Esileht Pereelu ja suhted Mehega ei saa mitte millestki rääkida

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )

Teema: Mehega ei saa mitte millestki rääkida

Postitas:

Võib-olla on mehele vaja “õpetada”, et probleeme saab lahendada ka muud moodi kui stiilist “mul on pohhui”? Ma kippusin nooruses tülide korral uksi prõmmides ära jooksma, kuid mul aidati see ümber õppida, et ikka rääkida tuleb. Enda osas teoretiseerin, et pooleldi sõimaks näo täis, et kas me nüüd räägime sisuliselt või ma lähengi ära. Kui mees nii valusalt ükskõikne on, siis õelutseks sama moodi meenutades, et see ei toiminud tal eelmises suhtes ka ning aeg on käitumises muutusi teha. No ja kui ikka nõus ei ole, siis ei ole…

Kahtlustan, et igasugused probleemide lahendamise ebaterved mustrid tulevad kuidagi lapsepõlvest kaasa ning lõpuks on väga oluline osa selles, kas inimene ise muutuda tahab või mitte. Väljast poolt saab aidata ja suunata, kuid mitte päriselt muuta. Eriti veel väljakujunenud isiksusi.

Praeguse suhte juures tasub teemaalgatajal ka mõelda, et ajajoone osas see varane kokku kolimine ei olegi niivõrd probleemkoht vaid tegu on mõneti suhte loomuliku arenguga. Esimene armumine läheb üle, tekib rutiin ning paljastatakse järjest enam oma päris olemust, mida armudes kas on varjatud või teine poole pole lihtsalt tahtnud näha. Mingi teooria kohaselt on armumine kuni 1,5 aastat ning minu arvates selle aja jooksul saabki selgeks, kas ja kui hästi inimesed sobivad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on üks selline lähisugulane. Teen mingit oma asja, süvenen tööl vms, või on ka koosolek, tema helistab – tal vaja rääkida ja midagi klattida, et tema on näiteks solvunud, et ma pole helistanud ja küsinud tema tervisliku seisundi kohta. Igas normaalses peres ju kogu aeg tuntakse huvi. Kui ütled, et ma ei saa hetkel rääkida – koosolek, siis on ta solvunud, et ei pea tema tundeid tähtsaks. Alul sai isegi räägitud ja arutatud, aga nüüd on 20 aastat, kui need solvumise ja tema tunded enam üldse ei huvita, sest see on väsitav, et kogu aeg keegi kuskil oma kodus ja mõtleb mingeid asju välja ja eeldab, kuidas ma peaksin käituma või olema ja siis teatab neid”fakte” sulle tõe pähe. Teistes peredes olla nii ja et vaata, kui tubli jaanus või mart on jne. Mida aeg edasi, seda vähem huvitab see teiste tunnete pasaämbri kaela saamine ja selles ulpimine.  Üldse ei tahagi enam helistada, sest ma tean, mis sealt tuleb – haigused ja etteheited. Ja see süveneb aastast aastasse.  Kui inimesel on väga palju vaba aega, siis ta tundlebki pidevalt. Näiteks tööl ei käi ja ta ei saa aru, et kuidas töölkäiv inimene süveneb töösse, pärast kodus tegeleb lastega, kodu korrastamisega ja kõige selle kõrvalt ei tegele kogu aeg kellegi tunnete lahkamise või arutamisega, veelgi enam – teine inimene ei pruugi kiirel päeval isegi meelde tulla ja siis see teine inimene leiab, et sinu käitumine on solvang tema eksistentsile. Inimestel võivad olla täiesti erinevad suhtlemisviisid või  -harjumused.  Vaba inimene ei suuda aru saada, kuidas teisel pole kogu aeg vaba jne.

Eks need tüliderohked suhted on samasugused – ühele tundub, et ta annab teisele kõik endast, aga teine ei pruugi seda kõike vajadagi. Teine võtab suhet kui kahe eraldi isiksuse kooslust, mitte nn teineteisest sõltuvat suhet.

Sinu mehel/kaaslasel võib olla sama – ei jaksa lõpmatuseni kellegi heietamise publikuks olla. Proovi nii, et heietad sõbrannaga või foorumis , aga mehe jätad rahule ja vaata, kas läheb paremaks. Alusta õnnelikolemist omaenda isikuga, mitte ära seo end komplekti mehega, et sa saad olla õnnelik ainult siis, kui sinu mees käitub nii nagu sa soovid või jaanus või mart vms. Äkki on abiks.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On aga olemas asju või tegevusi (koondnimetusena probleem), mille jätkuv eksisteerimine ei saa lõputult kesta. Ma pean kas a) aktsepteerima b) suutma mehe kas või natukene rääkima saada, et mingi lahendus leida olukorrale

Kõigepealt – paariaastane suhe on vaevalt “käimine”, selle jooksul ei saa olla *lõputult* probleeme, eriti veel lisainfo põhjal, et 1.aasta oli muretu. Selliselt väljendumine viitab ilmselgelt liialdamisele ja võib edukalt oletada, et liialdatud on ka salastatud probleemi tõsidus.

Kui mees korduvalt pole soovinud probleemi lahendada, siis järelikult tema jaoks pole see probleemiks. Miks sa ise oma probleemi ei lahenda, miks sa seda mehelt ootad? Lahenda oma “probleem” ise ära.

Kui “probleem” on miskit, milles mees peab osalema, aga ta pole tahtnud seda teha, siis pole asi selles, et ta ei taha sellest rääkida, vaid jah, tõepoolest ta ei taha seda teha. Miks ta seda korduvalt sulle ütlema peab? See on nii tüütu ju.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 13:04; 22.04 14:22; 25.04 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sulle ikka otse öeldakse, et koli välja, siis mina pigem ei oska pärast seda näha variantigi, et mitte välja kolida. Võtangi ja kolingi. Miks olla sellises suhtes, kus teine sulle otse ütleb, et hakka astuma, tal pohui?

Absoluutselt.
Teemaalgataja tundub mulle tüüpilise heietajana. Kolme ülipika postitusega pole suutnud tegelikult mitte midagi öelda. Mul on naisenagi seda kurnav lugeda, huvi pärast punnitasin tekstid läbi lugeda, aga see on nagu s.tt seks – nagu hakkaks kuskile jõudma, aga ei jõua.

Ja sarnane jutuke on siin juba olnud, aastapäevad tagasi.

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleb tema, et tal savi ja tee mis tahad, koli välja kui soovid. Ja seda reaalselt iga vestluse peale, mida ma üritan kas või moka otsast alustada, nagu aamen kirikus on vastus “mul p*hui, paki asjad ja mine ära siis.” Reaalselt ta aga ei soovi, et ma ära lähen.

Vat mind huvitaks üliväga, kust sa seda viimast väidet tead? Sa LOODAD seda. Sa pole ju ära läinudki. Äkki ikka tahabki? Tülivabal perioodil ei taha, aga tüli ajal tahab küll, sest ei ole nõus mingeidki probleeme arutama. Või on tegu nii sassis tegelasega, kellega nagunii mingit pikas perspektiivis loojangusse ratsutamist olema ei saa.

KAua tal eelmised suhted on kestnud, paar aastat? Kõikidel naistel sai villand? See esimene oli siis hobusekannatusega, nähtavasti. Või tüüpiline “päästjaingli” kompleksiga “mina armastan ta paremaks”-naine.

Sellise suhtumisega ei leia see mees kunagi oma “tülidevaba” suhet. Jookse, inimene. See “tülidevabadus” hakkab toimima ainult sinu täieliku allasurutuse arvelt.

Ma pigem olen ise ka seda tüüpi, kes väga pikalt ei viitsi mingeid probleeme lahendada.

Anna väga andeks, aga sa just oled mämmutaja tüüp. Ma ei näe sinu tekstides küll mingit kalduvust asja lühidalt, konkreetselt, täpselt ja lahendusele orienteeritult esitleda. Pigem on see tüüpiline “öelge, et on veel ok ta küljes rippuda!” teema.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:04; 22.04 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaltvaataja pilgule ei ole siin küll mingi argipäeva ja nurkade lihvimine, vaid reaalselt sellel “mehel” (poisike pigem) ongi pohhui sinust ja sellest suhtest. Pole tal austust ega hoolimist sinu suhtes ja ei ole huvitatud, et te probleeme ületaks.

Selge on see, et see tüüp ei ole täiskasvanuks saanud ja tema jutt kõlab väga ebaküpselt. Ilma pingutuse ja ühegi tülita, hahaa… Nii saabki uskuda väga ebaküps ja ebakogenud poisike.

Kui inimene sulle ütleb otse et koli välja ja hakka astuma, siis nii teegi.

Kuule, vaata nüüd seda asja kõrvalt. Kui üks inimene sedasi oma kaaslasele ütleb, siis see on selge märk, et ta võtab seda kaaslast iseenesestmõistetavalt ega austa. Lisaks on vägagi kindel et ega sa kuskile ei lähe nagunii. Seetõttu nii ülbelt praalibki. Et kui midagi ei meeldi, siis mine minema. See asi läheb teil ainult hullemaks. Ise olen kunagi samasuguse eksemplaris kokku puutunud. Tean mida räägin. Mehel lihtsalt läks armumiseperiood üle ja tal on sinust nüüd suva, lepi sellega ja liigu edasi. Kui ühel poolel on suva, siis ei ole enam midagi teha. Nii lihtne ongi.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.04 15:16; 22.04 15:54; 22.04 16:24; 22.04 17:00; 23.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli Käod oleks nagu solvunud, et teemaalgataja ei ole nõus oma isiklikke probleeme kõigile päevavalgele laotama 😀 Päris haiglane suhtumine. Ei peagi kõigest üksipulgi rääkima, see pole kohustuslik!

Pakun samuti, et kui teema oleks liba, oleks TA just välja toonud mingid väga konkreetsed asjad, et siis toimuks mahlakam lahkamine.

Kahju, kui mees ei ole nõus ei enda ega teie suhtega üldse tegelema. Ütlesid, et see pea liiva alla peitmine võib olla mingi vastureaktsioon, mis on alguse saanud lapsepõlvest. See tundub täiesti reaalne võimalus. Aga aidata teda väljastpoolt ei saa. Selle probleemiga peaks tema ise tegelema. Kuniks ta seda ei tee, jäädki kannatama.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 10:58; 22.04 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus on, et paki kotid ja minegi!
Kui ta tõesti ei taha, et sa läheks, küll ta siis ajab oma jalad tagumiku alt välja. Ning kui tal on siiralt savi, siis ongi hea, et läksid.
Mul kulus selleks minekuks 8 aastat. Lõpuks lõin käega(üksi ju rääkida asju selgeks ei saa) ja kui mul olid juba kastid ära viidud ja korter olemas, alles siis hakkas mees mõtlema ja otsis ka endale abi, et ennast ja oma käitumist mõista ja omi vigu tunnistada(siinkohal ütlen, et ka mina eksisin aga ei eitanud kunagi oma vigu).
Meil muidugi keerulisem ka, kuna on ka ühine laps. Tol hetkel olime siis paar nädalat täitsa üksteist nägemata, kuni ma pakin ja laps temaga teises riigis puhkamas. Suhtlesin vaid lapsega. Ja kui ta tagasi tuli, et aidata kolida viimaseid asju, oli ta reaalselt hoopis teine mees. See sama, keda ma ootasin ja igatsesin kõik see aeg.
Pikalt kahtlesin aga andsin veel viimase võimaluse. Muidu senimaani ma ise ka vaid ütlesin, et aitab, lõpetame ära, lähme lahku jne… Aga kui ma reaalselt ka selle sammu astusin, jõudis talle kohale mida ma eelnevalt oma, “tema jaoks tüütavate” rääkimistega, saavutada tahtsin.
Tol ööl me rääkisime hommikuni. Me ei ole nii sügavuti ja siiralt selle 8a jooksul kunagi rääkinud.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:22; 27.04 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi edasi! 🙂 oli siis mees muutunud või tegelikult mitte?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:04; 22.04 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei laseks endale pidevalt öelda, et: “mul pohhui, koli välja kui ei sobi” ja jääksin ikka kokku edasi ja üritaksin uuesti probleeme jutuks võtta ja lahendada.

Need probleemid pole sinu lahendada ju! Sa ei jõua selliste vestlusega kunagi mitte kuhugi, näed ju ise – ütleb, et tal on pohhui (ära mõtle talle vabandusi välja, et tegelikult tal ju pole pohhui, tegelikult ta ju armastab mind ja tahab koos elada, ükskord kui ma olin hea naine ja ei alustanud tüli, ta ju isegi ütles et ikkagi soovib koos elada jne jne)

Rumalus on teha sama asja uuesti ja uuesti, aga oodata teistsugust tulemust. Selles pole mingit loogikat. Mees näeb ka et sul pole selgroogu – näeb et sa pole suhtega rahul, oled õnnetu, aga ometi oled endiselt temaga koos ja üritad ise lünkasid täita. Ta ei austa sind enam.

Ühesõnaga tegusid on vaja – see on ainus asi, millest mees võiks veel aru saada 🙂 Kõigepealt lõpeta suhtes nn lünkade täitmine – kui mees ei otsi lähedust, sina ka ei otsi. Kui mees ei soovi seksida – ei algata ka sina. Mees ei vestle sinuga – sina ka ei alusta vestlust. Mees ei tee ettepanekut nädalavahetusel koos midagi põnevat teha – sina ka ei tee, vaid otsid omale mujal tegevust ja seltskonda (ei jää ka õnnetuna koju igavlema) Kui mees ei tegele kodutöödega – ei tegele ka sina, kui siis ehk nii palju vaid et teed omale süüa ja pesed vaid enda pesu jne. Usun, et saad pointile pihta.

Lõpuks, aga sellega võib aega minna, märkab mees et midagi on muutunud – ta kas hakkab ise lünki täitma või võtab ise lõpuks suhteteemad jutuks või siis ei teegi midagi ja nii tulebki ilusti välja et teie suhtel tegelikult pole mingit tulevikku, sina sõudsid üksinda suhtepaati, ning ongi aeg välja kolida.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kaks vahet, kas sa oled kaaslasega eriarvamusel või teine ütleb sulle, et koli välja. Kui ikka välja kolida soovitatakse, siis see ei ole “iga etteheide”, see on ikka palju põhjapanevam asi ja otsene väljaütlemine, et teine ei soovi sinuga koos olla.

Seda ma ju ütlesingi, et kui öeldakse, et mul ükskõik ja koli välja, kui midagi ei meeldi, siis tulebki välja kolida. See, et iga etteheite peale ei saa ka lahku minna, oli mu vastus sellele inimesele, kes ütles, et kui partner ei sobi sellisena, nagu ta on, siis tuleks lahku minna kohe. Mu meelest ikka võib enne märku anda, mis ei sobi, ja anna teisele ka võimalus midagi ette võtta või vastu öelda. Vähestele inimestele sobib teise teguviis ja käitumine ja olek kogu aeg 100% ja iga kord, kui midagi ei sobi, ei ole muidugi ka vaja kohe õiendama hakata. Aga vahel, kui ikka nt pole rahul, et keegi käib liiga tihti väljas või just ei taha koos sinuga kuhugi minna või ei viitsi enda järelt oma laga ära koristada või  mis iganes muu probleem tekib, on minu arust normaalne suhe selline, kus saab teisega sellest rääkida, mitte ei pea vaikides kõike alla neelama, sest partner peab sobima 100% sellisena, nagu ta on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 12:24; 22.04 15:49; 22.04 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen pisut alla 30 ja mees on 36. Mehe pikim suhe seljataga on 11 aastat, kus (tema ema jutu järgi (saan tema emaga super hästi läbi)) käitus ta täpselt sama ükskõikselt ka eelmise kaaslasega, olevat olnud täielik kokku-lahku suhe ja lõpuks naine lahkuski ning mees olevat seda lõplikku lahkuminekut väga raskelt üle elanud.

Kulla teemaalgataja. Ma saan aru, et sa elad seda kõike väga raskelt üle ja võtad seda nii, et mees ehk ongi selline, varjab sellise ükskõiksuse ja hoolimatusega oma haavatavust ja lapsepõlve traumasid. Aga selle asemel et detailideni analüüsida mida ja miks tema teeb, mõtle endale.

Sa peaksid seda võtma hoopis nii, et see on VÄGA SUUR ohumärk, et mehel on ka varem selline käitumine olnud. See on suur punane ohumärk juba et sel mehel on varasemalt olnud tervelt 11a vältav suhe, mis oligi lõpuks kokku – lahku. Ja veelgi enam, et väidetavalt oli mees seda suhte lõppu nii raskelt üle elanud, aga IKKA ei õppinud sellest ju mitte midagi. Sest praegu käitub täpselt samamoodi. See tähendab, et edasi läheb teil samamoodi, sest see mees ei olegi suuteline muutuma. Arvasin, et ta on max 25a,aga et 36a mees nii käitub…Soovitan väga soojalt, lahku sellest suhtest, enne kui ka 11a kokku-lahku suhtes maha raiskad. Temaga ei ole kunagi õnne, vaid lõputu stress ja närvipinge su jaoks. Samas kui tal lihtsalt suva.

Mul endal oli üsna sarnane kaaslane. Ja samuti lõputu kokku – lahku, mis loomulikult kuskile ei viinud. Läksime lahku, sest kõik positiivne pool ja üksmeel oli lõpuks kadunud. Aga sain õige mitu aastat kohutavalt palju ärevust tunda, stressata ja muretseda mingi mõttetu suhte ja mehe pärast, kes must ei hoolinud. Olingi kogu aeg väga ärev ja suhte pärast muretsemine ning draamad halvasid tihti kogu mu elu. Tagantjärgi mõeldes ikka nii rumal. Samamoodi mõtlesin mehele kuldse kuu selga, kujutasin ette kuidas me oleme ikka nii sobivad omavahel lihtsalt peame need nurgad sirgeks lihvima ja probleemid ületama ja siis ongi kõik ok. Praegu mõeldes kõlab ikka nii rumala ja naiivsena. Mul tuli mõistus pähe siis kui hakkasin 30 saama. Sain aru et ma tahan ju päris suhet, õnnelikku ja toimivat ning ka peret, aga selle mehega ei jõua iial selleni. Lihtsalt viskas üle lõpuks. Hiljem ainsana kahetsesin vaid seda et varem seda asja ei lõpetanud, 2-3a täiesti mõttetut stressi ja aja raiskamist. Esimesed aasta aega oli mees samamoodi täiesti teistsuguse suhtumisega.

Aga eks see ongi kõik väga raske ja sa ei suuda lahkumineku mõttega leppida. Pole selleks valmis. Aga lõpuks kahjustad vaid ennast. Paraku on see kujutelm ilusast ja õnnelikust suhtest vaid sinu illusioon. Kaisus olla ongi hea, aga kui omavahel rääkida ei saa, teine üldse ei kuula ega osalegi, siis sellest lihtsalt ei tule midagi. Iialgi.

Minu suhe oli selline ilus ja mehe käitumine kena ka umbes-täpselt aasta aega (kuni mees armunud ja püüdlik oli), siis muutus üha külmemaks. Tagantjärgi sain aru, et tegelt oleks tulnud 2a järel see suhe lõpetada, sest pärast seda polnud enam tegelikult midagi suhtest alles. Kui 2a täitus, siis ta samamoodi lõpuks tahtis, et välja koliksin. Mu eks iga tüli korral heietas ka, et soovib lahku minna. Kui parasjagu tüli polnud, ei toonud seda kordagi jutuks. Nii et sarnasus su looga. Kolisingi välja ja möödus vaid 2 nädalat, kui tuli nutulauluga, et soovib uut võimalust ja tahab uuesti mu usaldust võita. Proovisime uuesti, aga muidugi läks kõik samas vaimus edasi. Lõpuks kestis see vindumine veel 2 aastat, mis oli tõesti täiesti mõttetu aja ja närvide kulutamine.Midagi rääkima ja arutama ta oligi valmis vaid esimene aasta, edasi lihtsalt vaikis või vihastas, ründas ja õigustas kõike. Ratsionaalselt midagi arutada polnud võimalik. Tal oli samamoodi uskumus, et õiges suhtes ei ole tülisid, vaid kõik kulgeb harmooniliselt ja probleemitult ja justkui “ise”.

Ma tean, et ega sa tõenäoliselt meid kuulda ei võta ja sul pole lihtsalt seda jaksu ega südant, et sellest suhtest lahkuda. Ise olin täpselt samasugune. Kõik su jutt kõlab nii sarnaselt. Kõik need püüded leida mehe käitumisele õigustust, et ta tegelikult ju hoolib ega taha et sa läheks ja et ta on üldse nii “sinu inimene”. Ma mõtlesin täpselt samamoodi, sõna-sõnalt. Ja tagantjärgi sain aru, et see kõik oli vaid minu soovmõtlemine ning praegu ei mõistagi, miks ja kuidas selles mehes nii kinni olin. See tuleb madalast enesehinnagust, soovist armastuse ja suhte järgi, pole iseseisev ja suur kartus üksinduse ees.

Minu meelest on aasta aega iganädalast tüli juba piisav, et sellest omad järeldused teha….Aga aasta aega mehe pidevat ütlust “mul on pohhui, mul on suva, mine siis minema, koli välja” on aga veelgi suurem argument, millest teha järeldused, et on tagumine aeg astuma hakata…Edasi läheks ainult hullemaks. See mees lihtsalt EI MUUTU ja NÜÜD ON NII. Need on need mõtted, mida endale korrutada, et jõuaks kohale aktsepteerimine, et asjad lihtsalt on nii ja kui sulle ei sobi, siis paraku pead lahkuma. Muid variante siin kahjuks pole. Kas lepid sellega, milline mees on (ja oled väga õnnetu) või lahkud ja leiad kellegi, kellega saab suhelda. Mida kiiremini sellega lepid, seda parem endale. Ära ole nagu mina, kes asjatult 3a mingit draamat, ärevust ja depressiooni talus.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.04 15:16; 22.04 15:54; 22.04 16:24; 22.04 17:00; 23.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on püsisuhe oma abikaasaga 26 aastat ja siiani pole kunagi tekkinud tunnet, et temaga ei saa rääkida või et mina pean üksi pingutama ja “ennast muutma”.

Kui juba värskes suhtes selline tunne tekib ja vähemalt kord nädalas on tülid, siis mida te teete veel 10 aasta pärast? Ja kui veel peaksite lapsed saama, siis algab üks laste jagamine ja omakorda suured tülid, kelle juures on laps homme ja kelle juures ülehomme…

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:57; 23.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, nagu minu mehest räägid. Meil oli alguses kõik väga ilus, kuldne kuu seljas ja rohi ikka rohelisest rohelisem. Probleemid tulid siis kui mina ka midagi nõudma hakkasin. Läks aega, enne kui aru sain ja sedagi teiste abiga, et tema poolt tegu vaimse vägivallaga. Elu pideva hirmu ja pinge all, ähvardused, kuidas tema nüüd ja kohe praegu välja kolib jne. Süüdistasin samuti ennast ja olin valmis kõiges süüdi olema, kuni viimaks (ja taas teiste abiga) selgeks sain, et tegu on nartsissistiga. Kõik on ilus, kui sa teda imetled. Kui ei enam ei, siis hakkab pihta terror. Kodust väljas on kõik muidugi ilus, nunnutab sind teiste ees jne. Koju jõudes valab sopaga üle. Täne üks, homme teine tuju. Ja keegi ei tohi teada saada, millise inimesega tegelikult tegu on.

Tegu muuseas kaitseliitlasega. Metsas siplema mees vali, aga kodus kaltsustab oma partneri ära.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui veel peaksite lapsed saama, siis algab üks laste jagamine ja omakorda suured tülid, kelle juures on laps homme ja kelle juures ülehomme…

Last ei saa kindlasti teha sellise mehega, kes ütleb, et tal p….i ja astuge minema, kui midagi ei meeldi. See oleks hullem kui üksikema olla ju. Pealegi: lapsed ikka vinguvad ja jonnivad, mõni eriti palju, see mees ilmselt ei tuleks sellega toime, kui ta juba selle peale pahane on, kui naine midagi natukegi probleemset ütleb.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 12:24; 22.04 15:49; 22.04 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel. Sel mehel võivadki olla mingid traumad lapsepõlvest või eelnevatest suhetest, aga see EI OLE sinu süü ja sina ei pea sellepärast kannatama. See on tema ülesanne ja vastutus oma traumade ja vigadega tegeleda ja nendest üle saada. Sina pole kuidagi ära teeninud, et sinuga lugupidamatult ja hoolimatult käitutakse. Sa ei pea kannatama teise inimese traumade tõttu. Sul on õigus sellisele elule ja suhtele nagu sulle sobib, õigus õnnele ja harmooniale oma elus. Kui see suhe ja mees sinu elu õnnetumaks teevad, on ju asi üsna selge.

Räägi temaga konkreetselt ja lühidalt. Ütle, et sina sedasi ei suuda ega saa. Sul on vaja need paar põhiprobleemi ära lahendada (mis iganes need ka oleks, loodetavasti mitte alkohol ja teised naised..) või muidu jätkata ei saa.

Ma ei plõksiks ealeski kellegagi nii, et “mine siis ära”, “koli välja”  või “lähme lahku siis”, kui ma seda natukegi tõsiselt ei mõtleks. Täiskasvanud inimene saab ju aru, et kui sedasi öelda, siis paljud võivadki seda väga tõsiselt võtta ja kohe esimese ütlemise peale jäädavalt lahkuda.

Mu eks oli samasugune. Iga tüli peale “lähme lahku siis”, kui mina seda mitte ainsamatki korda ei öelnud. Alles lõpus, kui tõesti seda soovisin ja päriselt lõpuks lahku läksime ka. Aga tema ei tahtnud olla ei koos ega ka lahus. Kõigil oma lahkuminekusoovihetkedel mõtles kiiresti ümber.

Ma kirjutasin samuti kunagi siia foorumisse ning kurtsin ka sõbrannadele. Kõik üritasid mind mõistusele kutsuda nagu praegu siin sind. Ütlesid, et mees ju ei hooli ega armasta. Lõpuks läksime ka paariteraapiasse, kus isegi terapeut ütles midagi sellist, et “ta ju ei armasta sind, mida ta veel ütlema või tegema peaks, et sa sellest aru saaksid”. Muutus minus tuli alles siis, kui lõpuks ammendas ja väsitas kõik see draama mind nii ära ja tekkis ükskõiksus. Hakkasin igatsema hoolivat ja mõistvat kaaslast ning suhet, kus puuduks draamad ja saaksin tunda end hästi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.04 15:16; 22.04 15:54; 22.04 16:24; 22.04 17:00; 23.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks, aga sellega võib aega minna, märkab mees et midagi on muutunud – ta kas hakkab ise lünki täitma või võtab ise lõpuks suhteteemad jutuks või siis ei teegi midagi ja nii tulebki ilusti välja et teie suhtel tegelikult pole mingit tulevikku, sina sõudsid üksinda suhtepaati, ning ongi aeg välja kolida.

Ma siis see, kel sarnane suhe oli nagu teemaalgatajal. Minul lõpuks sedasi läkski. Täitsin ka ise muudkui nö lünki. Alustasin ise suhtlust, ise üritasin probleeme lahendada, ise üritasin alati leppimist algatada, ise pakkusin ideid, mida vabal ajal teha, ise otsisin füüsilist lähedust. Ja kui ma siis üks hetk lõpetasin selle pideva lünkade täitmise ja tõmblemise, siis muutus mees rahulolematuks. Mingeid suuremaid probleeme ta välja ei toonud, küll aga muutus pahuraks ja tülinorivaks ning hakkas mingite tühiasjade pärast nokkima (et oma frustratsiooni välja elada).

Kas ta hakkas ise lünkasid täitma? Oh ei. Kui mina enam ei pingutanud, siis oligi selline vaikne vindumine mitu kuud kuni mees siis lõpuks ütles, et see pole ju mingi suhe (elasimegi lihtsalt lõpuks ühe katuse all lihtsalt, selline vaikne pinge oli õhus kogu aeg) ja et ta kolib lihtsalt minema. Nii oligi, et seni oli mehel kõik hästi kuni tema midagi pingutama ei pidanud ja ma talle kõik kandikul kätte tõin, kõike ise ära tegin.

Teemaalgataja tõi oma viimases postituses selgelt välja, et tal on 3 varianti. Aktsepteerida ta ju ei suuda (mis on igati normaalne), ära minna ei taha ja nüüd siis ootab nõu, mida teha, et mees rääkima saada. See ongi selle teema eesmärk. Aga rääkima sa seda meest kahjuks ei saa, sest see mees EI MUUTU. Nämmutan veel mitu korda seda mõtet, et paremini kohale jõuaks. Ainus, mida sa TEHA saad – päriselt välja kolidagi ja minema minna, et näha, kas see midagi muudab. Kui kõik praegu  endisel viisil edasi läheb, siis ei muutu midagi. Mehel on väga mugav ja ta ei austagi sind, sest näeb, et su sõnadel pole mingit kaalu ja kuskile sa ei lähe.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.04 15:16; 22.04 15:54; 22.04 16:24; 22.04 17:00; 23.04 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad ise ka aru, et mees kohtleb sind kui räpsu ja tead küll, et see ei ole normaalne, aga millegipärast on sul suur motivatsioon sellest hoolimata temaga suhtes püsida.

Ma arvan, et sulle läheb tema juures korda mingi väline tegur, nt see, et ta on rikas ja edukas ja/või välimuse poolest sinu “liigast” väljas. Sina oled kõrvuni armunud, tema jaoks oled sa aga mingi vahepeatus, kes võib-olla ongi juba liiga kauaks jäänud.

Et sa tema emaga “väga hästi läbi saad” ja muidu selline “hea ja armas” oled, ei aita seda suhet koos hoida. Et mees ema sõnul kunagist kokku-lahku suhet “pikalt taga nuttis” ei tähenda, et ta tegelikult soe ja armastav inimene oleks.

Minu vägivaldne eks nuttis mind veel aastaid taga, aga suhe ise oli nagu ameerika mäed – kord roosamanna, kord mõnitamine, alandamine, väänamine ja ähvardamine.

Mees, kes sulle juba suhte alguses viskab, et mul pohhui, hakka astuma, ei saa kunagi armastavaks hingesugulaseks. Ära raiska aega, anna elule võimalus kellegi paremaga kohtuda.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees, kes sulle juba suhte alguses viskab, et mul pohhui, hakka astuma, ei saa kunagi armastavaks hingesugulaseks. Ära raiska aega, anna elule võimalus kellegi paremaga kohtuda.

Arvata võib, et teemaalgataja kõige suurem probleem pole mitte see “pohhui” mehike vaid see, et TAL POLE REAALSELT KUHUGI MINNA.

Ja sellest ka kogu see kiunumine siin. Ja lolli jutu veeretamine, et tegelikult” mees ikka ei taha lahku minna jne blä-blä.

Mees loomulikult tahab lahku minna, aga tal pole ka hakkamist, et kedagi välja visata.
Supinahk ilmselt.
Tiksuge siis edasi, teie elud ju.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sa oled mehe lihtsalt vaimselt ära kohitsenud. Kõiges initsiatiivi haaranud, alati otsustamisel peale jäänud, ja kui tema on kunagi midagi omast initsiatiivist teinud, siis oled kritiseerinud ning talle teada andnud, et “hoopis nii oleks palju parem olnud”.

Ükski mees ei taha olla kellegi alluv. Ta ei räägi sinuga ega ei tee mingeid otsuseid seetõttu, et ta tunneb ennast sinuga koos ülimalt halvasti, nagu emmega elaks jätkuvalt. Ja emme muudkui muretseb, hoolitseb, kamandab, kuulab üle ja targutab.

 

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teemaalgatajast suurepäraselt aru.
Kohutav on kooselu inimesega, kes seltskonnas on kõva jutuvestja, parandab hoo pealt ära sõbra auto, pakub alati abi, kui sõber on hädas, kuid koduses elus on ainult tarbija.

Meil olid lahkumineku hetkeks lõpuni tülitsemata (ja seega ka lahendamata) KÕIK ühiselu- ja suhteprobleemid. Kõige väiksematki olmemuret ei lahendanud me koos ära. Kui mulle miski närvidele käis, siis oli see minu probleem. Kui talle miski närvidele käis, siis oli see jälle minu probleem.

Kui lõpuks vihavaenlastena lahku läksime, siis tundsin füüsiliselt, et koorem läks seljast maha. Ja ega meil palju ei puudunudki tegelikult füüsilisest vägivallast, vaimse vägivalla tööriistad teise alla või nurka surumiseks olid ammendunud. Mõlemalt poolt.

Praegu olen 14 aastat uues kooselus. Esimesed 5 aastat me muuga ei tegelenudki kui minu kompleksidega eelmisest abielust. Mul oli nii palju vaja õiendada ja “selgeks” rääkida, et ma siiralt imestan, et see mees ikka veel on minu kõrval. Eks temagi on nende aastate jooksul olnud pahane, et ma ka pisimaid asju tahan alati läbi arutada, aga praegu loeme teineteise mõtteid ja tundeid praktiliselt pilguvahetusest. Meie vahel ei kääri alla neelatud solvumine või pettumus. Me teame, palju ja millal teisega võib arvestada või kuidas rääkida teisega millestki, mis ühiselus segab või teeb haiget.

Eelmises kooselus tülitsesime viimastel aastatel praktiliselt 24/7 ja ei lahendanud ühtki probleemi, kodu oli lahinguväli. Praeguses suhtes tülitseme üliharva, kuid räägime omavahel palju, ja kodu on meie kindlus.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad need siis on, millest on koguaeg vaja rääkida????? Et ühe asja räägid ära ja hops, juba järmine asi platsis? Kui tüütu. Äkki sa oled ta oma rääkimistega ära kurnanud? Teiseks, kuidas sa räägid? Kas heietad või pead loengut või õpetad emalikult või mida? Meestega tuleb rääkida kindlas kõneviisis ja lühidalt, mitte heia-heia nii ja naa, nagu sõbrannadega. Üldse tundub, et teie suhtes puudub koosolemise rõõm, kus ei pea tingimata mitte millestki rääkima vaid olete koos ja naudite vaikust.

Mulle oleks ka niisugune suhe vastukarva, kus ma justkui peaks iga olukorda, sõna ja liigutust läbi arutama ja kaaslane poleks iial rahul. Milleks siis koos ollagi kui rahul kunagi ei olda?

Saaks aru, et mees jooks iga päev käpa maha või arutult raiskaks raha, teels midagi olulist, mis mõjutab tervet pere, siis tuleks asi jutuks võtta. Kui kõik on muidu korras, pole ka mõtet millestki rääkida pidevalt. Mõtle nüüd ise, kui sul oleks mees, kes sinuga igast asjast rääkida üritaks-kui tüütu see oleks.

See jutt, et koli välja siis, on ka õige. Suhtest välja astubki see pool, kes ei suuda enam koos olla ja ei võta kaaslast nii, nagu ta on.

Jutt on sellest et misiganes probleem naisel on, sellest ei saa räägitud, seda ei saa läbi arutatud, ei jõuta mingi lahenduse või kompromissini…

Minul oli ka nii, et kõikides muredes oli mu iseloom süüdi… Mehel oli kõik hästi kuni ei pidanud ühegi minu vajadusega tegelema, midagi panustama.

Pidevalt otsiti vigu, alavääristati viisakalt ja lisati, ära võta isiklikult.

Tegin kõik oma elu otsused üksi ja lahendasin, mis tarvis. Igatsesin inimest meeletult, kes kuulaks mu murekesi ja rõõme, aitaks mõne pisiasjaga või suuremaga, isegi kui saan kõigega hakkama, toetaks siis vaimses mõttes, elaks kaasa…

Point on selles – et pane oma vajadused ritta (need mis täna halvasti, mis osas rääkida ei saa, mis mädanevad (nb. Vajadus on see milleta sa ei saa elada, milleta elu sa ei aktsepteeri, mis teeb sind ilmatu õnnetuks, ja soovid on siis teises lahtris…need pole suhte vajadused…Neid hetkel ei puudutaks). Ja mõtle ka laiemalt läbi, mida sa täpsemalt suhtes olles vajad, millistel põhjustel sina suhtes oled. Ja siis kõrvuta reaalsusega, ja siis tõmba piir, et mida aktsepteerid ja kui paljuta või vähesega hakkama saad – selle otsustad sina.

Võid nimekirja ka lauale panna ja rääkida, et see ja too on sulle tähtis ja on kurb ja läheb aina kurvemaks (need mured, mis mädanevad su sees).

Mina vedasin pikalt üksi seda vankrit ja muutusin nii palju, et endal hakkas halb ja silme eest läks päriselt mustaks, seejärel tegin otsuse. Vajan seda ja toda ja lähen neid asju otsima täpselt sellisena nagu olen. Korjasin asjad ka kaasa.

Ja pärast lahkuminekut ei jõua ära kuulata kui hakkaja, ilus ja tubli ma olen… ???????? Positiivne oli ses suhtes see, et pole asja, mille lahendamisega ma täna hakkama ei saa. (tunne on selline sees) samas haletsen ka vahest, et miks küll nii pikalt oli vaja vireleda…

Osade inimestega on koos nii mõnus just sellisena nagu olen, nendega olengi.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 18:15; 22.04 23:17; 23.04 10:21; 26.04 10:19; 26.04 10:34; 26.04 10:44; 26.04 23:52; 28.04 22:35; 28.04 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, ma ei jõudnud isegi teemat ennast korralikult läbi lugeda, nii pikk oli, kommentaare ka mitte. Aga sellest, et lugesin paar esimest lõiku ja ülejäänu diagonaalis, piisas täiesti, et mul tekkis vajadus soovitada, et jookse minema nii kiirelt kui jõuad. Aga sa tundud omadega nii sees olevat, et ilmselt vajad mingi psühholoogi abi, et ise samale veendumusele jõuda.
Juba see kui inimene ütleb oma suhtest rääkides “olen ennast tema pärast nii palju muutnud” on piisav info, et aru saada, et suhtel pole pikka tulevikku või kui on, siis on see piinarikas.
Ma ei tea kust on tulnud see müüt, et suhte hoidmine peabki olema üks pidev töö. Ma olen 40+ ja olnud kolmes pikaaegses suhtes. Pidama jäi see suhe, mis oli lihtsalt rõõm algusest peale ja on siiamaani 15+ aastat hiljem. Noorena kuulasin ka vanemate naiste nõuandeid, et välja peaks kannatama kõik mehe kapriisid ja “küllap sa siis ikka ise oled süüdi” arvamused ja muidugi see töötegemise jutt. Et peab võitlema ja töötama ja andestama ja mida kõike veel. Vaat ei pea. S*tast ikka saia ei tee, võitle ja kannata palju tahad.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki vastuseid ei lugenud, nii et võib-olla kordan kellegi juttu. Aga mina olen ka oma mehele öelnud, et kui ei meeldi, mine ära. Pole uhke selle üle ja tean, et tegin talle väga haiget sellega, aga sellised turri tõmbumised olid suhte algusperioodil, kus kartsin teda päris ligi lasta ja kui kuul kokku jooksis, siis suhtlemise asemel käratasingi, et pole sind vaja, saan ise ka hakkama. Ta oli aga õnneks kõvast puust ja kannatas selle kõik välja. Aga, ja siin on suur-suur aga. Ma olin ka siis valmis tunnistama, et see on mu kaitserefleks ja kui suurem emotsioon vaibunud oli, saime siiski asju arutada. Kui see mees pole üldse valmis sulle vastu tulema, siis ta ei ole sinu inimene, karm jah, aga tegelikult nii lihtne see ongi. Õige inimesega suhe ei ole pidev ebakindlus ja nutt ja draamad. Jah, lahkhelisid tekib ikka ja igal inimesel on oma kiiksud, aga kui inimene ei ole grammigi nõus oma kaitsemüüri langetama, siis löö selg sirgu ja kõnni ära, sa väärid inimest, kes ka sind ja sinu muresid märgata oskab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on tegemist ikka väga personaalsete probleemidega, mida ma ei soovi välja siin tuua, isegi kui tegu on anonüümse foorumiga.

Arusaadav. Aga kui peaksid, siit loetelust välja valima probleemid, mille peale mees lukku läheb, siis, millised neist need oleks:

a) WC on äravool umbes ja vesi tuleb üle. b) mehe sokid vedelevad c) seks on kehv d) naisel on tööl raske aeg e) suuremat kodu on vaja f) mees joob/mängib/käib väljas liiga palju g) raha on vähe

Mõne puhul neist on teatav blokkimine ju üpris ootuspärane.

Jumal, kaua sa pakud neid totakaid hambapasta pigistamise ja wc poti kaane näiteid..

Iga teema üle nämmutamist… Jne. Jne.

Loe teemapüstitust 3 x kui ühe korraga aru ei saa, milles on küsimus.

TA ka täpsustas… Ja sina tood jälle uue wcpotikaane teemasse juurde.!

Nagu T A mees juba (tema jaurab igas probleemolukorras et tal po… ui, sina lased aga oma wcpotikaantega siin edasi…)

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 18:15; 22.04 23:17; 23.04 10:21; 26.04 10:19; 26.04 10:34; 26.04 10:44; 26.04 23:52; 28.04 22:35; 28.04 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline, kui endal on mure siis tehakse sellest MEIE mure ja teine peab hakkama sellega tegelema, sest ise ei olda rahul.

“Ei osale MEIE vestlustes”  – te ise tõmbate ju selle vestluse käima, sest TEIE jaoks on see oluline ja nimetate seda siis MEIE vestluseks

Tegelikult tahad SINA, et mees käituks teistmoodi. Käituks nii nagu sina soovid. Reageeriks sündmustele (probleemidele) teistmoodi, kuulaks sind nii nagu sina soovid, vastaks nii nagu sina soovid, arutleks nii nagu sina soovid.
Sina tahad, et ta oleks teine mees.

Väljakujunenud käitumis- ja mõttelaadi muutumine tuleb ainult inimesest endast, seda enam 36 aastasel, ja vajab selleks inimeselt endalt tõsist sisemist soovi.

Headele hetkedel suhtes ei taha keegi lahku minna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on probleem ka suur vanusevahe, mida teemaalgataja aga nagu ei ole maininud, sest ilmselt see ei ole tema jaoks probleem. Kui ta ise on alla 30 ja mees juba 36, on tegu 7 ja enama aastaga. See on suur vanusevahe.

Teine probleem, mida mina näen, on mehe eelmine suhe. Loomulikult võis mees olla löödud eelmise suhte lagunemisest kui koos oldud 11 aastat. See on ju väga pikk aeg suhte jaoks, pikem kui käesolev suhe hetkel. Sisuliselt jäävad mehe kujunemisaastad selle suhte aegadesse.

Võimalik, et ka iseloomude poolest tegelikult kokku ei sobita.

Kui öeldakse, et hakka astuma, aga ta tegelikult ei taha, et ma ära läheks. Järelikult elab siis teemaalgataja mehe pinnal. Selles mõttes, kui juba ära minna mehe pinnalt, kas see oleks siis lõplik lahkuminek? Või lihtsalt mees soovib kooselu lõpetada, aga samas suhet jätkata? Eelmine suhe oli ju ka kokku-lahku. Äkki see ongi selle mehe nägemus suhtest, et koos ei elata, aga saadakse kokku? Muidugi sel juhul on väga raske leida naist, kes sellise asjaga nõus oleks. Lapsi loomulikult ka ei ole mõistlik nii mõtleva mehega üldse saada.

Eks teemaalgataja peab ise tunnetama, mida edasi teha.

Tegelikke probleeme ma ei tea, ma ei jõua teemaalgataja pikki tekste üle lugeda.

Need oleksid minu jaoks veidi probleemsed kohad suhtes. Loomulikult need ei takistaks mul suhtesse astuda ega suhtes olla kui armastus on suur.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 11:57; 23.04 04:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassika… aju tuleb kasvatada endale, mitte munad ning mõistlike hobidega tegeleda, mitte mehe torkimise ja suhete pideva lahkamisega. Teist naist üritad endale kõrvale vormida sinna või mis? Suhted sellest moodsast suhte päästmisest ja muudest sarnasestest lollustest lõhki lähevadki. Kust kurat sellised naised tulevad karjakaupa tänapäeval, perekooli foorumist või?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 05:41; 29.04 14:38;
To report this post you need to login first.

Kogu seda pikka lõime ma pole lugenud. Nõu ei oska ka kahjuks anda. Mõned inimesed lihtsalt on sellised kategoorilised ning pole lahendustele orienteeritud.

Kas te tutvusite internetis?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see oluline on, kas tutvuti netis või mujal?

Mõned mehed on väga kategoorilised tõesti ja sellistega ei saa ju toimivat suhet luua ega hoida.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 08:20; 28.04 12:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 115 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehega ei saa mitte millestki rääkida