Esileht Pereelu ja suhted Mehe õde….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Mehe õde….

Postitas:

Alustan siis algusest…Saime mehe õega ennem nii öelda enam vähem läbi.Suvel juhtus aga ämmaga õnnetus ja mehe õde siis toimetas oma emaga ja majapidamisega ja tänu sellele ajab enda nina igalpool nii püsti kui võimalik ja see mind tema juures häiribki.Meie elame Soomes ja mehe töö tõttu ja paberite ajamine siis polnud võimalik kahjuks Eestisse varem tulla.Kuna meilgi eriti hästi hetkel ei lähe(mees jäi töötuks mina beebiga kodune).Olude sunnil olime sunnitud oma Eesti korteri üürile andma ja sellest hakkas kogu vingumine pihta.Mehe õel oli selle kohta nii palju öelda kuna temal oli ka kunagi plaanis Soome tööle saada.Siis sai ta paika panna.Jõlude aeg olime siis mehe vanemate juures kaasaarvatud mehe õde oli ka seal.Ja jällegi sai ta minu pihta nähvata kui ütl mehele et peame linna tagasi sõitma ja vaiksel korterit tühjaks tegema,siis mehe õde läks sellest närvi ja käratas mulle et tema on oma kohustused ema õnnetuse tõttu kõrvale jätnud.Olin vait ega öelnud sõnagi vastu(ikkagi olime ju ämma ja äia juures külas)Õhtul selgus et mehe õde oli ka mehega mul plärtsunud ,aga mees ütles talle vastu.Järgmisel päeval sain jälle nähvata söögi kohapealt.Andsin lapsele kartulit hapukoorega,õde oli teinud mõned päevad tagasi külma kastet sibulaga(me mehega ei söö kumbki sibulat)ja siis sain sõimata miks ma lapsele seda külmakastet kartulile ei pannud.ütlesin talle paar sõna rahulikult vastu,aga tegelikult oleks tahtnud talle juba käratada :(.Ja mis kirsiks tordil,tuli siis mehe õde ükspäev meie juurde(enne kui olime korteri ära andnud)temal väike mure,noh kuulasin siis huviga kohe :D.Jutt oli siis umbes selline kuna tema on nii palju toimetanud ja vaeva näinud siis me võiks talle uue riidekapi kinkida koos siis teise vennaga.Ma ei öelnud midagi,aga ma just mõtlen seda et algul saime sõimu ja igaasja pärast näägutati ja siis hiljem tullakse veel kingitust ka küsimas.No mida veel… Ei tea enam kaua sellist asja enam kannatan.Kas hoida ennast sellest eemal või panna õde ükskord paika?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 12:15; 06.01 12:57; 06.01 15:20; 06.01 21:08; 06.01 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemate eest hoolitsemine on võrdsetes osades kõigi tema laste osa. Seega, milline on teie osa ämma eest hoolitsemises peale õnnetust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa üldse jaurad temaga, saada joonelt oma mehega asju klaarima. Sinul pole ju ämma ees kohustusi, et ta sinuga peaks plärtsuma. Las ämma lapsed ise vaatavad omaette, kuidas kohustused jagavad. Miks sa üldse segad ennast teemasse, mis ei puutu sinusse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 12:23; 06.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ikka panevad imestama sellised teemad, kus kirjutatakse:
siis sai ta paika panna
hakkas kogu vingumine pihta
sai ta minu pihta nähvata
õde läks närvi ja käratas mulle
mehe õde oli ka mu mehega plärtsunud
sain jälle nähvata söögi koha pealt
sain sõimata
algul saime sõimu ja igaasja pärast näägutati
panna õde ükskord paika

Teemaalgataja, ega sa ise just ka kõige kirkam kriit karbis ei ole, kui sellisel agressiivsel viisil asju käsitled.

Mida see perekooli kuulus \”paikapanemine\” täpsemalt tähendab?

Ehk ongi mehe õel raske aeg olnud viimased kuus kuud ja su mees võiks keerulises olukorras toetavam olla oma õe suhtes?
Ehk need plärtsumised ja nähvamised ja sõimamised on lihtsalt sinu moonutatud ettekujutuse vili?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind ikka panevad imestama sellised teemad, kus kirjutatakse:
siis sai ta paika panna
hakkas kogu vingumine pihta
sai ta minu pihta nähvata
õde läks närvi ja käratas mulle
mehe õde oli ka mu mehega plärtsunud
sain jälle nähvata söögi koha pealt
sain sõimata
algul saime sõimu ja igaasja pärast näägutati
panna õde ükskord paika

Teemaalgataja, ega sa ise just ka kõige kirkam kriit karbis ei ole, kui sellisel agressiivsel viisil asju käsitled.

Mida see perekooli kuulus \”paikapanemine\” täpsemalt tähendab?

Ehk ongi mehe õel raske aeg olnud ja su mees võiks keerulises olukorras toetavam olla oma õe suhtes?
Ehk need plärtsumised ja nähvamised ja sõimamised on lihtsalt sinu moonutatud ettekujutuse vili?

[/tsitaat]

Mul täpselt samad emotsioonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 12:36; 06.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja on selline naine, kellest tuleb kaugele eemale hoida, psühho.
näed nähvasin, tahad paika panna? käratada ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole psühho. Lihtsalt ei taha ka et minu peale oma tujusid välja elatakse. Üritasin sellest teemast üldse eemale hoida aga kahjuks siis oli jälle väike sõnelus et mina ei huvitu ja minul ükskõik mis edasi saab.Ei oskagi hetkel kuidagi käituda,kuna kui mehe õde maal on siis on kohe pinge üleval ja kardan mis järgmiseks tulla võib.Kas teen üht või teist asja õieti jne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 12:15; 06.01 12:57; 06.01 15:20; 06.01 21:08; 06.01 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, täiesti kõrvaline teema, aga mulle isiklikult maitseb sibul väga ning ma täitsa kahetsen, et mul puudub igasugune harjumus ja kogemus ise sibulat söögitegemisel kasutada, kuna minu ema ka ei söö üldse sibulat. St ärgu ise söögu, kui ei taha, aga see ei pea ju veel tähendama, et lapsele ei võiks anda. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:00; 06.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole psühho. Lihtsalt ei taha ka et minu peale oma tujusid välja elatakse. Üritasin sellest teemast üldse eemale hoida aga kahjuks siis oli jälle väike sõnelus et mina ei huvitu ja minul ükskõik mis edasi saab.Ei oskagi hetkel kuidagi käituda,kuna kui mehe õde maal on siis on kohe pinge üleval ja kardan mis järgmiseks tulla võib.Kas teen üht või teist asja õieti jne…[/tsitaat]No aga kas Sa siis huvitud? Või õigemini, kas Su mees huvitub (sest rangelt võttes on tõesti tegu eeskätt tema, mitte Sinu kohustusega)? Praegusest jutust kipub vägisi jääma niisugune mulje, et teil on sada vabandust, miks teie pere mitte millegagi aidata ei saa, aga mehe õde lihtsalt peab ämmaga toime tulema, kui teised olukorda ignoreerivad – ehkki ka temal endal on tõenäoliselt sada põhjust, miks see talle koormav, ebameeldiv ja muude eluplaanidega mittesobiv on. Kui üks lastest on sunnitud esivanema igapäevase hoolduse täiesti enda õlule võtma ja teised lillegi ei liiguta, siis minu meelest rahalise toetuse pakkumine on küll vähim moraalne kohustus, mida ülejäänud vennad-õed niisuguses olukorras tegema peaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:00; 06.01 13:03;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind ikka panevad imestama sellised teemad, kus kirjutatakse:
siis sai ta paika panna
hakkas kogu vingumine pihta
sai ta minu pihta nähvata
õde läks närvi ja käratas mulle
mehe õde oli ka mu mehega plärtsunud
sain jälle nähvata söögi koha pealt
sain sõimata
algul saime sõimu ja igaasja pärast näägutati
panna õde ükskord paika

Teemaalgataja, ega sa ise just ka kõige kirkam kriit karbis ei ole, kui sellisel agressiivsel viisil asju käsitled.

Mida see perekooli kuulus \”paikapanemine\” täpsemalt tähendab?

Ehk ongi mehe õel raske aeg olnud viimased kuus kuud ja su mees võiks keerulises olukorras toetavam olla oma õe suhtes?
Ehk need plärtsumised ja nähvamised ja sõimamised on lihtsalt sinu moonutatud ettekujutuse vili?

[/tsitaat]

Just! Selline tunne tekib teemaalgatust lugedes, nagu loeks mõnd teismelise blogi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole psühho. Lihtsalt ei taha ka et minu peale oma tujusid välja elatakse. Üritasin sellest teemast üldse eemale hoida aga kahjuks siis oli jälle väike sõnelus et mina ei huvitu ja minul ükskõik mis edasi saab.Ei oskagi hetkel kuidagi käituda,kuna kui mehe õde maal on siis on kohe pinge üleval ja kardan mis järgmiseks tulla võib.Kas teen üht või teist asja õieti jne…[/tsitaat]

Aga miks sa laskud temaga sõnelusse või mida sa kardad? Loomulikult on pinge üleval, kui ainult mehe õde peab probleemiga tegelema. Aga ikkagi ainuke mõistlik asi, mida sa teha saad, on järjepidevalt saata mehe õde oma vennaga sel teemal rääkima. Sinul pole mingit kohustust huvi tunda ja sul võibki olla täiesti ükskõik, mis edasi saab. Aga sama ei kehti sinu mehele. Te koos mehe õega jagate praegu stereotüüpe, et vanurite eest hoolitsemine on naiste rida, kama kaks kelle vanurid need siis on. Sa ei pea käituma selle stereotüübi kohaselt – vanemate eest hoolitsemine on tema laste kohustus ja igasugused miniad ja väimehed ei puutu üldse asjasse. Sa saad järjekindlalt mehe õe tähelepanu juhtida sellele, et ta pöördub vale isiku poole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 12:23; 06.01 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raudselt on see sama naine, kellel ämm sai insuldi ja siis teemaalgataja põdes, et tema peab ämma eest minema hoolitsema ja kamba peale ei suutnud keegi 800 eurigi kokku ajada, et ämm ravile saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 14:08; 07.01 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, et mis see ämma aitamine sinusse üldse puutub? See ju puhtalt su mehe ja ta õe asi, kuna nende ema ju.
Teemaalgatajal soovitan mitte üldse südamesse võtta seda imelikku õde. Ütle sellele õele, et ela ise ja lase teistel ka elada. Sinul on sinu elu ja temal olgu tema elu ja elagu ennast kellegi teise peal välja kui oma eluga hakkama ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei saa sellest teemaalgataja tekstist aru. Ilmselt suitsetas ja keppis kooliümbruse põõsastes kui põhikoolis teksti liigendamist õpetati. Teine Eesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 14:30; 06.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Raudselt on see sama naine, kellel ämm sai insuldi ja siis teemaalgataja põdes, et tema peab ämma eest minema hoolitsema ja kamba peale ei suutnud keegi 800 eurigi kokku ajada, et ämm ravile saaks.[/tsitaat]

Sul on vist õigus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 14:30; 06.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see pole vast nina püsti ajamine, vaid frustratsioon, mida ta teie peal välja elab.
no ei teeks ju olukord rõõmsaks, kui oled pidanud oma elu jätma tahaplaanile. aga vend mitte. sellest tuleb see, et ükskõik mida te teete, see ärritab.
mind ka ärritaks. ja kusjuures ema võib seda kaugel olevat poega rohkemgi igatseda, kui tütart, kes temaga tegeleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 14:39; 07.01 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Raudselt on see sama naine, kellel ämm sai insuldi ja siis teemaalgataja põdes, et tema peab ämma eest minema hoolitsema ja kamba peale ei suutnud keegi 800 eurigi kokku ajada, et ämm ravile saaks.[/tsitaat]

ei ole see sama teema.Lisan veel nii palju et rahaliselt toetame iga kuiselt.Lihtsalt mind häiribki see vastik pinge mis koguaeg üleval on.Kui maal oleme aitame kõik kordamööda ämma kui ämmal miskit vaja.Kõik saab tehtud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 12:15; 06.01 12:57; 06.01 15:20; 06.01 21:08; 06.01 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No paljuga te siis toetate? Teemaalgatuses toodud \”mees on töötu ja mul väike beebi\” annab aimu, et ega väga ei toeta küll, eks.

Ongi nüüd edasise elu eeldus see, et ämma elu lõpuni kasib ja toimetab ainult õde?

Ma olen nõus nendega, kes arvavad, et selline ebaõiglus ärritakski tohutult ning olukorra saate lahendada nii, et järgmised pool aastat hooldab ämma teie pere.

Lihtne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 12:36; 06.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei ole see sama teema.Lisan veel nii palju et rahaliselt toetame iga kuiselt.Lihtsalt mind häiribki see vastik pinge mis koguaeg üleval on.Kui maal oleme aitame kõik kordamööda ämma kui ämmal miskit vaja.Kõik saab tehtud [/tsitaat]

kui sageli seal siis olete, kui muidu soomes elate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 15:26; 07.01 09:20; 07.01 09:35; 08.01 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No paljuga te siis toetate? Teemaalgatuses toodud \”mees on töötu ja mul väike beebi\” annab aimu, et ega väga ei toeta küll, eks.

Ongi nüüd edasise elu eeldus see, et ämma elu lõpuni kasib ja toimetab ainult õde?

Ma olen nõus nendega, kes arvavad, et selline ebaõiglus ärritakski tohutult ning olukorra saate lahendada nii, et järgmised pool aastat hooldab ämma teie pere.

Lihtne.[/tsitaat]
Arvan täpselt samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen kaasa – kõiki fakte ei tea, aga improviseerin.

Olen naine. Emaga juhtub õnnetus, olen talle toeks, aitan, kuidas saan. See võtab enamuse minu ajast ja palju olen pidanud ka rahaliselt panustama – nt sõidutan ema autoga ja käin teda sageli vaatamas, selle peale kulub bensiini, maksnud nt taastusravi.

Mul on ka vennad, aga mulle tundub, et nemad panustavad vähem. See, et mina ainuisikuliselt ema eest hoolitsema jäin, kuidagi kujunes, kuna jõudsin esimesena kohale ja algselt ei arvanud keegi, et sellest nii pikaajaline probleem kujuneb. Vahel vennad ikka tulevad ja aitavad millegagi, aga kõigil on oma elud, pole kedagi, kes mulle kasvõi nädala puhkust saaks anda. Kui keegi midagi natuke teeb, siis on kohe tähtsust täis – et aga meie ju ka aitame. See, kui keegi paar korda emale tassi ulatab, pole päris see abi, mida tahaks saada. Üks vend elab Soomes, tööd seal tal ei ole, naine on lapsega kodune. Läksid sinna head elu ja suurt teenistust otsima, aga ei saanud hakkama. Nüüd virelevad ise ka. Kui neilt abi küsida, siis vastavad, et pole tööd ja väike beebi majas…

Olen väsinud. Kui räägin vendadepoolsest panustamisest, siis tundub, nagu ajaksin kuidagi kiuslikult enda huvides mingit kahtlast rida, et justkui vajan midagi endale – aga see on ju MEIE ema. Vendade naiste meelest olen tüütu ja segan nende elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutavalt nõme olukord. Haige inimese eest hoolitsemine nõuab ju 24/7 valmisolekut. Kui õde on antud olukorras ainuke, kes on suuteline seda tegema, siis peaksid vennad maksma kinni KÕIK kulutused, mis ema eest hoolitsemisel tekivad. Sõltuvalt olukorrast tõsidusest võiksid nad ka õde toetada (kui õde ei saa tööl käia).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ükskõik kui raske teil on aga sinu mehel on kohustus oma õde aidata ema eest hoolitsemisel. ma saan aru, et seda te teinud ei ole.
kui fyysiliselt ei saa, siis raha tuleb panustada ja raha tuleb Eestis asuvast yyrikast. vahet ei ole, et se eon sinu korter. sa ole dperekond mehega ja toetad teda majanduslikult kui nii on vaja.

kunagi kui mehe õde ema pärandi omale saab, kyll siis ka sina nähvima hakkad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kohutavalt nõme olukord. Haige inimese eest hoolitsemine nõuab ju 24/7 valmisolekut. Kui õde on antud olukorras ainuke, kes on suuteline seda tegema, siis peaksid vennad maksma kinni KÕIK kulutused, mis ema eest hoolitsemisel tekivad. Sõltuvalt olukorrast tõsidusest võiksid nad ka õde toetada (kui õde ei saa tööl käia). [/tsitaat]

Õnneks ämma olukord pole eriti raske,endaga saab hakkama ainult kodustel toimetustes aegajalt abi vaja st ööpäevaringset valvet ei vaja.Lapsi on peres 2 st õde ja vend mitte vennad!Meie oleme siiamaani igakuiselt ka rahaliselt toedanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 12:15; 06.01 12:57; 06.01 15:20; 06.01 21:08; 06.01 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uh… istusime laua äärde ja rääkisime oma suud puhtaks.õde rääkis mis teda häirib ja mina siis rääkisin mis mind häirib.Jutuajamine oli pikk,aga vähemalt sai rahu 😉
Ilusat õhtut kõigile 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 12:15; 06.01 12:57; 06.01 15:20; 06.01 21:08; 06.01 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli siis sellest toedamisest kasu? Ma ei tea mis imeloom see on, aga näed, mõjub!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see oluline jutuajamine tõesti kestis 4 minutit? Kahe postituse vahel on ju viis minutit, kui sedagi… Või oli arvuti kogu aeg avatud perekooliga seal kõrval, et protokollida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Raudselt on see sama naine, kellel ämm sai insuldi ja siis teemaalgataja põdes, et tema peab ämma eest minema hoolitsema ja kamba peale ei suutnud keegi 800 eurigi kokku ajada, et ämm ravile saaks.[/tsitaat]
kohe alguses juba tundus mulle ka täpselt samuti. Kollasel Kassil või mõnel tema hingesugulasel on jälle tuurid peal. muudab natuke nüansse ja voila – jälle teemakene valmis treitud, arutage nüüd niipidi ja naapidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Õnneks ämma olukord pole eriti raske,endaga saab hakkama ainult kodustel toimetustes aegajalt abi vaja st ööpäevaringset valvet ei vaja.Lapsi on peres 2 st õde ja vend mitte vennad!Meie oleme siiamaani igakuiselt ka rahaliselt toedanud.[/tsitaat]

püüan su jutust seoseid leida.

suvel juhtus ämmaga õnnetus ja mehe õde siis toimetas oma emaga ja majapidamisega.
nüüd, pool aastat hiljem saab ämm juba enamvähem hakkama aga vajab siiski pidevat, kuigi mitte enam 24/7 tuge.
mitu korda selle poole aasta jooksul mees ema juures käis?

ühelt poolt väidad, et mees ei saanud töö tõttu eestisse tulla, siis aga, et mees on koguni töötu.
kuidas siis tegelikult?

ja lõppeks leiad sina, et sinul, täiesti kõrvalisel isikul on mingisugune õigus ema üksinda hooldanud õde \”paika panna\”.

selle õe asemel jalutaks ma lihtsalt mõneks ajaks minema. nüüd on venna kord emaga toimetada, seda enam, et traumajärgne raskem aeg on möödas. kui mees eestis ei saa olla, võtab ema endaga kaasa kuhuiganes või palkab talle siin abilise.
kui ei saa panustada aega, siis peab panustama raha.
nii lihtne see ongi.

poole aasta pärast võiks uuesti osad vahetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 15:26; 07.01 09:20; 07.01 09:35; 08.01 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas see oluline jutuajamine tõesti kestis 4 minutit? Kahe postituse vahel on ju viis minutit, kui sedagi… Või oli arvuti kogu aeg avatud perekooliga seal kõrval, et protokollida?[/tsitaat]
kust sa selle 5 minutit võtsid, scherlock?
Mina näen seda:
Selle IP pealt on varem postitatud: 06/01 12:15, 06/01 12:57, 06/01 15:20, 06/01 21:08
Ehk siis kahe viimase postituse vahe on ligi 6 tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe õde….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.