Esileht Pereelu ja suhted mehe käitumine lahutuse korral

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: mehe käitumine lahutuse korral

Postitas:
Kägu

Ma tahan lihtsalt välja kirjutada, vastik tunne on hinges hetkel. Üks tuttav pere on praegu lahutamas. Ei ole üldse lähedased tuttavad. Meie lapsed käisid koos lasteaias. Nüüd eri koolides, aga mõne korra aastas käivad külas ja mängivad koos. Paar nädalat tagasi juhtumisi sattusin selle naised rääkima ja sain teada, et lahutavad. Põhjuseks mees leidis uue noorema naise. Kuigi lahutuse põhjustab mees, süüdistab tema naist praegu igasugustes asjades. Milles, ei hakka täpsustama, aga sellised otsitud põhjused.
Nüüd võttis mees minuga ühendust messengeris. Me pole kunagi varem suhelnud, aga fb sõbrad oleme laste lasteaia ajast. Mees kirjutab, et tahaks minuga arutada oma keskmise poja olukorda seoses lahutusega. Et laps on muutunud närviliseks ja isutuks. Küsib, kas võib mulle helistada ja asja arutada.
Ma nüüd mõtlen, mida teha? Miks see kõik minusse puutub? Miks mees tahab selliseid asju arutada poolvõõra inimesega?? Ilmselt tahab ta naist süüdistada lapse probleemides (kui neid üldse on), aga kuidas ta ei näe, et on ju ise need põhjustanud?? Ma ei taha temaga rääkida, aga mida teha? Kas peaksin sellele naisele rääkima, et tema (veel) abikaasa minuga ühendust võttis?
Kui ma mõtlen, et mina olen ju pooltuttav ainult, mis mahhinatsioonid siis päris heade sõpradega veel võivad käia?

+10
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas sa ei suuda neutraalne olla? Mina olen rääkinud mõlema poolega, olen ju ometi erapooletu. Sinu antud hinnang põhineb vaid naise räägitul. Sa ei tea, kuidas asjad tegelikult on. Ja polegi sinu asi. Sa ei pea seisukohta võtma.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Sa oled psühholoogi haridusega, et ta Sinu poole pöördus?
Kui oled, siis kutsu tasulisele vastuvõtule.
Kui ei ole, siis ütle, et Sina ei oska küll aidata ja pöördugu professionaali poole.
Naisele pole Sul midagi vaja rääkida, hoia eemale parem.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju ta arvab, et sa oskad teda aidata. Ta peab sinust lugu. Mõtle korraks, kas sa tahad aidata inimest, kes peab sinust lugu rohkem kui ühestki teisest inimesest. Just sulle on ta nõus oma hinge avama, sest ta austab su seisukohti.

Või jah, muidugi, võid valida teise tee ja käratada: “kle, kasi professionaali juurde”.

Ja võibolla on see su elus viimane inimene, kes sind sedavõrd austab. Äkki ei tule sellist enam kunagi.

Vähemalt kuula ta ära, anna oma parim nõuanne. Miskit sellist peab sinus ju olema, et ta sind niivõrd lähedale laseb ja sedavõrd sügavalt sinust lugu peab.

+9
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vist ütleks lapse isale, et olen kõnealuse lapsega viimasel ajal nii harva kokku puutunud, et ei oska midagi arvata.
Meelitav jah, et keegi arvamust küsib. Aga ma ei julgeks midagi välja öelda. Välja arvatud juhul kui näen, et lapsel on väga tõsiseid probleeme. Aga sel juhul räägiksin mõlema vanemaga. Mitte, et üks kuuleb teise käest.
Kardaksin, et iga minu sõna võib hiljem kasutada minu vastu. Lapse isa võib oma eksnaisele hakata loopima väiteid stiilis: “Mari arvas ka, et meie Peetril on probleemid”. Ja kuidas lapse ema seepeale minusse suhtub, kui kuuleb, et ma midagi arvanud olen? Võib-olla ei luba oma lapsel enam mängima tulla ja lõpuks on laps selle vestluse pärast veel sõbrast ka ilma.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida iganes sa messengeris talle avaldad, arvesta alati võimalusega, et mees saadab screenshoti oma eksile. Lihtsalt kõik, mis sa seal ütled, mõtle läbi mahajäetud naise pilguga, mida julgeksid ka naisele näidata.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa tead naise versiooni- et mees leidis noorema naise. Võib-olla on hoopis muud moodi see lugu ja mees otsib pooltuttavate toetust või abi.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küsiksin messengeris üle, et mil moel sina asjasse puutud ja miks ta arvab, et sina midagi aidata saad. Paar korda aastas külaskäimine ei viita ka, et lapsed oleksid parimad sõbrad.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk arvab, et sina kui sama vana lapse ema oskad midagi arvata.
Kui tahad kohe ära panna talle, siis ära vasta või ütlegi, et kesse tegi, ise tegi ja stress pere lahkuminekust lapsele just nii mõjubki. Kui oled nõus natuke temaga asja arutama, siis võib sellest tegelikult lapsele rohkem kasu olla, kahju ju ei tee. KUI ta tõepoolest lapse pärast muretseb, mitte poolehoidjaid ei värba. Loomulikult peab väljendustes olema väga ettevaatlik, et mees neid eksnaise vastu kasutada ei saaks. Jututeemaga püsida ainult lapse juures, pooli ei pea valima, kommentaare ei pea tegema ja tema omasid ignoreerida, kui tulevad mingid paariteemade märkused. Lapse heaolu on see, et tal säiliks side mõlema vanemaga ja tema oma kodu. Võib vabalt olla, et ta üritab õngitseda, kas oleks lootust laps enda juurde elama saada, emale probleeme tekitada jne, see on tõenäolisem, kui isa hakkab talle võõra inimese käest siiralt lapse kohta nõu küsima. Ta teab, et sa oled naise tuttav ju.
Kust sa tead, mida ja milles mees oma naist süüdistab, kui oled ainult põgusalt tuttav ja mehega ei suhtlegi? Naine rääkis? Nojah, tõde on tavaliselt kuskil vahepeal.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina arvaksin ka, et üritab selle nö pugemisega sinu poolehoidu võita. Küsib su nõu, vbla ootab, et sa küsiksid lahutuse kohta ja siis saab naist mustata. Mul lihtsalt on kogemusi.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, naine, ole õnnelik, head teed sellisel mehel minna. Lapse võtad ainult oma nimele ja siis ei ole sul vaja ka mehega maid ja puid jagada, oled iseenda peremees ja kasvatad last ilma solgutamata. Loe siit neid teemasid, kuidas vaeseid lapsi muudkui “jagatkse” – lapsele on palju turvalisem ja toetavam keskkond, kui tal on oma üks kindel kodu ja lapsevanem, kellele loota.

Sina saad õpetada lapsele õigeid väärtushinnanguid, ei pea kellegagi kaklema, kuna emme ütleb nii ja issi naa ja laps ei teagi, mida ta siis tegema peaks. Jäävad sul endal ja ka lapsel närvid terveks.

+2
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis sa teed ära, kui inimene ei oska lugeda!

Tead, naine, ole õnnelik, head teed sellisel mehel minna. Lapse võtad ainult oma nimele…

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

äkki oled sina see uus noorem naine kelle mees leidis.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis sa teed ära, kui inimene ei oska lugeda!

Tead, naine, ole õnnelik, head teed sellisel mehel minna. Lapse võtad ainult oma nimele…

Haa, küsimus polnud lugemisoskuses, vaid kiirustamises ja kogemata sattus vale teema alla vastus. Nii et rahu.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt tahab sinu kaudu oma eksnaist manipuleerida.

Soovitan temaga mitte suhelda. Ütle talle, et sa pole õige inimene, kellega arutada ja et sa ei soovi suhelda. Facebookis saad ka inimese niimoodi ära blokeerida, et ta ei saa sulle enam sõnumeid saata (samal ajal sa ei pea teda ennast üleni ära blokeerima, st keeradki vaid sõnumid kinni).

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see mees tahab manipuleerida sinuga. Leida argumente, et ema ei ole lapsele hea. Sisetunne selline. Ole ettevaatlik. Mu eks hakkas ka lahutusel mu sugulastega kontakteeruma ja ennast puhtaks pesema.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvaksin ka, et üritab selle nö pugemisega sinu poolehoidu võita. Küsib su nõu, vbla ootab, et sa küsiksid lahutuse kohta ja siis saab naist mustata. Mul lihtsalt on kogemusi.

Või siis püüab uurida, mida sa tead. Need asjad võivad olla hoopis vastupidised naise poolt räägitule, nt naisel uus mees ja laste isa siis muretseb laste edasise käekäigu pärast või loodab saada naise kohta uut informatsiooni. Midagi tal kripeldab.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Loomulikult tahab ta mind manipuleerida! See on siililegi selge. Mina ei ole naise tuttav, õieti ma pole neist kummagi eriline tuttav. Naist lihtsalt tean rohkem, kuna tema tegeleb lastega rohkem. Seda meest olen elus üldse umbes neli korda näinud ja tänaval vist ei tunneks äragi.
Tõde on kusagil vahepeal, sellega ma pole nõus. Ma ei usu, et naine nüüd lausa valetab, et mehel oli juba umbes aasta uus naine. Tema sai teada, kui mees paari kuu eest ütles, et kolib välja. Kuidas sellist asja saab tõlgendada nii, et tõde on kusagil vahepeal?
Ma just mõtlengi, kas üldse suhelda selle mehega või mitte? Hetkel on tema küsimus endiselt messengeris vastuseta. Ta tahab helistada või kohtuda.
Teiseks mul on uskumatus, et ta üldse minu poole pöördus! Miks, mis asja on minul nende tüliga? Kas kõik kakskümmend lähemat sõpra on juba läbi käidud?!
Kunagi aastaid tagasi lahutas mu parim sõbranna. Siis ma sain aru, et tema eksmees palus audientsi ja käis rääkimas omapoolset versiooni. Me olime väga head sõbrad, ka selle mehega.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sinu manipuleerimine talle annaks, sa pole ju nende tutvusringkonnas üldse? Äkki tahabki lapsest rääkida. Ära siis vasta talle, kui sa ei taha temaga suhelda ja midagi lapse kohta öelda pole.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei ole öelnud, kas see keskmine laps on see, kes tema lapsel külas käib. Kui nii, siis on võimalus, et kõik ei ole nii, nagu teemaalgataja teab ja see mees ei pruugi olla mingi üdini närukael, vaid lugu võib olla keerulisem ja mees otsib oma lapse suhtes abi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi no las inimene helistab siis ja räägib oma jutu ära, eriti kui teie lapsed on sõbrad sel tasemel, et kodudes külas käiakse.
Mida sa nii paaniliselt kardad küll?
Kui mingi kahtlane küsimus või nuhkimine tuleb, siis ütled lihtsalt, et ei taha pooli võtta ja rohkem ei kommenteeri.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma just mõtlengi, kas üldse suhelda selle mehega või mitte? Hetkel on tema küsimus endiselt messengeris vastuseta. Ta tahab helistada või kohtuda.

Teiseks mul on uskumatus, et ta üldse minu poole pöördus! Miks, mis asja on minul nende tüliga? Kas kõik kakskümmend lähemat sõpra on juba läbi käidud?!

Ma sain aru, et ta ei taha oma ja naise tülidest rääkida vaid oma lapsest ja tema probleemidest. Ma küll pigem arvaks, et inimene otsib teise lapsevanema toetust, ehk hindab sinu lastekavatuskunsti kõrgelt. Kas pead ennast ise tasakaalukaks ja heaks lapsevanemaks? Kui tõesti hakkab oma suhterägastikke lahkama, siis ütleks lahkelt, sorry, aga ei huvita ja ei tunne teid nii hästi.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju ta arvab, et sa oskad teda aidata. Ta peab sinust lugu. Mõtle korraks, kas sa tahad aidata inimest, kes peab sinust lugu rohkem kui ühestki teisest inimesest. Just sulle on ta nõus oma hinge avama, sest ta austab su seisukohti.

Või jah, muidugi, võid valida teise tee ja käratada: “kle, kasi professionaali juurde”.

Ja võibolla on see su elus viimane inimene, kes sind sedavõrd austab. Äkki ei tule sellist enam kunagi.

Vähemalt kuula ta ära, anna oma parim nõuanne. Miskit sellist peab sinus ju olema, et ta sind niivõrd lähedale laseb ja sedavõrd sügavalt sinust lugu peab.

Jube manipulatsioon. Tundsin oma ema ära. Mõtle teistele, muuda ennast, kas sa ei taha oma last aidata, inimesed teevad vigu, ole kannatlik, loe ja kuula seda ja toda, kuula mind!, tee kõik, et vaid teistel oleks hea, tee nii, tee naa, miks ei või sa last mu juurde tuua, kas sa keelad lapsele minuga suhelda, miks sa lapsele ei mõtle selles, mina a ja o, sina madalam kui muru, kes midagi väärt pole, sündinud teenindajaks ja jalamatiks jne jne. Kohutav! Sellisel asjal on raudselt mingi diagnoos.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida iganes sa messengeris talle avaldad, arvesta alati võimalusega, et mees saadab screenshoti oma eksile. Lihtsalt kõik, mis sa seal ütled, mõtle läbi mahajäetud naise pilguga, mida julgeksid ka naisele näidata.

Võimalik, et ka advokaadile, kui teemalgataja midagi sellist ütleb, mis naise halba seisu paneb.
Soovitan eemale hoida. Konkreetselt öelda, et need on nende peresisesed asjad ja sina end sellesse ei lase segada. Ei maksa nii kõrvust tõstetud olla, nagu mõni siin on. Võimalik, et kogub tõendeid ja selleks kasutabki nüüd inimesi, mitte ei hakanud järsku kedagi üleöö austama ja imetlema.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, millest selline draama? Kasutab ära, manipuleerib, ära suhtle jne. Kuula inimene ära ja siis vasta nii nagu õigeks pead. Kui on lapsega probleem, siis soovita, et pöördugu lastepsühholoogi poole vms. Ku viib jutule lahutusele, siis vastadki, et ei soovi sellistesse asjadesse sekkuda.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei vastakski. Näen ka seal taga manipulatsiooni ja üks valesti öeldud lause võib sellelele teisele naisele valusalt kätte maksta. Minu eks võttis ka minult ühe lapse ära, tõenäoliselt selleks, et ei peaks elatist maksma. Ma ei tea siiani mis ma selle lapse suhtes valesti tegin, tundus, et ta oli kodus õnnelik.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina räägiks oma mehega läbi, kas ta on nõus sellises vestluses osalema ja kutsuks selle mehe koju. Mitte mingeid eraviisilisi telefonikõnesid küll pidama ei hakka. Selleks on spetsialistide meri Eestis olemas, kes on kõik koolitatud abistajad, helistagu neile. Kui sa muidugi pole just paberitega terapeut, siis on arusaadav, aga siis tuleb tulla vastutuvõtule, mitte telefonis rääkida. Nii et tahad aidata, räägi oma mehega läbi, kutsuge see mees küll ja las räägib kahele inimesele. Saab nii mehe vaate asjast kui naise vaate asjast. Nii et küsi oma mehe käest, mida tema sellest asjast arvab.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei vastaks midagi.
Täitsa huvitav, milles mees naist süüdistab? et naine trennis julges käia? laste peale häält on tõstnud? või vegaanset toitu on lastele pakkunud?

Tohhokurat, kuhu on kadunud mõnusad eesti mehed, kas järgi on jäänud tõesti ladina keeles imbecillus èd ehk nõrgad…

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei taha temaga rääkida, aga mida teha? Kas peaksin sellele naisele rääkima, et tema (veel) abikaasa minuga ühendust võttis?
Kui ma mõtlen, et mina olen ju pooltuttav ainult, mis mahhinatsioonid siis päris heade sõpradega veel võivad käia?

Ilmselt ongi ta juba oma päris sõbrad ära tüüdanud.
Ei, sa ei pea temaga rääkima, eriti kuna sa ei ole selle lapse kasvataja ega üldse mingi selline isik, kes oleks pädev siinkohal nõu andma. Ja sa võidki talle nii öelda: “Vabandust, aga ma ei tunne, et see lugu mind kuidagi isiklikult puudutaks, kui teile väikese Pille käitumine muret teeb, siis pöörduge kasvataja poole või otsige lastepsühholoog.”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega sul ei olegi asja ning jah, sõbrad läbi käidud, aga kuna nemad puutuvad selle perega rohkem kokku, siis nad ilmselt ei pea võimalikuks mehe poolt olla, mis ütleb ka juba nii mõndagi. Mees lihtsalt loodabki selle peale, et sa oled võhik ja sulle on kerge kärbseid pähe ajada.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Pereelu ja suhted mehe käitumine lahutuse korral