Esileht Pereelu ja suhted Mehest lahku ja otsin korterit

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Mehest lahku ja otsin korterit

Lähen lahku ja pean endale korteri otsima/ostma. Jagage Tartu inimesed oma kogemusi, kuhu kindlasti ei tasuks korterit osta (nt liiga kõrged ühistumaksud, külmad toad, nõme KÜ vmt).

Ja mis oleks teie hinnangul absoluutne miinimumpind kolmele inimesele (mina+2 last).

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis oleks teie hinnangul absoluutne miinimumpind kolmele inimesele (mina+2 last).

Millised on soovid, kas lapsed samas toas või igaleühele oma uksega tuba.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagage Tartu inimesed oma kogemusi, kuhu kindlasti ei tasuks korterit osta (nt liiga kõrged ühistumaksud, külmad toad, nõme KÜ vmt).

Jah, Tartu on selline pisike küla kus ainult viis KÜ-d ongi, nii et neile saab kähku ringi peale siin PK-s.

+26
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole ju kohe üldse pereelu ega suhete teema.

Ja üldse, miks sa kohe ostma pead, kui ise üldse linnagi ei tunne? Kas kool ja lasteaed ei panegi mingeid piiranguid ise paika?

Proovi alguses üürida, siis saad umbes pihta, mis kant meeldib.

Ja kui palju ruumi see mees sul siis võttis, et sa ei kujuta ette, mitu ruutmeetrit ilma temata elamiseks vaja on? Kummaline lugu.

+30
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:46; 09.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Tartu on selline pisike küla kus ainult viis KÜ-d ongi, nii et neile saab kähku ringi peale siin PK-s.

Ma just kah mõtlesin, et kas see tola kavatseb omale mingi nimekirja teha või … kust ta üldse tuleb või kuhu teel on.
Tartus nagu kindlasti elada tahab, aga Tartust samas mitte midagi ei tea…?

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 04:38; 04.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma proovin veidi seletada, miks sinu küsimustele ei saa anda mõistlikke vastuseid. Esiteks ei tea meie, mis on sinu jaoks absoluutne miinimumpind. Objektiivselt võttes peaks kööktoast piisama – aastakümneid ja rohkem on lapsed üles kasvatatud ämma kapi taga või mingis ühises toas. Kõik on elus. Kas see määratlus sobib sulle? Teine äärmus miinimumi arvestada, on 4-toaline korter: igale pereliikmele isiklik tuba + elutuba ühisteks tegemisteks ja külaliste kutsumiseks. Seega kuidas saame meie öelda, mis sinu jaoks see miinimum on. Eks eelkõige sõltub kõik rahast, aga just seda olulisimat ehk palju kulutada saad, pole üldse kirjas.

Kuna Tartus on ka päris palju maju, siis isegi kui näiteks 10 perekoolikat ütleb, et neil on nõme ühistu ja kõrged tasud, siis kuidas see aitama peaks, kui nendes majades ühtegi korterit müügis pole? See protsess peaks pigem sedapidi käima, et vali portaalidest endale sobivad pakkumised välja ja siis uuri, kas keegi teab midagi täpsemalt. Kuigi ka siis on väike tõenäosus, et leiad täpselt kellegi, kes just neis majades elab. Ja ikka seepärast, et Tartus on palju maju.

Mis puudutab ühistu arveid, siis need näidatakse müüja poolt alati ette ja räägitakse põhjalikult kuludest, laenudest jms. Hakka aga endale sobivaid kortereid läbi kammima. Külmad toad on jällegi subjektiivne – minu jaoks on külm kõik, mis jääb alla 24 kraadi, soovituslikult 26. Minu sõbranna ohib, et olen hull ja tema tahab magamistuppa 18 kraadi. Minu meelest on ta hull. No kuidas me sinu arust sulle seletaks sel juhul, kas toad on külmad?

Ehk siis soovitused sellised:

1. Löö oma raha kokku ja vaata, mis eluaseme jaoks üldse jagub.

2. Tartu on küll väike, aga siiski oleks mõistlik valida sobiv linnaosa. Eri linnaosad on eri näoga. Näiteks Supilinn ja Annelinn.

3. Logistika. Kuhu kooli lapsed, kuidas plaanid liigelda jne. Kui oled rattausku, siis tuleb arvestada hoiuruumi ja turvalisusega. Kui omad autot, siis vanade paneelikate ees on kohti vähe. Uutes majades reeglina parkimiskoht ka saadaval, kuid see kallim. Kui liigud bussiga, siis kõige tihedam graafik Annelinna poolt tulijatel.

Ehk siis tee endale selgeks, mis võimalused sul on, mida tahad ja siis ehk saab sulle ka normaalselt vastata ja nõu anda. Subjektiivsete asjades pead ise otsusele jõudma, sest kellele sobib ema, kellele tütar.

 

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma proovin veidi seletada, miks sinu küsimustele ei saa anda mõistlikke vastuseid.

Küll ikka osadel on töö ajal vaba aega olnud.
Avalik sektor?

+2
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 04:38; 04.01 15:18;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma proovin veidi seletada, miks sinu küsimustele ei saa anda mõistlikke vastuseid.

Küll ikka osadel on töö ajal vaba aega olnud.

Avalik sektor?

Kui pool eestit on kinni, sius ikka erasektoril on vaba aega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvaraportaale ei oska ise vaadata?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las mees otsib ise omale korteri, lapsed võiks ikka oma koju elama jääda, mitte ei pea nemad kannatama täiskasvanute kapriiside pärast.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad need ühistumaksud on ää?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eelkirjutagaja nõus – minimumpind on sisuliselt harjakapp, kui raha pole, peab leppima ükskõik millega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

M
M Minu sõbranna ohib, et olen hull ja tema tahab magamistuppa 18 kraadi.

Mulle kuluks ka selline sõbranna ära,mul on ka magamistoas 18-19kraadi.

Kuidas üldse on võimalik 25 kraadiga magada.Tekiall. Isegi ilma tekita ma annaks otsad.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad need ühistumaksud on ää?

Meil kuulub igakuiste maksude hulka näit, hooldustasu, mis tähendab kas ühistu pangalaenu või kui seda pole, siis reservi kogumist.

Samuti maksame internetitasu mis on 45 korteri peale natuke üle euro kuus ja sedagi üle ühe kuu, st mitte iga kuu.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annelinna ei soovita. Majad on vanad, seinad kostavad läbi. Naabriteks enamasti venelased.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb sellest kui palju sul raha on. 10k v 100k v mill?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10k v 100k v mill?

Mis keeles see on?

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 04:46; 09.01 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteri ostmisel saab alguse kõik ikka rahast. Kui raha on vähe, siis ei saa valida kesklinna ja Annelinna korteri vahel, tuleb võtta teine variant. Hoolimata sellest, et võib külm olla ja maksud kõrged.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Objektiivselt võttes peaks kööktoast piisama – aastakümneid ja rohkem on lapsed üles kasvatatud ämma kapi taga või mingis ühises toas. Kõik on elus.

See on ajalugu. Objektiivne võis see olla 100 a tagasi. Paratamatus võis see olla 50 a tagasi N. Liidu tingimustes. Piisav pole see küll mitte.

Teine äärmus miinimumi arvestada, on 4-toaline korter: igale pereliikmele isiklik tuba + elutuba ühisteks tegemisteks ja külaliste kutsumiseks

See pole äärmus vaid normaalsus. Äärmused jäävad sellest ikka väga kaugele.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 08:51; 08.01 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annelinna ei soovita. Majad on vanad, seinad kostavad läbi. Naabriteks enamasti venelased.

Tartus on vähe venelasi.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 08:51; 08.01 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter tasuks osta kesklinna ja neljatoaline.

Loodan, et minust oli abi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi alguses üürida, siis saad umbes pihta, mis kant meeldib.

üürimine on mõttetu raha minemaviskamine, selle eest saab juba mitme kuu laenumakse ära maksta. eriti juhul, kui hakata nt kuu kaupa erinevatesse linnaosadesse üürima. lisaks kolimisega kaasnevad kulud.

annelinnas on väga paljud majad renoveeritud ja teevad nii mõnelegi uuele kiiresti kokkuklopsitule silmad ette. kivilinna poe kant on jah üsna jube veel, aga annelinna algus on täiesti ok

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülejõe, Karlova, kesklinn on elamiseks normaalsed linnaosad. Supilinna ja Annelinna pigem välistaksin, sest mulle ei meeldi need, aga mõnele jälle ainult need meeldivadki. Miinimum on vist 18 m2 inimese kohta, pluss 15 m2 pere kohta, seega sul tuleks vist vaadata kolmetoalist. Aga eks see kõik jälle olene sinu võimalustest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi alguses üürida, siis saad umbes pihta, mis kant meeldib.

üürimine on mõttetu raha minemaviskamine, selle eest saab juba mitme kuu laenumakse ära maksta. eriti juhul, kui hakata nt kuu kaupa erinevatesse linnaosadesse üürima. lisaks kolimisega kaasnevad kulud.

annelinnas on väga paljud majad renoveeritud ja teevad nii mõnelegi uuele kiiresti kokkuklopsitule silmad ette. kivilinna poe kant on jah üsna jube veel, aga annelinna algus on täiesti ok

ega ma niisama lambist ka ei vasta, olen endine tartlane, elanud pea igas linnaosas, nii ostnud kui üürinud. selle mõnesaja euro saab enamasti ka ostuhinnast allapoole kaubelda, see pole küsimus. minu meelest lihtsalt on korteriost suur otsus, ja linna tundmata ja perekooli jt nõuannetele tuginedes ei tasuks ikka kiirustada. ja nagu ütlesin, lapsevanemale on tähtsam koolide ja lasteaedade valik/asukoht.

pealegi, teemaalgataja on selle aja peale ammu mehega ära leppinud 😀

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:46; 09.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine äärmus miinimumi arvestada, on 4-toaline korter: igale pereliikmele isiklik tuba + elutuba ühisteks tegemisteks ja külaliste kutsumiseks

See pole äärmus vaid normaalsus. Äärmused jäävad sellest ikka väga kaugele.

Ma ka loen ja imestan, et mis krd-i äärmus? Kus on söögituba, külaliste magamistuba (-toad), kontor, hobituba, hall jne?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 04:46; 09.01 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad need ühistumaksud on ää?

Meil kuulub igakuiste maksude hulka näit, hooldustasu, mis tähendab kas ühistu pangalaenu või kui seda pole, siis reservi kogumist.

Samuti maksame internetitasu mis on 45 korteri peale natuke üle euro kuus ja sedagi üle ühe kuu, st mitte iga kuu.

Oled sa ikka kindel, et räägid ikka maksudest? 🙂

Kopeerin: Maksud jagunevad riiklikeks ja kohalikeks maksudeks ning aktsiisideks. Eestis kehtivad riiklikud maksud on: tulumaks, käibemaks, sotsiaalmaks, maamaks, hasartmängumaks, tollimaks ja raskeveokimaks ning aktsiisid: alkoholi-, tubaka-, pakendi-, kütuse- ja elektriaktsiis. Kohalikud maksud on reklaamimaks, teede ja tänavate sulgemise maks, mootorsõiduki maks, loomapidamismaks, lõbustusmaks ja parkimistasu.

Milliseid neist sa ühistule tasud?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine äärmus miinimumi arvestada, on 4-toaline korter: igale pereliikmele isiklik tuba + elutuba ühisteks tegemisteks ja külaliste kutsumiseks

See pole äärmus vaid normaalsus. Äärmused jäävad sellest ikka väga kaugele.

Ma ka loen ja imestan, et mis krd-i äärmus? Kus on söögituba, külaliste magamistuba (-toad), kontor, hobituba, hall jne?

Teine äärmus miinimumi arvestada

Inimesed loevad üle sõna. Küsimus oli, mis on MIINIMUM, vastus oli, et MIINIMUMI arvestades äärmus on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10k v 100k v mill?

Mis keeles see on?

Mulle paistab mingi programmeerimiskeelena

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvaraportaale ei oska ise vaadata?

PK-s peaks olema kirjutamata reegel, et sellist vastust ei kirjutata. Kui ei meeldi, siis ära vasta ja kui teised samuti arvavad, siis teema sureb välja. Samuti ei tohiks nii tihti  L I B A !!!  karjuda. Selline spikker tähendab, et kolleege peetakse lollideks.

Kui aga tõsiselt kirjutada, siis TA võiks et näppe mitte kõrvetada katseks elamisvaguni osta. Alles hiljuti ole oksjon, kus normaalne elamine viie tuhandega ostja leidis. Ilma vundamendita hoone ei vaja kasutusluba. Paned üles kuhu tahad. Lepid mõne kesklinna hooviomanikuga kokku ja elad Toomemäe lähedal nagu miška. Posti otsast saad elektrit ja kui hoone paigaldada kanali kohale, siis pole äravooluga probleeme. Viimati näidati sellist elamut Katrin Lusti saates (mitte see mees, kes koopas elas) vaid see teine naine, kes vahetult enne saadet ära suri. Inimesed elavad mugavustes praktiliselt tasuta, ei mingit reklaamimaksu ega parkimistasu aktsiisi

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehest lahku ja otsin korterit