Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mehel mõttetu töö

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Mehel mõttetu töö

Postitas:
Kägu

Mees töötab koroona pärast kodukontoris ja nüüd näen tõeliselt kui mõttetu töö tal on. Ta alati rääkinud, et talle ta töö ei meeldi ja nüüd näen lähedalt et see on tõesti igav ja vahepeal tal polegi eriti midagi teha. Seda, et ta vahepeal lihtsalt arvutis istub, mega aeglaselt midagi teeb, on nii raske vaadata, sest ise olen aastase lapsega kodus ja pidevalt rakkes. Minul on tegelikult tore töö ja tahaksin väga tööle tagasi minna, aga mees ei ole nõus ikkagi oma mõttetust tööst pausi tegema ja lapsega koju jääma. Mida teha ja kuidas rahulikuks jääda ja kuidas mehega rääkida/teda veenda koju jääma? Olen lihtsalt iga päev vihapurske äärel, sest on kohutavalt raske vaadata meest tegemas oma jaburat tööd kui ma tööd, samal ajal kui mina võiksin hoopis teha oma head tööd. Kui ta vaid lapse eest ise hoolitseks.

+12
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kumb töö rohkem raha sisse toob?

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See alati “loll” targutamine, aga ise oled sellise mehe valinud ja otsustanud lapsi saada.

Variant on ka ise tööle minna ja lapsele hoopis hoidja võtta.

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ka hoidjat ja mõlemal tööle minna. Kui mees nagunii kodus ka töötab, siis hoidjaga koos saab ilusti hakkama.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mees nagunii kodus ka töötab, siis hoidjaga koos saab ilusti hakkama.

Jätta mees koos noore ja kena lapsehoidjaga koju? Ma olen internetist igasuguseid filme näinud, mis siis juhtuma hakkab.

+9
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jätta mees koos noore ja kena lapsehoidjaga koju? Ma olen internetist igasuguseid filme näinud, mis siis juhtuma hakkab.

Sul juba TA-le lapsehoidja välja valitud?

Ning mees, kes petta tahab, petab nagunii.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda, et ta vahepeal lihtsalt arvutis istub, mega aeglaselt midagi teeb, on nii raske vaadata, sest ise olen aastase lapsega kodus ja pidevalt rakkes. Minul on tegelikult tore töö ja tahaksin väga tööle tagasi minna, aga mees ei ole nõus ikkagi oma mõttetust tööst pausi tegema ja lapsega koju jääma. Mida teha ja kuidas rahulikuks jääda ja kuidas mehega rääkida/teda veenda koju jääma?

Kui kell saab 5 ja tööpäev läbi, jäta laps temaga ja mine tee omi asju-trenn, sõbrannad, kohvik, kino, teater. Või ta üldse lapsega ei tegele?

Ütled, et sina oled juba aasta kodus olnud, nüüd on tema kord.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Aastasega kodus ja pidevalt rakkes” – see lause ütleb kõik. Et sul on lihtsalt tüdimus rutiinist. Aastase lapsega kodus olemine ei ole “pidevalt rakkes”. Kodus olles saab koristada, süüa teha jmt asjad päeva jooksul sobival ajal ära teha, ei ole just palju teha ka ju 3-liikmelise pere puhul. See, millest tekib rakkes olemise tunne, on vaimne väsimus. Nii selgitadki mehele. Valikuid teil ju on, nt lapsehoidja, et saaksid ka tööle minna, või jääb mees lapsepuhkusele, või paned lapse mõnda väiksesse hoidu ja üritate mehega haigestumiste ajal oma töö asjad ja lapsega tegelemise ära jagada. Ilmselt tundub sulle mehe tööd kõrvalt vaadates, et ta on küll kodus, aga poeb töö ettekäändel arvuti äärde molutama ja pole nö teiega, et tema nagu ei teekski midagi, aga sina muudkui peaks lapsele reageerima jne. Katsu kaine pilguga see teie eluke üle vaadata ja välja mõelda, et mida sa siis tahad. Kui nii väga tahad tööle minna, siis paned lapse hoidu või võtad lapsehoidja.

+13
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

See alati “loll” targutamine, aga ise oled sellise mehe valinud ja otsustanud lapsi saada.

On jah loll targutamine. Enne kooselu ja ammugi mitte lapse sündi ei ole võimalik teatud asju ette näha.

Võimalik, et mees tunneb ennast vähem mehelikuna kui ta peaks koju jääma. Milline on tema sõprade hoiak meeste lapsehoolduspuhkusesse? Võib-olla peaks rõhuma mehega rääkides sellele milline side tal lapsega tekib ja milliseid mälestusi nad kahekesi koos loovad ja kuidas laps hakkab temast hoolima jne. Ära puuduta seda, et tema töö on jama ja sinul on nii ilus ja tore töö. Ära maini, et sina saad parema elu peale vaid katsu rõhutada mehe ja lapse sidemele. Ja pead jälgima, et keegi ära ei riku sinu plaani, st ei hakka mehele ütlema, et ta on pehmo jms. Kuidas mehe vanemad sellesse suhtuksid? Nendega rääkides hoia ka tagasi oma elevust tööle minemise osas, pigem rõhuta, et see on mehe ja lapsevahelise sideme loomiseks. Mis tegelikult ongi ju tõsi. Just rutiinsed tegevused, ühised mured-rõõmud loovadki tugevama suhte. Näit. kui mees peab palavikus lapsega kodus olema. Mulle tundub, et meestel tekib lastega parem side läbi tegevuse ja ühise kogemuse. Kui lihtsalt oled olemas, siis ei teagi millised tundeid võid tunda. Kui pead palavikus lapsega kodus olema, saad aru milline mure võib olla lapse pärast.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

On jah loll targutamine. Enne kooselu ja ammugi mitte lapse sündi ei ole võimalik teatud asju ette näha.

No tegelikult kui mees on valitud ja selline ta on, siis on valida, kas leppida või lahkuda. Teist inimest muutma hakata ei ole aus. Mõned asjad ongi vaja juba enne paika panna ja läbi rääkida, mitte jonnida, et mehe töö tundub mõttetu ja teeks parem ise tööl tööd.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arnold Schwarzeneggeril oli päris kole ja üldse mitte noor lapsehoidja/koduabiline, ja ta tegi ikkagi sellele ka lapse taha, veel samal ajal kui oma naiselegi.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arnold Schwarzeneggeril oli päris kole ja üldse mitte noor lapsehoidja/koduabiline, ja ta tegi ikkagi sellele ka lapse taha, veel samal ajal kui oma naiselegi.

Ma tabasin kunagi mehe noore ja kena lapsehoidjaga otse voodist, kui peale lõunat korraks koju põikasin töölt.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA, kas mees ei taha lapsega olla või kuidas, aga kui jätadki mehe lapsega mingiks ajaks üksi, iga kord pikendad ükisolekuaega ja lõpuks astud vihapurske äärelt maha ja purskadki kogu viha välja

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovitan elada oma elu ja mitte püüda teise inimese elu elada. Kui sinu mees ei soovi muutust, tuleb tema soovi aktsepteerida. Sina oma elu saad muuta näiteks minnes tööle ja palgates lapdehoidja.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Aastasega kodus ja pidevalt rakkes” – see lause ütleb kõik. Et sul on lihtsalt tüdimus rutiinist. Aastase lapsega kodus olemine ei ole “pidevalt rakkes”. Kodus olles saab koristada, süüa teha jmt asjad päeva jooksul sobival ajal ära teha, ei ole just palju teha ka ju 3-liikmelise pere puhul. See, millest tekib rakkes olemise tunne, on vaimne väsimus. Nii selgitadki mehele. Valikuid teil ju on, nt lapsehoidja, et saaksid ka tööle minna, või jääb mees lapsepuhkusele, või paned lapse mõnda väiksesse hoidu ja üritate mehega haigestumiste ajal oma töö asjad ja lapsega tegelemise ära jagada. Ilmselt tundub sulle mehe tööd kõrvalt vaadates, et ta on küll kodus, aga poeb töö ettekäändel arvuti äärde molutama ja pole nö teiega, et tema nagu ei teekski midagi, aga sina muudkui peaks lapsele reageerima jne. Katsu kaine pilguga see teie eluke üle vaadata ja välja mõelda, et mida sa siis tahad. Kui nii väga tahad tööle minna, siis paned lapse hoidu või võtad lapsehoidja.

Lisaksin veel sellele enda kommentaarile, et tegelikult läheb aeg väga kiiresti. Kui laps on praegu aastane, siis see pool aastat veel kodus olla, ei ole pärast tagantjärele vaadates üldse pikk aeg. See lastega kodusolemine tundub venivat ainult mingi aeg, pärast saad aru, et see aeg oli väga üürike. Ja kui hakkab pihta see töö-lasteaed-kodu-viirused-hoolduslehed jne trall, siis saad aru, et igal asjal on omad puudused ja plussid. Töölkäimine on tore, aga sellega tuleb sul niikuinii oma raskusi väikese lapsega. Praegu sa ilmselt mõtled sellele tööelule, mis sul enne lapse saamist oli, aga lapsega koos on ka su tulevane tööelu muutnud. Miski pole enam endine. Näiteks kui varem võisid tööle kauemaks jääda, kui oli vaja, siis lapsega hakkad mõtlema, et mis kellaks vaja lasteaeda järele minna, tore, kui varemgi saaks, sest ega väike laps pikki lasteaiapäevi väga hästi ei talu jne. Tulevad uued väljakutsed, milles on vaja oma töö- ja pereelu tasakaalu saada. Ei ole nii, et oh, nüüd saan tööle, nüüd on kõik tore.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas mees peab oma mõttetust tölst loobuma? Kui passib niisama ekraani, kas saaks nii, et teetegi mõlemad kodukontoris tööd ja kordamööda tegeleda ka lapsega? Siin on pidanud ju ka 3lapselised niimoodi hakkama saama ja 1 aastane ei nõua kindlasti rohkem tähelepanu kui nt 2,5a, 4a ja 6a.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui passib niisama ekraani, kas saaks nii, et teetegi mõlemad kodukontoris tööd ja kordamööda tegeleda ka lapsega?

Ilmselgelt naine ei saa ju kodus töötada, muidu oleks ta seda juba teinud. Ega kõik töökohad pole kodus ekraanipassimise kohad.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Aastasega kodus ja pidevalt rakkes” – see lause ütleb kõik. Et sul on lihtsalt tüdimus rutiinist. Aastase lapsega kodus olemine ei ole “pidevalt rakkes”.

Aastast last tuleb pidevalt jälgida, et ta kuskile ei roniks, alla ei kukuks, endale midagi pähe või kurku ei tõmbaks. Jah, rakkes ei olda tõesti nii, et üks käsi niidab vikatiga heina ja teine talitab sigu, aga fakt on see, et aastase lapse kõrval vaimselt välja lülituda ei saa. Õnnetuse korral on kohe samad targutajad platsis, et issand jumal, kuidas ema ometi ei märganud, ise passib kodus.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Aastasega kodus ja pidevalt rakkes” – see lause ütleb kõik. Et sul on lihtsalt tüdimus rutiinist. Aastase lapsega kodus olemine ei ole “pidevalt rakkes”.

Aastast last tuleb pidevalt jälgida, et ta kuskile ei roniks, alla ei kukuks, endale midagi pähe või kurku ei tõmbaks. Jah, rakkes ei olda tõesti nii, et üks käsi niidab vikatiga heina ja teine talitab sigu, aga fakt on see, et aastase lapse kõrval vaimselt välja lülituda ei saa. Õnnetuse korral on kohe samad targutajad platsis, et issand jumal, kuidas ema ometi ei märganud, ise passib kodus.

Mina olin see, kes imestas, et “rakkes”, ja jään selle juurde, sest see väljend ütles, et teemaalgataja ei ole mitte rakkes, vaid mehe peale vihane. Selline rakkes olemine on kõigil lapsevanematel. Kõik emad on mingi aeg selle läbi teinud. Mul on ka lapsed, olen samamoodi nendega kodus olnud. Tean, kuidas rutiin lõpuks pinda hakkab käima jne. Aga teemaalgataja suunab selle vihaks mehe vastu, räägib, nagu oleks lapsega kodus olemine mingi ülisuur koorem. Ei ole esimene ema, kel tüdimus peale on tulnud, ega ka viimane. Kui juba laps saadud, siis tuleb võttagi seda nagu ühe eluetapi paratamatust. Ja kui inimene on valmis tööle minema, siis ei pea selleks ju aastase lapsega mehele turja kargama. Ootab mõne kuu veel, paneb lapse kuhugi väiksesse hoidu ja lähebki tööle. Praegu tundub nagu kättemaks, et vot mina passisin lapsega aasta aega, teeme nüüd sinu tööle ka üks-null ära. Tegelikult pole seda aastasega enam vaja ju, on ka mõistlikumaid kompromisslahendusi.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis kargate ta-le kaela.

loogiline oleks, et kodukontoris mees ka pausidel või rahulikumal hetkel tuleb pere sekka, mitte ei hakka kaarte mängima või videoid vaatama ajaviiteks.

ise töötan ka tihti kahe lapsega kodukontoris ja pole ikka 8 tundi jutti silmadega ekraanile vaja kleepuda, kuigi mul on suht palju teha.

lisaks väidetavalt mees ise ka pole vaimustuses oma tööst ega eita, et pole palju teha ja kuigi pingeline.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis töö see mehel täpsemalt on?
Kas seda ei annaks vanemapuhkuse kõrvalt teha?
Lisasissetulek võiks mehe jaoks selle sammu tegemisel motivatsiooniks olla, kui töö võimaldab (TA läheks tööle tagasi, mees saaks palka+vanemahüvitist)

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat mida kõike Perekoolist teada saab! Guugeldasin seda ja vastabki tõele. Kuigi Schwarzenegger nüüd on seda ka tunnistanud ja vaatasin, et käis ka selle lisapoja kooli lõpetamisel.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat mida kõike Perekoolist teada saab! Guugeldasin seda ja vastabki tõele

Kas sa sooviksid veel teada saada, mida Bill Clinton tegi. Googelda Bill Clinon ja Monica ja saadki teada.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat mida kõike Perekoolist teada saab! Guugeldasin seda ja vastabki tõele

Kas sa sooviksid veel teada saada, mida Bill Clinton tegi. Googelda Bill Clinon ja Monica ja saadki teada.

Last küll mitte.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida teha ja kuidas rahulikuks jääda ja kuidas mehega rääkida/teda veenda koju jääma?

Üks võimalus on palgata kena ja noor miisu lapsehoidjaks. Usu mind mees jääb meeleldi koju.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ise olen aastase lapsega kodus ja pidevalt rakkes.

Sa vajad mingit tegevust. Kas osakoormusega ei saaks töötada?

Ja kui mehel on nii mõttetu töö, et lausa arvutis passib, siis võib ta seda mõne tunni jooksul ju koos lapsega teha. Minu mehel ei ole mõttetu töö, aga töötab samuti kodukontoris ja kui ma päeval paar tundi tööl olen, siis teeb tema laste kõrvalt oma tööd. Vahel teeb koguni süüa sel ajal. Kõike ei saa ta niimoodi laste ja muu tegevuse kõrvalt teha, kuid üht-teist siiski. Meie pisikesed on 3a ja 10k.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka väga tobe on öelda, et teise inimese töö on mõttetu. Las ta siis teeb seda sinu arust mõttetut tööd. Kui ta pole valmis praegu oma elu ja tööd muutma, siis see, kas sinu silmis on see mõttetu või mitte, ei ole ju tähtis, kui talle sobib see, et ta saab raha töö eest, mis ei paku nii suurt rahuldust. Paljud teevad “mõttetuid” töid, sest arved vaja maksta ja töö on töö.

Ma saaks sellest närveldamisest ja vihast mehe vastu aru, kui oleks ühekuune laps, aga tegelikult olete selle beebiga kodus olemise etapiga sama hästi kui lõpusirgel. Aastane laps, mõni kuu veel ja aruta oma tööandjaga kasvõi osalise koormusega tööle naasmist. Lapsele otsite hoidja või panete lastehoidu. Ma ei tea, kus te elate, aga Tallinnas on piirkondi, kus 1,5-aastasedki saavad sõimekoha, ei ole enam selline probleem, nagu aastaid tagasi. Kui laps juba aastane, siis ei ole väga mõtet mehel ju enam lapsehoolduspuhkusele jääda. See võib tema jaoks tähendada seda, et see tema “mõttetu” töö antakse kellelegi teisele ja lapsehoolduspuhkuselt naastes ei pruugi tal enam seda olla. Nii et hoidke seda, mis reaalselt olemas on. Ka teemaalgataja enda tööle naasmine ei pruugi nii valutult minna, nagu ta enda vaimusilmas näeb.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega see Mildred ju tibilikult ilus pole, aga kole ka mitte. Ja ta oli mingi 35-36 kui sünnitas. Siit taaskord tõde, et oma naine võib olla Miss Universum ja tark ja haritud, aga alati sellest ei piisa mehele. See majahoidja tuli neile tööle 31-aastasena, ja ehk ta oli selline särtsakas rõõmsameelne latiino. Rinnakas ja volüümikas ja lihtne, hoopis teistsugune kui oma naine. 10-abielu oli ka juba Arnoldil selja taga oma naisega ja kolm last, kusjuures naine ootas neljandat, kui Arnold teisega magas. Julm!

Saan aru, et seda saladust, et majateenija laps(ta elas seal majas edasi) on Arnoldi oma hoiti saladuses 14a, kuni Arnoldi naine hakkas poisi ilmseid sarnasusi oma mehega märkama. Siis tunnistati üles, et jah, on küll tema poeg. Muidugi järgnes sellele varsti lahutus. Vot, selline lugu nende majja võetud teenindajatega. Tuleb valida ainult 50+ naisi teenijateks. Need ei ole nii ahvatlevad ja ei rasestu ka ehk enam.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka väga tobe on öelda, et teise inimese töö on mõttetu. Las ta siis teeb seda sinu arust mõttetut tööd. Kui ta pole valmis praegu oma elu ja tööd muutma, siis see, kas sinu silmis on see mõttetu või mitte, ei ole ju tähtis, kui talle sobib see, et ta saab raha töö eest, mis ei paku nii suurt rahuldust. Paljud teevad “mõttetuid” töid, sest arved vaja maksta ja töö on töö.

Ma saaks sellest närveldamisest ja vihast mehe vastu aru, kui oleks ühekuune laps, aga tegelikult olete selle beebiga kodus olemise etapiga sama hästi kui lõpusirgel. Aastane laps, mõni kuu veel ja aruta oma tööandjaga kasvõi osalise koormusega tööle naasmist. Lapsele otsite hoidja või panete lastehoidu. Ma ei tea, kus te elate, aga Tallinnas on piirkondi, kus 1,5-aastasedki saavad sõimekoha, ei ole enam selline probleem, nagu aastaid tagasi. Kui laps juba aastane, siis ei ole väga mõtet mehel ju enam lapsehoolduspuhkusele jääda. See võib tema jaoks tähendada seda, et see tema “mõttetu” töö antakse kellelegi teisele ja lapsehoolduspuhkuselt naastes ei pruugi tal enam seda olla. Nii et hoidke seda, mis reaalselt olemas on. Ka teemaalgataja enda tööle naasmine ei pruugi nii valutult minna, nagu ta enda vaimusilmas näeb.

kas TA näeb vaimusilmas oma tööleminekut ja mehele ju tema enda töö ei meeldi, ma ei tea, kas siis peab kümne küünega sellest kinni hoidma, pigem tehku ettevalmistusi huvitava,a töö otsimiseks või tehku selgeks, mis teda huvitab

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas TA näeb vaimusilmas oma tööleminekut ja mehele ju tema enda töö ei meeldi, ma ei tea, kas siis peab kümne küünega sellest kinni hoidma, pigem tehku ettevalmistusi huvitava,a töö otsimiseks või tehku selgeks, mis teda huvitab

TA tööleminekuks ei pea ju mees oma tööst loobuma. Laps on aastane, saab väiksesse hoidu panna, lapsehoidja võtta, varsti juba sõime. Ma ei saa aru sellistest inimestest, et kui endal on halb ja oled närviline, siis on vaja kellegi teise jaoks ka harjumuspäraseid asju lõhkuda.

Las mees teeb oma tööd, teemaalgataja läheb oma tööle. Ei ole ju mingit vajadust mehel töölt ära tulla. Seda enam, et ega teemaalgataja ju kindla peale ei tea, kas teda nii pikisilmi tööle tagasi oodatakse, kuidas väikese lapsega töölkäimine kulgema hakkab jne. Mõistlik oleks ikkagi hoida ka seda, mis kindlalt olemas on, ka mehe töökohta.

Mees on täiskasvanud inimene, kui ta ei taha töölt ära tulla või töökohta vahetada, miks peaks teda siis selleks survestama? Sest TA otsustas, et mehe töö on mõttetu ja tulgu töölt ära? Milleks? Ei pea ju töölt ära tulema. TA saab ka meest torkimata tööle minna.

+4
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mehel mõttetu töö