Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Mehe viljatus

Postitas:
Kägu

Tere!Kirjutan järgmise probleemiga, saime hiljuti mehega analüüside tulemused ja tuli välja, et mehe sperma on liiga nõrk viljastamiseks, ainult 17 % 100% aktiivsust.Mehele määrati ka ravi, aga suuri lootusi sellega ei antud.Soovitati kohe minna kunstliku viljastamisse.Sooviksingi teada, kogemusi kellel sama mure, et kas ravi on aidanud tõsta sperma kvaliteeti ja mitmenda korraga kunstlikust rasedaks olete jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
arara

RE: Mehe viljatus

tead, minu mehel oli algul 23%. meestearst ei ole sellest välja teinud, ütles, et see muutub pidevalt ja ühe proovi alusel ei saa midagi öelda. minu endine naistearst ütles, et on väga vilets seis ja mingu ma nova vitasse ivf-i tegema. mehele kirjutati välja vitamiinid ja olukord paranes, oli isegi a+b>50% ja a (a on need kõige kiiremad spermid) oli >25%. see oli 2010.a. võtab vitamiine siiani, vahest teeb pause. jaanuaris andis mees uue proovi ja see on ikka korras.
nii et lootust on.
nüüd ei ole enam mina korras, aga see on juba teine teema 🙂

morfoloogia on siin ka väga oluline.

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

kas on ka selline asi võimalik, et jäin rasedaks ja 10 nädala peal rasedus katkes.. kas võib olal viga mehe spermas? või mitte. rasedaks ma ju jäin.

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

aaa ja kalliks läheb mehel se uuring maksma kui vaadatakse mehe sperma kvaliteeti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mehele määrati raviks selline ravim nagu Nolvadex-D, kas kellegi mehele on ehk veel sama ravimit raviks kirjutatud ja kuidas aitas?

0
0
Please wait...

Postitas:
Triiiinu

uuringut hinnad erinevad, sõltub sellest kas haigekassa olemas või mitte, kui on siis riiklikus tasuta, kui mitte siis riiklikus esmane, kõige pealiskaudsem analüüs vist 25 eurot:)

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

mis mõttes riiklikus tasuta? kus seda teha saab?haigkekassa on olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ikka rasestusid kristiinama, on kahtlane, et mehes viga, aga

http://www.itk.ee/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/viljatusravikeskus/viljatusuuringud

ITK-s on Haigekassaga tasuta, helista sinna kristiinama

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga paljudel on olnud nii, et algselt diagnoositud mitterasestumine ja hiljem ikkagi rasestunud loomulikul teel?

0
0
Please wait...

Postitas:
harper

minu mehel oli 1% normaalse kujuga spermatosoide, sai ravi, tulemus väga ei paranenud, räägiti juba kunstlikust. minul on polütsüstilised munasarjad. sel kuul kui stimuleerisime sero’ga ov’d rasestusin esimest korda elus ja esimene rasedus pidas ilusti lõpuni vastu. hetkel püüame teist ka saada. nii naljaga pooleks, viljastumise kuul külastasin juhuslikult ka eesti viljakusjumalat pekot :D. enne seda üritasime 2 aastat.

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

kägu- ma arvan ka ja kõik räägivad et kui ma ikka rasestusin siis ei sa mehe spermas viga olla. aga ei tea milles siis viga oli kui minul olid analüüsid enne rasedust korras ja ka 7 nädlala kui beebi süda juba lööma hakaksi olid analüüsid kõige paremas korras…
ei tea millest se olla võis, arst arvas ise et kas loodus valik või siis mingi viirus . aga peale seda kui haiglast koju sain olid paar päeva jumala norm ja siis jäin haigeks ja siiamaani haige, köha nohu, täna avastati vereprooviga mingisugune põletik:( et äkki siis ikak oli se viirus mul sees ja tegi lootega nii:(

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

aga kas oleks hea mõtte enne mul endal põhjalikud uuringud läbi viia. kus neid saaks tehaja kallid need oleksid? sets rasestuda ei taha veel mõned kuud..las organism puhkab sellest

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

triiiinu- vaata sa rääkisid et meeste sperma uuring on ITK tasuta kui on olemas haigekassa, aga vaatasin http://www.meestekliinik.ee seal on 100 eurot sperma uuring 🙁 mis jama se on?

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

keegi teab kus tehakse seda uuringut ja kui kallis se on? (sperma uuring )

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kristiinama – sinu keha ei tulnud raseduse hoidmisega toime mingil x-põhjusel või polnud loode elujõuline. Mehe seemnerakkude võimekusega ei ole siin midagi pistmist.
Iga teine mees läheks sellise kahtluse peale täiesti endast välja ja ma arvan, et põhjusega. Võib jääda mulje, et sul on vaja süüdlast lihtsalt.
Katkemisi juhtub pidevalt. Üldiselt on viga siiski naises või lootes või kokkusattumustes.
Mehes on viga, kui ta on võimetu sind rasestama või tõesti kannab mingit rasket pärilikku haigust (ka pärilikku haigust ei kanna reeglina kõik seemnerakud – sama suur tõenäosus, et sinu munarakk oli vigane)
Ära korralda nõiajahti. Lepi ja mine uuesti proovima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
armila

Mul on 3 katkemist olnud. Nüüd arst arvas, et oleks vaja ka meest uurida. Andis saatekirja spermogrammile. Homme juba läheme mehega seda tegema ITK-sse. Kuna Haigekassa olemas, siis on tasuta.

0
0
Please wait...

Postitas:
inta2

kristiinama – on tehtud uuringuid, mis viitavad sellele et mehe sperma kvaliteedist sõltub raseduse kulg, võib põhjustad varst raseduse katkemist või peetumist. Oluline on on sperma morfoloogia, lisaks liikuvusele.

Kägu – teemaalgataja- Jah, ühe analüüsi põhjal on tõesti raske öelda, tean omast kogemusest. Meil esimene analüüs oli 30% liikuvus, 2 kuud hiljem IUI oli aga liikuvus 76% vahepeal oli puhkus mehel, vitaminid. Seega sperma võib väga muutlik olla kuude lõikes. Minu mees tegi esimese analüüsid meestekliinikus,kui õigesti mäletan siis oli see tasuta. Pidime ainult ootama kuu aega, kui maksad saad kohe midagi sellist oli. Ülejäänud 3 analüüsi oleme teinud Nova vitas , mis on kõik head olnud. Loodan ,e t ravi toob Teile tulemused. Kas Teile IUI ei soovitatud?? Kui probleem on ainult mehe spermas.

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

kägu- arst ytles et minus viga ei ole sest analüüsid olid raseduse ajal kui ka enen jumala korras. arst arvas ise ka et oli tegu looduse valikuga või siis mingi viirus… loodan et kõik läheb hästiii. olen noor ja tugev !

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meile soovitati kohe kehavälist viljastamist´.Küsisin arsti käest, et kas on võimalik siiski ka loomulikul teel rasestuda, aga ütles et vähe lootust.Nüüd ootamegi mehega märtsi lõppu, et dr. Rassiga arutada viljastamise võimalusest.Südames on meil ikka lootus, et äkki õnnestub ka loomulikul teel, kuna minu tulemused olid kõik väga head.

0
0
Please wait...

Postitas:
arara

kristiinama, see värk on väga keeruline ja naistearst üksi ei saa pead anda, et sinus ei ole viga. siin on abiks geneetikud, endokrinoloogid jt

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kristiinama – võta nüüd rahulikult. iga katkemise teema all räägid oma korras analüüsidest. saan aru, et tahad väga vastuseid, kuid seda saad pigem oma arstiga arutades. samuti oleks sul endal kergem, kui jõuaksid aruaamiseni, et vahel nii juhtub ja keegi ei saagi täpselt teada, miks. väga palju võib-olla-sid jääb õhku varaste katkemiste korral. Pole lihtsalt mõistlik hakata iga katkemist ja aborteerunud rasedust põhjalikult uurima. võib ju öelda, et põhjuseks oli x, aga äkki selle põhjuseks omakorda oli hoopis y. enamusel, kel katkemisi, saavad varem või hiljem oma beebi ja sageli täiesti probleemivaba rasedusega.

sa postitad juba mehe viljatuse teema all. viljatu mees tähendab seda, et sa ei saaks rasedaks jäädagi sellest mehest.
ma arvan, et praegu lasta meest uurida, oleks väga solvav. tulisem mees võiks sellise asja peale isegi suhte katkestada.
ma olen üle elanud mitu katkemist (ka on naistearsti poolt võetud proovid väga heas korras olnud alati), kuid põhjalikumal uurimisel leiti hoopis muu viga, mis ei lase kehal rasedust kanda. omamoodi nagu keha kaitsemehhanism. seda naistearst otsida ei osanud. ja siiski olen samalt mehelt ja arstide abiga saanud kaks väga armsat last. mõtle nüüd, kui ma oleks näpuga mehe peale näidanud, et läheme ja nüüd vaatame, kas on äkki sinu süü hoopis, et mul rasedus katkes…
ka see, kui juhtumisi saab viljastamisega hakkama haige seemnerakk, ei oleks mehe halva sperma viga. selle peale öeldakse, et juhtub ka paremates peredes.
foorumis jauramise asemel mine, naudi kevadet ja armasta oma meest. küll see beebi ka tuleb, kui sa valmis oled ükskord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]kristiinama kirjutas:[/small]
[tsitaat]kägu- arst ytles et minus viga ei ole sest analüüsid olid raseduse ajal kui ka enen jumala korras. arst arvas ise ka et oli tegu looduse valikuga või siis mingi viirus… loodan et kõik läheb hästiii. olen noor ja tugev ![/tsitaat]

Minul ka kõik korras aga 4 peetumist seljataga, nii et see kõik korras ei tähenda veel midagi. Tõenäoliselt oli tegu loote väärarenguga, need katkevad enamasti enne 3.kuud.

Muideks uuringud näitavad, et peale peetumist on 6 kuud viljakam periood, nii et ei tasu väga pikalt vahet pidada.

0
0
Please wait...

Postitas:
kristiinama

k’gu/ v’ga h’sti olid sa oma juttu kirjutanud, mulla lausa meeldis, ma ei arvagi et mehes viga . loodan k]ikle k[ige paremat. ei hakak kaua vahet ka pidama. ja me oleme kindlad et meil tuleb se armas beeebi [kskord ka. me ju nii v’ga ootame teda

0
0
Please wait...

Postitas:
sassu24

kristiinamale
Raseduse peetumine on väga kurb ja ikka tekib hulk küsimusi, mida endale esitad ja millele vastuseid otsid. Pool geneetilisest infost tuleb munarakust, teine pool seemnerakust. Järelikult võib mõlemas midagi valesti olla. Ja kui see kokkusaamine, viljastumine, pesastumine ja edasine areng klapib, siis seda võib juba imeks pidada, sest nii palju võib ka viltu minna. Kui ka sinu hormoonväärtused jm on korras, ei oska ükski arst sulle täpselt öelda, milline oli selle konkreetse munaraku seisund.
Ja ikka võib küsida, et kuidas mehega lood, see ei tohiks küll mingi tabuteema olla, tänapäeval, kui paljudel paaridel rasestumisega probleeme.
Pärast ühekordset peetumist veel mingeid uuringuid ei tehta, sest enamasti tegemist just nn loodusliku valikuga, mingil põhjusel läks midagi viltu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Apassionata

teemaalgatajale,
minul on Sinuga sarnane kogemus. Nagu juba lugesid, kvaliteet kõigub ning mingil hetkel öeldakse, et nüüd ongi kvaliteet hea ja proovige edasi. Tegelikult rasedust ei tekkinud ning läksime ivf-i teed, kus selgus, et ilma abita poleks ikka midagi juhtunud. Hea uudis on see, et kui naine on terve ja mehel ainult väike probleem, saad oodata positiivseid tulemusi suhteliselt ruttu. Loodame, et teil ravi mõjub ja kui mitte – ära karda \”kunstlikku\”, rasedus on ikka sama:), mis siis et suurema vaevaga. Meil õnnestus esimese korraga.

0
0
Please wait...

Postitas:
proviisor25

Kägu 22.02 12:00 – kirjutasid, et leiti probleem, mis ei lasknud rasedust l6puni kanda ja et nagu kaistemehhaniam – kas sa oleksid n6us natuke pikemalt selgitama, et mis viga siis täpselt leit ja mis ravi selleks tehti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

proviisor25, kägu rääkis vist autoimmuunsusest. keha hakkab rasedusega võitlema. peab siis vastavaid rohte võtma.

0
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.