Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Mehe viljatus

Postitas:
Kägu

Tere, räägiksin natuke ka mehe viljatuse kohta. Mehel spermogramm näitas aasta lõpus viljatust, vähe spermotosoide ning aeglased ka veel. Alustasime siis ravi, esialgu oli see novadex ja vassonit, paari kuu pärast uue proovi, natuke paremad tulemused, kuid mitte piisavad, et loomulikul teel rasestuda. Saime siis soovituse proovida kunstliku viljastamist, läksime ITK-sse ning sealne arst soovitas mehel ikkagi veel ravi proovida, kuid pani ka järjekorda. Mees sai aja meesteviljatus spetsialistile, kes suurendas ravimite doosi. Järgmine test oli juba parem ning otsustasime, et proovime veel ise ning jätkame raviga. Arst kirjutas välja mehele Ovitrelle ja Gonalf, mida ta nüüd süstib omale, kuu aja pärast on uus aeg, eks siis saan jagada, kas aitas.
Kas teil on kokkupuudet olnud antud ravimitega ning kuidas tulemus on olnud?
Muide põhjus ei ole teada, hormoonid korras, põletiku ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mehe poolest on ok, et sa tema delikaatsest tervisest latrad? Mis sest, et anonüüme foorum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane Kägu mis sulle ei meeldi? Nõu küsida ja kuulda ehk on kellegil veel sama mure olnud, kuidas on lõpuks läinud, on igati asjakohane. Naised pajatavad sama küsimusi/ arvamusi ka triibupüüdjates, ei leia midagi imelikku.
Teemaalgataja , ei oska selles probleemis sind aidata, ehk leidub siin siiski asjalikumaid Kägusid, kui see viimane nähvits😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Konkreetsele küsimusele vastata ei oska, kuid minu mehel diagnoositi sama probleem ja määrati tabletiravi. Hetkel protsessid pooleli ning seega jälgin teemat. Aitäh teema-algatajale teema püstitamise eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järelikult on teie probleem tõsisem kui “sööge vitamiine” esmane ravi eeldaks. Kas ta on viljakust tõstvaid vitamiine proovinud? Siinsamas on üks teema koos soovitustega.
Kui äkki meestearst ei leia mingit füsioloogilist põhjust, nt munandite veenilaiendid (varicocele inglise keeles).

GonaF infolehelt: FSH puudulikkusega meestel stimuleerib GONAL-f spermatogeneesi, kui seda manustatakse samaaegselt hCG-ga vähemalt 4 kuu vältel.
Hcg ongi ovitrelle. Järelikult on mehel probleem hormoonide tasakaalus (ka meestel on fsh, lh ja isegi rasedushormoon kehas olemas, nagu naistel on testosterooni, kõik asi on nende omavahelises tasakaalus), järelikult on vereproovides ilmnenud hormoonpuudulikkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teema algataja, jah, vitamiine ta sööb ka arsti soovitusel. Tegelikult sain arsti sõnul aru ning ka ise analüüse vaadates, et hormoonid korras, lihtsalt need ravimid aitavad stimuleerida suuremat spermakogust, mis jällegi aitab rasestuda.
Mehel ei ole selle vastu midagi, et ma nõu küsin, ta sooviks ka ise probleemile lahenduse leida.
Ma olen ise munandite veenilaiendite peale mõelnud, kuid arst ei ole sellist diagnoosi pannud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Uurige kindlasti, ega mehel veenilaiendit pole. Kas loodate paranemisele või alustate IVF-iga, sõltub ka vanusest. Kui olete 25-sed, on aega katsetada. Kui 35-sed, siis tegutseksin kohe – ise jõudsin selleni alles 39-aastaselt ja siis vangutas arst pead, et miks te küll nii kaua ootasite… Haigekassa kulul saab IVF-i teha kuni 41-se sünnipäevani. Võib juhtuda, et läheb paar-kolm või rohkem aastaid katsetamist, enne kui õnnestub – nii et päris viimasele momendile ei tasuks jätta…

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )