Esileht Pereelu ja suhted Mehe pingetega toimetulek

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Mehe pingetega toimetulek

Postitas:

Tere.

Teismeeas olin ühe mehega paar. Läksime laiali, sest läksin teise linna ülikooli. Vahepeal olime mõlemad u 10 a suhtes + lapsed. Nüüdseks need suhted läbi ja oleme jälle koos. Meil on kirg ja armastus AGA mees sai oma abielus väga haiget ja nüüd ta ei oska olla. Eksnaine pettis teda, varadtas ta tagant raha ja kui hooldisõiguse jagamine oli, siis üritas veel meest pedofiiliks tembeldada, mis ei läinud läbi. Üks laps on isaga ja teine emaga.
Mehel on probleeme usaldamisega, on armukade, samas see on nüüd paari aastaga paremaks läinud. Raha osas on ka suhtes tasakaal, kuigi ta on veendunud, et teenib vähe ja mees peaks suutma peret 100% ülal pidada. Enesehinnangu probleem
Tõeline murekoht on tema pinged. Ta kogub ja kui on mingi suhteprobleem, siis põgeneb ja on veendunud, et ma jätan ta maha. Siis on päeva või kaks kadunud ja siis tuleb paanikas tagasi paluma. Ta genereerib väikesest asjadt suure problermi ja siis kaob, mis tekitab.minus suurt pinget ja ebakindlust. Korduvalt on jutt lahkuminekust.
Kas teil on.mõtteid, mida sellega teha?

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 22:27; 08.06 23:12; 10.06 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil, kes kahtlustavad pidevalt oma naist ja toovad pidevalt ettekäändeid minevikust, aga ise lasevad öösiti ringi, on kõige rohkem varjata…. Ära päris liiga suu ammuli ka oma mehele suhu vaata.

+28
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 22:35; 09.06 08:52; 09.06 08:56; 09.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AGA mees sai oma abielus väga haiget ja nüüd ta ei oska olla.

Ma saan aru, et see oli üle paari aasta tagasi? Ehk siis kui praegu normaalne suhe, siis peaks juba ammu rõõsa ja rahul olema.

Järelikult, kui ei ole, siis see mees mitte ei saanud haiget, vaid ON haige. Oli enne ja on edaspidi.

Kui veel hakkab sellist nägu tegema, et kavatseb kohe jälle kuskile kuurialla mitmeks päevaks jooma minna, siis lihtsalt ütle, et võid minna, aga tagasi ära enam tule.
Sest see edasi-tagasi sõtkumine ei sobi mulle ja ma tahan enda kõrvale inimest, kes nii ei käitu. Lihtne soov ju.
Ehk siis las otsustab ära. Kui ei suuda otsustada, siis olgu lõplik minek.

Et selline s..taratas petaks, ma ei usu.
Aga mine sa muidugi tea, vblla taastab oma ammukadunud mehelikkust sel viisil kuskil.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 22:36; 09.06 07:57; 09.06 09:22; 09.06 09:50; 14.06 08:41; 17.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kuhu ta selle lapse siis jätab kui minema kaob?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Petmist ei kahtlusta, tal on selles osas kindel hoiak. Pole nagu kahtlust tekkinud.
Last olen mina vaadanud või siis viib oma ema juurde. Alkohol ei ole ka teema. Joob harva ja mitte ülemäära purju st hommikul on krapsakas.
Kui ta kaob ära, siis on läinud nt vanemate suvilasse ja seal muru niitnud ja toimetanud. On olnud hotellis kõigest eemal. Läinud sõbra juurde ja seal aega veetnud. Isegi nädalavahetusel kontoris redutanud. Probleemiks on see, et ta ei ütle kuhu läheb. Vihahoos ta ilmselt ei tea ka kuhu satub, aga ta lülitab telefoni välja või jätab koju. Üks reede õhtu kadus nii, et jättis rahakoti ja telefoni koju ja siis oligi suvilas ja tegi seal tööd. Ütlebki, et juhe jookseb kokku ja ei suuda pingetega midagi teha.
Armukadedusega oli.nii, et ta alguses ei aktsepteerinud minu meestuttavaid, nõudis telefoni kontrollimist, helistas väljas o olles pidevalt jne. Praeguseks ei kontrolli ja kokkulepe on, et helistab 2x õhtu jooksul, kui olen väljas. Minu meestuttavatega on kohtunud ja üks on nüüd tema sõber. Käis korra psühhiaatril ja sealt tuligi teema, et suhtest on trauma ja ei usalda ning intensiivistab ja on impulsiivne

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 22:27; 08.06 23:12; 10.06 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida te siis probleemitsete? Mingi põhjus teil on, miks suhteprobleemid tekivad ja tundub, et sul on selles oma kindel osa.
Kui sihukesed ärajooksmised tekivad, siis näib, et asi pole teil õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käis korra psühhiaatril ja sealt tuligi teema, et suhtest on trauma ja ei usalda ning intensiivistab ja on impulsiivne

Ilmselgelt vajab ta jätkuvat teraapiat.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksnaine pettis teda, varadtas ta tagant raha ja kui hooldisõiguse jagamine oli, siis üritas veel meest pedofiiliks tembeldada, mis ei läinud läbi.

Peale lahkuminekut kuuleb mehe järgmine naine tõenäoliselt midagi taolist ka sinu kohta.

On ebakindel, armukade, kaob ära … mis sind selle mehe juures kinni hoiab?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kokkulepe on, et helistab 2x õhtu jooksul, kui olen väljas.

Mis see väljas teil üldse tähendab?
Lähed sõbrannaga Bon Jovi kontserdile näiteks?
Ok.

Mees siis helistab esimene kord: halloo, kas oled juba kohal?
Sina, taustaks hirmus lärm): jah jõudsime just, miks helistasid?
M. Niisama…

Teine kord mees: kas hakkad juba tulema?
Sina: ei veel kontsert lõppes ära, ostsime paar õlut ja istume, kuni suuremad massid laiali lähevad. Siis võtame takso.
M: ahah, arusaadav.

……

See mees ON haige.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 22:36; 09.06 07:57; 09.06 09:22; 09.06 09:50; 14.06 08:41; 17.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ui veel hakkab sellist nägu tegema, et kavatseb kohe jälle kuskile kuurialla mitmeks päevaks jooma minna, siis lihtsalt ütle, et võid minna, aga tagasi ära enam tule.
Sest see edasi-tagasi sõtkumine ei sobi mulle ja ma tahan enda kõrvale inimest, kes nii ei käitu.

Need asjad räägitakse sirgeks mitte siis kui järjekordne tüli on, vaid just siis, kui kõik on ok ja mehel katus parasjagu ei sõida. Pingeolukorras ei suuda ta nagunii selgelt mõelda, aga rahulikuna võib talle üritada selgeks teha, et tema käitumine just suurendab lahkumineku võimalust, mida ta nii kangesti kardab. Kui ta tahab, et oleks muretu üksteist heas ja halvas toetav HEA suhe, siis pakkugu seda ka ise. Mingi ärajooksmine mitmeks päevaks ja ilma kontaktivõimaluseta ei ole pereelus aktsepteeritud asi, see on selline pasiivagressiivne “las te raisad nüüd muretsete mu pärast!” tähelepanu nuiamine. Ei ole ok. Ok on tunniks jalutama minek, kui tüli hakkab liiga tuliseks kiskuma, et mitte hakata sõimlema vastatikku, aga isegi siis öeldakse, kuhu minnakse ja kuna tullakse.
Ja sellega ei pea üksinda pusima, selleks ongi terapeudid (peab muidugi leidma kellegi, kes inimesena mehega “klikib” ja kellest ka kasu on), harjutused, mõtteviisi muutmine, töö endaga ja oma hirmudega. Ühest korrast psühhiaatril ei aita, las läheb tagasi.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 08:43; 09.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kokkulepe on, et helistab 2x õhtu jooksul, kui olen väljas.

Mis see väljas teil üldse tähendab?

Lähed sõbrannaga Bon Jovi kontserdile näiteks?

Ok.

Mees siis helistab esimene kord: halloo, kas oled juba kohal?

Sina, taustaks hirmus lärm): jah jõudsime just, miks helistasid?

M. Niisama…

Teine kord mees: kas hakkad juba tulema?

Sina: ei veel kontsert lõppes ära, ostsime paar õlut ja istume, kuni suuremad massid laiali lähevad. Siis võtame takso.

M: ahah, arusaadav.

……

See mees ON haige.

Mina ka mõtlen, et mis sisuga sellised kontrollkõned küll on. Helistatakse siis, kui vaja järgi tulla vms. Mitte sooviga tegevusaruandele kinnitust saada. Veidi haige maiguga on küll selline kokkuleppe. Naine oleks nagu laps, keda peab kontrollima.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 22:35; 09.06 08:52; 09.06 08:56; 09.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Petmist ei kahtlusta, tal on selles osas kindel hoiak. Pole nagu kahtlust tekkinud.

Last olen mina vaadanud või siis viib oma ema juurde. Alkohol ei ole ka teema. Joob harva ja mitte ülemäära purju st hommikul on krapsakas.

Kui ta kaob ära, siis on läinud nt vanemate suvilasse ja seal muru niitnud ja toimetanud. On olnud hotellis kõigest eemal. Läinud sõbra juurde ja seal aega veetnud. Isegi nädalavahetusel kontoris redutanud. Probleemiks on see, et ta ei ütle kuhu läheb. Vihahoos ta ilmselt ei tea ka kuhu satub, aga ta lülitab telefoni välja või jätab koju. Üks reede õhtu kadus nii, et jättis rahakoti ja telefoni koju ja siis oligi suvilas ja tegi seal tööd. Ütlebki, et juhe jookseb kokku ja ei suuda pingetega midagi teha.

Armukadedusega oli.nii, et ta alguses ei aktsepteerinud minu meestuttavaid, nõudis telefoni kontrollimist, helistas väljas o olles pidevalt jne. Praeguseks ei kontrolli ja kokkulepe on, et helistab 2x õhtu jooksul, kui olen väljas. Minu meestuttavatega on kohtunud ja üks on nüüd tema sõber. Käis korra psühhiaatril ja sealt tuligi teema, et suhtest on trauma ja ei usalda ning intensiivistab ja on impulsiivne

Väga mugavad vabadused, et tegelikkuses ringi lasta. Kontor, aiamaa, sõber… Aga peaasi, et sa ikka kaastundlik oled ja ise ka usud. Kui sina läheks ära mehele ütlemata aiamaale, sõbranna juurde, kontorisse ööseks, su mees usuks ega kahtlustaks mitte hetkekski? Tegelikult on väga hea strateegia endale mingid minevikudraamad külge pookida ja siis kaastunde najal teha aastaid edaspidigi, mida hing ihaldab. Selles on kindlasti ka su mees süüdi, et ta naine teda pettis. Tegi ka ehk naisele kadumistrikke, emotsioonitses, kahtlustas… Tundub emotsionaalne väljapressija olevat. Suur mees võiks suuta hinnata, et ka tema tegi midagi valesti eelmises suhtes, mitte ei olnud jumala asemik maa peal, kellele kogu maailm liiga teeb.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 22:35; 09.06 08:52; 09.06 08:56; 09.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, miks mees võib sulle teha selliseid asju, aga sina pead olema truu ja kindel kui kalju, ette näitama kõik oma meestuttavad, laskma oma telefoni igal hetkel kontrollida ja tema kontrollkõnesid “max 2tk õhtu jooksul” vastu võtma, et tema ei muretseks?! Võrdsed võimalused palun. Oma minevikusuhte äpardumise pärast ei pea mitte sind karistama. Ja et suhe rappa jookseb, see ei ole kunagi 100% ainult ühe süü, küllap olid sellised ilmingud juba ka seal suhtes olemas. Sinul on talle noorest ajast kuldane kuu selga mõeldud, aga nüüdseks tundub mees suht neurootiline keskeakriisis tüüp olevat.
Ma usun, et ta ongi vast seal, kus ütles olevat, aga sul on ju selle kohta ainult tema sõna, kus ta oli ja mida tegi. Selline lühikese süütenööriga tüüp võib “karistuseks” ja ennetavalt veel petma minna ka, sest tema ajus olete nagunii juba peaaegu lahus ja sina petad teda kindlasti varem või hiljem, sest tema truudusesse ei usu, parem siis juba ise, kui olla jälle sarvekandja jne. Aga see oli nüüd liialdus. (Niikaua kui ühel hetkel enam ei ole liialdus)
Ei tundu see tüüp hea suhtematerjal ühestki otsast, kui tal vähegi on motivatsiooni asi töötama saada, siis peab ta iseendaga palju tööd tegema, terapeudi abil.

Millest need tülid teil VEEL siis on, et on vaja kuhugi vihahoos tormata ja kaks päeva redutada, kui sa oled talle nagunii kõik õigused andnud sind kontrollida?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 08:43; 09.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, miks mees võib sulle teha selliseid asju, aga sina pead olema truu ja laskma oma telefoni igal hetkel kontrollida ja tema kontrollkõnesid “max 2tk õhtu jooksul” vastu võtma, et tema ei muretseks?! Võrdsed võimalused palun. Oma minevikusuhte äparduste pärast ei pea mitte sind karistama.

Ma usun, et ta ongi vast seal, kus ütles olevat, aga sul on ju selle kohta ainult tema sõna, kus ta oli ja mida tegi.

Mõtlen ka, et mehel on väga hästi kõik korraldatud. Uus naine on vana naise “tegude” tõttu kaastundlikuks ja alandlikuks surutud. Vaimse vägivalla algus.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 22:35; 09.06 08:52; 09.06 08:56; 09.06 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen ka, et mehel on väga hästi kõik korraldatud. Uus naine on vana naise “tegude” tõttu kaastundlikuks ja alandlikuks surutud. Vaimse vägivalla algus.

Teate, pole üldse välistatud.
Kui panna kaks asja kõrvuti:

– Mees kaob KAHEKS PÄEVAKS: ja telefoni kaasa ei võta.

– Naine läheb õhtul kuhugi paariks tunniks välja: ja peab selle aja sees KAKS KORDA vastama tühikõnele, umbes, et mis teed.

Kuna mehel on organiseeritud see number “kahe” seadus, siis hiljemalt kahe aasta pärast saab naine õhtu jooksul kaks korda peksa.
Kuna mehel on tööl topelt (kaks!) pinged.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 22:36; 09.06 07:57; 09.06 09:22; 09.06 09:50; 14.06 08:41; 17.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on mingi suhteprobleem

On olnud hotellis kõigest eemal.

Vihahoos

Millised need “suhteprobleemid” on siis, kas te tülitsete hoogsalt? Millest ta “eemale” peab saama?
Mis juhtus, kui ta ilma raha ja telefonita minema tormas?

Mehel on loomulikult probleemne ja paistab, et vajab teraapiat, aga tegeleda vaja ka põhjustega, miks see suhe teil nii pingeline on. Paariteraapia kuluks ka ära äkki.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paariteraapia kuluks ka ära äkki.

Sellised saadavad terapeudi tavaliselt puu taha, sest “ta valetab”
Vaimne terrorist ei luba oma manipuleeritavat kellegi teise poolt mõjutada, see rikuks tema pika ja vaevarikka töö kõik hoobilt nulliks.

Aga see on küll mehest ikka superosav lüke – naine on täiesti siiralt uskuma pandud, et ainult kaks korda õhtu jooksul helistamine on “paranemine” ja positiivne asi mehe puhul.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 22:36; 09.06 07:57; 09.06 09:22; 09.06 09:50; 14.06 08:41; 17.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige suurem probleem ongi kui võtad pagasiga mehe naise, kes võitleb oma deemonitega. Ole veidi egoistlik ja mõtle ebndale. Milles sa süüdi oled, et mees võitleb oma deemonitega ja võtab sind ka kaasa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline murekoht on tema pinged. Ta kogub ja kui on mingi suhteprobleem, siis põgeneb ja on veendunud, et ma jätan ta maha. Siis on päeva või kaks kadunud ja siis tuleb paanikas tagasi paluma. Ta genereerib väikesest asjadt suure problermi ja siis kaob, mis tekitab.minus suurt pinget ja ebakindlust. Korduvalt on jutt lahkuminekust.

Kas teil on.mõtteid, mida sellega teha?

Kas lahkumineku juttu räägid sina või tema?
Mina kutsuks mehe välja kohtingule (et oleks neutraalne pind) ja räägiks temaga südamest südamesse. Või kui rääkida ei saa, sest tead, et see ongi konflikti algus, mille tõttu ta ära põgeneb, siis ma kirjutaksin talle hoopis lühikese ja konkreetse kirja. jutu/kirja sisu oleks minu arusaamade kohaselt umbes selline:
“Minule selline probleemide eest ära jooksmine ei sobi, sest see paneb mind iga kord muretsema, et kus sa oled ja kas sinuga on kõik hästi. Samuti kaotan ma iga kord turvatunnet ja usaldust sinu ja meie suhte suhtes. Kui sul on probleem, siis räägi minuga või leia endale keegi (terapeut), kellega oma probleemid lahti rääkida ning ära ela neid endam selliselt minu peale väljas. Kui sinu selline käitumismuster minu suhtes jätkub, siis ei suuda mina enam kaua selles suhtes olla. Ma armastan sind, aga armastan ka ennast ja ei luba endaga selliselt käituda.”

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhteprobleemid, mille peale mees paanikasse satub on täiesti tavalised. Üks näide oli selline, et ta oli mitu nädalat järjest kauem tööl ja siis rääkisin temaga, et meie aega on väheks jäänud ja tunnen temast puudust. See oli rahulik vestlus. Mõne aja pärast läks auto katki.ja maksime 800€ ja pärast seda läks nõudepesumasin katki ja ütlesin, et selle parandamine peab järgmisesse kuusse jääma, et praegu ei vea välja. Ja mingid olmeasjad ladte ümber ja ta tõlgendab seda kohe nii, et ta ei teeni midagi ja on mõttetu mees. Siis mähvab mulle ja ma nähvan vastu ja ongi kadunud.

Mina pole ainus, kes ütleb ja märkab, et eelmine abielu murdis ta. Oma firmaga käis ka põhjast läbi ja nüüd üritab jalgadele saada.

Ma usun, et ta on võimeline muutuma, sest armukadedus oli alguses selline, et ta vaatas mu kõnede eristust (arve tema nimel), iga päev küsis, et kas on armuke, kellega suhtlen, kui välja läksin, siis kindlasti helistas 100x,’nõudis, et ütleksin kus olen ja kui ringi liikusime, siis tahtis adukohamuutusest teada saada. Kui kõnele ei vadtanud, siis nägin.kuskil lähedsl tema autot. See oli täiesti haiglane. Ja nüüdseks on see probleem minu jaoks minevik. Kaks kõnet on.üldiselt sellise sisuga, et kas jõudsid kohale, kas läksid auto või taksoga vms. Mingi hetk helistab ja annab teads, mida ta on vahepeal teinud, mida lapsed teevad ja küsib, et millal umbes tulen. Minu jaoks täitsa ok.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 22:27; 08.06 23:12; 10.06 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks väga ettevaatlik selle pedofiilia kahtlustusega. Päris tühjalt kohalt seda keegi oma laste isa kohta ei tee. Kuni lapsi pole, mõtled sellest mööda, aga kui tulevad lapsed, võib see osutuda kohutavaks ja hästivarjatud tõeks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks väga ettevaatlik selle pedofiilia kahtlustusega.

Et kui kohus jättis ühe lapse emale ja teise pedofiilile, siis sa kahtlustaksid kohtu äraostmist selle mehe poolt?
Ema oli väidetavalt petis ja varastas ka raha.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 22:36; 09.06 07:57; 09.06 09:22; 09.06 09:50; 14.06 08:41; 17.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

*/9Palun vabandust, aga see mees on maniakk ja arvatavasti on alati selline olnud. Ilmselt sattus esimene naine talle selline paras paariline ja nüüd vaatan, et teine samuti, ainult et teistmoodi.

Selle tüübiga mingit elu ei tule – usu elukogenud inimest. Valetab, nii et vähe pole, ja sõidab su seljas. Aasta pärast hiljemalt leiad ka ise, et mul oli õigus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

usu elukogenud inimest.

Perekooli on tekkinud mingi uus seltskond, kes veel vanast ajast mäletab arvutikasutusoskusi, AGA ei oska muud oma argumendiks tuua kui oma vanuse, ptui, elukogemuse.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.06 22:36; 09.06 07:57; 09.06 09:22; 09.06 09:50; 14.06 08:41; 17.06 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Sina hakka tähele panema millal tüli üles tõusma hakkab. Milline on mehe käitumine enne seda. Varjatud nihelemine, mis nädala päev jälle on jne. Kõrvalt jälgides ehk silmanurgast jälgides võid lugeda tema silmist soovi just sel päeval kuhugi minna, plaani pidamist, kuidas seda korraldada, et Sa arugi ei saaks! Ole Sina targem. Unusta ära stamparvamine, et see inimene küll nii ei teeks. See ei tohiks Sulle raske olla(see tark jälgimine) kuna praegu niigi liiga sageli proovid mõelda(tema asemel), mida küll tema mõtleb. Antud juhul on ta targem ja teab hästi mis sind kiirelt tülli kaasab….no ja ülejäänut tema käitumise mudelit tead ju isegi. Diagnoosi pole vaja kergekäeliselt panna. Inimlik kavalus ei vaja diagnoosi. Edu ja ära maga oma enda elu maha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe pingetega toimetulek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.