Esileht Väikelaps mehega reisile, 2 aastane ööpäevaringselt hoidja juurde?

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: mehega reisile, 2 aastane ööpäevaringselt hoidja juurde?

Postitas:

teemaalgataja ootab vaid õigustust oma teole ja loodab vaid positiivsetele vastustele, tundub.

Ilmselgelt on kõigil lapsest kahju

ära kujuta endale asju ette, enamik siiski soovitab minna reisile ja annab nõu. Ema ise utnneb oma last ja kui keegi ei julge jätta- siis on see tema otsus.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:47; 28.03 08:40; 30.03 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin rääkida omast kogemusest. Meie laps on 7aastane. Minu mees käib iga kevad sõpradega 10päevasel hobireisil. Mina olen lapsega sel ajal kodus olnud. Iga kord on laps sel ajal stressi läinud. On näinud halbu unenägusid, ei taha lasteaeda minna (lausa nii, et klammerdub minu külge ja nutab südamest). Ma ei kujuta ettegi, et me mehega mõlemad 10 päevaks reisile läheksime.
Need, kes siin ütlevad, et vanematel on oma aega ka vaja, siis kuidas te ennast ise tunnete, kui mees läheks 10 päevaks reisima? Olete ju täiskasvanud ja võimelised oma tunnetega toime tulema, aga kas ei igatse mehe järele? Ei ole nukker üksi õhtul voodisse pugeda? Ei ole kurb, kui ei saa igapäevaseid rõõme ja muresid mehega arutada? Nüüd mõelge, mida see 10 päeva lapsele tähendada võiks.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 11:15; 30.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin rääkida omast kogemusest. Meie laps on 7aastane. Minu mees käib iga kevad sõpradega 10päevasel hobireisil. Mina olen lapsega sel ajal kodus olnud. Iga kord on laps sel ajal stressi läinud. On näinud halbu unenägusid, ei taha lasteaeda minna (lausa nii, et klammerdub minu külge ja nutab südamest). Ma ei kujuta ettegi, et me mehega mõlemad 10 päevaks reisile läheksime.

Need, kes siin ütlevad, et vanematel on oma aega ka vaja, siis kuidas te ennast ise tunnete, kui mees läheks 10 päevaks reisima? Olete ju täiskasvanud ja võimelised oma tunnetega toime tulema, aga kas ei igatse mehe järele? Ei ole nukker üksi õhtul voodisse pugeda? Ei ole kurb, kui ei saa igapäevaseid rõõme ja muresid mehega arutada? Nüüd mõelge, mida see 10 päeva lapsele tähendada võiks.

See tegelikult päris normaalne pole, kui laps on traumeeritud sellest, kui ÜKS vanem läheb reisile ja oma ema on kodus koos lapsega. Ilmselt ei lähegi algselt stressi mitte laps, vaid sa ise, kuna ei suuda kuidagi ilma meheta 10 päeva aastas olla (“kurb üksi magada”, “ei saa mehega asju arutada” jne). Laps siis omakorda stressis, sest ema on omadega läbi.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin rääkida omast kogemusest. Meie laps on 7aastane. Minu mees käib iga kevad sõpradega 10päevasel hobireisil. Mina olen lapsega sel ajal kodus olnud. Iga kord on laps sel ajal stressi läinud. On näinud halbu unenägusid, ei taha lasteaeda minna (lausa nii, et klammerdub minu külge ja nutab südamest). Ma ei kujuta ettegi, et me mehega mõlemad 10 päevaks reisile läheksime.

Need, kes siin ütlevad, et vanematel on oma aega ka vaja, siis kuidas te ennast ise tunnete, kui mees läheks 10 päevaks reisima? Olete ju täiskasvanud ja võimelised oma tunnetega toime tulema, aga kas ei igatse mehe järele? Ei ole nukker üksi õhtul voodisse pugeda? Ei ole kurb, kui ei saa igapäevaseid rõõme ja muresid mehega arutada? Nüüd mõelge, mida see 10 päeva lapsele tähendada võiks.

See tegelikult päris normaalne pole, kui laps on traumeeritud sellest, kui ÜKS vanem läheb reisile ja oma ema on kodus koos lapsega. Ilmselt ei lähegi algselt stressi mitte laps, vaid sa ise, kuna ei suuda kuidagi ilma meheta 10 päeva aastas olla (“kurb üksi magada”, “ei saa mehega asju arutada” jne). Laps siis omakorda stressis, sest ema on omadega läbi.

Mina ei ole stressis, sest mu mehel oli enne lapse sündi töö, kus ta üsna sageli kodust ära oli, olen harjunud üksi olema ja üksi hakkama saama. Meil on ka eraldi magamistoad, nii et ma magan pidevalt üksi. Lihtsalt olen Perekoolist lugenud teemasid, kus naised kirjeldavad, et nad ei saa üksi magada, kui mees mõnikord ööseks ära on.
Minu poolest jätke oma lapsed üksi nii pikaks ajaks kui soovite, aga paluti kogemust, see on minu reaalne kogemus. Teised siin teemas vastajad on lihtsalt oletanud ja fantaseerinud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 11:15; 30.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas 3 aastane saab aru, aga kui ma nädalaks reisile läksin ja laps mehega jäi, siis kirjutasin paberile kõik nädalapäevad mil ära olin ja panin seinale. Laps ja mees igal õhtul kriipsutasid mööödunud päeva läbi. Mul oskas neljane lugeda. Võib-olla kolmesele võiks numbrid, vähenevas järjekorra juurde kirjutada. Siis ta näeb kui mitu päeva on järel.
Väiksele lapsele on sõnad kümme päeva ebamäärane aeg. Kui numbrid on silme ees, siis on ajal mingi konkreetne mõõde.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme nii nooremad kui ka vanemad lapsed koju jätnud, vanaemaga küll.
Õnnetustele-haigestumistele ei saa küll reisileminemist üles ehitada. Infarkti võib saada ka noor inimene ja keset päeva.
Kui vanaisa olemas, käigu vahetevahelgi läbi ja mängigu lapsega. Hoidjal lihtsam ja mitmekesisem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ootab vaid õigustust oma teole ja loodab vaid positiivsetele vastustele, tundub.

Ilmselgelt on kõigil lapsest kahju

ära kujuta endale asju ette, enamik siiski soovitab minna reisile ja annab nõu. Ema ise utnneb oma last ja kui keegi ei julge jätta- siis on see tema otsus.

mõned emad tahavadki hästi palju chillida. Kas on liiga vara laps saadud, kõik tegemata/käimata või on lihtsalt sarved n-ö maha jooksmata. Siis üritatakse tegemata asju tasa teha. Laps on ju vastutus

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 10:48; 29.03 19:49; 01.04 14:23; 06.04 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiindumushäire on raudselt garanteeritud. Pane tähele, et kui tagasi jõuate, siis sülle ta teile ilmselt ei jookse – see on esimene märk tagajärgedest. Nii see kahjuks on.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiindumushäire on raudselt garanteeritud. Pane tähele, et kui tagasi jõuate, siis sülle ta teile ilmselt ei jookse – see on esimene märk tagajärgedest. Nii see kahjuks on.

Samas saadetakse 1-2-aastased rahumeeli pikkadeks peävadek sõime ja mingit kiindumushäiret ei kardeta…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 17:28; 02.04 11:24; 02.04 11:24; 07.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ootab vaid õigustust oma teole ja loodab vaid positiivsetele vastustele, tundub.

Ilmselgelt on kõigil lapsest kahju

ära kujuta endale asju ette, enamik siiski soovitab minna reisile ja annab nõu. Ema ise utnneb oma last ja kui keegi ei julge jätta- siis on see tema otsus.

mõned emad tahavadki hästi palju chillida. Kas on liiga vara laps saadud, kõik tegemata/käimata või on lihtsalt sarved n-ö maha jooksmata. Siis üritatakse tegemata asju tasa teha. Laps on ju vastutus

Kui ema chillib, on ju isa lapsega, milles probleem.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 17:28; 02.04 11:24; 02.04 11:24; 07.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin rääkida omast kogemusest. Meie laps on 7aastane. Minu mees käib iga kevad sõpradega 10päevasel hobireisil. Mina olen lapsega sel ajal kodus olnud. Iga kord on laps sel ajal stressi läinud. On näinud halbu unenägusid, ei taha lasteaeda minna (lausa nii, et klammerdub minu külge ja nutab südamest). Ma ei kujuta ettegi, et me mehega mõlemad 10 päevaks reisile läheksime.

Need, kes siin ütlevad, et vanematel on oma aega ka vaja, siis kuidas te ennast ise tunnete, kui mees läheks 10 päevaks reisima? Olete ju täiskasvanud ja võimelised oma tunnetega toime tulema, aga kas ei igatse mehe järele? Ei ole nukker üksi õhtul voodisse pugeda? Ei ole kurb, kui ei saa igapäevaseid rõõme ja muresid mehega arutada? Nüüd mõelge, mida see 10 päeva lapsele tähendada võiks.

Jeesus! Kasva suureks!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ootab vaid õigustust oma teole ja loodab vaid positiivsetele vastustele, tundub.

Ilmselgelt on kõigil lapsest kahju

ära kujuta endale asju ette, enamik siiski soovitab minna reisile ja annab nõu. Ema ise utnneb oma last ja kui keegi ei julge jätta- siis on see tema otsus.

mõned emad tahavadki hästi palju chillida. Kas on liiga vara laps saadud, kõik tegemata/käimata või on lihtsalt sarved n-ö maha jooksmata. Siis üritatakse tegemata asju tasa teha. Laps on ju vastutus

Kui ema chillib, on ju isa lapsega, milles probleem.

jutt ei käi sellest et ema üksi chillib, vaid südamerahus jäetakse lapsi pikemaks ajaks koju ja tõmmatakse ise välismaale minema.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 10:48; 29.03 19:49; 01.04 14:23; 06.04 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja ootab vaid õigustust oma teole ja loodab vaid positiivsetele vastustele, tundub.

Ilmselgelt on kõigil lapsest kahju

ära kujuta endale asju ette, enamik siiski soovitab minna reisile ja annab nõu. Ema ise utnneb oma last ja kui keegi ei julge jätta- siis on see tema otsus.

mõned emad tahavadki hästi palju chillida. Kas on liiga vara laps saadud, kõik tegemata/käimata või on lihtsalt sarved n-ö maha jooksmata. Siis üritatakse tegemata asju tasa teha. Laps on ju vastutus

Kui ema chillib, on ju isa lapsega, milles probleem.

jutt ei käi sellest et ema üksi chillib, vaid südamerahus jäetakse lapsi pikemaks ajaks koju ja tõmmatakse ise välismaale minema.

Kirjutatud oli ju just nii: emad chillivad. Sellele vastasingi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 17:28; 02.04 11:24; 02.04 11:24; 07.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja taas:

Ei, see on välistatud, et hoidja ära tüdineb ja lapse turvakodusse viib ????

Hoidja on (suhteliselt kõrgelt) tasustatud ja selles vallas proff ja minu meelest ka fännab väikestega tegelemist lausa. Kahjuks on aga välistatud see, et ta meile koju tuleks (ta juures käib ju veel mõni laps).

Reisi iseloom selline, et lapsi kaasa sinna kindlasti võtta ei saa.

Ma ise mõtlen samuti, et väikese jaoks on ajaarvamine ju teistmoodi, 10 päeva võib tunduda nagu täiskasvanu jaoks 2 kuud? Kardangi kõige rohkem, et saab mingisuguse trauma sellest – et ei tunne end nii turvaliselt kui varem ja nt keeldub edaspidi hoidu minemast (või on seal suure hirmuga) arvates, et vanemad jälle kaovad ära pikaks ajaks.

Keegi kunagi rääkis, et nad läksid mehega 2 päevaks ära kuskile mõlema lemmikartisti kontserdile mille piletid olid vist juba enne rasedust ostetud. Lapse vanust ei mäleta aga alla aastane oli kindlasti. Laps sai sellise trauma sellest, et ema ei saanud enam teise tuppa kah minna ilma et laps röökima pistaks. Ja see klammerdumine jäi pmtst aastateks.

Kindlasti ei taha ma lapsele traumat tekitada, sellepärast kaalungi asja. Samas mees ei näe asjas probleemi, samuti arvab hoidja, et saavad hakkama, ka teised sõbrad-tuttavad, kellega olen arutanud, pigem arvavad, et ma võiksin ikka minna. Niiet arvamusi on erinevaid (nagu ka lapsi)..

Mina arvan, et õige vastus sellisele küsimusele on – ema süda teab kõige paremini. Ära lase ennast mõjutada oma mehest, tuttavatest ega perekoolikatest vaid küsi ENDALT otse ja varjamata: kas sinu laps saab sellega hakkama? Samuti, Kas sa ise suudad temast nii kaua eemal olla?

Iseenda õhjal ma teaksin kindlasti, et mina ei läheks. Ma ei saaks ise nautida reisi ja mõtleks koguaeg lapsele. Oma lapsi selles vanuses jätsin maksimaalselt kaheks ööks isaga või vanaemaga, ja siis oli juba kehva tunne, kuigi kõik laabus hästi. Pikemalt, 5 ööd olime mehega mõlemad ära, kui noorem laps oli 3, aga ta oli oma vanema õega koos ja oma kodus koos minu emaga. Aga selline olen mina.

Ma kujutan ette, et lähete kuskile mägedesse matkama, et last sinna kaasa ei vea… ma lükkaks selle reisi mõned aastad edasi või siis läheks vanematest ainult üks – sina või isa. Mind häiriks ka see mõte, et kui reisil peaks teiega midagi juhtuma, aga see vist veidi ülepingutatud hirm, või? Ega need reisisihtpunktid maailmast ära ei kao nende paari aastaga ja kui kaovadki (mingid sõjad või poliitiline olukord muutub), siis leidub teisi ägedaid kohti alati, kasvõi oma kodumaal.

Aga selle jutuga ma ei tahtnud muidugi kuidagi mõjutada. Mida ütleb sinu süda ilma ümbritseva mürata on kõige olulisem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps mehega reisile, 2 aastane ööpäevaringselt hoidja juurde?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.