Esileht Kodunurk Meie armas kassike on tigedaks läinud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Meie armas kassike on tigedaks läinud

Postitas:

6 aastane kass on millalgi 5nda eluaasta kandis tigedaks muutunud. Vanasti on armas rahulik kiisuke aga nüüd ründab hammaste ja küüntega ettearvamatult.

Ärahellitatud kindlasti igasugu heade toitudega. Tõukass ei ole. Poole aasta eest oli veel õuekass aga siis sai kõripõletiku ja hiljem sai veel kellegi käest pureda ka, jätsime toakassiks, pool aastat õue üldse ei lasknud. Oli enam-vähem normaalne kass, pidasime tema aeg-ajalt tehtavaid murdmisharjutusi käele ja kergeid säärdehüppamisi mänguks ja energiaülejääkide väljaelamiseks kuid need kombed ei kao. Täna tuli urisedes ja hammastega tühja koha pealt kallale nii, et mul säärel veri voolas. Ära hirmutas,ei julge puutudagi kohe enam. Õues meeldib talle väga linde ja närilisi murda.
Ongi agressiivse loomuga kass? Varem oli üks teine kass ka ja tema ei olnud selline, oli rahulikum ja aeg-ajalt tehtavad murdmisharjutused olid selgelt kogu aeg mäng tema jaoks. Lindude ja hiirte püüdmisega hakkama ei saanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 21:13; 18.07 21:56; 13.08 19:10; 23.08 00:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 21:41; 19.07 13:42; 19.07 23:49; 21.07 16:03; 27.07 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 21:13; 18.07 21:56; 13.08 19:10; 23.08 00:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ju tal on igav. Varem sai väljas jõlkuda.
Tal on mänguasju, koht kõrgel, mängite temaga (mänguasjaga, mitte oma käega)?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te 5 aastat õues elama harjunud kassi järsku enam välja ei lasknud, siis eks ta iseloom pikapeale lööbki välja. On stressis.
Kas ta on kastreerimata isane?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 01:23; 13.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Meie kass võttis osavalt kaelast ära kõik rihmad, mis sai ostetud. Meie kellukest ei pannud, kassi võtsimegi, et saaks hiirte uputusest lahti ja kass õigustas täiesti enda olemasolu. Rihma panime sellepärast, et naabrid teaksid, et on kodukass.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 09:06; 21.07 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30+ a kassiomanikuna pakuks, et
stress
või
terviseprobleemid
või
igavus.

Loomaarsti poolt terveks tunnistatud? Mõni kerge valu, põletik (kõhukinnisus, põieprobleemid vms) põhjustab vahel sellist agressiivset ründamist, meil n üks kassidest muutus pärast sooleoppi ettearvamatuks st silitades pidid valmis olema, et 25 x see talle meeldis aga 26.korral ründas kätt vms. Mina laseks kontrollida veel kord.
Et eelkõige välistada, et kuskilt on valus v ebameeldiv.

Igavus st mängite vähe? Erinevaid mänguasju proovisite? Täna jahib suletutti, homme laserkiirt, siis uurib tunnelis veerevat palli jne. Müüt, et kass leiab ise tegevust…tegelikult vajab ikka tegelemist ka. Ja nuputamisülesandeid (erinevad mänguasjad, kust maiustus kätte saada, topsimäng e otsi maiust jne). Ja ikka mitu x päevas ja väsimuseni (meil noored mängivad intensiivselt 30-45 min järjest). Kui on mitu kassi, e-v üheealist siis sotsialiseeruvad ja mängivad ka omavahel st omanik ei pea alati päevas 3-4 x seda poolt tundi leidma…

Stress on tal kindlasti, eluvis ju muutus. Liikumise piiramine. Loomaarstile rääkides võib saada head nõu teatud rahustavate lõhnade vms muretsemiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Meie kass võttis osavalt kaelast ära kõik rihmad, mis sai ostetud. Meie kellukest ei pannud, kassi võtsimegi, et saaks hiirte uputusest lahti ja kass õigustas täiesti enda olemasolu. Rihma panime sellepärast, et naabrid teaksid, et on kodukass.

Kodukass, kes ringi hulgub? Minul naabrina ei ole vahet, kas minu krundil käib pahandust tegemas (linde püüdmas, sirtsutamas ja kakamas) kass, kellel on kaelarihm või kass, kellel pole. Saab omavalitsusse teatatud ja kui omanik oma looma käimisi piirama ei hakka, siis kutsub omavalitsus loomapüüdja. Kõlab karmilt, ma tean, aga milleks meil loomapidamiseeskiri on?

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 21:41; 19.07 13:42; 19.07 23:49; 21.07 16:03; 27.07 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab karmilt, ma tean, aga milleks meil loomapidamiseeskiri on?

Jube elukas oled.

Mul on küll hea meel, kui naabri hiirekütt vahel läbi astub. Sõbralik ja tark kass on.
Ja et minu 2000 ruudust krunti täis pissida, sellest jääb tema kassipõekesest ilmselgelt väheks.
Tilk meres.
Omale pole kassi julgenud võtta, sest vahel nädalaid kodust ära. Naabrivana koos oma hiiremurdjaga toimib naabrivalvena ülihästi.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 14:07; 20.07 13:32; 22.07 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukass, kes ringi hulgub? Minul naabrina ei ole vahet, kas minu krundil käib pahandust tegemas (linde püüdmas, sirtsutamas ja kakamas) kass, kellel on kaelarihm või kass, kellel pole. Saab omavalitsusse teatatud ja kui omanik oma looma käimisi piirama ei hakka, siis kutsub omavalitsus loomapüüdja. Kõlab karmilt, ma tean, aga milleks meil loomapidamiseeskiri on?

See ei kõla mitte karmilt, vaid rõvedalt. Ma õnneks elan korteris ja ei pea sinusugusega krundipiiri jagama.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 19:50; 20.07 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube elukas oled.

Mul on küll hea meel, kui naabri hiirekütt vahel läbi astub. Sõbralik ja tark kass on.
Ja et minu 2000 ruudust krunti täis pissida, sellest jääb tema kassipõekesest ilmselgelt väheks.
Tilk meres.
Omale pole kassi julgenud võtta, sest vahel nädalaid kodust ära. Naabrivana koos oma hiiremurdjaga toimib naabrivalvena ülihästi.

Selline kena kõnepruuk loomaarmastaja poolt.
Sulle meeldib, kui kass läbi astub, aga mulle ei meeldi, kuna minu 2000-l krundil valib võõras kass asjatamiseks mu ürdipeenra. Ma ei tea, kas ta kannab mingeid haigusi või parasiite või mitte. Ma tahan oma peenrast võetud porgandi kohe ära krõmpsutada, mitte mõelda, kas kass on juhuslikult sina peale kusnud või mitte. Ja ta mitte ainult ei pissi sinna, vaid ka kraabib ja kakab, kuna seal selline mõnus pehme kobestatud liivamuld. ja hiirte asemel jahib põõsalinde, kes mu krundil elavad. Kui sedaus ütleb, et koduloom ei tohi koduaia piiridest hulkuma pääseda, siis mida siin kaksipidi mõista on? Või võiks hakata kõiki seadusi käänama, nii nagu meeldib?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 21:41; 19.07 13:42; 19.07 23:49; 21.07 16:03; 27.07 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult me ei tea, kas teemaalgataja kas elab kusagil üksikus talus või linnakorteris või eramajade piirkonnas. Seega vaidlus, kas läbi õue jalutav kas on armas ja kasulik (armas kindlasti niikaua kui ta jalutamisega piirdub) või reostaja ja linnumurdja.
Enamus kipub linnades ja asulates vist ikka sinna teise gruppi kuuluma, no ei ole armas rohides kätt kasssita sisse torgata või suhu pista marju, millele on kass peale sirtsutanud (mustsõstar oma tugeva lõhnaga kutsub neid eriti oma lõhna sinna peale laskma).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus kipub linnades ja asulates vist ikka sinna teise gruppi kuuluma, no ei ole armas rohides kätt kasssita sisse torgata või suhu pista marju, millele on kass peale sirtsutanud (mustsõstar oma tugeva lõhnaga kutsub neid eriti oma lõhna sinna peale laskma).

Ma puhtfüüsiliselt ei suuda ette kujutada, kuidas kass põõsas kasvavatele marjadele peale pissib. Mingi lendkassi liik?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 19:50; 20.07 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube elukas oled.

Mul on küll hea meel, kui naabri hiirekütt vahel läbi astub. Sõbralik ja tark kass on.

Ja et minu 2000 ruudust krunti täis pissida, sellest jääb tema kassipõekesest ilmselgelt väheks.

Tilk meres.

Omale pole kassi julgenud võtta, sest vahel nädalaid kodust ära. Naabrivana koos oma hiiremurdjaga toimib naabrivalvena ülihästi.

Selline kena kõnepruuk loomaarmastaja poolt.

Sulle meeldib, kui kass läbi astub, aga mulle ei meeldi, kuna minu 2000-l krundil valib võõras kass asjatamiseks mu ürdipeenra. Ma ei tea, kas ta kannab mingeid haigusi või parasiite või mitte. Ma tahan oma peenrast võetud porgandi kohe ära krõmpsutada, mitte mõelda, kas kass on juhuslikult sina peale kusnud või mitte. Ja ta mitte ainult ei pissi sinna, vaid ka kraabib ja kakab, kuna seal selline mõnus pehme kobestatud liivamuld. ja hiirte asemel jahib põõsalinde, kes mu krundil elavad. Kui sedaus ütleb, et koduloom ei tohi koduaia piiridest hulkuma pääseda, siis mida siin kaksipidi mõista on? Või võiks hakata kõiki seadusi käänama, nii nagu meeldib?

sa muidugi tead kindlalt, milline kass, koer või üldse milline loom sul seal tuuseldamas käib,lihtsalt niisama ära vehi siin seadusega, kui lähed oma peenrast porgandit võtma ja keegi on enne selle peale pissinud (üldine näide), aga sa pole näinud või pole fikseerinud, siis võib see olla ei tea kes, võibolla rebane, siil, jumal teab kelle kass või sipelgas

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 11:27; 22.07 11:34; 23.07 11:18; 24.07 07:08; 27.07 11:41; 28.07 12:38; 13.08 11:32; 14.08 11:33; 19.08 11:19; 20.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa muidugi tead kindlalt, milline kass, koer või üldse milline loom sul seal tuuseldamas käib,lihtsalt niisama ära vehi siin seadusega, kui lähed oma peenrast porgandit võtma ja keegi on enne selle peale pissinud (üldine näide), aga sa pole näinud või pole fikseerinud, siis võib see olla ei tea kes, võibolla rebane, siil, jumal teab kelle kass või sipelgas

Ma kusjuures ei usu, et see kodanik teeks vahet kassi või näiteks siili väljaheite vahel.
Mul käivad siilid ka, neid on raudselt rohkem kui üks, aga täpset arvu ei tea. Ilmselt tekivad ja kaovad. Aga varahommikul on neid jalutamas küll olnud. (päeval on täiesti kadunud. Müstika.)

See kodanik ilmselt peab siis hommikuti neile püssiga jahti. Siil pole ju looduskaitse all ja mingi lemmikloomaseaduse alla samuti ei käi.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 14:07; 20.07 13:32; 22.07 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube elukas oled.

Mul on küll hea meel, kui naabri hiirekütt vahel läbi astub. Sõbralik ja tark kass on.

Ja et minu 2000 ruudust krunti täis pissida, sellest jääb tema kassipõekesest ilmselgelt väheks.

Tilk meres.

Omale pole kassi julgenud võtta, sest vahel nädalaid kodust ära. Naabrivana koos oma hiiremurdjaga toimib naabrivalvena ülihästi.

Selline kena kõnepruuk loomaarmastaja poolt.

Sulle meeldib, kui kass läbi astub, aga mulle ei meeldi, kuna minu 2000-l krundil valib võõras kass asjatamiseks mu ürdipeenra. Ma ei tea, kas ta kannab mingeid haigusi või parasiite või mitte. Ma tahan oma peenrast võetud porgandi kohe ära krõmpsutada, mitte mõelda, kas kass on juhuslikult sina peale kusnud või mitte. Ja ta mitte ainult ei pissi sinna, vaid ka kraabib ja kakab, kuna seal selline mõnus pehme kobestatud liivamuld. ja hiirte asemel jahib põõsalinde, kes mu krundil elavad. Kui sedaus ütleb, et koduloom ei tohi koduaia piiridest hulkuma pääseda, siis mida siin kaksipidi mõista on? Või võiks hakata kõiki seadusi käänama, nii nagu meeldib?

sa muidugi tead kindlalt, milline kass, koer või üldse milline loom sul seal tuuseldamas käib,lihtsalt niisama ära vehi siin seadusega, kui lähed oma peenrast porgandit võtma ja keegi on enne selle peale pissinud (üldine näide), aga sa pole näinud või pole fikseerinud, siis võib see olla ei tea kes, võibolla rebane, siil, jumal teab kelle kass või sipelgas

Kusjuures tean. Olen sama kassi tegevusi mitu korda fikseerinud ja pildidki teinud. Sain omavalitsusest loa loomapüüdjad kutsuda, aga enne siiski tuvastasin kassi omaniku ja suhtlesin temaga. Kuigi see polnud minu kohustus. Kassiomanik muide alguses oli üsna ülbe – ütles, et tema ei hakka oma kassi ringi kasvatama, peletagu aga mina tema kassi ise ja pritsigu kassivastase keemiaga. Peale seda aga, kui järgmiseks tuli kõne omavalitsusest, et on kaks võimalust: 1. Kas omanik piirab ise kassi käimisi või 2. Hakatakse püüdjaid kutsuma ja iga kord peab oma kassi varjupaigast välja lunastama, sai asi korda ja pole seda kassi enam krundil kurja tegemas näinud.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 21:41; 19.07 13:42; 19.07 23:49; 21.07 16:03; 27.07 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma mingis Tiiskres ela, et mu kass kohe teise krundile saab. Kassi võtsime maakoju, kus vana maja ja hiired on sinna elamise teinud.
Aga sina käi ja kaeba ja pildista edasi – edu sulle!

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 09:06; 21.07 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube elukas oled.

Mul on küll hea meel, kui naabri hiirekütt vahel läbi astub. Sõbralik ja tark kass on.

Ja et minu 2000 ruudust krunti täis pissida, sellest jääb tema kassipõekesest ilmselgelt väheks.

Tilk meres.

Omale pole kassi julgenud võtta, sest vahel nädalaid kodust ära. Naabrivana koos oma hiiremurdjaga toimib naabrivalvena ülihästi.

Selline kena kõnepruuk loomaarmastaja poolt.

Sulle meeldib, kui kass läbi astub, aga mulle ei meeldi, kuna minu 2000-l krundil valib võõras kass asjatamiseks mu ürdipeenra. Ma ei tea, kas ta kannab mingeid haigusi või parasiite või mitte. Ma tahan oma peenrast võetud porgandi kohe ära krõmpsutada, mitte mõelda, kas kass on juhuslikult sina peale kusnud või mitte. Ja ta mitte ainult ei pissi sinna, vaid ka kraabib ja kakab, kuna seal selline mõnus pehme kobestatud liivamuld. ja hiirte asemel jahib põõsalinde, kes mu krundil elavad. Kui sedaus ütleb, et koduloom ei tohi koduaia piiridest hulkuma pääseda, siis mida siin kaksipidi mõista on? Või võiks hakata kõiki seadusi käänama, nii nagu meeldib?

sa muidugi tead kindlalt, milline kass, koer või üldse milline loom sul seal tuuseldamas käib,lihtsalt niisama ära vehi siin seadusega, kui lähed oma peenrast porgandit võtma ja keegi on enne selle peale pissinud (üldine näide), aga sa pole näinud või pole fikseerinud, siis võib see olla ei tea kes, võibolla rebane, siil, jumal teab kelle kass või sipelgas

Kusjuures tean. Olen sama kassi tegevusi mitu korda fikseerinud ja pildidki teinud. Sain omavalitsusest loa loomapüüdjad kutsuda, aga enne siiski tuvastasin kassi omaniku ja suhtlesin temaga. Kuigi see polnud minu kohustus. Kassiomanik muide alguses oli üsna ülbe – ütles, et tema ei hakka oma kassi ringi kasvatama, peletagu aga mina tema kassi ise ja pritsigu kassivastase keemiaga. Peale seda aga, kui järgmiseks tuli kõne omavalitsusest, et on kaks võimalust: 1. Kas omanik piirab ise kassi käimisi või 2. Hakatakse püüdjaid kutsuma ja iga kord peab oma kassi varjupaigast välja lunastama, sai asi korda ja pole seda kassi enam krundil kurja tegemas näinud.

kui sa seal jälgid ja fikseerid kogu aeg, siis näed teisi patustajaid ka, mul näit. sipelgad ja mõned pisikesed metsloomakesed teevad paha, rohkem kui naabri kass, kas OV aitab?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 11:27; 22.07 11:34; 23.07 11:18; 24.07 07:08; 27.07 11:41; 28.07 12:38; 13.08 11:32; 14.08 11:33; 19.08 11:19; 20.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassiomanik muide alguses oli üsna ülbe – ütles, et tema ei hakka oma kassi ringi kasvatama, peletagu aga mina tema kassi ise ja pritsigu kassivastase keemiaga.

Heh, mul tuli praegu hea uitmõte, kuidas “kassivastase keemiaga” saab lihtsalt pritsida.

See käiks nii, et ehitad oma krundile ilusa kanakuudi ja hakkad pidama paari kana.
Praegu ülitrendikas teema. Värske muna igal hommikul ja tasuta kanakaka on boonuseks.
Kanad kas ostad tibuna või rendid kanakasvataja käest.
Ja siis – kui kanakuut ja kanad olemas, ei hakka pildilt puuduma ka REBASED.
Kes hakkavad koheselt seal sinu krundil hommikuti igaks juhuks luusima.
Ja SELLEST, omakorda, saavad sekundiga teada naabrite kassid, sest ega nad lollid ei ole. Nad teavad väga hästi, et rebane on sisuliselt kiskja-koer, kes vabalt tarvitab toiduks ka kodukasse.

Ehk siis sinu ülbe naabrimehe puhul hakkab toimima looduslik valik. Julm, aga õiglane.
Ülbete naabrite kassidel ilmselt ei ole kaelas pisikest kiipi (nagu minu naabrionu kassil), millega nad 24/7 oma spetsluugi ( cat door ) kaudu koju saavad ning nemad püsivad öösel alati turvalises kohas.

Ilma kiibita kassid, kui nad ise ei taipa õigeks ajaks tuppa minna, saavad kahjuks hukka.
Aga kui ka ei saa, siis laialt mööda rebaseohuga piirkonda nad oma pissiga vehkimas ei käi. Noo-nii, igaks juhuks.
(mul on rebane ilma kanatagi olemas, vblla see ongi naabrikassi väga viisaka käitumise põhjus)

PS. Rebaseid on praegu igal pool. V.a. suuremate linnade kesklinnades.
Aga äärelinnades on nad olemas.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 14:07; 20.07 13:32; 22.07 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Võta see kelluke kohe ära – see tekitab kassile suurt stressi!

loomulikult on kass kiskja ja murrab linde. Nõrganärvilised hoidku loomajuttudest ennast eemale!

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 12:12; 23.07 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30+ a kassiomanikuna pakuks, et

stress

või

terviseprobleemid

või

igavus.

Loomaarsti poolt terveks tunnistatud? Mõni kerge valu, põletik (kõhukinnisus, põieprobleemid vms) põhjustab vahel sellist agressiivset ründamist.

Täpselt. Meil tekkis säärde kargamine, kui oli põiepõletik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Võta see kelluke kohe ära – see tekitab kassile suurt stressi!

loomulikult on kass kiskja ja murrab linde. Nõrganärvilised hoidku loomajuttudest ennast eemale!

jaa, kass on kiskja ja nagu teisedki kiskjaloomad murravad nemadki linde ja teisi loomakesi ja kuidas ühele maakassile, kes enamus aega oma elust viibib õues, õpetada loomapidamisreeglitest kinnipidamist, omanik peab ju kassile selgeks tegema

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 11:27; 22.07 11:34; 23.07 11:18; 24.07 07:08; 27.07 11:41; 28.07 12:38; 13.08 11:32; 14.08 11:33; 19.08 11:19; 20.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Võta see kelluke kohe ära – see tekitab kassile suurt stressi!

loomulikult on kass kiskja ja murrab linde. Nõrganärvilised hoidku loomajuttudest ennast eemale!

jaa, kass on kiskja ja nagu teisedki kiskjaloomad murravad nemadki linde ja teisi loomakesi ja kuidas ühele maakassile, kes enamus aega oma elust viibib õues, õpetada loomapidamisreeglitest kinnipidamist, omanik peab ju kassile selgeks tegema

Mina näiteks ei õpeta, sest tal on õigus loomuomaselt käituda. Murrabki linde. Lepi, ja kui ei kannat, siis ära liiga pikalt mõtle selle õuduse üle.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 12:12; 23.07 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Võta see kelluke kohe ära – see tekitab kassile suurt stressi!

loomulikult on kass kiskja ja murrab linde. Nõrganärvilised hoidku loomajuttudest ennast eemale!

jaa, kass on kiskja ja nagu teisedki kiskjaloomad murravad nemadki linde ja teisi loomakesi ja kuidas ühele maakassile, kes enamus aega oma elust viibib õues, õpetada loomapidamisreeglitest kinnipidamist, omanik peab ju kassile selgeks tegema

Mina näiteks ei õpeta, sest tal on õigus loomuomaselt käituda. Murrabki linde. Lepi, ja kui ei kannat, siis ära liiga pikalt mõtle selle õuduse üle.

mina ka mitte, aga vastust tahaks ikka teada, kuidas õpetada

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 11:27; 22.07 11:34; 23.07 11:18; 24.07 07:08; 27.07 11:41; 28.07 12:38; 13.08 11:32; 14.08 11:33; 19.08 11:19; 20.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Võta see kelluke kohe ära – see tekitab kassile suurt stressi!

loomulikult on kass kiskja ja murrab linde. Nõrganärvilised hoidku loomajuttudest ennast eemale!

jaa, kass on kiskja ja nagu teisedki kiskjaloomad murravad nemadki linde ja teisi loomakesi ja kuidas ühele maakassile, kes enamus aega oma elust viibib õues, õpetada loomapidamisreeglitest kinnipidamist, omanik peab ju kassile selgeks tegema

Mina näiteks ei õpeta, sest tal on õigus loomuomaselt käituda. Murrabki linde. Lepi, ja kui ei kannat, siis ära liiga pikalt mõtle selle õuduse üle.

mina ka mitte, aga vastust tahaks ikka teada, kuidas õpetada

Ma ka ei tea, kuidas õpetada, aga ma olen kuulnud, et neis riikides, kus koera haukumise eest trahvi saab, osatakse koerad küll niimoodi välja õpetada, et need iga mööduja peale ei lõuga – vean kihla, et kui sa saaksid kopsaka trahvi iga kord, kui su kass mõne linnu murrab, mõtleksid sa kah ülehelikiirusel välja, kuidas oma kassi õpetada. Ei ole asi loomades, asi on laiskades ja ülbetes omanikes.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 06:56; 12.08 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudsin sinnamaani, kus kirjutad lindude püüdmisest. See on jälk! Pidage oma murdjad kassid toas.

Panime talle kellukese kaela, ehk see takistab lindude murdmist.

Võta see kelluke kohe ära – see tekitab kassile suurt stressi!

loomulikult on kass kiskja ja murrab linde. Nõrganärvilised hoidku loomajuttudest ennast eemale!

jaa, kass on kiskja ja nagu teisedki kiskjaloomad murravad nemadki linde ja teisi loomakesi ja kuidas ühele maakassile, kes enamus aega oma elust viibib õues, õpetada loomapidamisreeglitest kinnipidamist, omanik peab ju kassile selgeks tegema

Mina näiteks ei õpeta, sest tal on õigus loomuomaselt käituda. Murrabki linde. Lepi, ja kui ei kannat, siis ära liiga pikalt mõtle selle õuduse üle.

mina ka mitte, aga vastust tahaks ikka teada, kuidas õpetada

Ma ka ei tea, kuidas õpetada, aga ma olen kuulnud, et neis riikides, kus koera haukumise eest trahvi saab, osatakse koerad küll niimoodi välja õpetada, et need iga mööduja peale ei lõuga – vean kihla, et kui sa saaksid kopsaka trahvi iga kord, kui su kass mõne linnu murrab, mõtleksid sa kah ülehelikiirusel välja, kuidas oma kassi õpetada. Ei ole asi loomades, asi on laiskades ja ülbetes omanikes.

ma veaksin hea meelega kihla, sa natuke eluvõõras moraalitseja, aga sina oled see õpetaja ja mina kõrvalt õpin, kuidas mõnedes riikides osatakse….tahan öelda seda, et enne kui sa siin sildistad kedagi suht räigelt, anna lahendus, mitte ära ütle, et sa ei tea, kui ei tea, ole vait

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 11:27; 22.07 11:34; 23.07 11:18; 24.07 07:08; 27.07 11:41; 28.07 12:38; 13.08 11:32; 14.08 11:33; 19.08 11:19; 20.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma veaksin hea meelega kihla, sa natuke eluvõõras moraalitseja, aga sina oled see õpetaja ja mina kõrvalt õpin, kuidas mõnedes riikides osatakse….tahan öelda seda, et enne kui sa siin sildistad kedagi suht räigelt, anna lahendus, mitte ära ütle, et sa ei tea, kui ei tea, ole vait

Mis siin lahendada on? Kui võtad linnas kodulooma, siis pead garanteerima, et ta koduterritooriumilt välja ei pääse. Kui muudmoodi ei saa, siis hoiadki toas, ongi toakass. Kass on kiskja ja tema loomuomane käitumine on murda, aga selle unustate, et tegu on KODUloomadega. Eestis ei ole kass metsloom. Samuti on koer kiskja, kui mõni jultunud peremehega peni kellegi teise lemmiku maha peaks murdma, kas siis võiks ka õigustada, et see on tema loomuomane käitumine??

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 21:41; 19.07 13:42; 19.07 23:49; 21.07 16:03; 27.07 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma veaksin hea meelega kihla, sa natuke eluvõõras moraalitseja, aga sina oled see õpetaja ja mina kõrvalt õpin, kuidas mõnedes riikides osatakse….tahan öelda seda, et enne kui sa siin sildistad kedagi suht räigelt, anna lahendus, mitte ära ütle, et sa ei tea, kui ei tea, ole vait

Mis siin lahendada on? Kui võtad linnas kodulooma, siis pead garanteerima, et ta koduterritooriumilt välja ei pääse. Kui muudmoodi ei saa, siis hoiadki toas, ongi toakass. Kass on kiskja ja tema loomuomane käitumine on murda, aga selle unustate, et tegu on KODUloomadega. Eestis ei ole kass metsloom. Samuti on koer kiskja, kui mõni jultunud peremehega peni kellegi teise lemmiku maha peaks murdma, kas siis võiks ka õigustada, et see on tema loomuomane käitumine??

linnas muidugi, mingi eelmine jutt oli nagu porgandipeenardest, mis ei ole linnale väga tavakohane, ma pidasin ikka maakassi silmas, ega sa maal ka taha, et maakass su aeda tuleb

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 11:27; 22.07 11:34; 23.07 11:18; 24.07 07:08; 27.07 11:41; 28.07 12:38; 13.08 11:32; 14.08 11:33; 19.08 11:19; 20.08 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

linnas muidugi, mingi eelmine jutt oli nagu porgandipeenardest, mis ei ole linnale väga tavakohane, ma pidasin ikka maakassi silmas, ega sa maal ka taha, et maakass su aeda tuleb

Kas keegi eile õhtul Reporterit vaatas?

Sakslased olevat avastanud, et naabrikasside vastu aitab väga hästi … paar hunnikut lõvikakat. (???)
Looduslik aine, kemikaale ei sisalda, mürgine ei ole; lõpuks laguneb tavaliseks sõnnikuks ehk väetiseks.

Saksas müüb seda üks tsirkus, kel on ca 30 lõvi, aga Eestis kannataks vast ka Tallinna Loomaaiast küsida.
Purgi hind oli seal 5€. (umbes 300-400 grammi)

Keegi võiks ära proovida, kas toimib.
Kui kanu ei taha võtta ja seetõttu ka rebast ei ole ja ei tule.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 12:11; 12.08 13:32; 13.08 14:04; 13.08 21:51; 19.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sakslased olevat avastanud, et naabrikasside vastu aitab väga hästi … paar hunnikut lõvikakat. (???)

Kusjuures, seda ütles mulle ūks aednik juba kümme aastat tagasi. 😀 Et siis on su aed suurema ja hirmsama kiskja poolt märgistatud territoorium.

Kui kanu ei taha võtta ja seetõttu ka rebast ei ole ja ei tule.

Äkki aitaks rebasekaka ka?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 06:56; 12.08 13:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Kodunurk Meie armas kassike on tigedaks läinud