Esileht Beebi ja mitmikud Meie lugu magamisest

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Meie lugu magamisest

Postitas:
Kägu

Kuna siin on pidevalt teemasid seoses magamisega, siis mõtlesin, et jagan teiega enda läbielamisi.
Laps sündis ning kõik tundus esimesed kaks nädalat imeline, laps sõi ja magas. Mõtlesin endamisi, miks kõik kurdavad, et lapsega nii raske. Kahe nädala möödudes hakkas üks lõputu nutt, seda nii päeval kui ka öösel. Veidi kirjandus uurides arvasin, et küllap on tegu gaasidega. Lapse magama saamine võttis tunde ning enesetunne muutus aina halvemaks. Polnud harv juhus, kui mees käis öösel 3 aeg poolteist tundi laps autos sõitmas (nii laps magas) lootuses, et nüüd küll magab ning tuppa jõudes algas uuesti kisa. Suhted mehega muutusid ka \”tuliseks\”, eelkõige minu poolt, sest terve päev otsa lapse nuttu kuulata on raske.
Aja möödudes mõistsin, et lapse nutu põhjuseks on magamatus ning üleväsimus. Üritasin last magama saada. Tundus, et kõik mis ma terve päev teen on see, et panen last magama.
Üks hetk hakkas laps süles kussutades magama jääma, kuid voodisse tõsta teda ei õnnestunud (sama ka rinda andes). Nii ma siis lamasin laps kõhul diivanil ning kussutasin. Ainuke jama oli see, et last pidi koguaeg kussutama, muidu ärkas. Peale 2-3 tundi kussutamist olin päris läbi. Nutsin pidevalt.
Lapse 3-kuuseks saades avastasin, et ta magab liikuvas vankris, seega jalutasin päevas nii 5-6 tundi. Tegemata kodutööd aina kuhjusid ning meel oli ikka päris mõru. Ei ühtki last enam mõtlesin endamisi.
Lapse 4-kuuseks saades mõtlesin, et nii ei saa enam, ma lihtsalt ei jõua. Kuna selg haige, siis lapse pidevast kussutamisest kõik veelgi süvenes ning seljavalud muutusid tõelisteks piinajateks.
Otsustasin, et loen mõned raamatud läbi. Minu kätte sattus raamat \”Päästke meie uni\”. Lugesin raamatu läbi ning hakkasin katsetama. Kõige pealt muutsin ära söögikorrad, kui enne andsin süüa enne magama minemist, siis nüüd peale ärkamist. Kuna laps seostas söömist magamajäämisega, siis see oli talle n.ö. uneabiks. Õppisin kuulama lapse nuttu, kas tegu on jorinaga või on midagi tõsisemat. Ostsin lapsele tudulapi (sellest oli palju abi). Tegin nii, et tõstsin lapse voodisse tudulapp tema kätte, panin talle teki peale, soovisin head und ning läksin eemale (nii et ta mind ei näe). Laps hakkas jorisema ning umbes 15. min. möödudes jäi magama. Järgmine probleem oli, kuidas saada laps toas magama kauemaks kui 40 min. Nüüd kui laps jäi juba ise voodis magama, siis umbes 35 min. möödudes läksin tema voodi kõrvale ning teesklesin, et magan. Järgnes see, et laps vaatas mind ning jorises umbes 20-25 min. ning jäi uuesti magama. Sedasi toimides kulus umbes 3 päeva ning laps hakkas magama toas 2-3 h järjest ning öösel magas ta terve öö!! Ma ei suutnud uskuda, sest lugedes teiste lugusid, kuidas laps pannakse voodisse ning ta seal ise uinub, pidasin seda koguaeg võimatuks.
Ainuke asi, mida ma tahaksin südamele panna on see, et lapse nuttu tuleb õppida kuulama ning tõelise nutu puhul koheselt reageerida! Raamatus oli kirjeldatud magamjäämise jorinat umbes nii, et vää, paus, väää, paus (s.t. laps teeb pause, mitte ei nuta järjest ning tema nutu toon kõigub). Emotsionaalse nutu puhul laps pause ei tee ning tema nutu toon väga ei kõigu.
Ma väga loodan, et äkki keegi saab abi minu jutust. Soovin kõigile jõudu ning pisikestele pikka und!
Juhul kui kellegil on nõu anda, kuidas nüüd ema saaks öösel magada, siis see oleks oodatud. Põhjus selles, et enne kui laps ärkas öösel iga 1-2 h. tagant harjusin ma sellega ära ning nüüd kui laps magab terve öö, on minul vana harjumus ikka küljes…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Meie lugu magamisest

Lapsed on erinevad,mõnel läheb see uneteema kergemalt,mõnel aga raskemalt.Sul on siis tä ielikult vedanud.
Minu lapsel on nii ööunega kui ka hommikuse ja õhtuse unega kõik korras.Probleemiks on aga lõuna.Magab lõunat nii toas kui õues 2-2,5 tundi aga alati tõuseb 40 minuti pärast üles.õues kõigutan vankrit ja toas võtan kaissu.Saan ta alati uuesti magama.Probleem aga ongi selles,et see asi on kestnud rohkem kui 4 kuud ja mitte mingisuguseid edusamme pole näha.Laps saab 9-kuuseks ja olen ka lugenud raamatuid ja foorumi teemasid aga tulemus null.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma loen ja imestan alati, kuidas ongi lapsed nagu raamatunäited, et 15 min jorisevad ja jäävad siis uuesti magama ja varsti enam ei ärkagi ja magavad terve öö. Ma enda lapsega üritan mitu kuud juba seda, et öösel ise magama uuesti õpiks jääma (ärkab u 10 x öö jooksul). Teesklen magajat ja lasen tal sahmida ja natuke joriseda, aga tulemus on alati see, et laps on keset ööd 2 h üleval ja magama ei jäägi, ei ole isegi suurt jorinat, võtab seda siis kui varvaste püüdmise ja \”jutustamisaega\” ja sisustab enda aega ise oma võrekas. Enne tuleb tal järgmine söögikord ja nälg peale. Alates 3. kuust on iga öö meil sellised ärkvelolekud, praegu laps peaaegu 7-kuune. Ja vahet pole, kas on õhtul magama jäänud lutiga või ise, ikka ärkab tihti ja uuesti siis teda magama saada on väga raske.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma loen ja imestan alati, kuidas ongi lapsed nagu raamatunäited, et 15 min jorisevad ja jäävad siis uuesti magama ja varsti enam ei ärkagi ja magavad terve öö. Ma enda lapsega üritan mitu kuud juba seda, et öösel ise magama uuesti õpiks jääma (ärkab u 10 x öö jooksul). Teesklen magajat ja lasen tal sahmida ja natuke joriseda, aga tulemus on alati see, et laps on keset ööd 2 h üleval ja magama ei jäägi, ei ole isegi suurt jorinat, võtab seda siis kui varvaste püüdmise ja \”jutustamisaega\” ja sisustab enda aega ise oma võrekas. Enne tuleb tal järgmine söögikord ja nälg peale. Alates 3. kuust on iga öö meil sellised ärkvelolekud, praegu laps peaaegu 7-kuune. Ja vahet pole, kas on õhtul magama jäänud lutiga või ise, ikka ärkab tihti ja uuesti siis teda magama saada on väga raske. [/tsitaat]
Jah sama siin ja laps 10-kuune. Ma arvan, et paljudel on ka nii, et vaatavad et vau, laps magabki. Aga samas võib see pilt muutuda ka nädala-paari pärast. Kõik on pidevas muutumises. Olen minaghi neid raamatuid lugen ud ja proovinud soovitatud meetodeid, no ei funka meie lapse puhul

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks iga laps ongi erinev, meil niimoodi toimis.
Ise imestasin ka alati, kuidas lapsed ise voodis magama jäävad, aga nüüd jääb ka minu oma:)
Alustasin just päevaste magamistega ning öösel, kui ärkas andsin tissi. Kui sain päevased uned korda, siis jättis laps öösel söömise ise ära.
Samuti lisan, et kõike raamatu järgi teha meile ei sobinud, nt. raamatus olnud päevakava.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ei taha su positiivset emotsiooni küll alla suruda, aga arvesta, et kui su laps hakkab püsti tõusma jalgade peale, võib kõik muutuda. uued oskused, ja enam ei ole nii lihtne magama saamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi mina panin ka siia oma lugu kuidas sain last öösel magama, tahtsin lihtsalt kirjutada oma lugu aga vastuseks sain ainult —— et kuidas ma võisin nii teha oma lapsele. Praegu laps on 8 kuune ja magab omas voodis sööb ühe korra kell 05.00 hommikul RP ja magab rahulikult edasi.Laps peab öösel magama, nagu kõik meie ja mida rahulikum on ta uni seda rahulikum on laps.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Teemaalgataja, ei taha su positiivset emotsiooni küll alla suruda, aga arvesta, et kui su laps hakkab püsti tõusma jalgade peale, võib kõik muutuda. uued oskused, ja enam ei ole nii lihtne magama saamine.[/tsitaat]

Selle peale mina ütlen seda, et tuleb endale kindlaks jääda mitte alla andma ja kõik sujub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
AnniK

[tsitaat]Teemaalgataja, ei taha su positiivset emotsiooni küll alla suruda, aga arvesta, et kui su laps hakkab püsti tõusma jalgade peale, võib kõik muutuda. uued oskused, ja enam ei ole nii lihtne magama saamine.[/tsitaat]

Olen selle peale juba ka mõelnud, et võib tekkida probleeme. Raamatus soovitatakse selleks puhuks n.ö. pikalipaneku meetodi, eks paistab, kuidas meil need asjad kulgema hakkavad. Vähemalt praeguse 2,5 kuu jooksul jääb laps väga hästi magama ning on ärgates rõõmus ja jutustab omaette. Kui saan lapse õigel ajal magama, siis jääb ilma jorinata umbes 5 min. jooksul, kui õige uneaeg on veidi üleläinud, siis võtab kauem aega (umbes 10-15 min. ning sisaldab vähest jorinat). Elame näeme, mis saama hakkab:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen selle peale juba ka mõelnud, et võib tekkida probleeme. Raamatus soovitatakse selleks puhuks n.ö. pikalipaneku meetodi, eks paistab, kuidas meil need asjad kulgema hakkavad. Vähemalt praeguse 2,5 kuu jooksul jääb laps väga hästi magama ning on ärgates rõõmus ja jutustab omaette. Kui saan lapse õigel ajal magama, siis jääb ilma jorinata umbes 5 min. jooksul, kui õige uneaeg on veidi üleläinud, siis võtab kauem aega (umbes 10-15 min. ning sisaldab vähest jorinat). Vahel lausa ohkab kergendusega, et voodisse sai (võibolla mulle ainult tundub 😀 ) Elame näeme, mis saama hakkab:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida see pikalipaneku meetod endast kujutab? et lähed ja paned ta lihtsalt voodis pikali tagasi kui püsti ajab? kui nii, siis seda olen harrastanud juba mingi 4 kuud :)))

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mida see pikalipaneku meetod endast kujutab? et lähed ja paned ta lihtsalt voodis pikali tagasi kui püsti ajab? kui nii, siis seda olen harrastanud juba mingi 4 kuud :)))[/tsitaat]

Ma küll lugesin selle osa läbi, kuid täpselt enam ei mäleta, kuna hetkel vaja veel ei lähe. Oli umbes nii vist, et laps tõuseb püsti, siis paned pikali ning nii umbes ca 15 korda, siis lahkud toast ning lased joriseda (ei mäleta kui kaua). Juhul kui otsustad tuppa tagasi minna, siis enam lahkuda ei tohi ning peab nii kauaks lapse juurde jääma, kuni ta uinub. Ehk siis paned koguaeg pikali tagasi. Teoorias kindlasti lihtne, aga praktikas raske. Täitsa usun. Eks näis, mis juttu ma siis räägin, kui aeg käes on, aga sinnani püüan positiivselt mõelda:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

oh jah. mina olen neid raamatuid lugenud nii palju, et võin varsti ise ühe kirjutada 🙂 .

laps saab varsti 3-aastaseks ja IKKA ei maga. ca 1-2-aastaselt jäi ta ise magama, aga siis mingil hetkel kadus seegi.

tegelikult mulle meeldib, et positiivseid lugusid ka jagatakse. see annab mõnele lootust ja indu asi käsile võtta. jõudu 🙂 .

Please wait...
Postitas:
Kägu

njah.. 3 korda ennast kätte võtnud ja asjaga alustanud ja edu saavutanud.. kuni järgmise toreduseni (hambad, nohu, käputamine, istumine, seismine jne), misjärel jälle nullis tagasi :S ja ei ole see teine või kolmas kord sugugi kiiremini ja kergemini õnnestunud.. aga laps ju magama peab, seega tuleb ka neljas-viies-… kord ennast jälle kätte võtta.. ohjah.

Please wait...
Postitas:
IrenaK

Ei jõudnud kogu teksti läbi lugeda, juhe jooksis kokku (väsitav päev on olnud). Tahtsin lihtsalt oma kogemuse kirja panna. Mina elasin veidi üle aasta nii, et kui tund aega järjest magada sain, siis oli kuidagi puhanud tunne juba peal. Kõik see aeg pani mind edasi pingutama mõte, et VARSTI ta hakkab normaalselt magama, VARSTI saan mina ka magada. Ja kui see öö siis ükskord kätte jõudis, siis üllatus-üllatus, kes magada ei saanud ja öösiti nt kella 4ni arvuti taga istus, olin mina. Minul oli ja on tegelikult probleemiks see, et ma ei suuda magama jääda, vahin lihtsalt lage ja maadlen tekiga ja kui siis ükskord nii 4-5 paiku uni tuleb, siis 2-3 tundi hiljem ärgates olen loomulikult unine ja pahur.
Lahendusi ei oska pakkuda. Proovisin siin vahepeal viimses meeleheites isegi seda, et enne voodisse kobimist jõin klaasi-kaks veini, esimesed paar ööd jäin suht kohe magama (organism oli ju pea kaks aastat täiesti alkoholivaba olnud), siis kadus seegi effekt.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Beebi ja mitmikud Meie lugu magamisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.