Esileht Pereelu ja suhted Mehe selline käitumine seltskonnas..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Mehe selline käitumine seltskonnas..

Postitas:
Kägu

Mind väga huvitaks kõrvaltnägijate arvamus …

Mind on häirima hakanud ja olen tähele pannud, et minu mees on seltskonnas (viimati siis minu perega ( ema ja õde) alati teistega/nendega ühel nõul erinevalt minu arvamusest.  Viimati tõesti solvusin ( oli minu sünnipäev) Valmistasin kõik oma sünnipäevasöögid ise ( meest ei olnud kodus ja abiks) ja kedagi polnud abiks ..tegin tordi , ja kõik kõik söögid , (lisaks on mul väiksed lapsed ja olen ka kolmandat kuud rase ja olemine halb ) Siis hakati minu tehtud toitu kritiseerima..näiteks..tort on liiga hapu..ja siis minu mees kohe järgi..on jah liiga..siis tegin vahukoorega tarretist..siis kommenteeriti ..vahukoor on liiga magus…siis minu mees kohe järgi..on jaa..lisaks kui mu ema või õde.. kellel kombeks mu üle nalja teha koguaeg…siis mees ka naerab nendega kaasa..siis muidugi enamus jutt käib mu mehe spordiala jne muudel teemadel ema ja õega..ja räägivad omavahel oma teemadel ..mees ka nendega kohe nii, er et kas te teate seda värki jne..hästi suur sõps nagu tahaks nendega olla ja isegi esineda ..ja kui ma oma kommentaari või hinnangu lisan..saan kohe mingi vastuargumendi…kõigi nende poolt..tulistavad vastu nii ema õde kui ka mees järgi…samuti mind häiris, et kui mina toimetasin köögis…sättisin tarretisi lauda…siis õde ja mu mees hakkasid koos filmi vaatama..sünnipäevapeol ..nagu väga veider…sellest möödas 2 päeva ja siiamaani mul peas kõik see keerleb ja ketrab, et miks nii seltskonnas käitutakse …üleüldiselt on ta ka kriitiline minu toitudega..ja kiitnud pole pea kunagi ei mu sööki ega ka komplimentidega.

Nüüd ajaga hakkab see mulle juba vastu.

Kas probleem on minus või tegelikkuses see ongi probleem..

 

Aitäh ette!

 

 

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks lahendust;a)järgmine sünnopäev mehega kahekesi,b) enam ei tee ise süüa, ainult endale.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üleüldiselt on ta ka kriitiline minu toitudega..ja kiitnud pole pea kunagi ei mu sööki ega ka komplimentidega.

Ise on ta hea kokk? Kui üks ving veel on, siis annad edaspidise toidutegemise talle.

Kui sulle tema juures midagi ei meeldi, siis oled talle ikka sellest teada andnud?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks lahendust;a)järgmine sünnopäev mehega kahekesi,b) enam ei tee ise süüa, ainult endale.

Täpselt. Pitsa, sushi vms. Las siis kritiseerivad. Eks rahast siis ole kahju, jah. Üldiselt, nii ebaviisakaid inimesi, kui su ema ja õde on, ma ei kutsuski oma sünnipäevale. Rikuvad ainult tuju ära. Sünnipäev peaks olena ikka rõõmus päev.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kannata neid inimesi, kes tulevad sünnipäevale ja hakkavad söögi  kallal vinguma.  Teades,  et sul on väiksed lapsed, oled rase ja niigi olid  tubli – iriseda tordi ja vahukoore kalla on üilma nõmeduse tipp. Viimane kord kui kutsuks selliseid oma sünnipäevale.

+36
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on häirima hakanud…

Kui postitus algab “Mind on hakanud häirima…” tähendab, et kirjutaja on muutunud, mitte mees. Teil on kokkulepe koos olla, aga sina oled muutunud. Mees pole kohustatud muutuma, kuigi temalt võib seda muidugi paluda, niiet sinu otsustada on, mida ette võtad.

Kas probleem on minus või tegelikkuses see ongi probleem..

Ilmselt on mees koguaeg olnud selline mühakas. Natuke naudib sinu alandamist niimoodi peenelt (ilmselt ta ise ütleks, et ei saa üldse aru, milles probleem on või mida ta teinud on).
Aga jällegi – ise oled tema valinud.
Kahju, et ema ja õde ka sama labaselt käituvad. Hea, et teemaalgataja selles kambas on täielik võõrkeha, intelligentne, tubli ja viisakas.

Milleks ometi järjekordne rasedus, kui juba olemasolevate väikelastega raske elu?

+6
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja muudkui teed lapsi juurde.

Ema ja õega ei pea suhtlema. Meest ei pea orjama. Need on sinu valikud ja võid valida ka midagi muud.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole aimugi, mis toimus seal sünnipäevapeol. Kas oldi ka alkoholi tarvitanud? Loodan vaid, et kogu virin ei toimunud otseselt laste silme all ja kuuldeulatuses. Lastele jätaks see kindlasti jälje. Kellele ei maitse perenaise toidud, võib ju alati ise endale midagi kaasa osta. Täiskasvanud inimene siiski häälekalt ei kuuluta, kui miski ei maitse ja ei meeldi ega korruta järgi nagu katkine grammofon, täiskasvanu suudab ikka veidi kannatlikum olla ja kui midagi head pole öelda, võiks ju ütlemata jätta ja lihtsalt tänada meeldiva õhtu eest.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muus osas, kas sa siis ei ole rahul, et mees su sugulastega hästi läbi saab? Peaks siis altkulmu vaatama, või mida?  Mis mõttes ta tahab nende sõps olla, kust sul see arvamus tuleb? Te ju olete juba ammu perekond, miks peaks mees just nüüd tahtma su ema ja õe sõps olla? Muidugi olen nõus, et mees oleks võinud käituda rohkem nagu peo peremees ja vähem nagu külaline ja laskma sünnipäevalapsel puhata ja seltskonnas viibida, ise pidanud sind poputama, aga selliseid asju tuleb läbi arutada mehega ENNE pidu.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kannata neid inimesi, kes tulevad sünnipäevale ja hakkavad söögi kallal vinguma. Teades, et sul on väiksed lapsed, oled rase ja niigi olid tubli – iriseda tordi ja vahukoore kalla on üilma nõmeduse tipp. Viimane kord kui kutsuks selliseid oma sünnipäevale.

Selline irisemine on minu meelest täielik matslus sõltumata laste olemasolust või rasedusest.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle käis ka sel ajal kui ma rase olin mu mees kohutavalt närvidele. Kõik, mis ta tegi oli halb. Hea, et ta minema ei jalutanud minu vingumise peale.

Kas sulle endale maitsevad su toidud? Maitseb hapu tort ja liiga magus vahukoor? Mulle näiteks maitseb väga hapu ja pigem liiga magusad magustoidud ei istu… Vahukoor peab muidugi magus olema (elan Rootsis, kus ei panda vahukoore sisse üldse suhkrut ja see on nii äka!).

Ma millegipärast arvan, et sa võtsid neid toidukommentaare liiga südamesse. Ei kujuta ette, et keegi tuleb peole ja põhiteema on toiduga vingumine. Kui nad juba varem teavad, et su toidud pole head, siis  tulgu sünnipäevale oma täidetud munade ja tordiga. Oma pere liikmetele ütleks ma ise seda otse näkku 😛 ja muheleks veel lisaks. Kriitikat peab oskama taluda ja ka naljaks keerata…

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kriitikat peab oskama taluda ja ka naljaks keerata…

Esiteks tuleb külalistelt poolmuiges küsida, kus siis kringel jäi ja need ei ole minu lemmiklilled. Teiseks tuleb naljatades küsida, soola ja suhkrut ei leia ise üles väää? Lõpuks ikka: Hea et tulite, ja veel parem, kui ära lähete!

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see toidutegemine Sulle nii raske oli, et seda peab kohe eraldi välja tooma, siis oleksid võinud ju toidud kuskilt tellida. Süüa võiks teha seetõttu, et tahad ja meeldib, mitte selleks, et kelletki kiitust ja medalit oleks oodata. Sedasi hambad ristis tehtud road ei kukugi tavaliselt head välja ja kui polnud head, miks peaks valetama?

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas su perel on alati kombeks sinu kallal iriseda? Kui jah, siis miks sa ennast kaheksasse rabad nende heaks, möllad teha torte ja kõike, ise lapsekarjas ja rase? Las istuvad Selveri sekseri ja koogi taga sünnipäevalauas ja vigisegu terviseks. Vähemalt ei võta sa seda isiklikult. Loodan ka, et see söögikriitika vast polnud tegelikult põhiline jututeema.

Teine teema on jah see, miks mees ei ole sinu poolel vaid pressib ennast sinu kritiseerijatega ühte kampa. Ju ta tahab mingil põhjusel su perele oma takkakiitmisega meeldida ja unustab ära, et ennekõike peaks mees meeldima siiski oma naisele.

Kui su mees sinu sööke pole kunagi kiitnud (kas keegi on?), siis äkki sa pole objektiivselt võttes ka kuigi hea kokk, päris ausalt ja kritiseerimata? Siis vast ongi lihtsam osta söök.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkige. Viige raha pereterapeudile.

Aga tegelikult: su lähedasid käitusid ebaviisakalt ja ei saa tõenäoliselt sellest ise arugi, nad pole lihtsalt tuttavad heade kommetega. See ei ole kuidagi seotud sinu või su rasedusega, et nendel käitumisprobleemid.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see toidutegemine Sulle nii raske oli, et seda peab kohe eraldi välja tooma, siis oleksid võinud ju toidud kuskilt tellida. Süüa võiks teha seetõttu, et tahad ja meeldib, mitte selleks, et kelletki kiitust ja medalit oleks oodata. Sedasi hambad ristis tehtud road ei kukugi tavaliselt head välja ja kui polnud head, miks peaks valetama?

Miks peaks külla tulles üle laua valjusti virisema hakkama toidu üle? Täiskasvanud inimene pole lapsesuu, kes ei adu öeldu mõtet ja purskab kõik ilma filtrita välja nagu väike laps. Täiskasvanu ei väljenda end häälekalt üle ruumi kõigile kuuldavalt, kui talle tort ei maitse ja vahukoor ei meeldi. Selles asi oligi, et seda tehti.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perenaise tehtud söögi kallal EI VIGISETA. Kes seda teeb, on ebaviisakas mats. Kui ei maitse, siis ära söö. Ilmselgelt polnud tegu täiesti söödamatu asjaga, alla läks küll see hapu tort neil (pannud siis seda liiga magusat vahukoort peale)- see on puhas kombetus.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see toidutegemine Sulle nii raske oli, et seda peab kohe eraldi välja tooma, siis oleksid võinud ju toidud kuskilt tellida. Süüa võiks teha seetõttu, et tahad ja meeldib, mitte selleks, et kelletki kiitust ja medalit oleks oodata. Sedasi hambad ristis tehtud road ei kukugi tavaliselt head välja ja kui polnud head, miks peaks valetama?

Kui inimene pole magusasõber, pole ka mõtet tulla sünnipäevale, endale ise tort ette tõsta ja vahukoorega tarretist lisaks võtta, ja seejärel selle üle häälekalt kaeblema hakata ja teisi oma kaeblustesse tõmmata. Täiskasvanud inimene teab isegi, kuidas maitseb tort, kuidas vahukoor. Kui talle need juba teatavasti ei maitsegi, mis mõttega siis võtab endale neid? Pole küll kunagi kuulnud, et vahukoor saaks liiga magus olla ja tort hapu. Ülepingutatud hädaldamine lihtsalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli mul alukaaslane, kes nõudis, et ma pean temaga olema seltskonnas alati ühte meelt ning temale avalikkuse eest vastu vaielda ei tohi. Ega temaga mittenõustumist väljendada. Jätsin kiiresti maha.

Söögitegemise üle ilguvad muidugi ainult matsid, aga ma vastu ilkuma ei hakkaks. Küsiksin, et kas saate seekord nende söökidega hakkama ja cateringist tellin alles järgmine kord või haaran kohe toru ja tellin Selveri köögi?

Kui siis hakkavad sisisema, et mis sa nüüd solvud, me ainult hea pärast, siis ütleksin vastu, et nii ka mina. Aga muidu prooviksin küll iga keharakuga välja näidata, et see mind ei häiri. Mehele midagi ütlema ei hakkaks, järgmine kord saadaks talle cateringi arve väga viisaka ja sõbraliku kirjaga, näiteks hei, kallis. Ole hea ja maksa see ära, siis ma ei pane sinu maitse jaoks enam puusse, kui Anne ja Jaak homme tulevad.

Lisaks pead sa korraks mõtlema selle üle, et miks sa tahad, et su mees mõtleks nagu sina. Tema võib ikka mõelda, et vahukoor on liiga magus, aga seda seltskonnas niimoodi öelda on tõesti väga kombetu. Seda saaks pärast omavahel öelda palju abistavamalt ja lahkemalt.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvavad mehe vanemad asjaolust, et su mees su sööke kunagi ei kiida ja maha laidab ja mehe kombest seltskonnas teiste jutu järgi kaasa rääkida ning sellest, et sa iseenda sünnipäeval pidid kõik üksi tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemast ei selgu, kas laual olid ka kangemad alkohoolsed joogid. Kas mees tunneb, et ei meeldi su emale ja õele, et pidi neile jaa-meheks hakkama? Kuidas neil suhted muidu on? Kas ema ja õde tundsid end millegipärast ebamugavalt, et jutt toidule läks? Rohkem infot oleks vaja, sest praegu on üsna arusaamatu, kuidas sai seal peol selline lugu juhtuda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega nad restoranis ole, et söögi maitse kohta midagi öelda võib!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiendan 11.29 öeldut: kui Su pere pole alati sinu suhtes kritiseeriv, pahatahtlik ja maha tegev düsfunktsionaalne üksus, siis äkki võis olla ka nii, et teemaalgataja rasedana võttis liiga südamesse täiesti tavalist perenaistevahelist arvustamist. Mina võin ka oma õele vabalt öelda, et nt siia tordi vahele oleks toormoosile rohkem suhkrut vaja olnud, ja tema ei solvuks selle peale (kui rase oleks, mine tea! 😉 ). Seega palju oleneb ka öeldust ja kuidas öeldi.

Aga see ei ole üldse meeldiv tunne nii või naa, kui su mees ei ole sinu poolt, ei ole ühine tiim. Ka see negatiivne emotsioon võib olla rasedusega võimendunud, me ju reaalsey´t olukorda ei näinud ega tea, kas oli solvumist väärt või rasedana reageerid üle.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisuguse stiiliga kirjutas siin üks pidevalt (suht totraid) libateemasid tegev poolemeelne… komade kasutamine tuleks tekstile kasuks… muidu kirjavahemärke peale kolme punkti on ka olemas…

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisuguse stiiliga kirjutas siin üks pidevalt (suht totraid) libateemasid tegev poolemeelne… komade kasutamine tuleks tekstile kasuks… muidu kirjavahemärke peale kolme punkti on ka olemas…

Miks peaks keegi tordist ja vahukoorest libateema tegema? Ma ei lahterda inimesi, see ei ole ilus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peres võib nt öelda et mõni pereliige on suht poolemeelne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peres võib nt öelda et mõni pereliige on suht poolemeelne?

Ei, see pole ilus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisuguse stiiliga kirjutas siin üks pidevalt (suht totraid) libateemasid tegev poolemeelne… komade kasutamine tuleks tekstile kasuks… muidu kirjavahemärke peale kolme punkti on ka olemas…

Juhin tähelepanu, et ise kasutad samamoodi kolme punkti kommentaari viimases lauses.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peres võib nt öelda et mõni pereliige on suht poolemeelne?

Ei, see pole ilus.

Perekoolis on see aga õigustatud kriitika või oma arvamuse avaldamine või lihtsalt tähelepanek?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvavad mehe vanemad asjaolust, et su mees su sööke kunagi ei kiida ja maha laidab ja mehe kombest seltskonnas teiste jutu järgi kaasa rääkida ning sellest, et sa iseenda sünnipäeval pidid kõik üksi tegema?

Miks nad peaksid sellest midagi arvama? Nemad polnud ju seal.
Või peaks naine minema mehe vanematele nende lapse peale kaebama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe selline käitumine seltskonnas..