Esileht Väikelaps mehega reisile, 2 aastane ööpäevaringselt hoidja juurde?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: mehega reisile, 2 aastane ööpäevaringselt hoidja juurde?

Postitas:

On mõte minna reisile septembris koos mehe ja suurema seltskonnaga. Laps on selleks ajaks 2a 9k. Reis kestaks 10 päeva ja laps peaks jääma selleks ajaks hoidja juurde.
Hoidjaga on lapsel läbisaamine muidu väga hea, seal käinud juba ca aasta (kuid ööseks pole kunagi jäänud). Vanavanematest olemas vanaisa, kes elab lähedal aga kelle juurde nii väikese lapse jätmine pole mõeldav. Vanaema elab kaugel ja kohtutud paar korda aastas. Hoidja olekski nagu teine vanaema (seal käib veel 3-4 last päevasel ajal).

Alguses oli mõte, et muidugi lähme aga nüüd süda valutab, et 10 päeva on nii väikese jaoks ikka väga pikk aeg vanematest eemal olla. (Kuigi seltskonnas ka üks paar, kelle laps mõned kuud noorem ja kes jäetakse vanavanematega selleks ajaks).

On kellelgi äkki kogemusi – nii häid kui halbu? Mida arvate, kas minna või mitte?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 10:20; 27.03 12:54; 28.03 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemusi ei ole aga kohe tekkis küsimus, et mis hoidja asjast arvab ja mis siis saab, kui laps peaks haigeks jääma?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võib haigeks jääda, aga samamoodi võib ka hoidja haigeks jääda. Me oleme teinud selliseid pikki reise küll abikaasaga, aga alati on mitu hoidjavarianti olnud, kelle vahel oleme koormust jaganud.

Aga meie hoidjad on ka sellised, keda 100% usaldame, ehk lapse mõlemad vanaemad. Eks sa ise pead teadma, kui palju sa oma hoidjat usaldad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hoidja on ammu tuttav, jätaksin. Enne teeksin mõne nö prooviööbimise hoidjaga ka, kui muidu on hoidja vaid päevasel ajal.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jäi vanavanemate hoida. Ta oli ka varem olnud seal ja probleeme ei tekkinud. Süda küll kripeldas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:47; 28.03 08:40; 30.03 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemusi ei ole aga kohe tekkis küsimus, et mis hoidja asjast arvab ja mis siis saab, kui laps peaks haigeks jääma?

Hoidja on nõus. Tal on olnud üks samasugune “ilma vanavanemateta” laps hoius aeg-ajalt ööpäevaringselt.
Vot sellele pole mõelnud, kui keegi haigeks peaks jääma…eks siis vast vanaisa abistaks. Laps on seni 2 korda haige olnud (niiet paar päeva loid ja palavikus), seega väga tihe haigestuja õnneks pole, aga mine tea…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 10:20; 27.03 12:54; 28.03 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigestumise osa peaks enne läbi rääkima, et mis siis saab.

ja kindlasti võiks eelnevalt vähemal tühe öö olla laps eemal. See võib olla paras šokk, kui laps pole varem öösel teist eemal olnud ja siis kohe 1,5 nädalat korraga. Mida laps võib mõelda ja tunda?

Ma ütlen ka ausalt, et ma pole aru saanud ka, mis häda on vanematel nii pikkadel reisidel ilma lasteta käia. Et kui laps on selline tüütus, miks üldse laps tehti? Minuarust on okei nii väiekstest lastest olla 1-2 ööd eemal, aga 1,5 nädalat on palju – sest nii väike laps veel ei saa aru jutust, et sa tuled 10 päeva pärast tagasi, 2 päeva pärast on tal paanika, miks vanemaid ei ole.

+13
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usaldaks, olgu kui hea tuttav tahes. On küllalt lugusid kuidas “heatahtlikud” (naabrid, sõbrannad, sugulased) inimesed on olnud nõus lahkelt last hoidma, siis on ära tüdinenud ja lapse turvakodusse visanud. Lehest pidevalt lugeda neid lugusid, ei lubaks kindlasti. See reis pole nüüd teile elutähtis, lükkate edasi või lähete koos lapsega.

+4
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva on nii väiksele ikka päris pikk aeg, ise nii kauaks oma last ei jätaks.
Ma küll ei tea, milline reis teil ees on, aga kas oleks varianti võtta hoidja reisile kaasa?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usaldaks, olgu kui hea tuttav tahes. On küllalt lugusid kuidas “heatahtlikud” (naabrid, sõbrannad, sugulased) inimesed on olnud nõus lahkelt last hoidma, siis on ära tüdinenud ja lapse turvakodusse visanud. Lehest pidevalt lugeda neid lugusid, ei lubaks kindlasti. See reis pole nüüd teile elutähtis, lükkate edasi või lähete koos lapsega.

Kade või??

Me oleme ka jätnud 1a10k lapsed hoidja hoolde meie kodus (minu õega). Algul oli plaan reisida kogu perega kuid lapsed jäid veidi enne reisi nohusse ja perearst ise küsis, äkki saab lapsed koju jätta. Keegi kannatada ei saanud.. Viimse päevani enne reisi olime valmis reisi ära jätma, aga kuna palavikku ei tekkinud, siis ikka läksime.. Tore reis oli, süda ei valutanud, õde sai väga hästi hakkama ja turvakodusse lapsed ei viidud :)))

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 15:36; 27.03 15:52; 27.03 15:55; 29.03 17:53; 29.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigestumise osa peaks enne läbi rääkima, et mis siis saab.

ja kindlasti võiks eelnevalt vähemal tühe öö olla laps eemal. See võib olla paras šokk, kui laps pole varem öösel teist eemal olnud ja siis kohe 1,5 nädalat korraga. Mida laps võib mõelda ja tunda?

Ma ütlen ka ausalt, et ma pole aru saanud ka, mis häda on vanematel nii pikkadel reisidel ilma lasteta käia. Et kui laps on selline tüütus, miks üldse laps tehti? Minuarust on okei nii väiekstest lastest olla 1-2 ööd eemal, aga 1,5 nädalat on palju – sest nii väike laps veel ei saa aru jutust, et sa tuled 10 päeva pärast tagasi, 2 päeva pärast on tal paanika, miks vanemaid ei ole.

Laps ei ole tüütus, lihtsalt midagi ei juhtu, kui 2-aastane laps nädalakeseks ilma vanemateta teiste lähedastega kodus on. Mindki on lapsena niiviisi vanaema hoolde jäetud. Vahel on ka vanematel vaja omaette olla. Võõrasse koju ööbima ei viiks aga oma kodus ei näe probleemi.
Mitte mingit traumat see neile ei põhjusta, pigem on kasulik kogu perele kui ema ja isa puhanuna koju naasevad.

Pigem on kahju neist alla 3a lastest kes reisidele kaasa lohistatakse, kes ei mõista veel reisimise võlu, igatsevad kodu, on häiritud režiimi muutusest, nutavad väsinuna lennuväravate järjekorras, lohisevad järgi kui väravaid muudetakse ja lakuvad rõvedaid lennujaama pinke ning roomavad mööda lennujaama põrandat ja häiritud vanemad nendega kogu aeg pahandavad.

Ise esimest korda võtsime lapsed reisile kaasa, kui lapsed olid peaaegu nelja-aastased ja siis nad juba ise selgelt väljendasid et soovivad emme-issiga reisile, kuulasid sõna ja käitusid hästi, ning pärast rääkisid vaimunustunult tuttavatele kuidas nad lennukiga reisil käsid ja mida nad seal tegid. Enne seda ei näinud mõtet.. Ja nii teemegi edaspidi ka, et ühe reisi aastas teeme mehega kahekesi, ja ühe teeme kogu perega (mõistagi need on ka oma loomult täiesti erinevad reisid)

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 15:36; 27.03 15:52; 27.03 15:55; 29.03 17:53; 29.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On mõte minna reisile septembris koos mehe ja suurema seltskonnaga. Laps on selleks ajaks 2a 9k. Reis kestaks 10 päeva ja laps peaks jääma selleks ajaks hoidja juurde.

Hoidjaga on lapsel läbisaamine muidu väga hea, seal käinud juba ca aasta (kuid ööseks pole kunagi jäänud). Vanavanematest olemas vanaisa, kes elab lähedal aga kelle juurde nii väikese lapse jätmine pole mõeldav. Vanaema elab kaugel ja kohtutud paar korda aastas. Hoidja olekski nagu teine vanaema (seal käib veel 3-4 last päevasel ajal).

Alguses oli mõte, et muidugi lähme aga nüüd süda valutab, et 10 päeva on nii väikese jaoks ikka väga pikk aeg vanematest eemal olla. (Kuigi seltskonnas ka üks paar, kelle laps mõned kuud noorem ja kes jäetakse vanavanematega selleks ajaks).

On kellelgi äkki kogemusi – nii häid kui halbu? Mida arvate, kas minna või mitte?

Soovitan siiski kaaluda võimalust jätta laps kellegagi oma kodus. Koduseinad on lapsele olulisemad, ennem hakkab laps kodu igatsema kui ema ja isa (kui hoidjaga on hea kontakt).

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 15:36; 27.03 15:52; 27.03 15:55; 29.03 17:53; 29.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On mõte minna reisile septembris koos mehe ja suurema seltskonnaga. Laps on selleks ajaks 2a 9k. Reis kestaks 10 päeva ja laps peaks jääma selleks ajaks hoidja juurde.

Hoidjaga on lapsel läbisaamine muidu väga hea, seal käinud juba ca aasta (kuid ööseks pole kunagi jäänud). Vanavanematest olemas vanaisa, kes elab lähedal aga kelle juurde nii väikese lapse jätmine pole mõeldav. Vanaema elab kaugel ja kohtutud paar korda aastas. Hoidja olekski nagu teine vanaema (seal käib veel 3-4 last päevasel ajal).

Alguses oli mõte, et muidugi lähme aga nüüd süda valutab, et 10 päeva on nii väikese jaoks ikka väga pikk aeg vanematest eemal olla. (Kuigi seltskonnas ka üks paar, kelle laps mõned kuud noorem ja kes jäetakse vanavanematega selleks ajaks).

On kellelgi äkki kogemusi – nii häid kui halbu? Mida arvate, kas minna või mitte?

Soovitan siiski kaaluda võimalust jätta laps kellegagi oma kodus. Koduseinad on lapsele olulisemad, ennem hakkab laps kodu igatsema kui ema ja isa (kui hoidjaga on hea kontakt).

Nõustun.
Hoidsin nädal aega 2-aastast vennapoega (vanemad pikalt planeeritu soojamaareisil, vanem vend võeti kaasa) ja elasin sel ajal nende kodus. St siis lapse kodus – tema mänguasjad, tema vanniloomakesed, õues tuttav liivakast, oma voodi, oma tekk ja padi.
Kõik läks väga hästi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätaks vaid siis, kui sa ise 100% hoidjat usaldad ja ei muretse hulluks. Meil kestis reis 7 päeva ja laps oli siis 4.5a. Oli vanaema juures, kellega on olnud ka varasemalt öösel(suvel kui lasteaed kinni).

Kuna aga meie poiss teadis, kus me olime, jäigi ta suurest igatsusest haigeks.
Kuna selle reisi ostsime ja planeerisime varakult seltskonnaga, lubasime järgmine kord lapsega koos minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps peaks igal juhul ikka oma kodus olema see aeg. 1-2 ööd külas on ok aga 10 päeva ei ole.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usaldaks, olgu kui hea tuttav tahes. On küllalt lugusid kuidas “heatahtlikud” (naabrid, sõbrannad, sugulased) inimesed on olnud nõus lahkelt last hoidma, siis on ära tüdinenud ja lapse turvakodusse visanud. Lehest pidevalt lugeda neid lugusid, ei lubaks kindlasti. See reis pole nüüd teile elutähtis, lükkate edasi või lähete koos lapsega.

Esimest korda kuulen, viita siis nendele “pidevatele lugudele”. Siis küll, kui ema kaob jooma ja jätab lapse ripakile, aga siin on tegu vastutustundlike vanematega, muidu ei oleks seda teemat teinud.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:47; 28.03 08:40; 30.03 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et see sõltub nii lapsest kui vanematest. On lapsi, kes kergesti lepivad ilma vanemateta, ja on neid, kes on väga “emmekad” ja vajavad vanemaid pidevalt enda juures.

Teine asi on emmed ise – mul on sugulane, kelle süda lihtsalt ei luba oma last kuskile üksi jätta, olgu see või vanaema juures. Tal oli (sellest on küll kaua aega möödas) teise lapse sünnitustähtaeg kohe-kohe kukkumas ja vanem laps viisi maale vanaema juurde nendeks kolmeks-neljaks päevaks. Aga tema läks jhjuba järgmisel päeval lapsele järele, sest tema emasüda ei lubanud last sedasi mujale jätta.

Kui need asjaolud pole takistuseks, siis mina hakkaksin nüüd last harjutama öid vanematest eemal olemisega – üks korraga, nt kord kuus. Ja siis enne reisi suve lõpul juba ka pikemalt, nt paar ööd ja siis mingil hetkel kolm ööd. Sest 10 päeva on ikka meeletult pikk aeg nii väiksele lapsele.

Ja muidugi oleks hea, kui laps saaks oma kodus olla, tuttav koht, enda asjad. Kui laps magab oma voodis ja öösel kaissu ei vaja, mitmeid kordi ei ärka, siis peaks hakkama saama küll.

Vaevalt laps sellest mingi eluaegse trauma saab, kui järsku on vanemad 10 päeva kadunud (eriti kui ikka pidevalt selgitada, juba varakult), aga vabalt võib ka juhtuda, et selle kogemuse tulemusena muutub laps klammerdujaks. Ega ette ei tea.

Isiklikult ma ei tahaks jätta nii väikest nii kauaks üksi. Mina poleks hakanud planeerimagi sedasi reisimist, vaid ikka koos titega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja taas:
Ei, see on välistatud, et hoidja ära tüdineb ja lapse turvakodusse viib 😀
Hoidja on (suhteliselt kõrgelt) tasustatud ja selles vallas proff ja minu meelest ka fännab väikestega tegelemist lausa. Kahjuks on aga välistatud see, et ta meile koju tuleks (ta juures käib ju veel mõni laps).
Reisi iseloom selline, et lapsi kaasa sinna kindlasti võtta ei saa.

Ma ise mõtlen samuti, et väikese jaoks on ajaarvamine ju teistmoodi, 10 päeva võib tunduda nagu täiskasvanu jaoks 2 kuud? Kardangi kõige rohkem, et saab mingisuguse trauma sellest – et ei tunne end nii turvaliselt kui varem ja nt keeldub edaspidi hoidu minemast (või on seal suure hirmuga) arvates, et vanemad jälle kaovad ära pikaks ajaks.

Keegi kunagi rääkis, et nad läksid mehega 2 päevaks ära kuskile mõlema lemmikartisti kontserdile mille piletid olid vist juba enne rasedust ostetud. Lapse vanust ei mäleta aga alla aastane oli kindlasti. Laps sai sellise trauma sellest, et ema ei saanud enam teise tuppa kah minna ilma et laps röökima pistaks. Ja see klammerdumine jäi pmtst aastateks.

Kindlasti ei taha ma lapsele traumat tekitada, sellepärast kaalungi asja. Samas mees ei näe asjas probleemi, samuti arvab hoidja, et saavad hakkama, ka teised sõbrad-tuttavad, kellega olen arutanud, pigem arvavad, et ma võiksin ikka minna. Niiet arvamusi on erinevaid (nagu ka lapsi)..

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 10:20; 27.03 12:54; 28.03 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps on varem öösel hoidja juures olnud?

Mina näiteks ei läheks sõpradega reisile, ma läheks oma perega ja lapsed tuleksid kaasa. Niikuinii on mul pikad tööpäevad ja puhkuse veedaksin oma lastega, mitte tuttavatega. Minu noorim laps saab oktoobris 3. Ta on jäänud mõned korrad hoidja juurde ööseks ja kui vähegi võimalik, siis ma seda ei korda.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et minge, kui esimene mõte oli minna.
Ise alustaks vähehaaval ja allakolmese juurest käiks ära kõige rohkem pika nädalavahetuse (4-5 päeva). Aga ma olen kanaema ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi minge. Vanemad vajavad ka oma aega kahekesi. Meie käime tihti reisil, laps 2a9k. Esimest korda oli vanaema juures pikemalt 1,5 aastaselt, nüüd alles hiljuti tulime 10 päevaselt suusareisilt. Lühemaid tripe teeme kahekesi või ükshaaval aasta läbi. Lapse aeg vanaemaga on ka väärtus lapsele.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem laps 10 päeva hoidjaga, kui lõputud kärgpered… Sest kasvati lahku, lähedus sai otsa, teineteise jaoks ega polnud jne.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 17:28; 02.04 11:24; 02.04 11:24; 07.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem laps 10 päeva hoidjaga, kui lõputud kärgpered… Sest kasvati lahku, lähedus sai otsa, teineteise jaoks ega polnud jne.

Muidugi minge. Vanemad vajavad ka oma aega kahekesi.

Nad ei lähe ju kahekesi, vaid mingi suure kambaga. Läheduse loomise ja romantikareis see pole, hea kui üldse kahekesi olla saab.
Ma läheks tõesti selle asemel kahekesi, kui tõesti laps nagunii öödeks hoida jääb. Miks seda aega mingi kambareisi peale raisata?
Aga sellest variandist mees poleks huvitatud ilmselt.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei oleks ealeski südant jätta ca 3 aastast mingi “võõraga”, aga inimesed on erinevad.
Teemegi praegu lühemaid reise ja lähemale, max 7 päeva, aga võtame alati lapse kaasa (kergkäru ka kaasas, et ei väsiks).
Mõned käivad ju beebidega isegi Tais jm.
Maailm on kirju, mõni suudab kerge südamega minna, mõni hoolib rohkem.
Kui tahame mehega koos olla, võime SPA-sse ka paariks päevaks minna.
10 päeva on küll liig, justkui oleks laps vaid koormaks

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 10:48; 29.03 19:49; 01.04 14:23; 06.04 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selleks ajaks hoidjatädi oma “lasteaiaga” ei saaks teile kolida? Saavad teised lapsed ka natuke teises kohas hoius olla. Hoidja juures 10 päeva/ööd on tõesti kuidagi paljuvõitu ja pärast äkki enam ei julgegi hoidu minna. Nagu isegi arvasid, et äkki hakkab kartma, et te jälle ei tule. Oma last pead ise kõige paremini tundma. Lapsed on tõesti erinevad – mul paraku memmekad. Väiksem oli 5päeva vanavanemate ja hoidjaga (igapäevane hoidja oli ja juba aastaid meil päevasel ajal käinud) ja öösel/nädalavahetusel olid korraga mõlemad vanaemad meil – ehk ma ütleks oli hoidjatest ületurvatud. Laps oli siis täpselt teemaalgata lapse vanune, 2,9a. See oli 5a tagasi ja tänaseni meenutab (tal on erakordne mälu), kuidas vanaemad teda suppi sööma sundisid jne. Paraku klammerduja on ta tänaseni – nüüd juba läheb natuke paremaks, aga oli vahepeal täiesti erakorselt väsitav ja käisime psühholoogil jne. Oli see klammerdumine nüüd selle aastatetaguse 5 päevaga seotud või mitte, ei oska muidugi keegi öelda. Eks ta oli mingil määral klammerduja juba ka siis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps on varem öösel hoidja juures olnud?

Mina näiteks ei läheks sõpradega reisile, ma läheks oma perega ja lapsed tuleksid kaasa. Niikuinii on mul pikad tööpäevad ja puhkuse veedaksin oma lastega, mitte tuttavatega. Minu noorim laps saab oktoobris 3. Ta on jäänud mõned korrad hoidja juurde ööseks ja kui vähegi võimalik, siis ma seda ei korda.

Reis lastega on kvaliteetaeg perega, nii ema kui isa jaoks. Puhkus on ikka midagi muud: kui saab 10-ni magada, suvalisel kellaajal seksida ja ise otsustasa mida täna teha (mitte mõelda mis lastele meeldiks jne). Lapsed ei ole tüütus ega koormus, armastan neid kuuni ja tagasi, juba 3-l päeval tekib suur lasteigatsus.. Aga enda jaoks ka aega vaja, muidu tekib stress ja üleväsimus, ning vanemate vahel tekivad pinged.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 15:36; 27.03 15:52; 27.03 15:55; 29.03 17:53; 29.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem laps 10 päeva hoidjaga, kui lõputud kärgpered… Sest kasvati lahku, lähedus sai otsa, teineteise jaoks ega polnud jne.

Mul ühed sõbrad just lahutasid. Oli just selline paar, kes regulaarselt ilma lapseta reisis, nädalavahetuseks viidi ka vanaema juurde, sest vaja poodi/kinno/koristada… Ei päästa see kahekesi olemine kedagi, kui suhted sassi. Pigem vastupidi, aina tihedamini oli vaja “lapsest puhata” ja kõik koos ei osanudki enam elu nautida.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps elaks reisi ajal kodus koos turvalise pereliikmega, siis läheks reisile. 10 päevaks hoidjale ei jätaks. Mõnepäevane lühireis oleks teine asi, pikale reisile läheks ikka perega koos. Eriti, kui laps käib igapäevaselt lasteaias ja vanemad tööl. Siis oleks koosolemist eriti vaja.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ootab vaid õigustust oma teole ja loodab vaid positiivsetele vastustele, tundub.
Ilmselgelt on kõigil lapsest kahju

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 10:48; 29.03 19:49; 01.04 14:23; 06.04 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem laps 10 päeva hoidjaga, kui lõputud kärgpered… Sest kasvati lahku, lähedus sai otsa, teineteise jaoks ega polnud jne.

Mul ühed sõbrad just lahutasid. Oli just selline paar, kes regulaarselt ilma lapseta reisis, nädalavahetuseks viidi ka vanaema juurde, sest vaja poodi/kinno/koristada… Ei päästa see kahekesi olemine kedagi, kui suhted sassi. Pigem vastupidi, aina tihedamini oli vaja “lapsest puhata” ja kõik koos ei osanudki enam elu nautida.

See on teine äärmus. Inimesed polnud pereeluks valmis (vanus siin ei loe), sellised ei saagi kokku jääda..

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 15:36; 27.03 15:52; 27.03 15:55; 29.03 17:53; 29.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps mehega reisile, 2 aastane ööpäevaringselt hoidja juurde?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.