Esileht Pereelu ja suhted Mehest lahku

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Mehest lahku

Postitas:
Kägu

Täna toimus minu ja mehe inetu lahkuminek. Olen seda juba mõnda aega tahtnud, aga \”mugavam\” oli ju koos olla, kogu see jama ja asjaajamised, mis nüüd tulevad… ei taha mõeldagi.
Praegu sees selline tunne, et… kas tegin ikka õigesti. Hetkel siis lapsega vanemate juures, vanemad küll toetavad, kuid ega nemadki meid siia niiväga ei taha (kuigi ära ka kindlasti ei aja). Mees teatas, et mina korterit ei saa, tehku ma mis tahan. Korter kaks aastat tagasi kahe peale ostetud (mõlema nimed sees), aga kuna mina olin väikese lapsega kodune, siis muidugi tema maksis siiamaani laenu, lisaks tegi kodus ka kogu remondi tema. Selle siis tõigi põhjuseks, miks just mina peaksin välja kolima. Hetkel siis võtsingi kohvritäie asju ja lapse kaasa ja tulin tulema. Eks paistab, mis edasi saab.

Elukohta pole, tööd pole… täiesti \”alusta nullist\” tunne on. Tühjus. Mis nüüd küll edasi saab. Tahaks koju tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mehest lahku

esiteks, korteri jagamine toimub selle järgi, kelle nimel see on, vahet pole, kes maksis. kui oled kaasomanik, on korterist pool sinu ja mees peab hakkama tehtud remonti tsekkidega tõestama, kui soovib midagi selle arvelt endale lisaks saada. kuna paljudel juhtudel tehakse korterite remonti nn mustalt, siis pole ka tsekke, pole tõestusmaterjali :).

tagasiminemist sa ju ei kujuta ette, seega nüüd ainult edasi! ainult et rahulikumalt ja väärikamalt! tubli oled.

Please wait...
Postitas:
meg112

parem õudne lõpp, kui lõputa õudus..

Please wait...
Postitas:
Alfonss

alusta elatisest lapsele, siis nõua korteri müüki- kaasomandi lõpetamist. pangalaen ju ka ühine, peate selle ära klaarima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõvasti saab plusse vastus, kus kutsutakse üles meest huijama ja asuma ebaõiglasele väljapressimisele (pool korterit)

Mees maksis KÕIK maksed ise ja tegi terve remondi ise, miks peaks naine sealt saama siis oma osa?

Silmakirjalikud olete. Kui aga mees sedasi huijab, siis on kisa lausa taevani kuulda, et ulljobu

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuule! Naine tegi süüa, pesi pesu, kasvatas pere kõige suuremat varandust- last.

Ma ei saa aru, mis mõttelõng küll mõtleb nii, et vaid raha on väärtus??!! Ei ole! See on PERE, kui mees teenib sel ajal, kui naine kasvatab juurdekasvu. Peres ei mõõdeta kõike rahas.

Korter läheb loomulikult pooleks.

Edu sulle, teemaalgataja. Mul täpselt sama. Mees läks praegu auru välja laskma, kui ta tagasi on, ütlen oma lõpliku sõna ja see on lahutus. Mul pole kuhugi minna, enne kui elukoht pole müüdud, nii et lõputu õudus paraku kestab veel mõnda aega. Lapsi on mul rohkem, sugulasi läheduses mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
RebaseMaie

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõvasti saab plusse vastus, kus kutsutakse üles meest huijama ja asuma ebaõiglasele väljapressimisele (pool korterit)

Mees maksis KÕIK maksed ise ja tegi terve remondi ise, miks peaks naine sealt saama siis oma osa?

Silmakirjalikud olete. Kui aga mees sedasi huijab, siis on kisa lausa taevani kuulda, et ulljobu[/tsitaat]

Peres on ju kulutused ühised. Kui näiteks üks oleks terve selle aja tasunud kõik muud kulutused ja teine maksnud pangalaenu, kas sa siis ka leiaksid, et just sellel teisel oleks korterile ainuõigus, kuigi teine ostis talle sel ajal süüa, maksis elektrit jne? Ka otsus last saada oli neil ilmselt ühine, nii et naine toetas oma emapalgaga jällegi nende ühist last jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küsiks hoopis, kuidas te naised planeerite elu ja lapsi, kui elukohta pole, tööd pole…
Haridus ikka on?
Vägisi jääb mulje, et kõige suurem karjäär mõne naise elus on saada laps, sest sedakaudu tuleb ka kodu ja raha.
Maseeendav!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma küsiks hoopis, kuidas te naised planeerite elu ja lapsi, kui elukohta pole, tööd pole…
Haridus ikka on?
Vägisi jääb mulje, et kõige suurem karjäär mõne naise elus on saada laps, sest sedakaudu tuleb ka kodu ja raha.
Maseeendav! [/tsitaat]

…ei saa hästi aru, mismõttes sedakaudu tuleb nii kodu kui raha?
Kui ma olen vallaline on mul võimalus osta oma kodu ja raha mis teenin jääb ainult enda peale kulutamiseks. Kui ma otsustan pere luua ja lapse saada, siis ei ole see ainult minu projekt….ja omadest kogemustest võin rääkida, et laps on raha välja viija, mitte sissetooja!

Please wait...
Postitas:
anneli221

Ega ta jah lust ja lillepidu ei ole, kui kaks inimest lahku lähevad. Samas naine oli lapsega kodune. Ehk tegelikult tegi ka tööd. Lapsehoidmine maksab, koristamine ja kõik muud toimetused samuti. Imelik, et keegi selle peale ei mõtle palju naine ühise pere nimel panustab. Mis mõttes see siis huijamine ja lüpsmine on?
[tsitaat]kõvasti saab plusse vastus, kus kutsutakse üles meest huijama ja asuma ebaõiglasele väljapressimisele (pool korterit)

Silmakirjalikud olete. Kui aga mees sedasi huijab, siis on kisa lausa taevani kuulda, et ulljobu[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja sellel lapsel, keda tema isa ei sünnitanud ega imetanud ega temaga mitu aastat kodus ei istunud, on tulevikus samasugune kohustus hoolitseda selle isa eest nagu ka ema eest (kui ema ja isa on vanurid). mis sa sellest arvad? sinu teooria järgi justnagu ei peaks ju olema?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei jõua ära imestada, mis mehed need sellised on, kes sisuliselt oma lapselt kodu ära võtavad? Ja Eestis kuuleb selliseid lugusid alalõpmata. Kui minu mees läks omal ajal oma laste emast lahku, oli tema jaoks elementaarne, et naine ja lapsed jäävad majja edasi elama ja et tema on see, kes välja kolib. Selliseid liigutusi tehakse ju laste heaolu nimel, et nende elu võimalikult vähesel määral muutuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei jõua ära imestada, mis mehed need sellised on, kes sisuliselt oma lapselt kodu ära võtavad? Ja Eestis kuuleb selliseid lugusid alalõpmata. Kui minu mees läks omal ajal oma laste emast lahku, oli tema jaoks elementaarne, et naine ja lapsed jäävad majja edasi elama ja et tema on see, kes välja kolib. Selliseid liigutusi tehakse ju laste heaolu nimel, et nende elu võimalikult vähesel määral muutuks.
[/tsitaat]Lapselt võtab kodu siiski ema. Ta on lihtsalt otsustanud, et kuna talle mees enam ei sobi, siis ta võtab lapse omale ja kolib minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt sellest korterist vist midagi ei saa. kui korter jääb naisele (eeldades, et nad on abielus) – peab naine pool mehele välja maksma – aga kust see raha võtta. lihtsam oleks -korter jääb mehele, naine saab poole kompensatsiooniks ning ostab uue elamise.Kui laen peal – siis ei olegi vast midagi jagada.
Kui te abielus ei ole – siis on mehe jutul jumet – sina ei ole ju laenumakseid teinud, järelikult oled tema arvelt rikastunud (või tuleb siis seltsing hoopis sisse).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte null, vaid suur ilus algus.
Ka mina alustasin nullist, kui läksin lahku mehest, kes lihtsalt elas minu kulul, Kõike tegin mina ja kui julgesin küsida, et äkki ikka püüaks ka natukenegi makse maksta, siis oli solvumine ja sada muud häda mulle kohe ette näidata. Asi oli aga hoopis nii, et lõpuks jättis tema mind maha. Ka olin pisikese lapsega. Algul oli muidugi tunne nagu mingil heinakuhjal. Mõtlesin, et kuidas ma üldse mitte midagi väärt pole. Aga iga aastaga, kahjuks jah läks aastaid, sain ma aru, et olen õnnega koos. Et sellisest jobust lahti sain.
Olen nüüd väga hästi hakkamasaav naine ja siiski olen leidnud ka mehe endale kõrvale. Abiellume sel suvel. Ja kõik on läinud vaid ülesmäge. Aga mida oleksin ma teinud sellise mehe kõrval elu lõpuni? Nutnud ja kurvastanud.
Nii et see null, kus praegu istud, toobki sulle uue alguse võimaluse mis on vaid sinu teha. Tee seda siis õigesti ja püüa vältida vanu vigu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma küsiks hoopis, kuidas te naised planeerite elu ja lapsi, kui elukohta pole, tööd pole…
Haridus ikka on?
Maseeendav! [/tsitaat]
Mis mõttes ei ole elukohta? Meil on praegu suur maja, mehega pooleks registreeritud. Loomulikult pole mul igaks juhuks kuskile korterit soetatud, et äkki läheb elu sassi ja vaja ära minna.
Mul on väga tasuv töö, aga olen üle 2a väiksema lapsega kodus olnud ja elanud vaid enda emapalgast ja varem kogutud rahast. Nüüd hakkavad varud lõppema ja ega polegi muud, kui oma töökohale naasta. Aga no esimese palgani on aega ja ma ei tea, kuidas väike lastehoius terve nädala tervena püsib.
Mees on kogu aeg tahtnud, et ma oleks väikestega võimalikult kaua kodus. Ta ei taha, et me ära läheksime, aga on põhjus, miks ma jääda ei saa. Ei peksta.

Ma ei tea, kuidas mees reageerib, kui ma leian mingi pinna ja lihtsalt lähen. Praegu küll vihaga ütleb, et tema meid siis enam ei tunne, aga tegelikkuses võib see päris minu mees tagasi tulla ja vägagi hoolida. OEH..

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui mul teise mehega elu laiali läks, siis mina jäin korterisse, kuigi laen oli mõlema nimel. Suutsime kokku leppida ja asju ajada nii, et pangalaen kirjutati pangas ümber ainult minu nimele. Loomulikult pidime maksma lepingu muutmise tasu(pole üldse odav) ja notari tasu, kui kortergi ainult minu nimele sai(ka parajalt kopsakas summa). oli raske ja nedeks makseteks pidin võtma laena tuttava käest, kellel siis pool aastat maksin tagasi, aga vähemalt sai kindel piir vahele ja ei rohkemei ole selle mehega mingit tegemist.
Seega mingi laen ei tohiks küll saada segajaks elu elamisel ja veel totram laenu pärast mehega koos elada.
tee see asi selgeks, et kui korter jääbki mehele, siis olgu nii ka paberites kirjas.
kui tahad oma eluga edasi minna, siis lõpeta vana eluga jonnimine a`la minu korter ka, minu asjad ka jne. Kumba sa siis tahad- asju või võimalust uuesti alustada?
Esimese lapse isa juurest tulin ka aastaid tagasi ära laps ja kaks kätt taskus, korterisse jäi kogu tehnika, remondi tegin ka mina jne. Lihtsalt minu jaoks oli tähtis temast lahti saada, asjad ei omanud selle kõrval mingit tähtsust. Nüüd on mul uued asjad, millel pole tema energiat küljes 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on teise ringi mees. Lahutas. Ühine kodu jäi naisele,lisaks maksis ära ka selle laenu. Teistsuguse mehega poleks ühist peret loonud. Elus on suuremaid väärtusi, kui need mida sentides mõõta saab. Kuidas saab olla pere, kui suudetakse näha vaid iseennast, enda oma, mina ja minu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul on teise ringi mees. Lahutas. Ühine kodu jäi naisele,lisaks maksis ära ka selle laenu. Teistsuguse mehega poleks ühist peret loonud. Elus on suuremaid väärtusi, kui need mida sentides mõõta saab. Kuidas saab olla pere, kui suudetakse näha vaid iseennast, enda oma, mina ja minu?[/tsitaat]Huvitav jah, ainult et sente mitte lugema kehutatakse pidevalt ainult mehi millegi pärast…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvad? Raha laenu maksmiseks tuli minult. Sellevõrra on meie kodulaen suurem. Aga ühine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Arvad? Raha laenu maksmiseks tuli minult. Sellevõrra on meie kodulaen suurem. Aga ühine.[/tsitaat]Laen on ühine ja korter jääb ikka sulle? Oled tõesti lahke…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raha eelmise eluasemelaenu lõpetamiseks tuli minult.Maja jäi selles elajatele. Meie maja on jagatud 50/50 . Kui keegi soovib lahkuda, siis lastele jääb kodu alles. Alustades pereelu, on pooltel alust oodata, et panustatakse ühiselt oma parimate võimaluste juures ühisesse eesmärki. Kui keegi soovib väljuda, siis ei saa olematuks teha teise poole osalust. Ka mitte siis, kui see mõõtühikutes ei kajastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan aru, et teemaalgataja korter on ostetud laenuga. Tavaliselt peab korterit ostes olema ka mingi omafinantseering või lisatagatis. Kes selle omal ajal maksis? Mina vist isiklikult ei hakkaks sellise mehega korteri pärast kiskuma, kes kohe ära ütleb, et oma lapse ja selle ema põhimõtteliselt lageda taeva alla jätab. Kaks aastat on ikka mingist laenuperioodist nii väike aeg, et pole sinna suurt midagi investeeritud. Eriti kui mees tõesti ise kõik maksis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naine hoolitses ju sel ajal mehe lapse eest! Kui mees oleks lapse eest hoolitsenud, poleks ju saanud ei laenu maksta ega remonti teha. Küllap ootas naine meest ka sooja söögi, korras kodu ja puhaste riietega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haridus ikka on?
Maseeendav! [/tsitaat]

Kuidas ei ole elukohta? Naisel oli ju pool korterit täpselt nagu mehelgi. Ja kust sa võtad, et tööd ei ole? Väikelapse kõrvalt ei saanud loomulikult tööl käia. Kas mees oleks saanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Täna toimus minu ja mehe inetu lahkuminek. Olen seda juba mõnda aega tahtnud, aga \”mugavam\” oli ju koos olla, kogu see jama ja asjaajamised, mis nüüd tulevad… ei taha mõeldagi.
Praegu sees selline tunne, et… kas tegin ikka õigesti. Hetkel siis lapsega vanemate juures, vanemad küll toetavad, kuid ega nemadki meid siia niiväga ei taha (kuigi ära ka kindlasti ei aja). Mees teatas, et mina korterit ei saa, tehku ma mis tahan. Korter kaks aastat tagasi kahe peale ostetud (mõlema nimed sees), aga kuna mina olin väikese lapsega kodune, siis muidugi tema maksis siiamaani laenu, lisaks tegi kodus ka kogu remondi tema. Selle siis tõigi põhjuseks, miks just mina peaksin välja kolima. Hetkel siis võtsingi kohvritäie asju ja lapse kaasa ja tulin tulema. Eks paistab, mis edasi saab.

Elukohta pole, tööd pole… täiesti \”alusta nullist\” tunne on. Tühjus. Mis nüüd küll edasi saab. Tahaks koju tagasi.
[/tsitaat]Mul see tee alles ees. Korteriga on täpselt sama teema. Küll aga on meie puhul veel lisapoindiks see, et meie ühise korteri lisatagatiseks on minu isiklik korter! Korter on kaasomandis 50/50 ja pangalaen on ka nii, et mina olen kaastaotleja. Vut nii. Mis kostate? 🙂
Aga sina teemaalgataja oled teinud õige sammu! Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

noor sa oled ,ma kohe 40 ja samamoodi pean täitsa nullist alustama ,iga algus on raske ,kül hakkama saad

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas ei ole elukohta? Naisel oli ju pool korterit täpselt nagu mehelgi. Ja kust sa võtad, et tööd ei ole? Väikelapse kõrvalt ei saanud loomulikult tööl käia. Kas mees oleks saanud?[/tsitaat]
Teemaalgataja kirjutab ju, et kolis vanemate juurde, kes õnnest ka õhku ei hüppa, et nad sisse sadasid.
Samas ta kirjutab ees, et mugav oli seal korteris elada.
Seda ma mõtlengi, kuidas on võimalik, et pole mingeid sääste, et korterit üürida. Ei pea silmas Tallinna kesklinnas korterit.
Lihtsalt sellised ullikesed emaks, no tõesti, ma ei tunne kaasa.

Kui jäin esimese lapsega koju, oli mul kogutud korralik sääst, et vajadusel 3 aastat kodus olla, et laenud oleks makstud ja elu elatud ka ilma meheta. Sest kunagi ei tea, ka mehega võib midagi juhtuda, kui on lapsed, siis on ema kohustus vaadata kaugemale ette ja olla valmis ootamatatuteks.
Selles on point!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teemaalgataja kirjutab ju, et kolis vanemate juurde, kes õnnest ka õhku ei hüppa, et nad sisse sadasid.
Samas ta kirjutab ees, et mugav oli seal korteris elada.
Seda ma mõtlengi, kuidas on võimalik, et pole mingeid sääste, et korterit üürida. Ei pea silmas Tallinna kesklinnas korterit.
Lihtsalt sellised ullikesed emaks, no tõesti, ma ei tunne kaasa.

Kui jäin esimese lapsega koju, oli mul kogutud korralik sääst, et vajadusel 3 aastat kodus olla, et laenud oleks makstud ja elu elatud ka ilma meheta. Sest kunagi ei tea, ka mehega võib midagi juhtuda, kui on lapsed, siis on ema kohustus vaadata kaugemale ette ja olla valmis ootamatatuteks.
Selles on point![/tsitaat]
tubli tüdruk!
5+
istu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Arvad? Raha laenu maksmiseks tuli minult. Sellevõrra on meie kodulaen suurem. Aga ühine.[/tsitaat]
Sa maksid omast rahast mehe eksnaise majalaenu kinni?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Pereelu ja suhted Mehest lahku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.