Esileht Pereelu ja suhted Mehed ja vasektoomia

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 231 )

Teema: Mehed ja vasektoomia

Postitas:
Kägu

Mu mees tegi lõpuks vasektoomia, pärast pikki aastaid lubamist. Ma ausalt öeldes arvasin et ta ei teegi, lihtsalt lubab kogu aeg.
Oleme 40-nendates mõlemad ja kaks kooliealist last olemas, rohkem pole plaanis ka olnud. Nii sama huvi pärast, kui paljud mehed on nõus vastutuse enda peale võtma kui on  kindel et enam lapsi ei soovi? Kaldun arvama et mitte väga paljud.
Olin ka ise pettunud et mu mees ainult lubab kõik need aastad, mõtlesin et ehk kardab vms kuigi ise ta seda ei tunnistanud. Naistel on palju rohkem kõrvalnähte rasedusvastaste vahendite tarbimisel ja ka steriliseerimine tõsisem operatsioon kui meestel. Nüüd tunnen et suur koorem on minu õlgadelt tõstetud – kõik need aastad olen mina pidanud rasedusvastaseid vahendeid kasutama. Lõpuks saab vabaks lasta.

+40
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu mees tegi kohe, kui see oli vajalik st pärast soovitud arvu laste saamist. Aga jah, tavaline see pigem pole ja mis eriti õudne, arstid üritavad neid ümber veenda. Minu mehele ütles näiteks meestearst, et äkki ikka kaalute veel – olete ju noor inimene ja võib tekkida soov uue naisega veel lapsi saada. Vot see oli täiesti uskumatu seisukoht ja ma arvan, et nõrgema närvikavaga patsiendil tekitab kahtlusi küll.

+41
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu mees tegi kohe, kui see oli vajalik st pärast soovitud arvu laste saamist. Aga jah, tavaline see pigem pole ja mis eriti õudne, arstid üritavad neid ümber veenda. Minu mehele ütles näiteks meestearst, et äkki ikka kaalute veel – olete ju noor inimene ja võib tekkida soov uue naisega veel lapsi saada. Vot see oli täiesti uskumatu seisukoht ja ma arvan, et nõrgema närvikavaga patsiendil tekitab kahtlusi küll.

Küllap arstid on näinud igasuguseid inimesi, rohkem kui teie peret. Ilmselt on nad nende kahetsejatega pidanud tegelema, kes tahavad tehtut ‘tagasi pöörata’. Neid on nii meeste kui naiste hulgas. Kuula siis seda kiunu ja tegele kunstviljastamisega, kellele seda jama vaja on?

Arstide soovitused lähtuvad kogemustest ja professionaalsusest. See ei ole mingi ‘uskumatu seisukoht’.

+25
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mehele ütles näiteks meestearst, et äkki ikka kaalute veel – olete ju noor inimene ja võib tekkida soov uue naisega veel lapsi saada.

Tark mees paneb paar purgitäit hoiule selleks.

Enamasti tehaksegi nii aga ega seda ei pea rääkima.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küllap arstid on näinud igasuguseid inimesi, rohkem kui teie peret. Ilmselt on nad nende kahetsejatega pidanud tegema, kes tahavad tehtut ‘tagasi pöörata’. Neid on nii meeste kui naiste hulgas. Kuula siis seda kiunu ja tegele kunstviljastamisega, kellele seda jama vaja on? Arstide soovitused lähtuvad kogemustest ja professionaalsusest. See ei ole mingi ‘uskumatu seisukoht’.

Eks siin tulebki kaaluda, kas on mugavam koguaeg rasedusest hoidumisega tegeleda või hiljem mõne sutsakaga (külmutatud spermaga) viljastamist teha. Usun, et kui naisel rasestumisega probleeme pole, siis see väga keeruline ei ole ja väga palju vaeva nägema ei pea.

Rääkisin ka oma mehega sellest teemast. Algul oli mõistagi kohe “ei”. See oli oma 10 aastat tagasi, kui vasektoomiat peeti Eestis pigem haruldaseks nähtuseks. Lõpuks oli mees nõus, aga siis tuli elu teistmoodi vahele ja nii jäi tal see siiski tegemata…

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arstide soovitused lähtuvad kogemustest ja professionaalsusest. See ei ole mingi ‘uskumatu seisukoht’.

Jaa, ma sõnastasin valesti. Tõepoolest pole see uskumatu, sest ühiskondlikku moraali arvestades tundubki lausa loomulik, eks. Kui aga sisuliselt analüüsida, ütles arst järgmist:

1. Raseduse vältimine on naise mure. Mehe asi on oma võimalused avatuna hoida.

2. Rasestumisvastaste vahenditega kaasnevad riskid naise tervisele ei peaks mehele korda minema, sest prioriteediks on oma seemne levitamine.

3. Olemasoleva naise ja pere väljavahetamine on ühiskondlik norm, suisa eelduslik. Kas teie siis ei plaanigi seda teha? Kuulge, äkki ikka mõtlete veel.

Ehk siis arsti asi on anda hinnanguid protseduurile, rääkida riskidest jms, aga mitte anda mõista, kui vale otsus see on, solvata inimeste valikuid ega olla meestearstina lugupidamatu paari naispoole vastu. Ehk siis jään selle juurde, et arsti seisukoht oli ebaeetiline, solvav ja lubamatu. Mind ei huvita, mida ta varem näinud on. Ma olen näiteks õpetaja ning olen varem näinud oi kui palju kraadesid. Kas see annab mulle nüüd moraalse õiguse kõiki probleemseid lapsi varasema kogemuse baasilt hukka mõista ja paika panna ning oma kaheldava väärtusega veendumusi neile veel otse näkku öelda?

+50
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, ma sõnastasin valesti. Tõepoolest pole see uskumatu, sest ühiskondlikku moraali arvestades tundubki lausa loomulik, eks. Kui aga sisuliselt analüüsida, ütles arst järgmist: 1. Raseduse vältimine on naise mure. Mehe asi on oma võimalused avatuna hoida. 2. Rasedusvastaste vahenditega kaasnevad riskid naise tervisele ei peaks mehele korda minema, sest prioriteediks on oma seemne levitamine. 3. Olemasoleva naise ja pere väljavahetamine on ühiskondlik norm, suisa eelduslik. Kas teie siis ei plaanigi seda teha? Kuulge, äkki ikka mõtlete veel. Ehk siis arsti asi on anda hinnanguid protseduurile, rääkida riskidest jms, aga mitte anda mõista, kui vale otsus see on ega solvata inimeste valikuid ning olla meestearstina hoolimatu paari naispoole suhtes. Ehk siis jään selle juurde, et arsti seisukoht oli ebaeetiline, solvav ja lubamatu. Mind ei huvita, mida ta varem näinud on. Ma olen näiteks õpetaja ning olen varem näinud oi kui palju kraadesid. Kas see annab mulle nüüd moraalse õiguse kõiki probleemseid lapsi varasema kogemuse baasilt hukka mõista ja paika panna ning oma kaheldava väärtusega veendumusi neile veel otse näkku öelda?

Väga täpselt öeldud. Ja nii ei räägi ja mõtle ilmselt ainult see arst, vaid ka suur osa perekoolist, kui siin tuleb teemaks vasektoomia. Oota, kohe on ka siin teemas mõni, kes hakkab mehe kohitsemisest rääkima ja ka sellest, kuidas mees tahab ju tulevikus ka mõne teise naisega lapsi saada.

+31
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aeg on ikka edasiläinud, ma sain siin mõned aastad samasuguse teema tegemise eest võtta – et kuidas ma võtan mehelt õiguse edaspidi lapsi saada. Nüüd peetakse seda normaalseks. Meil oli kaalumisel, kas minu steriliseerimine või mehel vasektoomia – kuna viimane oluliselt lihtsam ja ohutum protseduur, siis valisime vasektoomia.

+25
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jaa, ma sõnastasin valesti. Tõepoolest pole see uskumatu, sest ühiskondlikku moraali arvestades tundubki lausa loomulik, eks. Kui aga sisuliselt analüüsida, ütles arst järgmist:

1. Raseduse vältimine on naise mure. Mehe asi on oma võimalused avatuna hoida.

2. Rasedusvastaste vahenditega kaasnevad riskid naise tervisele ei peaks mehele korda minema, sest prioriteediks on oma seemne levitamine.

3. Olemasoleva naise ja pere väljavahetamine on ühiskondlik norm, suisa eelduslik. Kas teie siis ei plaanigi seda teha? Kuulge, äkki ikka mõtlete veel.

Ehk siis arsti asi on anda hinnanguid protseduurile, rääkida riskidest jms, aga mitte anda mõista, kui vale otsus see on ega solvata inimeste valikuid ning olla meestearstina hoolimatu paari naispoole suhtes. Ehk siis jään selle juurde, et arsti seisukoht oli ebaeetiline, solvav ja lubamatu. Mind ei huvita, mida ta varem näinud on. Ma olen näiteks õpetaja ning olen varem näinud oi kui palju kraadesid. Kas see annab mulle nüüd moraalse õiguse kõiki probleemseid lapsi varasema kogemuse baasilt hukka mõista ja paika panna ning oma kaheldava väärtusega veendumusi neile veel otse näkku öelda?

Ongi naise mure. Kui sa purjus peaga vea teed või sind vägistakse, ei aita see vasektoomia sind mitte rasedaks jäämisest.

Ehk mees on teinud samme selleks, et mitte rasestuda. Sina mitte. Ka see on vastutustundetu.

+7
-45
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ongi naise mure.

Ja mehe mure üldsegi mitte?

Ehk mees on teinud samme selleks, et mitte rasestuda

???

+25
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma hakkasin seda mehele rääkima kui mul oli aasta spiraali tähtajani, et mis edasi teeme. See oli mõlema kindel otsus, et lapsi rohkem ei soovi. Minu väikse suunamisega jõudis ise otsuseni, et vasektoomia on lihtsam protseduur kui minu steriliseerimine. Mees ütles ka kohe ära, et hommepäev ei torma arstile aega panema, sest peab mõttega harjuma, et keegi tal hellas piirkonnas noaga toimetab ja julgust koguma :).  Ma rohkem teemat ei torkinud mitu kuud. Las harjub. Kui spiraali väljavõtmiseni oli pool aastat, võtsin teema jälle üles. Siis pani uroloogile aja (ooteaeg loomulikult 2,5 kuud) ning nagu kiuste täpselt sel päeval ei saanud minna ja tuli uus aeg panna, jälle 2,5 kuu pärast. Sealt edasi opi aeg omakorda 2 kuud, mis sattus maisse. Ma ei olnud veel kindel, kas tehaksegi plaanilisi oppe, kuna just oli kevadine koroonapuhang vaibumas ja eks suuremaid hädalisi oli eespool, kelle opid on ära jäetud. Aga tehti ära. Paar päeva jalad harkis käimist ja nüüd on vaba elu.

Ei sundinud teda kuidagi selleks, aga vajas natuke tagant utsitamist. Meestel on see privaatpiirkondades sorkimine hellem teema kui naistel.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mu mees tegi lõpuks vasektoomia, pärast pikki aastaid lubamist. Ma ausalt öeldes arvasin et ta ei teegi, lihtsalt lubab kogu aeg.

Aga äkki ei teinud ikka, ainult ütles, et tegi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mu mees tegi lõpuks vasektoomia, pärast pikki aastaid lubamist.

Kui mees oleks sul lubanud, siis ta oleks ise selle jutuga lagedale tulnud.
Aga kuna teema oli õhus vaid sel põhjusel, et sina aastaid seda saagisid, siis ei saa seda päris “lubamiseks” nimetada.
Pigem oli see väljapressimine sinu poolt.

+4
-29
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu abikaasa tegi vasektoomia, meil ka soovitud arv lapsi täis. Meesarst küll ümber ei veennud. Ütles just, et õige otsus. Kuu aega antakse kõigile aega veel ümber  mõelda, st esimese emotsiooni peale ei asuta kellelegi vasektoomiat (ega naistele sterilisatsiooni) tegema.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul küll pole mõtet end sealt alt surkida lasta. Vana, vaene ja väikse riistaga, n*kku niikuinii enam keegi ei anna, las meditsiin kulutab selle ressursi mujale kus seda rohkem vaja on.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Plaanisin alguses ennast lasta steriliseerida, kõik vajalikud tingimused olid täidetud. Sain naistearstilt suure halvakspanu osaliseks: mis siis, kui äkkkki ikka kunagi veel last tahate (olin siis vist 38)? Ja et see ei ole ikka üldse kerge otsus jne. Ma ju tean seda ise ka. Oli päris ärritav. Mees lasi endale vasektoomia teha, pole põdeja ega kartja tüüp. Teda ümber veenda tema arst muidugi ei üritanud. Üks teine naistearst küsis mult hiljem, et KUIDAS OMETI ma mehe nõusse sain? 🙂 Igatahes on sellest nüüdseks mõned aastad möödas ja mina ei saa ka aru, miks peaks kogu vastutuse naise kaela jätma ehk siis naine söögu terve elu hormoone vmt, sest mees kardab väikest lõiget?

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina naisena jälle mõtlen, et kui mina ei taha enam lapsi saada, siis hoolitsen mina selle eest. Samal põhjusel kasutan rasestumisvastaseid vahendeid – et mina ei taha lapsi saada. Sama hästi võiks öelda, et vasektoomia nõudmine on vastutuse mehe õlgadele lükkamine.

Ja kui mees tahab vasektoomiat teha, siis teeb ja mul pole midagi kobiseda, isegi kui tahaks veel lapsi.

Kuidas see käib? Mees ie või nõuda naiselt sünnitamist, ei või nõdua aborti,s est naise keha. Aga naistel jääb ülearu õigust nõuda mehelt vasektoomia, sest muidu peaks naine OMA kehaga midagi tegema? Et naise keha on püha, aga mehe omamitte?

Kuidagi kreenis on selline suhtumine. Lihtne on muidugi peita end “kõrvalnähtude” põhjenduse taha. tegelikult on asi ikka selles, et naine ei julge ise ennast steriliseerida, et siis nagu poleks enam naine ja äkki ikka… ja lihtsam on vastutus mehele lükata.

Eriti hea muidugi see olukord, et naine esmalt meelitab mehe vasektoomita tegema ja siis jätab maha – et jumala eest mees uuega lapsi ei saaks, sest siis ju peaks laste isa teiste lastega jagama, sh elatist.

Igaüks otsustagu oma keha eest ise, sh ka mehed.

+21
-40
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina naisena jälle mõtlen, et kui mina ei taha enam lapsi saada, siis hoolitsen mina selle eest. Samal põhjusel kasutan rasestumisvastaseid vahendeid – et mina ei taha lapsi saada. Sama hästi võiks öelda, et vasektoomia nõudmine on vastutuse mehe õlgadele lükkamine.

Ja kui mees tahab vasektoomiat teha, siis teeb ja mul pole midagi kobiseda, isegi kui tahaks veel lapsi.

Kuidas see käib? Mees ie või nõuda naiselt sünnitamist, ei või nõdua aborti,s est naise keha. Aga naistel jääb ülearu õigust nõuda mehelt vasektoomia, sest muidu peaks naine OMA kehaga midagi tegema? Et naise keha on püha, aga mehe omamitte?

Kuidagi kreenis on selline suhtumine. Lihtne on muidugi peita end “kõrvalnähtude” põhjenduse taha. tegelikult on asi ikka selles, et naine ei julge ise ennast steriliseerida, et siis nagu poleks enam naine ja äkki ikka… ja lihtsam on vastutus mehele lükata.

Eriti hea muidugi see olukord, et naine esmalt meelitab mehe vasektoomita tegema ja siis jätab maha – et jumala eest mees uuega lapsi ei saaks, sest siis ju peaks laste isa teiste lastega jagama, sh elatist.

Mõnele võib uskumatuna tunduda, aga inimesed räägivad omavahel asjadest. No näiteks mees ja naine arutavad, et kas nad soovivad veel lapsi ja kuidas on mõistlik nende saamist vältida jne… Üldiselt ikka lepitakse mingi asi kokku. No jah, kui sa ei usalda oma partnerit siis võib muidugi keeruline olla ja pead tõesti suhtes individuaalselt lähenema erinevatele asjaoludele.

+30
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamasti on vasektoomia tegemise ajaks selja taga pikk kooselu mille jooksul on naine mässanud pillide, spiraalide ja/või plaastritega ning nende kõrvalmõjudega ning kui on lapsed, siis raseduse, sünnituse, imetamisega jne. Vasektoomia on kõige väiksem asi mida mees saab teha vastutasuks ning ikka on probleem, et vaest mehikest ahistatakse? Palun kasvata endale selgroog. Või noh, enda elu ela nagu tahad, aga ära teistelt naistelt samasugust kaltsuks olemist eelda.

+46
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina naisena jagan sõna-sõnalt su arvamust.

Mulle on ka jäänud tunne, et naised võtavad mehe vasektoomiat kui töövõitu. Lõikame läbi, mees kindlalt käes, kes sellist enam tahab, kuhu tal enam minna…

+12
-40
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtne on muidugi peita end “kõrvalnähtude” põhjenduse taha. tegelikult on asi ikka selles, et naine ei julge ise ennast steriliseerida, et siis nagu poleks enam naine ja äkki ikka… ja lihtsam on vastutus mehele lükata.

Tead mis. Ma olin abielus ja proovisin igasuguseid vahendeid, kuigi juba eos olid nad mulle vastunäidustatud. Lapsi ei tahtnud me muide kumbki, ei ainsatki ega kunagi. Peale veendumist, et lihtsalt pole võimalik võtta pille (raskekujulised tüsistustega migreenid), minipille (pidev veritsus, pidev kõhu- ja rinnavalu), loe: ei saa kasutada mitte mingeid hormonaalseid vahendeid ega ka vaskspiraali (aneemia), jäi üle vaid kondoom või vasektoomia, sest polnud meil ju vähemalt kolme last ette näidata, mida eesti seadus nõuab ja polnud mina üle 35 aasta vana. Ja mees polnud nõus midagi tegema, isegi mitte kondoomi kasutama, sest tema “ei abiellunud selleks, etkummiga seksida” ja vasektoomiat loomulikult ammugi mitte, sest “tema on ikkagi mees”. Meie läksime lahku. Mina leidsin normaalse mehe, kes teeb oma partneriga koostööd ja tema naise, kes lapsi lihtsalt ei saagi. Ma ei leia, et ma oleks pidanud edasi kannatama, et tema oleks saanud ilma igasuguse vastutuseta mõnuleda.

+31
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt teemaalgatajal sama asi samuti juba pikalt susises, ega muidu poleks sellega mehele “aastaid” pinda käinud.
Ja nüüd on suur rahu käes ja ei tea enam, kuhu suurest õnnest joosta.

+6
-18
Please wait...

Postitas:
marike

Nüüd tunnen et suur koorem on minu õlgadelt tõstetud – kõik need aastad olen mina pidanud rasedusvastaseid vahendeid kasutama. Lõpuks saab vabaks lasta.

See on küll imelik reaktsioon. Kas tõesti on see nii suur koorem olnud, et kergendus siis ka nii suur? Seksisid koguaeg hirmus rasedaks jääda, et “lõpuks saab vabaks lasta”?

Mina ütleks, et õnneks on olemas ka loomulikumaid vahendeid raseduse vältimiseks kui operatsioonid või hormoonid. Näiteks on rasestumiseks ikka ovulutsiooni vaja ja see on vast max 10 päeva iga kuu, ca 20 päeva ongi “hea ja vaba”. Ning kui 10 päeva oodata ei jaksa, siis on ikka olemas kondoom või muu viis üksteist rahuldada kui penetratsioon. Pikaajaline suhe ju ometigi.. Alguses vajab veidi planeerimist ja arvutamist, aga umbes poole aastaga saab juba järjele ja muutub loomulikuks elu osaks.

+2
-34
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule oleks selline mees olnud tõeline õnnistus juba noore tütarlapsena, sest pole kunagi paljuneda tahtnud.
Aga pole hullu, rasedusest hoidumiseks on tänapäeval ikka väga palju vahendeid.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu abikaasa otsustas vasektoomia kasuks 30aastaselt kui meie kolm soovitud last olid olemas.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinuga täiesti nõus – see, kes lapsi ei taha, steriliseerib. Mees ei taha lapsi – teeb vasektoomia. Pahatihti kipub aga mees arvama, et tema osa on vaid deklareerida: “Mina lapsi ei soovi.” Ülejäänu on naise mure…

+26
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

TA olen. Ei ole käinud pinda aastaid, mees ikka ise otsustas. Meist kumbki ei soovi rohkem lapsi. Mees oli kindel juba pärast teise lapse sündi et rohkem ei soovi. Minul olid kahtlused,  ja mingi aeg unistasin kolmandast, aga mehe soovidega arvestasin ja 40-ndateks olin ka ise kindel et enam lapsi ei soovi. Mees on 49 ja nagu ta ise ütleb, et ei taha vanaisa olla oma lapsele. Pealegi on tal alati olnud põhimõte et lapsed peavad kasvama mõlema vanemaga ja ta ei jätaks iial oma pere.
Mina ei saa aru, miks peab pikaajalises suhtes kindalt naine olema ikka see vastutav pool? Siit loen, ja jääb mulje nagu osade naiste arvates peabki vaid naine vastutama. Et äkki mees tahab uue ja noorema naisega veel lapsi saada… No tore et selle eest hoolitsete.

+23
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Normaalsetes peredes planeeritakse peret siiski koos ja tehakse nii olulisi otsuseid ühiselt. Mitte nii, et igaüks teeb nii nagu tema tahab.  Sama kehtib ju laste saamise kohta. Ei ole ju nii, et peres naine mõtleb, et TEMA TAHAB last saada ja siis rasestubki, ilma kaaslasega läbi rääkimata ja koos otsustamiseta. Nii peaks olema ka “laste ärahoidmine” olema ühiselt läbiräägitud ja otsustatud, kuidas seda tehakse.

NB! Siinkohal räägin ma pikaajalisest tõsisest püsisuhtest, mitte neist, kes elustiil on partnereid vahetada.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on küll imelik reaktsioon. Kas tõesti on see nii suur koorem olnud, et kergendus siis ka nii suur? Seksisid koguaeg hirmus rasedaks jääda, et “lõpuks saab vabaks lasta”? Mina ütleks, et õnneks on olemas ka loomulikumaid vahendeid raseduse vältimiseks kui operatsioonid või hormoonid. Näiteks on rasestumiseks ikka ovulutsiooni vaja ja see on vast max 10 päeva iga kuu, ca 20 päeva ongi “hea ja vaba”. Ning kui 10 päeva oodata ei jaksa, siis on ikka olemas kondoom või muu viis üksteist rahuldada kui penetratsioon. Pikaajaline suhe ju ometigi.. Alguses vajab veidi planeerimist ja arvutamist, aga umbes poole aastaga saab juba järjele ja muutub loomulikuks elu osaks.

Kuidas sinu “imeline” soovitus toimib suhtes, kus kohe kindlasti kumbki ei soovi lapsi saada? Sa ju ikka tead, et päevade lugemine ei ole kindel viis soovimatu raseduse ära hoidmiseks? Ka kõige kindlama tsükliga naistel esineb elu jooksul tsükli kõikumist.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

10 a tagasi, kui oma mehega tuttavaks sain, rääkisime tulevikuplaanid ka läbi. Meil mõlemal kaks poega, kahe peale kokku neli. Tema lapsed kasvavad küll ema juures.

Jõudsime järeldusele, et kumbki meist rohkem lapsi ei soovi ja mees tegi vasektoomia. Oli siis 46. Arst pani klambri, ütles, et kui ümber mõtlete, saame ära võtta. Seni pole me ümber mõelnud. Peale ühe on kõik lapsed juba oma elu peal ja kõik on kena. Aga mees kirjeldas vasektoomia tegemist kui liinitööd, ütles et veerand tundi ja valmis ja lükati uksest välja ning võeti järgmine mees ette. Niisiis polnud see 10 a tagasi ka siiski nii haruldane.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 231 )

Esileht Pereelu ja suhted Mehed ja vasektoomia