Esileht Pereelu ja suhted Mehel pole aega

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Mehel pole aega

Postitas:

Viimased kaks aastat on meil mehega järjest vähem aega üksteise jaoks. Mees on mulle väga armas, aga tunnen temast puudust. Ta on palju tööl ning kuna ta on nö kuldsete kätega, siis on kõigil pidevalt tema abi vaja. Näen, et ta on väsinud ja pinges ning siis pingete maandamiseks tahab tuulduda väljaspool kodu. Putitab sõbraga üht autot. Paar korda kuus käivad sõprade seltskonnaga pubis või klubis tantsimas. See on kogu aeg nii olnud ja pole kahtlane.
Olen mehega pidevalt rääkinud, et tunnen end üksikuna ja et olen meie suhte pärast mures. Ta annab siis lubadusi, mis ei kehti ka nädalat. Ma pole temaga tülitsenud, aga pidevalt pettun. Tunnen, et tal pole minuga huvitav ja näeb minus ainult laste ema, kes istub kodus ja kasvatab lapsi. Ma käin ka tööl ja sissetulekud on võrdsed. Tema meelest naine tegelikult tööl käima ei peaks.
Eile õhtul siis oli hea moment temaga rääkimiseks ja ta avanes veidi. Ütles, et on väsinud ja mõtleb tööd vahetada. Kiitsin ja julgustasid teda. Kuigi olen seda juba ka varem kuulnud. Kui rääkisin perega koos olemisest ja ühisest ajast, siis saingi vastuse, et tal pole aega ja sisuliselt on kõik muu tähtsam. Mees kiidab, et saan kodu ja lastega hästi hakkama, aga mina kui naine olen ikkagi 0 ja terve pere üritusteks pole ka aega. Ta võtab mind iseenesest mõistetavana.
Olen hoolitsetud ja veel kena ja noor ning mul on ka tähelepanu vajadus. Ja nüüd olen nii ummikus, et ei teagi mida teha. Tegelikult pidevalt mõtlen, et miks ma selles suhtes olen, kui mina olen viimane tähtsuse järjekorras. Olen ju üritanud rääkida ja korraldada, aga mees ei tule kaasa.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 16:48; 19.10 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult pidevalt mõtlen, et miks ma selles suhtes olen, kui mina olen viimane tähtsuse järjekorras. Olen ju üritanud rääkida ja korraldada, aga mees ei tule kaasa.

No ja miks sa siis oled suhtes inimesega, kes sind ei armasta?
Sest sa oled arvamusel, et parem on üksi seda tangot tantsida versus üldse mitte tantsida.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 16:57; 19.10 17:58; 19.10 21:17; 20.10 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NOo mida pettuda, kui mees ongi selline nagu ta on. Mõtle läbi, kas tahaksid üksi jätkata, kas tahad sellist elu elada elulõpuni või on üksi parem. Kui on üksi parem, lahku kohe. Kui ei ole üksi parme, täida oma aeg nii ära, et sa ei peaks sõltuma mehest ja tema ajast. Üksi elades ju nagunii pidid ise hakkama saama. Ja kui lahutad seisab see ees. Nii et kasuta seda aega mis sul on iseseisvaks saamiseks, mitte suhtesõltuvuse süvendamiseks. Mees tuleb, ära räägi, et oled suhte pärast mures. Küsi mehelt, et kuna me koos kuhugi läheme. Täpselt ja konkreetselt. Ütle ,et tahad oma aega planeerida ja tahad teada, millised on mehe võimalused midagi koos teha ja nii tehke nädala plaani koos valmis. Ja siis kui mees ei pea sellest plaanist kinni, vat siis saad arutada, miks see nii on. Aga kõik lubadused, homme on kõik teisiti on tühjad. Tehke koos nädala plaan ja vaadake, mis siis toimuma hakkab. Kui mees planeeritult on ära, võtad sina ka ette midagi, mida saad üksi teha.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar korda kuus käivad sõprade seltskonnaga pubis või klubis tantsimas. See on kogu aeg nii olnud ja pole kahtlane.

See ON kahtlane.

Mitte selle pärast, et ta seal pubis nüüd tingimata võõraid naisi tahaks taga ajada, aga tekib küsimus, et MIKS ta selle naise (sinu siis) üldse omale elukaaslaseks võttis, kui mitte kunagi pole tahtnud temaga isegi tantsimas käia?
Otsustaski, et elu on ilus, aag siis on veel ilusam, kui kodus sokid kah end ise ära peseks.
Vaatas ringi, isetäituvad pesumasinat pole veel leiutatud ja siis järsku avastas, et on ju olemas pesumasin Maarika, made in Estonia ja täiesti kodumaine toode.
Kes ühtlasi veel ka kokkab ja kui veab, siis ka seksib.

Maarika oli alul muidugi väga meelitatud, et ei peagi rohkem poeriiulil seisma, vaid saab lausa koju. Eelseisvad ülesanded teda ei heidutanud, sest ta oli ju selleks loodud.

Ja nüüd on järsku tekkinud probleem?
Maarika streigib…

Perekool, vastake, kelle peaks remonti viima, kas Maarika või mehe?

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 16:57; 19.10 17:58; 19.10 21:17; 20.10 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et ikka päris kurb.
Kui sa hoolitsed kodu eest, tegeled ilmselgelt lastega rohkem, käid lisaks veel tööl – siis mida mees nagu teeb? Ajab ju lihtsalt oma asja, samal ajal, kui kõik rasked ja tüütud kohustused sinu õlul on. Asi polegi minujaoks niivōrd selles, et te kahekesi olla ei saa(mis on ka, kahtlemata, probleem), vaid et kogu pereelu on sinu õlul. Millal sina väljas käid, hobidega tegeled jne?
Ma saan aru, et mõndadel naistel polegi seda vaja, kuni mõne aasta pärast tehakse teema, et ei tea enam kes ma olen, pereelust kopp ees, pole end arendanud jnejne.
Mu mees on ka paras töönarkomaan ja “ei” on tal ka raske öelda, aga ma olen lihtsalt tüütult ja järjepidevalt juba enne esimese lapse sündi rääkinud, et ka mul on puhkehetki vaja, meil on vaja vahel koos ka olla, lapsed peavad ka saama vanematega koos olla. Fakti ette olen ka pidanud panema, väiksema lapse kōrvalt läksin ülikooli tagasi ja laiutasin käsi, tema on ka isa ja sai juba enne laste sündi kokkulepitud, et lapsed pole ainult minu pärusmaa. Minu eneseareng, paremad karjäärivõimalused ja heaolu on sama tähtsad, kui tema omad.
Paratamatult täielikku võrdsust ei saagi, jah, aga sinu hobide, vajaduste ja kahekesi olemise arvelt autot putitada on ka nõme.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jääb arusaamatuks, miks mees käib sõbraga tantsimas, aga mitte sinuga?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaks väikest last, vanem on 4,5 ja noorem 2a. Olen laste kõrvalt tööl käinud ja vaba aega tekitan nii, et lapsed on lasteaias ja ma siis sõbrannatan, sest neil ka vaba töögraafik. Kui olen õhtul tahtnud kuhugi minna, siis ema on lapsi hoidnud, sest laste isa on ju tööl. Mul ei ole raske oma aega planeerida. Mul on sotsiaalne elu olemas, aga tunnen kuidas mu suhe hääbub ja ei oska midagi teha, et seda päästa. Sõbranna naljatles armukese võtmisega, aga see pole minu jaoks. Tahan oma meest.
Üksi olemine ei ole ka probleem, aga eelistus oleks ju suhe korda saada või aru saada, mis üldse toimub.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 16:48; 19.10 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks tuleb mees saada ka lastega tegelema. Nali naljaks aga kao lihtsalt nädalaks ära. Mul oli sarnane seis. Siis tuli mul ootamatult (hiljem võin öelda et õnneks) operatsioon mille tõttu pidin üle nädala haiglas olema. Elumuutev nädal oli. Mees pidi päeva pealt saama ise nii laste kui kodu ja tööga hakkama ning kuna meil vanemaid ja muid sugulasi ka pole, siis ta pidigi reaalselt ise tegelema. Kusjuures olin esimesed päevad ka intensiivis, seega ta ei saanud ka mu käest midagi küsida. Pärast seda kogemust tegeleb lastega kohati isegi rohkem kui mina ja aitab ka palju kodus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu elu oli sarnane. Pidevalt aitas kõiki, tegelikult pigem ei viitsinud lastega tegeleda. Kui ei sobi, tee mehele ultimaatum, vaata, kas on nõus perele rohkem pühenduma või teda lihtsalt ei huvita. Edasi otsusta, kas jätkad või lahkud. Aga tõenäoliselt jääb nagu on. Aga proovi korra, kasvõi paki asjad. Võid ka tema omad pakkida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda juttu ma juba ei usu, et tööst väsinud ja stressis mees leiab vabal päeval aega veel sõbra autot putitada. See on ettekääne nagu ka üksinda pubis tuulutamas käimine. Aega ei leia, pere pole tähtis. Mõtleb lahku minna, mis muud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 20:44; 20.10 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda juttu ma juba ei usu, et tööst väsinud ja stressis mees leiab vabal päeval aega veel sõbra autot putitada.

See on täiesti võimalik, kui sõbral on korralik, keskküttega, soe ja valge suur garaaž, kaks nahast direktori tooli, külmkapp, kus on 1 suur viin + 12 õlut + Selveri suupisted ja sõber ei tänita ega süüdista.
Sõbra koer ei soovi, et koheselt tema joonistust vaadataks ja kiidetaks, vaid haigutab mõnusalt oma vaibal.
Unejuttu ka ei soovi keegi.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 16:57; 19.10 17:58; 19.10 21:17; 20.10 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdsete sissetulekute juures naine käib tööl, tegeleb laste ja koduga. Mees teeb ületunde, käib sõpradega chillimas ja on koguaeg väsinud.
Hmm, minu jaoks väga kahtlane.
Ei imesta, kui teine naine on ammu juba olemas.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda juttu ma juba ei usu, et tööst väsinud ja stressis mees leiab vabal päeval aega veel sõbra autot putitada.

See on täiesti võimalik, kui sõbral on korralik, keskküttega, soe ja valge suur garaaž, kaks nahast direktori tooli, külmkapp, kus on 1 suur viin + 12 õlut + Selveri suupisted ja sõber ei tänita ega süüdista.

Sõbra koer ei soovi, et koheselt tema joonistust vaadataks ja kiidetaks, vaid haigutab mõnusalt oma vaibal.

Unejuttu ka ei soovi keegi.

Mehel on “mehekoopa” puudus ja ainus võimalus on sõbra juurde minna? Aga kui sa tekitaksid mehele koju sellise vaikse omaette nurga teleka, pitsa ja õllega, kas siis ka kusagile nii tihti kipuks? Kas mehe sõber, või sõbrad on teie kodus teretulnud? Lihtsalt idee. Ise läheksid ka välja end tuulutama, koera ja lapsed viiksid selleks ajaks vanavanemate juurde? Kas nii saaks korraldada?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 20:44; 20.10 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbra koer ei soovi, et koheselt tema joonistust vaadataks ja kiidetaks, vaid haigutab mõnusalt oma vaibal.
Unejuttu ka ei soovi keegi.

Kui need lapsed saadi ühiselt, siis peaks neid ka ühiselt kasvatama, mitte nii, et mees laseb jalga ja naine üksi rabelegu.

Teemaalgataja – kui sa ei saa meest koos iseendaga aega veetma, siis jäta see teema esialgu kõrvale. Küll aga on sul õigus ka oma isiklikule ajale ja sellele, et mees ka kodustes töödes panustaks. Nii et nüüd võtad nädalas vähemalt kaks õhtut ainult enda jaoks, lähedki kodunt välja ja mehe asi on samal ajal lapsi valvata ja kodu korras hoida. Sina mine tee niikaua midagi endale huvitavat.
Mõte ongi selles, et sinu juurest on tal lihtne jalga lasta, aga kui jätta ta mõneks tunniks laste eest ainuvastutama, siis mõistusega lapsevanem nende juurest ei lase jalga. Ja kui on mõned korrad lastega kodus olnud ja paratamatult pidanud kõik vajaminevad toimingud üksi ära tegema, siis võib talle ka lõpuks kohale jõuda, et sinu koormus on ebaõiglaselt suur.
See, et tema väljaspool kodu kõiki aitab ja seetõttu väsinud on – see ei ole pere heaks, see on tema omaenda ego buustimiseks. Tema panus pere heaks on ebaõiglaselt palju väiksem, kui sul. Aga sa ei saa seda talle nii serveerida, selle peale ta solvuks.
Ütled hoopis, et sul on stress ja tervisehäired ja selle praavitamiseks pead sa hakkama näiteks trennis käima, muidu on sul väga halb. Ja tema peab samal ajal lastega kodus olema, sest üksi neid ju jätta ei saa. Loogiline vajadus.
Kui sina enam igapäevaselt kodus olemas ja valvel pole, siis ehk ei võta ta sind varsti enam nii endastmõistetavana ka.
Kui see paari kuuga ei aita mehel aru saada, mida ta senine käitumine on tähendanud, siis aitab ainult perenõustaja, aga kuidas mees perenõustaja juurde saada, seda ma ei tea.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 13:28; 20.10 13:30; 20.10 13:31; 26.10 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks tuleb mees saada ka lastega tegelema. Nali naljaks aga kao lihtsalt nädalaks ära. Mul oli sarnane seis. Siis tuli mul ootamatult (hiljem võin öelda et õnneks) operatsioon mille tõttu pidin üle nädala haiglas olema. Elumuutev nädal oli. Mees pidi päeva pealt saama ise nii laste kui kodu ja tööga hakkama ning kuna meil vanemaid ja muid sugulasi ka pole, siis ta pidigi reaalselt ise tegelema. Kusjuures olin esimesed päevad ka intensiivis, seega ta ei saanud ka mu käest midagi küsida. Pärast seda kogemust tegeleb lastega kohati isegi rohkem kui mina ja aitab ka palju kodus.

Jah, nädal intensiivis oleks ka abiks, aga seda ise organiseerida on siiski riskantne. Võib alustada väiksemate sammudega.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 13:28; 20.10 13:30; 20.10 13:31; 26.10 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olen õhtul tahtnud kuhugi minna, siis ema on lapsi hoidnud, sest laste isa on ju tööl.

See teeb asja raskemaks. Siis pead emaga kokku leppima, et ta enam ei hoia sinu lapsi, sest sul tuleb ju isa saada lastega tegelema, see on missioon.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 13:28; 20.10 13:30; 20.10 13:31; 26.10 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tüüpiline on see jutt meeste poolt, et naisel tuleb palju paremini laste eest hoolitsemine välja. No shit tõesti, loogiline, sest naine ju peab hoolitsema laste eest kui mees tööl ( kui ema vanemapuhkusel). Mis ei tähenda seda, et iga kaka ja kisa peale võib mees püssi põõsasse visata ja käed tõsta ja öelda ” ei oska”. Ei aitagi muud kui rääkida rääkida rääkida. Veab, kui mees on mõtlemisvõimeline ja soovib aru saada. Kahjuks olen oma lähikonnas näinud ka mehi, kes ei taha kuulata. Mõni kõnnib lausa toast välja kui naine soovib arutada elukorraldust. Mõned kuulavad ära ja lubavad maad ja ilmad kokku aga reaalselt ei muutu midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen juba aastaid sellises seisus, et murran pead, MIKS mulle selline mees majapidamises vajalik on. Ainult rohkem süüa teha, rohkem nõusid ja pesu pesta… Lastega saan ma ise hakkama, sest mees ei tea ega oska kodus midagi. Tema meelest ei peagi teadma ega oskama, sest tema käib tööl ja mina olen ju ometigi ema. Kui poleks neidsamu lapsi, kes oma isa armastavad, oleks läinud päevapealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen juba aastaid sellises seisus, et murran pead, MIKS mulle selline mees majapidamises vajalik on.

Kõik murravad pead, kuidas see võimalik on, et ta sinna sulle sattus.
Seal peab tõesti mingi konks olema, sest mõistusega inimene ju sellist omale koju ei lase…Vblla valetas ja sina sinisilmslt uskusid?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 16:57; 19.10 17:58; 19.10 21:17; 20.10 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi te siiski tahtsite ise? Või kurg tõi?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tüüpiline on see jutt meeste poolt, et naisel tuleb palju paremini laste eest hoolitsemine välja. No shit tõesti, loogiline, sest naine ju peab hoolitsema laste eest kui mees tööl ( kui ema vanemapuhkusel). Mis ei tähenda seda, et iga kaka ja kisa peale võib mees püssi põõsasse visata ja käed tõsta ja öelda ” ei oska”. Ei aitagi muud kui rääkida rääkida rääkida. Veab, kui mees on mõtlemisvõimeline ja soovib aru saada. Kahjuks olen oma lähikonnas näinud ka mehi, kes ei taha kuulata. Mõni kõnnib lausa toast välja kui naine soovib arutada elukorraldust. Mõned kuulavad ära ja lubavad maad ja ilmad kokku aga reaalselt ei muutu midagi.

Nõus väitega, et osad mehed pole isegi valmis kuulama. Ise proovisin ka aastaid mehega rääkida, aga vastu öeldi vaid ahah ja okei. Midagi ei muutunud. Lõpuks pakkisin asjad ja lahkusin. Siis oli küll nutt ja hala, et räägime. Mul oli selleks ajaks nii kopp ees, et keeldusin. Enne ei võtnud mind tõsiselt, aga kui lõpuks aru sai, siis oli hilja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus väitega, et osad mehed pole isegi valmis kuulama. Ise proovisin ka aastaid mehega rääkida, aga vastu öeldi vaid ahah ja okei. Midagi ei muutunud. Lõpuks pakkisin asjad ja lahkusin. Siis oli küll nutt ja hala, et räägime. Mul oli selleks ajaks nii kopp ees, et keeldusin. Enne ei võtnud mind tõsiselt, aga kui lõpuks aru sai, siis oli hilja.

Tegelikult ma arvan, et ta ei saanud ka siis aru. Oleksid jätkanud sina, jätkunuks kõik samamoodi. Inimesed ei muutu naljalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed päris väikesed veel – ehk on mees seda tüüpi, kes ei oska selles vanuses lastega suurt midagi peale hakata, pole eriti selline söödan-kasin-puhastan tüüp. Kas suurem laps on poiss või tüdruk?
Poisiga oleks lootust, et õige pea hakkavad mingeid oma asju ajama, printsessikleitidest natuke raskem ehk innustuda – no pole kõik mehed sellised, et see isaks olemine loomulikult välja tuleks. Enamasti siis, kui lastega juba asju arutada saab ja midagi suuremat ette võtta, muutub ka suhtlus tihedamaks. Aga mis teha? Mina laoksin kõik oma rahulolematuse- ja rahulolupunktid ritta ja arutaksin need siis mehega koos rahulikult, ilma igasuguse tülita läbi – et ei tahaks küll lahku minna, aga kui nii edasi läheb, et koos midagi ei tee, siis ei näe mõtet koos jätkata ka. Aga peamine see, et rahulikult, murelik ka võid olla, aga mitte noriv, näägutav, tänitav, vihane – siis nagunii ei tule sellest arutamisest midagi välja.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no pole kõik mehed sellised, et see isaks olemine loomulikult välja tuleks

Pole ka kõik naised.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed päris väikesed veel – ehk on mees seda tüüpi, kes ei oska selles vanuses lastega suurt midagi peale hakata, pole eriti selline söödan-kasin-puhastan tüüp. Kas suurem laps on poiss või tüdruk?
Poisiga oleks lootust, et õige pea hakkavad mingeid oma asju ajama, printsessikleitidest natuke raskem ehk innustuda – no pole kõik mehed sellised, et see isaks olemine loomulikult välja tuleks.

Kui ei oska, siis tuleb harjutada. Ka naised ei ole tegelikult sünnipäraselt söödan-kasin-puhastan tüüpi. Kõik me õpime seda, lihtsalt ühelt soolt eeldatakse seda vaikimis rohkem, mis on tobe.

Ja ei pea tütrega printsessikleitidest rääkima, võib muudest asjadest ka rääkida. Minu isa näiteks tegi meile ommkooki (see on midagi omleti ja pannkoogi vahepealset) ja luges õhtuti Seton-Thompsoni “Loomalugusid” ette, nii et me õega ulgusime kurvemate kohtade peal nutta – ja siis ütles imestunult, et see on ju ainult lugu. Ja õpetas meile, kuidas kõveraid naelu sirgeks taguda, kui me tahtsime onni ehitada, sest uusi naelu ta ei lubanud võtta. Ta ei kasvatanud meid samamoodi nagu ema, aga tema panus oli oluline. Ta polnud mingi täiuslik lapsevanem, aga ta oli kohal ja oli meie jaoks olemas.
Isad, kes oma lastega ei tegele, jätavad nad olulistest asjadest ilma. Emad, kes ei anna isadele selleks võimalust, kasvõi natuke takka surudes, teevad sedasama. Muidugi on mehed mugavad ja laisad ja kui kogu lastehooldustöö nende eest ära teha, siis nad ei üritagi. Aga sa ei saa mõista lapse kasvamist ja last ennast, kui sa ei tegele temaga ja tema vajadustega kohe algusest peale, siis, kui need vajadused on lihtsad, korduvad ja tüütud. Seega jah, laske isadel ka mähkmeid vahetada, last pesta, sööta, lõputult korduvatele küsimustele vastata, lõputult korduvatele ohuolukordadele ja jonnihoogudele reageerida ja las nad ka õpivad rõõmu tunda alguses väga väikestest edusammudest, mida lapsed teevad – näiteks see väike edusamm, kui laps ühel hetkel saab aru, et sõiduteele ei tohi tormata. Või saab oma saapapaela lõpuks ise kinni. Või vihastab teise lapse peale, kes liivkastis ta mänguasja käest rebis, aga hoiab ennast vaos, sest sa oled talle õpetanud, et rahulikult on lihtsam kõiki olukordi lahendada. Näiteks.
Aga inimene, kes pole eelnevalt tegelenud selle tite iseenesest lihtsate aga tüütute vajadustega, ei suuda neid väikesi edusamme just sellepärast hinnata, et ta ei saa aru, kui suured need saavutused on selle väikese tite, selle puntra jaoks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 13:28; 20.10 13:30; 20.10 13:31; 26.10 21:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehel pole aega