Esileht Pereelu ja suhted Mehe reageering ebanormaalne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Mehe reageering ebanormaalne

Postitas:

Mees hakkas paar kuud tagasi norskama, viimased kuu aega on see juba minu und segama hakanud. Oleme riielnud. Tema arvab, et elektroonilisest sigaretist see; hakkas taas siis tavalist suitsu tegema. Ta todes, et tal on probleem, kuna lindistasin ta norskamise ja lasin tal seda kuulata. Arsti juurde ta minna ei taha, mul magada ei lase. Kui norskama hakkab ja mul uni kaob, siis kergelt myksan teda. Vihahoos vastas, et magagau ma teises toas, kuigi meil ei ole teist voodiga tuba.. ainult magamiseks ebamugav ja kitsas diivan. Seda sain ka teada, et Tema teeb OMA majas mida tahab ja ma voin ka jalga lasta. Kuigi enne oli ikka meie maja.

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 08.11 11:35; 08.11 13:02; 08.11 18:57; 08.11 19:10; 08.11 22:28; 09.11 00:41; 09.11 16:03; 09.11 16:09; 09.11 17:55; 09.11 18:18; 10.11 17:55; 11.11 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline reageering, ma ütleksin.

Esiteks järelda sellest seda, et su mehel on täiesti ükskõik sinust ja ka enda tervisest.

Aga see, et inimene ei viitsi norskamise pärast arsti juurde minna, on väga tüüpiline. Mul on ema selline. Norskab nii, et maja väriseb, kui veel tema pinnal elasin, siis magasin kaugel teises toas, kaks ust oli vahepealt kinni, ikka kuulsin, kuidas norskab. Arsti juurde tema ei lähe, sest “arstid ei tee sellega nagunii midagi”. Ja ta on veel naisterahvas, naised harilikult siiski käivad arsti juures, mehed on rohkem sellised jäärapäised, et vat ei lähe.

Muidu, niisuguses olukorras ongi hea lahendus see, et magad teises toas, kui elukaaslase norskamine häirib. Kui seal teises toas ei ole normaalset voodit, siis see on ju lahendatav – ostate normaalse voodi.

Eks sina pead nüüd otsustama. Mees midagi muutma nõus ei ole, kas sina oled nõus magama teises toas, uues voodis (ja ikkagi kuulma läbi ukse tema norskamist). Võid ju mehele anda erinevat infot, miks norskamine võib ohtlik olla, kuid ma eriti ei usu, et sa teda arstile saad.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta mingeid abivahendeid on nõus tarvitama? C-pap seadet keegi talle muidugi niisama ei osta, aga on nina peale käivaid plaastreid jne. Norkamine tuleb suulae lõtvumisest ja mida rohkem norskab, seda hullemini venitab seda välja, lisaks on norskamine märk, et aju ei saa korralikult hapnikku.
Ülejäänu on lihtsalt “mis sa tühiasja pärast irised, ise tean mis teen” enesekaitse. Ja mis sa solvud, kui öeldakse, kuidas asi on, mehe maja on tema oma, niikaua on “meie” kui mees tahab, kui enam ei taha, on edasi “temaoma”. Sinu oma ta ju pole?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul üks tuttav käis opil – miagi tehti küll, ma ei mäleta, äkki tõsteti suulage ja eemaldati kurgunibu, ninavahesein pandi sirgeks. Täpselt ei tea, mis seal tehti, aga norskamine kadus viieks aastaks, siis tuli tagasi.
Minu abikaasa norskab ka – katsun ruttu magama jääda, kui ta pärast seda hakkab norskama, ma enam ei kuule. Kui lähen voodisse nii, et tema juba norskab seal, siis on raskem magama jääda. Võta kõrvatropid kasutusele,see on kõige lihtsam
Loll lugu ainult, et ust näiati – sellise suhtumise puhul pead küll kaaluma, mida täpselt ette võtta.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll lugu ainult, et ust näiati – sellise suhtumise puhul pead küll kaaluma, mida täpselt ette võtta.

?????
Inimesele näidati konkreetselt ust ja siis ta peab midagi hakkama kaaluma?
Are you ok?

Loomulikult tuleb oma asjad pakkida ja minema astuda, mida seal enam kaaluda on..? Et mees hakkab imetabasel kombel seda naist uuesti armastama?
Enne loomulikult oli “meie” maja, kui mees hoolis. Nüüd enam mitte ja naine ei ole läbi kanatiibade ja ühe hiina panni ostmise ka selle maja omanikuks saanud.
Võiks nagu kohale jõuda, et ikka ei ole meie maja.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 12:19; 08.11 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et mu teemaamgatus on saanud negatiivsed hinnangud, nyyd on postituse tegemine ka juba patt

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 08.11 11:35; 08.11 13:02; 08.11 18:57; 08.11 19:10; 08.11 22:28; 09.11 00:41; 09.11 16:03; 09.11 16:09; 09.11 17:55; 09.11 18:18; 10.11 17:55; 11.11 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norskan ka, aga mingi müksaminw jms, ei muuda seda olematuks. Tegime teise magamistoa juurde, õigemini ostsime sinna mugava diivani, kus magan. Milleks ennast ja meest piinata?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 14:19; 09.11 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et mu teemaamgatus on saanud negatiivsed hinnangud, nyyd on postituse tegemine ka juba patt

Ma ei tea, mõnikord neil pidavat miinus tähendama nt et “oi, jama lugu jah” vmt.
Ma ise üldjuhul ei näe miinuse panemisel mingit mõtet. Just sellepärast et miinustamise ajendit pole enamasti võimalik ära arvata. St enamasti on mingi konkreetne punkt, milles ma kirjutajaga nõus ei ole, ja siis aitab ikkagi see, kui ma oma arvamuse välja toon ja seda põhjendan.
No võibolla paneks miinuse tähenduses “sellist postitust ei oleks mitte mingil juhul tohtinud teha”. Siiani ei ole põhjust leidnud. Aga ma muidugi kaugeltki tervet perekooli ei loe ka.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei norska teadlikult ja paha pärast. Seega see müksamine ei aita. Enamasti norsatakse selili magades, no võid proovida meest külili togida 🙂
Kõrvatropid. Mina kasutan juba aastaid.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga arstil käimine ju aitab norskamise vastu, tänapäeval on ju uneapnoe ravimiseks meetodid olemas. Millegipärast aga ajavad inimesed sõrad vastu ja lihtsalt keelduvad lahendusest. Mu oma mees samasugune. Selle asemel, et aastaid oma kaasat terroriseerida ja sundida kõrvatroppidega magama, võiks ju ometi olukorra muutmiseks midagi teha. Ma ei saa aru, mis moel sa ei tee seda paha pärast kui sa täiesti teadlikult otsustad mitte ravil käia.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees hakkas paar kuud tagasi norskama, viimased kuu aega on see juba minu und segama hakanud. Oleme riielnud. Tema arvab, et elektroonilisest sigaretist see; hakkas taas siis tavalist suitsu tegema. Ta todes, et tal on probleem, kuna lindistasin ta norskamise ja lasin tal seda kuulata. Arsti juurde ta minna ei taha, mul magada ei lase. Kui norskama hakkab ja mul uni kaob, siis kergelt myksan teda. Vihahoos vastas, et magagau ma teises toas, kuigi meil ei ole teist voodiga tuba.. ainult magamiseks ebamugav ja kitsas diivan. Seda sain ka teada, et Tema teeb OMA majas mida tahab ja ma voin ka jalga lasta. Kuigi enne oli ikka meie maja.

Kui viimased paar kuud, siis ilmselt võttis kaalus juurde? Alko?
Mu peiks ka norskas, jättis nüüd suitsetamise maha, ei norska peaaegu üldse enam.

Aga kas reaalselt pole pool maja sinu? Ja mis maja see on, kus isegi teist voodiga tuba pole? Mul on igas toas voodi.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 17:42; 08.11 19:03; 08.11 19:32; 09.11 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii armas teema ????

Ma nii tahaks meest, kasvõi norskavat.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 17:47; 09.11 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees hakkas paar kuud tagasi norskama, viimased kuu aega on see juba minu und segama hakanud. Oleme riielnud. Tema arvab, et elektroonilisest sigaretist see; hakkas taas siis tavalist suitsu tegema. Ta todes, et tal on probleem, kuna lindistasin ta norskamise ja lasin tal seda kuulata. Arsti juurde ta minna ei taha, mul magada ei lase. Kui norskama hakkab ja mul uni kaob, siis kergelt myksan teda. Vihahoos vastas, et magagau ma teises toas, kuigi meil ei ole teist voodiga tuba.. ainult magamiseks ebamugav ja kitsas diivan. Seda sain ka teada, et Tema teeb OMA majas mida tahab ja ma voin ka jalga lasta. Kuigi enne oli ikka meie maja.

Kui see on ka sinu maja, tuleb talle seda KOHE öelda. Sellise ütlemise peale oleks mina KOHE hakanud riidesse panema ja läinud hotelli. Sedalaadi inimesed, kes leiavad, et neil ongi õigus teisi häirida, mõistavad ainult ja ainult tegusid. Sinu kannatus ega sõnad ei lähe neile korda. Ainult siis kui sinu öeldud sõna taga on ka tegu. Kui nii lihtsa asja puhul mees käitub selliselt, mis siis hiljem veel saab kui tõelised ülesanded tulevad, mis vajavad lahendust ja enda muutmist.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majas pole rohkem voodeid kuna teised toad on hetkel remondij2rgus ja ei ole veel ostnud koike.. mees ei norsanud ka siis kui alakoholi joi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 08.11 11:35; 08.11 13:02; 08.11 18:57; 08.11 19:10; 08.11 22:28; 09.11 00:41; 09.11 16:03; 09.11 16:09; 09.11 17:55; 09.11 18:18; 10.11 17:55; 11.11 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majas pole rohkem voodeid kuna teised toad on hetkel remondij2rgus ja ei ole veel ostnud koike.. mees ei norsanud ka siis kui alakoholi joi.

Kelle maja see on siis?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 17:42; 08.11 19:03; 08.11 19:32; 09.11 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seaduse j2rgi kuulub maja endiselt mehe isale, aga mees ytleb, et see on meie maja ja siin on ka minu sissekirjutus

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 08.11 11:35; 08.11 13:02; 08.11 18:57; 08.11 19:10; 08.11 22:28; 09.11 00:41; 09.11 16:03; 09.11 16:09; 09.11 17:55; 09.11 18:18; 10.11 17:55; 11.11 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unesegase ja vihasena on igaüks tropp, kui teda nügida. Ma ka norskan, kui mees mind seepeale togib, saan ma öösel nii vihaseks, et läheks või kätega kallale. Enamasti mulle tundub, et ma ei maganudki veel. Päeval olen normaalselt võimeline arutama. Kui su mees päeval ka paugutab ja veel nii, et võid ära minna, kui tahad, on muidugi nõme. Minul tehti uneuuring, aga arst laiutas käis, et meditsiinilist näidustust midagi ette võtta, ei ole.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seaduse j2rgi kuulub maja endiselt mehe isale, aga mees ytleb, et see on meie maja ja siin on ka minu sissekirjutus

Sinu elukoha registreering ei puutu asjasse ning tõesti tegu on vaid tema (perekonna, isa)majaga. Soovitan talle selgeks teha, et kui ühe korra veel niiviisi ütleb, siis lahkud.
Loodan, et sa sinna oma raha sisse ei pane.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.11 17:42; 08.11 19:03; 08.11 19:32; 09.11 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mind keegi keset und togiks, oleksin valmis sellise mõrvama.

Aga jah – uneapnoe on tõsine asi. Võib lõppeda südamehädadega vms. Krooniline hapnikupuudus ju.
Kui sa oma mehest hooliksid, leiaksid viisi, kuidas mees arsti juurde saada.
Aga kõigepealt oleks soovitav jätta inisev suhtlusviis. Pole konstruktiivne viis probleemi lahendamiseks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on ka sinu maja, tuleb talle seda KOHE öelda. Sellise ütlemise peale oleks mina KOHE hakanud riidesse panema ja läinud hotelli.

Miks peaks inimene oma majast KOHE lahkuma, kui keegi midagi lolli ütleb?
Mind küll minu majast nii lihtsalt kuhugi hotelli minema “ei suitsetaks”.

Aga teemaalgatajal vist paistab, et peale sissekirjutuse pole seal mingit omandiõigust.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 12:19; 08.11 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga arstil käimine ju aitab norskamise vastu, tänapäeval on ju uneapnoe ravimiseks meetodid olemas.

Mis meetod see on? Saad ööseks voolikuga maski ja ongi kõik. Operatsioonid rasketel juhtudel. Mul diagnoositi uneapnoe-eelne seisund, ei tehtud midagi ja norskan rahus edasi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda ei ole kuulnud, et keegi oleks norskamisest päriselt üle saanud. Tean sellest maskist ka, aga ausalt öelda mul oleks endalgi mehest kahju, kui ta pidevalt sellega magama peaks. Nii on meil erinevad magamistoad juba aastaid. Reisil olles on küll häda – kasutan kõrvatroppe ja lisaks võtan kergemat sorti tablette, mis aitavad magada. Või siis ööbime korterites, kus on kaks tuba.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaagataja. Olukord on huvitavalt edasi arenenud. Mees tousis kell 1 paeval, siis kohe pahasena sobra juurde. Kui tagasi tuli ytles, et miks ma oma toidunousid ei pese. Vastasin, et mul ei ole kombeks koheselt peale einestamist seda teha ja et millal mina pean teadma, millal tema tuleb. Ytles, et ma ikka yldse ei hooli temast. Vihaga pesin panni ja suundusin magamistuppa, sulgesin ukse ja viskasin pikali. Tahtsin rahus omaette olla. Siis paari minutiga oli uksetaga, palus kurval toonil, et ukse lahti teeksin. Arvasin, et ok, suurema kisa hoian 2ra, teen uske lahti. Aga muidugi tuli ta voodi juurde kraaklema, et mida ma nyyd planeerin, et kas ma l2hen 2ra, oli solvunud ja vihane. Oli meie arvutist interneti ajalugu vaadanud. Siis ta l2ks minema aga pidin ise mingi hetk taas alla korrusele minema ja seal ta li, kahmas mu kotist rahakoti ja hakkas raha tagasi noudma, mis ta mulle meie molemi toitukuludeks oli andnud. Sealt ta koike ei saanud, enamuse rahast olin mjale 2ra pannud;; sisetunne vast aimas halba. Siis hakkas noudma, et kus tema raha on. Ytlesin, et panin panka, seega valetasin. Hakkas karjuma jne, vastasin samaga ja lisasin, et vastan sulle t2pselt samuti nagu sina mulle. Siis oli mitu tundi vaikust, nutsin oma pea tyhjaks ja ohtul hakaksin syya tegema, iseendale. soomise ajal istus ta j2lle arvutis ja uuris, mida ma teinud olin. Suhtlesin paari hea sobraga. Siis tuli samuti jutt, et kas tahad selle ja tolle juurde minna.. olin v2ga rahulik a ytlesin, et kas tahad mind n2rvi ajada voi. Ta ikka ventileeris monuga ja ma kobisin magamistuppa tagasi, j2in magama. Siis yks hetk avas toaukse ja ytles, et tema l2heb kolmeks p2evaks yldse 2ra, et mul on siis aega moelda, kui valesti ma k2itusin. Vottis oma riided ja peagi ta l2inud oli, ytles, et votab votme kaasa, kuna mind ei usalda.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 08.11 11:35; 08.11 13:02; 08.11 18:57; 08.11 19:10; 08.11 22:28; 09.11 00:41; 09.11 16:03; 09.11 16:09; 09.11 17:55; 09.11 18:18; 10.11 17:55; 11.11 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis yks hetk avas toaukse ja ytles, et tema l2heb kolmeks p2evaks yldse 2ra, et mul on siis aega moelda, kui valesti ma k2itusin. Vottis oma riided ja peagi ta l2inud oli, ytles, et votab votme kaasa, kuna mind ei usalda.

Mis see tähendab, et jättis su luku taha või? Kutsu politsei sel juhul, kui ikka muidu välja ei saa (majast on sageli ikka võimalik sel juhul ise ilma abita väljuda, nt aknast või kuskilt terrassi uksest). Sellist asja ma kindlasti ei kannataks. Esimesest kommentaarist tundus, et väike erimeelsus, aga see eskaleerus teil ikka kiiresti.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luku taha ta mind ei pannud, ta just vottis votme kaasa, et ma ei saaks ust lukku panna. Lukustasin end ainult magamistuppa, et ta ei saaks mulle siia J2rele tulla. Ta l2ks pool tundi tagasi v2lja ja avastasin, et ta on mu passi ka 2ra votnud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 08.11 11:35; 08.11 13:02; 08.11 18:57; 08.11 19:10; 08.11 22:28; 09.11 00:41; 09.11 16:03; 09.11 16:09; 09.11 17:55; 09.11 18:18; 10.11 17:55; 11.11 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga arstil käimine ju aitab norskamise vastu, tänapäeval on ju uneapnoe ravimiseks meetodid olemas.

Uneapnoe ei ole norskamine, lihtsalt norskamine aitab apnoed kergemini ära tunda. Apnoe on hingamisseisakud magades ja norskava inimese hingamisseisakud on hästi kuulda.
Minu mehel on uneapnoe, magab maskiga ja enam ei norska. Kusjuures kui mõni öö ilma maskita magab, siis ei norska ka. Enne diagnoosi saaamist oli ikka pidev norskamine, pidin padi kõrva peal magama ja vahel polnud sellest ka abi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean sellest maskist ka, aga ausalt öelda mul oleks endalgi mehest kahju, kui ta pidevalt sellega magama peaks.

Milleks kahju? See masin aitab öösel normaalselt hingata, uni on seetõttu parem ning päeval ei ole enam uimasust, energiat on palju rohkem.

Kes masinat ei taha, see peab kriitiliselt üle vaatama oma elustiili ning mingeid muudatusi tegema, mis võivad aidata.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luku taha ta mind ei pannud, ta just vottis votme kaasa, et ma ei saaks ust lukku panna. Lukustasin end ainult magamistuppa, et ta ei saaks mulle siia J2rele tulla. Ta l2ks pool tundi tagasi v2lja ja avastasin, et ta on mu passi ka 2ra votnud.

Nii. Paki asjad ja lase varvast sealt. Ja tee koheselt politseile teade passi äravõtmise kohta. Viimane on karistatav tegu. Jõudu!

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa veel ootad, säilita eneseväärikus ja koli ära.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 14:19; 09.11 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand missiguste hulludega mõned elavad..

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe reageering ebanormaalne