Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mehele teatamine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mehele teatamine

Postitas:

Tean, et neid teemasid siin ikka eraldi olnud ja muidu triibuteemades mõni kirjutab,
aga mõtlesin, et koondaks uuesti stoorid sellest ühtekokku, kuidas andsite mehele teada rasedusest.

Pole elusees triibuvarju ka näinud ning pole kunagi sellist elusituatsiooni ette tulnud 🙂
Endal IVF’i teekond pooleli ning saanud esimesed vereproovi tulemused teada (10 ja 14 päeva pärast viiepäevase siirdamist).
Kuna mees ei jaga üldiselt teemast kõike nii hästi kui mina ning ei tea, et vereproovidel käisin, siis nüüd seisangi hetke ees, et oleks vast vaja teada anda.
Ta ju ikkagist minu parim sõber ja see meie ühine teekond, üle- ja läbielamine koos ikka mõnusam.

Üks on kindel: mingeid papusid ma ei kingi ja kaarti ei tee, testi ka nina alla ei topi.. tahaks lihtsalt valida mõnusa momendi ja natukenegi läbimõeldult seda teavitamist teha.
Ja noh, mulle lihtsalt meeldib lugeda teiste lugusid 🙂

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siia lugude algusesse kirjutan sellest, kuidas mul polegi lugu. IVFi ringe sai tehtud 6 tk. Ja ma olen oma meest igast etapist ja toimetusest teavitanud jooksvalt. Kui tegin koduse testi, siis lihtsalt ütlesin, et oli kaks triipu, aga peab veel veretesti ootama, et kindel olla. Ja kui vereproovi tulemuse sain, siis ka ilma igasuguse tseremooniata lihtsalt mainisin, et veretest kinnitab rasedust, aga peab nüüd kontrollima, kas rasedushormoon edasi tõuseb jne. Ehk siis kuna ma olen ise IVFi pärast väga ettevaatlik olnud ja üks rasedus on ka peetunud, siis ma ei ole julgenud isegi väga rõõmustada, et nüüd olen rase, juhuu. Sest harjud kuidagi ära, et see ei ole jah või ei olukord vaid protsess käib samm-sammult. Esimene samm läks hästi, vaatame, kas jõuame järgmisesse. Ma olen ses suhtes väga ebaromantiline 🙂

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 15:45; 05.04 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFi ringe sai tehtud 6 tk.

Küsin korra vahele, et mis põhjusel pidid 6 ivf-i täisringe tegema ja kas lõpuks õnnestus?

Üks oli tegelikult ka külmaring. Munarakke on vähe ja embrüod ei taha areneda. Aga jah, lõpuks õnnestus 🙂

Ma hoidsin kinni nendest lugudest, kus Võib-olla alles 10 katse õnnestus ja mõttest, et kui ma piisavalt palju kordi proovin, siis lõpuks peab õnnestuma!

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 15:45; 05.04 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime 4 täisringi ja 2 külmaringi ja sama moodi mingit tseremooniat teadaandmisest ei tulnud. Ütlesin mehele eelmisel õhtul, et teen homme hommikul rasedustesti. See oli päev enne ametlikku vereproovi. Ja kui siis sellel koduse testi hommikul vetsust välja tulin küsis mees ise. Küsimus oli veel selline, et kas jälle mitte midagi. Vastasin et ei, kaks triipu oli. Selle peale mees kallistas ja ütles ‘üks päev korraga’. Varasemast oli katkemine ka, nii et väga ettevaatlikult ja üks päev korraga oli täpselt see, mida tegimegi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kysisin mehelt, mis ta arvab, mis 5a pärast tema elus muutunud on. Mees ütles kõiki asju, mille poole me pyydlesime. Et me oleme siis juba abielus (pulm oli planeeritud järgmiseks kuuks), et meil on oma kodu (oli juba olemas aga polnud elamiskõlblik) ja äkki juba oma laps. Selle peale vastasin, et kui 9 kuu jooksul kõik hästi läheb siis on kõik unistused täitunud. Mees ei saanud pihta ja mõtles, millest veel unistab ???? Siis ütlesin otse, et meie esimene IVF õnnestus.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 18:59; 07.04 19:54; 09.04 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kujutasin ette et panen näiteks hommikul kaisutades mehe käe omale kõhu peale je siis vaikselt küsin, et “arva ära, kes su käe all on…” vms. Reaalsuses olen 4 korda teavitanud – MSN-is, telefoni teel, testi näppu pistes ja torisevale mehele teatanud, et “tahad, ma teen asja hullemaks? Ma olen rase.” Mees teatas kalapilguga, et see tegi asja palju paremaks????

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suhtlen mehega nagu samaväärse inimesega, kes on ka asjas osaline. Nt olen juba õhtul öelnud, et homme hommikul plaanin esimest korda testi teha, sest hästi tundlik test võib juba mingit õrna triipu näidata. Omavahel räägime plaanidest ja jms jooksvalt.

Veretesti tulemusest olen talle kohe nt Hangoutsis kirjutanud või SMS-i saatnud.

Kui viitsiks fantaseerida, siis ostaks külmikusse alkoholi vabu jooke ja paneks kõik vaasid pajutibudega oksi täis. Seoks oksad värvilisi linte täis. Käiks hommikumantlis ringi ja teeks endale korraliku klouni meigi. Pähe paneks mingi printsessi tiaara või põhjapõdra sarved. No kuidagi klounaadiks kisub kui hakata ülemõtlema. Ma ise eelistan mehega suhelda nagu inimesega.

 

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suhtlen mehega nagu samaväärse inimesega, kes on ka asjas osaline. Nt olen juba õhtul öelnud, et homme hommikul plaanin esimest korda testi teha, sest hästi tundlik test võib juba mingit õrna triipu näidata. Omavahel räägime plaanidest ja jms jooksvalt.

Veretesti tulemusest olen talle kohe nt Hangoutsis kirjutanud või SMS-i saatnud.

Kui viitsiks fantaseerida, siis ostaks külmikusse alkoholi vabu jooke ja paneks kõik vaasid pajutibudega oksi täis. Seoks oksad värvilisi linte täis. Käiks hommikumantlis ringi ja teeks endale korraliku klouni meigi. Pähe paneks mingi printsessi tiaara või põhjapõdra sarved. No kuidagi klounaadiks kisub kui hakata ülemõtlema. Ma ise eelistan mehega suhelda nagu inimesega.

See on nats õel. Iga pere leiab oma tee. Kes tibude kinkimisega, kes koos testides… Ei ole valesid võimalusi, ära naeruväärista.

 

Mina olen mehele öelnud, et testin ja siis näidanud triipe. On olnud kaks õnnetu lõpuga ja üks beebiga lõppenud rasedus.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samaväärse mehega Kägu, tead, ma ei saanudki, kurat, klounaadi korraldada!

Mees sai ise õhtul aru, et tahan talle midagi rääkida. Ikkagist 13 aastat koos olnud ja nägu ning olek reetsid 🙂

Seletasin siis ära, mis imeloom on hcg ja rääkisin vereproovide tulemustest.

Leppisime kokku, et ootame rahulikult neljapäevani.

Oli hämmingus, kui normaalne ma kogu selle jura keskel suudan olla ja et kuidas ma suutsin tema eest neljapäevast esmaspäevani midagi varjata 😀 Küsis veel naljaga, et mida ma veel tema eest varjan…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vau, vaatasin just, et teemaalgatus saanud neli tagurpidi-näppu ka.

See Perekool on ikka imeline, panin seevastu kõikidele siinsetele kirjutistele sõrme üles, tasakaaluks või nii.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nats õel. Iga pere leiab oma tee. Kes tibude kinkimisega, kes koos testides… Ei ole valesid võimalusi, ära naeruväärista.

See ninnu-nännu-plinnu-plännu värk on ainult naistele (st rasedatele) endale oluline. Mehi see ei huvita. Olen ka selle poolt (naine, 3 last), et mingit vigurdamist, klounaadi ja ümbernurgavihjeid on nõme teha.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 18:34; 08.04 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nats õel. Iga pere leiab oma tee. Kes tibude kinkimisega, kes koos testides… Ei ole valesid võimalusi, ära naeruväärista.

See ninnu-nännu-plinnu-plännu värk on ainult naistele (st rasedatele) endale oluline. Mehi see ei huvita. Olen ka selle poolt (naine, 3 last), et mingit vigurdamist, klounaadi ja ümbernurgavihjeid on nõme teha.

Võibolla pole sul hoopis asjast huvitatud teist poolt? Mu mees näiteks jumaldab üllatusi. Ja isegi, et meie laps tuli läbi IVF-i, polnud see suur üllatus, oli see meie jaoks nii põnev aeg. Tahtsimegi vaid ühte seega nautisime seda aega täiel rinnal. Me tegime soo teatamise kohta peo, me tegime lapse toa korda tegemise “talgud” Me ostsime mehega mõlemad kõige ägedama/tobedama titeriide, mis leidsime, me lugesime üksteisele beebi ootuse kohta huvitavaid fakte, mis me sellel teel teada saime, mu mees tegi mulle yllatus pildistamise, me kirjutasime last oodates sedelitele nimesid ja valisime nime viimasel kuul nende sedelite hulgast. Jne… Inimesele, kes on teinud läbi pika tee, et last saada, ei sobi ehk pesu pesemise kõrvalt teatamine.

 

Lõpetuseks ei küsinud teemaalgataja, mida te arvate erilisemast teavitusest vaid kuidas te seda teinud olete/teha plaanite.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 18:59; 07.04 19:54; 09.04 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näitasin mehele positiivset rasedustesti ja tema siis ütles, et ah, nüüd vaja asjatada jah? Ta oli harjunud ovulatsioonitestidega 😀

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me rääkisime mehega jooksvalt kõigest. Kuna ta ise tundis suurt huvi, kuidas IVF töötab, siis mingit saladust või teadmatust polnud ühelgi sammul.

Kui pärast veretesti tuli positiivne uudis, siis ütlesin kohe ka mehele, sest ta juhtus mu kõrval olema. Uriinitestidega ei hakanud ennast üldse piinama, sest need võivad IVFiga olla ebatäpsed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mees jooksvalt asjadega kursis olnud, tegime kaks IVF-i ja siis ta teadis täpselt, millal veretest on jne. Rasedaks jäin lõpuks ise natuke ootamatult aga kuna oli tsükli lõpp ja plaanisin hambaarstile minna, mõtlesin igaks juhuks testi teha. Olin seda mehele eelmisel päeval maininud, et kavatsen hommikul testi teha. Mees oli sel ajal töö asjus teises linnas ja kui ta minult hommikul peale 7-t telefonikõne sai, siis küsis esimese asjana, et kas on positiivne 🙂

Teise lapsega rasedaks jäädes olin juba mitu päeva rääkinud, et päevad vist hilinevad (mul on tsükkel veits ebaregulaarne) ja veidi imelik enesetunne oli ka. Siis üks õhtu rääkisime omavahel sellest ja otsustasime, et teen hommikul testi. Mul läks hommikul veits varem kui tavaliselt uni ära ja läksin testi tegema. Nii kui tulemust nägin, läksin ajasin mehe ka üles. Mees ütles, et ta teadis kohe 100 %, miks ma teda üles ajama tulin 😀

Ma olen muudele lähematele pereliikmetele ka lihtsalt telefonikõnega teada andnud, et saame lapse (esimese lapsega peale esimest UH-d ja teise lapsega peale Oscarit).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetuseks ei küsinud teemaalgataja, mida te arvate erilisemast teavitusest vaid kuidas te seda teinud olete/teha plaanite.

Aga mida seal plaanida? Kaks täiemõistuslikku täiskasvanud inimest? Teha suu lahti ja öelda ‘Ma olen rase’ ei ole vist kuigi keeruline ega planeerimist vajav.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 18:34; 08.04 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetuseks ei küsinud teemaalgataja, mida te arvate erilisemast teavitusest vaid kuidas te seda teinud olete/teha plaanite.

Aga mida seal plaanida? Kaks täiemõistuslikku täiskasvanud inimest? Teha suu lahti ja öelda ‘Ma olen rase’ ei ole vist kuigi keeruline ega planeerimist vajav.

Tõepoolest, selline teavitamine ei ole planeerimist vajav aga hirmus igav on küll.

Mul on tunne, et siinsed negatiivselt/ halvustavalt kommenteerijad ei arvesta sellega, et TA (ja ka mina) oleme teinud selleks läbi IVF-i, et rasestuda. Sellele on eelnenud tavaliselt aastaid tulutut üritamist ja pettumusi ja lihtne “ma olen rase” on kyll efektiivne ja täidaks oma eesmärki aga see on… noh… igav.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 18:59; 07.04 19:54; 09.04 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees teadis, kui lõpetasin pillide kasutamise. Nii kui testi tegin, andsin ka õhtul teada, mis tulemus oli. Paar testi tegin liiga vara (kärsitusest), ei näidanud positiivset, aga nädal hiljem sain teise triibu. Natuke elevil olin, aga ütlesingi, et tead.. olengi rase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei mõista seda halvakspanu kui keegi tahab erilisemal moel teada anda. Kui ei pea vajalikuks seda ütlemist esile tõsta, siis seegi on okei. Üks pole teisest parem, vaid lihtsalt sobivam teatud inimestele. Paarid on erinevad ja loodetavasti toimib kõik just nii, nagu osapooled harjunud on. Loen ka neid lugusid huviga, kuigi ise ette ei valmistanud ütlemist. Esimesel korral olin nii elevil ja üllatunud, et lendasin hommikul prauhti voodisse ja ajasin üles teatega, et juhuuu, keegi on kõhus! Teisel korral juba kahtlustasin, et miskit teoksil ja mees teadis, et teen testi. Kui välja tulin, siis samuti hüppasin kaissu ja ta teadis ilma sõnadeta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie esimene ring valmistasin meest ette, et ei usu, et õnnestub kohe, et vanus mul selline… ja ei teinud ka hullumeelselt rasedusteste iga päev peale siirdamist. Õhtu enne veretesti siiski tundsin et ma ei kannata oodata.
Ostsin kiirtesti ja see teine triip tuli mühinal sekundiga. Vaatasin siis seda testi, endal suu kiskus naerule ja läksin mehele teatama, et tead, ma vist olen ikka rase. Istus teine ja vaatas telekast sporti. Võttis kalanäoga testi, peale seda kui ma olin selgitanud, et uriiniga ots on korgi all 😀 ja ütles mis teine triip, sa oled peast rase 🙂 siis kui jäin kindlaks et on ju teine triip, siis hakkas naerma ja ütles, et muidugi on 😀 ja et ta nii õnnelik. Siis vaatas sporti edasi. Mehed krt 🙂 aga ma vist roosamannatamist ise ka ei taluks.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minu mees viibis tol hetkel välismaal tööl, siis tegin endale t-särgi, millel oli kiri “if you can read this.. youre going to be a daddy”

panin endale särgi selga ja tegin talle endast pildi. Terav silm tabas särgil oleva kirja kohe ära ????

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selle teatamisega veidi imelikum lugu. 8 kuud “trenni” . Üks vale positiivne test . Tookord veel suurest õnnest teatasin oma micro õrnast triibust mehele . Järgmised olid siiski negatiivsed ja pettumus missugune. Järgmisel kuul siiski õnnestus , aga kuna mees oli paar päeva enne mu testi tegemist just välismaale läinud siis saatsin talle ikka selle heleda triibuga testi pildi , ta oli algul väga skeptiline et äkki jälle vale positiivne.  Ja siis järjest mitu päeva saatsin pilte kuidas triip kosus ja kosus ja siis 2 korral veretesti tulemusi .

Kuigi ta ise oli mõelnud et teatan kuidagi eriliselt või see hetk kuidagi hästi üllatav ja ma ise mõtlesin samuti ,et sellest tuleb mingi eriline hetk aga näedsa selline “maakas” värk kukkus välja!

Nüüd juba saatnud talle UH pildi ja nüüd juba täitsa usub ???? ja on õnnelik .

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse ajal lihtsalt ütlesin, et 9 kuu pärast oleme kolmekesi. Teise lapsega tahtsin kuidagi üllatada.. oleme juba eelmise aasta algusest “hooletud”, et tuleb siis kui tuleb. Detsembris saingi triibud, kohe mehele ei öelnud. Tellisin talle kohe peale positiivse testi saamist särgi kirjaga Isa x², oli plaanis talle jõuludeks kinkida. Käisin ka ise hiljem hcg-d mõõtmas ning selgus kurb tõsiasi, ei tõusnud piisavalt ja siis rääkisin ka mehele. Särk ootab siiani töö juures kapis aega, mil kinkida saab.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mehele teatamine