Esileht Pereelu ja suhted Mehe solvangud

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mehe solvangud

Postitas:

Kuidas käitute, kui mees teid solvab?

Solvate vastu? Nutate? Proovite mehele teinekod rohkem meelejärgi olla? Lahutate?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:53; 09.01 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama küsimus aga pisut teise nurga alt.
Mida te soovitate teha mehel/lasteisal, keda te olete solvanud?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käitute, kui mees teid solvab?

Solvate vastu? Nutate? Proovite mehele teinekod rohkem meelejärgi olla? Lahutate?

Küsiks esimese hooga rahulikult, kust/millest see nüüd tuli?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 13:15; 10.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees lihtsalt mõtlematusest midagi sitasti ütleb, siis läheme veidi tülli. Kui maha rahuneme, siis räägime, et miks ja kuidas tema ütlemine mulle solvavalt mõjus ja tema vabandab. Sama ka vastupidi, sest eks ma minul kukub vahel mõni ütlemine halvasti välja.

Kui peaks tõsiselt ja tahtlikult sitasti ütlema ning ise mitte sellest aru saama/vabandama, siis jätaks maha. Ei ole mulle sellist inimest kõrvale vaja.
Ja vastupidi – kui minul peaks tekkima tõsine tahtmine meelega oma mehele sitasti öelda, siis oleks aeg tõsiselt järgi mõelda, et äkki ei peaks koos olemagi.
Ei ole mingit mõtet olla suhtes inimesega kellega ei ole vastastikust austust.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 13:16; 10.01 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama küsimus aga pisut teise nurga alt.

Mida te soovitate teha mehel/lasteisal, keda te olete solvanud?

Sama küsimus kolmanda nurga alt. Kes või mis on lasteisa?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel üks küsimus – miks peaks mu mees mind solvama?? Pea 8 aastat koos olnud ja mitte kordagi pole solvanud mind. Et siis kui nüüd peaks solvama, siis on asi ikka väga kehv, peaks vist tõesti lahutama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil seda solvamist ja ka teiste ees alandamist nüüd üks aastajagu olnud. Ise ta aru ei saa, kui ütlen et haiget teeb. Vastus on et aga see on ju tõde ja kui tema tähelepanu pöörab probleemile siis äkki midagi muutub????????‍♀️

Plaanin ka lahku minna. Üürikorterisse. Kõik kinnisvara on ühine ja seda jagamast ta keeldub.

Vahel hakkan kahtlema lihtsalt. Kas äkki reageerin üle aga teie vastused on julgustavad.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 12:53; 09.01 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvumine on eelkõige solvuja probleem, nii tulekski sellesse suhtuda

Oi ma olen oma elus seda lauset eksmehelt kuulnud.
Mina otsustasin, et ei soovi oma elu solvaja kõrval elada. Ja, et ma ei soovi oma ellu inimest, kelle eesmärgiks on ära panna ja sitasti öelda ning siis eelnimetatud lause vabanduseks tuua.
Nüüd imestab eksmees, et miks me ei võiks sõbralikult läbi saada.

Minu meelest oli mu eksmehel ilmselgelt probleem peas. Kuskil oli ta seda lauset kuulnud ning sellest saanud julgustust, et võib kaaslasele öelda, mida sülg suhu toon. Samas – ise ta oli megasolvuja. Ta solvus kõige ja kõigi peale. No kui julgesid öelda, et palun anna märku, kui sul on nädalavahetuseks plaane – siis oli solvunud, et tema elu kontrollitakse. Oli kohe tükk aega solvunud. Karistuseks sain kahe nädala jooksul mossitamist ja tujutsemist ning teada, kuidas ma ei peaks suud lahti tegema, et sealt ei tule niikuinii midagi tarka.

Siiamaani ajab öökima…
Noh – asi lõppes klassikaliselt – armuke mehel…
Minu otsus oli, et ma seda kõike kaasa teha ei taha.
Eksmees süüdistab mind pere lõhkumises ja tema elu hävitamises. Et enne oli temal kõik ja nüüd mitte midagi. Et ma olevat teda lihtsalt ära kasutanud laste saamiseks. Et kui mina ei oleks nii ebanormaalne olnud, siis oleks ikka pere koos veel.
Kusjuures pange tähele – ma ei nõua talt mingit elatisraha. Mul on peaasi, et ma ei peaks laskma end sopaga üle valada.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie saate aru, miks need mehed niimodi käituvad. Ma olen sellele mõelnud, miks on vaja osadel meestel oma naist seltskonnas alandada vaja või ka kodus. See on ju tegelikult vaimne vägivald. Või muutuvadki nad siis sellisteks, kui kõrvalsuhe tekkinud. Kas seal kõrvalsuhtes siis hoiavad ennast tagasi, et seal ei solva siis. Miks peab oma abikaasaga nii inetult käituma. Palju on ka neid mehi kes ei käitu oma naistega halvasti, aga just viimasel ajal olen küll kuulnud solvajatest, tigedatest ja abikaasat halvustavatest meestest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käitute, kui mees teid solvab?

Solvate vastu? Nutate? Proovite mehele teinekod rohkem meelejärgi olla? Lahutate?

Ilma näiteta on siin raske arusaada, mida solvanguks peetakse. Kui ütleb sõnaliselt halvasti, siis ütlen otsekohe, et vali sõnu, minuga nii ei räägita. Ükskõik, mis on põhjuseks, halvasti öelda, häält tõsta pole kellelgi õigus. ligi 20 aastase kooselu juures on mul tulnud seda öelda ehk 2-3 korda. Hulgaliselt on aga arutlusi, kus hiljem selgub, et olen eksinud ja minu soovitu ei lähe läbi. Kas see kui mees ei tee, seda mida olen palunud või mida olen eeldanud, läheb ka solvanguna arvesse?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil seda solvamist ja ka teiste ees alandamist nüüd üks aastajagu olnud. Ise ta aru ei saa, kui ütlen et haiget teeb. Vastus on et aga see on ju tõde ja kui tema tähelepanu pöörab probleemile siis äkki midagi muutub

Aga millest see solvang tuleb? Lambist ja tühjalt kohalt? Kõik on ilus, mõlemad käituvad üksteisega meeldivalt ja siis järsku heast peast mees solvab ja halvustab?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 13:15; 10.01 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähtudes armukeste teemast saab öelda – mehel on midagi kodus puudu. Puudu on mehel midagi. Kui mees nii teeb või ükskõik, mida mees teeb, siis mehel on kodusmidagi olulist puudu. Nii puudu, et tal on paha. Kui mehel on paha ja midagi kodus puudu, siis see tähendab, et ta hangib varsti armukese. Siis saavad kõike seni kannatanud mehe vajadused täidetud ja tal ei ole enam kunagi mitte midagi puudu. Saab kodus sõimata ja karjuda ja laamendada, aga on ka samas koht, kus ta saab lihtsalt olla.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 08:59; 10.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähtudes armukeste teemast saab öelda – mehel on midagi kodus puudu. Puudu on mehel midagi. Kui mees nii teeb või ükskõik, mida mees teeb, siis mehel on kodusmidagi olulist puudu. Nii puudu, et tal on paha. Kui mehel on paha ja midagi kodus puudu, siis see tähendab, et ta hangib varsti armukese. Siis saavad kõike seni kannatanud mehe vajadused täidetud ja tal ei ole enam kunagi mitte midagi puudu. Saab kodus sõimata ja karjuda ja laamendada, aga on ka samas koht, kus ta saab lihtsalt olla.

Mees äkki oma armukeses või armukeste pidamisega on sellise pikemaajalise pingeseisundi loonud? Armuke surub,õhutab ja lükkab pidevalt tagant…Nii tekivad solvamised ja pingelised seisundid.
Mida ootab kodustelt ja koduseid solvav mees? Lihtsam on süüdistada naist ja koduseid, kui analüüsida enda tegevust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees äkki oma armukeses või armukeste pidamisega on sellise pikemaajalise pingeseisundi loonud? Armuke surub,õhutab ja lükkab pidevalt tagant…Nii tekivad solvamised ja pingelised seisundid.
Mida ootab kodustelt ja koduseid solvav mees? Lihtsam on süüdistada naist ja koduseid, kui analüüsida enda tegevust.

Mees ootab ideaalset naist ja sajaprotsendilist rahulolu. Ja et mitte midagi ei oleks puudu. Nii kui miskit puudu on, kohe tema läheb, teadagi kuhu. Olgu selleks puuduolevaks oskas vähene sool supis või valesti vaadatud pilk pereliikme poolt. Ńaine eksib korra, milles tahes…ja mees suundub automaatselt armukese juurde ja kui seda pole, siis otsima, kuni leiab.
Ega elu pole nii lihtne, et abiellud, lood pere, teed tööd, saad lapsed, kasvatad, teed kodutöid, ehitad kodu, muudki teed ja teed ja nii hakkabki naine arvama, et ongi nii lihtne elu ja pesed nõusid ja muudkui lõbu laialt. Ega ikka ei ole küll, kui mehel jälle midagi puude peaks olema, siis ta näeb, mis saama hakkab. (iroonia armukeste teema kohta)

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 08:59; 10.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil seda solvamist ja ka teiste ees alandamist nüüd üks aastajagu olnud. Ise ta aru ei saa, kui ütlen et haiget teeb. Vastus on et aga see on ju tõde ja kui tema tähelepanu pöörab probleemile siis äkki midagi muutub????????‍♀️

Objektiivne tõde ei peaks kellelegi haiget tegema. Kui asi on nii nagu lihtsalt on ja tema seda ütleb, kuidas see solvang on siis? Niiet kas ta solvab või ütleb seda mis objektiivselt võttes VÕIKS paremini olla?

Üldiselt ma vihastan või nutan või solvan vastu. Hiljem ehk isegi natuke mõtlen, kas ütlemises ka midagi iva oli või oli solvamine solvamise pärast. Õnneks pole meil asjad niikaugele, sihiliku solvamiseni läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvumine on eelkõige solvuja probleem, nii tulekski sellesse suhtuda

Sellisel juhul peaks solvaja arvestama ka sellega, et solvuja võib oma probleemi lahendada nii, et lihtsalt ei taha enam selle solvajaga suhelda.

Ja ei ole ikka päris nii, et ulted mida iganes pähe tuleb ja kui see kellelegi liiga teeb, siis on see inimese enda süü.

Ka kriitilisi arvamusi on võimalik inimlikult arutada

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 13:16; 10.01 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil seda solvamist ja ka teiste ees alandamist nüüd üks aastajagu olnud. Ise ta aru ei saa, kui ütlen et haiget teeb. Vastus on et aga see on ju tõde ja kui tema tähelepanu pöörab probleemile siis äkki midagi muutub????????‍♀️

Objektiivne tõde ei peaks kellelegi haiget tegema. Kui asi on nii nagu lihtsalt on ja tema seda ütleb, kuidas see solvang on siis? Niiet kas ta solvab või ütleb seda mis objektiivselt võttes VÕIKS paremini olla?

Üldiselt ma vihastan või nutan või solvan vastu. Hiljem ehk isegi natuke mõtlen, kas ütlemises ka midagi iva oli või oli solvamine solvamise pärast. Õnneks pole meil asjad niikaugele, sihiliku solvamiseni läinud.

Kui inimene on näiteks paks, siis see võib ju tõsi olla, aga kui seda välja öelda, siis solvutakse. Kõike ei pea välja ütlema, mis pähe tuleb, saab ka viisakamalt mõista anda. Kui on üldse vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil seda solvamist ja ka teiste ees alandamist nüüd üks aastajagu olnud. Ise ta aru ei saa, kui ütlen et haiget teeb. Vastus on et aga see on ju tõde ja kui tema tähelepanu pöörab probleemile siis äkki midagi muutub????????‍♀️

Plaanin ka lahku minna. Üürikorterisse. Kõik kinnisvara on ühine ja seda jagamast ta keeldub.

Vahel hakkan kahtlema lihtsalt. Kas äkki reageerin üle aga teie vastused on julgustavad.

Solvamist õigustatakse sageli väitega, et “see on ju tõde” või “sulle ei tohi ju midagi öelda”. Kui ka tõde ei ole meeldiv, saab seda väljendada ilma solvamata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvumine muidugi ongi enamasti solvuja probleem, aga sellist probleemi ei lase ükski armastav abikaasa oma kallimale iialgi tahtlikult tekkida. Jah, ka minu 17-aastase abielu jooksul olen ma umbes 5-6 korda oma mehe peale solvunud, aga ta pole iial soovinud mind solvata. Asi on olnud arusaamatustes või sõnavääratustes või selles, et ma kuulsin lihtsalt esimese hooga valesti või sain valesti aru. Või mees eksis lauseehitusega või puterdas sõnadega või oli minu vastu hetkeks tähelepanematu.
Kui mind mees regulaarselt ja nimelt solvaks, isegi kui see juhtuks kord kuus, siis ma teeksin seda, mida ma tegin sel juhul oma esimeses abielus olles. Lahutaksin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käitute, kui mees teid solvab?

Solvate vastu? Nutate? Proovite mehele teinekod rohkem meelejärgi olla? Lahutate?

Löön kõige kõvemasse kohta, tema egosse ja seda kõige lihtsamal viisil, näitan talle et mul on ikka veel kõrge enesehinnang.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen seda sama, mida õpetan oma lastele, kuidas ebameeldivate sõnade peale vastata:

“Ma ei luba endaga niimoodi rääkida.”
Vastusena võib ka kõlada, et “kui tahad sellel teemal arutleda, siis vali sõnu, muidu on see minu jaoks solvav.”, “Ma ei lase ennast solvata.” või midagi veel samas stiilis.

Kui teine on ikka väga üles köetud, siis tuleb vahel ka jalutama minna, aga solvanguid kuulama ma ei jää.

Samas tuleb tunnistada, et ma ei mäleta, millal midagi sellist viimati juhtus. ennast solvangute järgi modima küll ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguste nähvamist ja halvasti ütlemiste lõpetamiseks sobib ootamatu reaktsioon, nt hakkad narma, laulma või ütled viisakalt: tänan tõe kuulutamise eest, see kulus mulle ära – ja jätkad kõigutamatult oma tegemisi.
Solvumine on tõesti solvuja asi selles mõttes, et kui võtta hoiak, et mind ei saa solvata ja vaadata olukorda läbi absurdiprisma. Üldjuhul on solvaja (ja ka solvunu) väga naljakad kõrvalt vaadates ning kui üritada olukorda kõrvalt vaadata, siis saad aru, et polegi nagu millegi peale pahandada.
Kui miski väga ärritab, siis võimalusel eemaldu sellest olukorrast kas füüsiliselt või kasvõi pane kõrvaklapid pähe ja kuula mingit muusikat või huvitavad podcasti. Ärrituse põhjus on alati sisemine; kui olukord on enda jaoks kontrolli all (ja inimene sisemiselt piisavalt enesekindel), siis ei ärrita ega solva miski.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe solvangud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.