Esileht Pereelu ja suhted Mehe välimuse vaatamine kui ratsionaalne valik

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Mehe välimuse vaatamine kui ratsionaalne valik

Postitas:
Kägu

Palju vaieldakse selle üle, et kas mehe välimus on oluline tema valimisel. Mõlemad pooled otsustavad väga ratsionaalselt, üks, et mehel peab olema hea välimus ja teine, et hea süda ja läbisaamine loeb, aga välimus mitte. Nagu, et ühel peab olema “linnuke” välimuse ja teisel iseloomu ees. Minu meelest on meeldimine tunduvalt alateadlikum, et muidugi peab sulle mehe välimus meeldima, aga mitte nii, et ratsionaalselt arutad ta nina kuju või mõtled, et kas ta on ilus või kole ja mida sõbrannad arvavad. Pigem on see nii, et just sulle selle mehe välimus meeldib ja kõik muu on lihtsalt ratsionaalne õigustus.

Samas nii ka olla ei saa, et mehe välimus ei meeldi üldse, aga ta on muidu tore ja hea. Kas siis ratsionaalselt otsutadki, et astun intiimsuhtesse mehega, kes mulle üldse atraktiivne pole, aga harjun ära? Enamik mehi on suvalise naise jaoks sugulasega umbes samal tasemel, ei vaata neid ega kujutaks ettegi. Ligi tõmbavad vähesed. Või ongi nii, et ratsionaalselt otustan, et milliste omaduste ees peavad olema “linnukesed” ja siis hakkan otsima? Sama lugu on ka muude omadustega, mille põhjal mehi vaadatakse – et on mingid tingimused olemas ja nende tingimustega mees kohe meeldibki?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemapüstitus iseenesest hea, aga kirjutad mehe valimisest kui kataloogist kauba tellimisest. Mehi (suhteks, armastuseks) ei valita! Valida võid omale sulase kui soovi on…Eks ta nii vist ongi, on naisi, kes valivad omale mehi (a la rahakoti järgi) nende jaoks mees ongi neile justkui mingi suvaline rahakas mees aga emotsionaalsus, tunded, armastus, need on täielikult 0. Ongi nagu kataloogist tellitu. Ja on naisi, kes mehi ei vali, suhe kujuneb iseenesest, ollakse mingil põhjusel pidevalt koos, leitakse et saadakse asjadest ühtemoodi aru, koos on tore olla jne..ja sealt see tekibki. Hiljem armununa ei hakka enam keegi linnukesi tegema, et oot, kas raha oli, kas välimust oli jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, mehi ei valita? Muidugi valitakse. Võimalik, et on naisi, kes ei vali, kelle jaoks on oluline vaid see, et oleks mingisugune mees, aga kõik naised ei ole siiski sellised. Välimus on oluline küll, eriti just suhte alguses. Kui muutused on toimunud pika suhte vältel ja naine ise ka selle aja jooksul mitte enam selline, kui suhte alguses, siis tehakse kergemini mööndusi.

Ja loomulikult peaks pikaajalise suhte mehe valima ratsionaalselt, seepärast soovitataksegi vähemalt kaks aastat enne (abielu, laste saamist) ära oodata, et suurem armumise laine üle läheks ja hakkaks ka veidi realistlikumat pilti nägema.

Ainult välimuse põhjal pole muidugi mõistlik kedagi valida, aga kuna välimus on siiski esimene asi, mis silma torkab, siis on hea välimusega meestelgi eelis endale kaasa leidmisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei otsusta mehega kohtudes, et astun temaga intiimsuhtesse. Kõigepealt oleme lihtsalt tuttavad, siis ehk sõbrad, mõttekaaslased, hingesugulased. Selleks ajaks olen ka koleda mehe enda jaoks ilusaks mõelnud. Või siis mitte.
Kui ma mehega igas muus mõttes suurepäraselt klapin, võib tekkida ka romantiline tõmme, armumine, kirg. Ma ei alusta ometi intiimsuhtest, see on ju kulminatsioon, finaal!
Ilmselt ei ole ma ainuke selline, sest kõik me tunneme ju paare, kus üks partner on silmatorkava iluveaga, pelatnäha lausa eemaletõukav. Selliseid juhtumeid käsitlevad ju ka raamatud ja filmid. Mis selle pealkiri ongi, kus hooldajaks palgatud neiu armub halvatud noormehesse. Vaevalt ta kohe plaanis intiimsuhteid sülge nõristava, mähkmeid kandva, moondunud kehaga tüübiga. Ta armus ikka isiksusse ja siis muutus välimus tähtsusetuks.
Just nimelt, ma ei vali mehi, nagu üks vastaja kirjutas. Tõsine suhe võib välja kujuneda hoopis sellega, kelle ma “vitriinis” täiesti kõrvale jätaks. Sest ma ei tunne ju teda! Suhe areneb muu elu ja inimsuhete käigus, algselt ei ole tegelikult tähtsust ei sool ega vanusel, osad lihtsalt on “minu inimesed” ja teised mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehi valitakse ikka lõhna järgi.
Ükskõik, mis suurepärane välimus, ükskõik, mis suurepärane iseloom, ükskõik, mis suurepärased maailmavaated, kui mehe lõhn on ikka ebameeldiv, siis temaga kokku jääda ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükskõik, mis suurepärane välimus, ükskõik, mis suurepärane iseloom, ükskõik, mis suurepärased maailmavaated, kui mehe lõhn on ikka ebameeldiv, siis temaga kokku jääda ei saa.

See on ju moodsa mehe puhul suhteliselt keeruline.
Et tema tõelist lõhna tunda, sa pead temaga päev otsa koos matkama ja siis õhtul telgis koos magama.
Kui ta sinuga korraks kinno kohtuma tuleb, siis dussialt tulnuna ja lõhnastatuna sa ei adu mitte kui midagi.
(AltGr ei tööta)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas siis ratsionaalselt otsutadki, et astun intiimsuhtesse mehega, kes mulle üldse atraktiivne pole,

Ei, lihtsalt atraktiivseks muudab mehe minu jaoks miski muu, mitte välimus.
Ma ei saaks astuda intiimsuhtesse mehega, kelle välimus mulle meeldib, aga iseloom ja käitumine on vastuvõetamatu. Ja selles pole midagi ratsionaalset. Pikemas perspektiivis oleks ilusa välimusega mehega keppimine ses mõttes mõistlikum, et saaks ka ilusad lapsed, eksole? Iseloom on palju vähem päritav, kui välimus.
Häda on selles, et käitumist ja iseloomu annab mõne aja jooksul võltsida – mees (ja ka naine, muidugi) võib sundida ennast käituma teisiti, kui talle muidu loomuomane ja sellega teise ära võluda. Ja erinevalt perekooli cuculus extrasensorustest ei ole mina mingi mõtetelugeja ja olen niimoodi vähemalt korra üsna haledasti orki lennanud. Võttis paar aastat, enne kui mehe tegelik iseloom ilmsiks tuli..
Välimust võltsida on märksa keerulisem, mehed ju ei meigi ennast. Seega oleks välimuse järgi otsustamine jah üsna kaine ja ratsionaalne.. .sa vähemalt tead, mida saad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ratsionaalsusel pole armastusega vähimatki pistmist. Kui suhe põhineb ratsionaalsetel valikutel, pole selles kunagi armastust, seda pole mõtet lootagi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ju moodsa mehe puhul suhteliselt keeruline.

Et tema tõelist lõhna tunda, sa pead temaga päev otsa koos matkama ja siis õhtul telgis koos magama.

Kui ta sinuga korraks kinno kohtuma tuleb, siis dussialt tulnuna ja lõhnastatuna sa ei adu mitte kui midagi.

(AltGr ei tööta)

Ma ei kujuta ette, et keegi loobki päriselt suhet mehega, kellega ta on vaid korra kinos käinud. Ikka sattub ju erinevaid olukordi ja erinevat deodorandi hulka. Pole vaja sugugi matkale minna (kuigi see on väga hea viis teist inimest tundma õppida), kui inimene pole matkasell. On ka muid tegevusi, mille käigus tõde paljastub – oleneb mis tegeused kellelegi meeldivad
Kusjuures ma ise ei suudaks kinoski istuda mehe kõrval, kes on end lõhnaga liigiselt üle kallanud, mul on selleks liiga tundlik nina ja nihverdaks kohe minema…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemapüstitus iseenesest hea, aga kirjutad mehe valimisest kui kataloogist kauba tellimisest. Mehi (suhteks, armastuseks) ei valita! Valida võid omale sulase kui soovi on…Eks ta nii vist ongi, on naisi, kes valivad omale mehi (a la rahakoti järgi) nende jaoks mees ongi neile justkui mingi suvaline rahakas mees aga emotsionaalsus, tunded, armastus, need on täielikult 0. Ongi nagu kataloogist tellitu. Ja on naisi, kes mehi ei vali, suhe kujuneb iseenesest, ollakse mingil põhjusel pidevalt koos, leitakse et saadakse asjadest ühtemoodi aru, koos on tore olla jne..ja sealt see tekibki. Hiljem armununa ei hakka enam keegi linnukesi tegema, et oot, kas raha oli, kas välimust oli jne.

Ma ju kirjutasingi seda, et ei saa aru ratsionaalsest valimisest. Ok, naise tingimused on näiteks see, et mees on kena välimusega, rikas ja hea huumorimeelega ja siis kohtub sellise mehega, aga kui külgetõmmet ei teki, siis ei loe, et tal on justkui kõik ideaaltingimused olemas. Mõnel teisel mehel pole, aga sellega võib tõmme tekkida. Samas kindlasti arvestab see meie jaoks salapärane tõmme ka mehe välimuse ja iseloomuga, näiteks päris vana mehe vastu ei teki seda juba algselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamik mehi on suvalise naise jaoks sugulasega umbes samal tasemel, ei vaata neid ega kujutaks ettegi. Ligi tõmbavad vähesed. Või ongi nii, et ratsionaalselt otustan, et milliste omaduste ees peavad olema “linnukesed” ja siis hakkan otsima? Sama lugu on ka muude omadustega, mille põhjal mehi vaadatakse – et on mingid tingimused olemas ja nende tingimustega mees kohe meeldibki?

Teismelisena oli küll nii, et kuskilt pildi pealt või ka päriselust hakkas puht välimuse põhjal meeldima keegi mees, kelle isiksust ma eriti ei tundnudki – aga fanatseerisin endale meeldiva isiksuse juurde. Mõne puhul isiksust ei selgunudki, aga mõne puhul selgus, et isiksus pole üldse selline, nagu ma ette kujutasin – siis oli selline pettunud häh! tunne ja nn. armumine oligi seebimullina lõhkenud (kuigi mehe välimus ju ei muutunud).

Hiljem, täiskasvanumana, on tavaliselt olnud nii, et esialgu on mees silmapiirile tiirlema sattunud millegi muu tõttu ja koos tegutsedes on hakanud tunduma, et päris tore tüüp ja lõpuks on tekkinud armumine. Et armumisest saaks juba nii siduv asi nagu pere loomine, on tulnud mees lisaks veel ratsionaalselt üle hinnata, kas me ikka sobime ühe katuse all aastaid ja aastaid koos tegutsema (kas moodustame hea meeskonna)? Ka mehe jutust on selgunud, et temalgi tekkis alguses armimine, aga enne siduvamate otsuste tegemist hindas ta mu mõistusega üle.

Samas on olnud ka neid, kelle puhul on koos tegutsedes jäänud tunne, et päris tore mees, aga armumist pole tekkinud ja intiimsuhet ette ei kujutaks. Ja kui mees on hakanud huvi ilmutama, siis on peast käinud läbi mõte: “Appi, ma ei taha, et ta külge lööma hakkas, sest mul pole huvi, leidku endale parem mõni teine naine – ühepoolne huvi, millele ma samaga vastata ei saa, muudab niisama muidu suhtlemise ka imelikuks, peab ilmselt vältima hakkama”. Oli see veendumus (et sellega mul küll iial intiimsuhet olla ei saaks) põhjustatud välimusest, mingist “kehakeemia” (lõhna) mittemeeldimisest või ikkagi mingist puudujäägist isiksuses või kõigest kokku – raske öelda.

Kokkuvõtteks: variant, et alguses armud ja siis püüad mehe ka ratsionaalselt üle hinnata (kas me ikka sobime paarisrakendis tegutsema?) on mul oma mehe puhul käranud küll. Aga vastupidisele variandile – et alguses valin ratsionaalsete punktide järgi mehe välja ja siis püüan temasse armuda (“Armu nüüd temasse! Noh, marss-marss – armu!!!”), ma ei julgeks panustada, kuna seda armumist (vt. eelmine lõik) ei pruugi ma endast üldse mitte iialgi välja pigistada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei otsusta mehega kohtudes, et astun temaga intiimsuhtesse. Kõigepealt oleme lihtsalt tuttavad, siis ehk sõbrad, mõttekaaslased, hingesugulased. Selleks ajaks olen ka koleda mehe enda jaoks ilusaks mõelnud. Või siis mitte.

Kui ma mehega igas muus mõttes suurepäraselt klapin, võib tekkida ka romantiline tõmme, armumine, kirg. Ma ei alusta ometi intiimsuhtest, see on ju kulminatsioon, finaal!

Ilmselt ei ole ma ainuke selline, sest kõik me tunneme ju paare, kus üks partner on silmatorkava iluveaga, pelatnäha lausa eemaletõukav. Selliseid juhtumeid käsitlevad ju ka raamatud ja filmid. Mis selle pealkiri ongi, kus hooldajaks palgatud neiu armub halvatud noormehesse. Vaevalt ta kohe plaanis intiimsuhteid sülge nõristava, mähkmeid kandva, moondunud kehaga tüübiga. Ta armus ikka isiksusse ja siis muutus välimus tähtsusetuks.

Just nimelt, ma ei vali mehi, nagu üks vastaja kirjutas. Tõsine suhe võib välja kujuneda hoopis sellega, kelle ma “vitriinis” täiesti kõrvale jätaks. Sest ma ei tunne ju teda! Suhe areneb muu elu ja inimsuhete käigus, algselt ei ole tegelikult tähtsust ei sool ega vanusel, osad lihtsalt on “minu inimesed” ja teised mitte.

Aga kui sa koleda mehe enda jaoks ilusaks mõtled, siis ta ei meeldi sulle ju tegelikult, sest pead end sundima teda ilusaks mõtlema. Teine asi on see, et kui hakkad loomulikult kellegi ilu hiljem nägema või tema iseloom muudab ta ilusaks.

Ma väga ei kujuta ka ette seda, et on võimalik niimoodi kohtamas käia, et algselt üldse mehe välimuse ega intiimsete asjade peale ei mõtle. Meeste jaoks on juba see raske, et naine annab end alles kolmandal kohtumisel kätte. Tundmaõppimiseks on ka see ju liiga vara. Kui sõbraks saamine võtab aega kuid, siis seksiga aga ei viitsi keegi nii kaua oodata.

Veel, et kas teie jaoks pole siis osad mehed välimuse ja käitumise poolest täiesti ebasobivad? Ma isegi ei mõtle kodutuid ja hambutuid mehi (peaasi, et hambad on suus, on küll väga madala latiga naiste soov), vaid toredaid ja esindusliku välimusega mehi, kes on kehatüübilt ja iseloomult teie jaoks ebaseksuaalsed. Vähemalt poolte meeste puhul näen neid täiesti ohututena ja ebaseksuaalsete sootute olenditena, kelle puhul ei kujuta ettegi, et nad mind vaadata võiks. Ei mõtle üldse, et räägin vastassoost inimesega. Kui mõni sellistest meestest välja kutsub, siis imestan väga, et ta näeb mind kuidagi seksuaalselt, sest meie suhtlus on alati väga sugulaslik olnud, ta pole kunagi flirtinud ning on kehatüübilt selline, et meeldida võiks hoopis jässakamad ja paksemad naised.

Muidu on väga paljude puhul küll nii, et alles hiljem hakkavad meeldima, õigupoolest pole kunagi esimesest silmapilgust armunud olnud, aga võin ära öelda, et kes kohe kindlalt meeldima ei hakka. Ma ei vali küll ratsionaalselt, et selle välimusega mees ei meeldi, aga alateadlikult välimus mõjutab. Muidugi on seda väga raske iseloomust eristada, nii et tavaliselt on see iseloomu ja välimuse komplekt, mis mehe ebaseksuaalseks teeb. Kusjuures, ta ei pruugi inimesena üldse kole ega ebameeldiv olla, aga nagu teist naist vaataks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui sa koleda mehe enda jaoks ilusaks mõtled, siis ta ei meeldi sulle ju tegelikult, sest pead end sundima teda ilusaks mõtlema. Teine asi on see, et kui hakkad loomulikult kellegi ilu hiljem nägema või tema iseloom muudab ta ilusaks.

Ma väga ei kujuta ka ette seda, et on võimalik niimoodi kohtamas käia, et algselt üldse mehe välimuse ega intiimsete asjade peale ei mõtle. Meeste jaoks on juba see raske, et naine annab end alles kolmandal kohtumisel kätte. Tundmaõppimiseks on ka see ju liiga vara. Kui sõbraks saamine võtab aega kuid, siis seksiga aga ei viitsi keegi nii kaua oodata.

Veel, et kas teie jaoks pole siis osad mehed välimuse ja käitumise poolest täiesti ebasobivad? Ma isegi ei mõtle kodutuid ja hambutuid mehi (peaasi, et hambad on suus, on küll väga madala latiga naiste soov), vaid toredaid ja esindusliku välimusega mehi, kes on kehatüübilt ja iseloomult teie jaoks ebaseksuaalsed. Vähemalt poolte meeste puhul näen neid täiesti ohututena ja ebaseksuaalsete sootute olenditena, kelle puhul ei kujuta ettegi, et nad mind vaadata võiks. Ei mõtle üldse, et räägin vastassoost inimesega. Kui mõni sellistest meestest välja kutsub, siis imestan väga, et ta näeb mind kuidagi seksuaalselt, sest meie suhtlus on alati väga sugulaslik olnud, ta pole kunagi flirtinud ning on kehatüübilt selline, et meeldida võiks hoopis jässakamad ja paksemad naised.

Muidu on väga paljude puhul küll nii, et alles hiljem hakkavad meeldima, õigupoolest pole kunagi esimesest silmapilgust armunud olnud, aga võin ära öelda, et kes kohe kindlalt meeldima ei hakka. Ma ei vali küll ratsionaalselt, et selle välimusega mees ei meeldi, aga alateadlikult välimus mõjutab. Muidugi on seda väga raske iseloomust eristada, nii et tavaliselt on see iseloomu ja välimuse komplekt, mis mehe ebaseksuaalseks teeb. Kusjuures, ta ei pruugi inimesena üldse kole ega ebameeldiv olla, aga nagu teist naist vaataks.

Ei pea sundima, see tuleb iseenesest, õigemini muutub tema koledus tähtsusetuks. No ei ole ju näiteks ilus inimene, kellel üks näopool on põletusest rängalt kahjustatud, eks ole?
Seda kirjutasingi, et ma ei hakka tundmatu mehega esmalt kohtamas käima! Kõigepealt on ta mu koorikaaslane, venna sõber, õpingukaaslane jne, jne.
Mis puudutab tüüpi, kes kindlasti meeldima ei hakka, siis ära ütle iial iial. Mu tuttav deklareeris, et ta ei abiellu iial endast pikema ja vanema õpetajaga. Arva ära, kellega ta juba 15 aastat abielus on ja kolme last kasvatab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on väga eredalt meeles, kui oma abikaasat esimest korda nägin – mõtlesin, et pole vist kunagi nii koledat kutti näinud! Mind lausa häiris, et tema mind pikalt vaatas. Kuna aga mu sõbranna käis tema sõbraga, siis hakkasime tihti seltskonnas kokku saama, sõitsime pundiga mööda Eestit ringi ja pidutsesime. Poole aasta pärast peale pikka sisemist heitlust julgesin endale tunnistada, et olen sellesse poissi armunud. Tänaseks oleme üle 10 aasta koos ja meil on 2 last.
Tean ka täna, et ta pole ilus mees, aga see väline ilu tundub tänaseks nii naeruväärselt vähetähtis olevat. Muus mõttes on ta ju väga hea mees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on küll selles sihtes lihtne. Nagu keegi eespool mainis, siis mul on kindel ei teatud välimusega meeste vastu. Samamoodi on mul nõrkus teatud välimusega meeste vastu. Järgmisena on suhtlemine. See väliselt minu maitsele vastav mees võib ajada nii lolli ja igavat juttu, et mul kaob huvi kohemaid. Kui välimus ja jutt klapib siis vaatan edasi, tema suhtumine teistesse (ülbikuid ma ei kannata), huvialad, no ühesõnaga kas on nö minu inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on väga eredalt meeles, kui oma abikaasat esimest korda nägin – mõtlesin, et pole vist kunagi nii koledat kutti näinud! Mind lausa häiris, et tema mind pikalt vaatas. Kuna aga mu sõbranna käis tema sõbraga, siis hakkasime tihti seltskonnas kokku saama, sõitsime pundiga mööda Eestit ringi ja pidutsesime. Poole aasta pärast peale pikka sisemist heitlust julgesin endale tunnistada, et olen sellesse poissi armunud. Tänaseks oleme üle 10 aasta koos ja meil on 2 last.

Tean ka täna, et ta pole ilus mees, aga see väline ilu tundub tänaseks nii naeruväärselt vähetähtis olevat. Muus mõttes on ta ju väga hea mees.

Minul oli sarnaselt oma lasteisaga, olles aga aastaid(17) abielus olnud, muutusin seksuaalselt külmaks tema suhtes järkjärgult. St ei erutanud ta mind kohe kuidagi enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sugude vahelises käitumises on nii ratsionaalseid kui mitteratsionaalseid jooni. Tegelikult eksisteerivad mõlemad koos ja neid ei saa nii käsitleda kui teemaalgataja seda teeb.
Üldse välimusest mitte hoolimine ja teiselt poolt kõrva kuju järgi mehe valimine on mõlemad äärmuslikud vaated.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noorena paraku sai välimust vahitud jah, sellest aspektist, et kuidas näeksid välja selle mehe lapsed ?
Näiteks oli mul suurepärane kaaslane, kellel oli lihtsalt megasuur+kongus nina (+ta oli lühikest kasvu, 170cm) Samasugune megasuur nina oli ka tema õel. Ja minu peas oli konkreetselt mõte, et sellise mehega lapsi saada oleks katastroof. Ja seda arvamust muuta enda peas oli sel hetkel täiesti võimatu. Kui oleks olnud mõni hea vanem sõber, kellega seda arutada – ehk oleksin ümber mõtelnud.
Aga jah, nüüd vanema ja targemana mõtlen muidugi, et see suure ninaga isik oleks olnud suurepärane kaaslane elus just tema isikuomaduste tõttu.

Täna umbes 50-aastasena on mul endiselt ja jätkuvalt kiiks ülekaaluliste suhtes. Pean ütlema, et isegi vist rohkem, kui varem – mille põhjus omakorda on selles, et keskeast edasi hakkab pilt selles osas ikka jubedalt muutuma.
Ma vaatan neid punnkõhtudega mehi ja no täitsa …. sõnadest jääb puudu.
Ma tean küll, et üle keskea on raske kaalu hoida. Aga mitte võimatu.
Oma mehe puhul pean seda väga suureks enda panuseks, et teda joonel olen hoidnud.

Ülekaalulistel pole minu südames kunagi kohta olnud ja ilmselt ei teki ka, olgu kuitahes hea iseloom või kuitahes suur rahakott. Sõbrustada võin, armastada ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sugude vahelises käitumises on nii ratsionaalseid kui mitteratsionaalseid jooni. Tegelikult eksisteerivad mõlemad koos ja neid ei saa nii käsitleda kui teemaalgataja seda teeb.

Üldse välimusest mitte hoolimine ja teiselt poolt kõrva kuju järgi mehe valimine on mõlemad äärmuslikud vaated.

Mulle tundub, et enamik siin ei saa mu teemaalgatusest aru. Just seda väidangi, et alateadlikult vaatab inimene välimust ikka, aga ratsionaalselt välimuse järgi vaadates ei pruugi see inimene meeldida. Näiteks keegi teeb endale nimekirja, et talle meeldivad brünetid pikakasvulised musklis mehed ja annad talle ühe sellise ette, siis talle see mees üsna tõenäoliselt ikkagi ei meeldi ja võib meeldida mõni lühike, blond või peenike mees. Siinsete teemade põhjal on lihtsalt mulje jäänud, et mehe valimine on ratsionaalne, et näiteks tema on hea inimene või tema on ilus, järelikult hakkab meeldima. Ei hakka ju, tõmme on enamasti midagi müstilist ja see peab olemas olema, et üldse inimest vaataks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tuli selle lõhna jutuga seoses meelde, et kui ma oma mehega käima alles hakkasin, siis temaga suudeldes tundsin alati tema nina all ja ülahuule vahel mingit head lõhna, tema naha lõhna, mis oli nii turvaline ja mõnus. Oma eelmiste noormeeste puhul polnud sellist lõhna kunagi tundnud. See vist oligi looduse viis mulle teada anda, et selle mehega tulevad tublid ja terved lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et enamik siin ei saa mu teemaalgatusest aru. Just seda väidangi, et alateadlikult vaatab inimene välimust ikka, aga ratsionaalselt välimuse järgi vaadates ei pruugi see inimene meeldida. Näiteks keegi teeb endale nimekirja, et talle meeldivad brünetid pikakasvulised musklis mehed ja annad talle ühe sellise ette, siis talle see mees üsna tõenäoliselt ikkagi ei meeldi ja võib meeldida mõni lühike, blond või peenike mees. Siinsete teemade põhjal on lihtsalt mulje jäänud, et mehe valimine on ratsionaalne, et näiteks tema on hea inimene või tema on ilus, järelikult hakkab meeldima. Ei hakka ju, tõmme on enamasti midagi müstilist ja see peab olemas olema, et üldse inimest vaataks.

Ma pakun, et suurem osa suhteid tekib sellest kui naine ei taha üksi olla ja tahab endale mehe leida. Lõputult ei saa valida ja analüüsida, mingi hetk tuleb keegi ära võtta. Kui valik on tehtud, siis ollakse selle üle õnnelik, pinge langes ja eks endale tuleb oma valikut ikka kiita. Lõppeks välimus ei ole elus tõesti oluline, sest inimesed vananevad. Keegi ei jää 20 aastaseks, ikka saadakse 30 aastaseks, 40 aastaseks. Need inimesed, kes otsivad keskealisena väga ilusaid vastassugupoole esindajaid, ei ole arvatavasti oma elus ilusa inimesega suhtes olnud. Sest välimus pole tegelikult suhe, välimusega harjud väga ruttu ära ja mingil hetkel ei märkagi enam.

Vist on mingi osa inimesi ka, kes tegelikult suhet ei soovigi, aga hellitavad ja fantaseerivad valikutest mida nemad teeks, kuigi kui reaalselt suhteloomiseks läheks, siis keegi ei tahaks hoopis neid. Nad saaks korvi. Aga lahe on netis sellest rääkida ja ennast kõrvust tõsta. Vaat millised valikud minul on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

peab ikka teenima vähemalt keskmise hinde välja, st küünealused ja juuksed puhtad, riided hoolitsetud ja hambad korras.
usun lõhnateooriat
usun, et vahel ei ole valikute tegemiseks aega (meeleheide) ja siis võetakse hetkel halvimatest parim valik…edasine juba oleneb neist kahest, mis saama hakkab.
mulle meeldis mu keskmise välimusega mees kohe, kuna ta oli nii tapvalt otsekohene ja rääkis vabalt misiganes teemal, hooliv ka ja konkreetne, igal kohtamisel leppis või pakkus välja uue kohtumise… võrk läks kinni ja noh, niitaläks. kuna ma ise arvasin nendel päevadel, et olen kole kui öö ja tema kohe tegi komplimente ka, siis palju pole ju naisel vaja. leidis need õiged punktid üles, millele vajutada 😉 kõigil on punktid ju erinevad, ühele sobib üks, teisele teine.

kui oled olnud koos inimesega, kellega pettud, siis alateadlikult valid sellise, kel ei oleks samu probleeme, ma vähemalt enda kohta saan nii öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tuli selle lõhna jutuga seoses meelde, et kui ma oma mehega käima alles hakkasin, siis temaga suudeldes tundsin alati tema nina all ja ülahuule vahel mingit head lõhna, tema naha lõhna, mis oli nii turvaline ja mõnus. Oma eelmiste noormeeste puhul polnud sellist lõhna kunagi tundnud. See vist oligi looduse viis mulle teada anda, et selle mehega tulevad tublid ja terved lapsed.

mul tuleb sama asja kui olen kuuma suppi söönud ja lähen õue. Tegelikult on see ollus soolane, mis ninast tilkuma hakkab ülahuule suunas.Jah, see soolakas asi võib meenutada beebi naha lõhna küll aga tegelikult on tegu pesuehtsa tattninaga

Please wait...
Postitas:
Kägu

peab ikka teenima vähemalt keskmise hinde välja, st küünealused ja juuksed puhtad, riided hoolitsetud ja hambad korras.

Oleneb inimesest. Mõnele inimesele on juba see, et mehel on küünealused ja juuksed puhtad, riided hoolitsetud ja hambad korras, et juba siis saab öelda, et mees on kena välimusega. Minu jaoks aga see on elementaarne, et inimene oma hügieeni eest hoolitseb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

usun lõhnateooriat

usun, et vahel ei ole valikute tegemiseks aega (meeleheide) ja siis võetakse hetkel halvimatest parim valik…edasine juba oleneb neist kahest, mis saama hakkab.

mulle meeldis mu keskmise välimusega mees kohe, kuna ta oli nii tapvalt otsekohene ja rääkis vabalt misiganes teemal, hooliv ka ja konkreetne, igal kohtamisel leppis või pakkus välja uue kohtumise… võrk läks kinni ja noh, niitaläks. kuna ma ise arvasin nendel päevadel, et olen kole kui öö ja tema kohe tegi komplimente ka, siis palju pole ju naisel vaja. leidis need õiged punktid üles, millele vajutada 😉 kõigil on punktid ju erinevad, ühele sobib üks, teisele teine.

kui oled olnud koos inimesega, kellega pettud, siis alateadlikult valid sellise, kel ei oleks samu probleeme, ma vähemalt enda kohta saan nii öelda.

Vana oled, 50-60 aastane?

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Pereelu ja suhted Mehe välimuse vaatamine kui ratsionaalne valik