile istumisest, kui mul on uni läinud. Ja enam magama ei jää.  See ei aita, et ajate üksteisel une ära ja süüdistate üksteist.

Magangi teises toas, kus on täispuit uks ja tihendid ukse vahel, sinna ei kosta üksi hääl.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 09:21; 05.04 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks tuleb ta peale mind magama ja hakkab voodis meie suhteprobleeme minuga arutama.

Selle sa, naine, “unustasid” muidugi sujuvalt kirja panemata, et mis suhteprobleemid teil seal siis on.

On sul mingi salasuhe või istud lihtsalt kogu aeg telefonis (millel on parool või silmaiirise tuvastus peal) või midagi veel? Mingi uus tagapingil istuv “sõber” tekkinud vms.

Midagi peab ju olema, mis mehe jooma ja suhteprobleemist rääkima ajab.
Ja selge see, et tavaline perekoolika mees kaine peaga ei julge oma suhte kohta sõnagi öelda.
Ja mees, kellel sinu isikust väga sügavalt poogen on, samuti ei tule mingeid suhteprobleeme arutama. Ju ta siis ikka midagi hoolib.

Aga üldiselt ma olen suht veendunud, et sa ise oled mingi sita kokku keeranud; ise sellest muidugi aru ei saa ja kukkusid teematama.

+1
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 14:21; 05.04 17:15;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sest tema väitel ta pole ei kiuslik ega vägivaldne.

Kas seda ta väidab kaine peaga?
Teinekord, kui ta jälle öösel jaurab, siis kasvõi lindista telefoniga seda vaikselt ja kui ta kaineks on saanud, siis las kuulab ise.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin lahku pärast 35-aastast abielu samade probleemide pärast. See ei muutu, aga vähemalt saime hiljem normaalselt suhelda laste/lastelaste sünnipäevadel jne.

See kägu, kes siin naist süüdistab: pole mingit salasuhet vms vaja, joodiku aju genereerib ise kõik vajaliku info ja sina siis püüa tõestada, et sa pole kaamel ????

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kägu, kes siin naist süüdistab: pole mingit salasuhet vms vaja, joodiku aju genereerib ise kõik vajaliku info ja sina siis püüa tõestada, et sa pole kaamel ????

Tõsi, see samuti võib kõik olla. Et genereeribki lambist mingeid tebiilsusi.

Aga siis saaks ka TA sellest ise aru ja ei kukuks siin teematama.
Sest lollusi genereerivast joodikust lahkumineku jaoks ei ole perekooli nõusolekut ega isegi mitte heakskiitu vaja.

(ok, tulihingelisel perekoolikal on seda vaja)

PS. perekooli tekstirobot ei luba kõiki sõnu õigesti välja kirjutada, ja keelepeded, ärge kukkuge selle üle nüüd kurtma.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 14:21; 05.04 17:15;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina arvan, et lisaks alkoprobleemile on mehel ka kehv iseloom. Kõik inimesed ei hakka juues jaurama nagu väikesed lapsed.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on vägivaldne suhe. Pakun, et keegi on kedagi selles suhtes petnud, et asi selliseks on eskaleerunud.

Asjad tuleb kainena selgeks rääkida ning mehel ma endaga kindlasti niiviisi käituda ei laseks. Terroristile pole minu kodus kohta ja mina sellisega enam koos ei elaks.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 17:55; 09.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joodikuga ei ole võimalik koos elada. See kes siin soovitas koos napsutada ja öösel vestelda, see on nagu kaassõltuvuse tekitamine. Mis siin arutada on, lapsed kannatavad sellise vanema pärast ju. Lahutasin ja teine elu kohe

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui kaine peaga ette võtad ja räägid kõike seda, mida tunned? Kuidas ta siis käitub?

 

Kui te üle 20 asta koos olete, siis peaks ju lapsed juba päris suured olema? Mis lapsevargusest siin saab juttu olla.

 

Ma pean ütlema, et minul on õnnestunud enda mehest kõik analoogid välja juurida just kaine peaga arutelude käigus. Neid pean ma siis, kui ta ei saa kusagile põgeneda – näiteks pikal autosõidul.

Täiesti konkreetselt: ma ei maga su kõrval, kui sa oled purjus. Kõik. Esiteks ta norskab, teiseks ajab sind muul põhjusel üles. Kui ma tahan magada, siis ma pean magada saama!

Läks aastaid, aga nüüd magab vabatahtlikult teises toas (no meil ka lapsed suured, vabu tube leidub)

Siis oli tal mossitamist ja õiendamist, kui ma sõbrannadega reisil käin ja tema koju jätan. No ja muidugi hakkas jauramine just vindisena. Ka selle juurisin välja.

Selle lastega maalt äratuleku teema ma võtaks kaine peaga täiesti pilbasteks. No see on absoluutselt haige käitumine. Mis tal siis konkreetselt vaja on? Tahab rinda anda neile? Ei oska üksinda kodus olla? Kardab vms? Iga normaalne inimene naudiks iseendaga olemist.

Olen kasutanud ka seda, et poetan mõne teema sõprade juuresolekul, nii et tal on häbi. Näiteks küsin mõnelt tema sõbralt mehe kuuldes: kas sulle meeldib üksinda olla? Ja arutleks mehe kuuldes, et no ei tea, minu Mati helistab mulle 27 korda, kui üksinda kodus on. Normaalselt mehel võiks küll piinlik olla oma sõprade ees.

Olen kasutanud ka seda, et lindistan ja filmin teda ja sunnin kaine peaga vaatama. “Näe, see on see, mida ma pean nägema!”

Tema on kõva kivi, aga ma olen tiba kõvemgi veel.

 

Kordan siin eelpoolkommenteerija küsimust: aga mida ta kaine peaga ütleb? Kuidas kommenteerib? Ma ei annaks üldse asu ja lahkaks neid teemasid kaine peaga kuni selgeks saab.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 22:23; 08.04 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on poole vähem kooselu (peaaegu 10a) ja ka elame raskeid aegu üle. Aga kuna mees alkohoolijoobes(õnneks vägaväga harva) on väljakannatamatu, palusin ma tal sel ajal mitte koju tulla. Magab ilusti enamvähem kaineks ennast sõprade juures.
Kodus kui harva võtab, siis mitte kunagi niimoodi üle, et vastikuks läheks. Pigem juhtub seda paar korda aastas sõpradega.
Aga mõnesmõttes saan TA aru. Ka minu kaasa heietab ühte sama asja nagu katkine plaat, üritab mingeid vastuseid saada ja on vastikult pealetükkiv seksiga, kuigi ise jääks poole pealt magama ???? seega palusin tal väljaspool kodu kaineks magada ja on austanud mu palvet.

Mulle tundub, et TA mehel on liigjoomisega selle raske aja pärast probleeme, kui uni pidevalt häiritud on ja nii häiriv see situatsioon on.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mis siin hädaldada. Meil külas oli mees kes pärast pitsi võtmist (ja seda ikka juhtus) hakkas naist kirvega taga ajama, armukadet jaburat juttu ajama jne. Tuli naise töö juurde kontorisse (kus ma ka töötasin) ja vehkis seal kirvega ukse taga. Päris naljakas oli kõikidele. Või siis mitte. Kainelt oli mees viks ja viisakas. Mis neist sai, ma ei tea, kolisin ise linna ära.

Sellise kõrval on mingi öine purjus peaga jauraja kullatükk. Paku talle paar pitsi napsi juurde, ehk jääb magama. Või võta ise. Ja ütle, et tegelikult on tervisele parim kui abikaasad magavad eraldi tubades ja voodites, härrasmees külastab daami voodit vaid daami seksuaalseks rahuldamiseks.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 00:58; 15.04 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõuanne, et mine lahku, ei aita.

Miks ei aita?
Jah, su mehe käitumine on vägivaldne. See pole veel vast perevägivald, aga on vägivaldne. Taustaks peab olema mingi tugev sisemine ebakindlus ja ta tegelikult vajab ise pshühholoogi abi. Tean, sest olen kunagi ise käitunud nii, nagu sinu mees praegu. Kui ise aru sain, et käitun halvasti, siis katsetasime korra suhtenõustajat, aga lõpuks ei aidanud muu, kui lahkuminek ja pärast seda käisin kaua psühholoogi juures.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 08:31; 08.04 08:39; 08.04 10:33; 15.04 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud ka seda, et poetan mõne teema sõprade juuresolekul, nii et tal on häbi. Näiteks küsin mõnelt tema sõbralt mehe kuuldes: kas sulle meeldib üksinda olla? Ja arutleks mehe kuuldes, et no ei tea, minu Mati helistab mulle 27 korda, kui üksinda kodus on. Normaalselt mehel võiks küll piinlik olla oma sõprade ees.

Vabandust, aga selline käitumine on omakorda vaimne vägivald. Sa värbad sõpru appi oma mehe alandamiseks? Kuidas sulle meeldiks,kui mees sinuga nii teeks?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 08:31; 08.04 08:39; 08.04 10:33; 15.04 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud ka seda, et poetan mõne teema sõprade juuresolekul, nii et tal on häbi. Näiteks küsin mõnelt tema sõbralt mehe kuuldes: kas sulle meeldib üksinda olla? Ja arutleks mehe kuuldes, et no ei tea, minu Mati helistab mulle 27 korda, kui üksinda kodus on. Normaalselt mehel võiks küll piinlik olla oma sõprade ees.

Vabandust, aga selline käitumine on omakorda vaimne vägivald. Sa värbad sõpru appi oma mehe alandamiseks? Kuidas sulle meeldiks,kui mees sinuga nii teeks?

Mittemeeldimine ongi siin ju eesmärk!

Kui sulle see ei meeldi, siis ära anna ainest.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 22:23; 08.04 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud ka seda, et poetan mõne teema sõprade juuresolekul, nii et tal on häbi. Näiteks küsin mõnelt tema sõbralt mehe kuuldes: kas sulle meeldib üksinda olla? Ja arutleks mehe kuuldes, et no ei tea, minu Mati helistab mulle 27 korda, kui üksinda kodus on. Normaalselt mehel võiks küll piinlik olla oma sõprade ees.

Vabandust, aga selline käitumine on omakorda vaimne vägivald. Sa värbad sõpru appi oma mehe alandamiseks? Kuidas sulle meeldiks,kui mees sinuga nii teeks?

Mittemeeldimine ongi siin ju eesmärk!

Kui sulle see ei meeldi, siis ära anna ainest.

Täiesti objektiivselt ja kõrvaltvaatajana (sest niisugust võigast sõprade ees alandamist pole minuga mitte kunagi tehtud) ütlen – selliseid asju lahendatakse omavahel või terapeudi juures või minnakse lahku. Kui sul on teise inimesega nii halb, et sa pead tema “paikapanemiseks” seltskonna appi värbama, siis see suhe ei saagi kunagi normaalseks.

No tegelikult sinu viimane lause: “Kui sulle see ei meeldi, siis ära anna ainest.” on ju ka tüüpiline vaimse vägivallatseja lause. Kui mees vägivallatseb ja ütleb naisele: “Kui see sulle ei meeldi, ära anna mulle selleks ainest” – kuidas tundub? On ju vägivaldne? Miks see ümberpööratud juhul teisiti peaks olema?

Teemaalgataja mehel ju ongi täpselt sama suhtumine. Tema meelest annab teemaalgataja talle ainest. Tüüpiline.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 08:31; 08.04 08:39; 08.04 10:33; 15.04 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees käitus samamoodi nagu teemaalgataja mees esimeses lõigus. See magamise ja lämisemise ja naise koha teema. Ja ta kontrollis pidevalt, kus olen, mida teen ja kas jõuan veerand tunniga sealt koju. Ma ei üritanudki, aga teadsin juba ette et veerand tunni pärast ta helistab ja leiutab mingi põhjuse, miks mul peaks kiire hakkama. See kõik käis viisakalt, leebelt ja läbi armastuse spektri. Ma ei tea, kuidas seda nii kaua taluda suutsin (15+ aastat), aga talusin. Armastus ju oli, ka minu poolt. Kui selgus teise naise olemasolu siis lahutasin küll kiirelt. Andsin endale aru, et see on minu võimalus pääseda manipuleerivast suhtest võimalikult väikese vaevaga. Kuniks teine naine on mehe pea tugevalt segi ajanud.

Kas ma kahetsen? Jah. Aga ainult seda, et ei lahutanud vähemalt viis aastat varem. See vaimne vägivald oli jõudnud minu mõtteviisi ka muutma hakata. Eeskuju ikka nakkab ju.  Tunnen vahel, et olen hakanud kontrollima, peale suruma, manipuleerima. Lapsed ja uus abikaasa ütlevad, et nemad ei saa midagi aru, aga ma ise ju tunnen, mis väike karvane loom mu sees elab. Proovin seda mustrit siiski teadlikult murda. On teistel kergem ja lõppude lõpuks endal ka  Uus abikaasa ei vägivallatse mingil kujul, ei kontrolli, suhtleb nagu normaalsed inimesed ikka. Palju aastaid juba. Mu lapsed eelmisest abielust on temalt selle malli üks võtnud, loodan ise sama teha. Sest küll on elu ikka ilus kui sa ei pea kikivarvul käima.

Teemaalgataja, kas sa suudad praegust elu veel 30 aastat ette kujutada? Kui ei – lahuta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ei ole sinuga lugupidav, sa ei peaks sellisega koos olema!
Kas te olete abielus? Kas kiriklikult? Kui jah, siis kuidas on ta unustanud oma lubadused ja kohustused?! Uskumatu tüüp, kelle tegudele ei ole vabandusi. Ta mitte ainult ei lõhu sind vaid ka teie lapsi. Nemad peavad ka seda kannatama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, et kaaperdan teise teemat. Aga mul on küsimus, kas seda võib pidada vaimseks vägivallaks, egotsemiseks või tujukuseks? Igatahes, mu kaaslasel on väga tundlik uni. Küll segavad autot, linnud, kõrvalkvartali naabri trampimine jm. Ning kuna mina olen kõige lähemal, siis minu nohisemine ka une ajal. Ma ei norska, tean seda väga hästi, aga hingan sügavalt nagu ikka inimene kui ta magab. Ja kui ta ei saa magada, siis ta koguaeg öö jooksul äratab mind üles, et ma lõpetaks sügavalt hingamise ja ta saaks magama jääda. Või siis olen süüdi, et end öö jooksul keeran just siis, kui tema “hakkab magama jääma”. Ja nii on mul pidevalt öösiti uni häiritud. Ma olen väga vihastanud ja teinud tagasi, olen ignoreerinud ja samas rütmis hingamist jätnud, olen rahulikult arutanud (oleneb parasjagu, milline mu enda kannatus on). Ei aita need silmaklapid ja kõrvatropid und tal paremaks teha. Niigi magan pea teisel pool, et siis oleks vähem kosta mu kuradi hingamist.

Me magame eraldi, kuna uinun raskelt ning kui mees õhtul hiljem magama tuleb, piisab voodile istumisest, kui mul on uni läinud. Ja enam magama ei jää. See ei aita, et ajate üksteisel une ära ja süüdistate üksteist.

Magangi teises toas, kus on täispuit uks ja tihendid ukse vahel, sinna ei kosta üksi hääl.

Minu arust oleks ka siin kõige lihtsam lahendus eraldi tubades magada. Meil mehega selline sümbioos, et tema on väga rahutu unega (vehib, sikutab tekki, vahel häälitseb läbi une, vahetab tihti külge) ja mina olen kerge unega, ärkan iga asja peale üles. Nii ongi keeruline koos magada. Mind ka häirib, kui just hakkan magama jääma ja siis mees külge keerab või koer norskab. See aga on su mehest nõme, et ta sind sellepärast üles ajab – mingu teise tuppa magama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees käitus samamoodi nagu teemaalgataja mees esimeses lõigus. See magamise ja lämisemise ja naise koha teema. Ja ta kontrollis pidevalt, kus olen, mida teen ja kas jõuan veerand tunniga sealt koju. Ma ei üritanudki, aga teadsin juba ette et veerand tunni pärast ta helistab ja leiutab mingi põhjuse, miks mul peaks kiire hakkama. See kõik käis viisakalt, leebelt ja läbi armastuse spektri. Ma ei tea, kuidas seda nii kaua taluda suutsin (15+ aastat), aga talusin. Armastus ju oli, ka minu poolt. Kui selgus teise naise olemasolu siis lahutasin küll kiirelt.

Vägivaldsetel meestel on üks ühine joon-peaaegu kõik petavad oma kaaslast. See on nende väärtushinnagutes ja loomuses. Juba see, lisaks muule igapäevasele vaimsele/füüsilisele terrorile peaks olema põhjus joosta sellisest suhtest nii kiiresti, kui jalad võtavad.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 17:55; 09.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivaldsetel meestel on üks ühine joon-peaaegu kõik petavad oma kaaslast. See on nende väärtushinnagutes ja loomuses. Juba see, lisaks muule igapäevasele vaimsele/füüsilisele terrorile peaks olema põhjus joosta sellisest suhtest nii kiiresti, kui jalad võtavad.

Uskumatult rumal ja õel soovitus. Ärme tegele alkoholiprobleemiga vaid jookskem saba seljas rohelisematele aasadele. Kas need “lahuta ja ruttu” soovitused on teadlik või instinktiivne passiivagressiivne viis konkureerida abielumeestele? Kui paljudele naistele, kes keerulises suhetesituatsioonis on niigi ebastabiilsed, on siinse foorumi “lahuta” soovitused saanud kaameli selga murdvaks viimaseks õlekõrreks?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 07:57; 17.04 12:18;
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe käitumine alkoholijoobes