Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Mehe vandenõuteoreetikutest pere ja tülid

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Mehe vandenõuteoreetikutest pere ja tülid

Postitas:

Sa võiksid nüüd tingimuseks teha, et ENNE uuesti kokku kolimist käite vähemalt kolm korda perenõustaja juures ära ja vajadusel kauemgi.

Enne, mitte pärast.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.04 21:00; 28.04 21:37; 28.04 21:51; 28.04 21:58; 03.05 07:35; 03.05 11:38; 03.05 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ei ole Marimellid, nad loevad Inno ja Irja blogi.

Huvitav. I+I on mu meelest ammu unustatud teema. No sinu mehe õed ilmselgelt käivad perekoolis korrapäraselt, paljugi, mis nad lubasid – kes siis suudaks ennast eemal hoida, kui on kusagil hea põhjus pahandamiseks.

Selle jutu peale läksin ise ka I+I blogi uuesti üle mitme aasta vaatama, viimased postitused pole sugugi nii hullumeelsed, kui need, mida mina mäletasin. I-d ei ole otseselt vaktsineerimisvastased, nad ainult kardavad seda AZ vaktsiini, ning nagu praeguseks on selgunud, pole see hirm ju otseselt põhjendamatu. Nad ei ole piirangute vastased, pooldavad maski kandmist ja kodus püsimist. Irja aastavahetuse postitus oli suisa mõistlik. MMS joomist nad ei propageeri. See postitus eelmisest kevadest on täiesti tervemõistuslik: https://innojairja.blogspot.com/2020/03/peamised-koroonaga-seotud-muudid-ehk.html

Nii et kuidas vandenõuteooriate täiskomplekti armastav perekond saab neid kuidagi oma iidoliks pidada? Neile peaks porgand ju oluliselt paremini sobima.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.04 21:00; 28.04 21:37; 28.04 21:51; 28.04 21:58; 03.05 07:35; 03.05 11:38; 03.05 11:52;
Postitas:

Õige, nüüd tahab mehike ära koju. Kui sina ka soovid, et ta koju tuleks, pead läbirääkimistel mõned tingimused seadma, muidu on suss sul kodus tagasi ja kõik läheb edasi nagu varem.

Mõtle läbi, mida tahad. Kas lahutada tahad veel? Kui mitte, siis nt esimene tingimus koos jätkamiseks peaks minu meelest olema, et igasugustes eriarvamustes on mees ALATI oma naise poolel ja lõpetab juba poolelt sõnalt kõikvõimalikud ema ja õdede kraaksatused sinu aadressil. Enne ära järele anna, kui ta on sinu nähes-kuuldes oma vahmiilile selge sõnaga öelnud, et halvustavad kommentaarid tema naise, laste ja teie kasvatusmeetodite pihta on nüüdsest täiesti lubamatud. Igaüks võib uskuda, mida tahab, aga teise pere ellu ei sekkuta.

Teine asi, mille pead kindlaks tegema, on, mida mees uhuundusest tegelikult arvab. Kui tema päriselt ka usub, et vaktsineerida edaspidi ei tohi, koroonat pole olemas ja maskide sees on ussid ning lapsi peaks ravima MMS-iga, siis nii suurte maailmavaateliste erinevustega on teil raske edaspidi sama vankrit vedada.

Kui minu mees sellist asja korraldaks, oleks ma sellest reetmisest nii pettunud, et igatahes ei tahaks teda kahe päeva pärast juba koju tagasi teesklema nagu kõik oleks korras. Mees peab oma naise poole hoidma, mitte olema nagu nöörijupp selle hambus, kes parajasti kõige kõvemini sikutas. Lapsed muidugi muudavad olukorra keerulisemaks, aga päris kõvasti peaks inimene pärast sellist sigadust ennast tõestama, et uuesti mu usaldus võita.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 15:14; 27.04 15:25; 28.04 15:29; 03.05 10:29; 03.05 11:56;
Postitas:

Kusjuures ei ole Marimellid, nad loevad Inno ja Irja blogi.

Huvitav. I+I on mu meelest ammu unustatud teema. No sinu mehe õed ilmselgelt käivad perekoolis korrapäraselt, paljugi, mis nad lubasid – kes siis suudaks ennast eemal hoida, kui on kusagil hea põhjus pahandamiseks.

Selle jutu peale läksin ise ka I+I blogi uuesti üle mitme aasta vaatama, viimased postitused pole sugugi nii hullumeelsed, kui need, mida mina mäletasin. I-d ei ole otseselt vaktsineerimisvastased, nad ainult kardavad seda AZ vaktsiini, ning nagu praeguseks on selgunud, pole see hirm ju otseselt põhjendamatu. Nad ei ole piirangute vastased, pooldavad maski kandmist ja kodus püsimist. Irja aastavahetuse postitus oli suisa mõistlik. MMS joomist nad ei propageeri. See postitus eelmisest kevadest on täiesti tervemõistuslik: https://innojairja.blogspot.com/2020/03/peamised-koroonaga-seotud-muudid-ehk.html

Nii et kuidas vandenõuteooriate täiskomplekti armastav perekond saab neid kuidagi oma iidoliks pidada? Neile peaks porgand ju oluliselt paremini sobima.

Kusjuures jah, nad ei tundu üldse peast soojad. Lihtsalt mäletan, et üle-eelmine aasta abikaasa õde rääkis Angelmanni sündroomist ja ma ei olnud sellisest asjast kuulnudki ja olin üks suur kõrv, mehe õde ütles, et talle meeldivad need blogijad ja neil on just niisuguse sündroomiga laps ja jutu sees mainis, et perekoolis konkreetselt selle pärast ei käi, et nende kallal õelutseti. Nende uuemate postituste peale võib-olla tõesti enam ei loe, sellel ajal aga maske kandma ei pidanud ja ei saanud kohe oma peas sorteerida, kes on nende jaoks lambad, kes mitte.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 27.04 13:41; 27.04 14:59; 27.04 15:16; 27.04 15:40; 28.04 12:13; 28.04 12:47; 29.04 14:38; 03.05 01:14; 03.05 10:50; 03.05 12:40; 03.05 13:00; 03.05 17:44;
Postitas:

Teine asi, mille pead kindlaks tegema, on, mida mees uhuundusest tegelikult arvab. Kui tema päriselt ka usub, et vaktsineerida edaspidi ei tohi, koroonat pole olemas ja maskide sees on ussid ning lapsi peaks ravima MMS-iga, siis nii suurte maailmavaateliste erinevustega on teil raske edaspidi sama vankrit vedada.

Mina arvan ka, et kui mees päriselt usub selliseid asju, pole teil võimalik koos jätkata. Te võite kumbki anda oma parima, aga igapäevaelus tuleb iga päev nii palju vaidlusteemasid ette, et te lihtsalt ei jõua koos kuigi kaugele. Lisaks sellele, et mees peab ise olema teaduspõhise meditsiini poolt, peab ta seisma vastu ka oma sünnipere poolt tulevale propagandale. Kujutlege nüüd, kui vanaema või tädi hakkavad jälle ajama lapsele “maskis on ussid” jura? Isa peaks siis ju kohe oma ema või õe vait käsutama, et minu lastele sellist jama ei aeta, ise uskuge, mida tahate! Kas ta on selleks võimeline? Isegi, kui ta ise ei arva, et maskis on ussid. Lastele saab pa..a ajada veel sajal erineval moel ja nende maailmapilti vaikselt uuristada, nii et koolimineku ajaks on lamemaalased valmis.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Jah, see on väga suur mureküsimus tegelikult. Siiamaani on selline suhtumine pigem olnud, et ah, las nad siis usuvad, kellele nad ikka halba teevad, aga kui selliseid veendumusi lastele sisendatakse, siis tehaksegi ju halba.. minu lastele. Kloori joomise kohta usun küll, et seda ta ei poolda, aga ei näe põhjust muretseda ka, kui tema õde seda tegema peaks.Otseselt ei oska ennustada, kas nad niisama usuvad, et see mingi arstide poolt maha niidetud ravimeetod on või usuvad nii veendunult, et iseennast ka sellega raviksid. Seda tahan kindlalt ja ausalt teada enne, kui selline situatsioon tekib näiteks, et lapsel on odraiva silmas ja tädi tilgutab lahkelt kloori peale.
Kui mees lihtsalt oma õdesid ja ema kaitsmiseks neid õigustab, siis annab ilmselt kodurahu luua, aga kui selgub, et ta tõsimeeli usub, et arstide salajane ülesanne on inimestele kiipe sisse süstida ja ka enam maski kanda ei taha, siis ma ilmselt ei oska ennast mõistvale lainele viia.

Suhtenõustamine on hea mõte, kui ta nõusse saan, olen seda ainult filmis näinud, aga kui mõlemad saavad ennast rahulikult tühjaks rääkida, siis sellest võib kasu olla. Kas kellelgi on kogemusi, kes võiks sellel alal väga osav olla Pärnus?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 27.04 13:41; 27.04 14:59; 27.04 15:16; 27.04 15:40; 28.04 12:13; 28.04 12:47; 29.04 14:38; 03.05 01:14; 03.05 10:50; 03.05 12:40; 03.05 13:00; 03.05 17:44;
Postitas:

Hea teemaalgataja. Ma küll (õnneks) pole sinu rollis olnud aga soe soovitus on – kui mees ka tahab tagasi tulla, siis tulek olgu üksinda, igal juhul ilma oma emata. Tema ema ega õde ei kuulu sinu pereelusse ja paraku seda teema arengut lugedes tundub mulle, et see ema tuleks sinna kaasa ainult sind ja sinu lapsi sõimama sinu enda kodus.

Mehele tingimuseks paariteraapia ja töökoha otsimine lähima kuu aja jooksul. Kui ta sellega aktiivselt ei ole siiani tegelenud, siis hakaku kiiremas korras tegelema, kui tahab perena jätkata. Jah, tundub küll karm aga tema panus peab pereelusse olema see, et ta teeb isana ka tööd ja panustab eelarvesse, mitte ei käi oma hõimlaste juures mingeid vandenõuteooriaid toitmas.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 14:28; 04.05 20:38;
Postitas:

Miks mees peab oma koju oma naise juurde tulemiseks liitlaseks emme kaasa võtma? Kuidas ma naisena teda veel saaksin mehena vaadata pärast seda, mitte mammapojana?? Mees tuleb koju üksinda ja räägite kahekesi.

Küsimus on, kus on mehe lojaalsus, kas sinu ja perega või oma sugulastega. Normaalolekus ei peakski sellest probleemi tekkima, on täiesti võimalik olla lojaalne mõlemale omal viisil, aga kuna praegusel hetkel maailmavaated lahknevad ja on vastasseis, siis ongi see küsimus vajalik.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.04 15:05; 28.04 08:02; 28.04 16:11; 03.05 14:36;
Postitas:

Küsisin ema käest, et kui mees koos enda emaga peaks koju tulema, kas ta äkki tuleks ka selleks arenguvestluseks kohale, las siis emad räägivad omavahel. Tütar helistas isale ja rääkisid täitsa normaalset juttu. Natuke selline mulje jääb tujust, nagu oleks sealpool mingi sõnelemine olnud, aga mine sa tea. Ootan igal juhul. Koos emaga.

Nüüd jäi selgusetuks, kas te olete ikka mõlemad täiskasvanud inimesed?

Miks su mees peaks koos oma emaga tulema? Ja miks sina juba istudki oma ema seelikusaba taga varjus ja piilud välja, kas mees ikka tuleb?

Tundub, et su tütar on ka mõistlikum ja täiskasvanulikum, et julgeb isaga otse rääkida, kuigi telefoni vahendusel.

0
-3
Please wait...
Postitas:

Küsisin ema käest, et kui mees koos enda emaga peaks koju tulema, kas ta äkki tuleks ka selleks arenguvestluseks kohale, las siis emad räägivad omavahel. Tütar helistas isale ja rääkisid täitsa normaalset juttu. Natuke selline mulje jääb tujust, nagu oleks sealpool mingi sõnelemine olnud, aga mine sa tea. Ootan igal juhul. Koos emaga.

Nüüd jäi selgusetuks, kas te olete ikka mõlemad täiskasvanud inimesed?

Miks su mees peaks koos oma emaga tulema? Ja miks sina juba istudki oma ema seelikusaba taga varjus ja piilud välja, kas mees ikka tuleb?

Tundub, et su tütar on ka mõistlikum ja täiskasvanulikum, et julgeb isaga otse rääkida, kuigi telefoni vahendusel.

See oli puhas iroonia selles suunas, et abikaasa oma mõtteid läbi enda ema teele läkitada ainult julgeb, mu ema elab teises Eesti otsas ja tal ei ole aega mulle suuvoodrit tegelikult mängida.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas läks vestlus? Kas mees on tagasi kodus?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 14:28; 04.05 20:38;
Postitas:

Ja kui on kodus, siis tervita parve perekooli kägude poolt!

+3
0
Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Esileht Pereelu ja suhted Mehe vandenõuteoreetikutest pere ja tülid