Esileht Pereelu ja suhted Mehe pere pidev targutamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Mehe pere pidev targutamine

Postitas:

Vajan mõttekaaslasi ja ehk kedagi kes suudaks mind asju teisiti nägema panna.
Nimelt on mul probleeme mehe poolse naisperega. Vanaema, ema ja mehe õde kõik on alates sellest ajast kui sain oma esimese lapse tundnud vajadust mind igal sammul õpetada ja peedistada. Tunnen pidevalt kuidas minuga käitutakse nagu ma oleksin rumal ja ei saa millegiga hakkama.

Lapse beebieas sain pidevalt võtta et laps on õhukeselt riides teinekord jälle olin lapse nii paksult riietanud et lämmatan teda. Küll ei sobinud et ma lapsele rinda graafiku järgi ei andnud ja pärast kolme kuud oli probleem et miks ma teda juba pudelile ei harjuta. Edasi muidugi sain selle eest et 4 kuuselt veel lisatoitu ei andnud ja oh milline õudukas oli see kui 6 kuuselt siis püreede asemel näputoiduga alustasime. Igatahes see läheks muudkui edasi ja edasi aga nii olen ma pidevalt kuulanud kuidas ma teen halvasti ja valesti. Olen igakord ka seletanud et miks ma otsustan nii teha aga on vaid nende arvamus ja vale arvamus.
Ma ei ole selline inimene kes tahab tülitseda niiet alati on teema lõppenud sedasi et mina ütlen lõpuks et jäägu teile teie arvamus või teen mhm mhm ja elan oma elu ikka nii nagu ise otsustanud olen. Mees on kusjuures alati väga osavõtlik olnud ja kõik sellised asjad on ühiselt otsustatud ja meil omavahel läbi räägitud.
Mehe kallal nad ei võta ka, kuna nende arust pole lapsekasvatus üldse mehe asi. Niiet kogu süü langeb mulle.
Olen proovinud rahulikult maha istuda ja selgitada ja just eile öhtul seda jälle ämmaga tegin. Selgitasin et teen kõike ikkagi nii kuidas sobib meie perele ja ilmselgelt ei tee seda nende kiuste vaid sellepärast et tunnen ise et nii on õige.
Sellepeale ohkas ämm ja ütles et aga miks teha asju valesti ja sellega oma elu raskemaks teha.
Pärast sellist vastust sain ma aru, et see ei lõppegi kunagi ära ja see pidev targutamine jääbki mind pidevalt saatma.
Nad pidevalt toonitavad et tahavad mulle vaid head aga sealjuures ei kuula mind kui ma ütlen et mulle head saate teha sellega et austate mu otsuseid. Olen palunud ka mehel rääkida nendeg ja tuleb ikka see sama aitamise jutt. Olgu öeldud et ise ma neile kunagi oma vaateid peale surunud pole ja leian et igaüks kasvatab oma lapsi nii kuidas ise tunneb et on õige.

+24
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 14:53; 30.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast sellist vastust sain ma aru, et see ei lõppegi kunagi ära ja see pidev targutamine jääbki mind pidevalt saatma.

Sul on kaks võimalust:
1. Lepid selle tänitamisega, aga selle eest oled sa võrgustikus. Omal sul ei paista kedagi olevat. (muidu oleks nende käest ju küsinud, mitte siit)
2. Ei lepi sellega, ütled neile välja, mida asjast arvad ja katkestad suhte.
Oma mud´redega oled samuti edaspidi üksi.

Mis pagana IMELIST kolmandat varianti sa veel loodad leida. Muidugi neid on, aga mitte sinu jaoks, vastasel korral oleksid ammu juba neid kasutanud. Ei ole ju nii, et nüüd teegi soovitab, et kehtesta ennast ja sa vastad, et ahah, jube hea mõte, ma kohe homme teen seda…????

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:42; 26.04 09:06; 27.04 12:54; 27.04 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 2 võimalust? On väga lihtne võimalus veel, vasta “ja-jah, teil on õigus” ja talita ikka enda äranägemise järgi. Mõnedega ei saagi teisiti.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mõtet midagi selgitada või seletada. Kui hakkad selgitama, siis arvavad nad, et se eon lihtsalt järjekordne võialus sind ümberveenda nende järgi käituma.

Ma ülteksin ämmale, mehe õele: “Koerad hauguvad, aga karavan liigub ikka edasi” ja räägiks nendeg edaspidi muudel teemadel. Arutleks poliitika, ilma, raamatute jne üle, mitte teie pere ja lapse kasvatamise üle.

Kui hakatakse jälle õpetama/tänitama, siis lihtsalt ignoreeriks kasvõi demonstratiivselt… et kui ämm leiab, et lapsel liigselt riideid seljaks siis näitaks näpga aknast välja aja ütleks “aga vaata, siga lendab”… Nojah, võib ka näidata lindu, oleneb milline on teie huumorimeel.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest teed vea kui hakkad neile midagi seletama, oma tegemisi põhjendama. Sa ei pea midagi põhjendama, aga kui seda teed, siis tunnistad justkui et sa pead neid võrdseteks otsustajateks oma asjades ja kui arvad ise teisiti, siis peab põhjendus olema.
See on väsitav ja ajab närvi kui sinuga nii käitutakse, aga ega polegi midagi teha. Kui midagi ütled, siis need suured õpetajad on ise kõige hullemad solvujad. Pärast oled veel kellegi südameatakis ka süüdi.
Kui nende käitumine lapsega pole lausa tervisele ohtlik, siis kasuta nende “tarkust” oma huvides. Lasegi neil lapsega tegeleda, võta ajaleht kätte ja säti end lugema või neile külla minnes võta spordiriided kaasa ja tervisejooksule. Ise kiida, et sul on hea meel, et lapsel on nii hoolivad sugulased.
Jube tore on kedagi kõrvalt õpetada, aga palun väga, hoidku siis last kohe korralikult, mitte kõrvalt kamandades. Ise tehtud, hästi tehtud.
Millega mul endal oleks raske leppida on see isarolli alavääristamine. Mis mõttes naised on ainuõiged lastekantseldajad. Teine variant oleks nendega koos viibides laps isa hoole alla andagi. Selle argumendi peale, et mees pole lastega tegelejaks loodud, lihtsalt naerataks ja uuriks, et nüüd teed ju küll nalja, eks?

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti ei seletaks neile midagi, ütleks jajah ja kõik. Kui väga pinda käivad siis ütleks otse, et Teie kasvatate oma lapsi nii kuidas õigeks peate ja mina oma lapsi sedasi kuidfas mina õigeks pean.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas su ämm lapse iga sammuga nii kursis on. Kui minul oleks selline ämm, siis piiraks igati suhtlemist.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

variant oleks nendega koos viibides laps isa hoole alla andagi. Selle argumendi peale, et mees pole lastega tegelejaks loodud, lihtsalt naerataks ja uuriks, et nüüd teed ju küll nalja, eks?

See on päris hea mõte.
Lisaks võib kasutada ennastkehtestavaid formuleeringuid, nii et sa ei seleta ega õigusta ega põhjenda vaid annad lihtsalt teada, et sina teed nii, nagu on sinu meelest õige.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 18:43; 30.04 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik naiskäod on siin nii leebed ja diplomaatilised, ma vaatan ja imestan. Mina enda ümber mürgiseid inimesi ei taha näha ja sellistel enda lähedal viibida ei luba.
Ma oleks juba ammu käratanud, et ‘Rsk, jääte juba ükskord vait ve? Kaua võib mu kallal möliseda?’ vms. Usun, et oleksin väga ebapopulaarne ja teeniksin hüsteeriku tiitli, aga vaikus oleks majas, vähemalt minu juuresolekul. Ja kui esimese korraga mõni ei saa aru ja üritab uuesti, röögataksin samamoodi.

+11
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sa viisakalt ütleksid neile, ajad on muutunud ja dr. Spocki nõuanded on tänapäeval ümber lükatud?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alustaks iseendast, ehk miks nende naissugulaste arvamus sind niiväga häirib? Kas nad hakkavad sind kohe rohkem armastama, kui teed kõike nende õpetuse järgi? Ilmselt mitte, siis leitakse kohe mingi muu põhjus targutamiseks. Kui lubad endale (ja ka testele) olla mitteideaalne, siis läheb elu palju kergemaks.

Ja mina lõpetaksin enda teiste ees õigustamise ära. See näitab ebakindlust. Kasutaks konkreetseid neutraalseid fraase, “nt meie nii ei tee”, “me ei pea seda õigeks”, “aitäh, aga laps on parajalt riides/ei ole näljas jne”.

Kui siiski tunned ennast ebamugavalt selles seltskonnas, siis käiks seal võimalikult harva.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa nendega suhtled?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas elate mehe perega koos või kuidas nad muidu “pidevalt targutada” ja sind “igal sammul õpetada ja peedistada” saavad?

Pakun, et sa oled kas väga ebakindel ja reageerid üle või teedki aeg-ajalt lapse kasvatamises midagi valesti. Ei usu, et kolm inimest sinu kallal pidevalt lihtsalt niisama lambist naaksuvad.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütled, et teed nii nagu lastearst soovitab ja nagu tänapäevased lastekasvatusmeetodid soovitavad. ei ole vaja midagi selgitada ja seletada või põhjendada ja öelda, et see on Sinu otsus.
mida sa istud ja põhjendad talle neid asju. kui muidu ei saa, siis nõustu ja nooguta ning edasi tee ikka nagu Sulle meeldib. vastasel korral elad tõesti enda elu keeruliseks.

kas te elate ämmaga koos? sel juhul tuleb kiiresti enda elamine leida ja sealt ära minna.
alustukses aga lõpeta see põhjendamine ja selgitamine!!!

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaliselt on need teemad sellised, erinevus, kuidas nemad kasvatasid ja kuidas nüüd kasvatatakse lapsi. sel teemal armastatakse sõna võtta. kui omal pole kedagi lähedast õpetada, siis võetakse kasvõi võõraste kallal. nt K.Toome vastsündinuga eurovisioonil või M.Jurmani lapsekasvatuse arusaamad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 07:37; 01.05 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on siis lapsel midagi viga= ei ole? terve ja normaalne laps, areneb kenasti? Kui nii, siis ehk juhidki tähelepanu, et oled alates lapse sõnnist kuulnud, et teed kõike valesti – aga on siis lapsel midagi sellest viga? Et mis läks nende meelest valesti seetõttu, et sa ei hakanud lapsele pudelit andma? Ka slaps suri näputoidu tõttu ära või on kuidagi näljas? Ehk et pane nad faktide ette, las nad mõtlevad ise, kas midagi halba on sinu tegudest sündinud. Lisaks toonita, et käid ju regulaarselt perearsti juures ja paku järgmine kord ämmale võimlaust kaasa tulla 😀

Lisaks on alati võimalus öelda “Igaüks kasvatab last ikka omamoodi”. mehe õdedele saad aga väga otse öelda, et nemad tegelegu oma laste kasvatamisega (ja kui neil lapsi pole, siis on sobiv ütlus “Ma olin ka maailma parim ema, kuni lõpuks ise lapsed sain”)

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 08:40; 26.04 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alustaks iseendast, ehk miks nende naissugulaste arvamus sind niiväga häirib? Kas nad hakkavad sind kohe rohkem armastama, kui teed kõike nende õpetuse järgi? Ilmselt mitte, siis leitakse kohe mingi muu põhjus targutamiseks. Kui lubad endale (ja ka testele) olla mitteideaalne, siis läheb elu palju kergemaks.

Ja mina lõpetaksin enda teiste ees õigustamise ära. See näitab ebakindlust. Kasutaks konkreetseid neutraalseid fraase, “nt meie nii ei tee”, “me ei pea seda õigeks”, “aitäh, aga laps on parajalt riides/ei ole näljas jne”.

Kui siiski tunned ennast ebamugavalt selles seltskonnas, siis käiks seal võimalikult harva.

teoinekord ei olegi küsimus selles, kas nende arvamus häirib, aga pidev tänitamine häirib. Mul on ka raske mehe õdedega suhelda, mõlemad arvavad, et teavad ainuõiget viisi, kuidas õigetsi elada (kusjuures neil on veel totaalselt erinev nägemus) ja siis kui nt ämmal-äial külas käime, on ikka raske end vaos hoida, et mitte tülli minna – üks mehe õdedest on veel õrnake ka, et kuigi ise muudkui õpetad, sisi kui ütlen, et ma ikka tean ise paremini, kuidas oma last kasvatan, siis solvub ja veel pool päeva pobiseb 😀 Ja peale mehest lahkuminemist käib ta pea igal nädalavahetusel maal, mis tähendab, et mul on suht raske sättida meie maalkäimisi nii, et ei satuks samale ajale 😀 Mul on ka mehega selle tõttu olnud suured tülid – sest tema õde on selline pealekaebaja tüüp ja mees siis on tulnud mult selgitust nõudma, et miks ma tülitsen – olen pidanud ikka korralikult selgitama, et see, et üks tuli kaebama, ei tähenda, et temal on õigus. Mina lihtsalt ei ole pealekaebaja tüüp ja lahendan oma tülid ise.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 08:40; 26.04 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja peale mehest lahkuminemist käib ta pea igal nädalavahetusel maal, mis tähendab, et mul on suht raske sättida meie maalkäimisi nii, et ei satuks samale ajale

MIKS sa seal maal pead käima?
Ma näiteks absoluutselt ei käi sellistes kohtades, kus on ebameeldivad inimesed ja elul pole vigagi, täitsa normaalne tundub.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:42; 26.04 09:06; 27.04 12:54; 27.04 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvalt on jah hea soovitada, et ära tee välja jne, aga ma kujutan ette, et see olukord on tõesti närvesööv. Ilmselt oled selline leebe tegelane. Sa peaksid tõesti võtma hoiaku, et sinu otsused sinu enda elu üle ei puutu teistesse ja siis seda ka välja näitama.

Mulle tundub, et sageli pole võimalik kõigile “heasoovijatele” selgeks teha, et igaüks elab oma elu ise, ilma et nad solvuksid. Ja seda ei tohiks karta. Sest muidu sa end ei kehtesta.

Nagu juba öeldud, lõpeta eneseõigustamine, sest sellega sa näitad nagu oleks mingi dialoogivõimalus. Pigem tõesti iga kord, kui keegi ütleb, et teed midagi valesti, vastad, et eks ma õpin ise oma vigadest. Ja lihtsalt hoia neist eemale.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on igav vastata teemasse, kus teemaalgataja ei osale vestluses ja temalt on ainult üks kiri, esimene.
Olen aga ise nooruses kogenud mehepoolsete sugulaste õpetusi ja olin ka leebe selline. Kuulasin osades asjades ja eks mind kiruti ja räägiti ka taga. Mõnes asjad kuulasin, mõnes noogutasin kaasa, aga ei teinud. Hiljem, sain aru, kui palju valesti mulle lapse asjus nõu anti ja jama sai tehtud kokku.
Nüüd olen ise vanaema ja ämm. Püüan mitte nii teha. Ma saan ju aru, kui palju on asjad teised nüüd. Kes tahab, nüüdsed noored emad just, saavad õige info ise igalt poolt kätte. Millised riided, mis toit ja millal mida ja kuidas.
Ma sekkuks vaid ühel põhjusel, mis on mul vanadest aegadest ja seda ma muuta ei kavatse. Nimelt, et iga päev, normaalse ilmaga peab õues käima lapsega. Kuigi, siitki lugedes olen märganud, et see ei meeldi nii mõnelegi ja aetakse mingit rumalat jura vastu, et miks seda ei pea tegema. See on asi, mida ei muuda ükski aeg, riigikord ega elustiil. Värske õhk ja liikumine ja toast õue. Ja igas vanuses lastega.
See ei devalveeru ; )

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sekkuks vaid ühel põhjusel, mis on mul vanadest aegadest ja seda ma muuta ei kavatse. Nimelt, et iga päev, normaalse ilmaga peab õues käima lapsega.

Ja siin nad tülli läksidki.
Sinu ajal ei tuntud majades sellist asja nagu ventilatsioon.

Täna on õues värske õhk, tolm, lendav asfalt, mingi keemia jne kõik segamini.

Toas seevastu on filtreeritud värske õhk, aga tolmu ja asfalti ei ole.
Miks sa tahad, et mu laps mingit saasta sisse hingaks? Miks sa tahad, et mu lapse kopsud juba titena kahjustuks? Miks sa meie perele halba tahad?

0
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:42; 26.04 09:06; 27.04 12:54; 27.04 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanal hallil ajal minu lapsepõlves (1970ndad) oli meil korteris ventilatsioon & aknaid sai ka avada. Tänaval aga leidus nii asfalti kui ka tolmu. Keemia eest hoolitses heldelt kodulähedane tselluloosivabrik, ustavatex abilistex tubakavabrik & kui tuul oli õigelt poolt, siis ka vorstivabrik. &, taevas tänatud, mu emal oli dr. Spocki raamat. Normaalse ilmaga, kui olin terve, sai ikka õues käidud.

Vanal hullul ajal mu laste lapsepõlves (1990ndad) oli meil korteris ventilatsioon & aknaid sai ka avada. Tänaval leidus jätkuvalt nii asfalti kui ka tolmu. Vabrikud lõpetasid tegevuse, aga tihedam liiklus tõi kaasa tihedamad heitgaasid. Ema pyydis oma narmendava Spockiga natuke vehkida, aga sai peagi aru, et on väitluse kaotanud. Normaalse ilmaga, kui lapsed olid terved, saime ikka õues käidud, leidus ju parke & vaixemaid kõrvaltänavaid.

Ma päriselt ei kujuta ette, mismoodi tänapäeval on järsku maailm väljaspool kodu mõrvarlikult myrgine, aga ventilatsiooni kaudu koju jõudes muutub seesama õhk puhtax & tervislikux. Lisax pakub jalutamine juba õige väikesele arendavaid elamusi — tuuleõhk & vihmasabin, valguse & varjude vaheldumine, hääled & lõhnad, hoopis teine tera kui kodus lage vahtida. & noor ema võib omalt poolt ilma imedieedita saledax saada, kui iga päev tunnikese või paar kasvõi tasakesi kärutab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma päriselt ei kujuta ette, mismoodi tänapäeval on järsku maailm väljaspool kodu mõrvarlikult myrgine, aga ventilatsiooni kaudu koju jõudes muutub seesama õhk puhtax & tervislikux.

Eks ta läbi aktiivsöe-, nano-, hüper- super-, jne ventialatsioonifiltri muutub.
Aga selles poleudki küsimus, see oli esimene näide lihtsalt.

Point oli, et kas ämmal on vajadus sekkuda või ei ole.
Kui kasvõi ühegi põhjuse leiab, et sekkuda, siis ON vajadus.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:42; 26.04 09:06; 27.04 12:54; 27.04 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole sa ämm või meheõde või keegi kolmas sugulane, sekkumine teise inimese ellu, kui see inimene pole seda palunud, on ebaviisakas. Ka mul oma nahal kogetud, kuidas naissoost hõimlased teadsid minust paremini, kuidas ma oma elu pean korraldama. Ja oli tõesti kaks valikut nagu siin eespool keegi ütles – kas lepid selle tänitamisega ja oled võrgustikus või ei lepi ning oled mängust väljas. Ma leebeke oleks võibolla isegi suhete hoidmise nimel valinud selle esimese variandi, aga kuna põhjusi ja teemasid, milles mulle vastanduda, tuli järjest uusi, siis taipasin viimaks, et asi polegi nii väga selles, kas ma teen midagi õigesti või valesti, vaid selles, et sugulased ootasid mu mehe ellu mingit teistsugust naist ja ma võin terve ülejäänud elu kikivarvul käia, ei hakka nad minu seisukohti austama, ei hakka nad minuga siiralt sõbrustama. Jäävadki seljataga susima. Mis kasu on sul tugivõrgustikust, kus sinust tegelikult ei hoolita.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju võimalik nõuandja esimeste sõnade juures öelda, et küsid, kui nõuandeid vajad. Palumata nõuandeid võtad kui tüli üleskiskumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et su mehe õde, ämm ja vanaema on kolmekesi lapse saanud ja õiged vanemad kõrvale puksinud. Emana ei pea sina küll kellegi sugulase lehmalellepojatütre nõuandeid kuulama, vaid talitad oma arvamise ja äranägemise järgi. Isegi kuulama ei pea. Kui algab jutt “miks Jukul see müts peas on, tal on ju külm sellega”, keerad kanna pealt ringi ja kõnnid sõna lausumata ära või lõpetad kõne. Kui su abikaasa on lasknud oma sugulastel pähe istuda ja peab seda abiks, siis tal on aeg hakata ise sind neis küsimustes abistama. Tema on lõppeks isa. Mehe asi on oma sugulastele meenutada, kes keegi peres on. Lapse ümber ei pea koguaeg tantsu lööma ja kontrollima, mida, miks ja millal. Lapse arengule ei ole hea olla helikopter-sugulaste pidev tähelepanu objekt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase lihtsalt kõrvust mööda ja tee nii nagu sina ise tead. Lapsi kasvatavad nende vanemad. Aga tihtipeale tundub tõesti, et kõik teised teavad paremini, kuidas nad seda tegema peaksid.
See seletamine on kurtidele kõrvadele, sest tegelikult nad sind ei usu ja ei suuda sina neid ümber veenda. Vaielda pole vaja, tõestada pole vaja, sellega annad sa vett nende veskile ja õhinale sind ümber kasvatada. Takka kiita ka pole vaja, ära arenda nendega juttu sel teemnal, mis sinu jaoks keskustlemist ei vaja. Ja iga liigutust ei pea neile ette kandma, mida vähem nad teavad, seda vähema kallal teavad nad võtta (aga eks siis mõeldakse osa jälle juurde).
Mõne asja peale annab ütelda, et perearst ütles, et nii on parem, või et tänapäeval õpetatakse nii. Kui väga tahad, võid ju neile trükkida välja artikleid jne, aga vaevalt sellest kasu on.
Nad tõesti ei taha sulle paha, aga ei suuda ka pealt vaadata, kuidas sina asju valesti teed, kui neile ometi õpetati 35a tagasi just risti vastupidi! 🙂
Jaaah, aga ürita meeles pidada see aeg siis, kui sa ise oled vanaema ja minia või tütar õpetatakse kõiki asju jäklle “valesti” tegema, sest need lapsekasvatuse moodud ja tõeskpidamised kipuvad paarikümne aastaga tundmatuseni muutuma. Ja siis tahad aidata kõigest südamest, aga hammusta või keel otsast ära, sest ütlemise peale “aga meie ajal…” hakatakse sind sellise “kui pilgud suudaksid tappa” ilmega vaatama! 😛

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 10:55; 30.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu ajal ei tuntud majades sellist asja nagu ventilatsioon.

Täna on õues värske õhk, tolm, lendav asfalt, mingi keemia jne kõik segamini.

Toas seevastu on filtreeritud värske õhk, aga tolmu ja asfalti ei ole.
Miks sa tahad, et mu laps mingit saasta sisse hingaks? Miks sa tahad, et mu lapse kopsud juba titena kahjustuks? Miks sa meie perele halba tahad?

No see on küll oma viga, kui ronitakse kesklinna elama (ihaldusväärne ju) ja nina välja pista ei saa. Meil lahkamisel näidati ükskord kopse, mis olid suht hallitäpilised, lahkaja ütles, et on olnud kas pühapäevasuitsetaja või elanud kesklinnas (ahelsuitsetaja kopsud on süsimustad nii seest kui pealt).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 10:55; 30.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtu harvem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna on õues värske õhk, tolm, lendav asfalt, mingi keemia jne kõik segamini.

Toas seevastu on filtreeritud värske õhk, aga tolmu ja asfalti ei ole.
Miks sa tahad, et mu laps mingit saasta sisse hingaks? Miks sa tahad, et mu lapse kopsud juba titena kahjustuks? Miks sa meie perele halba tahad?

Ja mis vanuseni sa oma last toas hoiad? Või natuke suuremana viid ikka mänguväljakutele, aga kasutad respiraatorit? Mõne pargi peaks ikka igas Eesti linnas leidma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe pere pidev targutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.