Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mehed kleiti kandma

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: Mehed kleiti kandma

Postitas:
Kägu

Ja pole vaja väita, et me keskkoolinoored peaks normaalseks meikivaid ja naisteriides mehi.

Ole normaalne nüüd, koolinoored meigivad ise juba, blondeeritud või muud värvi juuksed pole enam põhikoolipoistelgi midagi ebatavalist.

Olen küll normaalne ja tean, et poisid näevad ja TAHAVAD välja näha poiste moodi. See, et mõni üksik ei taha, ei ole küll mingi reegel.

Siis õpi matemaatilist tõenäosust, sest see asi ei lähe massidesse. Mine nüüd masseeri mehe selga ja küsi musisid.

Ei viitsi isegi täpsustust küsida, et mis asi on SEE ASI.

Ütlen lihtsalt, et peale sellise artikli avaldamist muutub selle õpetaja elu keeruliseks.

Kleitidega mehed ei ole olnud eesti inimeste jaoks normaalsus ja sellest ka ei saa siin iial normaalsust.

No see mind ei huvitagi. Ma olen naine ja ei kanna üldse kleite 😀 aga seda võiksid küll, et siin päev läbi halamise asemel mine opereeri kedagi või muuda kellegi elu päriselt ka paremaks, puhkepäeva kulutad ära?

Ma olen täna kõik vajaliku ära teinud: koristanud, pesu pesnud, lemmikloomade elamised puhastanud, toidu koju toonud, maitsva õhtusöögi teinud, saunas käinud.
Nii et tänan muret tundmast, minu elu on korras.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma jälle mõtlen, et kuidas selle artikli autor 1. septembril kooli läheb ja lastele silma vaatab? ja kuidas ta kavatseb olla tõsieltvõetav lapsevanemate silmis peale sellise üllitise avaldamist? Kuidas ta peale sellist artiklit kavatseb tunnis korra tagada?

Ma ei tahaks selle inimese kingades küll praegu olla.

Mis tal nii karta peaks olema nüüd? Ei öelnud ta ju midagi jubedat, kutsus üles sallivusele. Seda küll, et ega ta ei saa nüüd kobiseda, kui tulevadki talle klassi seelikutes või kleitides poisid, lehvid juuksed ja küüned lakitud. Aga ta ei peaks ju tahtmagi sel puhul kobiseda, kui ta juba sellise artikli kirjutas.

Pigem hakatakse tal tunnis lihtsalt näkku irvitama, naerma, muul viisil korda rikkuma.

Õpetajal on autoriteeti kehtestada niigi nii kohutavalt raske. Kuidas seda peale niisugusi mõttevälgatusi veel teha õnnestub, ma ei tea.

Ah ole nüüd. Ei mõjuta see väljaütlemine kuidagi rohkem, kui vastupidine mõtteavaldus mõjutaks. Autoriteedi olemasolu mõjutavad üldse teised faktorid, norimise konks leitakse vajadusel millestiganes – soengust, lipsust, nimest või hääletämbrist.

Pigem on see kiusliku meelega inimese märg unistus, a’la küll see ebasobiva arvamusega inimene oma kaerad saab…

Kui sa loeksid selle artikli juures olevaid kommentaare, siis sa ei peaks seda lihtsalt kellegi jaoks ebasobivaks arvamuseks. 90% põlgab selliseid mõtteid.

Miks peaks siis laste ja vanemategi seas olukord teistsugune olema?

Meie keskmine netikommentaator ja meie keskmine koolinoor elavad väga erinevates kultuuriruumides. Ühe jaoks on jutt seelikuga mehest šokk ja oht, teise jaoks eilse päeva teema, mis vaevu kulmu kergitama paneb. Sellistele mõjub pigem veidrana, kui keegi ikka veel seelikuga “šokeerida” üritab.

Loomulikult ei šokeeru need noored, kuid austuse õpetaja vastu kaotavad küll.

Ja pole vaja väita, et me keskkoolinoored peaks normaalseks meikivaid ja naisteriides mehi.

Sellist sõnumit edastaval õpetajal on väga raske jääda tõsiseltvõetavaks inimeseks nii laste kui ka vanemate jaoks. Päris raske on teha õpetajatööd, kui auditoorium sinust enam midagi ei arva.

Oled ikka võtnud kirglikult muretseda ühe konkreetse õpetaja homse päeva pärast. Milline pühendumus 😮

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui vaadata ajalukku, siis on kleiditaolisi asju, meiki, kontskingi ja lakitud küüsi olnud meestel, enamasti küll aristokraatidel. Pikkadest juustest rääkimata. Päiksekuningas Louis XIV esines nii mehe- kui naiseriietes, ja meesterõivas oli tänapäeva vaatevinklist naiselik – ometi oli mehelik mees, kes tõendas oma mehelikkust nii mitmete armukeste kui ka vallaslastega.
Olen kohanud paari täiesti heteroseksuaalset meest, kellele pakub pinget naiserõivaid kanda, üks – nelja lapse isa – mainis, et tal on naiseriiete garderoob suurem kui meheriiete oma.
Mina olen koolis käinud sel ajal, kui tüdrukud alles võisid koolis pükse kandma hakata ja mitte mingil juhul ei sobinud, et püksilukk oleks ees – see pidi olema külje peal.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen koolis käinud sel ajal, kui tüdrukud alles võisid koolis pükse kandma hakata ja mitte mingil juhul ei sobinud, et püksilukk oleks ees – see pidi olema külje peal.

Meestepükstel on lukk ees teatud põhjusel. Naistepükstel ei pea lukk sel põhjusel ees olema ja külglukuga püksid on lihtsamad õmmelda.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole normaalne nüüd, koolinoored meigivad ise juba, blondeeritud või muud värvi juuksed pole enam põhikoolipoistelgi midagi ebatavalist.

Olen küll normaalne ja tean, et poisid näevad ja TAHAVAD välja näha poiste moodi. See, et mõni üksik ei taha, ei ole küll mingi reegel.

Need üksikud on reeglina klassi liidrid. Teised ei julge vist.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma jälle mõtlen, et kuidas selle artikli autor 1. septembril kooli läheb ja lastele silma vaatab? ja kuidas ta kavatseb olla tõsieltvõetav lapsevanemate silmis peale sellise üllitise avaldamist? Kuidas ta peale sellist artiklit kavatseb tunnis korra tagada?

Mis tal nii karta peaks olema nüüd? Ei öelnud ta ju midagi jubedat, kutsus üles sallivusele. Seda küll, et ega ta ei saa nüüd kobiseda, kui tulevadki talle klassi seelikutes või kleitides poisid, lehvid juuksed ja küüned lakitud. Aga ta ei peaks ju tahtmagi sel puhul kobiseda, kui ta juba sellise artikli kirjutas.

Pigem hakatakse tal tunnis lihtsalt näkku irvitama, naerma, muul viisil korda rikkuma.

Õpetajal on autoriteeti kehtestada niigi nii kohutavalt raske. Kuidas seda peale niisugusi mõttevälgatusi veel teha õnnestub, ma ei tea.

Ah ole nüüd. Ei mõjuta see väljaütlemine kuidagi rohkem, kui vastupidine mõtteavaldus mõjutaks. Autoriteedi olemasolu mõjutavad üldse teised faktorid, norimise konks leitakse vajadusel millestiganes – soengust, lipsust, nimest või hääletämbrist.

Pigem on see kiusliku meelega inimese märg unistus, a’la küll see ebasobiva arvamusega inimene oma kaerad saab…

Kui sa loeksid selle artikli juures olevaid kommentaare, siis sa ei peaks seda lihtsalt kellegi jaoks ebasobivaks arvamuseks. 90% põlgab selliseid mõtteid.

Meie keskmine netikommentaator ja meie keskmine koolinoor elavad väga erinevates kultuuriruumides. Ühe jaoks on jutt seelikuga mehest šokk ja oht, teise jaoks eilse päeva teema, mis vaevu kulmu kergitama paneb. Sellistele mõjub pigem veidrana, kui keegi ikka veel seelikuga “šokeerida” üritab.

Sellist sõnumit edastaval õpetajal on väga raske jääda tõsiseltvõetavaks inimeseks nii laste kui ka vanemate jaoks. Päris raske on teha õpetajatööd, kui auditoorium sinust enam midagi ei arva.

Oled ikka võtnud kirglikult muretseda ühe konkreetse õpetaja homse päeva pärast. Milline pühendumus 😮

Ei muretse. Lihtsalt kui minu last see õpetaja õpetaks, siis leiaks esimese võimaluse oma laps mujale kooli üle viia. Või hakkaksin lapsevanematega allkirju koguma, et kool leiaks sellisele õpetajale asenduse.
Õnneks ma selliste asjade pärast reaalselt muretsema ei pea.

0
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liidrid?:)
Minu lapse klassis oli üks selline. Oli kõigi kiusualue (mida ma heaks ei kiida). Sai häda pärast põhihariduse kätte. Praegu resideerub Londonis homoseksuaalide linnaosas. Sugar daddyks on 50aastane õllekõhuga vanamees.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meestepükstel on lukk ees teatud põhjusel.

Ja-jaa, seda rääkis meie õppealajuhataja ka. Ja et sellepärast ongi tütarlaste pükstel lukk külje peal ning eestlukuga püksid tütarlapsele ei sobi.
Mul pole ühtki püksipaari enam küljelukuga.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei muretse. Lihtsalt kui minu last see õpetaja õpetaks, siis leiaks esimese võimaluse oma laps mujale kooli üle viia. Või hakkaksin lapsevanematega allkirju koguma, et kool leiaks sellisele õpetajale asenduse.

Su lapse klassiklaaslased võtaksid muidugi sind väga tõsiselt, kui sellistel põhjustel oma lapse teise kooli viiksid. Ja teised lapsevanemad muidugi võtaksid väga tõsiselt seda allkirjakogumist. Me räägime ju gümnaasiumiastmest, mitte algklassidest, eks ole?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja-jaa, seda rääkis meie õppealajuhataja ka. Ja et sellepärast ongi tütarlaste pükstel lukk külje peal ning eestlukuga püksid tütarlapsele ei sobi.

Mul on olnud küljelukuga püksid. Palju mugavamad.
Aga tulla võrdlema Päikesekuniga pillavat elustiili, mis lõpuks viis välja Prantsuse revolutsioonini, on ikka omaette tase. Tänapäevases praktilises maailmas ei sobitu see kuidagi konteksti.
Riietel on alati olnud märgiline tähendus. Riided on näidanud seisust, sugu,päritolu jne jne. Ühiskond ehitab oma märgid ja hierarhiad nii või teisiti üles, sest seda on tehtud aastatuhandeid. Seelikutega mehed jäävad ühiskonnas niikuinii klouni staatusesse, sest praktiline põhjus selliseks tsirkuseks puudub.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su lapse klassiklaaslased võtaksid muidugi sind väga tõsiselt, kui sellistel põhjustel oma lapse teise kooli viiksid. Ja teised lapsevanemad muidugi võtaksid väga tõsiselt seda allkirjakogumist. Me räägime ju gümnaasiumiastmest, mitte algklassidest, eks ole?

Vaadates Delfi kommentaaride tooni, siis võtaks teised lapsevanemad mu allkirjadekogumisaktsiooni vägagi tõsiselt, sh ka gümnasistide vanemad.
Minu last ei huvita, kuidas keegi teda võtab või jätab. tal on oma elu ja omad sihid paigas. Teised ei saa nende eesmärkide täitumisele kuidagi kaasa aidata ega ka nende täitumist takistada.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa enamike eesti naiste mõttevärgist aru. Siin pannakse kõvasid miinuseid traditsioonilise pere põhimõtete suunas. Keegi kiila peaga ja briljandist kõrvarõngastega kutt kõrgetel kontsadel roosas kleidis, lont käies kõlkumas kondiste kintsude vahel – ja oi, kui kihvt mees! Samamoodi kilgati kui keegi kuntsnik oma perfoomantsil meie trikoloori mõnitas. Intelligentsete naiste aplaus kõlab ka siis, kui mingi roosakleidimees eestlaste laulupidu rassismi ilminguks tembeldab. Eesti mehed on säärastest väärarvamustest enamasti vabad, kuid naistele niiväga meeldivad uued haiglased tuuled

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

mõelge nüüd Araabia meeste peale. Hõlstid igal pool. Rahunege maha nüüd oma kleiditeemaga.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

mõelge nüüd Araabia meeste peale. Hõlstid igal pool. Rahunege maha nüüd oma kleiditeemaga.

Heh, needsamad araabia mehed on esimesed, kes värvitud ja kontsadega suguvendadele koha kätte näitavad. Hõlst võib olla.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Heh, needsamad araabia mehed on esimesed, kes värvitud ja kontsadega suguvendadele koha kätte näitavad. Hõlst võib olla.

Kuledsa, seda sama silmakirjalikkust ma siin esile toongi. Hõlst, kaftan jne on ok, aga kui sama tüüpi rõivas on roosa, siis ei ole?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute sellesse, et mehed hakkaksidki kleite, seelikuid, kontsi jms kandma?

Nt üks Eesti meesõpetaja kirjutab nii:

“Kutsungi üles mehi murdma ühiskondlikke krampe, saama üle hirmust kaaskodanike halvustamise ees ja andma pool oma võimust teisele sugupoolele, naistele. Esimene ja vaieldamatult lihtne samm sellel teel on alustada välisest vormist – panna tööle, teatrisse või peole selga kleit või seelik. Hiljem, kui julgust juba rohkem kogunenud on, võib proovida kõrgeid kontsi ja juustes tutikesi. Sõrme- ja varbaküünte erksavärviliseks värvimine on eriline julgustükk!”

https://epl.delfi.ee/arvamus/lugeja-kiri-priit-ratassepp-ainult-vaga-julged-mehed-kannavad-seelikut?id=90813827

OMG. Kui mehed hakkavad seelikuid kandma ja naisestuvad iga sekundiga, siis mina kutsun kõik naised üles seksi boikoteerima ja kuitahes partner ka ei manguks – EI.
Pole võimalik sugusid ja nende vahelisi piire niivõrd hägustada, et maailm lolliks läheb.
Inimesed on kahest erinevast soost ja see, et meil on igasuguseid ristsoolisi, biseksuaale, panseksuaalne etc ei tähenda, et meeste -ja naistevahelised piirid on totaalselt muutunud.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimne reliikvia…
Agnes ja Gabriel amelevad. Agnesel püksid jalas-tol ajal naised pükse ei kandnud.
Külamehed ümber irvitavad:
Ma söön oma mütsi ära, kui üks neist pole naine…
Irvitav ja mõnitav naer.
Miks see nii naljakas oli? Sest see oli tol ajal sama võõras, kui tänapäeval mees naiste riietega. Naised ei kandnud meeste riideid. See ei olnud sünnis. Kui kandis, oli mees.
Aeg läheb edasi ja … miks me elame oma seatud raamides. Mis tähtsust sel on, kes mida kannab või ei kanna. Aluspesu on ka suht uus leiutis. Vanasti polnud aluspesu olemas ja … eks sellegi kandmine tundus esiotsa võõras.
Olgem uuele avatud.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa enamike eesti naiste mõttevärgist aru. Siin pannakse kõvasid miinuseid traditsioonilise pere põhimõtete suunas. Keegi kiila peaga ja briljandist kõrvarõngastega kutt kõrgetel kontsadel roosas kleidis, lont käies kõlkumas kondiste kintsude vahel – ja oi, kui kihvt mees! Samamoodi kilgati kui keegi kuntsnik oma perfoomantsil meie trikoloori mõnitas. Intelligentsete naiste aplaus kõlab ka siis, kui mingi roosakleidimees eestlaste laulupidu rassismi ilminguks tembeldab. Eesti mehed on säärastest väärarvamustest enamasti vabad, kuid naistele niiväga meeldivad uued haiglased tuuled

Ei ole enanik naisi sellised. Igal ajal on olnud väärastunud naisi ja mehi. Mis me ikka teha saame. Las need napakad kannavad siis oma kleite ja on sootud. Ega kui asi hulluks läheb, siis on ju ka ütelus “sõda puhastab”.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sama siin
tollel ammusel ajal istusid mulle poistele õmmeldud püksid oluliselt paremini. olin teismelisena selline kiitsakas ja kitsaste puusadega.
oi, oi milline skandaal puhkes, kui poiste vormipükstega kooli läksin. täna ei märkaks seda keegi.
aja muutuvad.
ei ole pükste kandmine naist meheks teinud ega tee ka seelik meest naiseks. niipalju võiks ju ajaloo kogemusest ikka õppida.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siit tekib omakorda küsimus et kas kanda sellist stiili nagu Pärnits. Või sellist nagu Mandel.
Mina naisena pole suutnud end kunagi panna kandma selluist riietust nagu Pärnitsal. Ser on nii ebamugav. Miks naised end nii piinavad?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas sellest peaks aru saama nii, et seeliku kandmine ja autoriteet olemine on teineteist välistavad?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siit tekib omakorda küsimus et kas kanda sellist stiili nagu Pärnits. Või sellist nagu Mandel.

Mina naisena pole suutnud end kunagi panna kandma selluist riietust nagu Pärnitsal. Ser on nii ebamugav. Miks naised end nii piinavad?

õigustatud küsimus
veel üks tahk mille üle pärnitsa väljaastumine mõtlema võiks panna.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest sotsiloogikast lähtuvalt siin arendaks teemat niimoodi edasi: aga mis siis, kui ühel päeval suvaline õpetaja marsib direktori kabinetti ja ütleb, et täna teeme eesti keele tunni siin? Tool on ju tool ja laud on ju laud ja ruum on ju ruum. Mis vahet seal, on see siis direktori või klassiruum?
Järgmiseks võiks ette võtta Riigikogu. Saata need inimesed mõneks ajaks kuskile mujale ära ja teha seal ise tunnid. Repsi tööruume oleks ju ka tore tundide läbiviimiseks kasutada!
Miks me veel oleme neis iganenud stampides kinni, et juhile jääb juhi kabinete ja alluvatele alluva oma? Kõlab ju nii sotsilikult: “Lammutame maha kõik seisuslikud erinevused!” Inimene on inimene ja miks neil peab siis erinevate ruumide näol vahet tegema?
Kaljulaidi lossi marsiks ma esimesena tunde andma. No et oleks ikka kõigi Kadrioru loss, mitte ainult tema oma.

Kõlab jaburalt? Jah.
Sama jaburalt, kui seelik meeste seljas.
Igal asjal on oma aeg ja koht. See kehtib ka riiete kohta.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis oli üks selline. Oli kõigi kiusualue (mida ma heaks ei kiida). Sai häda pärast põhihariduse kätte. Praegu resideerub Londonis homoseksuaalide linnaosas. Sugar daddyks on 50aastane õllekõhuga vanamees.

Oo, milline on Londonis konkreetselt homoseksuaalide linnaosa. Siinse elanikuna pole veel sellest konkreetselt homoseksuaalidele mõeldud linnaosast kuulnud, palun valgustage mind!

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei usu, et enamus mingi sellise üleskutsega kaasa lähevad, ei hakka isegi mõtlema selle peale, aga eks erandeid leidub ikka, las teevad, mis tahavad, kui nii igav elu on

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest sotsiloogikast lähtuvalt siin arendaks teemat niimoodi edasi: aga mis siis, kui ühel päeval suvaline õpetaja marsib direktori kabinetti ja ütleb, et täna teeme eesti keele tunni siin? Tool on ju tool ja laud on ju laud ja ruum on ju ruum. Mis vahet seal, on see siis direktori või klassiruum?

Järgmiseks võiks ette võtta Riigikogu. Saata need inimesed mõneks ajaks kuskile mujale ära ja teha seal ise tunnid. Repsi tööruume oleks ju ka tore tundide läbiviimiseks kasutada!

Miks me veel oleme neis iganenud stampides kinni, et juhile jääb juhi kabinete ja alluvatele alluva oma? Kõlab ju nii sotsilikult: “Lammutame maha kõik seisuslikud erinevused!” Inimene on inimene ja miks neil peab siis erinevate ruumide näol vahet tegema?

Kaljulaidi lossi marsiks ma esimesena tunde andma. No et oleks ikka kõigi Kadrioru loss, mitte ainult tema oma.

Kõlab jaburalt? Jah.

Sama jaburalt, kui seelik meeste seljas.

Igal asjal on oma aeg ja koht. See kehtib ka riiete kohta.

Aitäh terase mõtteavalduse eest, mis nii hästi osutab inimeste tahtmistele ja võimalustele ja millele iganes, mida veel võiksime kõik tolereerida.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei ole pükste kandmine naist meheks teinud

On. Sooneutraalsusele lähenevates ühiskondades käivad mehed Aasiast naisi toomas.

Iga teine perekoolikas paneb plussi teemale, kus Soome naiste mehelikku riietumisstiili kritiseeritakse ja “ilusaid Eesti naisi” ülistatakse.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kas sellest peaks aru saama nii, et seeliku kandmine ja autoriteet olemine on teineteist välistavad?

Jah, kui seelik on mehe seljas.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oo, milline on Londonis konkreetselt homoseksuaalide linnaosa. Siinse elanikuna pole veel sellest konkreetselt homoseksuaalidele mõeldud linnaosast kuulnud, palun valgustage mind!

Soho on see koht. Eks seal on teisigi moraalilagedaid ohtralt.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates Delfi kommentaaride tooni, siis võtaks teised lapsevanemad mu allkirjadekogumisaktsiooni vägagi tõsiselt, sh ka gümnasistide vanemad.

Kui sinu lapse klassikaaslaste vanemad on kõik delfi kommentaariumi sapipritsijad, siis muidugi. Sel juhul sa ilmselt ei tajugi, et enamus inimesi siiski ei ole need sapipritsid ning ei hullu selle artikli peale.

+4
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mehed kleiti kandma