Esileht Pereelu ja suhted mehe vaba aeg ja naise vaba aeg, kui tita majas

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: mehe vaba aeg ja naise vaba aeg, kui tita majas

Postitas:

Kuidas sellega siis on? Kas aeg peale nö. ametliku tööpäeva lõppu on vaba aeg vaid mehele, või on see ka naise, kes on päev otsa tita ja koduga tegelenud, vaba aeg?

Järjest rohkem teiste suhteid(ja ka oma olukorda) vaadates näen, kui paljust naised tegelikult loobuvad, kui jäävad lapsega koduseks ja kui samas rütmis tegelikult meeste elu edasi kulgeb. Enne teise lapse sündi lubasin endale, et ei lase sellel nii minna ja ka mehega sai räägitud, et ka minul peab olema vaba aega, mees loooooomulikult päri tol hetkel. Nüüd kuus kuud peale lapse sündi on olukord selline, et kui mina tahan minna trenni, tööle (0,25 kohta), juuksurisse, poodidesse või kuhu iganes, eelneb sellele hull orgunn, et ikka aeg mehele sobiks. Sest kui tema tööpäev lõppeb, mis on ka erinevate aegadega, siis uups, on tal trenn, või uups kokkusaamine või vaja kuskil käia ja käia ja minul oma tegemisteks lihtsalt aega ei jää enam. Ei mees tegeleb lapsega hea meelega, kui ta kodus on, aga mul ei ole sellest kasu enam, sest grupitrennid eelregistreerimisega ja ka külla ja juuksurisse minek ei käi nii, et kell 20 õhtul lendan kohale. Mees tuleb ja läheb, millal tahab ja mina nagu loll ootan siis aega, millal tal aega üle jääb. Olen sellest ka rääkinud ja täna siis ka suurem tüli, kuna mees hakkas täiesti segast peksma, et ma tulen siis töölt ära ja trennist ära ja bla bla blaa mingit täiesti OT juttu ajama. Ma ei taha ju muud, kui et mul oleks imikuga tegelemisest (mis on väga väsitav olgem ausad) ka võimalik puhata ja käia ka vähemalt 2 korda nädalas trennis. EI pea vaba aja all silmas seda et kord nädalas koristada või kord kuus kella vahtides sõbrannaga kohvikus istuda, vaid nädalas paar tunnikest, et ennast inimesena tunda. Ma saan aru, kui mees üksi peaks peret üleval ja peaks ära elamiseks ületunde tegema, aga makse maksan ka mina ja süüa ostan samuti

Tean jah, et peaksin seda oma mehele rääkima :)(jälle) , aga sain ennast nüüd välja elatud. Kuidas teistel kaaskannatajatel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naised üldjuhul võtavad jah endale kogu koorma. meil oli ka nii, et 1. lapsega oli kõik lill ja uudne mõlemad hoos ja minul oli oma aeg ka. aga just 2. lapsega tulid tülid. ja suured tülid. aga mina alla ei andnud. ja isegi lahkuminekujutu võtsin üles. selle peale loksus vanal pilt paika ja nüüd käin trennis ja autokoolis ka.
ega nõu ei oskagi anda. ole konkreetne – ütle, et siuke tulen töölt ja trennist ära on bs jutt ja eide emotsioneerimine – ole hea mees, räägi ikka mehejuttu ja ole konkreetne – paneme ajad ja nädala plaani paika ja kõik on häpid. no näiteks siuke jutt. aga ega see kerge ei ole jah, kahjuks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen lahendanud selle lapsehoidjateenuse ostmisega. ja selle teenuse eest maksame pooleks, mina ja mees võrdselt. lapsehoidja ei ole minu elu lihtsustamiseks vaid meie mõlema elu lihtsustamiseks. ja pole mõtet öelda, et teenus on kallis. kallis on hoopis järgneva 18 aasta jooksul laste kasvatamine. lapsehoidjateenus on selle kõrval kökimöki kinni maksta, peale selle on see üliodav viis vältida üksteise ajude saagimist ja ennast kettasse tõmmata mingite mehe trenni- ja pubiaegade pärast.

ja kindlasti just tasuline lapsehoidjateenus, mitte sugulastele või pereliikmetele selgasõitmine, sest see toob vaid tülisid juurde. kui mitte varem, siis hiljem kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 08:56; 28.02 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on väsitav, mida tehakse kohusetundest. Kui oleksid oma beebiga armastusest ja heameelest, poleks miski väsitav. ps! ise beebiga kodus ja üksi ilma meheta. ma pole väsinud, ma jõuan kõike, orgunn tundub meeldiv sest ma ei käi tööl ja nii tunnen ikka end asjalikuna.
Muuda suhtumist ja kõik saab korda. Ära viibuta näppu mehe poole ja lõpeta ootamine, et ta midagi teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sama seis. Aga ma lihtsalt olen käega löönud. Tita ei jää eluks ajaks pisikeseks. Järgmisel aastal juba on ikka kõvasti kergem. Samtui hakkan otsima endale meie kandis siit noort tüdrukut, kes viitsiks lapsega alguses tunnike olla. Või jalutamas käia vankriga tund-paar.
Kõike sai agluses räägitud ja mehe poolt ka lubatud. Lihtsalt pole nii läinud ja ma ei viitsi ausalt öeldes enam sellest tüli üles puhuda.
Võtan asja nii, et olgu mis on, aga see on ka minu laps ja ega ma sellepärast ikka teda hooletusse ei jätaks, et mees mul lubadustest kinni ei pea.
Aga mingist uuest lapsest palun ma mehel kategooriliselt vaikida. Unustagu see. Räägib sellest tihti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina olen lahendanud selle lapsehoidjateenuse ostmisega. ja selle teenuse eest maksame pooleks, mina ja mees võrdselt. lapsehoidja ei ole minu elu lihtsustamiseks vaid meie mõlema elu lihtsustamiseks. ja pole mõtet öelda, et teenus on kallis. kallis on hoopis järgneva 18 aasta jooksul laste kasvatamine. lapsehoidjateenus on selle kõrval kökimöki kinni maksta, peale selle on see üliodav viis vältida üksteise ajude saagimist ja ennast kettasse tõmmata mingite mehe trenni- ja pubiaegade pärast.

ja kindlasti just tasuline lapsehoidjateenus, mitte sugulastele või pereliikmetele selgasõitmine, sest see toob vaid tülisid juurde. kui mitte varem, siis hiljem kindlasti.[/tsitaat]

aga lapse heaolule ka keegi mõtleb? 🙂
lapsel on siiski kõige parem olla koos oma ema-isa või vanaema-vanaisaga.. järgnevalt tädide-onudega.

kuidas te suudate olla 100% kindlad võõrale inimesele, kelle jaoks on teie laste hoidmine vaid sissetulekuallikaks.

tean, et ei tohi nii mõelda ja kindlasti tehakse taustauuringuid et kas see hoidja on ikka hea jne. aga siiski.. ma ise näiteks väga rahuliku südamega ei suudaks trennis olla, kui laps on võõra inimesega. (pigem ikka kedagi tuttavatest, sugulastest üritaks rääkida… kuidas te leiate omale nii usaldusväärse lapsehoidja? mis summa te talle maksate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga lapse heaolule ka keegi mõtleb? 🙂
lapsel on siiski kõige parem olla koos oma ema-isa või vanaema-vanaisaga.. järgnevalt tädide-onudega.

kuidas te suudate olla 100% kindlad võõrale inimesele, kelle jaoks on teie laste hoidmine vaid sissetulekuallikaks.

tean, et ei tohi nii mõelda ja kindlasti tehakse taustauuringuid et kas see hoidja on ikka hea jne. aga siiski.. ma ise näiteks väga rahuliku südamega ei suudaks trennis olla, kui laps on võõra inimesega. (pigem ikka kedagi tuttavatest, sugulastest üritaks rääkida… kuidas te leiate omale nii usaldusväärse lapsehoidja? mis summa te talle maksate?

[/tsitaat]

meil on nii heade tuttavate poolt soovitatud hoidja (pensionil olev endine lasteaia kasvataja) kui pakume ka suguvõsa nooretele teenimisvõimalust. niisama tasuta oma lapsi kellelegi selga ei julgeks saata. jah, aegajalt hoiavad ka vanavanemad, aga seda ainult nende endi initsiatiivil. ja teemaalgataja tüüpi hala ei viitsi ka eriti lugeda, sest inimeste selge mõistus ja heaolu on ainult nende endi korraldada. kui mehe elu ja graafik naise nii pöördesse ajab, siis peab kasutusele võtma muid lahendusi. mitte nii, et lahenduseks on naise lapsevälise elu ja eneseväärikuse nullimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 08:56; 28.02 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik on väsitav, mida tehakse kohusetundest. Kui oleksid oma beebiga armastusest ja heameelest, poleks miski väsitav. ps! ise beebiga kodus ja üksi ilma meheta. ma pole väsinud, ma jõuan kõike, orgunn tundub meeldiv sest ma ei käi tööl ja nii tunnen ikka end asjalikuna.
Muuda suhtumist ja kõik saab korda. Ära viibuta näppu mehe poole ja lõpeta ootamine, et ta midagi teeks.[/tsitaat]

Selles asi ongi, et sa oled üksi. Saad üksi hakkama ja oled rahul. Mina olen ka rahul, kui mees kaugemal tööl on. Aga kui mees on kodus, siis on lapsel ikka kaks vanemat ja minu arvates on normaalne, et mõlemad vanemad loobuvad millestki lapse nimel. Ema on juba alustuseks oma tööst loobunud…
Kui teemast rääkida, siis minu puhul polnud mehele rääkimisest mingit kasu. Mingi hetk lihtsalt ütlesin, et sellel ajal lähen sinna ja läksingi. Siis loksusid asjad paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik on väsitav, mida tehakse kohusetundest. Kui oleksid oma beebiga armastusest ja heameelest, poleks miski väsitav. ps! ise beebiga kodus ja üksi ilma meheta. ma pole väsinud, ma jõuan kõike, orgunn tundub meeldiv sest ma ei käi tööl ja nii tunnen ikka end asjalikuna.
Muuda suhtumist ja kõik saab korda. Ära viibuta näppu mehe poole ja lõpeta ootamine, et ta midagi teeks.[/tsitaat]

Miks mees oma beebiga armastusest koos ei taha olla? Ta ju niigi pikad päevad eemal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega niisama suvalisel hetkel etteheitvas toonis ja abstraktselt rääkimine ei pruugigi aidata. Endal küll seda probleemi ei ole, aga sõbranna lahendas asja nii, et igal nädalavahetusel võtavad mehega koos oma kalendrid lahti ja panevad järgmise nädala plaanid sinna koos kirja. Siis on mõlemal selge pilt ja teada, kes millal midagi teeb ja ei teki hiljem suvalisel hetkel kummalgi \”sissesõitmise\” tunnet. Proovige! Kui aga mees on seisukohal, et naisel üldse oma aega vaja ei ole, siis on see muidugi raskem juhus ja sellel lahendust pakkuda ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean täpselt mida tunned. Meil sama teema,esimese lapsega ei mäleta sellist asja, teisega küll. Nt.mina tahan trenni minna, siis ma pean vaatama,kas tema jõuab sellel ajal koju või mitte. Tahan välja minna, siis pean minema jutuga -kuuled, viitsid sa vaadata.. Kusjuures enne oli kokku lepitud,et mul on kuus x arv täiesti lapsevabu päevi. Mul viskas niiii üle, käi ja kerja lapsehoidmist. Vahest küsis- et kas keegi teine ei saa vaadata, tal tähtis asi teha, sinna-tänna vaja minna jne. Kui kodus oli, siis vaatas alati, aga kui midagi muud vaja teha oli, siis tema tegemised esikohal.
Aga nüüd on sellega lõpp. Esiteks jõudis mulle kohale,et eks ma ise olen ka seda soodustanud,sest kui ta nt. ültes,et kas sul on väga vaja minna, mul tähtis asi vaja lõpetada või et ma vist ikka ei jõua selleks ajaks, siis ma vastasin,et oh ei ole hullu,eks ma järgmine kord teen/lähen/tulen. Oleks pidanud kohe alguses paika panema,et peab olema võrdsus. Nüüd kui mul vaja minna,siis ma lihtsalt teatan talle,et see kell sa pead kodus olema,sest mina lähen ära. Ja kõik, ei mingit kauplemist, sest mul samasugune õigus käia ja olla nagu temal. Kummalisel kombel olen tähele pannud,et mida rohkem ta last hoiab,seda rohkem ta tahab ise ka kodus lastega olla. Alles hiljuti tegi lastepäeva ja mul oli terve päev vaba. Võib-olla asi ka selles,et laps nüüd vanem, aastane, juba julgem temaga olla. Imikuga oli natuke hädas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina käin nädalas 2korda trennis ja vahel ka reede või laupäev peol.
Mees on lapsega kodus.
Mees aitab ka kodutöödes peseb nõud ära alati kui näeb, et kraanikaussi midagi tekkinud.

Ja üleüldse olen nii Õnnelik, et sattusin Sellise imelise mehe otsa ! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik on väsitav, mida tehakse kohusetundest. Kui oleksid oma beebiga armastusest ja heameelest, poleks miski väsitav. ps! ise beebiga kodus ja üksi ilma meheta. ma pole väsinud, ma jõuan kõike, orgunn tundub meeldiv sest ma ei käi tööl ja nii tunnen ikka end asjalikuna.
Muuda suhtumist ja kõik saab korda. Ära viibuta näppu mehe poole ja lõpeta ootamine, et ta midagi teeks.[/tsitaat]

Räägid teemast ju täielikult mööda. Teemaalgataja kirjeldab oma suhet mehega, sina millegipärast loed sellest välja, et räägiti suhtest beebiga.

Iga täiskasvanu ootab oma partnerilt emotsionaalset toetust ja mõistmist. Väikeste lastega peres see väljendubki nii, et see, kes ei ole põhihoolitseja, annab põhihoolitsejale nädalas need paar vaba tundi enda tuulutamiseks.

Sellest ei ole ju raske aru saada? Ei pea ju järeldama, et kui tahad kaheks tunniks kodust ära, siis beebit ei armasta?

Ma olen kodus kuuvanuse imikuga. Tegemist on kolmanda lapsega, esimesed kaks on ka veel väikesed. Ja rõõm ja rahulolu pere ja eluga üldiselt tuleb mul just sellest, et lapsed pole mingi \”minu projekt\”, vaid neil on ikka kaks vanemat.

Praegu viib mees suuremad lasteaeda ja toob ära, annab mulle vajadusel õhtul tunnikese magamiseks ja vannitab pisikest. Ja ma olen väga rahul ja ei küsi rohkemat, vaid vastupidi – püüan selle eest vastutasuks tagada, et tema uni ei oleks öösel häiritud, et soe toit oleks tehtud ja pesu pestud. Mida rohkem teisele annad, seda rohkem annab teine tagasi. See, et normaalses peres oodatakse kaasalt tähelepanu ja osavõttu, on täiesti ootuspärane ja normaalne ja pole mingi näpuvibutamine.

See on tõsi, et ajaga loksuvad asjad paika, ja nii naine kui mees õpivad arvestama nende piirangutega, mida beebi seab. Samas on ka palju asju, mida saab vabalt koos beebiga teha, lihtsalt see nõuab natuke planeerimist, arvestamist jne.

PS. Ma ei saanud aru, kas sul üldse polegi meest? Kui polegi, siis on see hoopis teine teema, kui et on mees, kes ometi ei taha päriselt kohal olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei palu, et kas sa saaksid olla… Tean, mil ta on õhtuti kinni, sätin oma asjad teistele päevadele ja ütlen, et vot, nüüd on nii. Mees õnneks ei virise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, olen nõus nendega, kes ütlevad, et kui sul polegi meest, siis on lihtsam üksi toime tulla, kui sul on mees, kes midagi ei tee. See tekitab kibestumust. Kui oled üksi, siis lihtsalt tead, et pead hakkama saama ja kõik. Pole petetud lootusi.
Nii, teiseks nüüd soovitus teemaalgatajale. Sinu mees ju suudab planeerida oma aega, kui ta arvestab nt oma trenne, oma kohtumisi sõpradega, oma tööaega? See et ta ei suuda arvestada sinu vajadustega, näitab lihtsalt seda, et ta ei pea neid olulisteks. Pead tema suhtumist muutma. Keegi juba ütles siin ka, et istuda maha ja kooskõlastada oma kalendrid. Loodetavasti on sinu trenniajad korrapärased? Näiteks iga teisipäev ja neljapäev kell 19.00? Ja siit tulenevalt peab mees planeerima oma kalendrisse teisipäeva ja neljapäeva õhtud: kodus alates kell 18.30 (või umbes nii, arvestusega, et sul peab jääma aega trenni jõudmiseks) Ja see aeg tema kalendris peab olema sama püha, nagu tema anda trenni- ja tööajad.
Meil on lapsed juba suured, aga meil on mehega kummalgi oma hobi, mis nõuab aeg-ajalt nädalavahetustel kodunt eemal olekut. Siis teeme nii, et kumb oma üritusest enne teada saab, annab ka teisele teada ja teine siis ei planeeri enam oma asja samaks ajaks. Või kui on väga oluline üritus mõlemal, siis kutsume kellegi kolmanda (minu ema tavaliselt) koduhoidjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted mehe vaba aeg ja naise vaba aeg, kui tita majas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.