Esileht Rasestumine ja lapse ootamine mehe viljakuse test (sperma analüüs)

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: mehe viljakuse test (sperma analüüs)

Postitas:

Tere,

Kus olete oma elukaaslastel spermat analüüsida lasknud? Kas seda saab ka läbi eriarsti ntks, perearstil saatekirja meestearstile või ainult tasulisel teel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 21:44; 27.11 10:14; 27.11 17:13; 05.01 17:27; 08.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu günekoloog andis saatekirja mehele. Teist korda andis viljatusarst. Tasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt spermagramm on väike osa sellest, mida mees uurima peaks. Et pädev androloog mingi hinnangu viljakusele saaks anda, oleks vaja uriini, verd (hormoonid) ja eesnäärmesekreedi näitajaid kõrvale. Aga eks spermagramm saab olla see esimene samm ka. See on tasuta, palu günekoloogilt saatekirja. Viljatusarstid saadavad samamoodi saatekirjaga (läbi naise).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 10:11; 27.11 14:11; 08.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olgu, aga siis küsin veel, et kuna me pole veel aasta proovinud, siis kas günekoloogi juures kontrollis võin ka niisama käia (Viimati käisin umbes 1,5 kuud tagasi PAP-i tegemas, mõõdeti ka emakas, munasarjad jm. üle)

Kui jah,siis mida ma seekord peaksin kontrollima minema, et oleks nö. asja sinna? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 21:44; 27.11 10:14; 27.11 17:13; 05.01 17:27; 08.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees läks otse meestearstile, tasulisse ja tegi spermogrammi. Minu meelest oli tasuta liiga pikk järjekord.

Günekoloogililt saadki küsida, kas sinuga on kõik korras, et ei ole rasestunud, küll ta siis ütleb, mis proovid tuleb anda veel. Võid ju öelda, et oled juba aasta proovinud, kui tundub, et kiire on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb mis lugu ja kui vanad olete.

Ma soovitaks viljatusarsti juurde minna kohe, sest et järjekord niikuinii kuu-poolteist, ja tema oskab olulisi analüüse teha ning neid lugeda. Möllasin ka aasta aega günekoloogi vahelt ja “oodake veel” sai vist elu motoks. Tegelikult oli probleem ikkagi olemas ja günekoloog lihtsalt ei soovinud/osanud uurida ja süveneda. Need lähenemised on lihtsalt väga erinevad. Kui tahad, et asi liiguks siis pead ise julgelt tegutsema hakkama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 10:11; 27.11 14:11; 08.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks viljatusarsti juurde minna kohe, sest et järjekord niikuinii kuu-poolteist, ja tema oskab olulisi analüüse teha ning neid lugeda. Möllasin ka aasta aega günekoloogi vahelt ja “oodake veel” sai vist elu motoks. Tegelikult oli probleem ikkagi olemas ja günekoloog lihtsalt ei soovinud/osanud uurida ja süveneda. Need lähenemised on lihtsalt väga erinevad. Kui tahad, et asi liiguks siis pead ise julgelt tegutsema hakkama.

asi ongi selles, et ma ei tea kas meil on viljatus või paneme lihtsalt ajaliselt KOGUAEG pange 😀 tahaks enne ikka teada, kas asjatame kvaliteetselt, sest vaimne tervis saab kannatab kui koguaeg ootad, et ehk seekord õnnestus, aga vb muud asjad paigast ära. (oleme 28 ja 29-aastased, ühtegi last pole)

 

plaanis oligi teha esmalt mehe spermatest ära, et saada teada kas sealt kõik korras või olen hoopis mina see suur probleem 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 21:44; 27.11 10:14; 27.11 17:13; 05.01 17:27; 08.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul küsis mees perearstilt saatekirja, Medemis kliinikus on saatekirja ja haigekassa kindlustusega meestel visiiditasu vaid 5 eur. Järjekorrad suhteliselt lühikesed. spermatesti on käinud 2 korda Tartus andmas, arst võtab vastu nii Tallinas, kui Tartus. Androloogi visiidid on Tallinnas, enamik protseduure tehakse ka Tallinnas, kuid test toimub Tartus.

Oleme ka püüdnud 7 kuud pesamuna meisterdada, varasemalt 2 last. Noorem aga juba 12 aastane. Selguski, et probleem mehe viljakuses. Mehel avastati eesnäärme turse ning viljakuse langus. Kuu ravimeid ja viljakuse tõstmise vitamiine (müüakse apteekides käsimüügiravimina, kuid vähestes ning hinnaga 50-65 eur 30 tlb). Kuu hiljem oli turse alanenud ning viljakuse näit poole parem. 2 kuud võtab veel viljakuse tõstmise vitamiine, veebruaris uus testi aeg. Ehk ikka õnnestub kõik 🙂

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 15:14; 06.12 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sermatrop Alfa kapslid – on need viljakuse tõstmise vitamiinid. Muiud sõi 7 kuud Wellmani viljakuse tõstmise vitamiine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 15:14; 06.12 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olgu, aga siis küsin veel, et kuna me pole veel aasta proovinud, siis kas günekoloogi juures kontrollis võin ka niisama käia (Viimati käisin umbes 1,5 kuud tagasi PAP-i tegemas, mõõdeti ka emakas, munasarjad jm. üle) Kui jah,siis mida ma seekord peaksin kontrollima minema, et oleks nö. asja sinna? ????

Kui sa poolteist kuud tagasi käisid ja arst ei palunud tagasi tulla, siis ega eriti asja pole jah 🙂 Aga sa saad ju mehele küsida saatekirja günekoloogilt ilma kohale minemata, meili või telefoni teel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olgu, aga siis küsin veel, et kuna me pole veel aasta proovinud, siis kas günekoloogi juures kontrollis võin ka niisama käia (Viimati käisin umbes 1,5 kuud tagasi PAP-i tegemas, mõõdeti ka emakas, munasarjad jm. üle) Kui jah,siis mida ma seekord peaksin kontrollima minema, et oleks nö. asja sinna? ????

Kui sa poolteist kuud tagasi käisid ja arst ei palunud tagasi tulla, siis ega eriti asja pole jah ???? Aga sa saad ju mehele küsida saatekirja günekoloogilt ilma kohale minemata, meili või telefoni teel.

See günekoloog kelle juures käisin ütles, et tema ei saa mu mehele saatekirja anda sest peab avama nö. eraldi haigusloo vms. Lasin mehel küsida perearstilt, ta andis meestearsti saatekirja (mitte uroloogi vms) kas selle saatekirjaga saab samamoodi spermogrammi teha?

Tasuta pakub see saatekiri ainult ITK-sse ja veebruaris, mis nimelise saatekirja te saite et “lühikesed järjekorrad”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 21:44; 27.11 10:14; 27.11 17:13; 05.01 17:27; 08.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin mehel küsida perearstilt, ta andis meestearsti saatekirja (mitte uroloogi vms) kas selle saatekirjaga saab samamoodi spermogrammi teha?
Tasuta pakub see saatekiri ainult ITK-sse ja veebruaris, mis nimelise saatekirja te saite et “lühikesed järjekorrad”?

Veebruar on ju kohe-kohe. Kannatust!
Meestearsti saatekiri on meestearsti saatekiri. Ära määra omast tarkusest nüüd spermogrammi mehele. Küll meestearst saadab uuringutele, kuhu vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olgu, aga siis küsin veel, et kuna me pole veel aasta proovinud, siis kas günekoloogi juures kontrollis võin ka niisama käia (Viimati käisin umbes 1,5 kuud tagasi PAP-i tegemas, mõõdeti ka emakas, munasarjad jm. üle) Kui jah,siis mida ma seekord peaksin kontrollima minema, et oleks nö. asja sinna? ????

Kui sa poolteist kuud tagasi käisid ja arst ei palunud tagasi tulla, siis ega eriti asja pole jah ???? Aga sa saad ju mehele küsida saatekirja günekoloogilt ilma kohale minemata, meili või telefoni teel.

Jah, saab minna küll. Kui poolteist kuud tagasi polnud juttu sellest, et ligi aasta juba rasestuda üritanud, siis selle jutuga saabki nüüd minna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 23:57; 08.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneks aja viljatusravi arstile juba kirja, kuniks mees spermogrammil käib, sest järjekorrad suht pikad. Selleks ajaks kui arsti aeg kätte jõuab, on tulemused juba teada ja saab edasi vaadata. Ei läheks tava günekoloogi juurde – mulle kirjutas ainult tsükli reguleerimiseks duphastoni ja saatis edasi proovima. Nüüdseks teada, et ajaraisk, kuna munajuhad pole läbitavad.  Samuti on raviskeemid tava arstil ja viljatusravi arstil erinevad, ka duphastoni võtmise osas. Isegi, kui mul oleks rasedus tekkinud, siis duphastoni lõpetamisega tavaskeemi alusel ei oleks see püsima jäänud. Kui teil on proovid korras, siis ei hakka ka viljatusravi arst kohe ivf-ga pihta vaid enamasti seletamatu viljatuse korral laseb ise veel mõnda aega proovida nagunii. Ja kes teab, äkki enne visiite juba rasedus tekibki 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneks aja viljatusravi arstile juba kirja, kuniks mees spermogrammil käib, sest järjekorrad suht pikad. Selleks ajaks kui arsti aeg kätte jõuab, on tulemused juba teada ja saab edasi vaadata. Ei läheks tava günekoloogi juurde – mulle kirjutas ainult tsükli reguleerimiseks duphastoni ja saatis edasi proovima. Nüüdseks teada, et ajaraisk, kuna munajuhad pole läbitavad. Samuti on raviskeemid tava arstil ja viljatusravi arstil erinevad, ka duphastoni võtmise osas. Isegi, kui mul oleks rasedus tekkinud, siis duphastoni lõpetamisega tavaskeemi alusel ei oleks see püsima jäänud. Kui teil on proovid korras, siis ei hakka ka viljatusravi arst kohe ivf-ga pihta vaid enamasti seletamatu viljatuse korral laseb ise veel mõnda aega proovida nagunii. Ja kes teab, äkki enne visiite juba rasedus tekibki ????

Vana hea duphaston! Kohutav on ikka, sain ka samasugust “abi ja ravi” nüüd möllan juba IVF radadel, mida oleks võinud varem alustada. Progesterooni söömine tsükli reguleerimiseks ei ole okei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 10:11; 27.11 14:11; 08.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga väga paljudel on Duphaston toonud kauaoodatud triibud. Olen väga pikaajaline viljatusravi rindel tegutseja ja vanasti ka temaatilises foorumis ning seal oli ikka päris palju neid, kellel see koostoimes Estrofemiga lõpuks mõikas.

Muidugi kui alla aasta rasestuda üritatud, siis ma väga viljatuks ei tembeldaks end veel. Esialgu räägiks ikkagi oma tavagünekoloogiga, see on natuke imelik jutt, et pole mõtet. Kui on hea arst, siis tal on baasteadmised viljatusteemadest samuti olemas. Kui ei ole hea arst, siis pole üldse mõtet tema juures käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 23:57; 08.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin viljatuskliinikusse aja (veebruariks sain), mehele sain jaanuarisse spermogrammi aja. Ehk saab vastuseid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 21:44; 27.11 10:14; 27.11 17:13; 05.01 17:27; 08.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kus olete oma elukaaslastel spermat analüüsida lasknud? Kas seda saab ka läbi eriarsti ntks, perearstil saatekirja meestearstile või ainult tasulisel teel.

Värvi järgi ja maitse järgi saab ka hinnata sperma kvaliteeti. Loomulikult mitte nii täpselt kui arsti juures aga pidevalt ei viitsi ju arstide vahet joosta,spermamannerg näpus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine mehe viljakuse test (sperma analüüs)